De Edelslager 500 gram gehakt f 1,75 J. G. DEKKER TEXT1ELHUIS ZEGEL G. C. HALSEMA Algemene ledenvergadering donderdag 19 juli a.s. verse luxe broodjes, De betere fiets huurt U bij Rijwielhandel Zegel Nu ook in Nederland CAMP SPECIAL haar bedrijf is gesloten wegens vakantie J. C. RAB N.V. biedt U woensdag AI ode in de juiste pasvorm Juist wat u zoekt! USTER MARIS STELLA 25 JAAR BIJ HET KATHOLIEKE LEUTERONDERWIJS OP TEXEL .ondag werd het heugelijk feit Ker- ijk gevierd, dat Zuster Maris Stella jaar bij het Kath. Kleuteronderwijs Texel was. De dag werd begonnen t een plechtige H. Mis ter intentie genoemde Zuster. Tijdens de pre- :atie richtte zeereerw. heer Pastoor rsoon zich niet zo speciaal tot de >ilaresse, daar hij overtuigd was ar hiermede geen plezier te doen. Hij es op het grote belang van het Kath. tuteronderwijs en het Kath. onder- js in haar geheel. Hij is zeer dank- ar voor hetgeen Zr. Maris Stella in t belang van dit onderwijs heeft ge- an. Was het de eerste jaren moeilijk jrken daar de middelen zeer beperkt iren, thans is dit veel verbeterd en eft ook in tegenstelling met de eer- jaren toen u al het werk aan de hooi verbonden, alleen moest verrich- n, er thans een hulp bij. Wij zijn u inkbaar voor hetgeen u deed voor het ath. kleuteronderwijs. De jubilaresse werd voor de H. Mis 1 daarna afgehaald en weggebracht ior een aantal bruidjes, wat een •estelijk gezicht was. Op de treden erd de jubilaresse een door de kinde in gemaakte zilveren corsage opge leid. Natuurlijk moesten de nijvere anden van de Zuster ook hierbij be- ulpzaam zijn. Des middags vond een receptie plaats de zaal van Huize „St. Jan". Hier is rel duidelijk gebleken, dat de ouders rote waardering hebben of gehad heb- en voor hetgeen Zr. Maris Stella voor e kleurters heeft gedaan. De zaal was eel te klein om de ouders welke Zr. persoonlijk geluk wilden wensen, te -ergen. Als eerste spreker sprak Pas oor C. Persoon woorden van waarde- ing. Wij zijn hier bijeen om u te feli- iteren. Het is ons een behoefte dit te loen. Als wij realiseren wat u voor de deuters heeft gedaan, de eerste elf ja- en alleen en de laatste jaren met een weetal hulpen, dan is dit niet onder voorden te brengen. Met dankbaarheid jedenken de scholieren, ouders en wij ,vat u in de afgelopen 25 jaar gedaan ïeeft. U heeft de kleuters van de eer- ïte dag weten bij te brengen, dat zij te samen moeten leven en groter wor den. Uw taak de moeder terzijde te staan heeft U volkomen begrepen. Wij hebben dan ook gemeend als kerk en schoolbestuur deze dag zo groots moge lijk te vieren, om onze dankbaarheid jegens u te kunnen tonen. 25 jaar is voor een Zuster een lange tijd. Vele oversten heeft u, evenals mede-zusters, zien vertrekken. Wij kunnen niet dank baar genoeg zijn dat u hier is gebleven. Wij wensen u op deze plaats nog vele jaren toe. Moge het u gegeven zijn dat u ook nog in de nieuw te bouwen kleu terschool uw werkzaamheden mag voortzetten. Spreker bood namens kerk en schoolbestuur de jubilaresse een schrijfmachine aan. Zr. Maris Stella kon niet anders antwoorden dan ,,Dit heb ik toch heus niet verdiend". Zij dankt voor het vertrouwen in haar ge steld en voor de vrijheid van handelen, welke zij van het bestuur heeft gekre gen. Zij releveert de eerste moeilijke jaren zonder de nodige middelen en is verheugd dat dit nu alles aan de eisen voldoet. Zij spreekt de wens uit dat zij volgend jaar met september de nieuwe school zal kunnen betrekken. Hierna krijgt Burgemeester De Ko ning het woord. Wij hebben in de loop van de jaren heel wat gesprekjes ge voerd, welke niet vreemd van eentonig