En wat doen we met moeder9 PHILIPS een werkster Wegens vakanti BEZOEKT donderdag 20 sept. de FOKVEEDAG op de Elemert Denkt u aan baby-voedin( De Graaf's Zuivelhandel, Den Bur i DONDERDAG 20 SEPTEMBER FOKVEEDAG COOP. VEREEN. VOOR K. I. „TEXEL" EN RUNDVEEFOKVER- ENIGING „TEXEL" Toen in februari van dit jaar door de besturen van beide bovengenoemde ver enigingen werd besloten dit jaar een fokveedag te organiseren, werden reeds spoedig daarna de voorbereidingen ge troffen. In de loop van de zomer werd door een commissie beoordeeld welke dieren eventueel voor inzending in aanmerking konden komen en straks - donderdag 20 september - zullen deze uitverkore nen elkander in een vreedzame strijd bekampen. Een 12-tal juryleden, allen uit de kop van Noordholland, aangevuld met een 5-tal adspirant juryleden - zullen moe ten uitmaken welke dieren het meest op de voorgrond treden en voor bekroning in aanmerking zullen komen. Door afdelingen van standorganisa ties, het bedrijfsleven en van de zijde van verschillende instellingen en coöpe raties zijn prijzen beschikbaar gesteld voor het beste dier in iedere rubriek. Het programma vermeldt een groot aantal rubrieken waaronder productie klassen boven 40.000 kg melk en een su- perproductieklasse voor dieren die in hun leven meer dan 50.000 kg melk hebben geproduceerd. Verder vermeld het programma een keuring van eige- naarsgroepen en tot slot het aanwijzen van de kampioene en reserve kampioene van deze dag. In 1950 werd door de C A V. „Texel" een wisselbeker voor de Kampioenskeu ring beschikbaar gesteld, die dat jaar in bezit kwam van de heer C. de Wit. In 1946 werd wijlen de heer W. Kikkert voor 4 jaren eigenaar van de beker en in 1960 verhuisde deze naar Gebr. Van Heerwaarden, „Axel". Vermelden we tot slot, dat in totaal plm. 250 dieren zullen worden aange voerd en dat de keuring plaats vindt op het zo fraai gelegen terrein aan de Em- malaan door ons Gemeentebestuur daarvoor beschikbaar gesteld. De opening vindt plaats om 9.15 uur precies, terwijl de keuringen direct daarop aanvangen. Hopelijk zal fraai herfstweer deze dag begunstigen en dit 4-jaarlijkse gebeuren voor velen aanlei ding zijn tot een bezoek aan deze fok veedag. GELUK Vrijdag 14 september j.l. viel op lotno. 5083 van de Ned. Staatsloterij 1000,met premie 30.000,De gelukkige winnaars zijn woon achtig op Texel. Het lot werd verkocht in Vz en twee kwart loten door de heer A Huisman. KLAAS EELMAN KAMPIOEN PLOECWEDSTRIJD Zaterdagmiddag werd onder zeer gunstige weersomstandigheden de jaarlijkse plocgwed- strijd gehouden, georganiseerd door de Ver eniging van Oudleerlingen van de Lagere Land bouwschool. Er hadden zich 14 deelnemers ge meld maar door het late oogstseizocn moesten er enkele afbericht doen. zodat er 9 deelnemers aan de start verschenen. Deze 9 hebben het de jury, de heren H. van Beek, P. J. Witte en C Timmer, vrij moeilijk gemaakt. Op de volgende vergadering van de Vereniging zullen de punten die de ploegers hebben verdiend worden medegedeeld. Nadat de ploegers onder veel belangstelling hun werk gereed hadden, werden de winnaars bekend gemaakt in het vliegveldhotel. Bij de wentelploeg was de uitslag: 1. J v. d Geest; 2. J. Witte en 3. Voorthuizen. Bij de rondploegcn was de uitslag: 1. K. Eelman die nu driemaal de beker achterelkaar heeft gewonnen; 2. F. Koom; 3. P van Leeu wen;. 