De landbouw achter het IJzeren Gordijn goed boek a) Peugeot 203 beste aardappels EMMA LAAN WORDT VERBREED De Emmalaan te Den Burg wordt thans aanzienlijk verbreed. In opdracht van de directeur van Gemeentewerken is de firma De Vries en Van der Wiel bezig de straat te verbreden tot zes meter. Vanaf het belastingkantoor tot aan de hoek bij de Landbouwhuishoud- school komt tevens een trottoir. Er worden nog meer verbeteringen aangebracht op deze laan. Het gevaar lijke kruispunt HBS-Elemert-Emma- laan wordt gewijzigd. Het gedeelte Emmalaan achter de speelweide wordt verlegd, zodat de uitmonding op de^Elemert komt, in de nabijheid van de Pieter van Cuyckstraat. Hierdoor komt een zeer gevaarlijk punt te ver vallen. Dat wil met zeggen, dat oplet ten niet meer geboden is. Het is, nu de boot via het Horntje vaart, een der drukste punten op het eiland. In de toekomst zal hier nog meer gewijzigd worden, maar dan moet eerst de Rijks H.B.S. een definitief schoolgebouw be zitten. Dan zal het tracee van de Bea- trixlaan en Emmalaan geheel worden verlegd. Ook de bocht aan het einde van de Emmlaan nabij de Molenstraat wordt verbreed, zodat het uitzicht op deze hoek ruimer wordt. AANRIJDING OP DE PONTHAVEN MET DODELIJKE AFLOOP Vorige week woensdag heeft de adju dant van de Rijkspolitie de heer J. Gulmans een aanrijding gehad met de politieauto op de haven aan het Horntje. De heer J. C. Rietveld uit Diemen werd door de achteruitrijdende wagen tegen de grond geklapt en moest met ernstige verwondingen worden opgeno men in een ziekenhuis. De heer Rietveld stond met zijn bromfiets te wachten bij de toegang naar de boot. Adjudant Gulmans was met de auto naar de boot gereden en kort daarop kwam hij achteruit terug. Hij bemerkte de heer Rietveld niet en deze wachtende vakantieganger had geen gelegenheid meer te ontwijken. In de nacht daarop volgend is de heer Rietveld aan de verwondingen in een ziekenhuis te Den Helder overleden. De heer en mevrouw Rietveld waren slechts enkele weken getrouwd en maakten een huwelijksreis naar Texel. PINKSTERBRUID Morgenavond zal de Pinksterbruid door de straten van Den Burg worden gereden. In 1854 was de Pinksterbruid een normale verschijning en de winke liersvereniging wil dit oude gebruik weer in ere herstellen. Ook in de mid daguren zal er weer veel te zien zijn in Den Burg. De optocht, die 's avonds wordt ge houden, start dit keer bij hotel De Graaf in de Weverstraat. Vandaar gaat het naar Stenenplaats, Gravenstraat, Zwaanstraat, Groeneplaats, Parkstraat, Weverstraat, Binnenburg, Groeneplaats, Zwaanstraat. SLOTMANIFESTATIE Woensdag 29 augustus houdt de Winkeliersvereniging van Den Burg een slotmanifestatie. Deze avond kan een ieder deelnemen. Er wordt een grootse optocht gehouden van versierde wa gens, fietsen, karren etc. Er zijn voor de deelnemers ook prijzen beschikbaar. In een advertentie van vrijdag a.s. wordt meer over deze slotavond vermeld. VEEL BELANGSTELLNG VOOR ZEEPKISTENRACE Theo Zuidewind kampioen Voor de zeepkistenrace, die zaterdag, middag door de Dorpscommissie van Den Burg werd georganiseerd, bestond veel belangstelling. Niet alleen van de zijde der deenemers, maar ook de be langstelling van de kijkers was vrij groot. Reeds vroeg in de middag zag men de jongens naar de Hogeberg trekken met hun kar. Daar werd nog even ge probeerd of de wagen geen gebreken had. Om even twee uur gingen de eerste rijders in volle vaart naar beneden. De heer Drijver van Den