c Is goed boer zijn kunst of geluk Nozem-toerisme De landbouw achter het IJzeren Gordijn „En wat doen we met moede VhUwiuRI Kolenconvector Het is mijn ervaring, dat op deze vraag verschillende antwoorden worden gegeven In het algemeen is het zo, dat boeren op bedrijven, die financieel be keken altijd goed uit de bus komen, ge neigd zijn om te zeggen, dat het in de eerste plaats om vakmanschap gaat. Op bedrijven, waar het moeilijk zit, hoort men telkens spreken van geluk en pech en als men de boeren op deze bedrijven wijst op goede uitkomsten op andere bedrijven, word je telkens voor de voeten geworpen: Ja, maar hij is ook bar gelukkig, terwijl ik altijd pech heb. Hoe zit dit nu? Zijn goede bedrijf- uitkomsten altijd een gevolg van vak manschap, of speelt ook het geluk een rol? Moet er bij iemand, waar het fi nancieel altijd scheef zit van ondeskun digheid of van pech worden gesproken? Misschien komt de vraag bij U op of ik een reden heb deze vragen te stellen. Dat is inderdaad het geval. Ook deze zomer heb ik weer diverse excursies van de vaste wal ontvangen. De meesten kwamen uit Friesland en Drente. Zo'n week of vier geleden vond ik dit helemaal geen pretje. Het Texel se boerenbedrijf had toen n.l. weinig fraais te bieden. Hoewel het lang zo erg niet was als in 1959 zag het er op vele gedeelten van het eiland toch woestijnachtig uit. De droogte speelde ons weer parten. Natuurlijk doe je al je best de boe- renbezoekers van de vaste wal er van te overtuigen, dat de slechte stand van het grasland geen gevolg is van ondes kundigheid, maar van een tekort aan water. Ik moet U zeggen, dat dit over het algemeen maar slecht gelukt. Dat wordt niet zo openlijk uitgesproken, maar uit het onderlinge gemompel kan je toch wel opmaken, dat men niet be reid is om zo maar te aanvaarden, dat de droogte de enige en voornaamste oorzaak is. Als de bezoekers weer naar de vaste wal vertrokken zijn heb je het gevoel, dat ze met een niet al te hoge dunk van de kwaliteiten van de Texelse boeren naar huis terugkeren. De excursies, die ik de laatste dagen rondleid gaan met een heel andere ge dachte omtrent de Texelse boeren naar huis. Ons eiland heeft op het moment z'n beste pakje weer aan. Het is nu weer met enig recht „het gouden bol- tje". Van de bezoekers hoor ik nu op merkingen als „Armoe zie je hier niet" en „Ze durven hier wel stikstof te strooien". En als ze weer vertrekken nemen ze de indruk mee, dat de Texel se boeren er wel wat van weten te maken. Mogelijk begrijpt U nu waarom ik met de vraag rondliep of het goed boer zijn een kwestie van vakmanschap of geluk is. En na het voorgaande zullen er waarschijnlijk heel wat zijn, die ge neigd zijn om te zeggen, dat het er maar om gaat of het mee- of tegenloopt. Waarbij dan vooral „de natuur" een belangrijke factor is. Dat is inderdaad waar. En ik geloof, dat heel veel goede STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Publikatie van data van uitvoeringen, ver gaderingen etc., welke in de komende maanden zullen plaats vinden. September: Zaterdag 15, Den Burg, Film. Zondag 16, Den Burg, Film. Maandag 17, Den Burg, vergadering C.J.O.T. Zaterdag 22, Den Hoorn, bejaardenrit Zaterdag 22, Den Burg, Film. Zondag 23, Den Burg, Film. Maandag 24, Den Burg, postzegelbeurs. Dinsdag 25, Den Burg, lezing over Musische activiteiten. Donderdag 27, Eicrland, Plattelandsvrouwen. Oktober: Dinsdag 2, Den Burg, lezing bedrijfsopvolging, onderwijs, beroepsleven. Vrijdag 5, Den Burg, Toneel „Jeugdproces". Zaterdag 13, Den Burg, „Meeuwen boven Sorrento" Zaterdag 13, De Cocksdorp, bazar. Zondag 14, De Cocksdorp, bazar. Donderdag 18, vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag 21, Den Burg, tentoonstelling „Kotex" Maandag 22, De Cocksdorp, muziek en zang. Maandag 22, Den Burg, postzegelbeurs. Woensdag 24, Den Burg, lezing en film over Noorwegen. November: Donderdag 8, Den