Tank ra Super Mix Taxi NEELS' SIGMA f1330,- ,En wat doen we met moeder Rijwielen te huur. Rijwielhandel A. Kievit TAUNUS 17 M 2323 Honderden koopjes bij NEELS Pé Dé Cor de Jong - Fa Lagerveld. Kwaliteit, lage prijzen Gratis dividend Schrijfmachines Langeveld en de Rooij n.v. %ïi 1 Fa. Gebr. Schoorl vrieskisten 450 liter Den Helder Café-restaurant „FORMOSA" GENERAL® ELECTRIC u.S.A kijker te kopen Rainbow-serie BAKKER, Groeneplaats Nutsspaarbank 3^ pet rente tot el k bedrag 3^2 pet rente voor bedragen 6 mnd. vast Hypotheek beschikbaar ff Maak er iets extra's van! Sub-Dealer voor Texel Automobielbedrijf Jan Reij, Den Burg De betere fiets huurt U bij Rijwielhandel Zegel KOOIMAN'S Rijwielverhuur Nu nog profiteren. Steeds nieuwe aanbiedingen Kledingmagazijn n.v. „Galetta" fijn koekje 250 gram 69 10 zegelo Pepermint Sticks 200 gram 53 20 zegels Mellomints 150 gram 57 10 zegels 1 zak fruithagel en 1 rol beschuit 71 10 zegels Limonade per fles 1,15 1,49 30 zegels Hero Sinas 2 grote flessen 1,14 10 zegels 1 blik rundvlees of 1 blik varkensvlees 139 10 zegels Nassi Goreng per groot blik 1,59 15 zegels Vliegendood op elke spuitbus 50 zegels Ontbijtkoek Stereo per stuk 56 10 zegels Ananas per 2 blikjes 1,19 15 zegels Pindakaas per pot 95 25 zegels Éfe I jJ r - i n;i 0 il |P Waalderstraat 30—35. Telefoon 2550 5? 29. Bertha begon te lachen. ,,Er staat me iets van voor, dat je ook zoiets ge zegd hebt, toen ik voor de eerste keer een paar dagen naar Alkmaar zou gaan. Enfin, er is me niets overkomen, want mijn Gerard zou geen schijn van kans gehad hebben. Pa en moe Knaap waren in dit opzicht veel te ouderwets dege lijk. Ik maak me derhalve niet zoveel zorgen om onze Aal als Dirk. Ze is een Dinkla en ze zal best weten, wat ze moet doen en wat ze moet laten. En als het zo is als onze Wim zegt, dat het een nette jongen is.Wat zegt moe der er eigenlijk van?" Ze draaide zich naar de oude vrouw, die met een nors gezicht tot nu toe zwijgend naar de gesprekken had ge luisterd. Deze haalde haar schouders op. „Dat moet je mij niet vragen, me kind. Naar mijn raad luistert tegenwoordig toch niemand meer". „Moeder was er tegen", verduidelijk te Wim, „maar wij hebben van de week gezegd, dat Aal meerderjarig is en daarom het recht heeft om zelf te be slissen, of ze al dan niet met Arie mee gaat naar Woerden. Bovendien zijn Dirk en ik er ook nog om een oogje in het zeil te houden. En tenslotte: Onze Aal heeft een leuke toet.... ze heeft van haar beloning een nieuw mantel pakje gekocht.nou, als je haar ziet, herken je onze zus nauwelijks. Ze is een dame en wat meer zegt; ze draagt het met gratie. Is het dan te verwonderen, dat ze vandaag of morgen tegen een aardige vent oploopt? Of hadden jullie gewild, dat ze hier altijd en eeuwig aan het Zuiderpad zou blijven wonen om moeder te verzorgen? Wij zijn toch ook getrouwd?" De anderen keken elkaar aan. En het was Piet, die nadenkend knikte en antwoordde: „Ja, Wim, daar heb je ge lijk in. Maar ik heb zo het idee, dat geen van ons allen er ooit bij stilgestaan heeft, dat onze Aal ook nog eens ver kering zou kunnen krijgen. En dat ze te zijner tijd zal willen trouwen. En dan komen wij allemaal voor de consequen tie te staan: Wat doen we dan met moeder?" Mevrouw Dinka keek hem kwaad aan. „Als jullie maar weten, dat ik niet wegga uit mijn huisje. Ik ben hier aan het Pad geboren en ik wil hier blijven". Bep knikte begrijpend. „Natuurlijk, moeder, dat ligt voor de hand. Ik zal de laatste zijn om te zeggen: inpakken de boel en vertrekken. Dit is uw huisje en ik hoop, dat u hier nog lange jaren in gèzondheid moogt doorbrengen. Daar staat evenwel tegenover, dat we reke ning moeten houden met de feiten. En als onze Aal vandaag of morgen gaat trouwen, dan moet er iemand anders gevonden worden, die u kan