Burg had op het hoogste punt een pracht van een startbaan gemaakt, zodat de knapen een behoorlijke vaart hadden. Er waren twintig deelnemers, die in twee klassen werden gesplitst. De meeste jongens hadden een wagen met wielen van een kinderwagen en er waren er enkelen, die fietswielen gebruikt hadden. In de kleine-wielen-race werd het spannend. Steeds vielen er rijders af tot dat er vier overbleven, die uiteinde lijk om de prijs moesten kampen. Het was jammer, dat het pubhek steeds op de rijbaan kwam, zodat sommige rijders daar hinder van hadden. Een enkeling •kwam zelfs te vallen. De leden van de Dorpscommissie hadden gemeend, dat afzetting niet nodig was, omdat er vol doende ruimte tegen de tuinwallen was om te zitten. De jongens, die hun wagen hadden gemaakt met fietswielen kwamen een flink eind weg. Voorbij de bocht bij Westergeest kwamen zij tot staan. De einduitslag was: Kleine wielen: 1. Tonny Stomp, 2. Rudi Stomp, 3. Theo Brouwer en vier een gast-njder Hein Diekenheim. Bij de grote wagens werd de uitslag: 1. Theo Zuidewind, 2. Carel de Graaf, en 3. Rinus Kooger. Theo Zuidewind werd uiteindelijk winnaar van de beker, die door de redactie van de Texelse Courant be schikbaar was gesteld. Hij reed, met een flinke wind in de rug, bijna tot de Schans. De Dorpscommissie kan terugzien op een goed geslaagde jeugdwedstrijd en misschien zal het volgend jaar weer een dergelijk evenement kunnen wor den gehouden. Het Paard achter de wagen NNP Het gaat helemaal niet goed met de landbouw achter het IJzeren Gordijn. Uit alle hoofdsteden, van Moskou tot Budapest en van Tirana tot Peking, komen pessimistische geluiden over de jongste resultaten op agrarisch terrein. Dit is voor de communistische leiders bijzonder pijnlijk omdat zij allen van de landbouw hun stokpaardje heb ben gemaakt in navolging van Chroestsjovs voorbeeld. In Rusland is de situatie zo benard, dat de voedsel voorziening in sommige streken in ge vaar is. In het „paradijs van het socia lisme" moesten de prijzen van belang rijke voedingsmiddelen, zoals vlees en melk zelfs per 1 juni met drastische percentages worden verhoogd: vlees met dertig en melk mét vijfentwintig procent. In mei betaalde de Rus al voor een kilo vlees acht tot twaalf gulden en voor een pond boter zelfs zes gulden bij een salaris van gemiddeld zo'n 400 800 gulden per maand (als man en vrouw samen verdienen). De nieuwe prijsverhogingen zullen er voor zorgen, dat zuivelproducten en vlees op de Rus sische tafels nog zeldzamere delicates sen worden dan voorheen. Russische regeringsfunctionarissen hebben de verantwoording voor de prijsverhogingen afgeschoven op de zwijgende schouders van de „zich op een oorlog voorbereidende imperialis ten". Een gedachtenknoop, die zonder het slikken van de nodige propagan distische poeders moeilijk is te verteren. Want al eerder bleek duidelijk, hoe slecht de agrarische situatie achter het IJzeren Gordijn is en tot hoe ver de communistische machthebbers het heb ben laten komen in Oost-Berlijn brak onlangs massaal dysenterie uit. Een slechte voeding had de bevolking van de Oostduitse hoofdstad niet kun nen voorzien van nodige vitaminen en de verzwakte bewoners werden weer loos het slachtoffer van de snel om zich heen grijpende epidemie. De huidige situatie is des te merk waardiger omdat het juist vijf jaren geleden is, dat Chroestsjov, eerste se cretaris van het centrale comité van de communistische partij in Rusland, met veel