..En wat doen we met moeder naaidozen, scharen, enz. bij J. P. Stam BOARD hulp in de huishouding Prima koffers J. P. Stam groot woonhuis met schuur EEN VAN DE VIER GEARRIVEERD Donderdagmorgen is een van de vier j nieuwe machines voor de Texelse Electriciteits Maatschappij gearriveerd. Deze 22.000 kg. wegende machine hing als een stukje speelgoed tussen de ka- bels van een enorme bok die hiervoor speciaal uit Amsterdam was gekomen. De machine is een fabrikaat van Werk_ spoor N.V. Er zullen vier van deze 8 cylinder 2-tact dieselmotoren komen in de centrale aan het Schilderend. Ze hebben een vermogen van 1600 PK en maken ieder 428 omwentelingen per minuut. In de toekomst zullen in totaal zeven motoren, vier nieuwe en drie motoren die reeds gebruikt worden, Texel van elektriciteit voorzien. Het lossen van de motor had op de haven veel bekijks. Op een wagen van de firma Van Boven is het gevaarte naar Den Burg vervoerd. ElW.* j,.w. 1w GESLAAGDE VISWEDSTRIJD Woensdagmiddag werd er aan de dijk van Oudeschild een viswedstrijd ge houden, die voor 100% geslaagd mag worden genoemd. Er stond een behoor lijke wind maar dat is men de laat ste dagen wel gewend. De 26 deelne mers hebben een genoeglijke wedstrijd gehad. Er namen 9 Texelaars aan deel en de overige vissers kwamen van de vaste wal. De heer Van Dorp uit Vlaar- dingen werd nummer 1. Hij wist 10 mooie exemplaren op het droge te halen. Nummer twee werd de heer Doyeweer uit Weesperkarspel en num mer drie was de Texelaar J. Boersma uit Oudeschild. De prijzen werden met een toepasselijk woord door de recrea tie-consulent, de heer J. M. de Vries, aan de winnaars overhandigd. DEN BURG IN BRUILOFTSSFEER Woensdag heeft Den Burg in brui loftssfeer geleefd. In de middaguren heeft het paar „aangetekend" in Texelse klederdracht en 's avonds heeft de hele stoet een wandeling door het dorp gemaakt. Er werd vertrokken uit de Oudheids, kamer en door de mensenmassa lag het gehele verkeer stil. Er waren duizenden toeristen en Texelaars die de stoet wil den zien. Het was ook een bijzonder aardige stoet. Voorop de oude sjees en daar achter enkele kinderen gevolgd door bruid en bruidegom. De familieleden waren in keurige kledij en ook de pot met rozijnen op brandewijn werd in de stoet meegenomen. Rijkelijk heeft de bruid bruidsuikers gedeeld, die gretig door de omstanders werden verorberd. WAS U BIJ DE GELUKKIGEN? Donderdag heeft de derde premie trekking plaats gevonden van de ver loting voor het kerkorgel van de Her vormde Gemeente te De Koog. Er zijn weer diverse gelukkige winnaars. Was U er bij? Er zijn nog loten verkrijgbaar. Dagelijks ziet men de predikant van De Koog met zijn versierde „lelijk eendje" rijden. U mag hem gerust de weg versperren. Hij stopt gaarne om U enkele loten te verkopen. De prijzen, die beschikbaar zijn, zijn de moeite waard. Hieronder de premiewinnaars van deze week: Rondvlucht, B 940: mevr. Schotting, Koninginneweg 140, Amsterdam; Pakket bloembollen, B 749: A M. Hallie, Spreeuwenstraat 25, Hengelo; 5 kaarten Jan Plezier, B 577, en 2 x een uur paardrijden, B 578: mej. A. Boogaard, Kaapstraat 5, De Koog; 10 kaarten Midget-golf, C 063; J. Goënga, Den Hoorn, Diek 1; Maaltijd Hongaars restaurant, B 466: J. Kramer, Schoonoordsingel 9, Den Burg; Een half uur ponywagen 5 kinder- ritten: Ide Moerbeek, Hogerstraat, Den Burg; Een half uur ponywagen, B 283: mevr. Van der Vis-van der Vis, Blazerstraat 5, Oosterend; Een week strandhuisje Paal 17, B 991: wed. P. Blom-Kikkert, Rio Grande C 29, De Cocksdorp. Volgende week hoopt men de hoofd prijzen van Serie B te kunnen trekken. S.V. TEXEL Met ingang van woensdag 22 augustus beginnen we weer met de training. Hier het trainingsschema: Woensdagmiddag: 45 uur pupillen; 56 uur adspiranten 12 en 13 jaar; 67 uur adspiranten 14 en 15 jaar; 78.30 uur junioren en senioren. Donderdags van 7.158.15 uur worden de spelers van het eerste elftal en een aantal reserves uitgenodigd. Oefenwedstrijden: Zondag 19 augustus: ZDH-Texel comb., aanvang half twee. Scheidsrechter W. van Zeijlen; Tex. Boys 2 comb.