Veel belangstelling voor hel concours-hippique FLITSER! Zaterdag werd op de prachtige speel- eide te Den Burg het jaarlijkse paar- mfestijn gehouden. Voor dit feest be- ond ook nu weer enorme belangstel- ng. Onder de genodigden waren ook 3 Burgemeester en Wethouders van exel. Begon de dag met onweer en avige regen, later werd het zonnig en ïdanks de harde wind hebben velen iet genoegen het gehele programma ïvolgd. Voor het eerst waren door Texelse ikenlieden stands ingericht waar velen m kijkje hebben genomen. Het was in des duidelijk, dat de organisatoren •der jaar weer leren, want alles ver- ep heel vlot. In de morgenuren werden de keurin- m gehouden door het VLN, afdeling oordholland. Hiervan was de uitslag: Merrie veulen, Gelders type: iamaute, fokk.-eig. Wed. M. E. Goe- ian-du Porto, officieel le premie. Merrieveulens, Gronings type: et veulen van fokk.-eig. H. Koorn, >kaal 2e premie; Doramina, fokk.-eig. Smit, lokaal 2e premie; Douwelie- eke, fokk.-eig. N. A. Swaerts, premie 'aardig. 4 t/m 7-jarige merriën met veulen ironings type): Nora, eig. H. Koorn, »kaal 3e premie. 4 t/m 7-jarige stermerriën met veulen iron, type): Unica, eig. gebr. Prins, fficieel 2e premie. 1-jarige merrie, Gelders type): olina, eig. W. F. van Waveren, Emmel- Drd, lokaal 2e premie; Carolina, fokk.- ig. Joh. C. Roeper, officieel le premie, ;vens aangewezen voor Centrale keu rig te Opmeer; Corina, fokk.-eig. M. Titte, lokaal 2e premie. 1-jarige merriën, Gronings type: onnie, fokk.-eig. Jac. de Graaf, lokaal 2 premie; Caroline, fokk.-eig, D. Smit, >kaal 3e premie; Cozina, fokk-eig. P. rans Azn., lokaal 3e premie; Cunica, )kk.-eig. gebr. Prins, officieel 2e pr.; orrie, fokker-eig. J. C. Roeper, offi- eel le premie, tevens aangewezen oor Centrale keuring te Opmeer. 2-jarige merriën, Gelders type ettina, fokk-eig. P. Dros Nzn., officieel 3 premie; Bolina, eig. W. H. Zijm Czn., Eficieel 2e premie; Beatrix, fokk.-eig. oh. Kikkert, officieel 2e premie; Bea, g. C. J. Swaerts, officieel le premie, ;vens aangewezen voor centrale keu- ng te Opmeer. 2-jarige merriën, Gronings type itella, fokk.-eig. J. de Visser, officieel s premie, tevens aangewezen voor mtrale keuring te Opmeer. De ereprijzen De ereprijzen van de keuringen wer- 1 en gewonnen door: iamaute, eig. mevr. Goeman-du Porto, riefopener, beschikbaar gesteld door J e C.B.T.B., afd. Texel, voor het beste eulen. Corrie, eig. J. C. Roeper, borrel- ekertjes, aangeboden door de LTB, fd. Texel, voor de beste 1-jar. merrie, itella, eig. J. de Visser, Kalender- ïermometer, aangeb. door de Holl. lij. van Landbouw, afd. Texel, voor de este 2-jarige merrie; Bea, eig. C. J. waerts, lucifersdoos, aangeboden door e LTB, afd. Eierland, voor de beste -jarige merrie, Gelders type, Bitella, ig. J. de Visser, gasaansteker, aange- oden door de Holl. Mij. van Landbouw, fd. Eierland, voor het best voorge- rachte paard, waarbij gelet werd op mue van monsterknecht en toilet van et paard; Bea, eig. C. J. Swaerts, wis- ilbeker, beschikbaar gesteld door de rma J. Agter, voor de beste merrie an 1 tot 3 jaar Gelders type; Unica, ig. Gebr. Prins, wisselbeker, beschik- aar gesteld door de Coöp Boerenleen- ank voor de beste fokmerrie met veu- Uitslag keuring Trekpaarden De uitslag van de zaterdag gehouden euring van trekpaarden is ons niet be- end. Hopelijk kunnen wij deze in een olgend nummer publiceren. Het middagprogramma was vol af- 'isseling. Tussen de concoursnummers •aden op de op Texel welbekende Gid- mband o.l.v. de heer Stomp. Na ieder ptreden was er een hartelijk applaus oor de meisjes en ook de vele gasten ebben dit optreden zeer op prijs ge- ;eld. Het trampoline-springen was iets eheel nieuw voor