,En wat doen we met moeder VERGADERING VAN DE RAAD (Vervolg van pagina 1) ven van Oudeschild Vergroting wordt noodzakelijk, het geschikt maken als jachthaven is interessant. Er zijn mo menteel geen definitieve mededelingen over de onderhandelingen te doen. Recreatie-consulent De vraag werd gesteld welk profijt Texel heeft van de werkzaamheden van de recreatieconsulent. De voorzitter antwoordt dat hierover een rapport is opgesteld, dat in de volgende raadsver gadering ter bespreking zal worden voorgelegd. Indien de raad dat zou wensen kan automatisch periodiek ver slag over genoemde werkzaamheden worden uitgebracht, opdat kan worden beoordeeld dat de eraan verbonden uitgaven ook verantwoord worden be steed. De raad gaat dan akkoord met de door de begrotingscommissie voorge stelde wijziging betreffende de verbete ring van de Krimweg, waarna de voor zitter het woord geeft aan de heer Westdorp voor zijn algemene beschou wing. Blijven tekorten? Nog lang niet, zo zegt de heer West dorp, is de begroting sluitend, en men moet zich afvragen of daarbinnen af zienbare tijd verandering in komt. An derzijds is lang met alles opgevoerd wat wenselijk ware. Beide kanten van de zaak zijn dus teleurstellend. Zo is, wat de onderwijssector betreft, De Cocks- dorp toch zéker zo langzamerhand aan de beurt voor een nieuw schoolgebouw, inclusief kleuterschool. Maar spreker stelt toch dat gedaan wordt wat maar enigszins binnen de mogelijkheden ligt, en hij maakt daarom B. en W. zijn compliment. Toerisme oorzaak De op Texel toch zo bloeiende „toeris tische industrie" is wel een van de hoofdoorzaken dat het Texel als ge meente financieel zo slecht gaat. Im mers, ten behoeve van de bevordering van het toerisme worden jaarlijks reusachtige uitgaven gedaan, zonder dat daar revenuen uit de Rijkspót tegenover staan. Zolang de minister, aldus de heer Westdorp, bij de vaststelling van het inwonertal geen rekening houdt met de vele duizenden toeristen (die, uitge smeerd over het geheel jaar, het in wonertal van Texel eigenlijk verhogen met 2 3.000) zolang zal onze gemeente te kampen hebben met de (steeds stij gende) tekorten. De heer De Grave kon het betoog van de heer Westdorp vrijwel geheel onder strepen. Hij achtte het tekort op zichzelf niet zo ernstig, omdat deze nergens ver oorzaakt worden door luxe uitgaven, maar inderdaad is het tekort déar groot waar geen inkomsten tegenover staan. Waarmee we dus weer bij de met het toerisme in verband staande uitgaven terecht zijn gekomen. Ook de heer Zwan vindt dat het Rijk een deel van de gelden, die als belas tingopbrengst in Rijks schatkist vloeien, aan Texel moet retourneren. Bezoek aan staatssecretaris De voorzitter zegt de opmerkingen van de verschillende sprekers te kun nen onderschrijven. Binnenkort zal een bezoek worden afgelegd bij de staats secretaris. Texel werd enige tijd geleden apart genoemd als te betrekken bij de probleemgebieden; in een latere nota was de naam van onze gemeente niet meer te vinden, en dat is een beetje verontrustend. Wij moeten dan maar weer onze weg zien te vinden in de kronkelpaden tussen de verschillende departementen, aldus de burgemeester. De heer Westdorp zegt dan het een beetje angstig te vinden dat de andere raadsleden zich blijkbaar neerleggen bij de situatie, er zijn immers geen alge mene beschouwingen. De heer Daalder haakt daar direct op in. Zeker ben ook ik verontrust, aldus spreker, en wij moeten dan ook beslist streven naar een meer sluitende be groting, maar niettemin spreek ik mijn respect uit voor B. en W. voor de ge presenteerde begroting. Er is gestreefd naar soberheid, en alleen werkelijk noodzakelijke dingen worden genoemd. Natuurlijk, er had meer op kunnen staan, maar wat had dat voor