-Texel comb., aanvang 12 uur. Voor 26 augustus; Tex. Boys 1-Texel comb., aanvang half twee. Scheidsrech ter de heer P. Zegers. Oosterend comb.- Texel comb., half twee. Neem hier goede nota van. Zorg er voor op tijd te zijn en maak er goede oefeningen van. We nemen aan, dat ook bij onze spelers voldoende balhonger aanwezig is. Sporttoto Voor het seizoen 1962/'63 begint de toto op 26 augustus a.s. weer te draaien. De eerste deelnemersformulieren wor den dus op woensdag 23 augustus opge haald of ingeleverd in Hotel De Graaf. Zorg dus dat U erbij komt als U soms nog niet bent opgegeven. De toto-com missie van S.V. Texel wil U gaarne behulpzaam zijn. KLEUTERSCHOOL OOSTEREND HEEFT NIEUWE LEIDSTER Tijdens de algemene vergadering van de kleuterschool ,,De Robbedoes" te Oosterend is tot leidster benoemd mej. Reitsma uit Sneek. Mej. Reitsma is de opvolgster van mej. H. Vos, die binnen kort de school gaat verlaten. FILMNIEUWS „DE BRUG" Het komende weekend kan men in het filmlokaal van de ULO-school te Den Burg de film „De Brug" gaan zien. Eind april 1945 in een stadje in het westen van Duitsland. De geallieerden zijn al ver in het vijandelijke gebied doorgedrongen. Duitsland heeft de oor log verloren. Wat er in de laatste dagen van de oorlog is afgespeeld, ziet men op het doek. Jongens, die nog niet onder de wapenen zijn, spelen hier een hoofd_ rol. Het hoogtepunt vindt plaats op een brug in een klein stadje. Daar vech ten de jongens om het behoud van hun eigendommen. Toegang 18 jaar. S.V.C.-NIEUWS De sporttoto voor het seizoen 1962/ '63 start zondag 26 augustus a.s. Daar wij dit seizoen weer per post de formu lieren gaan inzenden, maken we de deelnemers er op attent, dat het toto formulier uiterlijk woensdagavond moet zijn ingeleverd bij J. Eelman, De Cocks dorp C 25. Dit i.v.m. de sluiting van PTT-kantoren voor geldzaken op za terdag. We hopen weer op uw aller medewerking en wensen u een goed toto-seizoen. E. MORGEN ZEEPKISTENRACE Morgenmiddag wordt vanaf de Hoge- berg te Den Burg een zeepkistenrace gehouden. De deelnemers worden, met hun wagen, om 1.45 uur bij de start verwacht. Daar zullen de wagens wor den gekeurd en kunnen de inschrijvin gen plaats vinden. Het publiek dat in grote getale wordt verwacht wordt verzocht niet op de rijweg plaats te nemen. TEXEL IN DE BELANGSTELLING Zijn er enkele dagen geleden minder gunstige berichten over Texel in de pers verschenen, gelukkig kan dit ook anders. In „Panorama" staat deze week een artikel onder het motto „Eiland in de zon". Ook in het Algemeen Dag blad is een artikel verschenen met diverse foto's (van een onzer medewer kers), waarin de redacteur schrijft over het huidige Texel en de toekomstmoge lijkheden. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN WELKOMDIENST Welkomdienst om 8.45 uur 's morgens in het openluchttheater op de Bremakker, te bereiken vanaf de Califomicweg langs „So What". (Bij slecht weer in de recreatiezaal). DUITSE DIENSTEN Den Burg 8.45 uur Pfarrer Kemper, uit Hersel-Bonn, in de Hervormde kerk De Koog 21.15 uur Pfarrer L. Kemper, uit Hersel-Bonn, in de Hervormde kerk HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjcs De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Extra collecte voor de eredienst Den Hoorn 9.00 en 10.30 u. ds Wolfcnsberger Collecte voor het Jan Ligtharthuis De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur ds. Klijnsma 10.30 uur Kindcrkerk in kleuterschool ,,'t M ierenest". 