Burg, Jeugdherberg conferentie. Dinsdag 13, De Koog, lezing loonbeleid en landbouw in de toekomst. Woensdag 14, Den Burg, Staatsbosbeheer met film. Maandag 26, Den Burg, postzegelbeurs. Woensdag 28, Eierland, St. Nicolaasavond Plattelandsvrouwen. December: Maandag 10, Den Burg, lezing Kernenergie voor vreedzame doeleinden. Woensdag 19, De Cocksdorp, Aventsavond Plattelandsvrouwen. Donderdag 20, De Cocksdorp, Aventsmiddag voor bejaarden. Men wordt verzocht van wijzigingen en aanvullingen van deze lijst zo spoedig moge lijk mededeling te doen aan het bureau cultu rele zaken p.a. Raadhuis, Den Burg (tel. 2141 of in de avonduren 2185). Kaarten voor schriftelijke opgaven zijn ten raadhuize koste loos verkrijgbaar. Wilt U bij het bepalen van een datum voor een bepaalde activiteit rekening houden met activiteiten van andere verenigingen. Onge wilde onderlinge concurrentie kan hierdoor worden voorkomen. In verband met het bepalen van data voor verenigingsactiviteiten kunt U ook tevoren telefonisch met het bureau culturele zaken overleg plegen. Aldus kunt U vrijblijvend een advies krijgen over de voor uw vereniging meest gunstige datum. boeren en ook wij landbouwvoorlichters niet aan het gevaar ontkomen om te nemen, dat we het voor een goed deel in eigen hand hebben. Als je alle goede adviezen maar opvolgt, dan komt het verder vanzelf. Of zoals een boerin het me dit voorjaar eens zei: „Jullie den ken wel eens, dat als je maar stikstof strooit, dat het gras dan wel komt, maar nu zie je dat er ook nog iets anders nodig is". Daar was dit voorjaar inder daad wel enige reden voor. Dus moeten we concluderen, dat goede bedrijfsuitkomsten alleen maar te danken zijn aan geluk, of om het iets anders te zeggen, aan „zegen van Boven"? Er zullen er o.i. maar heel weinigen zijn, die op deze vraag toch een beves tigend antwoord geven. Vooral als men sen van het platteland weten we heel goed, dat temperatuur en water, zon en wind een belangrijke rol spelen in ons bedrijf. Maar daarnaast weten we toch ook, dat we zelf de handen flink uit de mouwen moeten steken. En dat niet in de zin van „zo hard mogelijk werken". Maar wel, dat we de ogen open moeten hebben. Dat we gebruik maken van de nieuwe mogelijkheden, die er op het gebied van grondbewerking, bemesting, verzorging en oogsten zijn. En natuurlijk, dan zal de een meer „geluk" hebben dan de ander. Maar o.i. is het beslist niet zo, dat de ene boer altijd geluk heeft en de ander steeds pech. Als dat laatste het geval is, dan is er naar onze mening alle reden om na te gaan of de schuld misschien bij ons zelf ligt. Of we wel werkelijk alle mogelijkheden, die er zijn gebruiken. En dan zal heel veel vaak blijken, dat datgene, wat we tot nu toe als „pech" beschouwden toch ook wel iets te ma ken had met onze wijze van boeren. C. v. Gr. 7///unu i ii u iwvxwwmv Kolenradiator In het blad „Horeca", het onafhanke lijk vakblad voor Hotel-, Café-, Restau rant- en Pensionbedrijf een uitgave van Misset N.V. lezen wij een artikel dat geschreven is naar aanleiding van de relletjes te De Koog. Wij laten hier onder het artikel volgen: Onze onvolprezen Waddeneilanden genieten nog steeds de reputatie oorden te zijn van rust, ruimte, natuurschoon en gemoedelijkheid. Het zijn deze fac toren, die jaarlijks tienduizenden toe risten naar onze „overzeese gebieds delen" brengen; toeristen, die geen be hoefte hebben aan rokerige dancings en ander grote-stadsvertier. Tot hen be horen ook een groot aantal bezoekers, die in tenten bivakkeren, al willen wij niet zeggen, dat iedereen die zijn va kantie in een tent doorbrengt nu ook maar „kampeerder" is. Tussen het echte, sportieve kamperen en het wonen in een tent als „additionele logies- accommodatie" ligt een zeer brede kloof, die zoals recente gebeurtenissen duidelijk hebben bewezen, nog aller minst overbrugd is. Wij bedoelen hier uiteraard de bij zonder betreurenswaardige