Texel. Vooral het veede optreden van „The Hadory's" ras een succes, want toen zagen wij 'exelaars op de trampoline springen. De Venneper Ruiters vormden een eurig geheel. Ook het springen werd en succes, want de eerste, tweede en erde prijs ging naar de Venneper Rui- ;rs. Nummer vier in het springcon- aurs was de Texelaar R. D. Keijser. •ijdens het springconcours hebben op »e Mok gelegerde militairen diensten erleend. Naast de hindernissen hadden ij zich, in keurig uniform, opgesteld, Ddat het paard practisch gedwongen 'erd de hindernis te nemen. Wie kan en militair in uniform weigeren elfs een paard kan dat niet. Tussen alle nummers door hebben ele bezoekers deelgenomen aan de wedstrijd. Men kon de beste stand uit- oeken en de keus op een daarvoor be- temd formulier inleveren. Volgens de itgebrachte stemmen door de bezoe- ers, kwam als no. 1 uit de bus de stand an Dros' Ing Bureau en Autocentrale, p de voet gevolgd door fa. Gebr. choorl en de C.A.V. Texel. „Dros" uitocentrale" verkrijgt hierdoor de reprijs, aangeboden door de Vereni- ing voor Vrienden van het Paard te 'exel. Tussen de stemmen, welke Dros" uitocentrale hebben gekozen, is geloot met het onderstaande resultaat: le prijs waardebon van ƒ25,Henny Westdorp, Ada van Hollandstraat9, Den Burg; 2e prijs, waardebon van 15, Bas van Loon, Warmoeststraat 52, Den Burg; 3e prijs, waardebon van ƒ10, mevr. G. Roeper-Keijser, Oosterend. De waardebonnen kunnen worden af gehaald bij mevr. Keesom-Karsten, Mo lenstraat, Den Burg, en dienen besteed te worden bij de deelnemende zaken, genoemd in de Paardensport-courant" van 21 juli j.l. Volledigheidshalve ver melden wij nog even, dat hierbij de naam van de Gebr. Schoorl was ver geten. Het Concours-Hippique werd begon nen met de rubriek éénspannen land bouwtuigpaarden (nieuwelingen) voor tweewielig voertuig. De uitslag was. 1. Vossie, eig. Jn. Verberne, berijder M. C. Bakker. Deze won tevens de wissel- beker aangeboden door de fa. Agter. 2. Vrind, eig. Jac. Witte, berijder H. Spigt; 3. Ugrita, eig.-berijder L. Ver meulen. Het concours éénspannen landbouw- tuigpaarden voor luxe rijtuig (open klasse) werd gewonnen door Carolus, berijder-eig. M. C. Bakker, tevens de wisselbeker aangeboden door het ge meentebestuur. 2. Zatopek, eig. berijder P. Dros Nzn., 3. Salotte, eig. mevr. Goeman-du Porto, berijder A. Goeman. Eervol Rozina, eig.-berijder M. Witte. Concours van éénspannen fokmerries landbouwtuigpaarden, aangespannen voor de landbouwwagen: 1. Rozina, eig.- berijder M. Witte; 2. Zita, eig. Jn. G. van Maldegem; 3. Seritina. eig. Joh. C. Roeper, berijder H. Spigt. Eervol: Ugrita, eig.-berijder L Vermeulen. Concours van tweespannen „Trek paarden" aangespannen voor de land bouwwagen: 1. Corrie van Catalina, eig. W. van Waveren, en Trude, eig. C. H. Roeper, berijder W. van Waveren; 2. Bertha, eig. R. Barendregt, en Udine, eig. Gebr. Hin Czn., berijder R. Baren dregt; 3. Roza, eig. P Vlaming, en Dora, eig. Jn. Kuiper, berijder P. Vlaming. De microfoon werd in de middaguren bediend door de heer J. Spoelstra en deze paardekenner heeft veel voor de niet-paardekenners duidelijk gemaakt. In de morgenuren heeft de heer Spoel stra laten zien hoe binnen een uur een paard kan worden beleerd De honder den, die dit hebben gezien, stonden ver steld van de tact, waarmee de heer Spoelstra dit paard aanpakte. De uitslag van het concours van twee spannen landbouw tuigpaarden, aange spannen voor de landbouwwagen: 1. Victor, eig. Joh. C. Roeper, en Vrind, eig. Jac. Witte, tevens de wisselbeker aangeboden door de heer M. J. Witte; 2. Frits en Karei, eig. Gebr. Zijm, be rijder Jac. Zijm; 3. Seritina, eig, Joh C. Roeper, en Sophie, eig. H. de