heid waren. Het ging immers om de nieuwe school. Spreker hoopt dat de wens deze school met september vol gend jaar te kunnen betrekken, in ver vulling zal mogen gaan. Hij dankt na mens gemeentebestuur voor hetgeen de Zuster voor een groot gedeelte van Texels jeugd heeft gedaan. U moet on geveer 1000 kinderen van Texel onder uw hoede hebben gehad. Daarom is het Gemeentebestuur U dankbaar en wil hier dan ook haar gelukwensen aan bieden. De heer P. B. Riteco, hoofd van de R.K. lagere school biedt de gelukwen sen aan namens het personeel van deze school. Het was ons een genoegen naast u of met u te mogen werken Wij heb ben nog de prettigste herinneringen aan de tijd dat u onze gast was. Toen u kwam merkten wij direkt hier gaat iets anders gebeuren op het gebied van kleuteronderwijs. Wij hebben de groot ste bewondering voor de wijze waarop u uw taak heeft vervuld. Wethouder Hin, voorzitter van het bestuur van Huize „St. Jan": Wij heb ben in uw congregatie dagelijks met de zusters te maken. U was evenwel kleu terleidster. Des te meer hebben wij grote bewondering voor U. Was uw werk met de kleuters ten einde, dan was u steeds naarstig met de ouderen bezig. U heeft altijd grote dankbaarheid gehad voor hetgeen de instanties u ver schaffen. Wij zijn u dankbaar voor het geen u voor ons huis heeft gedaan en dagelijks nog doet. De heer P. Th. Luyckx spreekt na mens de diocesane vereniging „St. Augustines" en spreekt zijn vreugde uit voor de prettige samenwerking van de kleuterleidster in deze vereniging. Hij biedt de Zuster een boekwerk aan. Mej. Annie Zijm biedt namens de zusters een theeservies aan voor de spreekkamer van de nieuw te bouwen school. De heer Mart. Bakker dankt namens de oudercommissie van de lagere school, de heer C. Merkx dankt namens de ouders van de tegenwoordig op de school zijnde kleuters voor al hetgeen de leidster Zr. Maris Stella heeft gedaan. Hij biedt namens de kleu ters en ouders een schilderstuk aan. Na deze sprekers kwamen zeer vele ouders de jubilaresse persoonlijk him felicita ties aanbieden. Hierna werd een middag georgani seerd in Casino, waar de kleuters zowel als oudleerlingen de zusters en ouders een gezellige middag aanboden. DONDERDAG VERGADERING WITTE KRUIS Donderdagavond zal de vergadering worden gehouden van het Witte Kruis. De vergadering, die plaats vindt in hotel „De Lindeboom-Texel" verdient zeker alle aandacht van de leden. In de advertentie wordt vermeld wat er aan de orde zal worden gesteld. GESLAAGD Den Hoorn Onze plaatsgenoot Piet Drijver behaalde te Den Helder het diploma Leerling-banketbakker. RADIO-UITZENDING Zondagmorgen, 29 juli, wordt door de IKOR voor de tweede maal een kerkdienst uitgezonden vanuit het kerkje van Den Hoorn. ZONDER GELUK VAART NIEMAND WEL Toen de heer Jan Drijver zaterdag middag enige bollenkisten van de hooi zolder van de heer H. Tjepkema aan het halen was, viel hij van de zolder. Men vreesde eerst het ergste en dacht dat hij ten minste een hersenschudding zou hebben. Toen Jan weer op zijn be nen stond, werden er alleen wat schaaf wonden waargenomen. Jan Drijver kwam er geweldig goed onder vandaan. Ongetwijfeld zal ge zegd zijn: Zonder geluk vaart niemand wel. ZANGDIENST TE DEN HOORN Vanaf donderdagavond zal wekelijks een zangdienst worden gehouden in het kerkje van Den Hoorn. Samenzang en orgelspel midden in een drukke vakan tietij d. Medewerking van gasten wordt zeer op prijs gesteld en hotelhouders etc., die gasten onderdak verlenen welke mede werking willen verlenen, willen mis schien de onderstaande adressen wel doorgeven? Voor medewerking kan men