ZOMERFESTIJNvanLAGE prijzen en DUBBEL SPARZEGELS! De Texelse klederdracht komt weer in de belangstelling FLITSER! Meer dan 20.000 personen brachten zondag bezoek aan Texels strand aardappel- zakrooimachine Begin te fotograferen AGFA CLACK f 24,00 LANGEVELD DE ROOIJ N.V 62-12 ct zegelvoordeel! 79-16 ct zegelvoordeel! 57-11 ct zegelvoordeel! 92-18 ct zegelvoordeel! Kopen bij De Spar is sparen bij de koop Met grote vreugde en d ankbaarheid geven wij u kenni s van de geboorte van ons dochtertje en zusje Anna Paulina C. Janssen—van Esch D. Janssen Gerrit Adriaan Catharina Wilhelmina Texel, 26 juli 1962 De Ruijterstraat 103, Oudeschild Net meisje 15 jaar zoekt werk. Brieven onder nr 370 bureau van dit blad LOOS ALARM? Zondagmiddag om half zes ging de brandsirene. Brand te De Koog. De Rijkspolitie aldaar was gebeld en deze had met spoed het bericht doorgegeven. Er zou brand geweest zijn ten zuiden van de Badweg Toen daar echter twee brandweerwagens arriveerden, wist niemand precies te vertellen waar er brand was De brandweer is dus onver- richterzake weer huiswaarts gekeerd. Geen erg prettige onderbreking van een kostelijke zondagmiddag. Bij uw CAMERA hoort een Met blijdschap geven wij u kennis van de ge- booite van onze dochter Peterina Wij noemen haar Petra H. G Roorda F. Roorda— Ottens Julianadorp, 26 juli 1962 Rijksweg 96 viertal wagens van start gaan, „be mand" met vrouwen en mannen in Texelse dracht. Wij hebben al enkele modellen kun nen bekijken; men heeft de hand kun nen leggen op prachtige stoffen! Ook de kappen zijn fraai gemaakt. Wij wen sen de winkeliers dan ook veel succes toe met hun actie, die zich overigens niet zal beperken tot alleen maar het dragen van die costuums. Er zijn nog veel meer plannen; de uitvoering daar van zal zich steeds op de woensdagen manifesteren. Woensdag Burgdag, zó moet het worden, zeggen de winkeliers. De oude Texelse klederdracht is het aanzien meer dan waard. De winkeliers van Den Burg zijn er dan ook van over" tuigd dat zij veel publiek zullen trek ken met hun plannen om voortaan op elke woensdag, des middags van 3 uur af, het Texelse costuum in het centrum van de belangstelling te plaatsen. Woensdag Burgdag Een flink deel van de leden van de Winkeliersvereniging Den Burg werkt reeds aan de plannen daadwerkelijk mee. Zij zullen op de woensdagen een stalletje voor hun winkel plaatsen, vro lijk en aantrekkelijk aangekleed, ter wijl verkoopsters en verkopers gestoken zullen zijn in klederdracht, zorgvuldig gemaakt naar authentieke voorbeelden. Morgenavond zal om half acht een Voor de zeer vele blij ken van deelneming ons betoond bij het overlijden van onze lieve man, vader, zoon en broer jan Vermeulen zeggen wij hartelijk dank. Namens de iamiiie C. Vermeulen-de Jonge Oosterend, juli 1962 VERNIELINGEN AANGEBRACHT In de nacht van zaterdag op zondag hebben jongelui te Den Burg verschil lende vernielingen aangebracht. Men heeft daarbij rijkelijk gebruik gemaakt van lege bier- en wijnflessen. Op enkele antennes van auto's waren lege bier flessen gehangen en een bord bij een der pensions was afgebroken en even verder neergesmeten. Dat men antennes en reclameborden neemt is nog denkbaar als men plezier denkt te hebben. Erger was de ontdek king van de koster der Hervormde kerk te Den Burg. Toen hij zondagmorgen de deuren wilde openen moest hij eerst diverse lege flessen verwijderen. Som mige hiervan waren tegen grafstenen stukgegooid. Men heeft blijkbaar tegen de kerkmuur uitgerust. AANRIJDING OP DE BOODTLAAN De Koog Zaterdagavond ongeveer half zeven had op de Boodtlaan een lichte aanrijding plaats. De Texelaar K. V. wilde met zijn Ford het erf af rijden van de familie Kuip en ontdekte te laat de heer J. J. uit Hoogeveen, die met zijn auto De Koog inkwam. De wagens raakten elkaar even, zo dat er lichte schade