Taxi een goede portable radio is zuinig met stroom Gelukkig ook goede reclame 2323 Solex-olie PROEFEIT VERKOCHT En wat doen we met moeder m w KOOIMAN'S Rijwielverhuur VW1 Waarschuwing Rijwielhandel Zegel bollenpellers (sters) en bollen- rapers(sters) meisje De betere fiets huurt U bij Rijwielhandel Zegel BATAVUS DROS' Bromfietshandel, Eierland Den Helder Café-restaurant „FORMOSA" GENERAL^ ELECTRIC U S| ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN „20' de fiets die finaal vanzelf fietst! .30 ton 399.- „40 kilometer 439. Dros' Bromfietshandel M. A. J. Vonk SPAREN VOOR EEN WONING De artikelen in de diverse dagbladen over de onlusten op Texel zijn nu direct geen goede reclame. Gelukkig zijn er ook schrijvers, die artikelen weten te plaatsen, die Texel van een andere zijde laten zien. In „Intermezzo", een wekelijks bij voegsel van de Haagse Courant, schrijft Dick J. Dijs iets over Mieke Keijser en haar wolvee. Bij het artikel werden twee foto's geplaatst. Hieronder laten wij het verhaal volgen: Als een lammetje De inwoners van Den Burg op (het schapeneiland) Texel zijn er al aan gewoon. Maar de vakantiegan gers in dit vriendelijke dorpje zullen er nog wel van opkijken als zij de negentienjarige Miek Keijser door de smalle straten zien wande. len met aan een ketting een lammetje. JESSIE heet het dier. En het is haar onverschillig of zij aan de ketting moet lopen of dat zij los mag wandelen: zij zal haar meesteres steeds even trouw blijven volgen. Soms blijft zij even achter, om aan een op straat neerge worpen stuk papier te knabbelen of om de geur van autobanden op te snuiven. Maar als Miek haar dan roept, komt zij onmiddellijk weer mee. Dat gebeurt niet als 'n ander haar naam schreeuwt: Want zij luistert alleen naar haar „red. ster". JESSIE werd op negentien maart ge boren, tegelijk met twee zusje. Die wa ren gehaaider dan zij. Steeds als er melk te halen was, waren die twee juist op tijd. Voor Jessie was er geen plaats, en daarna geen melk meer. Zij dreigde FILMNIEUWS: „HET MES" Deze week wordt in het filmlokaal van de ULO door de Stichting Cultureel Werk Texel de film vertoond „Het Mes" Het is een Hollandse film, die zeker waard is gezien te worden. We zijn er zeker van dat de aandacht geen mo ment zal verslappen. Een film, die op recht ontroert. De film „Het Mes" is een dichterlijk- realistisch avontuur van twee kinderen, een jongen en een meisje. Vooral de jongen voelt in zich het leven ontwaken op een moment dat hij minder genegen heid ontvangt van zijn moeder. Zijn moeder is een rijke weduwe, die ver strikt is in een onbevredigende ver houding met een leraar van haar zoon. De jongen, Thomas, heeft in het dorp een vriendinnetje en aan haar vertelt hij al zijn geheimen. De kleine Thomas ziet de leraar staan op de plaats van zijn vader en dit brengt verwikkelingen mee. De jongen vlucht nadat hij ge tuige is geweest van een ordinaire hys terische ruzie tussen zijn moeder en zijn leraar. Als hij gevlucht is wordt hij opge vangen door een soldaat, die op zijn „soldaten'-manier de jongen opvattin gen bijbrengt. Zonder meer een gave film. Zaterdag- en zondagavond in de ULO-school, toegang 18 jaar. te verpieren. Toen ontfermde Miek zich over haar. Drie jaar geleden had zij dat bij de moeder van Jessie ook gedaan. Ook die wilde niet groeien, moest weg van de boerderij van Mieks oom en kreeg toen, uit de fles, te drinken van Miek. Vele keren per dag voerde zij, en voert zij nog steeds, haar nieuwe be schermelinge. Jessie toonde zich hier voor dankbaar tot in de puntj'es van haar hoeven. Zij laat Miek nu nooit in de steek. Zij antwoordt mekkerend als Miek haar naam roept. Zij loopt haar achterna in huis, ligt bij haar op schoot, toont door onrustig te worden dat zij voor een grote boodschap naar buiten moet. En over boodschappen gesproken: elke ochtend gaat Jessie mee levens middelen halen. Onbeschroomd stapt zij ook bij de slager binnen. 