ophef een van zijn redevoeringen over de economische toekomst van de Sovjet-Unie hield. Hij kondigde daarbij aan, dat Rusland „binnen enkele jaren Amerika bij de productie van de ver schillende agrarische producten zou in halen en zelfs voorbij streven". Hij voegde er aan toe dat deze zege „van meer belang zou zijn dan de waterstof bom". Die rede hield partijleider Nikita Chroestsjov op 22 mei 1957 op het „Congres van Werknemers in de Land bouw", dat was georganiseerd in Lenin grad, de stad, die is genoemd naar de grondlegger van het communistische Rusland. „In 1958 kunnen wij de Ver enigde Staten bij de productie van melk inhalen. In 1960 of 1961 zal het mogelijk zijn Amerika bij de vleesproductie te overtreffen", zei Chroestsjov letterlijk bij die gelegenheid. Sommige Russische economen vonden die woorden destijds wat te voorbarig. Ze lieten waarschuwende geluiden ho ren over het te grote optimisme. Maar Chroestsjov wimpelde de bezwaren weg met een: „Wij zullen het kapitalisme overwinnen door de kracht van de col- lectivering, de vaderlandsliefde en de socialistische vooruitgang". Schaarste De voorzichtige economen hebben gelijk gekregen. Op de vergadering van het centrale comité in maart van dit jaar heeft Chroestsjov zijn holle leuzen van vijf jaren terug moeten intrekken. Volgens een uitzending van Radio Mos kou zei hij woordelijk: „In 1961 werd minder geproduceerd dan in het Zeven jarenplan werd voorzien: 1 miljard pud minder graan (de pud of poed is iets meer dan 16 kilo), drie miljoen ton min der vlees en 16 miljoen ton minder melk. Wij hebben moeilijkheden gehad bij de organisatie van de voedselvoor ziening van de bevolking met vlees en andere producten. Uit verscheidene ste den zijn berichten gekomen, dat de be volking geen vlees of boter kan krijgen. Duidelijk is, dat we gewoon geen vlees genoeg hebben Chroestsjov gaf ruiterlijk toe, dat er schaarste heerst in de Sovjet-Unie. De productiestijgingen in de landbouw hebben geen gelijke tred gehouden met de bevolkingsgroei. De voornaamste oorzaken schijnen te liggen bij de mis lukkingen in de ontginningsgebieden in Centra al-Azië. Voor de Russische partij leider is dit des te pijnlijker omdat hij het Russische volk altijd heeft voorge houden, dat in de pioniersstreken de toekomst van de Russische landbouw ligt. De toekomst schijnt steeds toekomst te moeten blijven. Bureaucratie De oorzaak van het falen van de Russische landbouwplannen kan niet alleen worden gezocht in slechte weers omstandigheden. De Russische boeren zijn bijeengebracht in reusachtige staatscoöperaties. Deze gigantische be drijven moeten per jaar een bepaald kwantum aan producten afleveren. Dit „plancijfer" is meestal zo hoog, dat de kleine privé-opbrengsten, die eigenlijk voor de kolchosboeren zelf bestemd zijn, bij de productie moeten worden geteld. En zelfs dan bereikt men het ideaal nog niet. Nu de boeren zelfs hun eigen opbrengsten, waarvan ze zelf in leven zouden moeten blijven, moeten afstaan, is het begrijpelijk, dat zij al hun enthousiasme voor de zaak hebben verloren. De leuzen, die him nieuwe moed moeten geven, gaan het ene oor in en het andere uit. Met eigen ogen kunnen zij zien hoe het Sovjetsysteem werkt. Begin van dit jaar is in het Westen dikwijls de naam genoemd van een zekere Kyril T. Mazoerof, partij chef in Wit-Rusland, een van de vruchtbaarste streken van de Sovjet-Unie. In dit gebied is de afgelopen jaren een grote oppervlakte moeras