verzorgen" Schoonzoon Henk, die bedachtzaam aan zijn sigaret trok, vroeg: „Maar kan Aaltje niet hier introuwen? Mij dunkt, het huis is groot genoeg". Dirk lachte spottend „Ben je mal. die kruipen, als ze getrouwd zijn, in een woonwagen en staan dan hier, dan daar. Nou, een mooi bestaan, dat moet ik zeggen. Ik snap niet, dat onze Aal niet wijzer is". Bep keek haar broer lachend aan. „Dat liedje heb ik al eerder uit jouw mond gehoord. En als ik zo rondkijk, dan heb ik zo het idee, dat we allemaal wel goed op onze pootjes zijn terecht gekomen, niet, geliefde broeder? Je zor gen voor ons waren af en toe echt roe rend, maar je hebt niet kunnen ver hinderen, dat we stuk voor stuk onze eigen weg gegaan zijn en ik vrees, dat onze Aal wel hetzelfde zal doen Apro pos, waar zijn ze heen, zei je, Wim?" „Naar Woerden Naar zijn ouders. Of ouders.Zijn vader en moeder zijn in veertig bij het bombardement van Rotterdam omgekomen. Sedert dien is hij opgenomen bij de heer en mevrouw Huurdeman, die hun zoon verloren bij het bombardement. Volgens Arie is dat allemaal gegaan volgens de regelen der kunst, als ik dat zo mag noemen. Met andere woorden: juridisch is dat alle maal in orde. Maar Arie beschouwt zijn pleegouders als zijn eigen vader en moeder en noemt ze ook zo. Apropos, die meneer Huurdeman in Woerden is de aannemer zelf van het riolerings werk in de stad. Arie zal hem te zijner tijd wel opvolgen". „Als ik dat zo hoor, zal onze Aal dus een goed huwelijk doen", meende Corrie. „Och, jongens, we lopen de zaak een beetje vooruit", zei Tonnie hoofdschud dend. „Aal en Arie kennen elkaar nu een blauwe maandag: een paar maan den. En Aal zelf is nuchter genoeg om te beseffen, dat je na zo'n korte verke ring niet naar het stadhuis stapt. Ze heeft zelf gezegd: ik mag Arie graag en we kunnen heel goed met elkaar overweg. Maar over trouwen praat ik voorlopig nog niet. Wij zijn immers jong genoeg?" „Dat is wel zo", mengde Gerard zich in het gesprek, „maar ik ben het toch met Wim eens, dat we er rekening mee moeten houden, dat Aal vandaag of morgen wil trouwen. En wat doen we dan met moeder? Daar moet een oplos sing voor gevonden worden. Voor wat de verzorging betreft". Maar Corrie riep ineens uit: „Wacht eens even, jongens. Dirk had het een paar keer over een woonwagen. Onze Aal zal toch zeker niet zo gek zijn, dat ze met hem in een woonwagen gaat zitten en het halve land doortoert? Bij ons in Amersfoort is ook zo'n woon wagenkamp Nou wat daar zit. Ik ging er voor geen geld wonen, in zo'n wagen". Wim schudde zijn hoofd „Dirk over drijft, want hij weet wel beter. Het is zo'n moderne woon- en kantoorwagen, zoals je vaker ziet staan bij bouwwer ken en zo. Daar zetelt in de regel de direktie. Soms woont men er ook in, soms niet. In dit geval zit Arie er van maandag tot vrijdag. Tenslotte is hij vrijgezel en waarom zal hij iedere dag heen en weer reizen, heel naar Woer den? Als Aal en hij trouwen, zal er wel een huisje komen. Hetzij in Woerden, hetzij ergens anders". Er was even stilte, die Ploon ver brak. „Zeg, wat heeft Aal met die be loning gedaan? Zestienhonderd gulden, dat is nogal wat". Wim keek naar moeder, maar die tuurde voor zich uit en was kennelijk ontstemd. „Aal heeft het moeder in be waring gegeven. Ze heeft er alleen maar maar een pakje van gekocht en een tas, meen ik. Alles bij elkaar zo'n tweehonderd gulden". „En mooi, meidik heb nog nooit zoiets aan gehadMaar ik gun het er best, hoor. Jullie moeten niet denken, dat het niet zo is", zei Tonnie. „Het kind is toch al zoveel tekort ge komen". Corrie schoot in een lach. „Die Tonnie En Dirk keek haar verbaasd aan. „Te kort gekomen? Waarom?" (Wordt vervolgd) Electrohuis Bakker Dros Smederij Techn. bur. Jan Agter S. Rentenaar Vries en koelkasten van top-kwaliteit GEBR. SCHOORL Het Dagelijks