20.00 uur ds. Waardenburg, jeugddienst De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.30 uur ds. Bcerthuis Extra collecte restauratie kerk Oudeschild Oudeschild 11 uur ds. Beerthuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19.30 uur ds. Goslinga Oosterend 10 en 19.30 uur ds. J IJtsma GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpsbuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur ds. C. Stam van Groningen GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur dienst in het Gebouw van Chr. Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur da. Reinhold De Koog 10 30 uur da. Reinhold Den Hoorn 10 uur ds. L. van Gilse 33. Een uur later omarmden ze elkan der bij de deur. „Ben je nog boos, poesje?" Ze kuste hem en schudde haar hoofd. „Je bent eigenlijk net een kwajongen, Arie Schilders. Natuurlijk ben ik niet boos op je. Ik kan me best voorstellen, wat er in je omgaat. Maar wat drom mel, we zijn toch geen kinderen meer? Op je werk ben je zó'n kerel ze stak haar duim op en de arbeiders zien allemaal met achting naar je op. Jij kent het vak en jij weet, hoe het werk gedaan moet worden. Wees hier ook flink en blijf, wat je altijd was: een heer. Dan zal ik ontzettend veel van je kunnen houden, misschien iedere dag meer. Misschien komt er dan eens een moment, dat de kleine Aaltje Dinkla zegt: Arie Schilders, doe me een plezier en ga met me mee naar het stadhuis, want heusnu begin ik bang voor mezelf te worden „Aaltje, lieveling. In de deuropening fluisterde hij haar na: „Poesje, ik hoop, dat het niet te lang zal duren". Ze stond met haar voet op de trapper en keek hem verwonderd aan. „Wat bedoel je?" „Dat je bang voor jezelf gaat worden" „Ga naar binnen, lammeling...." HOOFDSTUK 17. De volgende morgen kocht Aaltje in de stad een elektrische naaimachine, betaalde contant en kreeg de medede ling, dat de machine binnen een half uur bezorgd zou worden aan het Zui derpad. Daarna fietste ze naar de con fectiefabriek en deelde de cheffin van de thuiswerksters mee, dat ze een nieuwe machine gekocht had. De vrouw nam het meisje mee naar de afdeling, waar ongeveer hetzelfde werk gedaan werd en wees haar, wat ze maken moest. „Het is heel eenvoudig werk. Als u daar nu eens mee wilt beginnen, kunnen we te zijner tijd wel verder zien". Een half uur later fietste ze met een groot pak achterop naar huis. Bijna ge lijktijdig werd de machine gebracht. Ze nam hem mee naar de kamer en haalde de koffer er af. Mevrouw Dinkla, in haar hoekje ge zeten, keek nieuwsgierig toe. „Kind, kind, wat een mooie machine. Wat mot je déér nou mee?" Aaltje knikte met voldoening. „Wer ken. Geld verdienen. Ik ben thuiswerk ster geworden van de confectiefabriek in de stad. Daarvoor heb ik deze machi. ne nodig". „Maar.... die kost toch ontzettend veel geld?" „Driehonderdendertig gulden. Dirk heeft het me gisteren gegeven. Hij kon het missen." De oude vrouw schudde haar hoofd. „Maar.we hewwe toch 'n mesjien?" Aaltje haalde verachtelijk haar schouders op. „Dat ouderwetse ding. ik moest een elektrische hebben, zei die juf, van wie ik het werk kreeg. Anders duurde het veel te lang". „Ja maar, me kind, weerom wil je geld verdienen? Je hewwe het nou toch ook goed?" Aaltje stond in de kamer en keek op de nieuwe machine neer. „Ik wil geld van mezelf hebben. En ik heb 's mid dags toch niks te doen. En als ik nog eens een keer wil trouwenwie be taalt het dan? M'n uitziet? En de brui loft? En noem maar op.En dan daarbij, ik heb het van m'n eigen geld gekocht". „Nouje motte het zelf weten natuurlijk". „Dat zal ik. moeder. Ik ben dat stil zitten en naar buiten kijken 's middags zat. Ik ga werken en geld verdienen". Even later begon ze aan het eerste werkstuk. Hoewel ze aardig thuis was op de oude handnaaimachine van haar moeder, viel het werken op deze mo derne machine aanvankelijk niet mee. Maar na een half uurtje experimente ren had ze de eerste mouw klaar, 't Was nog niet veel, maar alle begin is moei lijk. Ze zou op de duur wel de nodige routine krijgen. 