De nieuwe serie televisie '62 - 63 ELECTROHUIS HIER ZIT DE TOEKOMST VAN TELEVISIE f 895,- woensdag gehaktdag J. G. DEKKER Najaars collectie Woensdag gehaktdag agenten De Edelslager f 1,75 aandelen T.E.S.0. Bollenkwekers prima Whippert- pups Dames, gesloten De Bruin tinda Kucsmirak Electrohuis Hobaho- Zwaanmanden. Vermist Kolenhaard De Eerw. Zusters 25 jaar op Texel werkzaam. Uit voorraad aangeboden. f 1,60 D. C. VISSER, Hogerstraat 16 Philips en Grundig ontvangen. Dansschool Siebeling Technisch bureau Jan Agter op be- ER KOMT AL MUZIEK UIT i e laatste weken ziet men hier 1 :el een bijzondere auto rijden, i :ird door Ds. Waardenburg. i iie auto is het bezien waard, want I vertelt U, wat er gaande is op ons i ioie eiland. Iet Hervormde kerkje te De Koog -it een orgel nodig en dat is een kost. -e zaak. De gemeente is maar klem kan een zo groot bedrag maar moei- bij elkaar krijgen. Mevr. Luberti al jarenlang, met medewerking van Herv. Zusterkringen, bezig hiervoor fonds te vormen, doch dit gaat na- irlijk niet zo snel. Ds. Waardenburg, die iedere week confronteerd wordt met het bijzonder chte orgel, heeft deze zomer de koe de horens gevat en met de orgel- mmissie een grote loterij ten bate n dit fonds georganiseerd. Zowel van de overheid als van diver- zaken en talloze particulieren kreeg j grote medewerking. Niet alleen van Koog, maar van het gehele eiland, dat deze Koger actie, een Texelse is ■worden. Ruim 3000 loten zijn reeds ;rkocht, dus blijven er nog 2000 over, e vóór er weer een actie voor een ider doel komt, de eerstvolgende we en verkocht moeten worden. "a.s. donderdag worden door Notaris an Wijland voor de laatste maal de eekpremies uitgeloot, alsmede de oofdprijzen van de serie C. Wil men us van deze weekpremies nog profite- ■n koop dan vóór die dag loten. Koop ook verder zoveel mogelijk iten. U kent toch de mooie prijzen, ■oudt U volgend seizoen niet graag en week in een bungalow aan De loog met Uw gezin vakantie houden, f een week met 2 perosnen in een der ■ensions willen doorbrengen? Vele van eze gelijkwaardige prijzen liggen op U e wachten. Koop loten, en Uw kans s groot. A.s maandag kunt U ze kopen op de narkt bij de nu zo langzamerhand be lende auto van Ds. Waardenburg. Komt U niet op de markt, dan is dat liet zo erg. Onderstaand vindt U de idressen waar ze verkrijgbaar zijn, erwijl U deze week nog door verschi - ende verkopers aan huis bezocht zult worden. U ziet, gelegenheid te over Doet allen mee om het kerkje van De Koog aan een orgel te helpen Adressen van verkoop: De Cocksdorp: Ds. Soesan, Bakker Buys en Beheerder Sluftervallei; De Waal: mevr. D. Boot; Den Burg: mej. Gr. v.d. Vis, WiUiel- minalaan 17; Slager Visser en Hans Roeper, Boekhandel Parkstraat; De Koog: Ds. Waardenburg; mevr. Klok mevr. Vlaming en mevr. Luberti; Oosterend: P. Dros, Peperstraat; Westermient: Dudi Boon; Den Hoorn: A. Lap Azn. Vermoedelijk zal woensdagmiddag en -avond een t.v.-opname worden ge maakt van belangrijke gebeurtenissen op Texel. Dan is ook de actie van Ds, Waardenburg een van de onderwerpen, die zullen worden opgenomen. Men kon ons maandagmiddag nog niet definitie! meedelen of opnamen zouden worden geDe3Koger predikant zal dit zeker met bulletins bekend maken. LICHTE AANRIJDING Maandagmorgen vond op de hoek Stenenplaats-Hogerstraat een lichte aanrijding plaats. Twee personenauto s kwamen met elkaar in aanraking en kwam vanuit de Kogerstraat en wilde de Hogerstraat in rijden en de ander kwam uit de Hogerstraat. De schade was zeer gering. laatste keer STRIJDEN IN DEN HOORN DEK gaat op veler verzoek dinsdag avond nogmaals het bekende spel Strijd om de vrouw en de man orga niseren. Dit spel wordt hedenavond voor het laatst in dit seizoen gehouden. HARDE WIND EN BOOTVERBINDING Maandag heeft de Kon. Wilhelmina enkele diensten via Oudeschild moeten varen vanwege de harde wind Het is bij windkracht 7-3 onmogelijk de Kon. Wilhelmina in de nieuwe haven aan de wal te krijgen. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 27 augustus. 165 lammeren 55—90; 7 schapen80-- 110- 4 nuchtere kalveren 1°0—15"'„u graskalveren 150—275; 3 koeien 800— 1000; 1 pony 450. ONTWIKKELING RECREATIEPLAN „DE KRIM" (Vervolg van pagina 1) de betreffende grond in erfpacht aan de stichting uit te geven, bijvoorbeeld voor een periode van 40 jaar en met een mogelijkheid tot tussentijdse ontbinding van de erfpachtovereenkomst. Het is dan de bedoeling van de stich ting de huisjes en overige opstallen te bouwen en vervolgens het centrum in afzonderlijke beheerseenheden (gedacht wordt hierbij aan eenheden van bij voorbeeld 20 huisjes) aan een gegadig de te verhuren. Aldus wordt pok het door betrokkenen te investeren kapitaal tot een minimum beperkt. Het zal zich praktisch beperken tot een overname van de centraal voor de huisjes aan te kopen inventarissen bij het aangaan van de huurovereenkomst In principe is deze vorm reeds met het bestuur van de stichting sociaal toeris me Texel besproken en vond een eerste becijfering plaats. Het resultaat van dit overleg was, dat het bestuur zich in principe tot de gevraagde medewerking bereid ver- klaarde en er reële mogelijkheden m meende te zien. B. en W. vragen de raad het tnans voorliggende recreatieplan „De Knm" in principe te aanvaarden als basis voor een uit te werken wijziging van het uitbreidingsplan. In de definitieve vormgeving van dit plan zullen de leden van de raad m een later stadium worden gekend. Aodra de erf pachtovereenkomst met de stich ting sociaal toerisme Texel zal zijn ge sloten ligt het op de weg van de stich ting een overeenkomst aan te gaan met de N.V. Coördinatiebouw inzake de be taling van een evenredige bijdrage in de kosten van aanleg van de voor het gehele complex van belang zijnde alge mene voorzieningen. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Benny Bij het H. Doopsel ont. ving hij de namen Bernardus Cornelis A. P. Bakker-Bakker C. M. Bakker en kinderen Alexanderhoeve, Texel, 25 augustus 1962. Zo de Heere wil hopen onze lieve ouders op maandag 3 september 1962, te herdenken, dat zij 25 jaar in de echt zijn verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen Wieb en Riny Fred en Corry Douwie en Gré Janny en Meindert Gré Jan Alie Henk Louise Gelegenheid tot felici teren 3 september 1962 van 8 tot 9 uur Peper straat 9, Oosterend, Texel Op 2 september a.s. hopen onze lieve ouders J. C. van Heenvaarden en G. van Heerwaarden. Tuinsma de dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Op die dag wordt tot hun intentie, 's morgens om 10 uur, een H. Mis opgedragen uit dank baarheid, in de parochie kerk van de H. Francisca Romana te De Cocksdorp. Hun dankbare kinderen: Jan en Marie Kees Gerard en Leonie Tineke De Cocksdorp, Texel, „Axel" C 71. Receptie 2 september van 3 tot 4 uur in Restaurant Vliegveld. Medewerkers of tipgevers gevraagd voor werving Zaadhandel Fa A v d Wal Hoogeveen LAMPIONOPTOCHT IN OOSTEREND De Oosterender feestcommissie orga niseert vrijdagavond een lampion optocht. Er wordt om 8 uur verzameld bij de School m.d. Bijbel. Vandaar zal dan een rondgang door Oosterend vol gen met als eindpunt de Muziekms. Muziekver. Excelsior zal voor de muzikale omlijsting zorgen. Evenals voorheen wordt ook nu weer een grote deelname verwacht. WACHTMEESTER FEESTELIJK INGEHAALD Wachtmeester Leusing van de bere den politie is maandagomrgen feestelijk ingehaald Hij is vorige week in het