zich in verbinding stellen met mevr. Bruin-Trooster, Herenstraat 18. en de heer B. Lap Szn., Herenstraat 41, telefoon 206. Opgave voor dinsdagavond wordt zeer op prijs gesteld Tot en met 23 augustus zullen de zangdiensten wekelijks worden gehou den. STREEKONTW1KKELING Twee weken geleden hebben wij de gelegenheid opengesteld, om in het ka der van de streekontwikkelng, grasland van mindere kwaliteit te laten frezen, ploegen en in te zaaien met een goed grasmengsel. Hiervoor wordt 30°/o van de totale kosten als subsidie verleend. De belangstelling voor deze aktie is zo enorm groot, dat we genoodzaakt zijn, met ingang van heden, geen ver dere aanvragen in behandeling te nemen. In de zomer van 1963 zal opnieuw de gelegenheid worden gegeven om zich hiervoor op te geven. Zw. ZANGDIENSTEN TE DE KOOG Gedurende de maanden juli en augustus worden er in de Herv. kerk te De Koog, evenals vorige jaren, weer zangdiensten gehouden en wel iedere woensdagavond om half negen Een 'ieder is van harte welkom en een muzikale bijdrage wordt ten zeerste op prijs gesteld. S.V. TEXEL Voor de a.s. competitie worden inge schreven; senioren: le, 2e en 3e elftal; adspiranten: a, b en c. Voor het 3de elftal moeten er nog enige spelers bijkomen. Geef je dus zo spoedig mogelijk op. Gezien het enthou siasme op de jubileumavond komt het dik in orde. Maar nogmaals, geef je spoedig op. Jammergenoeg hebben we nog niet voldoende spelers voor een junioren elftal. Dan nog een extra opwekking. We hebben bij de opbouw van de kleedka mers geregeld hulp nodig. Dit behoeven niet enkel vaklieden te zijn. Ieder lid, en ook anderen, is welkom. Elke avond zeven uur zijn de makers present en het gaat heel goed. Maar denk er om: „Vele handen maken licht werk!" INVOER VAN VLEES Het blijkt, dat nog niet algemeen wordt voldaan aan de eisen, welke bij invoer van vlees gelden. Daarom wordt het nuttig geacht, deze eisen nog eens onder de aandacht te brengen. 1. Van het voornemen tot invoeren van vlees dient tijdig kennis gegeven te worden aan de Vétérinair-Hygië- nische Dienst, telefoon (02220) 2182, en wel op werkdagen van 8.00 - 12.30 uur en van 14.00 - 17.00 uur, doch op zaterdagdagen alleen van 08.00 - 12.30 uur. 2. Het invoeren van vlees is uitsluitend gedurende de onder 1 genoemde tijden toegestaan. 3. Het ingevoerde vlees dient onmid dellijk na aankomst van de boot, via de kortste openbare weg, van de ha ven naar het invoerkeurlokaal aan de Hallerweg gebracht te worden. 4. Indien de keuring van het ingevoer de vlees niet terstond kan plaats vinden dit ter beoordeling van de directeur van de Vétérinair-Hy- giënische Dienst zal het vlees in de gemeentelijke koelinrichting worden opgeslagen. Na de keuring moet het daaruit weggehaald wor den gedurende de onder 1 genoemde tijden en binnen een door genoemde directeur te stellen tijdslimiet. 5. Alle bij de invoer betrokken perso nen dienen op eerste vordering van een controlerend ambtenaar elke gewenste informatie te verstrekken en de nodige medewerking te ver lenen. In het belang van de volksgezondheid is het noodzakelijk, dat aan deze eisen stipt de hand wordt gehouden. Bij over treding van een of meer dezer voor schriften zal het vlees zonder vooraf gaande waarschuwing in beslag worden genomen en zal proces-verbaal worden opgemaakt. OPENING MIDGETGOLF „TEXEL" Den Burg Donderdagavond is onder vrij grote belangstellinkg de Midgetgolfbaan „Texel" ge opend. Rond het pand van de familie Swarthof in de Weverstraat is de eerste ontspanningsmogelijk heid voor gasten en eilanders te Den Burg ge creëerd. De opening gebeurde in „huiselijke