zin ge had. Enkele vragen worden dan nog ge steld over bepaalde begrotingsonder delen. De heren Smit en De Grave vragen zich af of de ontwikkeling van de ont vangsten terzake van het vreemdelin genverkeer (leges kampeerterreinen en kampeervergunningen) wel logisch is. De voorzitter antwoordt dat die hele zaak inderdaad nogal scheef gegroeid is. Er zal een ander systeem moeten ko men, ook van controle. De post zomaar schrappen is ook te gek. De heer De Grave vindt integendeel juist dat ook anderen zullen moeten worden belast. De heer Westdorp zou de strandbe- waking graag verder vervolmaakt wil len zien. Daar, waar geen bewaking is, zou tenminste een telefoon moeten ko men. De voorzitter antwoordt dat dat inderdaad wenselijk is, maar dat de kosten veel hoger komen te liggen dan aanvankelijk gedacht. De uit aanleg voortvloeiende kosten van meerdere duizenden guldens zijn immers voor de gemeente, niet voor de PTT. Maar uiter aard zal steeds verder worden gegaan met de zo noodzakelijke bewaking. Ten aanzien van de verschillende be grotingsgedeelten komen verder geen vragen, zodat zij als aangenomen kun nen worden beschouwd. Akkoord riolering De Cocksdorp De voorzitter deelt nog mede, dat Ged. Staten goedkeuring hebben ge hecht aan de plannen tot straatverbete ring en riolering te De Cocksdorp. Naar aanleiding van die mededeling vraagt de heer Daalder of het in De Koog met de riolering eigenlijk allemaal wel in CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 3 oktober a.s. worden de moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht De moeders van Oudeschild van 13.00 - 13.45 uur, daarna tot 16.30 uur de moeders van Den Burg. „VERBROKEN BANDEN" Zaterdag, 17 november, zal de Waal der toneelvereniging ,,'t Amateurtje" een uitvoering geven van het toneelspel in 6 taferelen „Verbroken Banden", ge schreven door Tom Dekker. ASTMABESTRIJDING Ademhalen, gewoon ademhalen is zo'n alledaagse zaak, dat we er nooit speciaal bij denken. Maar weet u, dat tal van astmapa tiënten vaak moeten vèchten voor hun adem? Weet U, dat er 800.000 lijders aan astmatische ziekten in ons land zijn evenveel als het aantal inwoners van een stad als Amsterdam? Zóveel, dat we moeten spreken van een volksziekte. Een volksziekte, die alleen doelmatig bestreden kan worden als ons hele volk meehelpt. Want er moet veel werk worden ge daan. Wetenschappelijk onderzoek naar oorzaken en genezing van astma. Hulp aan patiënten en hun gezinnen. Behan deling, vaak revalidatie. Daarvoor is geld, heel veel geld nodig. Tenminste drieëneenhalf miljoen gulden voor de eerste vijf jaar. Tussen 1 en 6 oktober zult U door de radio de opwekking kunnen horen het Nederlandse Astma Fonds te steunen. Dit is het overkoepelende orgaan voor de gehele astmabestrijding in Neder land voor alle gezindten. Er is een gironummer, dat ook uw gift gretig zal opvangen: 411000 t.n.v. de Ver. tot Steun aan het Nederlands Astma Fonds, Utrecht. 800.000 mensen in Nederland vragen ook Uw hulp. 800.000 Nederlanders, voor wie vrij ademhalen niet de ge woonste zaak van de wereld is. orde is. De voorzitter antwoordt met van zeer ernstige klachten te weten, maar dat het op den duur natuurlijk wel in de bedoeling ligt ook voor dat dorp een riolering met zuiveringsinstal latie te doen aanleggen. Mej. Luyster- burg zegt echter, dat het bij het laatste gedeelte van de Boodtlaan met de rio lering beslist niet in orde is. In de buurt van het kampeerterrein van mevrouw Eelman-Hoogenbosch en dus in de di recte omgeving van de vloeiweide is het voor de bewoners nu en dan in de zomer noodzakelijk de vensters te slui ten, opdat de stand niet al te zeer de huizen binnendringt. Wethouder Roe per zegt dat dit inderdaad een ernstige klacht