4. A. Witte; 5. M. Witte; 6. J. Zuidewind. ER WORDT GEDIEPWOELD Zoals wij in het vorige nummer al vertelden begint de Fa van Damme de ze week met het zgn. diepwoelen in polder Het Noorden en Eierland. Wij zijn er van overtuigd, dat U zich geen idee van dit werk kunt vormen voordat U het gezien hebt. De „woeler" is intussen al op ons ei land aangekomen en als U dit werktuig ziet denkt U eerder aan een sportvlieg- tuig dan aan een apparaat voor het „woelen" van de grond. Als we U dan verder nog vertellen, dat als trekkracht een rupstractor D 8 en een dito D 7 met gewichten van resp 18 en 12 ton nodig zijn, dan begrijpt U, dat we wel heel ver verwijdert zijn van het eenvoudige woe len, dat tot nu toe op de landbouwbe drijven werd uitgevoerd. Welke gronden kunnen nu met dit werktuig worden verbeterd? Wij den ken in de eerste plaats aan de zgn. plaatgronden in polder Eierland. Onder de zavelbouwvoor vinden we hier een dikke laag grof zand. Met de mengwoe- ler van de Fa. v. Damme kan een goede menging voor bouwvoor en onderlig gend zand worden verkregen, waardoor dus de bouwlaag wordt verdikt. We be werken echter tevens, dat de grond lichter wordt. Daarom kan deze wijze van werken alleen worden toegepast op percelen, waar de bouwvoor een be hoorlijke zwaarte heeft. Nog belangrijker achten wij dit werk echter voor percelen met een zand- bouwvoor, maar waar op een diepte van 80 cm. een klei- of zavellaag voorkomt. Met de mengwoeler van de Fa. van Damme wordt deze kleilaag gedeeltelijk door de bovengrond gehaald, zodat een menging van bouwvoor, tussenliggend zand en de kleilaag wordt verkregen. Met nadruk willen wij U aanraden van deze mogelijkheid gebruik te ma ken. Als U weet, dat voor dit werk ma teriaal moet worden aangevoerd tot een totaalgewicht van plm. 50 ton, dan be grijpt U wel, dat het niet mogelijk is de Fa. van Damme te ontbieden voor een landbouwer, die op een bepaald mo ment 5 ha. wil laten woelen. Het geldt nu wel heel bijzonder: U moet het ijzer smeden als het heet is. Vrij zeker kunt U het werk vandaag bekijken op een perceel van de heer KI. Eelman, Het Noorden of H, de Lugt op „Maurick" aan de Stoepkerweg. C. v. Gr. VERNIELINGEN OP BEGRAAFPLAATS Den Burg. Eind vorige week werden ernstige vernielingen aangebracht op de Algemene Begraafplaats te Den Burg. Er werden bloempotten stukgegooid en bloemen en planten vernield. De Rijkspolitie heeft een onderzoek ingesteld. Het is niet uitgesloten dat oudere kin deren op de begraafplaats zich op on gehoorde wijze hebben gedragen. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 17 september: 19 ram men 110 - 350; 34 schapen 80 - 105; 4 koeien 450 - 850; 1 paard plm. 750; 3 geiten 10 - 40; 3 nuchtere kalveren 80 - 140; 27 graskalveren 150 - 275; 40 ramlammercn 100 - 250 82 lammeren 70 - 110. INGEZONDEN Zeer geachte Redactie, gaarne opna me van het ingezonden stuk, bij voor baat dankend. Ik ging op straat om brood, en 't was mij bange, ik zocht en vond er geen, ik dacht, zijn alle bakkers nu gehangen? Bovenstaande schoot mij te binnen, nu de bakkers vakantie houden. Daar is op zichzelf niets tegen, voor ieder zelfs noodzakelijk, werkgever als werknemer. Maar het is toch wel gewenst, dat het zo goed mogelijk geregeld wordt. Het publiek dat de rest van het jaar gewaardeerd wordt, kan men in zijn va kantie niet verwaarlozen. Gewoon