- zomerhuisjes. Toneelgroep „Het Masker" kleine boerderij Pantoffels reclame Werkschoenen, gesloten knip- en naai cursus Heren camisoles en slips 2 stuks f 4,90 stamboekkoeien Net Kosthuis voorlich-f a Derde tingsavond Veeverloskunde gesloten tot 15 maart 1963 Hotel Bos en Duin VEEL ANIMO VOOR HET DIEPWOELEN Terwijl wij in vorige artikeltjes nog over grote „belangstelling" voor het werk van de Fa. Van Damme spraken kan er nu rustig van veel „animo" wor den gesproken. De heer Van Damme liet zijn werktuigen naar ons eiland gaan met de mededeling: Als er vol doende animo is kan het materiaal 6 weken op het eiland blijven. Eerlijk ge zegd hadden wij met de gedachte, dat wij zoveel tijd voor Texel nodig hadden. Op het moment denken wij daar an ders over. Als de weersomstandigheden gunstig blijven zullen de beschikbare weken wel vol gemaakt worden. De proef van 1 ha op het bedrijf van De Lugt groeide uit tot meer dan 5 ha.f bij de heer Eelman werd het van 1 ha. ook het dubbele, terwijl de oppervlakte van 2.30 ha. op ,,'s-Hertogenbosch" ver moedelijk wel uitgroeit tot plm. 9 ha. Deze feiten bewijzen wel, dat de landbouwers vertrouwen hebben in het resultaat van deze bewerking. Dinsdag j.l. deelden wij U mede, dat het woelen op het bedrijf van de heer P. J. Witte alleen tot doel had men ging van een zandlaag van plm. 80 cm. Bij het werk is gebleken, dat toch be tere mogelijkheden aanwezig waren. De woeler bleek nl in staat een vrij diep gelegen kleilaag omhoog te trek ken, zodat deze gedeeltelijk door de bouwvoor komt. We hebben de indruk, dat vooral het werk op ,,'s-Hertogen bosch" een aantal landbouwers tot het besluit heeft gebracht: Daar doen wij ook aan mee. Waarschijnlijk zal het niet mogelijk zijn op de hele opper vlakte van 9 ha. „klei" naar boven te' brengen, hoewel de capaciteit van de woeler wel heel groot blijkt te zijn. Belangstellenden kunnen er mee re kenen, dat de woeler deze week op ,,'s-Hertogenbosch" blijft. Daarna ver trekt het materiaal naar het bedrijf van Rutten in polder Eendracht. Het ziet er naar uit, dat ook hier wel en kele dagen zal worden gewerkt. Evenals bij het diepploegen in 1959 kunnen we ook nu op het werk telkens discussies horen over het <punt of de naar boven gebrachte grond „klei" of „spieV" is. Wij hebben de indruk, dat de benaming „spier" hoofdzakelijk op Texel wordt gebruikt. Verschillende bodemdeskundigen van de vaste wal kennen de uitdrukking niet. Op ons eiland denkt men bij „spier" aan grond uit diepe lagen, die een blauwe kleur heeft. De blauwe kleur bewijst, dat we met grond te maken hebben, die altijd in het water zit. Over de soort grond zegt de kleur mets. Dit kan zowel zandgrond als kleigrond zijn. Omdat het op Texel heel vaak zandgrond is, heeft men de gedachte, dat alle ondergrond met een blauwe kleur na droging uit eenvalt en dus geen klei is. De grond, die we in 1959 bovenge- ploegd hebben, heeft wel z'n blauwe kleur verloren, maar daarmee is het geen zandgrond geworden. Het blijft heel duidelijk klei- en zavelgrond. En dit geldt ook voor de grond, die nu door de diepwoeler naar boven wordt gebracht. C. v. Gr. SLAAPT U GEZOND? Over het belangrijke onderwerp „Ge zond slapen" komt de heer H. Schotel van de Stichting Kapokbureau op maandag 1 oktober a.s. om 8 uur n.m. spreken in het Dorpshuis te Den Burg. Hij gaat dit doen op uitnodiging van de actieve Christ. Plattelandsvrouwen Bond, die U zeer gaarne welkom zal heten. De lezing wordt toegelicht met dia's. x/ v- - oSjSL j HANDELSREGISTER Onder nieuwe inschrijvingen lezen wij deze week: Mw. C. Blonk-Blonk (e.), Texel, Den Burg, W. van Beierenstraat 36. Pedicure en manicure. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 29 september Den Burg, 20.00 uur. Dorpshuis, filmvertoning „Freddy unter fremden Sternen". Zondag 30 september De Koog, bejaardenrit Oudeschild, 14.00 uur, Sportviswedstrijd aan de dijk om de west. Den Burg, 20.00 uur. Dorpshuis, filmvertoning „Freddy untcr fremden Sternen". Dinsdag 2 oktober Den Burg, 20.00 uur, Hotel „Texel", Avond Streckontwikkeling Texel, spreker de heer Schroevers. Vrijdag 5 oktober Den Burg, 20.00 uur. De Oranjeboom, Opvoe ring van het toneelstuk „Jeugdproces" door de toneelgroep „Studio". VISSERIJ NIEUWS Aan het overzicht: „Uitkomsten van de visserij in de Waddenzee in juni 1962" (Visserij-Nieuws september 1962) ontlenen wij het volgende: Garnalen De visserij op garnalen werd door 75 vaartuigen uitgeoefend Er werden dag vangsten gemaakt van 50 - 200 kg per vaartuig. De geldelijke opbrengst was voor de meeste garnalenvissers niet on bevredigend. Tong De visserij op Tong werd door 10 vaartuigen met zeer matig resultaat be noorden de eilanden voortgezet. Kokhanen Op kokhanen werd gevist nabij De Cocksdorp en in de omgeving van het Boschgat. De aangevoerde hoeveelheden kokhanen werden geconserveerd in azijn of zout, aan handelaren te Harlin- gen en Texel verkocht. Alikruiken Langs de Texelse kust en langs de Afsluitdijk werden door enkele perso nen kleine hoeveelheden alikruiken ge raapt. De alikruiken brachten een prijs op van 0,25 per kg. OUDE BUREAU RIJKSPOLITIE BUITEN GEBRUIK GESTELD Met ingang van donderdag 27 sep tember is het oude bureau van de Rijkspolitie te Den Burg buiten gebruik gesteld. Het nieuwe gebouw aan de Keesom- laan 4A is geheel gereed, maar zal pas op een nader te bepalen tijdstip offi ciéél worden geopend. Wèl is het reeds volledig in gebruik; het staat vast dat onze politiemannen in hun nieuwe effi ciënte behuizing hun werk veeel vlotter zullen kunnen verrichten. De datum van de officiële opening hangt mede af van het herstel van ad judant J. Gulmans, die tijdens zijn vakantie een lelijke val maakte, die hem op twee gebroken ribben kwam te staan. ONDERZOEK BEGROTINGEN 1963 De commissie, bestaande uit de raadsleden N. H. van Schoonhoven, J. J. Westdorp, mej. A. G. Luysterburg, mevr. G. Vrijdag-Keijser en J. Daalder, welke belast is geweest met het onder zoek van de begrotingen 1963 van de gemeente, de dienst van gemeentewer ken, de sociale dienst, het algemeen weeshuis en diverse wijzigingen van de gemeentebegroting en begroting van de dienst van gemeentewerken, hebben aanleiding gevonden tot de volgende opmerkingen over enkele posten: Bescherming bevolking De commissie zal gaarne worden in gelicht omtrent de organisatie van de B.B. op Texel. B. en W antwoorden hierop: Verwe zen wordt naar bijgaand overzicht. Wij komen hier in het volgend nummer op terug. Huur van zomerhuisjes te De Koog De commissie is van oordeel dat deze post te hoog is geraamd, aangezien een aantal van de huisjes leegstaat en te verwachten is dat binnenkort nog meer huisjes onbewoond zullen raken. B. en W. antwoorden; Wij zouden de gestelde raming liever handhaven. Er worden voorbereidingen getroffen voor verkoop van het bungalow-complex. Mocht de verkoop niet, of niet tijdig, doorgang vinden, dan zien wij ons ge noodzaakt toch naar het verwerven van inkomsten, ook uit de leegstaande huis jes, uit te zien. Schooltand verzorging. De commissie dringt er bij burge meester en wethouders op aan de uiter ste pogingen in het werk te stellen om te komen tot een goed functionerende schooltandverzorging. B. en W.: Wij onderschrijven de op merking volledig en zijn aan deze, op zichzelf moeilijke, zaak voortdurend bezig. De pogingen zullen met kracht worden voortgezet. Wel menen wij er op te moeten