gebeurte nissen, die zich niet alleen op Terschel ling maar vooral op Texel hebben afge speeld; gebeurtenissen, die de reputatie van beide eilanden bepaald niet ten goede zijn gekomen. Vooral op Texel zijn de als kampeerders vermomde toe ristische nozems als razenden tekeer- gegaan en zagen zij zelfs kans enkele politiemannen volkomen in het nauw te drijven. Ijlings aangerukte verster kingen hebben ervoor gezorgd, dat her haling van het gebeurde kon worden voorkomen, maar niet zonder dat op vaardige wijze de gummilat over deze vlegels was gehanteerd. De beide be dreigde politiemannen, die zich hadden verschansd in een gebouw, dat miradile dictu! het eigendom is van de „Stichting Sociaal Toerisme" konden op het nippertje door een flinke adjudant van de rijkspolitie worden ontzet, nadat zij hun beide dienstrevol vers hadden leeggeschoten met „schoten in de lucht". Wat ons betreft hadden ze gerust wat lager mogen mikken. Indien zoiets gebeurt, zijn er natuur lijk dadelijk pedagoochelaars, die voor zulk een wangedrag een aannemelijke verklaring menen te moeten geven. Wij lezen erover in „De Telegraaf": „De oorzaak van alles? De jongens vervelen zich door het tekort aan recreatieve mogelijkheden in de avonduren. De Op alle fronten achteruit NNP Terwijl in Polen in 1961 de boeren nog goede resultaten op het land behaalden, was de situatie in Tsjechoslowakije al aan het verslechteren. In 1960 vertelde het ministerie van landbouw in Praag nog, dat in 1961 de totale agrarische productie met ruim zeven procent zou stijgen. In de loop van het vorig jaar werd dit teruggebracht tot vijf procent. Begin van dit jaar echter gaf president Novotny toe, dat de agrarische productie nauwelijks met één procent was toegenomen. In Slowakije, waarvoor een re organisatieproject is opgesteld om deze landstreek op dezelfde hoogte te krijgen als de rest van het land, steeg de productie met slechts 1,6 procent. Nu de vooruitgang zo gering is ge weest, dat er in feite van een teruggang sprake is de agrarische productie kan de bevolkingsgroei niet bijhouden vreest men in Tsjechoslowakije, dat men de doelstellingen van het zoge naamde „Derde Vijfjarenplan" niet zal bereiken. Volgens dit plan moet de to tale agrarische productie van het gehele land tot 1965 met ongeveer 23 procent stijgen; voor Slowakije is dit streefgetal 28%. De sectoren, waar nog de beste resultaten werden bereikt, waren juist de minst belangrijke, bijv. bij olieplan- ten, klaver en gras(zaad). De fruitoogst vooral van appels en peren viel hard tegen. In de grote steden kan men dan ook vrijwel geen fruit meer kopen. Men trekt het land op om te proberen nog iets bij de verschillende boomgaar den tegen hoge prijzen los te krijgen. Te weinig land Koren heeft het Tsjechoslowaakse land vorig jaar heel wat minder opge leverd dan werd verwacht. Er is een excuus te vinden in de bar slechte weersomstandigheden na een grote droogteperiode kwamen stortregens en overstromingen juist op het moment, dat de oogst werd binnengehaald. Daar komt echter bij, dat, hoewel de regering juist zulke progressieve en opportunis tische plannen had opgesteld, vorig jaar 22.000 hectaren minder grond voor ak kerbouw werden gebruikt dan in 1960. Dit betekende, dat men een achterstand kreeg op het prijsschema van 50 dui zend hectaren, want daarin werd juist voorzien in een vermeerdering van het grondgebruik van 27 duizend hectaren. Toch ging het niet overal zo slecht. De suikerproductie bijv. liet aanmerke lijk betere resultaten zien. In totaal werd 930.000 ton geproduceerd tegen 881.000 ton in 1960. Als men deze cijfers Koog heeft geen bioscoop, geen dans zalen en ook vrijwel geen andere moge lijkheden tot gezond vermaak. Dan gaat men. meisjes lastigvallen en de politie, die zich ermee gaat bemoeien, stort zich dan in een conflict." Ziezo, dat weten we dus alweer. Dan cings, bioscopen en „andere soortgelijke zaken" zijn ((voor de kampeerder wel te verstaan) gezond vermaak. En wie zich verveelt moet het dan maar zoeken in het lastigvallen van andere badgas ten of met het plagen van de politie. Denkt deze zegsman nu werkelijk, dat men dergelijke jeugdtuig zoet zou kun nen houden met miezemauwen, halma, volksdansjes e.d.? Natuurlijk niet. Deze vlegels willen maar één ding: opstan dige herrie, die in enkele gevallen door hun vrij grote aantal mogelijk wordt gemaakt en die men maar op één ma nier grondig kan aanwakkeren, name lijk door hen met zijden handschoenen aan te pakken. Wij hopen, dat de be trokken overheden de les duidelijk hebben geleerd: pak ze zo hardhandig mogelijk aan en ga voor geen enkel doeltreffend middel uit de weg! Want het gaat tenslotte niet aan, dat het vakantiegenoegen van duizenden verziekt wordt door een handvol no zems, afkomstig uit Nederland en het buitenland. Daaraan heeft geen en kele badplaats behoefte. Wij geloven, dat de betrokken ge meentebesturen al een groot stuk van het nozemgenoegen zouden afnemen, indien zij het rijden op een bromfiets afhankelijk zouden stellen van een bij zondere vergunning. Deze zou zonder meer kunnen worden afgegeven aan echtparen met kinderen en aan oudere toeristen. Voorts komt het ons voor, dat er geen enkel bezwaar kan bestaan tegen het instellen van een „avondklok" voor bromfietsers. Want het zijn altijd weer deze geestelijk op hol geslagen jongelui, die de voorhoede vormen van de brozem-armee. In Valkenburg is duidelijk gebleken, dat het aan banden leggen van de bromfiets-activiteiten terstond apaiserend werkt op het totale toeristische beeld van eep vakantieoord. Nog één enkele kanttekening onzer zijds. Uit de desbetreffende berichtge ving blijkt, dat een eiland als Texel, dat in de augustusmaand a.h.w. overspoeld wordt door (allerlei) toeristen, voor zijn toch al zeer bescheiden politiemacht de vijfdaagse werkweek kent. Zou ons leger die in oorlogsgevaar ook krijgen? Hoe dan ook, de hier gesignaleerde gevallen zijn o.i. een teken aan de wand. Wat nu is geschied op onze prachtige Waddeneilanden kan morgen gebeuren in andere centra, waar dui zenden jonge vervelende en onbezonnen kampbewoners bijeen zijn. Waakzaam heid lijkt ons hier wel geboden! vergelijkt met het vijfjarenplan dan be merkt men echter, dat dit toch nog be neden de verwachtingen is gebleven. In het plan werd rekening gehouden met een opbrengst van meer dan één mil joen ton. Slowakije Bij de veeteelt waren de resultaten ook niet slecht, maar toch weer niet zo goed, dat de plancijfers konden wor den behaald. Er werd 95.000 ton vlees meer naar de consumenten gebracht, wat nog altijd slechts 96% was van wat volgens het vijfjarenplan vorig jaar had moeten worden opgeleverd. De resulta ten zouden bijzonder goed zijn geweest als Slowakije niet in zulke grote moei lijkheden was geraakt. Dit grote lands deel heeft jarenlang in onvoorstelbaar arme omstandiegheden geleefd. De laat ste tijd is de regering van Tsjechoslo wakije bezig met hervormingsplannen, die verbetering in de situatie moeten brengen. Het schijnt niet al te goed te geluk ken. De coöperatieve boederijen in Slo wakije hadden eind 1961 een achter- (MJ.CoxatX lilt) I stand van 19 duizend ton vlees, 4: joen liter melk en meer dan 20 m eieren op het schema. Oorzaak slechte gang van zaken bij de teel^^ voedergewassen. Opnieuw doet hier de vreemde gebeurtenis voo; om onverklaarbare redenen zesti zend hectaren Slowaakse grond, di ren bestemd voor de verbouwing voedselgewassen, helemaal niet zi; bruikt. Geen wonder dan ook, da het opmaken van de balans in bleek dat de staatsboerderijen in wakije een gezamenlijk verlies h geleden van 628 miljoen kronen, van het grootste deel (548 miljoen) rekening komt van de veehoudend j,eD drijven. Dit verlies wordt op de sen geboekt als „schuld aan de sl Pijnlijk verlies De achteruitgang op vrijwel fronten in Tsjechoslowakije is voc land van president Novotny des te lijker omdat de agrarische kant v economie een duidelijke stempel op de handelsbalans. Mout, eiere; suiker zijn de belangrijkste expoi ducten, met hop, waarvan 65 tot van de totale productie naar het bi land gaat. Dat de uitvoermogelijki zijn verminderd door de lagere brengsten is nog niet zo nadelig ver ken met de pijnlijke verliezen, di land lijdt door de noodzaak van gr import van landbouwproducten. 