is, waar aandacht aan zal moeten worden besteed. Onderzocht moet wor den of het pompstelsel wel goed func tioneert; als dat het geval is moeten de klachten kunnen uitblijven. De resterende agendapunten kunnen als hamerstukken worden afgehandeld. Bij punt 17 (over de verkoop van grond aan de Stichting Lagere Techni sche school) zei de voorzitter nog dat hij werkelijk hoopte in september 1963 althans een gedeelte van de Technische school te kunnen openen. Wij hopen gaarne dat de burgemeester hier niet te optimistisch is! Daartoe moet overigens nog de hoofdinspecteur van het tech nisch onderwijs worden „omgepraat", omdat deze tot nu toe niet blijkt te voe len voor start van een gedeelte van de school. 6 woningwetwoningen Aan de bouw van de zes woningwet woningen te Den Burg zijn nu geen obstakels meer in de weg gelegd. De woningbouwvereniging „Texel" krijgt de beschikking over de nodige credieten tot een totaal bedrag van ƒ118.000, Rondvraag Het „kleingoed" vond tijdens de rondvraag ook een vlotte behandeling. De heer De Grave zou gaarne wat meer eenheid gebracht zien in het aan brengen van stopborden bij kruisingen van wegen met een voorrangsweg. De voorzitter antwoordde dat deze zaak eigenlijk al uit en te na met de ver keerspolitie is doorgenomen; over het algemeen moet toch de normale aandui ding betreffende het naderen van een voorrangsweg voldoende zijn. In over leg met de heer Van Hoorn zal een en ander nog eens worden doorgenomen. De heer Daalder wilde alsnog gaarne het antwoord van B. en W. weten op een bij een vorige gelegenheid door raadslid Westdorp gestelde vraag over de bouw van bejaardenwoningen te Oosterend en De Cocksdorp. De voor zitter kon in zijn antwoord in zoverre optimistisch zijn dat de stukken nu ten minste in Haarlem op afdoening liggen te wachten. Men zal daar nu en dan aan de bel trekken. Vooral de kwestie met de aan te brengen wijzigingen in de tekeningen had de zaak sterk vertraagd. Tenslotte bleken de veranderingen maar uiterst gering te zijn! De heer Westerlaken maakte zich vervolgens nogal zorgen over het ver voer in de naaste toekomst van wagens met klei van de haven van Oudeschild naar de dijk om de P.H. Polder. Bijna vast staat dat dan de wegen vrijwel onbegaanbaar worden, en vooral bij Oudeschild met z'n smalle straten is dat zeer gevaarlijk. (Deze dijkafwerking met klei is noodzakelijk omdat de opge brachte klei uit de putten bij Den Hoorn helemaal geen klei, maar kei- leem bleek te zijn en daarom onbruik baar). De voorzitter vond dit een be langrijke aangelegenheid; hij zegde toe hierover contact op te nemen. De heer Roeper zal het in het polderbestuur ter sprake brengen. Mej. Luysterburg pleitte tenslotte voor enige straatlantaarns aan het eind van de Boodtlaan, welk gedeelte nu 's avonds aardeduister is. Met de toezeg ging dat het bekeken zal worden sloot de voorzitter de vergadering. DE ORGANISATIE VAN DE B3. IN DE GEMEENTE TEXEL Naar aanleiding van vragen van de Commissie, belast met het onderzoek van de begrotingen, geeft B. en W. de volgende uiteenzetting voor de B.B.: De organisatie Berscherming Bevol king is in deze gemeente als volgt op gezet: I. Een commandopost. In het gebouw van de dienst gemeen tewerken wordt bij calamiteiten een commandopost gevestigd, waar behalve de burgemeester zitting hebben enkele commandanten, een algemeen comman dant, belast met het oefenen van de diensten en het zo nodig coördinerend optreden, alsmede enkele telefonisten, mobilofonisten, ordonnansen en admini stratieve krachten. In verband met de betrekkelijke traagheid van de organi satie wordt juist nu een voorstel tot benoeming van een algemeen comman dant gedaan. II. Brandweer-reddingsgroepen. In totaal wordt beschikt