huwelijk getreden en zijn collega s had den gemeend hem een ererondje aan te moeten bieden. Met een pracht van een auto stond men bij de haven op hem te wachten en met motoren vooraf rok men later naar Den Burg. De driekleur was op de wagen gestoken, zodat het een en ander veel bekijks had. TEXELSE BOYS-NIEUWS Het eerste elftal heeft zondag een oefenwedstrijd gespeeld tegen Texel 1- combinatie. Jammer was het, dat de wind veel afbreuk aan het spel deed. Toch kunnen wij op een goed geslaagde oefenwedstrijd terugzien. Over het al gemeen was Texel technisch iets beter doch door de Boys werd prima partij gegeven en de van de zomer opgedane oefenstof getracht in praktijk te bre"~ ven. Deze kant moet het op, jongens. De punten werden broederlijk gedeeld. Texel nam de leiding door een misver stand in de verdediging, waarvan v.d. Kerkhof dankbaar gebruik maakte. In de 2de helft was het J. Witte die de score weer op gelijke voet wist te brengen: 1—1, in welke stand geen ver- andering meer kwam. Nu de vakanties weer voorbij zijn is er voor de adspiranten ookweertrai nen en wel donderdagsavonds om 7 uur. Laten we deze training vooral bezoeken, jongens, want dit is zeer belangrijk en nuttig. Binnenkort zal er een bespre king met de adspiranten en welpen worden gehouden. Hierover kn18e jullie zo spoedig mogelijk bericht. Toto. Daar de toto's weer per post verzonden worden, is de inlevering hiervan gesteld op woensdagavond bij mei. L. van Sambeek, Zwaanstraat, 10.30 uur. Mogen wij op Uw medewer king rekenen. IN VOLGEND NUMMER Enkele verslagen moeten, wegens ge brek aan plaatsruimte, blijven staan tot volgend nummer. 5 augustus waren onze Ouders H. Mulder en F. Mulder-Drijver 25 jaar getrouwd. Dankbaar hopen wij dit D.V. vrijdag 31 augustus te herdenken. Zij die hen willen felici- ren zijn hartelijk welkom 's avonds van 8-9 uur in het gebouw voor Chr. Belangen. Fokko en Bea Jaap en Ank Kees Iet Bert Alma Oosterend, Hoekstraat 10 5 punten, zakje kruiden 10 gulden kassabons 100 gram ham 35 cent Te koop gevraagd Brieven onder nr 379 aan bureau Texelse Courant TE KOOP 4 maanden oud met stamboom, al ingeënt A Witte, Molenstraat 34 onze kapsalon is 30 en 31 aug. Oudeschild, Tel. 2994 wil bij voldoende belang stelling lessen in bewe gingskunst geven in Oos terend en/of Oudeschild. lnl Mevr van Loon, Den Burg, Tel. 2016 de originele bollenkook- thermometer compleet in koperen huls f 17 50 Heden, overleed in ziekenhuis „Parkzicht te Den Helder onze beste broer, zwager en oom Gerbrand Dekker, in de ouderdom van 62 jaar. Namens de familie: P. Dekker Oudeschild, Texel, 23 augustus 1962. De teraardebestel ling heeft plaats gehad op maandag 27 augus tus 1962 op de Oude schilder begraafplaats. Wij zijn dringend verlegen om lege veilingmanden Wilt U, als U klaar bent met verzending, de manden die U over hebt direct in leveren bij de VT.B Het bespaart U manden huur en wij kunnen andere kwekers weer aar. manden helpen. Wij ontvingen reeds voor het a s. najaar Rokjes in modern tweed Terlenka plooirokje leuk gestreept rokje apart en niet duur Daarbij een pullover in wol Wij hebben een ruime keuze in vele mooie kleuren 12 aug. j.l 6 duiven, Oud hollandse leeuwen met ringnummers 1350- 1353- 1366 1370 -5670-6870. Gaarne bericht H v.d Wal Oost O 107 Texel. SkuKmette Wij vestigen de aandacht op het feit dat de Eerw Zusters bij haar zilveren jubileum op zondag 2 september in Cacino van 14.30 - 17 00 uur voor belangstellenden gelegenheid bieden voor felicitatie. Na afwerking van een meer officieel program ma om 4 uur kan men nog persoonlijk gelukwensen tot 5 uur. Heden overleed onze lieve zuster en tante Henderika Dalenberg, in de ouderdom van ruim 74 