Lugt, be rijder C. Swarts. Concours van tweespannen land bouwtuigpaarden voor luxe rijtuig (open klasse): 1. Salotte, eig, mevr. Goe man-du Porto, en Rozina, eig M. Witte, berijder A. Goeman, tevens de wissel beker aangeboden door de heer F W. J. Swart; 2. Adelheid en Peter, eig. W. van Heerwaarde Czn., berijder D. Witte Thzn.; 3. Victor, eig. Joh. C. Roeper, en Vrind, eig. Jac. Witte, berijder H. Spigt. Het concours werd besloten met een bijzonder nummer: éénspannen land bouwtuigpaarden voor luxe rijtuig, ge reden door dames zonder assistentie van heer: 1. Carolus, eig. M. C. Bakker, berijdster mevr Luyckx-Bakker; 2. Zita, eig. Jn. van Maldegem, ber. mevr. Van Maldegem-Benit3. Salotte, eig. mevr. Goeman, ber. mevr. N. Drijver- Agter; 4. Peter, eig. W. van Heerwaar den Czn. ber. mevr. Jonker-Dros; 5. Victor, eig. Joh. C. Roeper, ber. mevr. Roeper-Keijser; 6. Rozina, eig. M. Witte, ber. mej. E. Witte; 7. Zemma, eig. J. Agter, ber. mevr. Agter-Zondervan; 8. Salanda, eig. K. Lap Jaczn ber. mej. Reina Lap. Voor dit nummer was een ereprijs be schikbaar gesteld voor het schoonste geheel door de Coöp. Boerenleenbank. Deze werd gewonnen door Peter, ber. mevrouw Jonker-Dros. Om zes uur sprak de voorzitter van de Vereniging voor Vrienden van het Paard woorden van dank aan alle deel nemers en belangstellenden. GESLAAGD Aan de Kweekschool voor de Zee vaart te Amsterdam slaagden voor het diploma stuurmansleerling B.S. (1-jar. cursus) de heren F. Graaf, M. Nota en P. Verberne. POSTZEGELNIEUWS Op 31 juli a.s. houden we, op veler verzoek, nog een extra ruilbeurs in het Dorpshuis te Den Burg. Inmiddels zijn uitgegeven door: Suriname, propagan- dazegels voor het toerisme, 2 waarden van 10 en 15 cent. Kosten per serie 0,65. Nieuw-Guina, 2 postzegels van 25 en 30 cent ter gelegenheid van de 5e Zuid-Pacific-conferentie te Pago-Pago. Kosten per serie eveneens ƒ0,65. De leden van de vereniging worden verzocht deze series zo spoedig mogelijk af te halen. Verder gaarne afrekening van de rondzendingen uiterlijk op 31 juli a.s. TOCH TESO-TARIEVEN VERHOOGD In het vorige nummer van de Texelse Courant werd door ons vermeld, dat er geen sprake was van verhoging TESO- tarieven. De afgelopen dagen hebben wij echter andere meningen gehoord en ook zelf ontdekt, dat wij voor het over zetten van onze bromfiets het dubbele moesten betalen. Na de publikatie van ons eerste be richt werd ons onderstaand schrijven voor publikatie overhandigd. Dit schrij ven is door de Texelse Bestuurders- bond geschreven aan Gedeputeerde Staten. Ons werd medegedeeld, dat er eveneens een afschrift was gezonden aan het Gemeentebestuur van Texel. Wij laten hieronder het schrijven vol gen: „Mijne Heren, In de kranten hebben we gelezen, dat U de ontwikkeling bij Texels Eigen Stoomboot Onderneming nauwlettend zult gadeslaan. In dit verband maken wij U attent op een recente verhoging van de tarie ven bij deze instelling. Daar deze ta riefsverhoging niet gepubliceerd is, is één en ander mogelijk niet bij U be kend. De fietsen zijn verhoogd van ƒ0,35 op ƒ0,50 (een verhoging van 40% dus), de bromfietsen van 70,50 op ƒ1, (een verhoging van maar liefst 100% dus) en de lichte motorfietsen van ƒ1, op ƒ1,50 (verhoging 50%). De nieuwe verbinding is vcoorname- lijk gemaakt voor het autoverkeer en de nieuw aan te schaffen boten en an dere voorzieningen zijn dan ook in hoofdzaak, zo niet geheel, voor het snel toenemende autovervoer. Maar het eer ste wat getroffen wordt met een vrij zware verhoging, is het vervoermiddel van de kleine man. Wij vragen ons af of hiervoor wel goedkeuring is gevraagd en verkregen. Als deze vraag bevestigend moet wor den beantwoord, welke maatstaven hiervoor