ontstond. De heer V. had de wagen met gezien, doordat er vrij veel wagens geparkeerd stonden. ZATERDAG ZUIDEMA-RACE Zaterdag a.s. zal de jaarlijkse Zuide- ma-race worden gehouden te De Cocks- dorp. Ieder jaar weer is er voor deze race grote belangstelling en ook nu ver wachten de organisatoren weer diverse deelnemers. Bij de senioren ging de eerste prijs vorig jaar naar de vaste- wal en we hebben van diverse Texe laars gehoord, dat ze alles op alles zul len zetten deze prijs nu op het eiland te houden. Langs diverse wegen ziet men de jongens nu reeds trainen. Ze zijn in voorraad bij LANGEVELD DE ROOIJ N.V. God verblijdde ons met Johanna Jacoba (Hanneke) N. Kuneman B. E. J. Kuneman— Bax Rijswijk (ZH) 25 juli 1962 H. Ravesteijnplein 90 texelaartjes 3 regels ƒ1,—; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Maatkleding, elegant en modern. Toch weer Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. (02220) 2721. Gymver. Oosterend heeft I alle persilgeschenken voor radig. Vraagt geschenken I lijst bij J. Daalder, Vliestr G de ,ong of Rentenaar Nu volop rode en zwarte I bessen. Tevens plukkers I (sters) gevraagd. M. Huis- I man, de Veen tel 2203 Vermist met concours 1 I papieren zak met paarde- dek. Tevens te koopraap- I zaadstro en aardbeien. Van Maldegem, Jachtlust „Zoek de zon op" dat hebben zondag I honderden toeristen en Texelaars ge- I zegd. En als men dan de zon nog op- 1 zoekt aan het „zonnige" strand, dan is 't I leven helemaal volmaakt Zondag zijn I honderden via de toegangswegen naar I het Texelse strand gestroomd. Het I strand lag in een heerlijke warme zon I te stoven. Om ongeveer half tien begon de trek I van de wandelaars, fietsers, automobi- I listen naar het strand en de strandpa- I viljoens hebben j.l. zondag de dag van het jaar gemaakt Natuurlijk hoopten ze dat er nog meerdere van deze dagen komen, maar hebben is hebben, zo ver telde ons een der eigenaars. De par keerterreinen waren spoedig overbelast. Aan het Westerslag ontdekt men het tekort aan ruimte het vlugst, want hier I is het terrein wel heel klein. Waarom, zo kan men zich afvragen, niet wat meer ruimte geschapen. Met een bull dozer is er toch wel wat klaar te maken? Het was op het strand behoorlijk druk. Natuurlijk met Texelse maatstaf gemeten Want vergeleken bij een bad plaats als Scheveningen of Zandvoort was het ruim en rustig. Maar daarom blijft het strand aan de Noordzeekust van het eiland ook zo aantrekkelijk. Want de toeristen verlangen naar rust en ruimte. Als men het Texelse strandleven be ziet, dan ontdekt men het verschil bij de twee genoemde badplaatsen van ons land. De uitslag van de zondag j.l. gehou den strandtelling (met tussen haakjes de cijfers van de op 17 juni j.l, gehou den telling, is: Te koop of te huur in z.g.st. zijnde .Grimme", en loofklapper Rutten, Eendracht De Heer en Mevrouw Brand—Veenema danken hiermee, mede namens wederzijdseouders voor de vele blijken van belangstelling bij hun hu welijk ondervonden. STRANDFEEST TE DEN HOORN Donderdagmiddag zal er bij Paal 9 een strandfeest worden georganiseerd voor groot en klein. Met de kleinsten zullen spelletjes worden gedaan en de oudere jeugd zal zich op een andere wijze amuseren. Natuurlijk wordt er ook een schatgraverij gehouden. Dit feest begint om half twee. 