in vruchtbaar land veranderd. Op het land werden echter geen granen uitgezaaid, maargras. En met gras kan men geen steden voeden. Mazoerof is van zijn functie ontheven. Het stroe ve lopen van de Russische machine kan men echter niet bepaalde leiders ver wijten. Het is vooral de bureaucratie, die een remmende invloed heeft. Histo risch is het voorbeeld van een grote tractorenfabriek, die opdracht kreeg enkele honderden landbouwwerktuigen naar een coöperatie in een ontginnings- gebied te sturen. De honderden tracto ren van een nieuw type kwamen aan, maar er was geen man in de kolchose, die ermee kon omgaan. Een organisatie had voor de technici moeten zorgen, maar die werden naar een an dere coöperatie gestuurd. Daar werden ze vastgehouden omdat men de tech nici best kon gebruiken bij het herstel van oude landbouwmachines. De nieu we tractoren verroestten bij de andere coöperatie. Maatregelen De bureaucratie is er eveneens oor zaak van, dat wel aanzienlijke aantallen landbouwmachines worden geprodu ceerd, maar dat er geen reserve-onder delen zijn te krijgen. Chroestsjov is van plan in ieder geval hieraan iets te doen, Volgens een recente Russische medede ling zijn in Kazahkstan dertig machine fabrieken ingeschakeld bij de productie van reserve-onderdelen, nog steeds vol gens de officiële mededeling, 5V2 maal vergroot. De voornaamste fout, de bureaucratie, schijnt de Russische partijleider echter met dezelfde kwaal te willen bestrijden Er komen berichten over een nieuw staatsapparaat, dat alles wat Rusland tot nu toe aan bureaucratie heeft ge kend en dat is heel wat verre in de schaduw stelt. De enige indruk, die men er uit kan destilleren is, dat Chroestsjov weer eens het paard achter de wagen gaat spannen. In plaats van de boeren meer vrijheid te geven, gaat hij hen nog strakker binden. Er is een nieuw ministerie voor agrarische aan kopen en productie opgericht. In alle deelstaten (provincies) van de Sovjet republiek zijn productiecomité gevormd, die verantwoordelijk zijn voor de plaat selijke landbouwopbrengsten. Dat is nog niet alles: voor de controle op de dagelijkse gang van zaken zijn inspec teurs benoemd met nauw omschreven opdrachten. Instructeurs en komsomol- functionarissen hebben instructies ge kregen de jeugd op te warmen en tot werk op het land aan te zetten. Om het nog wat ingewikkelder te maken zijn, los van dit alles, liefst 328 „productie- raden" geïnstalleerd, die controle moe ten uitoefenen op alles wat met de landbouw en de veeteelt te maken heeft. Boeren, arbeiders, technici, par tijleiders, allen hebben zitting in deze raden. Om er zeker van te zijn, dat ze hun „werk" goed doen, zijn „landbouw- huishoudkundige comité's" opgericht, die de raden moeten controleren. Deze comité's staan rechtstreeks onder de plaatselijke secretaris van de commu nistische partij, die op zijn beurt ver antwoording schuldig is aan de dis- trictsraad van de partij. Iedereen con troleert iedereen. Er blijft nauwelijks tijd over om ook nog te werken. i(Wordt vervolgd) EXCELSIOR TE DE KOOG Vorige week donderdag werd er in De Koog een lampionoptocht gehouden. Muziekvereniging „Excelsior" van Oos terend en de drumband van genoemde vereniging gingen aan de stoet vooraf. Het een en ander had weer veel be kijks en de muzikale klanken van Excelsior werden zeer gewaardeerd. MUZIKALE RONDGANG De Koog Donderdag a.s. zal het Koninklijk Texels Fanfarecorps een rondgang maken door De Koog. Na tuurlijk ijs en weder dienende. Deze rondgang wordt in hoofdzaak gemaakt voor de donateurs der vereniging. S.V.C.