Speciale Mixer-actie met ongekend lage prijzen. PHILIPS HANDMIXERS Bakker's Ijzerhandel N.V. FLITSER! LEESSEISOEN GEOPEND De Nutsbibliotheeek begint a.s. vrij dag met de uitlening. De voorraad boeken is weer uitge breid met een flink aantal boeken voor jong en oud. (Hierbij bevindt zich ook een aantal boeken, geschonken door fa. Langeveld en De Hooij uit de opgeheven winkel-bibliotheek). De Reizende Bibliotheek zond ook weer vijf kisten vol mooie boeken, zo dat niemand hoeft te denken, dat er voor hem of haar niets bij is. (zie adv.) handmixer van 47,50 NU 29,00 Handmixer met 3 snelheden van 63,50 NU 39,00 ook voor brooddeeg JAN LIGTHARTHUIS September, de errrr is in de maand, dat wil niet alleen zeggen, dat de lever- traanfles op tafel komt, waarbij ik aan neem dat er lieden zijn die de mening huldigen liever gebruik te maken van een fles met andere inhoud. De ouderwetse mensen mogen in hun tijd dan gelijk hebben gehad, maar toen waren er nog ouderwetse zomers ook. September wil voor ons zeggen, aan vang winterseizoen. Bij de aanvang be hoort ook de Ouderavond-met-de-Jeugd, daar wordt dan zogezegd nabetrachting gehouden aan de hand van kleurendia's. Nog eens echt nagenieten van alle be levenissen, de meisjes mogen hun mode show houden en de jongens ook, want die hebben het mooi versierd. De klei ne jongens zullen waarschijnlijk met z'n viertjes hun eigengemaakt gedicht voor dragen van de volgende inhoud: We hebben een hele mooie tent, Geschikt voor vier personen En daarom willen wij nu, De leiding graag belonen, Met ons o, zo mooi gedicht, Dat we met z'n vieren hebben opgericht. We hopen dat het in de smaak zal vallen En dat het woord „Jan Ligtharthuis niet zal vallen. En daarom roepen wij: „Lang leve meneer Schreuder en ook bijzonder zijn vrouw, Die al het eten voor ons koken wou, En dan zeggen we tot slot, Hiep, hiep, hoera, lang leve het clubcomplot. September in de Jordaan, is op het ogenblik een feesttooi vanwege het 16e Jordaan-„Festival". Er is weer „ker mis" op de Palmgracht, gedanst bij ons op de Lindengracht en Johnny Jordaan zal wel een stukje roerend-sentiment wegzingen. Muziekkorpsen laten hun klanken tegen de oude geveltjes dave ren en bekende opera-zangers(essen) zullen concerteren in de Noorderspeel tuin. Tenminsteals niet regen of stormkracht van zus tot zo met uitschie ters, dit culturele evenement verhin derd. September 1962, de grote zaal in het JJj.huis gerestaureerd, de speelplaats vergroot en onze vriend en be stuurder van het J.L.huis, J. Tabak ge kozen als Wethouder van Sociale Zaken van Amsterdam. Wij hopen nu maar dat hij niet....Ja weet u, onze vorige se cretaris was ook eerst gemeenteraadslid en nu is hij Prof. Dr. Mr. J. van der Hoeven aan de Gemeentelijke Univer siteitDaar wil ik natuurlijk niet mee zeggen, dat het J.LJiuis een insti tuut is voor wetenschappelijke of poli tieke scholing. Overigens mag gememoreerd worden dat Jan Ligthart zijn dienstbaarheid op het gebied van onderwijs, opvoeding en maatschappelijke vorming ons volk een grote dienst heeft bewezen. Terugkomende tot de werkelijkheid, bij ons in de Prins, mag ik na een jaar zeggen dat ons domeintje ook een grote dienst is bewezen. Verleden jaar om deze tijd had men een aanvang ge maakt met de waterloop onder het ter rein door te voeren en rusteloos deden draglines en bull-dozers hun werk ge paard met knap vakmansschap. Wat is er in zo'n korte spanne tijds enorm veel werk verzet, zo dat de jeugd zich in hun linnen