1 eigen agrarische productie is acht bleven moet worden ingevoerd wil de bevolking voldoende te eten ku n geven. Vreemd genoeg heeft TsjechoslT, kije in 1961 slechts weinig opdrai in het buitenland geplaatst. In Ci werd 300.000 ton koren besteld, in scheidene andere landen alles bij e 91.000 ton vlees. Dit is nauwelijks doende om de ontstane leemten a vullen. Dit kan alleen maar betek dat de prijzen enorm omhoog gas schaarste, zeker in de grote steden, staat. (Wordt vervolg Vc llle: >elr xe De ko kei Du 38. „Aaltje, ik heb erg met Arie Schil ders te doen. Hij was vrijdagavond bij ons. Je weet, dat hij ook geld in de zaak van Dirk heeft gestoken. Verdorie, Aal, wat een fijne knul is hij. Waarom blijf je zo koppig? Hij is nog steeds smoor op je". „En ik heb de smoor op hem in. Als jeblieft, Bep, begin jij nu ook niet. Het is uit en het blijft uit. Bovendien.... het is mijn eigen zaak". „Ja maar, zusje, luister nu eens naar mij. Ik ben een paar jaartjes ouder, en naar ik hoop ook wijzer. Ik heb wat meer ervaring". Ze dempte haar stem. „Ik zal jou eens een geheimpje vertellen, dat niemand nog ooit van mij te weten is gekomen. Gerard is een bovenste beste. Hij is nog steeds stapel op me. Maar Gerard heeft een zwak voor vrouwen. Die mannen bestaan er. Daar kun je niets aan doen. O, hij maakt het nooit te gek, hoor, zo wijs is hij wel. Maar hij is kn§p en er zijn vrouwen, die verliefd op hem worden. Hij lest veel tegenwoordig. Ook met vrouwen. Ik heb hem wel eens betrapt, dat hij zo'n beetje zat te scharrelen met een van zijn vrouwelijke klanten. Dan kan ik verschillende dingen gaan doen. Bijvoorbeeld een scène maken en ver schrikkelijk schelden. Of ik kan hem op zijn huid geven en hem verbieden nog langer vrouwen autorijles te geven. Maar dat doe ik allemaal niet. Ik ne geer hem en zeg geen woord tegen hem, een week.veertien dagen.drie weken soms. Dan komt hij tenslotte als een hondje naar me toe kruipen en be looft beterschap. Goed, Aal, dan neem ik hem in m'n armen en we zoenen het af. Want ik ben ook nog mesjokke op die knul van me. Maar ik weet vooruit, dat hij over een poosje weer een zij sprongetje maakt en dan beginnen we van voren af aan met de comedie. Ik wil er dit maar mee zeggen: geen man is volmaakt. Gerard niet, jouw Arie ook niet. Wat hij toen deed, met dat geld via Dirk, dat deed hij voor jou. Omdat hij zo gek met je is. Probeer het nu ook eens van zijn standpunt te bekijken. Verdorie, zus, wat heeft hij tenslotte misdaan? Hij heeft je willen verwennen en toen Dirk jouw geld had opgeslokt, heeft hij zitten piekeren, hoe hij jou kon helpen. Een man is in dit opzicht altijd impulsief. Die doet plotseling iets zonder er verder bij na te denken. Dat deed Arie ook. Hij gaf Dirk het geld met de opdracht het door te geven aan jou. Als aflossing van de lening. Als jij op zo'n manier zestienhonderd gul den had teruggekregen, dan zou Dirk dat geld met meer aan jou schuldig zijn, maar aan Arie. In feite veranderde er niets. Het was dan met meer jouw lening geweest, maar één van Arie. En wat maakt dat nu uit? En dan daarbij maak jij nooit een fout? Ben jij zo verschrikkelijk onfeilbaar? Wie ben jij, dat jij gaat optreden als een rechter tegenover Arie? Verdorie, je mag de hemel wel op je blote knieën danken, dat zo'n jongen gek op je geworden is. En ik veazeker je, dat hij nog gek op je is. En de jongen lijdt er