Bestuur van de polder Eijerland op Texel brengt,ter openbare kennis, dat op vrijdag, 24 augustus 1962, zal plaats hebben de candidaat- stelling voor de verkiezing van twee Hoofdinge landen, ter vervulling van de opengevallen plaatsen van de heren JAN C. WITTE Jzn. (niet herkiesbaar wegens het bereiken van de 70- jarige leeftijd) en JAC. WITTE Czn. wegens periodiek aftreden (herkiesbaar). Op die dag van 19 tot 22 uur kunnen bij de voorzitter van het Dagelijks Bestuur, die daartoe zitting zal houden in het Polderhuis te De Cocks- dorp, schriftelijk opgaven van candidaten worden ingeleverd. De nodige formulieren zijn tot het tijdstip der candidaatstelling kosteloos bij de secretaris van bovengenoemde polder verkrijgbaar. Texel, 27 juli 1962. Het Dagelijks Bestuur voornoemd, KI Kalis Jzn., Voorzitter A. van Hoorn, Secretaris. Alvorens een moet u eens zonder enige I verplichting naar en door |de prachtige kijken. Voor Prismakijkers in de topklasse is uw adres Gedipl. opticien. met bovendien veel meer rentedagen. Speciale regeling voor nieuwbouw huizen, boerderijen en land. Inlichtingen kantoor Binnenburg Alle dagen open, behalvezaterdags Als u glundere gezichten wilt zien, trakteer uw gezin dan eens op een extra fijne kop Douwe Egberts koffie. Uitgezochte melanges worden op een speciale wijze gebrand, waardoor de fijne geur en pittige smaak vol ledig tot hun recht komen. Door de grote vraag is Douwe Egberts koffie altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. Fijne Dessert W Rood Merk De koffie voor fijnproevers, De kwaliioitsfcoffie werkelijk Iets bijzonders. bij uiuctk. Pak Pak van 250 g 1.80 van 250 g 1.48 OP ALLE WEGEN VAN EUROPA ZIET U STEEDS MÉÉR DE SUCCESVOLLE De 5 redenen van dit succes zijn deze: betrouwbaarheid, kwaliteit, rijprestatie, zuinigheid en volop ruimte (5 passagiers plus de vakantiebagage). U kunt kiezen uit een 2- of 4-deursmodel. 1500 of 1700 cc motor en 3 of 4 geheel gesynchroniseerde versnellingen. Boven dien is de Taunus 17 M leverbaar als Turnier Station Wagon en als bijzonder mooie bestelwagen. U bent welkom voor een uitgebreide proefrit. Prijs v.a. f. 7695.- af fabriek. Official Ford daler JAN BRUIJN, Prins Hendriklaan 45 53, Den Helder telefoon 02220 - 2 3.4 5 Onthoudt deze regel Financiering van: Vee, alle landbouwwerk tuigen, auto's, bromfiet sen, rijwielen, huisraad enz. J. J. van den Berg, Oosterend, Tel. 366. Bij ons een prima rijwiel en niet duur. Schoonoordsingel 3—5 telefoon 2530 bestellen (02220) bellen Toon Smidt Zend vroegtijdig Uw advertenties in! Klein partijtje donkere fantasie gevoerde jongenscolberts leeftijd II jaar voor 14,75 met kl. st p m. Honderden jongenspakjes, alleen de nieuwste dessins, pracht kwaliteit voor vele leeftijden met 10, 20, 30 en 40 pet korting Moderne jongens- en meisjesblazers, 14 jaar, voor f 15,— spotkoopje Korte jongensbroeken, kleurecht, zonecht, lichtecht le\ erkleur van 5,— 5,50 6, - 6,50 voor 3,75 van 7,— 7,50 8,— voor 4,50 Fantasie jongensspijkerbroeken 8 jaar 10 jaar !2 jaar, 5,75 6,— 6,25 enz. Honderden moderne jongensregenjasjes vanaf 17,50 spotprijs Voor leerlingen van de technische school te kwal blauwe overalls 9,— 9,50 10, Steeds 2000 costuums voorradig pracht kwaliteit voor 49,— 59,— 69,— 79, - 89,— enz. Meer dan 600 moderne herencolberts 19,75 24,75 27,75 Ook colberts voor personen wegende tot 250 pond Herenoveralls, Beva, le kwaliteit van 13,95 voor 10,95. Profiteert hiervan Donkere manchester mansbroeken, Schuttersveld voor 13,75 en 14,75 1200 nieuwste soorten herenoverhemden van 12,- 10,— en 9,— nu voor 6,95 5,95 en 4.95 dit is nog nooit vertoond Herenpyjama's met contrastgarnering 6,75 KEIZERSTRAAT 90 DEN HELDER Grootste speciaalzaak voor Den Helder en Omstreken.

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 4