Taxi Taxi Vlessings Koopcentrum Schoonheid uit Italië nu f 29,75 Vlessing dé zaak van Texel Warenhuis 4,95 5,90 0,85 0,25 0,19 2,35 0,75 >upern iark UNIC brengt altijd het goede goedkoper ,En wat doen we met moeder 2525 2323 Italiaanse wollen jumpers en vesten van f 39,75 Italiaanse import. Dingen die u moet onthouden ■t winst Alles voor de hengelsport Dirk Witte Wilt u veel geld verdienen Suèdine dames- of herenjasje DAMES onze stier Ale (o) J. A. Staal kantoorpersoneel Waarschuwing Solex-olie Rijwielhandel Zegel Damhekken A. v. d. Vis en Zn. KOOIMAN'S Rijwielverhuur De betere fiets huurt U bij Rijwielhandel Zegel prachtige collectie Deze verkoop geldt uitsluitend op zaterdag 7 juli en maandag 9 juli Plastic Regenjassen ■lit Overhemden Kindersokjes Limonadeglas Cola-glas Isoleerfles 5 grote stukken TOILETZEEP Extra Ik Fijne Vleeswaren per 100 gr. Gebr. gehakt Tongeworst Boterhamkorrels MA6RDBEIEM f !r '1& Slasaus Uit onze eigen banketbakkerij 10 gevulde koeken 98 6 amandelbroodjes 60 10 kano's 98 1 glacé-cake 98 Geldig van 6 t.m. 12 juli Maak de hooitijd zo kort mogelijk. Ten wij een paar weken geleden hier over ook schreven, bedoelden wij voor al te wijzen op het risico van de hooi- winning als het hooi langer dan nodig is op het veld ligt. En dit risico is be langrijk genoeg om er aandacht aan te schenken. Er is echter nog een ander nadeel, dat we niet uit het oog moeten verlie zen. Een korte hooitijd is ook van be lang met het oog op het gebruik van het grasland. Vooral in een zomer als we nu weer beleven, waarin de gras- groei veel te wensen over laat, blijkt, dat de periode van de overgang van de eerste weide op de naweiden moeilijk is. Heel veel boeren zitten op het moment als het ware te springen om het vee in het groen te jagen. Daarvoor is het van belang, dat zo kort mogelijk na het maaien weer stik stof kan worden gestrooid. Dit kan in ieder geval niet zo lang als het hooi op het veld ligt. Verder geeft het ook bezwaren om de stikstof te strooien als het geperste hooi aan „hokken" op het veld staat. Het gevolg is dan ook meest al, dat met het strooien van de stikstof gewacht wordt tot het hooi van het veld is. Wij hebben nu al bekeken, dat dit in verschillende gevallen plm. 4 weken na het maaien van het gras wordt. Op deze wijze krijgen we een wel zeer lange onrendabele periode voor deze percelen. En ook met het oog hierop menen wij nog eens te moeten wijzen op de voordelen van het ventilatie systeem, waarmede wij beslist berei ken, dat de periode tussen het maaien en het vrij komen van het perceel veel korter wordt. Een wanhopig gevecht! Deze gedachte kwam bij ons op toen we op enkele bedrijven de moeilijkhe den zagen bij de verpleging van de bie ten. En zoals bij ieder gevecht zijn de kosten hoog en vallen er slachtoffers. Met dit laatste bedoelen wij, dat op dergelijke percelen er zeker bieteplan- ten sneuvelen en de overblijvende plan ten niet de mogelijkheden krijgen, die ze onder goede omstandigheden hebben. Het verbouwen van bieten op lichte grond is een zeer riskante zaak, omdat de bestrijding van het onkruid hier een veel groter probleem is dan op zavel- en kleigrond. Daarom is het zaak alle mogelijkheden, om het risico zo klein mogelijk te maken, te benutten. Na de ervaringen van dit jaar kun nen we wel zeggen, dat het gebruik van precisiezaad één van die mogelijkheden is. Het staat n.l. wel vast, dat bij ge bruik van dit zaad de arbeidstijd aan merkelijk wordt bekort. Verder krijgen we ook de mogelijkheid het werk over een langere periode te verdelen. Door dat we bij gebruik van dit zaad veel meer zgn. eenlingen krijgen, is het minder erg als het opeen zetten later gebeurt. Een andere mogelijkheid om het der tijdrovend te maken is de chemische werk voor de onkruidbestrijding min- onkruidbestrijding. Daarmee zijn dit jaar enkele proeven genomen en wij hebben de indruk, dat deze proeven zeer goed geslaagd zijn. Weliswaar zijn de kosten nog hoog, maar wij hebben de indruk, dat zo langzamerhand diver se kostbare maatregelen verantwoord zijn als ze maar