huisjes thuis gevoel de. (lees gedicht boven) Zeker; ik weet wel dat ons terrein nog geen Olympi sche grasmat is en dat de waterloop op 't ogenblik niet alleen onder, maar bij een natte moeson ook boven het terrein, de indruk zou vestigen van een reser vaat van lepelaars. Een kniesoor die daarover zou vallen, maar wij hebben goede hoop, dat alles eenmaal zal reg- kom, na enige jaren van zoveel veran deringen, hetgeen belangrijke verbe teringen bleken te zijn. Wij kunnen wat dit seizoen betreft in vele opzichten dankbaar en tevreden zijn, ook voor de deurcollecte van de Herv. Gemeente van Den Hoorn, welke ƒ252,50 opbracht. Recht hartelijk be dankt! 'k Heb waarlijk niet als een soort pluimstrijkerij in woord en geschrift de Herv. Gemeenten op Texel als een voor beeld gesteld, dat het mogelijk is op deze wijze een stuk jeugdzorgwerk in de grote stad te adopteren. Ten slotte, dinsdag 11 september 's avonds 7.30 uur ten huize van de familie Roeper, bij eenkomst Herv. Vrouwengroep met de echtgenoten. Onderwerp: „Jordaan- jeugd in 't clubhuis en op Texel" (met kleurendia's) Helemaal ten slotte: De zakelijke me dedeling, dat het J.L.huis in de P.H.Pol- der nu aangesloten is op het telefoonnet onder het nummer (02226) ,324, met dank aan de P.T..T voor de vlotte ser vice. Joh. K. A. Schreuder. TX 48 GESTRAND OP DE HAAKSGRONDEN „Cornelia Martha" in benarde positie Sinds donderdagnacht zit de TX 48, eigendom van de heer J. Vlaming van Oosterend, hoog (en bijna droog) op de haaksgronden. Tijdens vliegend storm weer en plensbuien met meters hoge golven is de „Cornelia Martha" uit de koers geraakt en gestrand op de meest beruchte gronden nabij Den Helder. De Noorder Haaksgronden hebben in het verleden meer schepen een halt toe geroepen. Het vermoeden bestaat dat de schip per van de TX 48 zich door het vlie gende stormweer heeft verkeken in een boei. Donderdagnacht werd de hulp inge roepen van de reddingsboot en een sleepboot. Om ongeveer twee uur was de reddingsboot van Den Helder in de omgeving maar wegens het vliegende stormweer en de ondiepten moest de „Prins Hendrik" grote afstand bewaren. Schipper en bemanning zijn inmid dels zonder levensgevaar. Toch heeft deze strandig bijna twee mensenlevens gekost. Dit gebeurde bij het overbren gen van een lijn naar de TX 48. De heren Buis en Leyen uit Den Hel der (de heer Buis is familie van schip per Vlaming) waren bereid de lijn over te brengen. Hessel Leyen (26 jaar) was eigenaar van een vlet van 6 meter lang en voor zien van een 10 pk. binnenboordmotor. Getrokken door de TX 49 waagden de twee mannen zich op het Marsdiep. Het gevaarlijkste gebied was echter bij de haaksgronden waar enorme grondzeeën de vlet verradelijk omhoog en omlaag trokken. De lijn waarmee de vlet was verbon den met de TX 49 stond op een goed moment strak en toen er weer een hoge golf aan kwam kon de vlet geen kant meer heen. De beide mannen meesle pend kantelde het kleine bootje, en ver dwenen de mannen in de golven. Geluk kig konden zij zwemmen, maar de zwa re ebstroom dreigde hen toch mee te sleuren. Steeds werden ze terug gesla gen maar eindelijk kon de heer Buis zich vastgrijpen aan een boei. Na enkele uren zijn beide eindelijk ge red. Een helikopter heeft de mannen verlost uit hun benarde positie. Naast de bemanning bevond zich ook Jan A. v. d. Slikke Schilderend, als va kantieganger aan boord en deze is later met de twee Helderse redders per heli kopter naar de wal gebracht. De twee mannen zijn er