's Avonds wordt er met medewerking van het Fanfare D.E.K. en de drumband „strijden" voor de jeugd georganiseerd Tevens wordt zo tegen de schemering een lampionoptocht gehouden KOE GEDOOD Eerst maandag hoorden wij, dat er vorige week een koe op het land van de heer Du Porto, Bargen, is gedood. Dit gebeurde niet door de bliksem, maar door kortsluiting tijdens het machinaal melken. met een met prima lens, geelfilter en portretlens ingebouwd tel. 2058, Den Burg TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 30 juli 1962: 2 koeien ƒ900,ƒ1000,—; 250 lam meren 50,ƒ85,handel vlot; 1 nuchtere kalveren 80,ƒ140, ZANGD1ENST TE DEN BURG In de agenda van de Stichting Cultu reel Werk Texel staat vermeld, dat er woensdag 1 augustus een zangdienst wordt gehouden te Den Burg. Dit moet echter zijn woensdag 8 augustus. AUTO ZWAAR BESCHADIGD IN DE SLOOT Maandagmorgen raakte een Zweedse wagen bij een der kruisingen op de Pontweg in de sloot. Op de hoek nabij „Astrid" wilde de chauffeur de Pont- weg oprijden Vermoedelijk verleende hij geen voorrang, want plotseling moest hij wijken voor een collega weg gebruiker. De Zweed werd aan een zijde zwaar beschadigd en kwam daarna in de sloot terecht. Het stuur van de wagen zat bijna tegen de zitting aangedrukt, maar wonder boven wonder mankeerde de bestuurder niets. De koffers in de laad bak kwam vol water te zitten, zodat ook hier schade ontstond. HOND AANGEREDEN Vrijdagmiddag werd de hond van de familie Rutten te Den Burg aangereden door een auto. De hond bleef met enige verwondingen en een gebroken poot op de straat liggen. ONDER INVLOED ACHTER HET STUUR Zaterdagavond zijn enkele toeristen te De Koog aan de dood ontsnapt. Een Duitse toerist had van zijn zwager logerende op 'n kampeerterrein aldaar even een Volkswagen geleend. Dat lenen deed hij echter zonder toestem ming, en in kennelijke staat van dron kenschap. Nabij pension „De Zwaluw" wilde hij de Bosweg inslaan maar ontdekte niet de van Den Burg komende scooter. Ge lukkig wist hij op het laatste moment het stuur om te trekken en kon de scooterberijder ontwijken. De auto bleef echter draaien en kwam door het hek van ,,De Zwaluw" tegen het huis aan. De heer Hamerslag, die dit hoorde, noteerde gelijk het num mer van de wagen Toen hij echter naar buiten kwam, had een ander het stuur van de Duitse toerist overgenomen. Dit was eveneens een toerist, die de won derlijke manoeuvres van de chauffeur van de Volkswagen had gezien. Toen hij zijn hoofd door het portier stak, rook hij dat hier drank was gebruikt. Hij drukte de berijder achter het stuur vandaan en stelde hem voor de wagen naar het terrein te brengen. Dit werd goed gevonden. Intussen had de heer Hamerslag de Rijkspolitie gewaar schuwd. Door het genoteerde kentekenbewijs was de wagen gauw gevonden maar de eigenaar nog niet. Een parkeerkaartje van het terrein bracht echter uitkomst. De politie vond de man in een tent met nog twee andere toeristen, die eveneens te veel hadden gedronken (7 uur n.m.) De Duitser bekende fout te zijn geweest en betaalde de schade aan het hek contant. De wagen was flink beschadigd. De Rijkspolitie heeft hem niet zonder verbaal achter gelaten. Ten eerste een verbaal wegens overtreding, ten tweede schaderijding met poging tot wegrijden, verbaal nummer drie het onder invloed rijden en nummer vier het rijden zon de voorrang te verlenen. T.E.S.O.-TARIEVEN (Ingezonden) De heer Sibenga Mulder lijkt ant woord te geven op onze brief aan Ge deputeerde Staten. Maar degenen, die onze brief hebben gelezen weten wel beter. Het gaat ons niet om de auto tarieven, maar om de tarieven van fietsen, bromfietsen en lichte motor fietsen. Deze tarieven zijn verhoogd van 40 tot 100%, terwijl, zoals ook de heer Sibenga Mulder schrijft, alle dure voorzieningen gemaakt worden voor de auto's. Het zou dus logisch geweest zijn als de auto-tarieven zouden zijn verhoogd, maar in plaats daarvan wordt het ver voermiddel van de kleine man met een zware tariefsverhoging getroffen En daartegen ging ons protest. En als deze verhogingen wel goedge keurd worden en die van de auto's niet, dan zit de zaak volgens ons toch wel heel scheef. Texelse Bestuurdersbond VOO HOEEl Personenen Vuurtoren De Krim De Slufter Slag „De Nederlanden" Slag „Jachthuis" Badweg (10.00-10.10 uur 218 (14 10-14.20 uur 281 Slag „Wuis" Slag „De Zonnewijzer" Slag „Pelikaan" Paal 17 Westerslag Jan Ayeslag Paal 9 Hoornderslag Totaal 5162 personen) personen) SPUITVOETBAL TE DE KOOG Sportvereniging De Koog zal donder dagavond a.s. om 8 uur een ge- costumeerde spuitvoetbalwedstrijd hou den op het sportveld De strijd zal wor den gevoerd tussen elftallen van S.V De Koog en S.V. Oosterend. Na afloop van dit festijn wordt er een lampionoptocht gehouden en uit erva ring weten wij, dat die altijd een succes wordt. Medewerking wordt verleend door de Margaretha Sinclair-band. Donderdag worden ook de kinderspe len gehouden op het sportterrein en 's middags is er een groot strandfeest. Als de weergoden meewerken, be looft het een prachtige dag te worden. GIDSENDRUMBAND KRIJGT DRUKKE MAAND De maand augustus wordt voor de leden van de Margaretha Sinclair Drumband zeer druk. Naast de weke lijkse repetitieavond zullen de meisjes diverse malen in 't openbaar optreden. 2 augustus trekt de Band naar De Koog om aldaar een rondgang te maken. 7 augustus zal wederom De Koog met een bezoek worden vereerd. 8 augustus staat Den Burg op het pro gramma en 16 augustus zal men in De Cocksdorp optreden. Donderdag 23 augustus hoopt men twee dorpen te be zoeken. namelijk Oosterend en De Waal. De maand wordt afgesloten met een Lustrumoptreden op 31 augustus, de verjaardag van Prinses Wilhelmina. De leden van de band kunnen dus met recht de trom roeren de komende weken. 419) 119) 790) (1450) 305) 628) (8419) De cijfers van „Slag Wuis" waren nog niet bekend, maar er is zeker een totaal strandbezoek van meer dan 20.000 personen. KLEDERDRACHT OP I)E MARKT Tijdens de maandagmarkt kwam om een uur of elf een oude Texelse wagen de Groeneplaats oprijden. De inzitten den waren gekleed in oud-Texelse klederdracht en de vrolijke klanken uit de accordeon van mevrouw Craanen trokken veel publiek. Elders leest men meer over de oude klederdracht deze week met "I ct voordeel'. 250 gram ct zegel voordeel GESLAAGDEN In Schagen werd het middenstands diploma behaald door de dames: A. E. M. Bakker, Den Hoorn; N. J. Boon, De Cocksdorp; A M. E. Kuip, De Westen; E, A. Oostra, Oudeschild en N. Goënga- Vinke, Den Hoorn; en door de heren: J. M. v.d. Berg, Dennenoord; Ch. L. Duyzer, De Koog; J Goënga, Den Hoorn; S. de Jager, Den Hoorn; C. Graaf, Den Burg; J. Mets, Den Burg; S. de Porto, Den Burg; R J Verhoeve, De Koog; A. v. Zevenhoven. Schilder- weg en H. van Swinderen, Den Burg. Ze waren opgeleid door het Instituut voor Middenstandsontwikkeling te Den Burg. BRIDGEN Aan de drive van woensdag j.l. na men 19 gasten en 11 Texelaars deel. De prijswinnaars waren: A 1. Dam-Dros 29% pnt. 2. Echtpaar Enuma 28 pnt. B.: 1. Echtpaar v. Veelen 521/* pnt. 2. mej. Kuycx-Muller 48V« pnt. Voor de drive van morgenavond heb ben zich direct weer 7 paren opgegeven. Aanmeldingen tot uiterlijk kwart over acht, liefst eerder natuurlijk. Er is aan de serie drives één toegevoegd, nl. 15 augustus in het Badhotel „Juliana" te De Koog. grom Zomerfestijn van LAGE PRIJZEN! 2 zakken RIJST 1 kilo 0#> van 92 voor O.Z-1 TOMBOLA gesuikerd koekje, pakje LAAT SPUITVOETBAL ACHTERWEGE Op het programma van de Stichting Cultureel Werk Texel staat vermeld, dat hier en daar een spuitvoetbalwed strijd zal worden georganiseerd. J.l donderdag zou een dergelijk evenement plaats vinden te De Koog, maar de stromende regen op die dag noodzaakte de initiatiefnemers hun plannen te wij zigen. Van de zijde van het PWN verzoekt men ons verenigingsbesturen, die een dergelijk feest willen gaan houden, er op te wijzen, dat het drinkwater op Texel zeer kostbaar is. Het PWN zou liever zien dat er geen spuitvoetbal werd gehouden waarbij een aansluiting op het drinkwaternet nodig is. 100 gram verse SNIJWORST/ CERVELAAT Koekje met 10% Zonnestralen 62, gram |'oe Spar]

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2