's Middags ging ze verder en al gauw ging het beter. Toen ze om half zes ging opruimen, had ze ongeveer de helft klaar en ze rekende uit, dat ze bijna vier gulden verdiend had. Voor de eerste middag niet slecht. Die avond ging ze niet naar Arie, maar haalde de machine weer voor de dag. Kon hij meteen merken, dat het haar ernst wad. Ze werkte tot het begon te schemeren en borg toen met een zucht alles in de kast. Ze was be hoorlijk moe, maar dat was natuurlijk ongewoonte. Dat werd iedere dag beter. Twee dagen later leverde ze haar werk af en keek in gespannen vervvach. ting naar de cheffin, die stuk voor stuk onderzocht. Een paar stukken legde ze opzij. Toen ze alles gecontroleerd had, knikte ze langzaam. „Het valt me mee, juffrouw Dinkla. U hebt meer op een naaimachine gewerkt. Het is natuurijk nog lang niet onberispelijk, maar voor een beginneling hebt u aardig werk geleverd. Het zal met u wel gaan. Wat hebt u voor een machine?" Aaltje noemde het merk. „Ja, dat is wel een goede. Werkt snel en prettig. Met een handmachine zoudt u er niets van terecht gebracht hebben, afgezien nog van het feit, dat u na een paar uur doodmoe zou zijn. Hoe vindt U het werk zelf?" „O", haastte Aaltje zich te zeggen, „ik vind het wel prettig. Maar ik doe het natuurlijk om het geld". De oudere vrouw lachte. „Allicht. Goed, ik zal uw bon aftekenen. U kunt vrijdags tussen drie en vijf uw geld halen. Gaat u even zitten, dan zal ik nieuw werk voor u laten halen. We houden het voorlopig nog even op mou wen. Voor de routine". Donderdagsavonds ging Aaltje op de gewone tijd naar de salonwagen. Hij stond achter de deur en toen ze binnen trad, omarmde hij haar onstuimig. „Als je eens wist, hoe ik je gemist heb, die twee avonden". Ze liet zich kussen en trok hem ste vig tegen zich aan.- „En wat heb je ge daan, dinsdag, en woensdagavond?" Hij liet haar los en schudde zijn hoofd. „Niks. Me stierlijk zitten ver velen". Gearmd gingen ze naar de divan en gingen dicht tegen elkaar zitten. „En nu mag jij eens raden, wat ik deze twee dagen gedaan heb", vroeg ze lachend. Hij keek nors voor zich uit. „Aan mij gedacht", antwoordde hij lakoniek. „Ga wegik heb helemaal niet aan je gedacht, alleen aan m'n werk". „Staat je netjes. Zie je wel? Uit het oog, uit het hart. Een mooie ben jij". Ze trok zijn hoofd naar zich toe en drukte een lange zoen op z'n mond. „Arie Schilders, sinds eergisteren ver dien ik geld. Ik heb thuiswerk van een confectiefabriek. En het gaat wonder wel vrij vlot. Morgen is het vrijdag en dan kan ik m'n eerste verdiende geld gaan halen. Dat zal vijftien, zestien gulden zijn. Voor een goeie, halve week. M'n eerste, echt verdiende geld. En weet je, waarvoor dat geld bestemd is?" Hij knikte en trok een lang gezicht. „Nou, en of. Dat heb ik al tot in de treure toe gehoord". En hij imiteerde haar, waarbij hij scheve gezichten trok; „Arie Schilders, ruige rioleringsbaas, doerak, ik wil niet in een huis kruipen, dat helemaal alleen door jou is ge meubileerd. Ik wil er ook aan mee be talen". (Wordt vervolgd) MEDEDELINGEN VAN DE LANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST Heel gewone dingen Denk om de stoppclbewerking. De oogst is buitengewoon laat. Dit zal betekenen, dat van het zaaien van stoppelgewassen voor de veevoeding of de groenbemesting op veel percelen niets meer komt. Aan de ene kant is dat erg jammer, omdat op veel bedrij ven wat aanvullend voeder nog best van pas zou komen en het is voldoende bekend, dat ook de groenbemesting in veel gevallen dringend nodig is. Maar mogelijk heeft dit niet kunnen gebruiken van de vrij komende perce len toch ook een goede kant. Het kan niet ontkend worden, dat het veel vuldig zaaien van stoppelgewassen ook een gevaar inhoudt, nl. dat van het „vervuilen" van de grond. Op sommige bedrijven is dat