aangelegd zijn? En waarom de autotarieven niet drastisch zijn verhoogd, daar hiervoor toch alle extra voorzieningen moeten worden gemaakt. Er heerst bij de bromfietsberijders etc. grote ontstemming over deze ver hogingen, vooral daar ze vrezen, dat als tariefsverhogingen zo gemakkelijk gaan, het bij deze ene verhoging niet zal blijven. De vaartijd kleiner en de tarieven hoger, het is niet, wat ons indertijd is verteld, al moeten we toegeven dat T.E S.O. nooit optimistisch is geweest over de tarieven. Wij menen goed te doen één en ander ter kennis van Uw college te brengen". Wij hebben dit schrijven kenbaar ge maakt aan de directie van de N.V. TESO. Deze wenste zich tot op heden te onthouden van commentaar. De TESO-directie zou wel gaarne zien, dat de auto-tarieven drastisch konden wor den verhoogd, gezien de vele investe ringen van de N V. In het jaarverslag heeft de directeur hier reeds op gezin speeld. GESLAAGD De Cocksdorp Mej. T van Hoorn, thans woonachtig te Alkmaar, bêhaalde het ULO-diploma A. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 25 juli a.s. worden dc moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht Dc moeders van Oudeschild worden verwacht van 2.00 - 2.30 uur. Daarna de moeders van Den Burg tot 5 uur. SPUITVOETBALWEDSTRIJD Donderdagavond, 26 juli, om 8 uur wordt er een gecostumeerde spuitvoet- balwedstrijd te De Koog gehouden tus sen 2 elftallen van S.V. De Koog en S.V. Oosterend,. Na afloop lampionoptocht vanaf het sportterrein. STRANDFEEST DE KOOG Het is zo langzamerhand een gevleu geld woord in De Koog geworden „Strandfeest dus slecht weer". Zo ook j.l. donderdag. Het weer liet zich slecht aanzien. Toch besloot het be stuur van de Oranjevereniging het feest door te laten gaan. Op het beschutte sportterrein ging het 's morgens wel. Tientallen deelne- mertjes waren aanwezig om met elkan der om de prijzen te kampen. De stem ming zat er goed in en het is voor de jeugd en ook voor de ouderen een ge zellig echt feest geworden. Er was ge zorgd voor een groot aantal mooie prij zen en menig kind mocht met een prijs naar huis gaan. Natuurlijk ontbraken de verschillende tractaties niet en de ijskar stond in het midden van de be langstelling. 's Middags zou de wedstrijd voor het maken van strandfiguren gehouden worden. Het weer was inmiddels steeds slechter geworden. Maar toen om plm. half drie de regen ophield, werd beslo ten het sein tot de aanvang te geven. Er zijn weer prachtige figuren ge maakt. De jury had het lang niet ge makkelijk. Fraaie prijzen werden aan de winnaars uitgereikt. De kleititjes van 4-6 jaar kregen allen een prijsje, een leuke fluit, wat een oorverdovend la waai opleverde. Maar de glundere snuitjes waren dit ongemak waard. Verwoed is er daarna om de schat gegraven. Menigeen vond zijn schat. Het is een plezierig gezicht jong en oud in het zand te zien wroeten. Doordat er geen muziek beschikbaar was, kon de traditionele lampionoptocht niet doorgaan. Deze zal a.s. donderdag zijn, na afloop van de wedstrijd spuit- voetbal. Ondanks het minder goede weer is het strandfeest goed geslaagd en kan het bestuur van de Oranjevereniging op een goede dag terugzien. GESLAAGD Het ULO-diploma A werd behaald door mej. N. A. Sok, Parkstraat, Den Burg. HOND MISHANDELD In Eierland heeft de Rijkspolitie ver baal gemaakt omdat een inwoner al daar een hond had mishandeld. Dames, die met vakantie op Texel waren, ont dekten dat de bewuste hond verbonden was. Maar de hond werd volgens hun mening steeds minder en daarom waar schuwden zij de politie. Vast kwam te staan, dat de eigenaar reeds enige we ken geleden het dier had mishandeld. De politie heeft de dierenarts gewaar schuwd en