-NIEUWS Training. Nu de vakanties weer voor_ bij zijn, is de training weer in volle gang. Zowel voor het 1ste en 2de als voor de welpen en adspiranten. Het 1ste en 2de trainen op donder dagavond onder leiding van de heer Veenstra. De adspiranten en de welpen op vrijdagavond; om 6.30 uur de welpen en om 7.15 uur de adspiranten. Komt allen trouw, want de competitie nadert snel. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 20 augustus 1962. 6 koeien 5501050; 9 schapen 80120; 313 lammeren 5590; 8 nuchtere kal veren 80140; 6 graskalveren 125300; 2 pony's 350500; 1 veulen 300500. ZANGDIENST TE DE KOOG Wij herinneren belangstellenden aan de zangdienst, die morgenavond in de Hervormde kerk te De Koog wordt ge houden. De zangdienst begint om half negen en afwisselend wordt Hollands en Duits gezongen. KIELHALEN? (Ingezonden) Mijne Heren, Alhoewel het weer niet al te best was, hebben wij in een der bungalows van „De Sluftervallei" in De Cocksdorp toch een heerlijke vakantie genoten. Het slechte weer was er misschien juist wel de oorzaak van, dat wij met ons autootje het eiland van Noord naar Zuid en van West naar Oost hebben doorkruist. Dus hebben we niet alleen de „toeristendorpen" gezien als De Koog, Den Burg, maar daarvan ook de bezienswaardigheden, in Den Burg het aardige N.H. kerkje. Verder het kerkje in Den Hoorn, een excursie gemaakt naar de Krim. Natuurlijk hebben we eveneens het kerkje van Oudeschild bezichtigd. Dit kerkje, daterend uit 1650, is 4 jaar geleden voor de dienst gesloten. Wie schetst echter onze ver bazing toen wij, door Mevr. Van Zutphen geholpen, dit kerkje „bezich tigden", waarbij bleek, dat gedurende de „Luilak"viering van dit jaar de jeugd er enorm had huisgehouden, zo zelfs, dat men het niet voor mogelijk zou houden: Alle ruiten kapotgegooid, de aan wezige kerkboeken op de grond ge slingerd, kapotgescheurd, vertrapt!, houten zijpanelen van het orgel afgerukt, kasten van ca. 3 meter breed, 1 meter diep en verschillen de meters hoog net zolang bewerkt tot ze van de muur afkwamen, de kanseltrap in elkaar geschopt, op de grond etc. etc., teveel om op te noemen. De ene politieagent, die Oudeschild rijk schijnt te zijn, was „juist" met vakantie. Voor de jongeren is het niet alleen een schande, zoveel te vernielen, moedwillig kapot te maken, het ware ook te wensen, dat de toch zeker aan wezige Kerkeraad maatregelen neemt om herhaling te voorkomen en dat de Politie op post blijft „met getrokken gummiknuppel". Het is toch wel bedroevend, dat men sen van 85 en 76 jaar in de nacht/ ochtend eruit moeten om met planken en spijkers de door de jeugd veroor zaakte schade enigszins in te dammen en voor erger te behoeden!! Foei! Over een geest van de Ruyter of Tromp ge sproken, KERELS, die daar altijd „ter kerke" gingen. Gelukkig zijn de door deze zeehelden geschonken kroonluch ters goed opgeborgen in de „Oudheids kamer" te Den Burg. Dit is eerder een Jan Salie-geest. Het ware voor be houden van Texels schoon en eigen belang van de burgerij zelf te wen sen, dat daar in de toekomst een stokje voor gestoken wordt! Anders zullen vele mensen en niet alleen toeristen een rare en wrange nasmaak over houden van een bezoek aan Texel, dat toch werkelijk MOOIE eiland! Hoogachtend, C. C. Bender P.S. Bovendien: van half drie 's nachts tot half zeven 's morgens ONafgebroken de kerkklokken geluid! In Michiel de Ruyter's tijd was daar waarschijnlijk maar 1 straf voor: kielhalen! Commentaar is overbodig. Helaas is alles waar wat de heer Bender schrijft. Misschien dat er spoedig met de restau_ ratie kan worden begonnen, zodat er geen toegang meer is voor vandalen. Red. CORRESPONDENTIE Het ingezonden stukje over de voet balmatch van J. de W. kan, zonder veranderingen aan te brengen, niet worden geplaatst. Red. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 17 augustus 1962 Gevonden te Den Burg: blauw windjack; paraplu in donkergrijze leren hoes met rits sluiting; bruine jongensportemonnee met ƒ0,01 en naam Nako van Bumen; een gouden ring met inscriptie J.V.A.; kinderschepje; jachthond; groen kindertruitje; pet; grote sleutel in sleutelétui; bankbiljet van ƒ10, witte badmuts; groene plastic portefeuille met padvindersbescheiden; grijze plastic regenjas met regenkapje en 2 zakdoeken; rode leren damesportemonnee met ƒ3,21 en postbez.- bewijs; groene wollen deken, merk „Van Wijk"; speclgoedklok met een rode plastic wijzer; blauwe kinderjopper met blanke knopen; ovale pitricten mand met hengsel; bruine herenportemonnee met papieren en ƒ0,16; jachtakte ten name van H. A. Kooiman te Amsterdam; zonnebril met zwart montuur en groene glazen; licht bruin sportjack; heren- polshorloge merk Ilea, chroom met metalen armband; portemonnee; bruine portemonnee inhoud ƒ0,05 met o.a. boekenbon t.n.v. F. Aars; paar lederen bruine kindersandaaltjes en zonnebril; bril met bruin montuur; badtas met o.a. fototoestel en boek; ballpen; beige porte monnee met ƒ3,60; grijs kinderschoentje; herenpolshorloge, merk Dreffa, double met chronometer en double bandje; witte bal; kin, derpoppetje; bruine portemonnee met ƒ1,en kaart Kath. Jeugdbeweging; dolkmes met be nen heft; bruine portemonnee met plm. ƒ14, bruine portemonnee met buskaart en pasfoto's; rijbewijs; damesportemonnee met 8,37; gouden zegelring met zwarte steen; mohair wollen shawl; kinderschoentje; nagelgarnituur; herenjas; blauw kinderjasje met capuchon; wieldop V.W.; handdoek, badbroekje en badmuts; sigarettenaansteker merk Poppel; bruine herenportemonnee met rits inh. ƒ24, en foto; gladde trouwring inscriptie K.E.; wiel dop auto met letters FMR; gitaar in bruine hoes; 3 sleutels in étui. Verloren te Den Burg: groene wollen trui; korte hengel met Mitchell werpmolen; tent verpakt in hoes, beiden bruin van kleur; goudkleurige halsketting, schakes; zwart jack inh. rijbewijs, bclastingkaart en kentekenbe wijs en portemonnee met ƒ40,zilveren arm band, Zeeuwse knoopjes; dop benzinetank; lichtblauw gebreid meisjesvest; kickstarter; donkerbruine sandaal; damesportcfcuille inh. 7,50; grijze linnen regenjas; bruine zwem broek; groene dop benzinetank; bril met don ker montuur en losse zonnekleppen; 3 bad mantels; bril bruin montuur; kleinbeeldcamera merk Adox nr. 100978; blauwe basketbaltas met inhoud; rode sjaal met witte stippen; lichtbruine portemonnee met ƒ12,en pas foto; trouwring; fototoestel merk Agfa zwart in bruinlederen tas; zwarte damesportemonnee met ƒ4,40; bruine suède want, gouden ring met rode steen en twee sleutels; doublé heren- polshorloge; bruine scooterjas; donkerbruine damesportemonnee met plm. ƒ5,bank biljet ƒ10,rood wollen vest; portefeuille met inhoud; rode gevlochten tas inhoud 2 badpakken, wit shirt, kam en flacon eau de cologne, wit schortje; regenjas van dunne stof; grijsgroene wollen hercnpullover; zonne bril met