jaar. Fam. Dalenberg Duinweg C 107a, De Cocksdorp, Texel, 24 augustus 1962. De begrafenis zal plaats vinden op dins dag 28 augustus (he- l'den) 's namiddags 1.30 uur vanaf het sterf huis. Rouwdienst 's namiddags 2 uur in de Ned. Herv. kerk te De Cocksdorp. Uitgebreide coll. bloem bollen voor tuinbeplanting en kamercultuur o.a hya cinten, tulpen, narcissen en andere soorten. Ook het verzenden van bloembollen pakketten naar het buitenland wordt door mij verzorgd vraag vrijblij vend offerte A van Strien, Wilhelminalaan 94, Tel 2904 500 gram prima gehakt met zakje kruiden Topslager Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. (02220) 2721. Instituut Belï, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams- massage. Modernste in richting ter plaatse. Voor kwaliteitskleding toch weer Uw kleerma ker Carel Schmidt, Boomkampstraat 8, Alk maar, tel. 3615. Elke week op Texel Beste aardappelen te k. 15 ct per kg C Huisman „De Lelie". Tel. 2671 Gym ver Oosterend heeft alle PersilgeschenKen voorradig J Daalder Vlie- straat Ger de jong of Rentenaar Tel. 227 Prima aardappelen te k 15 ct per kg. Th. Smit^ Schilderend 145 Te k prima eigenheimer aardappelen A Wtiis, Het Noorden, Tel. 338 Te koop gevraagd dub bele en enkele sneeuwklok jes. P. j. Uitgeest, „Flora" Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze doch ter en zusje Caren Zij ontving de doop namen Catharina Maria Theresia Th. J. v.d. Geest- Schraag L. J. v.d. Geest Henk Dick Hans Den Burg, 25 augusuts '62 Willem v. Beierenstraat 1 Met blijdschap en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Rosita Barbera B. van Beek-Witte W. van Beek en kinderen Zd.-Eierland E 56, Texel, 23 augustus 1962. Notaris! R van Wijland zal op donderdag 30 aug as 10 uur v.m. aan het Klif 32 te Den Hoorn-Texel, publiek en a contant verkopen voor de heer H de Vries aldaar: diverse huishoudelijke inboedelgoederen, bloem bollenkisten- bakken, tuingereedschappen, SerieFen brandhout en wat verder zal worden aangeboden Javastraat 92 94 - Telef 2681 Den Helder. Mogen wij Uw speciale aandacht vragen voor de advertenlie van 31 augustus. Wij komen lesgeven in de R H B S. en in Restaurant „De Oranjeboom Wij vormen aparte clubs voor HBS, Mulo en andere scholieren, tevens vcor oudere jeugd en ge huwde paren Goed en gezellig onderwijs, ook in Cha Cha Jive en Rumba. Boukje Pranger en Jan de Vries geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk. De huwelijks voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 7 sep tember 1962, n.m. om 2.30 uur ten Gemeente huize te Den Burg. Gelegenheid tot felicitatie tot 4 - 6 uur in Stoom bootkoffiehuis, Haven, Oudeschild. Willem v. Beierenstr. 15, Den Burg, Texel. Haven 3, Oudeschild, Texel. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Agatha Maria Wij noemen haar Angeline M. Smit-Dros H. J. Smit Jeanette Zuid-Haffel B 75, Texel, 23 augustus 1962. Tijdelijk: St. Lidwina ziekenhuis, Den Helder. Met grote blijdschap geven wij kennis van de I geboorte van onze doch ter en zusje Anna Cornelia (Corina) J. C. de Jager-van Sijp E. de Jager Witse, Bertha, Bennie Texel, 25 augustus 1962, Slufterweg E 133 F. Met deze knop schakelt u straks over op hel komende 2e Nederlandse programma. Op elk Philips televisie-apparaat zit deze knop. Neem dus Philips televisie en u bent klaar voor de toekomst. Alle Philips modellen staan nü i» onze zaak. Kom op uw gemak kiezen welk toe stel morgen al bij u thuis staat. Kom dus van daag en kies Philips voor alle zekerheid. Den Burg, telefoon 2114 Eigen service-inrichting Philips 59 supcr-onivangor mot w cm boeldbuis on ingo- bouwdo 2o kanaalkiezsr voor UHF-ontvangst.

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2