wijzen, dat, als gevolg van het verloren gaan van de resultaten van de reeds verrichte behandelingen, de kosten niet onbetekenend zullen toe nemen. Kosten van havens, enz. De commissie vraagt zich af of de tijd niet is gekomen om nogmaals aan te dringen op vergroting van de haven te Oudeschild en tevens te trachten tege lijkertijd de aanleg van een jachthaven te verwezenlijken. B. en W. antwoorden: Deze opmer king wordt door ons geheel onderschre ven. Ten aanzien van deze zaak vinden wij steun in het rapport van de heer Kwantes, die op blz. 13 van zijn rapport de wenselijkheid van vergroting van de haven te Oudeschild en de aanleg van een jachthaven aan de orde stelt. Verbreden Witteweg te Den Hoorn De commissie prefereert in plaats van deze post een verbreding van de Krim- weg te ramen. B. en W. antwoorden hierop: Wij kunnen met de opmerking van de com missie meegaan en de urgentie van het verbreden van de Krimweg groter aan merken dan de verbreding van de Witteweg. De verbreding van de Krim weg is echter technisch moeilijker, spe ciaal door de terreingesteldheid. De ra ming van ƒ121.000,is dan ook voor het thans voorgestelde project te laag. Deze dient op ƒ158.000,te worden ge steld. De vereiste suppletoire begroting, waarbij de Witteweg wordt afgevoerd en de Krimweg wordt geraamd, wordt U ter vaststelling aangeboden. MEERDERE MOSSELGRONDEN DRINGEND NODIG In het verleden hebben wij reeds meerdere malen geschreven over de mosselparasiet. Het wordt niet onmo gelijk geacht dat in de toekomst de productie minder zal worden door het opdringen van genoemde parasiet. In het memorie van Toelichting op het hoofdstuk Landbouw en Visserij van de Rijksbegroting voor 1963 staat o.a.: Het verder opdringen van de mos selparasiet naar het westen van de Waddenzee baart zorg, temeer daar tot nu toe vele daartegen beproefde maat regelen geen afdoende oplossing hebben geboden. Het is niet onmogelijk, dat daardoor de productie van een aantal mosselpercelen nadelig zal worden be ïnvloed. Gezien de gunstige exportpo sitie ligt het dan ook in de rede, dat gestreefd zal moeten worden naar het beschkbaar komen van meer mossel- gronden. Z.DJHL-NIEUYVS De wedstrijd thuis van ZDH 2 tegen Wieringerwaard 3 is met 80 door ZDH gewonnen. Dit was te danken aan het spel van spil R. Dijker, die de voorhoede met lange trappen aan het werk zette. Hierdoor ontstonden legio kansen, waarvan er 8 werden benut. Het eerste was vrij. Voor a.s. zaterdag: adsp. ZDH-Texel b; welpen ZDH-Texel b. Voor zondag: AGSV-ZDH 1 en ZDH 2-Watervogels 5. Zij, die interesse hebben voor de wedstrijd op 11 nov. 1962 Nederland- Zwitserland, kunnen kaarten bestellen bij secretaris C. Kok. PRINSES BEATRIX-POLIOFONDS De opbrengst van de collecte, gehou den van 10-16 september, is als volgt: Oosterend ƒ111,41 De Koog 73,59 Oudeschild 58,76 Midden-Eierland 24,30 Zuid-Eierland 15,94 De Cocksdorp 21,31 Den Hoorn 70,77 De Waal 26,44 Den Burg 277,68 Totaal 680,20 Hartelijk dank aan alle gevers en geefsters voor hun bijdrage en aan alle collectrices voor hun spontane mede werking. Het is een prachtig resultaat. T. Beemsterboer-Water S.V. TEXEL Programma: Texel 1 is vrij. Texel 2- Oudesluis 2, aanvang 1.30 uur; Vesdo 3- Texel 3. Adsp. Texel a-Succes a, aan vang 12 uur. Zaterdag: ZDH-Texel b en Texel c- Oosterend, beide aanvang 4 uur. Texel 1 heeft een vrije dag. Mogelijk wordt die nog wel nuttig besteed. Zouden we van het 2de weer op 2 punten mogen rekenen? Texel 3 zal het wel moeilijk krijgen; daarom zoveel te groter de eer als je het er goed af brengt. Adsp. a heeft al drie wedstrijden ge wonnen. Zullen ze het zondag ook bol werken. Komt U eens kijken? U kunt nog kaarten aanvragen voor de