goed af geko men. De vlet moet als verloren worden beschouwd en dit is een waarde van ongeveer ƒ8000,De heer Buis is di verse waardepapieren kwijt geraakt. Nadat de poging om een lijn over te brengen was mislukt is men gestaakt met reddingswerkzaamheden. Wel heb ben Texelse collega's getracht het schip los te krijgen. De sleepboot „Titan" bleef zaterdag in de nabijheid. Men rekende op een karwei, vooral omdat de schipper, kort na de stranding, via de radio om hulp van een sleepboot had gevraagd. Ken nelijk vreesde de schipper toen het erg ste. Maar de bemanningsleden willen nu niet meer van boord. Bij laag water kan men bijna met droge voeten rond het schip wandelen. Mensen van de zee verklaren: „Die krijgen ze niet meer los S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Texel - V.Z.V. 3-0; Vesdo 2 - Texel 2 6-1: Boys b - Texel b 1-5 Pupillen: Texel a - Tex. Boys a 10-0; Tex. Texel 3 - De Koog 2-5 Adspirantcn: Helder a - Texel 0-5; Texel b - Tex. Boys a 1-4; Tex. Boys b - Texel c 0-3 Texel 1 speelde haar eerste wedstrijd in de 4e kl. K.N V.B. Het terrein zag er met haar nieuwe omrastering prima uit en langs de lijnen kon iedere bezoeker het spel ongestoord volgen Vele loftuigingen hoorden we en menigmaal kon men horen zeggen: „De gemeente heeft goed in de buul tast". We hebben hen duide lijk gemaakt, dat dit alles geheel voor rekening van S.V. Texel is gebouwd Wel hopen we dat nieuwe entrée spoedig door de gemeente zal worden verzorgd. De wedstrijd was er een van een fris ge halte Beide partijen gaven elkaar niets toe Wel had T. eerst het voordeel van de wind en was meer in de aanval dan V. dat alles moest bijzetten om niet door de knieën te gaan. Reeds direct ontsnapte het V. doel ternauwer nood aan een doorboring. Toch duurde het nog geruime tijd eer T. uit een goed schot van Jan Beerling op 1-0 kwam. We zagen goede ccm- binaties en een prettig vlot spel. Vlak voor de rust kopte Jan Raven, die in z'n eerste wed strijd goed voor de dag kwam, uit een boogbal keurig achter de doelman en meteen is het rust De tweede helft was nog maar nauwelijks begonnen toen Teun doorgaf naar Wim, deze naar Jan Raven, die ons keurig op 3-0 bracht. V. was niet geslagen maar bleef doorvechten en hadden onze verdedigers handen vol werk, terwijl Bertus weer in pnrna stijl geen doelpunt toestond. V. was overwegend aanvallend, maar onvermoeid werkten Cees, Bob, Renme even als de anderen, terwijl T. met haar uitvallen nog bijzonder gevaarlijk kon worden. Een laat ste kans vlak voor het einde werd afgeslagen zodat T. haar eerste wedstrijd volkomen ver diend heeft gewonnen. De heer Van Uden leid de uitstekend Texel 2 heeft ons wel teleurgesteld, dat is een slecht begin mannen. Dat moet allemaal ingehaald worden. Ook T 3 kon het niet tot een overwinning brengen. De jongens uit De Koog konden be ter met de wind spelen dan de onze. Toch hebben ze nog pech gehad Pas in het laatst liep het beter, maar toen was er telkens een paal of benen in de weg. De jeugd heeft zich best geweerd. Adsp. A won met 5-0 liefst van Helder A. Adsp. B kon het niet redden tegen de beter spelende Boysjes. De pupillen gingen goed van start. A won met 10-0 van Boys A. Texel B won met 5-1 van Boys B Zondag a.s.: Schagen-Texel, Texel 2 - Schagen 3. Callandsoog 2-Texel 3. Adsp SRC A-Texel A. Welpen C-SVC. AANRIJDING TE OOSTEREND Op de vroege zondagmorgen (7 uur) had in de bocht Achtertunen en Kaaps- weg een aanrijding plaats waabij twee personenwagens betrokken