goudkleurige stalen montuur; groen kinderregenjas met capuchon; zonnebril met bruin montuur; groene lange broek; donker blauwe plastic regenjas; 6 pasfoto's van een meisje; bruin lederen herenhandschoen met wasmerk J.Bkralen halsketting, 3 lagen; donkerbruin suède damesjasje met zakdoek, suèdeborsteltje en sigarettenaansteker; bank biljet van ƒ100,bruine herenportcmonnee met rits inh. ƒ4,en contr. kaart; kruiskop- peling Chevrolet; bril met zwart montuur; portefeuille inh. Duitse autopapieren, pas poort en Duits geld; chroom beschcrmkap van bromfietsuitlaat; klein ruigharig hondje; hand doek met zwembroek; blauw kinderjasje; brui ne portemonnee met plm. 50,k ƒ60, bruine portefeuille met plm. ƒ50,en ver schillende Duitse papieren; rood draagbaar radiotocstelletje, merk Grundig; zonnebril met metalen montuur. Zie verder vrijdag a.s. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. Voor een LANGE VELD DE ROOU N.V. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,—; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,25 meer. Verloren handboek voor de patroon vaneen schilders bedrijf, zeer gedupeerd Gaarne terug bij Hillen, Gasthuisstraat 31 Wie heeft donkergrijze regenjas met medisch in strument aan kapstok han gen. Dr Renout 02223-234 Te koop elektrisch scheer- apparaat Zwaanstraat 10a. Aan komen lopen klein cypers poesje Ruiter, Kees- omlaan 22 Wij hebben volop thee doeken van de Persil. Gymvereniging Oosterend, Daalder, Vliestraat, Gerde Jong of Rentenaar. Te k. prima aardappelen C M Witte, Kogerweg K75, De Koog. Uw kleding veranderen en moderniseren. Prima service. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar. Tel. 3615. Elke week op Texel Van 18 tot 31 augustus hebben wij vakantie I Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. (02220) 2721. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Instituut Bel*, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams- massage. Modernste in richting ter plaatse. Met grote vreugde ge ven we kennis van de geboorte van onze doch ter Marina D. Hemmink-Gieles H. Hemmink 14 augustus 1962. Invercargill, 121 Nesstreet, New-Zealand. Dirk Lap en Hinke v.d. Berg geven, mede namens we derzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 31 augustus 1962, n.m. 2 uur ten gemeentehuize te Den Burg, Texel. Kerkelijke bevestiging om 3 uur door de Wel eerwaarde heer Ds. G. H. Wolfensberger in de Ned. Herv. kerk te Den Hoorn, Texel. Hoornder Nieuwland H 65 Zevenhuizen O 126 Receptie op de trouwdag van 7_9 uur Hoornder Nieuwland H 65. Oosterend receptie: zon dagavond 26 augustus van 8 10 uur Zevenhui zen O 126. Toekomstig adres; H 65, Hoornder Nieuwland. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de gena demiddelen der H. Kerk, na een kort stondige ziekte, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- en groot vader Willem Johan van Heerwaarde, echtgenoot van Maria Joanna Veeger, in de ouderdom van 71 jaar. Namens de familie: M. J. v. Heerwaarde- Veeger kinderen en kleinkinderen. Texel, 18 augustus '62, Gravenstraat 11, Den Burg. De plechtige H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedra gen hedenmorgen 9 uur in de Parochie kerk van de H. Joan nes de Doper, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof alhier. TE KOOP in zeer goede staat. Schilderweg B27a Oudeschild TE KOOP Eigenheimer, 20 ct per kg G Veeger, Westermient B 143

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2