deze was van mening dat het dier vermoedelijk wel moet worden af gemaakt. FUIK GESTOLEN De rijkspolitie heeft de Texelaar B. verbaliseerd wegens diefstal van een fuik. Deze fuik was gezet in de omge ving van het Horntje en de dief heeft zich op klaarlichte dag daar meester van gemaakt. Enkele sportvissers had den het gezien en dit was een eerste begin van de achterhaling. Enkele da gen later ontdekte men de fuik nabij Ceres. De rijkspolitie heeft toen een wachtje gelopen. De fuik werd in de nacht gelicht en de dief daarbij op de vingers getikt. De eigenaar heeft zijn fuik terug en de dief is een verbaal rijk. REDDER GEHULDIGD Vrijdagmiddag is in het kantoor van het „Kogerstrand" te De Koog, de 14- jarige redder, Henry Smid, gehuldigd. Deze veertienjarige jongen uit Hilver sum werd door burgemeester C. De Koning geprezen om zijn moedige daad. Zoals bekend is, werd door Henry een dame Mej. Van Riemsdijk uit Haren van de verdrinkingsdood gered. Met enkele woorden prees Texels burgemeester deze moedige jongen, die met gevaar voor eigen leven het leven van een ander wist te behouden. Na mens het gemeentebestuur overhandig de burgemeester De Koning hem een boekwerk. Mej. Van Riemsdijk was ook aanwe zig en diep ontroerd dankte ook zij haar jeugdige redder: „Mocht je ooit in moeilijkheden komen, dan ben ik altijd bereid je te helpen". In het boekwerk dat zij haar jeugdige redder gaf, stond geschreven: Voor mijn kleine blonde redder. Ook adjudant Gulmans feliciteerde de dame, die gered was en hij prees de moedige redder. Tussen alle vakantiedrukte was dit een kort maar aangrijpend moment. ONDER DE POMP Wöt gaan we fóórüt teugewóórdig! Hoe dot zóó? Nou, an de Kóóg hewwe ze öl waaterpeliesie ók! O ja? Jaajet, ferleeje week góng een agent te péérd prebéére of 't waater öl wórm SPORTNIEUWS G.D.S. Geachte oud-leden, Op verzoek is onze vereniging er toe besloten, althans bij voldoende deelna me een volleybal-groep op te richten voor gehuwde dames Najaar 1962 zal met de training een aanvang kunnen worden gemaakt. Waarschijnlijk zal de wekelijkse trainingsavond plaats vinden op dinsdag en wel om 9 uur. Belangstellenden (dus ook dames, die geen lid van G.D.S. zijn geweest) kun nen zich in verbinding stellen met leden van het bestuur, waar zij zich ook als lid kunnen opgeven. Het bestuur van G.D.S.: H. Reij, Weststraat, Den Burg; J. Witte, „St. Agnes", mej. R Schoenmaker, Beatnx- laan, Den Burg en mej. C. Hin, „Witte Engel". GESLAAGD Aan de Don Bosco-school te Leusden behaalden Jo Bakker, Oudeschild, het V.U.T.O.-diploma; H. Bakker, Den Hoorn, het diploma LTS houtbewerking en Jac. Hin, Oudeschild, het diploma machine-bankwerken. SCHADE ONDERLING GEREGELD Zaterdagavond kwam de heer Wim Halsema met .zijn bromfiets de Hoger- straat te Den Burg inrijden. Hij moest nabij de zaak van de heer Oele wijken voor een tegenligger en de wagen van de heer Snik De berijder van de brom fiets werd het te warm op het zadel, hij verliet zijn voertuig en de brommer kwam onder de wagen. De auto liep geen schade op, de bromfiets werd vrij ernstig beschadigd. Er werd politie bij gehaald. EINDELIJKHET IS SEIZOEN (Vervolg van pagina 2) uur wachten, naar Texel ga ik. Maar het is wel leuk om U te vertellen, dat mijn zoon op zijn fiets een uur later van huis is gegaan (Amsterdam) en om half één 's middags op Texel was. Met de wagen heb ik dus heel wat langer werk gehad. Maar dat hindert niet, wij heb ben vakantie Een dergelijke stemming heeft de gehele dag en ook de avond aan Den Helder geheerst. Was er vorig jaar nog enigszins een paniekstemming, nu was het prettig te horen hoe de wachtenden berusten in hun lot. De N.V. TESO heeft naar schatting juiste