waren. Een der wagens ging aan de verkeer de zijde door de bocht waardoor een botsing ontstond. De vrouw van K. chauffeur van een der wagens, kreeg hierdoor glassplinters in het voorhoofd doordat zij met vaart tegen het voor ruit kwam. De wagen van K. werd flink beschadigd. De personenwagen van E. kwam er beter onder vandaan. De Rijkspolitie heeft procesverbaal gemaakt. DRUMBAND NAAR DEN OEVER Zondag heeft de Margaretha Synclair Band deelgenomen aan de feestelijkhe den te Den Oever. In de middaguren is de band twee maal voor het voetlicht geweest. Het optreden van de band werd aldaar zeer op prijs gesteld. IN DE TOEKOMST DORPSHUIS TE DE COCKSDORP De Cocksdorp. - De dorpscommissie van De Cocksdorp gaat een bazar hou den op 12 en 13 oktober a.s. ten bate van een te stichten dorpshuis. Hierover hoort u t.z.t. meer. Voor de bazar kunnen wij een partij oud porcelein en flessen gebruiken. Wie kan ons helpen aan die spullen? Kijkt uw kasten eens na, en heeft u wat, dan kunt u dit opgeven bij de volgende adressen. Ze worden bij u af gehaald. Alvast bedankt voor de mede werking, hier zijn de adressen Tante Lena, J. J. Westdorp en Adri Westdorp. BAKKERIJ KIKKERT HEEFT NIEUWE EIGENAAR Bakkerij Kikkert, Weverstraat, Den Burg, heeft sinds enkele dagen een nieuwe eigenaar. De zaak is overgeno men door de heer L. Ofrein uit Den Helder, en wordt onder de naam „Bak kerij Kikkert" voortgezet. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 10 september: Schapen ƒ80 - ƒ102,50; ramlammeren ƒ150 - ƒ300; rammen ƒ125 - 400; In totaal 47 stuks wolvee. 150 lammeren 60 - ƒ100; 3 koeien ƒ650 - ƒ800; 34 graskalveren ƒ150 - ƒ300; 2 nuchtere kalveren ƒ100 - ƒ140; 45 big gen ƒ45 ƒ65; 5 geiten S.V.O. NIEUWS Uitslagen van zaterdag: Pupillen: S.V.O. Z.D.H. 4-0 Adspiranten: S.V.O. - Z.D.H. 1-4 Uitslag van zondag: De Koog 1 - S.V.O. 0-1 Bij de pupillen was Wim Keijser top scorer met drie doelpunten. Het andere kwam van de voet van Rudie Daalder. De adspiranten waren te licht voor de Z.D.H. adspiranten. Jan Renout scoorde het enige doelpunt. S.V.O. kwam uit tegen De Koog met een jong elftal; S.V.O. gaf De Koog ge heel tegen de verwachting in zeer goed partij. Na ongeveer een half uur spe len kreeg Gerard de bal te pakken, een korte dribbel en een prachtig doelpunt. Het laatste kwartier voor rust was ge heel voor De Koog. Met een 1-0 voorsprong ging de rust in. Na de rust kwam De Koog er niet meer aan te pas Drikus hield de ge vaarlijke rechtsbuiten van De Koog zo goed in bedwang, dat deze de gehele tweede helft als figurant op het veld liep. Piet Beuving kreeg nog een mooie kans, maar alleen voor de keeper staan de schoot hij naast. De wedstrijd ging uit als een nacht kaars. De eindstand bleef 1-0 in het voordeel van S.V.O. ZD.H. NIEUWS De eerste wedstrijd van Z.D.H. 1 te gen het sterker geachte Petten 1, is door het practisch ongetrainde Z.D.H. team met 2-1 gewonnen. Een goed genomen corner bracht de Z.D.H. keeper uit positie en Petten een 1-0 voorsprong. Na de rust waren er over en weer kansen die niet werden benut. Uit een door Kok mooi voorge zette bal kopte P. Schuyl de stand ge lijk. Penalty door P. de Wit benut bracht de stand op 2-1 voor Z.D.H. Het laatste kwartier was het spel ge heel voor Z.D.H. en floot de prima lei dende scheidsrechter Zwanenburg het einde. Z.D.H. 2 verloor van Tex Boys 2 met liefst 10-0 Uitslagen van zaterdagmiddag: Adspiranten:S.V.O. - Z D.H. 1-4 Welpen: S.V.O. - Z.D.H. 4-0 Woensdagavond 8 uur trainen o.l.v. de