rijden er negen bakfietsen door Den Burg, deze week twee. Vooral voor het laatst van de week maken wij ons ernstig ongerust, het is al meer voorgekomen dat men zaterdags om 10 uur 's avonds pas brood in huis had voor de zondag. Wij achten het niet onmogelijk dat de Politie zal moeten assisteren bij de en kele winkels. Hier in Den Burg hoopt men dat het de laatste keer zal zijn, dat het zo gebeurd. Met goede wil is er toch vakantie- spreiding mogelijk. Namens velen, zeer velen medeburgers Abonnee. ZO VOEGT MEN SUIKER BIJ HET GRAS Zoals reeds eerder is vermeld zal op een aantal bedrijven gedemonstreerd worden hoe bij het maaikneuzen van in te kuilen gras sui ker kan worden toegevoegd. Daartoe is op de maaikneuzer van de fa. Grisnigt thans een sui kerpot gemonteeerd. Het ligt in de bedoeling om vrijdag a.s., dus 21 septeember, deze wijze van werken te laten zien op het bedrijf van de heer Rutten, polder Eendracht. Het gras wordt enkele dagen van tevoren gemaaid, omdat ook op deze wijze te gemoet gekomen wordt aan de bezwaren, die aan het inkuilen van herfstgras zijn verbonden. Het kuilproces verloopt bij iets verwelkt gras over het algemeen beter dan bij vers gras. Ver der zal waarschijnlijk de capaciteit van de maaikneuzer in voorgemaaid gras iets hoger zijn dan bij het rechtstreeks van stam maaien en kneuzen. Daar binnenkort op de bedrijven van de he ren C. H. Roeper, Spang en C. J. Veeger, Em- mahoeve. Den Hoorn een zelfde demonstratie zal worden gegeven is het voor veehouders uit het midden en zuiden van ons eiland niet no dig naar het bedrijf van de heer Rutten te ko men. Zie de berichten in de Texelse Courant en de advertentie in dit nummer. CvGr BEJAARDENRIT DE WAAL Ook dit jaar wordt door het Dorpshuisbe stuur een bejaardenrit georganiseerd. Op zon dag 7 oktober a.s. zal dit festijn plaats vinden Het bestuur rekent op de welwillende mede werking van de autobezitters(-sters) en de financiële medewerking van de Waalder in woners. Dezer dagen zal men bij U aanklop pen om Uw bijdrage te ontvangen. VOLGEND NUMMER Enkele berichten o.a ingezonden moeten blij ven staan tot het volgend nummer De secretarissen van de sportvereni gingen en sportverslaggevers willen wij er nogmaals op wijzen dat verslagen voor de krant van vrijdag, uiterlijk WOENSDAGS in ons bezit moeten zijn. Red. Tex. Crt. 40. Ik haal u dan hier op met de auto en breng u bij mijn broer in Purmerend. Aaltje komt daar wel eens buurten. Dan moet mijn schoonzusje Tonnie het zien te versieren, dat Aaltje die avond ook komt. Ze zal best merken, dat het een doorgestoken kaart is, als ze een maal u gezien heeft, dus we kunnen beter doen om dan niet met smoesjes aan te komen van bijvoorbeeld: Dat is ook toevallig. Dat zou een averechtse uitwerking kunnen hebben. Is ze een maal binnen, dan vangt uw taak aan. Misschien vindt u de juiste woorden". De oudere vrouw knikte bedacht zaam. „Goed, ik zal het proberen. We moeten iedere mogelijkheid te baat ne men om die twee onverstandige kinde ren weer tot elkaar te brengen. Mis schien is dit een mogelijkheid". Bep keek gespannen in het gezicht van de ander. „Mevrouw, ik ben ervan overtuigd, dat u het kimt". De oude vrouw schudde haar hoofd. „Zet me niet om een voetstuk, Bep. Ik zal proberen, wat mogelijk is. Meer kan ik ook niet". Vrijdagsmiddags wipte Tonnie even aan op het Zuiderpad. Aaltje