cijfers waren er nog niet de afgelopen dagen 2000 auto's over de plas gezet. Zondagmrogen heeft men voor de radio kunnen horen, dat er za terdag ongeveer zevenduizend personen naar Texel waren gekomen. Dit zijn er het afgelopen weekend ongetwijfeld meer geweest. Het aantal Duitsers dat naar ons eiland kwam, wordt geschat op 50% van het totaal aantal gasten. Dit vinden wij vrij hoog en we dachten dat het iets minder was. Hoe het ook zij, vol goede moed zijn de duizenden die Texel als vakantie paradijs hebben gekozen aan een wel verdiende rust begonnen. Een woord van dank aan het adres van de bemanning van de N.V. TESO is hier zeker op z'n plaats. Vrijdag en za terdag is er vlot en lang gewerkt. Niet minder actief waren de personeelsleden van de V.V.V.-Texel. In het kantoor te Den Helder zijn records gemaakt wat werktijden betreft. Vrijdagmiddag om even vier uur werd het kantoor ge opend en zondagmiddag om vier uur gesloten. Al die tijd dag en nacht hebben de informatrices de toeristen te woord gestaan. En dit mag toch zeker vermeld worden. Maandag was er van deze stroom iets te zien op de Groeneplaats. Tijdens de wekelijkse markt was het enorm druk en de zakenmensen hebben handen te kort gehad om een ieder naar wens te bedienen. Duizenden malen zijn de lammeren op de gevoelige plaat gezet en menig markttafereel zal nog lang bewaard blijven. Texel is aan het seizoen begonnen eindelijk het is seizoen BRIDGEN De prijswinnaars van de woensdag 1.1. gehouden drive waren: A.: 1. Dam-Dros 53 pnt. 2. dames v.d. Weij-Wiersma 47% pnt. B.: 1. v.d. Pol-Bianchi 31% pnt. 2. Bakker-Brücher 28 pnt. Er werd gespeeld aan 8 tafels, met deze keer een goede vertegenwoordi ging van onze gasten. Morgenavond bridgen we weer in hotel „De Lindeboom-Texel" te Den Burg. Rij uw CAMERA hoort een Ze zijn in voorraad bij LANGEVELD DE ROOIJ N.V. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,—, elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Uw kleding veranderen en moderniseren. Prima service. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom- kampstraat 8, Alkmaar. Tel. 3615. Elke week op Texel Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. (02220) 2721. Zend vroegtijdig Uw advertenties in! Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Verloren een zwart leren jongensjasje met groene voering, gaarne terug De Porto, Beatrixlaan 9 Te koop plm 8 bedden gele crocus Jac Kiewiet, Plevierstr 21, De Koog Te koop jonge kippen volop aan de leg J Duri- eux, De Koog Te koop z.g a n pic up met 20 pl. een leren jas en een stofzuiger De Ruij- terstraat 83, Oudeschild Dankbaar en blij be richten wij U de ge boorte van ons dochtertje en zusje Trijntje Catharina (Thea) G. Bakker-Mechielsen P. Bakker Betty Peperstraat 14, Oosterend Texel, 22 juli 1962. De heer en mevrouw Van Lenten-de Waard, geven U kennis van de geboorte van hun dochter Jacqueline Zuid-Eierland, Texel, Postweg E 60e, 22 juli 1962. Tijdelijk: Lidwina Zie kenhuis, Den Helder. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van een dochtertje Jantje Wij noemen haar Jeanette T. van der Vis- van der Meer J. van der Vis Dorpsstraat 38, De Koog, Texel, 20 juli 1962. Na een smartelijk, maar geduldig gedra gen lijden, is onze innig geliefde man, vader en grootvader Jan Cornelis Bays, op de leeftijd van 55 jaar van ons weggeno men. Oudeschild: M. G. Bays-Veerdig Den Burg: T. A. Krijnen-Bays D. Krijnen Haarlem: A. M. v. Mameren- Bays A. v. Mameren Oudeschild: E. Bays en kleinkinderen Texel, 20 juli 1962, Oudeschild, Heems- kerekstraat 17. De teraardebestel ling heeft plaats gehad te Westerland, Wie- ringen.

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2