arbeidsbesparend wer ken. C. v. Gr. 22. „Kom, kom, wat een verdriet om een paar centen.begon hij lachend. Maar dat was niet erg verstandig, want het meisje richtte zich met een ruk op en keek hem met haar betraande ogen wild aan. „Een paar centen. zo kun jij er misschien over denken, maar ik had nooit geld. Af en toe kreeg ik eens een gulden van Ploon, dat is m'n schoonzus ter, of van Bep, m'n oudste zus. En dan van moeder een paar gulden in de week, voor kousen en voor kerkgeld. Dat kun jij je niet voorstellen, wat het zeggen wil: zo ineens zestienhonderd gulden te bezitten. Dat is net of je overstapt van de ene wereld in de andere. Vanuit het leventje van alle dag, waarin je nooit meer dan een paar gulden in je porte- monnaie zult hebben en dankje moet zeggen voor een truitje of een rok van je zussen of schoonzussen. Van het bij elkaar schrapen van allerlei spaarcen ten, om eens een heel enkele keer een beetje behoorlijk stukje goed te kopen, om iets te maken voor de zondag. Zo dat je er dan tenminste nog een beetje knap uitziet. Uit dat wereldje kom ik, Arie Schilders, maar van die wereld heb jij geen begrip. Jij zult wel altijd in de centen gezwommen hebben. Wel ja, waarom zal ik ook zitten grienen om die paar centen? Wat zijn tenslotte zes tienhonderd guldens? Nou? Daar draai ik m'n hand niet voor om, wat? Ha, ha, ha, die leuke broer van me, he? Om zijn stomme zuster op een geslepen manier haar kapitaaltje afhandig te maken. Wel ja, laten we er maar om lachen, he, die paar stomme centenIk wou, dat jij in de lucht gevlogen was met je beloning.Dan had ik er geen weet van gehad.En breng me nu maar weer naar de stad terug En dat mantelpakje wil ik niet eens meer, met van jou en niet van een ander. Jullie kunnen voor mijn part allemaal ontplof fen, jij er bij, Arie Schilders.Sinds jij in m'n leven gekomen bent, is er niks als narigheid geweest Ze draaide hem haar rug toe en veegde met een zakdoek haar tranen weg. „Maar poesje, luister nu eens naar me...." begon hij en legde zijn hand op haar schouders. Ze schudde de hand van zich af. „Ik luister niet meer naar jou en naar niemand meer. Was ik maar nooit zo gek geweest om naar jou te luisteren, dan was al die narigheid er niet geweest. Had ik die verwenste por tefeuille maar nooit gevonden. Hij gaf geen antwoord, maar startte de motor en reed weer de weg op. Aal tje zat met de zakdoek in haar hand, met haar rug naar hem toe en keek troosteloos naar buiten. Na een poosje zei hij op kalme toon: „Dat geld komt natuurlijk terug". Ze keek hem even aan en lachte spot tend. „Hoe wil jij dat versieren? Pluk maar eens veren van een kikker". „Als je dat nu eens aan mij overliet. Aaltje?" Ze schudde haar hoofd. „Hij zal je zien aankomen. Hij heeft toch al een gloeiende hekel aan je.En dan daarbijmet welk recht zou je hem kunnen dwingen het geld terug te be talen? En ik wil er geen politiewerk van maken. Dat zouden de anderen nooit goed vinden". „De anderen?" „M'n broers en zussen. Op hun ma nier zijn ze erg familiezwak. Nu ja, dat ben ik ook, als het er op aankomt. Per slot van rekening is hij toch mijn broer" „Aaltje, trouw dan met me, dan kun je kopen, wat je wilt". Ze haalde haar schouders op. „Praat alsjeblieft geen onzin, Arie. We kennen elkaar ternauwernood. Een beetje ver liefdheid is nog geen behoorlijke basis om een huwelijk te beginnen. Afgezien nog van het feit, dat ik met zo maar tegen moeder kan zeggen; aju, ik trouw met Arie Schilders en ik ga in e woonwagen zitten". „Een salonwagen". „Je woont er toch in? Dan is het een woonwagen. En houdt 'er nu maar over op! Ik heb zwaar de pest in Misschien bedenk je je nu wel, wat je trouw plannen betreft. Als het er op aankomt, kan ik een doerak zijn". „Aaltje", zei hij zacht, „je moest eens weten, hoeveel ik op dit openblik van je houd". Ze draaide zich naar hem tóe en keek hem onderzoekend aan. „Je bent ge tikt", was haar conclusie. Hij legde even zijn hand op haar arm en toen ze zich niet bewoog, drukte hij er even in. „Liefje, van nu af aan heb ik maar één doel in m'n leven: jou ge lukkig