was net teruggekomen van de fabriek, had haar geld gehaald en tevens weer nieuw werk voor het weekeinde. Ze had het pak open gemaakt en bekeek de stoffen met kritische ogen. „Hai, Aal. Dag moe". „Zo, me kind. ik heb je lang niet gezien. „Ik ben al een beetje met de najaars- schoonmaak bezig. Heel kalmpjes aan, anders krijg ik ruzie met Wim". Ze keek naar het goed. „Mooie stof ver werken ze daar, he?" Aaltje knikte. „Ik kan er nu jurken en rokken en zo kopen tegen de fa brieksprijs. Ze hebben het vanmiddag gezegd. Dat scheelt me heel wat". „Jeetje, meid, is dat even hardstikke- leuk? Daar profiteer je natuurlijk van". Ze knikte. „Als ik wat nodig heb. Ze hebben prachtige winterjaponnen. Hoe vind je deze stof? Kleur is ook aardig, he?" Tonnie bevoelde de knikte. „Fantas tisch. Leuk, om zelf eens te passen. Wat moet je daar nu mee doen?" „Zomen. Anders niet. In elkaar zet ten. O, het gaat me nu gemakkelijk af, hoor. Als je het eenmaal kent, is er niets aan. En het betaalt heel aardig. Wil je thee?" „Graag". Toen ze thee dronken, zei Tonnie zo langs haar neus weg: „Zeg, jij hebt de laatste tijd helemaal een huidskleur gekregen. Werk je ook elke avond?" Aaltje knikte. „Meestal wel. Wat moet ik anders doen?" „O, eens een avondje bij ons komen buurten. Of weet je de weg naar het Cavaljéplein niet meer te vinden?" Ze kreeg een kleur. „Natuurlijk wel, dat is het niet, maar „Maak je geen zorgen. Waarom kom je vanavond niet een uurtje? Zo tegen half acht. Hij gaat toch om vijf uur al de stad uit. Trouwens, hij is al in geen weken bij ons geweest". Ze zat besluiteloos naar het goed te kijken. Tonnie vervolgde: „Vindt u ook niet, moeder, dat Aal eens een avondje het werk moet laten rusten?" De oudere vrouw knikte instemmend. „Natuurlijk, me kind. Het zal haar goed doen. Ik red me wel, hoor". „Nou", besloot Tonnie luchtig, „dat is dan afgesproken. Vanavond half acht. Wim zal het ook prettig vinden. Als we hier komen, zit jij doorgaans met je neus over die machine gebogen". Aaltje lachte even. „Nu ja, een mens moet toch wat om handen hebben. En ik verdien er een paar centen mee". „Gelijk heb je. Nou, tot vanavond dan maar. Apropos, moe, Wim en ik komen zondagmiddag een uurtje, hoor". „Dat is fijn, me kind". Na een kwartiertje vertrok Tonnie weer en op de weg wuifde ze lachend naar de twee achter het raam. In de stad gekomen, zette ze haar fiets tegen een telefooncel en belde naar Alkmaar. „Het is voor elkaar, Bep. Half acht is ze er. Als jij er nu om een uur of zeven bent? En als je daarna moe een beetje gezelschap houdt? Zou dat kunnen? Fijn. Laten we hopen, dat Arie's moe der de juiste snaar weet te treffen. Ja. Tot ziens, vanavond. Doe voorzichtig, het ziet er naar uit, dat het mistig wordt. Bye, bye". Om half zes kwam Wim thuis. Hij omhelsde zijn vrouw en vroeg nieuws gierig: „En?" Ze knikte, de armen nog om zijn nek geslagen. „Het is voor elkaar, mannetje. Moe Huurdeman wordt om zeven uur door Bep gebracht. Onze Aal is er zo tegen half acht". Met de armen om elkaar heen gingen ze de kamer binnen. „Was Aal niet wantrouwend? Of had ze niets door?" „Dat weet je met onze Aal toch nooit. Ik zei zo lang m'n neus weg, dat hij ik noemde Arie's naam opzettelijk niet toch om vijf uur wegging. En dat hij al in geen weken was geweest. Dat klopt toch? Nou, ik zei verder, dat ze een huidskleur