onder. Hij ziet er uit als^ een geest. Hij werkt zich zelf kapot.Aaltje, Aaltje, durf je dat allemaal op je verantwoording te nemen?" Het meisje was rood geworden en draaide zich half om. Ze keek door de keukendeur naar buiten. „Jij, als vrouw je moet dat kunnen begrijpen. Arie wilde trouwen.... Arie is rijk.... nu ja.... hij heeft geld. Hij heeft een goeie baan, verdient veel. En hij sprak maar over trouwen. Maar wat had ik?" Ze draaide zich met een ruk om en keek haar zuster met vlammende blik aan. „Toen jullie verkering kregen, werkten jullie. Toen jij wilde trouwen, kwam je niet met lege handen. Corrie evenmin. Jullie hadden gewerkt en ge spaard. Samen zijn jullie inkopen we- rg' 3r ec .ijl HQ h nc§ni g fs g lt id rel acler N; 1 zen doen voor je huisje en samen ben jullie je geld besteed. Maar U ik had niksik heb nooit wat ik wilde ook geldIk dolgelukkig met die zestienhon gulden. Daar zou ik heel wat kunnen kopen. Misschien niet zove Arie, maar ik zou tenminste een scheiden aandeel kunnen bij dn ujj Toen ik het nodig had, was het we weet, hoe dat gegaan is. En Arie terde maar over trouwen. Maai wilde eerst geld hebben. Daarom ik thuiswerk aan, ging ik naaien, mee verdiende ik geld en we ha afgesproken, dat we tenminste nog maanden zouden wachten. Dan wat verdiend, enkele honderden dens misschien en ik was toen naïef om te denken, dat Dirk dan schien wel het restant van de zou teruggeven. Dan kwam ik ten ste niet met lege handen. Goed. En kwam ik te weten, dat dat zogena; teruggeven van dat geld door een doorgestoken kaart was. Het allemaal Arie's geld, dat ik kreeg, jij nu niet begrijpen, dat het net of ik eert klap in m'n gezicht Nog niet eens getrouwd en nu al drogen door mijn aanstaande man' Bep, dank je wel. Op die basis be, niet. Daarom heb ik er een punt gezet. Voorgoed. En nu kun jij en nie praten als Brugman, maar m sluit staat vast. Arie Schilders be: niet meer voor me. En doe me een zier en begin er niet weer over lollig is dat ook niet voor mij. Ik er nu een beetje overheen. Laat me rust. Ik zal m'n eigen boontjes doppen". De andere vrouw kneep haar sig uit en keek naar het opgewonden zicht van haar zusje. „Goed, ik za - chapiter niet meer aansnijden, jouw standpunt bekeken heb je schien gelijk. Wie weet, wat ik zulke omstandigheden gedaan zou ben. Achteraf bekeken is het eige allemaal onze schuld, van de broeri zusters. We hebben er feitelijk nooi stilgestaan, dat jij ook nog wel trouwplannen zou kunnen hebben was thuis en verzorgde moeder, beschouwden we waarschijnlijk als vanzelfsprekends. Je kreeg wat zak en verder hebben wij er niet over gedacht, dat je daardoor in een onv delige positie kwam te staan ten zichte van ons. Je zei het zelf, wij den wat geld, toen we plannen maa: om te trouwen en wij konden heel kopen. Jij werd langzamerhand vergeten zusje. Dat was een grote van ons. Daar zijn we het allemaal eens. Enfin, hierover hoor je vand of morgen wel nader. Per slot van ning doe je hier je werk en verzor] moeder tot in de puntjes. Daar hooi binnenkort wel meer over. Maar Arie betreftik zal ér na vand niets meer over zeggenalleen dit: hij houdt van je. Nu meer dan te voren. En hij lijdt.... Die jon heeft een hart van goud. Iedere and knul zou aan het drinken gegaan of op sjouw met vrouwen. Hij niet. houdt zich uitstekend. Ik heb resj voor 'm, dat wil ik je maar zeggen, neem van mij deze raad aan, zus volmaakte man bestaat niet. Als je d naar zoekt, ben je veertig, voor je erg in hebt. En dan is-ie nog niet vonden. Zo, en nu ga ik naar bini want moeder zou er wonderwat denken". Op de terugreis naar Alkmaar in auto zei Bep: „Ger, wat moet dat met Aal en Arie?" Hij zuchtte. „Mens, zoek jij dat uit alsjeblieft? Ik heb al genoeg an i kop met die broer van je. Weet je, h veel geld me dit grapje gekost heeft (Wordt vervolgd t to 0 Zi

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 4