gemoe delijkheid". Een der kinderen van de familie hees, onder het toeziend oog van de overige familie leden, de vaderlandse driekleur omhoog. Vol animo hebben hierna de vele genodigden de 18 banen gespeeld. De baan was keurig verlicht en dit gaf een bij zonder cachet aan het geheel De verlichting werd aangelegd door de firma Agter. De firma Drijver zorgde voor de nodige bouwwerkzaamheden en de heer Veltkamp voor de watervoorziening. Midden in de tuin is een vijver aangelegd, die een aardige onderbreking vormt in het geheel De firma Daalder zorgde voor de omheining en het schildersbedrijf Z. Graaf voor de frisse tinten. De heer Swarthof vertelde dat de baan is goed gekeurd voor officiële wedstrijden en het is niet uitgesloten, dat er dit seizoen nog wedstrijden zul len plaatsvinden op de pas geopende baan. Wij wensen de familie Swarthof succes met de enorme aanwinst voor de zaak, maar ook voor Den Burg. RONDGANG TEXELS FANFARE Donderdagavond zal het Koninklijk Texels Fanfarecorps twee rondgangen maken Om acht uur hoopt men in De Waal een rondgang te maken en vanhier vertrekt men naar Oudeschild om ook de bewoners van het „havendorn" vro lijke klanken te laten horen WIE WERKT MAAKT FOUTEN Als bijlage van de Texelse Courant treffen de lezers van daag de jaarlijkse „Paardensport"-krant Op de voorpagina staan elf firmanamen vermeld De redactie van deze krant heeft echter een abuis gemaakt: cén standhouder is ver geten te vermelden Bij de namen behoort ook die van de Gebroeders Schoorl. ENGELS MILIT AIR SLAPENDE OP V.V.V.-VLAG Den Burg De Rijkspolitic heeft in de nacht van zondag op maandag een Engels militair van de Groeneplaats ..op geraapt'' De buitenlandse dienstplichtige gelegerd op de Mok had iets tc veel van het geestrijke vocht genoten Zijn roes wilde hij uitslapen op de Groeneplaats. Daar hij de stenen wat hard vond. had hij de vlag van de V.V V. geleend. De Sterke Arm heeft hem ter plaatse ..afgeleverd". GESL AAGD Het UI.O-diploma A werd behaald door T Koorn. De koog. D P Boeren. Dc Koog, H A P. van Sambeek, J. P D. Moerbeek, M Brecuwer. M. E Keijser allen te Den Burg en J M Gocnga, Den Hoorn VERKEERSBORDEN VERNIELD Dc verkeersborden langs het toeristische rijwielpad in de Dennen zijn door kwaadwillenden opgeruimd. Het kan dus voorkomen, dat wielrijders brommers tegenkomen op dit fietspad De Rijkspolitie kan dan geen verbaal uitdelen daar niet meer aangegeven staat dat dit uitsluitend een rijwielpad is. De knapen, die dit hebben verricht, kunnen er verzekerd van zijn dat er nauwlettend wordt toegezien en dat de da- der(s) toch wel wordt gevonden CONCERT VAN „EXCELSIOR", HET MANNENKOOR EN „DE LOFSTEM" Oosterend Donderdagavond hebben dc plaatselijke muziek- en zangverenigingen met succes in de Muzieknis te Oosterend geconcerteerd. Excelsior maakte vooraf een rond gang door het dorp, vergezeld van de drumband, die voor de eerste maal met baret en cap (blauw-rood) getooid was. Er zijn nog plannen om dit uniform uit te breiden en de ontwerper-maker, dirigent Brouwer dan ook alle eer voor dit zo prachtige resultaat. Voorzitter Jn Daalder vindt een dankwoord dus wel op zijn plaats, ook aan de burgerij, die daadwerkelijk hun steun hebben verleend. Dc drumband zal deze week op concours in Bolsward gaan. Het optreden van Excelsior was ook nu weer van een goed gehalte. De Lofstem zong zeer verdienstelijk, hoewel ons inziens ook hier een tekort aan mannen bleek te zijn. liet Mannenkoor besloot deze avond. Naar onze mening v, aren zij er deze avond beter in dan op het concours. TEXELAARTJES Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild Op en top heer! Carel Schmidt maakte het dus toch weer. Uw kleerma ker Carel Schmidt, Boomkampstraat 8, Alk maar, Tel. 3615. Elke week op Texel Te koop gevraagd 2000 rode handvormsteentjes, afmeting 18x4 cm. Gebr. Bruin, Bouwbedrijf, telefoon 2116 Te koop jongensfiets 8- 11 jaar f 10. meisjesfiets 6 - 10 jaar f 7.50. De Houtmanstraat 15, Oude schild. Douwe Egberts punten te koop aangeboden 1 ct. per punt. Ook bij gedeelten. Adres bureau van dit blad. Te koop prima TV-toe- stel (grootbeeld 53 cm) D. Hutjes, Oudeschild Tel 2912 Te koop aardbeien. Van Maldegem, „Jachtluslu,tel. 02225 - 254. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Michael Dirk Jacob U. Kuil-de Ruyter R. Kuil Oudeschild, Texel, 14 juli 1962, Kerkesteeg 5. Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje Pauline Maria J. F. Riteco Th. Th Riteco- Barhorst Peter Rob Den Burg, 13 juli 1962, Warmoesstraat 14. Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, die wij bij ons huwelijk hebben on dervonden. C. Boersen C. Boersen-Hopman De Ruyterstraat 42, Oudeschild. Voor de vele blijken van belangstelling tijdens ons huwelijk ondervon den betuigen wij hierbij, ook namens wederzijdse ouders, onze hartelijke dank. J. Eelman C. K. Eelman-Koorn Den Burg, juli 1962, Hallerweg B 2. Glazenwasser Schoonmaakbedrijf Schoorsteenveger Gasthuisstraat 40, Den Burg. telefoon 2995 van „Het Witte Kruis" Texel 8 uur boom" De Linde- 's avonds in hotel te Den Burg. Agenda: Opening. Notulen, Jaarverslag 1961, Vast stelling van de Balans, Winst- en Verliesrekening 1961, Wijziging van enige artikelen van het Huis houdelijk Reglement, Rondvraag, Sluiting. Tot onze grote droef heid en ontsteltenis, overleed tengevolge van een noodlottig ongeval onze geliefde zoon, broer, zwager en oom Kees Smit, in de leeftijd van 21 jaar. Namens de familie, H. Smit Texel, 4 juli 1962, De Westen H 104. De gezongen H. Mis van requiem zal aan God worden opgedra gen hedenmorgen 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Joannnes de Doper, waarna de be grafenis op het r.-k. kerkhof te Den Burg. Te koop gevraagd enkele en dubbele sneeuwklokjes, blauwe druifjes en scllla siberica A. van Strien, Wilhelmi- nalaan 94, telefoon 2904 Vanaf heden elke morgen koffiebroodjes en harde puntjes Bakkerij R. Beuving, Kogerstraat, te!, 2287 Te koop aangeboden smoking zgan m 49. schrijf tafel voor middelb. scho lier, kinderspeeltafel, keu kentafel, tuinschommel, kachels Ds de Lange, Keesomlaan 18, tel. 2166 Onthoudt deze regel f43,35 - f45,50 - f48,85 Wij ionen U gaarne do nieuwe Camp-foundation. Zij geeft U de ideale steun, die U bij geen ander elastieken corset kunt vinden. De Camp Special heeft een verstelbare buik-rug-steun en ia vervaardigd uit niet Irriterend nylon-e/astiék met luxe broché-stof. Ondergetekende verzoekt haar afnemers beleefd er goede nota van te nemen, dat vanaf zaterdag 21 juli tot maandagmorgen 6 augustus a.s. Weverstraat 58 met 5 punten en 1 zakje kruiden voor Bij f 10, - kassabons ontvangt U 100 gram ham voor f 0,35 Bij ons ligt klaar: uw ®Va\ (S5! i p; Wilt u dolgraag met de mode meegaan? Natuurlijk. Is uw voorkeur in uw eigen maat aanwezig? Natuurlijk. Wij hebben de op en top moderne nieuwe Pas-Tunette collectie met de ideale, oersoonlijke pasvorm. Ook na vele wasbeurten gegarandeerd behouden. Nylon beha van opvallend goede pasvorm. Separeert volledig 5.95 Lichte gaine van fraaie, rekbestendige elastiek, i Nylon voorpand. Cionszacht afgewerkte naden 16.50 IN HÉÉL VEEL MATEN VERKRIjGBAAR

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2