had en dat het niet goed was iedere avond te werken. Moeder gaf me gelijk en toen stemde ze toe. Tenminste, ze zei geen nee. Of ze ver moed, dat er meer achter zit, weet ik ook niet. Ze is natuurlijk niet achter lijk. Dat zijn de Dinkla's over het alge meen niet". Wim lachte. „Dank je, Tonnetje". Ze kuste hem en lachte. „Jij evenmin, mannetje. En daar bedoel ik niks kwaads mee, dat weet je wel. Nou, laten we er het beste maar van hopen. En geen flauwsies van: is dat effe toe vallig? Daar trapt ze toch niet in". Kwart voor zeven stopte Bep voor de deur en stapte met mevrouw Huur deman uit. Wim hielp de oude dame naar boven en installeerde haar in een gemakkelijke stoel. Bep stelde haar broer en schoonzus voor en er werden handen gedrukt. Bep rookte even een sigaret en dronk in de haast een glas limonade. „Nou, ik smeer 'm en maak een rondritje. Zo tegen achten ben ik wel bij moeder En wacht daar het re sultaat af. So long!" Ze keken Bep na door het raam. „Ik ben nog nooit in Purmerend geweest", zei de gast. „Wat is het een mooi stad je. Het heeft wel wat weg van Woerden. Bep heeft me wat van de stad laten zien. Ook van het werk, dat Arie hier doet". Ze zuchtte. „Als het nu maar weer in orde komt. Tonnie knikte. „Ik denk, dat onze Aal in een goede stemming is. Niet meer zo down als de laatste tijd. Nu ja.... we moeten maar afwachten en er het beste van hopen. Bep heeft veel vertrouwen in u, mevrouw". „Ik hoop, dat het me zal lukken. Ik vond Aaltje onmiddellijk al zo'n lief kind". Precies half acht ging de bel. Het drietal schrok op en Wim kwam meteen overeind. „Laat mij maar open doen. Blijven jullie zitten en doe gewoon. Of weet je wat, Tonnie, ga jij naar de keuken. Misschien is het beter, als Aal mevrouw alleen ontmoet". Tonnie knikte en liep de kamer uit. Ze drong met moeite haar tranen te rug. „O, ik hoop het toch zo echt. Wim trok de deur los. „Hallo? Wie is dat?" „Hier is Aaltje", klonk het van be neden. „Je weet de weg, zus. En veeg je voeten een beetje. De boel is pas ge stofzuigd". VERGADERING VERENIGING VOOR VRIENDEN VAN HET PAARD Vrijdagavond komen de leden bijeen van de Vereniging voor vrienden van het paard. Na de gewone huishoudelijke vergadering staan er enkele bijzondere punten op de agenda. Er zul len n.l. twee films worden vertoond van eigen activiteiten. Mevrouw Bchmkes-Breen vertoond een film die zij maakte tijdens de laatst gehou den gezclligheidsrit. De heer J. N. Bruin zal daarna een film vertonen van het onlangs ge houden Concours-Hippique. Voorts vermeld het programma een nabe schouwing door de heer W. Spoelstra van het gehouden concours, terwijl de heer Biesheuvel iets zal vertellen over een te houden toiletteer- cursus. De bijeenkomst, die gehouden wordt in hotel „De Lindeboom-Tcxel" zal zeker door paardensportliefhebbers worden bezocht. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Schagen - Texel 5-2; Texel 2 - Schagen 3 0-3; Callantsoog 2 - Texel 3 8-1; adspiranten: SRC - Texel 1-8; De Koog - Texel b 2-0; Texel c - Cocksdorp 1-4 Texel 1 kon het in Schagen, dat over een prima ploeg beschikt, niet bolwerken en werden Ruud en Cees heel sterk gemist. Bob en Piet niet in al te beste vorm konden de geel-zwarten met voldoende weerstaan.. Texel 2 vond in de Schagen defensie een onoverkomenlijk struikelblok Hun taktiek was te moeilijk blijkbaar. Hoewel T. het