's Avonds na het eten, wordt er altijd een rondje gewandeld. Dan krijgt Jessie gelegenheid zich uit te leven. Zodra de ketting van haar halsband wordt ge knoopt, begint zij met haar bokkespron- gen. Die kan zij maken, dit meest bij zondere schaap van Texel. KLAVERJASDRIVE Op de maandag gehouden vierde sei- zoensklaverjasdrive, waren 40 deelne- nemers, waaronder 10 vakantiegangers en 7 dames. Er werd gespeeld met vaste maat, 4 partijen van 16 spellen. De prijzen vielen als volgt: 1. S. Hemelrijk-D. Backer 6876 pnt. 2. mevr. Spaans-mevr. Zomerdijk 6741 pnt. 3. Zoodsma-C. Grootjes 6617 pnt. 4. Jn. Dekker-H. Grootjes 6584 pnt. 5. P. Hartog-G. Michels 6495 pnt. Maandag de 5de en laatste klaverjas- drive van dit seizoen. Er wordt weer gespeeld met vaste maat. LASTER Dat het recht zal zegevieren, Werd op school ons al geleerd, De praktijk leert ons wel anders, Dat heeft menigéén geleerd. Laster, leugen, roddel, kwaadspreek, Zegevieren nog altjjd. Die het beste kan belas'tren, Wint het nog in de praktijk. Wanneer wordt het spreekwoord waarheid Dat de waarheid sneller is, Die de leugen in kan halen, Want de leugen is niet mis. Als er iemand wordt belasterd, Wordt 't door iedereen geloofd, D' onschuld kan zich wel vcrded'gen, Maar de kool is al gestoofd. Smet en smaad blijft op hem (haar) rusten En men zegt tegen elkaar, Men bedenkt toch maar niet zo Iets, Iets is er toch wel van waar. En diegcen die 't treft, die moet maar, Zien dat hij zich weer verschoond, Maar al zal hij (zij) nog zo goed zijn, Last'raar heeft hem weer onttroond J. J. de W. Den Burg, Texel, 2 augustus 1962. REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en.... goedkoper! Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Financiering van: Vee, alle landbouwwerk tuigen, auto's, bromfiet sen, rijwielen, huisraad enz. J. J. van den Berg, Oosterend, Tel. 366. Bij ons een prima rijwiel en niet duur. Schoonoordsingel 3- 5 telefoon 2530 bestellen (02220) bellen Toon Smidt Zend vroegtijdig Uw advertenties in! ALLEEN is het behoud van uw SOLEX MOTOR Vraagt inlichtingen Solex service-stat ion voor Texel telefoon 2150 GEVRAAGD: Bloembollenbedrijf LIST, De Koog Gezocht een flink als hulp in de huishouding voor de morgenuren Mevr. A. A van Wijk, Parkstraat tel 2058 Onthoudt deze regel voor jarenlang, zorgeloos en veilig brommer. Telefoon 233, met de bekende 24 uur service Vries en koelkasten van top-kwaliteit GEBR. SCH00RL FOTO LANGEVELD DE R00IJ N.V. Een Philips portable is een góede radio. Super-transistors zorgen vooreen rustige weergave en zijn extra zuinig met stroom. De batterijtjes hebben daardoor een veel langere levensduur. De stroomkosten bedragen nauwelijks 1 cent per uur! Maar een Philips portable is om nog meer redenen zo goed. Kijk maar hieronder. Kom in onze zaak kijken naar de serie Philips radio's en zakradio's vanaf f 98.