heel goed te zien. Spe ciaal de wortelonkruiden krijgen hun kans als de stoppelbewerking achter wege blijft. Probeer daarom uit deze late oogst toch nog munt te slaan. Begin zo gauw als dit maar even kan met de bewerking van de stoppels. Binnenkort weer wateroverlast Hoewel we het gevoel hebben, dat het maar nauwelijks zomer is geweest, moeten we er al weer mee gaan reke nen, dat de herfst voor de deur staat. Dat betekent o.m., dat we inplaats van een tekort aan water over enkele we ken al weer voor het feit kunnen staan, dat er water te veel is. Het is niet de eerste keer, dat wij er op wijzen, dat een teveel in het algemeen nog schadelijker is dan een tekort. Ga er daarom nu al weer over denken hoe de schade van dat „teveel" voorkomen kan worden. Het maken en onderhouden van greppels in het gras land is na het verschijnen van de greppel fresen geen probleem meer. Maak tijdig een afspraak met de loon werker, die dit werk op Uw bedrijf doet. Voor het bouwland is in de meeste gevallen ontwatering via drains de enige goede mogelijkheid, maar we moeten constateren, dat op heel veel percelen de drainage onvoldoende is. De afstand van de reeksen is te groot of de diepte onvoldoende. Opgraven en nauwer en dieper leggen is een moge lijkheid, maar in vele gevallen niet uit voerbaar meer, omdat het personeel hiervoor niet beschikbaar is. Daarom zal de verbetering in de meeste geval len tot stand moeten komen door her drainage. Met enkele weken gaan de draineermachines weer draaien op ons eiland. Ook door landbouwers buiten het blok van ruilverkaveling kan van deze machines gebruik worden ge maakt. Neem tijdig contact op met de instanties, die dit werk verzorgen. Vlug en gemakkelijk U weet, dat is de leus van het ogen blik. Het moet niet veel tijd en in spanning vragen. En daarom mecha nisatie. Hoewel iedereen weet, dat het deze kant op gaat, sta je soms toch ver baasd over de buitengewoon snelle vorderingen, die er op dit gebied ge maakt worden. Vorige week was ik op een groot be drijf, waar men bezig was met de aard appelenoogst. Er moesten bunders ge rooid worden! Dat moet wel een enorme bedrijvigheid geven, zou je menen. De hele bedrijvigheid bestond echter hier uit: Op het perceel, waar men bezig was met het rooien zag je alleen een door een tractor voortgetrokken aardappel- rooimachine. Deze combinatie was „be mand" door een jongen van een jaar of zeventien. Naast de rooimachine reed een wagen, die eveneens voortgetrok ken werd door een tractor. De be stuurder was een knaap van een jaar of vijftien. De« gerooide knollen kwamen recht streeks van de machine in de wagen, die zelflossend was. Als de wagen be hoorlijk gevuld was kwam een andere tractor met lege wagen het veld op. Het spul werd verwisseld en het rooien kon weer doorgaan. Het lossen gebeurde door de man, die de wagen uit het land haalde. Daar voor werd de wagen met de achterkant tegen een combinatie van transport banden gezet, de aftak-as van de tractor werd in werking gezet en zon der er verder een hand naar uit te steken draaide de wagen zich zelf leeg op de transportbanden, die de knollen op elke gewenste plek van de aard appelcellen brachten. Ik moet U eerlijk vertellen, dat ik wel enkele verbaasde uitroepen heb laten horen. En ik dacht er aan, dat we het al een hele verbetering vonden toen we zo'n 35 jaar geleden de aardappelen er uit gingen ploegen inplaats van ze op te steken. Hoe we een reuze verbete ring vonden toen we de zakken met aardappelen niet meer op onze rug behoefden te nemen, maar ze via een soort zeef aan de kuil konden laten lopen. Ja, we leven snel! En de conclusie? Niet iedereen kan werken als op dit grote bedrijf. Maar op ieder bedrijf zal men wel moeten zoeken naar mogelijk heden om het werk zo snel en gemak kelijk te laten verlopen. C. v. Gr. AMATEURAVOND AFGELAST Oosterend