meest aan viel waren de doorbraken gevaarlijk en toen Arie vergat uit te lopen was het 3-0 Texel 3 stelde opnieuw teleur, met 8-1 werd verloren. Texel a op bezoek bij SRC won weer, nu met 1-8. Dat ziet er veel belovend uit jongens. In De Koog verloor Texel b met 2-0, terwijl c van De Cocksdorp eveneens verloor met 1-4. A.s. zondag: Texel - ZAP; N.Niedorp 3 - Texel 2; Texel 3-WGW 4; Adsp. a WGW-Texel Texel b - Texel c zaterdag 4 uur PUPILLEN COMPETITIE Uitslagen van zaterdag: Texel c SVC 0-8; ZDH - Tex. Boys b 0-0; Tex. Boys a CVO 1-2 Programma a.s. zaterdag 22 sept. SVC - ZDH 3 uur; Texel a - Texel b 3 uur; Tex. Boys b - Tex, Boys a 3 uur. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Vrijdag 21 september zal in Oostcrend eet lezing gehouden worden, verlucht met dia's over Uw bloembollen in huis Wij hopen U aa vrijdag om 8 uur te ontmoeten in Het gebout van Christelijke Belangen. Donderdag 27 september is dezelfde lezinj in Den Burg. Zaterdag 22 september zal een voolichtings object geopend worden bij de fam. Kuip in Dt Koog. S.V.O. NIEUWS Uitslagen van zaterdag: Welpen Tex. Boys SVO a 1-2; adspiranten Tex. Boys a - SVO 0-4. Zondag speelde SVO 1 thuis tegen HRC Uitslag 2-3 HRC dat over het algemeen iets beter sneller speelde nam na ongeveer 20 minutet de leiding SVO maakte even later gelijk doe een doelpunt van Rikus, die de bal in het dot liep. Met 1-1 stand ging de rust in. Al gam na de thee maakte HRC een tweede doelpum SVO kwam terug en wel door Piet, die met ee prachtig schot het nylon deed trillen Drie rai nuten voor tijd maakte HRC het derde en wie nende doelpunt, want voor SVO was toen tijd tekort, om weer naast HRC te komen. Aan doelman Kcyzer was het te danken da de nederlaag tot 2-3 beperkt bleef. SV DE KOOG De Koog 1 ging bij Helder 5 op bezoek. Voc de rust wist De Koog de stand op 2-0 te brec gen dank zij Boet en A. Post. Na de rust, toe de Helder voor de wind kreeg, zette ze een ht vig offensief in wat de stand op 2-1 bracht. Koog kwam hierna aan bod maar kon het dot van H niet vinden. Bij een snelle uitval ov« rechts van H was het 2-2. Hierna werd he voor H 3-2. Weer was Jan te ver uit gelope maar De Koog versaagde niet en wist het He! der doel onder zware druk te zetten. Na ee penalty van Herman was de eindstand 3-3. De Koog 2 behaalde een 7-1 overwinning JVC 3. Roel opende de score en Jan maakt er voor de rust 3-0 van. Na de rustweerd stand opgevoerd tot 7-1. De adspiranten wonnen thuis van Texel met 2-0. Volgende week De Koog 1 - Zeemacht half 2. Vesdo 3 Koog 2, 2 uur. Oosterend Koog ad. 4 uur. D LANGEVELD DE ROOU N.V. TEXELAARTJES Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. (02220) 2721. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Ingeruilde TV toestellen vanaf f 25(\ - Aangeboden door L. Schrader, Nias- straat 1311, Amsterdam Komt geregeld op Texel Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Uw kleding veranderen en moderniseren. Prima service. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar. Tel. 13615. Elke week op Texel Te koop mijn A J. S 350 cc bouwjaar 1955 J. C. Bonne, Weverstraat 44 Aardappelen te koop, 15 cl per kg. Jac v d Star 't Noorden, tel. 02223-451 Te koop beste aard appelen 16 ct per kg F Huisman, Ongeren telefoon 2395 Te koop aangeboden soep en braadkippén F. Buisman, Tel. 2133 Klaverjasdrive vrijdag 21 sept in het Dorpshuis Burgwal Den Burg Vaste maat. Inleggeld 75 ct Leden 50 ct Klaverjasclub „Texel" Pruimen, appels en peren M Huisman, De Veen, tel 2203 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Marlon Paul M Bruin-Kampman J Bruin Boodtlaan 5 De Koog, 13-9-'62 Voor Uw deelneming, be toond bij de ziekte en het overlijden van onze lieve man, vader en grootvader JAN CORNELIS BAYS, betuigen wij U onze har telijke dank. Uit alle naam M. G. Bays-Veerdig Oudeschild, Texel, september 1962 Heemskerkstraat 17 Aan allen hartelijk dank voor de grote belangstel ling bij mijn thuiskomst ondervonden, ook namens mijn vrouw en kinderen. N. C. Rijk, „Erica", De Koog. Chiel de Graaf en Nel van Swinderen geven kennis van hun voor genomen huwelijk, waar van de voltrekking za! plaats vinden op vrijdag 5 okt as ten gemeentehuize te Den Burg om 10 uur. Kerkelijke inzegening in de parochiekerk van de H. Martinus te Oudeschild op zaterdag 6 okt as 10,30 uur. Gelegenheid tot feliciteren zaterdag 6 okt in het pa rochiehuis te Oudeschild van 15— 16,30 uur. Thuis Eierland E 87 zondag 23 sept a s. Texel, 10 sept 1962 Postweg E 87. Eierland De Ruijterstr 27 Oudeschild Toekomstig adres Eierland C 43 Heden is kalm en rustig van ons he> nge- gegaan in de leeftijd van bijna 84 jaar Anna v. d. Vliet- geb. Boon De Directie van Huize „Irene" Den Burg, 17 sept 1962 De begrafenis zal plaats hebben op donderdag 20 sept 1962 op de Alg Begraafplaats te Den Burg nm 2 nur. De Eerwaarde Moeder en Zusters van Huize St. Jan. alsmede de Eerwaarde Zuster Maris Stella, betui gen u langs deze weg hun oprechte dank voor de gaven en de vele blijken van belangstelling, die zij mochten ondervinden bij gelegenheid van hun 25- jarig jubilé Voor Uw bewijs van deel neming bij het overlijden van onze lieve zuster en tante Henderika Dalenberg betuigen wij U onze op rechte dank. Familie Dalenberg De Cocksdorp C 107 a, Texel. N V. TESO vraagt voor haar kantoor Elemert, Den Burg Aantal dagen in nader overleg te regelen. Zend vroegtijdig Uw advertenties inl Groot was ons verdrie bij het heengaan van onz lieve vrouw, dochter zuster Trijntje van Zeist-van Liet Dat zovelen Uwer,inde; met ons meeleefden, wt naast de blijvende troos ons tot grote steun. Hiervoor, langs dezewej onze welgemeende dan Namens de famili T. van Zeist, Kanaal Z 145, Apeldoot P. van Liere, j Dirksoord 8, Den Bur Getroffen door de ve bewijzen van medelevei die wij van u mochten on vangen bij het overlijdt van onze geliefde mar vader, behuwd en groo vader Jan List Pz zeggen wij u hartelijk dan Uit aller naam A List-Dros Kogeiweg K 71 Texel, sept. 1962 Jong echtpaar zondi kinderen zoekt woongelegenheid of bungalow, in of nabij Den Burg, va oktober tot a s. voorjaa Brieven met prijsopga onder nr. 391 van dit bla TE KOOP massagebank ook geschikt voor werl bank. Te bevragen mevr. de Ridder, Weve straat 54 AVJMMCePÉttZcCT: „VOOf: BfrBV tÖESTE'! Daarom koopt ze al waf voor mijn verzorging nodig is bij Drogisterij v. d. Sllkk T.o. Postkantoor, zijn wij gesloten van 23 sep t.m. 1 oktober MAAS' Groentenhandi Den Burg - Oudeschi) uitgaande van de ver. voor K I. Texel en de Rundveefokver. Texel. Ruim 250 dieren Opening 9.15 uur. Aanvang van de keuringen half I Onze zaak is van 20 tot 30 september GESLOTEN wegens VAKANTIE

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2