-. Technisch Bureau JAN AGTER Den Burg, telefoon 2114 Eigen service-inrichting Philips portable met lange- en middengolf. Gevoelige en selectie ve ontvangst. Kracht- tige weergave. Speci ale luidspreker. Aan trekkelijke kleuren. U krijgt zoveel meer met een Philips portable 1 Philips merk: garantie voor kwaliteit 2 Super-transistors voor rustige weergave en extra zuinigheid 3 Speurende binnenantenne die volop stations doorgeeft 4 Speciale portable-luidspreker voor goede weergave bij minimale batterijkosten 5 Juiste golfgebieden voor de zenders d:e u graag hoort 6 Betrouwbare service waar u ook gaat of s'aat Gemonteerd met Vredestem banden. Mobylette-produkt Fiets-o-matic ,,30'] Fiets-o-matic „40"- Preciés uw fiets! U felici teert uzelf tijdens proefrit. U ziet, voelt, u hoort geen motortje. Niets te doen: niet bij het stilstaan, niet bij het wegrijden, niet onder het fietsen. Geriefelijker, eenvou- - cliger en veiliger dan, Haal de uitvoerige leesfolder bij trapfietsen. |r de onderstaande adressen: Den Burg telefoon 2078 en 2573 Eierland telefoon 233 •>1 31. „O, Arie's ouders zijn schatten. Ze hebben me verwend tot en met. Zulke lieve mensen.... En ze zijn even gek op ArieAlosf hij hun eigen zoon is. Nu ja, we zijn zaterdag naar Den Haag geweest en Scheveningen. Later nog naar Rotterdam. Daar heeft hij ge wezen, waar ongeveer de winkel van zijn eigen vader heeft gestaan. En toen hebben we een rondvaart gemaakt door de havens. En zondag zijn we allemaal samen naar de kerk geweest en 's mid dags hebben we gewandeld in de om geving. Woerden is een mooi stadje. O, ik heb echt genoten. Ze hebben gezegd, dat ik gauw maar eens terug moest komen. Wat is zo'n weekend eigenlijk gauw om, he?" De ander knikte bedachtzaam. „Voor_ al als je plezier hebt. Moest je een boodschap doen in de stad?" „Ja, voor mezelf. Ik.... ik wil geld verdienen. Ik ben naar die confectie fabriek geweestthuiswerk ge vraagd. Ik dacht: moe heeft toch een naaimachine, misschien kan ik thuis wat verdienen. Nou, ze hebben werk bij hopen, voor thuiswerkstersMaar de naaimachine deugt niet, zei die juf frouw, die me te woord stond. Veel te langzaam. Ik moet voor dat werk een elektrische machine hebben. Had ik nou dat geld nog maar van die belo ning Tonnie keek haar peinzend aan. „Wat zou je kunnen verdienen?" „Dat heb ik ook gevraagd. Met een elektrische machine wel een paar tien tjes in de week. Belastingvrij. Nou, dat is toch wel wat, alleen in de middag uren bijvoorbeeld. Een gulden per uur haal je gauw, als je een beetje handig bent. Maar ja, ik heb geen elektrische machine „Och, daar zal ook wel een mouw aan te passen zijn, „troostte haar schoonzusje. „Wat zou zo'n machine kosten?" „Ik ben even wezen kijken. Een klei ne driehonderd gulden, dan heb je al een aardige. Maar waar haal ik drie honderd gulden vandaan?" „Dat zal wel in orde komen", meende Tonnie. „Wacht maal kalm af". Die avond kwam Dirk de keuken bin nen, toen Aaltje de afwas onder handen had. „Ik.... eh.... had nog een paar centen te missen, en ik dacht: laat ik die meteen maar naar Aal brengen. Misschien kun je het ergens voor ge bruiken. Kijk, driehonderdenvijftig gulden. Komt er een beetje schot in". Aaltje liet van schrik haast een bord vallen, dat ze net afdroogde en legde het werktuiglijk op de tafel. Ze keek naar het geld, dat haar broer voor haar neerlegde en toen naar de man. Ze leunde tegen het aanrecht en keek hem onderzoekend aan. „Hoe fiks jij dat? Verleden week tweehonderd en nu driehonderdvijftig? En eerst zei je, dat je alles in de zaak had gestopt?" Hij haalde zijn schouders op. „Ik heb wat achterstallig gebeurd zo hier en daar. En per slot van rekening is het toch jouw geld, nietwaar?" Ze schudde niet-begrijpend haar hoofd. „Kom je nu zelf niet in moeilijk_ heden?" „Maak je om mij maar geen zorgen, zus. Misschien