De amateursavond, die gehouden zou worden te Oosterend, gaat vanwege de geringe belangstelling der amateurs, niet door. BOERDERIJBRANDEN IN JUNI In de maand juni zijn drieëntwintig boerderijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar bescha digd werd. Twee van deze branden kwamen voor in Groningen, één in Friesland, één in Drente, drie in Over ijssel, vier in Gelderland, twee in Utrecht, twee in Zuid-Holland, zeven in Noord-Brabant en één in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op ƒ927.090. Zes van deze branden werden ver oorzaakt door het spelen met vuur, één door brandstichting, één door het warmlopen van een hooitransporteur, één vermoedelijk door kortsluiting, één door blikseminslag, één door het roken bij benzinegebruik, één door de uitstra lende hitte van een kooldraadlamp, één door hooibroei, één door een droogko kende wasketel, één door een gordijn tegen een brandend gaskomfoor, terwijl in acht gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 25 runderen, 33 varkens en 850 stuks pluimvee om. TEXELAARTJES Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Correct verzorgd bent U met onze maatkleding. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr., Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Bollenrapers en -pellers gevraagd. S. Ros, Hogeberg Te koop gevraagd wind molen voor stroomopwek king. A Dros Bz „Volhar ding" Tel. 02225-251 Te koop prima eigen heimers A Wuis'tNoorden Tel. 338 Te koop in prima staat zijnde kinderwagen. G Vlas, Trompstraat 14a, Oudeschild Te k. elektrische naai machine in salonkast. Br. nr. 377 bur. van dit blad Gevraagd bollenpellers (pelsters). Tevens te koop partijtje plantgoed van cro cus geel onderzift zeven H. v. d. Ster, „Vrij en blij" Den Burg, Tel. 2892. Prima aardappelen te koop 20 ct. per kg. Jac. v d. Star, 't Noorden, Tel 02223 -451 Prima aardappelen te k. Huisman „De Lelie", telefoon 2671 Te koop kinderwagen en weckglazen. Gevr. wandel wagentje, Jonkerstraat 9 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Rudolf Michiel (RUDY) A. C. Boekhoff-Knol L M. Boekhoff Mardie en Loesje Texel, 15 augustus 1962, De Cocksdorp C 107. Met grote dankbaar heid en blijdschap geven we kennis van de ge boorte van ons zoontje en broertje Leendert Douwe J. Roeper-Blom F. M. Roeper Liesbeth „De Toekomst", Het Noorden O 170, Oosterend, Texel, 14 augustus 1962. Tijdelijk: St. Lidwina ziekenhuis, Den Helder. Enige kennisgeving voor Texel Met diepe droefheid geven wij kenms, dat van ons is heengegaan in volle zekerheid des Geloofs, onze lieve zorgzame vrouw en moeder, dochter en zuster Trijntje van Zcist- van Liere, in de leeftijd van ruim 39 jaar. Haar getuigenis op haar sterfbed uitge sproken „Want wij we ten dat zo ons aardse huis dezes tabelnakels gebroken wordt, wij een gebouw van God hebben, een huis niet met handen gemaakt, maar eeuwig in de Hemelen" is ons allen tot rijke troost. Apeldoorn, Kanaal Zuid 145: T. van Zeist Ria en Mies Den Burg: P. van Liere M. van Liere-Slik Slootdorp: W. van Liere A. van Liere- v.d. Berg Zuid-Eierland: G. Flens-v. Liere H. Flens 15 augustus 1962. Op de dag van Maria's ten Hemelopneming wer den wij door Gods goed heid verblijd met de geboorte van ons zoontje en broertje Theo. Bij het H. Doopsel ont ving hij de namen Theodorus Johannes S. M. Kuip-Haarsma P. G. Kuip Corrie Oosterend O 35, Texel, „St. Isidorushoeve", 15 augustus 1962. Voor de huishoudschool hardboard, zachtboard, tegelboard, alleen Zweedse kwaliteit A, van der Vis en Zoon, Wilhelminalaan, tel. 2356 GEVRAAGD: na 1 september voor hele of halve dagen. Mevr Siebinga, De Cocksdorp vindt u bij Te koop aangeboden een ook geschikt voor pension. Leeg te aanvaarden. Te be vragen J C. Keesom, Molenstraat 62, Den Burg, Tel 02220 2729

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2