interland Nederland-Zwitserland op 11 november a.s. Doe het spoedig bij de secretaris. De nieuwe kleedkamers naderen haar voltooiing. Over enkele weken kunnen ze in gebruik worden genomen. S.V. DE KOOG De Koog heeft in een zeer goed ge speelde wedstrijd gewonnen van Zee macht. De Koog speelde nu eens een vlotte wedstrijd. Met knap samenspel werd Zeemacht voor grote problemen gesteld. Het begon meteen al aardig. Een goed door Fedde genomen corner werd door Geri naar Jan doorgetikt, die 10 liet aantekenen. Zeemacht kon geen vat krijgen op het spel, maar wist voorlopig met kunst en vliegwerk on heil te voorkomen. Totdat uit een verwarde situatie de bal bij Leo kwam, die met een ver schot de stand op 20 wist te brengen. Bij een verrassende uitval van Zeemacht wist de linksbuiten de achterstand te verkleinen: 21. De Koog speelde iets onzeker en Zeemacht maakte hier gebruik van door het Koger doel te belagen en met succes. Door een grof misverstand in dé ach terhoede werd het 22. Na de rust kwam Zeemacht zelfs op winst 23 door een penalty. De Koog vond daarna echter zijn rust weer terug en Zeemacht werd teruggedrongen. De achterhoede van De Koog werd allengs beter, retourneerde alles en sloot her metisch alles af. De halflinie en de voorhoede begonnen een reeks aardig opgezette aanvallen uit te voeren en met regelmaat van de klok werden er doelpunten gemaakt. Eindstand 83. Het 2de ging op bezoek bij Vesdo 3. Dat Vesdo niet mis was wisten we, maar daar De Koog de 2 reeds gespeel de wedstrijden in winst wist om te zetten, werd dit toch niet verwacht. 121 voor Vesdo, dat hiermede zijn kracht wel heeft bewezen. Enfin, moed verloren, al verloren. Volgende keer beter hoor. De adspiranten moesten het opnemen tegen Oosterend. In een aardig ge speelde wedstrijd, die vrijwel gelijk op ging, kwam Oosterend als overwinnaar uit de bus. Eindstand 10. Jammer, jongens. Het eerste gaat zondag naar SRC, aanvang 2 uur. Het tweede ontvangt Watervogels om 1.30 uur. De adspiranten spelen zaterdag om 4 uur thuis tegen Tex. Boys. Zeer waar schijnlijk onder leiding van een vrou welijke scheidsrechter. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 24 september 1962 Gevonden te Den Burg- zilveren oorbelletje; Agfa Isoly fototoestel met bruinlederen tas en geelfilter; lichtbr. portemonnee met drukknop sluiting, inh. ƒ0,51. buitenlandse suikerzakjes en postzegel; statief in lederen étui; badhand doek met geel zwembroekje; zwart hondje; 2 autosleutels; donkerblauw kinderjack merk „festival"; nieuwe linker sandaal, paar man chetknopen. vetspuit; rozenkrans; zilveren ket tinkje; korf van bloembollenketel; damespor temonnee met 2 buskaartcn; lichtblauwe autoped; bruinlcderen linker motorwant Verloren te Den Burg: fototoestel, merk Anny 44; grijze wollen sjaal; houten zakmes; zwarte regenbroek, blauw jongenswindjack met grijs koord en capuchon; blauwgrijze regenjas; groene damesportemonnee met knip, waarin damespolshorloge met wit bandje en ongev. ƒ0,60; zonnebril (voorzetglazen) in beige hoesje met stippen; blauwe badbroek; rose badpak; bruine plastic portemonnee met week kaart TESO; brumlederen portemonnee met ongeveer ƒ1,portefeuille met Duitse auto papieren (OB-S 354) en Duits rijbewijs; gouden damesringetje met rode steen; truitje „Twin Set" maat 42, lichtgroenig-blauw; lichtgroen jongensjack (dunne stof); zilveren armband, plat ovaal model met bloemmotief; grote effen blauwe badtas met wit koord, waarin o.a. rood wollen vest met leer afgezet, toilettas, hoge kinderschoenen; broche met diamant; gouden armband (gemaakt van horlogeketting); houten autopedje op 3 wielen; kentekenbewijs Cn be- lastingkaarf, beh. bij personenauto, Volkswagen GX-10-21; eenvoudig fototoestel; blauwe over all; grijze wieldop met bies van Ford Taunus; bruine lederen knipportemonnee; donkerbruine herenportefeuille met plm. ƒ9,en enige foto's; donkerblauw gebreid damesvest; rub beren stuk voor carburateur; kinderautoped (rood met gele spatborden). Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. TEXELSE BOYS-NIEUWS Zondag speelt Boys 1 thuis tegen Cocksdorp 1 Neem deze wedstrijd niet te licht op Boys en geef je voor de volle 100%. En de voorhoedespelers nu met meer geestdrift aan het spel deelnemen. Aanvang 2.30 uur. Boys 2 gaat op bezoek bij BKC 4. Deze wedstrijd begint om 2 uur op het B-terrein. Vertrek boot 12 00 uur. Bus 11.30 uur van Elemert. Adsp.: Boys a speelt zaterdagmiddag om 4 uur thuis tegen SVC a. Boys b gaat op bezoek bij De Koog a, aanvang 4 uur. Vertrek 3 15 uur per fiets vanaf „De Zwaan". Boys welpen a speelt om 3 uur thuis tegen SVC welpen a, succes jongens. Training. De lichtinstallatie is gedeel telijk gereed, zodat er hedenavond bui ten getraind kan worden. Hierom doen wij een dringend beroep op alle senio ren en junioren om vanavond om 7 uur op het terrein aanwezig te zijn. Tracht de lichtinstallatie te benutten, waarvoor ze aangelegd is. Op zondag 11 nov. is de interland wedstrijd Nederland-Zwitserland in het stadion te Amsterdam. Spelers en dona teurs worden verzocht uiterlijk zondag avond bij de secretaris op te geven of zij voor een kaart in aanmerking willen komen. De ledenvergadering is vastgesteld op vrijdag 12 oktober a.s. na de training. Houdt hiermede alvast rekening. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Beerthuis 19.30 uur ds. Froentjes, jeugddienst De Cockedorp 10 uur ds Froenties Maandcollecte voor de kerkvoogdij Den Hoom 10 uur ds. Wolfensberger 19.30 uur Gemeenschappelijk H. Avondmaal met Doopsgezinden Voorgangers ds. Wol fensberger en ds. Van Bilderbeck De Koog 10 uur ds. Waardenburg Diaconiecollecte voor hulp aan Perzië De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Diaconiecollecte voor hulp aan Perzië Oosterend 10 uur ds. Soesan Maandcollecte kerkvoogdij. 19.30 uur ds. Beerthuis, jeugddienst Oudeschild 19.30 uur ds. Soesan Maandcollecte kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 15.00 uur Dr. P. Richel van Heemstede Oosterend 10.00 en 15.00 uur ds. Wijma 's morgens voorbereiding H. Avondmaal GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur dr. Alb. Vis Extra inzameling van giften voor Perzië Oosterend 11.15 uur dr. Alb. Vis Extra inzameling van giften voor Perzië De Koog 10 uur ds. van Bilderbeek Extra inzameling van giften voor Perzië Den Hoom 19.30 uur ds. Van Bilderbeek en ds. Wolfensberger, samen met Ncd. Herv. Gemeente H. Avondmaal TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,—; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Ingeruilde TV toestellen vanaf f 250,—Aangeboden door L. Schrader, Nias- straat 1311. Amsterdam Komt geregeld op Texel Arbeiders gevraagd. Jonker Kogerstraat. Te koop mijn 3 jarige Heidelwachter, teef met mand Alleen voor goed tehuis Appie Oostenbrug, Oesterstraat 15, Oosterend Te koop beste aardap pelen P Timmer, Si hool- str 16a, Oosterend, tel. 260 Te k pr. aardappelen, pimpernel Per'/2 mud f5,— J. Boon, Kogeistr. 104 Te k een draagb radio J Durieux, De Koog K. 5 Te koop 60 jonge hen nen wit met rood. Ook in gedeelten Loodssingel 9, Oudeschild Te koop 2 toom beste biggen 8 en 12 weken oud En beste pinken te koop F* Haarsma, Waalenburg Te koop beste aardap pelen 15 ct kg F Muis man, Ongeren, tel. 2395 Te koop jonge kippen P Kcijser Den Burg. tel 2165 B z. a meisje voor kan toor of winkel Adres bur v. d. blad. Reine Victoria een heer lijke pruim ook voor de weck en handappels A Zielman, De Laagte, tel 2552 Wat een coupe, wat een snit! Dat komt weer van Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 tel. 13615, Alkmaar. Elke week op Texel. Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter en zusje Sharon Irene N. Westdorp- van Maldegem G. Westdorp Mary-Ann Brian 19 september 1962. Endall rd R.R. 1 Black Creek Vanc. Lsl. B.C. Canada Getroffen door de zeer vele blijken van belang stelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader TEUNIS BRUIN, ondervonden, betuigen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder Ds. Wolfensberger voor de woorden tot ons gespro ken, verder buren, dra gers en kleedoplegsters voor de laatste eer hem bewezen. Uit aller naam: M. A. Bruin-Bruin Barendszstraat 1, Oudeschild, 28 sept. 1962. Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij ons huwelijk ondervonden. Th. Sinnige A. M. Sinnige- van Exel Rotterdam. Te koop 2 houten Kaczor, De Koog, telefoon 298 deelt belanghebbenden mede, dat donateurskaar ten in de eerstkomende 2 weken éénmaal zullen wor den aangeboden. Daarna verkrijgbaar bij 't Vispaleis, Sienenplaats, Den Burg. Te koop gevraagd of enige ha. land. Brieven onder no. 394 aan bureau van dit blad. Klaverjasclub Oen Burg heden avond 8 uur begint de clubavond in Hotel De Zwaan. Nieuwe leden zijn welkom voor dames, heren en kin deren in de nieuwe model len vindt U bij C. J. VISMAN, Tel. 232, De Cocksdorp Vrijdag en zaterdag 500 grant gebakken schol f 1,25 500 gram gebakken lekker- bekjes f 1,25 Volop geb hom en kuit ,t Vispaleis Den Burg, Tel. 2598 laarzen, regenkleding en klompen. C. J. Visman, De Cocksdorp Maandag 1 oktober is de winkel Telefonische bestellingen voor 9 uur C. J. Visman, De Cocksdorp De Margriet begint volgende week Inlichtingen hierover kunt U lezen in de Margriet van 8 september j.l. Alleen vrijdag en zaterdag uitgeribd Jansen en Tilanus Kijk voor U koopt bij KI. Boon, Oen Hoorn. Te koop jonge kalfiijd januari - februari Prima machinaal melken. C j. (Jouwenberg, Schenkeldijk 2 Callantsuog telefoon 02248 - 282 Bekijk en Bewonder bij ons de rijkgeschakeerde collectie Dames-en Herensjaals 100 pet wol Dan kiest U beslist een Claudy sjaal want daar hebt U jaaaren- lang de echte wollen weel de van Klaas Boon en Zn., Den Hoorn H.H. weggebruikers J In het modern verkeer is 'n rechtsbijstandverz tot de noodzakelijke verzekerin gen gaan behoren. Deze verzekering is beslist geen luxe. Steek daarom Uw licht eens op bij Assurantiekantoor Ger Dros telefoon 02228-351, te De Koog. En alle inlichtingen om- I trent voorwaarden en ta rieven worden U geheel vrijblijvend verstrekt TE KOOP puikbeste Eigenheimers 13 ct p. kg. Min afname 50 kg. Thuis bezorgd N. Dros, Harkebuuit, telefoon 02223-383 F aangeboden. Brieven ondei no 395bur.| van dit blad. TV van de Agrarisch Socialel Voorlichting in hotel Texelf op dinsdag 2 oktober 1962[ ties avonds 8 uur. Spreker I. J Schroevers,I inspekteur van het land-f bouwondei wijs. Onderwerp school en| w beroepskeuze ledereen is van harte welkom. Aanvang cursussen Alg. Tuinbouwcursusl 2e leerjaar maandag 1 ok tober half acht, woensdag 3 oktober acht uur in de landbouwschool! De Di Ee W, Da Mi Vc Do Mc Do W, En Wc Ee i Is Bel En Et Me Huib Woets, Hertenwegl Kraggenburg NOP 20jfl 1, H B S - b, Hogere TuifJ ie' bouwschool Frederiksoor* n Wij zijn Geopend voor bruiloftc en partijen etc na afspraakl zoekt betrekking om ziel in het leven te houden, r Zi/r Ma Dat Elk, Als En Dee TE KOOP dubbelwandig zomer] huisje. Plm 8 x 3,50,7 slaapplaat sen Complete inventarif Groenhof's woninginrict ting De Koog. Strc

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2