heb je er wel een be stemming voor.je weet niet. „Nou, in ieder geval bedankt. Om je eerlijk de waarheid te zeggen.ik ken het net goed gebruiken. Ik ga naaien, zie je? Thuiswerk van een con fectiefabriek in de stad. Daarvoor heb ik een elektrische naaimachine nodig en die kost net zo wat". „Komt dat dan even mooi uit?" Hij stak een sigaret aan en liep door naar de kamer, waar hij zijn moeder be groette. Aaltje bleef even besluiteloos staan, toen pakte ze resoluut het geld op en borg het weg. Toen ze een kwartiertje later met de koffie binnen kwam, zat Dirk heel gemoedelijk met zijn moeder te praten. Ze zette de koppen meer en maakte haar schort los. „Ik ga een uurtje naar Arie. Met don_ ker ben ik weer thuis". „Dat is goed, me kind". Twee minuten later reed ze het erf af, nagestaard door moeder en zoon. Haar stemming was weer opperbest, want morgen zou ze de naaimachine kunnen kopen en werk kunnen krijgen. Zou ze zelf geld kunnen verdienen voor haar uitzet en voor de meubels. Stel je voor, dat alles alleen zou moeten komen van Arie In de salonwagen vloog ze hem om de nek en kuste hem hartstochtelijk. „Hai, poesje. „Hai, Arie...." Hij trok haar op zijn schoot en zij vleide haar hoofd tegen zijn schouder. „Is het naar je zin geweest, poesje, dit weekeind?" Ze knikte. „Ontzettend leuk. Ik heb van m'n leven nog nooit zulke prettige dagen gehad. Je ouders zijn schatten, meneer de opzichter. Waardeer ze maar. Ze zijn stapel op je". „En op jou, poesje. Weet je wat vader zei? Hij zei gisteravond, even voor we vertrokken: Trouw maar gauw met haar, Arie, voor je zo'n lief meisje kwijt raakt. Ze kwam overeind en trok hem aan zijn oren. „Jokkebrok! Ik geloof er niets van!" „Echt. En moeder zei: Zo had ik mij een schoondochter voorgesteld". de spaarbank met volledige bankservice Ze maakte zich los en sprong op grond. „O, wat liegen.I! Ik ben al oud om aan sprookjes te geloven". Hij lachte en ging achterover zitt met zijn armen op de leuning. „O j Zal ik jou dan eens echt een sprooi vertellen?" Ze leunde tegen de tafelrand en ke hem met schitterende ogen aan. „H( maar opik weet al wel, hoe je ga beginnenEr was eens een lan rioleringsbaas en Hij schudde zijn hoofd. „Mis, je we er niets van". „Nou, kom dan maar op met jou sprookje. Het zal wel wat moois zijl „Goed, maar als je me in de re valt, pak ik je en leg ik je languit i de divan". „Zal ik er alvast naar toe lopen?" „Kom maar liever bij me, dat verte gemakkelijker". Ze kwam op de leuning van de stc zitten en sloeg haar arm om zijn ha „Nou, ik brand van nieuwsgierighei moeder de gans. Even drukte ze een kus op zijn lippe „Er was eens een lief, klein pril sesje, dat half slapende door het lev* gin. Rondom haar was leven en dnjvigheid, er bloeide mooie bloemf en de vogels zongen blijde liedere maar het prinsesje soesde en had helemaal geen erg in". „Wat een suffe griet. „StÖ nou. Op zekere dag kwam een prins langs en die zag dat prinses in haar droomtoestand. Hij vond ha. erg knap en lief en wilde haar grai meenemen naar zijn paleis. Maar di zou ze eerst uit die droomtoestand g holpen moeten worden Ze schudde zijn hoofd heen en we< en viel in: „En toen drukte die pril een zoen op de lippen van dat prinses en meteen werd ze wakker en zag ze het moois van de wereld. En die pril zei: ga je mee naar mijn paleis en v je mijn vrouw worden. En het prinses zei ja, en ze leefden lang en gelukkig Arrejasses, Arie.... wat een flaui ouderwets snertsprookje. Weet je ni) beters?" (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 4