heer Witvliet. De spelers worden verzocht hun contributie te voldoen. KOELIED 't Zal niet zo lang racer duren, makkers. Of onze ouwe, trouwe koe Zal uit de weilanden verdwijnen. Daar wordt de koe aanstonds taboe. Want uiterst zeergeleerde bollen, Maken nu melk nit gras en knollen, Uit schillen, stoppels enzovoort. De nieuwste stunt, lui, op m'n woord. Doch wat men daar nu wel mee vóór heeft, Begrijp "k werkelijk niet goed. Want 'k denk, dat men al die gewassen Toch op de akkers telen moet. Die moet men zaaien, wieden, maaien En dan door de machine draaien Die daarvoor werd geconstrueerd. 't Wordt allemaal wel zeergeleerd. Wat is een koe dan toch veel simp'ler, Zo'n wandelende melkfabriek, Je jaagt haar doodgewoon het land in En heel de zaak draait magnefiek. Twee maal per dag kan men met stralen De melk nit de vierspeenstank halen, Geen radertje dat wcig'rcn kan, Want 't is geen maaksel van een man. Zo wordt gestadigaan aan de wereld Steeds meer geperfectioneerd, Maar tevens wordt de chaos groter, Wat of de mensheid ook probeert. Nu zijn 't voorlopig nog de koeien, Maar heus, ze blijven zó lang knoeien Dat heel het menselijk bestaan In één klap straks gaat van de baan. Huib de Rijmelaar. BENOEMD Den Burg. Onze plaatsgenoot de heer H. Rugenbrink, thans verbonden aan de CVO-school, is benoemd tot hoofd van de Chr. Nat. School te Beetgumer molen (Fr.). TEXELSE BOYS Zo is dan de competitie van start gegaan. Voor Boys 1 is deze start niet zo goed verlo pen, want ze moesten in A.G.S.V. 1 hun meer dere erkennen. Tegen de wind in wisten de Boys een 1-0 achterstand in te lopen, zodat de rust met een 1-1 stand inging. In deze periode waren de Boys iets sterker In de tweede helft lieten de Boys het er enigszins bij zitten, de juiste strijdlust ontbrak en AG .S.V. wist tot 3-1 uit te lopen. Hierna maakte de Boys er 3-2 van, doch A.G.S.V. maakte aan alle illussies een einde door de stand op 4-2 te brengen. Boys 2 startte beter, want het bezoekende Z.D.H. 2 werd met een fikse nederlaag naar huis gestuurd. In de eerste helft namen de Boys tegen wind een 1-0 voorsprong. Doch na rust werd het een schuttersfestijn en de Z.D H kee per moest nog 9 maal de bal uit het net halen, zodat de eindstand hier 10-0 was Adspirantcn A waren op bezoek bij Texel B en wisten een 4-1 overwinning te behalen. Adspiranten B speelde thuis tegen Texel C en verloor met 3-0. Dit was niet nodig jon gens, de volgende wedstrijd met meer animo spelen jongens, dan gaat het gerust wel. Welpen A moest met 10-0 in Texel welpen A hun meerdere erkennen, en welpen B gingen eervol ten onder tegen Texel welpen B, eind stand 3-2. Zondag a.s. Tex. Boys 1 - Hugo Boys 1; Wieringerwaard 3 - Tex. Boys 2. Zaterdagmiddag a.s. Tex. Boys A - Ooster end A; Z.D.H. - Tex. Boys B. Terreindienst: H. Spigt, C Witte De toto kan voortaan weer donderdags in geleverd worden. SV DE KOOG Het 1ste moest in een slecht gespeel de wedstrijd met 1-0 de eer aan Oos terend laten. Het tweede moest naar Texel 3 en in een leuke en vlotte wedstrijd de pun ten meegenomen. Reeds in de eerste helft werd een tweenul voorsprong ge nomen door doelpunten van M. Duyzer en Jan van Bennekom. In de tweede helft wist De Koog nog drie doelpunten te scoren en Texel 3 wist er 2 te maken zodat de eindstand op 5-2 voor De Koog kwam De adspiranten maakten een vergeef se reis naar De Cocksdorp, want daar was niemand op het veld aanwezig en konden onverrichter zake weer naar De Koog terugkeren, wel leuk voor