maken" Ze zuchtte diep. „Van jou kan ik met de beste wil van de wereld geen hoogte krijgen. Ik kan je op het ogenblik wel opvreten en jij zit maar te leuteren van: Aaltje, je moest eens weten...." Gelijktijdig vloog ze met haar hoofd bijna tegen de voorruit. Ze keek hem verschrikt aan en op hetzelfde ogenblik stond de wagen stil, midden op de weg. Hij had op de rem getrapt en een se- konde later voelde ze zijn armen om zich heen. Ze stribbelde wild tegen, maar tegen zijn reuzenkracht was ze met bestand en na een korte worsteling lag ze hijgend in zijn armen. Hij drukte een kus op haar rode, half geopende mond. „Aaltje Dinkla, wat ben jij een prachtmeid, als je kwaad wordt. Ik kan je ook wel opvreten, maar dan van liefde. O, m'n poesje, wat houd ik ont zettend veel van je. Hoe lang ze in zijn armen gelegen had, wist ze met, maar op een gegeven ogenblik keken ze verschrikt overeind, want een langdurig getoeter drong ein delijk door in hun oren en voor zich zagen ze een grote zwarte auto staan, van waaruit een woedende man zijn hoofd door de raamopening stak: „Als de tortelduifjes misschien klaar zijn, zou ik wel graag verder willen rijden. HOOFDSTUK 12. De volgende morgen, tijdens het kof fiedrinken, beleefde Aaltje de vreemd ste gebeurtenis van haar leven Een norse Dirk Dinkla wandelde de kamer binnen en legde twee briefjes van hon derd gulden voor haar op de tafel neer. „Zo, dit heb ik los kunnen maken, zus, dan kun jij dat mantelpakje en die bij passende tas kopen. Het is tenminste wat". Het meisje keek naar de twee brief jes en toen naar haar broer „Hoe heb je dat voor elkaar gekregen? Gisteren zei je, dat je al het geld geïnvesteerd had?" Hij haalde zijn schouders op. „Voor noodgevallen heb ik altijd nog wel wat achter de hand. Het is tenslotte jouw geld, nietwaar?" Ze knikte, half begrijpend „En als je voor de rest nou een beetje geduld wilt hebben Aaltje zat nog steeds aan de tafel en staarde op het bankpapier. Ze begreep er niets van: en toch waren dat twee echte briefjes van honderd gulden. Ze nam ze even op en streek er over. Ja, het waren net zulke, als zij toen van Arie gekregen had. „En als je nu misschien een kop koffie voor me hebt. Hij keek haar een beetje angstig aan. „Hè? O ja, natuurlijk". Meteen kwam ze overeind en liep naar de keuken. Terwijl ze gedachtenloos met de koffie bezig was, hoorde ze Dirk praten met moeder l\veehonderd gulden had ze terug. Zo maar ineens, de volgende dag al Dat viel haar geweldig mee. Ze had er zich al zo'n beetje mee verzoend, dat ze zo af en toe eens een tientje van hem los zou kunnen krijgen Maar nu, in één keer tweehonderd gulden Nou, dan hoefde ze misschien niet de hoop op te geven. Dan kwam het mogelijk toch nog in orde. '(Wordt vervolgd) bij Gravenstraat, tel. 2424 Koopt dan een echte bij DAVID FRANK U kunt nog mee naar Amsterdam met de „tuin- excursie". Zie mededelingen H.H.V. Hierbij delen wij belang hebbende mede, dat we gens verkoop van stamb. nr 804 1920 naar Noordbrabant onze vereniging is opgeheven. Het bestuur Stierenver Eierland Autobedrijf A. Kievit neuroloog hervat de praktijk maandag 9 juli GEVRAAGD Coüp. Boerenleenbank ALLEEN is het behoud van uw SOLEX MOTOR i Vraagt inlichtingen Solex-service-station voor Texel telefoon 2150 ASSURANTIEKANTOOR Ger Dros Bz De Koog, Tel 02228-351 Verzekert U goed en niet duur en bemiddelt tevens in hypotheekzaken. Vraagt niet hoe of het kan ma ar profiteert er van lang 335 - 365 - 400 cm Wilhelminalaan Telefoon 2356 Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker, Tel. 203 Bij ons een prima rijwiel en niet duur. Schoonoordsingel 3—5 telefoon 2530 Onthoudt deze regel: bestellen (02220) bellen Toon Smidt Financiering van: Vee, alle landbouw werk tuigen. auto's bromfietsen rijwielen, huisraad enz. I J. van den BergOosterend Tel 366 «f me nnnlln mi» kn! poplin, wit, beige gnjs diverse dessins vanaf Stretch gedecoreerd in frisse kleuren UNICprijs vanaf alleen bij Unie I literblik van 27 Rl normaal 39 Normaal l ,29 de beste

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 4