de adspirantjes, zulk een reis. Het eerste moet volgende week naar Helder 5. Het tweede ontvangt J.V.C. 3 om half twee thuis. De adspiranten krij gen a.s. zaterdag om vier uur Texel b op bezoek. Donderdags trainen. Adspiranten van 7-8 uur; senioren van 8 - 9.30 uur Zijn we allemaal present. S.V. DE COCKSDORP Het eerste speelde zondag haar eerste wed strijd in de 2de kas tegen SL Boys. S. verloor de toss en kreeg voor de rust de wind in de rug. De wedsrtijd werd gekenmerkt door het missen van kansen, vooal van de zijde van S. Toch werd het door een hard goed gericht schot van Aris 1-0. Na 20 minuten werd het zelfs 2-0 door Liekel. Met deze stand werd de rust bereikt Na de hervatting wed het al direkt 3-0 door Nico.Vanaf dit moment ging het mis. Sint Boys wist tot 3-2 in te lopen, maar verder liet S. hei niet komen Jammer was het dat Van Rossum na de rus door een „knietje" uit moest vallen. Het tweede ging naar Oudesluis en door eec vergissing werd met 10 man aangetreden Met ccn stevige zijwind werd de strijd aan gebonden en al gauw werd het duidelijk dat hei met 10 man zwaar voetballen werd. Na 5 minuten scoort dc rechtsbinnen uit een voorzet. Maar reeds dezelfde aanval maakl Wim prachtig gelijk. Het wil echter niet gauw vlotten en al spoedig staat het 3-1 Na de rust, met 11 man, weten we tot 3- in te lopen, maar verder komt het niet. Al hoewel S. veel gevaarlijker was. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 28 augustus 1962 Gevonden te Den Burg: 3 wollen mutses (bruin, geel, donkerblauw); damespolshorloge met zwart bandje; groen kindervest; weekend tas met inh.; bril; herenknielaars (maat 45) ringetje; zakmes; bruine wollen sjaal; b« W sleutels met étui; wit kinderschoentje; paai u kinderslippers; sigarettenpijpje (souvenir Texel) -t dameshalsketting best. uit witte plastic kralen, donkergrijze jongensschoen; witte hoofddoel met blauwe noppen; bruine plastic portemon nee; muntbiljet ƒ2,50. Verloren te Den Burg: schuifdak van Vollu wagenbusje; fototoestel Agfa met bruine lede ren tas; paar houten sandalen met witte lede ren bovenhand; groen geruit kinderjasje mei 0 capuchon; sleutel; Marokkaans lederen porte Z1 feuille, inh. plm. ƒ50,zonnebril in étui lichtbruine portemonnee, inh. plm. 10,- legitimatiebew. PTT; lichtbruine portemonnee inh. plm. ƒ5,en foto's; blauw meisjesvesl 34 zonnebril; grijs lamswollen damesvest, maat 3( 21 of 38; zijden damessjaal; blauw damesvet 15 (wol); bruine portemonnee, inh. ƒ6,k fl30 smal gouden armbandje; sierstuk met reflectoi van uitlaat (Kaiser auto); kinderbril, rood mon tuur in goud gevat; tas met portemonnee mei ;ze ƒ10,klein geld en enige papieren; bruia hi portemonnee met ritssluiting, inh. ƒ20,ei m D.M 15 en een sleutel; groen lederen dame» portemonnee, inh. 2,55; zwarte regenbroek Bikini broekje rood-grocn gekleurd met strik speelgoedboot met motor; enveloppe met ad inhoud twee bedeltjes (anker en stuurwiel! halsdoek (blauw mohair); portemonnee pasfoto's; bril; 2 hengselmanden. Gevonden te Oosterend: konijntje; sigaren aansteker met initialen H.M.; kettinkje sleuteltje; wit nylon sjaaltje; bedrukt sjaaltje Verloren te Oosterend: grijze loden herenja met medische instrumenten. Gevonden te De Koog: lederen want (links] herenhorloge met bruin bandje (merk Kiem Ier); wollen kinderdoek; reisétui; portcmonne met plm. ƒ3, Verloren te De Koog: blauw damesjasjt Ncd. paspoort nr. 75765; Agfa Clack fotc toestel in bruinledercn tas; damespolshorlog met bruin led. bandje (merk Endura); dames 0 tas met inh. witte portemonnee met ƒ10,- snoep en foto's; gladde gouden ring; Agf Regina toestel; molen van werphengel, klei zwart, merk Haarlem; klem herenhorlogi nikkel met doublérand; portefeuille Führerschein en plm. ƒ20,bril, montui gevlamd donkerbruin; portemonnee (rood inhoud ƒ15,portefeuille (rood) inh. pin ƒ0,75 en foto's; zilveren kettinkje met Clec patrakopje; horloge met zwart lederen band, (merk Junghans); portemonnee inh. ƒ400,— zonnebril met koperen montuur; dubbel et canvas rijwieltas met bromfietsgereedschaj lis' ronde broche met paarlen; Kodak Sterli fototoestel in brum lederen tas; bruine dama portemonnee met plm. ƒ15,a ƒ20, Het bureau der rijkspolitie te Den Burg hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 ti 18.00 uur. Bij uw CAMERA hoort een Ze zijn in voorraad bij LANGEVELD DE ROOIJ N.V. TEXELAARTJES Te koop kolenhaard- kachel met plaat i p.st. f 125 Daalder, Kogerstraat 23 Te koop handappelen A. Zielman, De Laagte, telefoon 2552 Te koop goed onderh. kinderwagen. Ada van Hollandstr. 5 Te koop elektr. fornuis i.g.st. J. Bergman, 't Buur tje 10, Oudeschild Te koop prima haard kachel merk Interna en te koop gevr. breimachine liefst Pasap Gasthuisstr. 26 telefoon 2367 Wie heeft Peter zijn rood-gele autoped vrijdag bij de r.k. kleuterschool vandaan gehaald Gaarne terug bij A. van Heerwaar den, Weverstr 70, telefoon 2050 Te koop Lips en Peters haard i.pr.st. zuinig in ge bruik. P. Beemsterboer, Keesomlaan 16 Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams- massage. Modernste in richting ter plaatse. Voor kwaliteitskleding toch weer Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar, Tel. 3615. Elke week op Texel Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. (02220) 2721. Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Hans, die bij het H. Doopsel de namen ontving Johannes Cornells H Dijker-de Graaf A. Dijker Hollewal 3, Den Burg Texel, 10 sept. 1962 Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Anna Klasina Janna J. W. Schagen-Bruin J. W. Schagen 8 september 1962 pa. Vennemans Bunga lowpark, Gerritsland, Den Burg. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje Janna H. A. de Vries-de Graaf M. de Vries Gretha Tijdelijk adres: Noord- kaap S 2, Oudeschild, Texel, 6 september 1962. VERLOOFD: Gé Waaijer en Eddy Moojen 15 september 1962, Den Burg. C. S. de Wit en M. M. Barhorst hebben het genoegen l' S mede namens wederzijds ouders, kennis te gevel van hun voorgenome huwelijk, waarvan voltrekking zal plaat vinden op vrijdag, september n.m. 2.30 uu ten Gemeentehuize te Den Burg. De Ruyterstraat 28, Oudeschild, Gasthuisstraat 19, Den Burg. Receptie op de trouwde r0' van 4-6 uur in Hotel D Graaf. Toekomstig adres: Ger ritsland. HUWELIJK: Truce J. J. Bothof Wc >eg Floris J. Parlevliet Kerkelijke bevestiging 0] 15 september te 13.30 uu in de Ned. Herv. Kerk t :m| Den Hoorn. Receptie: 15.30-17.00 uutiie Loodsmanswelvaren, De: Hoorn. Hartelijk betuigen wi onze dank voor de be langstelling tijdens d ziekte en het medelevei tijdens het overlijden va: onze zuster en behuwd zuster STIJNTJE KUIPER. Namens de familie, A. Kuiper Oosterend, 5 sept. 1962 Langs deze weg betui gen wij, ook namens d kinderen, onze hartelijk dank voor de belangstel ling bij ons 25-jarig hu welijksfeest ondervonden J C. v. Heerwaardei T. v. Heerwaarden- Tuinsnu Axel, De Cocksdorp. 15 Zi ee lie 0 ,Va vai

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2