over 7 een heden, elk van tenminste 10 man, n.l. 2 te Den Burg en 1 in elk der dorpen De Cocksdorp, Oosterend, De Koog, Oude schild en Den Hoorn. De bezetting is vrijwel volledig. De brandweer beschikte reeds over een goed functionerende organisatie. Het personeel heeft een cursus gevolgd in reddingswerk, gegeven door de com mandant, de heer Veldstra. Deze heeft hiertoe een opleiding van een week ge volgd aan de stafschool B.B. te Barne- veld. Gezien de vrij grote bezetting en de opleiding zal de brandweer derhalve zo nodig ook als reddingsdienst kunnen optreden. EU. Mobiel Geneeskundig Team. De bezetting van 20 man is volledig gerealiseerd. Deze bezetting bestaat uit geoefende E.H.B.O.-ers (afkomstig van het Rode Kruis-team), verpleegsters en aan het hoofd een arts, i.e. dokter Schalkwijk. Het team, dat over een uitgebreid medisch arsenaal beschikt, wordt zo nodig op elke plaats in de gemeente ingezet. IV. Mobiele Reddingsdienst. De bezetting van 10 man, gerecru- teerd uit gemeentepersoneel, is volledig. De opleiding van de dienst is verzorgd door de heer Veldstra. De dienst kan eveneens overal in de gemeente worden ingezet. V. Blokploegen. 1 blokploeg te De Cocksdorp en 1 te Oosterend, elk van 5 man. Bedoeld om in geval van rampen onmiddellijk ter plaatse hulp (voornamelijk E.H.B.O.) te verlenen. Treden alleen in het eigen dorp op. VI. Dienst Sociale Verzorging. Deze dienst wordt geleid door perso neel van de Sociale Dienst. In geval van nood wordt een beroep gedaan op de Vrouwenorganisaties om behulpzaam te zijn. (Bij evacuatie, verzorging ouden van dagen, centrale keuken, etc.). VU. ABC-dienst. Deze dienst treedt op bij: a. gevaren voor fall-out (radio-actieve neerslag) bij A- of H-bomontploffin- gen elders. De plaats van de ontploffing (even tueel ook in het buitenland) en de intensiteit van de radio-actieve neer slag wordt bepaald door 1 statio naire post en 2 verplaatsbare posten. De dienst heeft dé beschikking over een grondnulpuntbepaler, intensi teitsmeters, verkenningsmeters en dosesmeters. De metingen, aan de hand waarvan tijd, duur en intensi teit van de fall-out kan worden be rekend, zijn niet alleen van belang voor de gemeente Texel, maar ook in provinciaal, landelijk en zelfs in ternationaal verband. De gegevens worden daartoe doorgegeven aan een hoofdpost in de provincie. b. bacteriologische oorlogsvoering. Over dit onderwerp zijn tot dusver vrijwel geen gegevens bekend. c. chemische oorlogsvoering. Hieronder wordt ook verstaan oor logsvoering met gifgassen. De bezetting dient te bestaan uit 25 personen voor de eigenlijke ABC-dienst en 15 personen voor een ontsmettings- dienst De dienst is nog in oprichting. Het personeel wordt gerecruteerd uit noodwachtplichtigen, daartoe aangewe zen door het Rijk. Er is een commandant voor de dienst aangetrokken, t.w. de heer C. van Trigt, die een tweeweekse opleiding heeft ge volgd aan de stafschool te Barneveld. Binnenkort zal deze commandant nog een aanvullende opleiding van één week aan deze school krijgen. Het personeel van de dienst wordt door de comman dant opgeleid. De noodwachtplichtigen zijn inmiddels ingeschreven. De cursus sen zullen in de maand oktober a.s. aanvangen. VIU. Verbindingsdienst. De B.B. beschikt over de normale telefoonverbindingen, 1 inductorlijn die een rechtstreekse verbinding geeft met Haarlem en 1 mobilofoon, waarmee via de B.B. Den Helder eveneens verbin ding kan worden verkregen met Haar lem. Het personeel van deze dienst is opgeleid, gedeeltelijk door het Hoofd Verbindingsdienst te Den Helder. Financiering. Het Rijk vergoedt de algemene kos ten van de organisatie. Voor de kosten van opleidingen en oefeningen worden normvergoedingen verstrekt. De ten laste van de gemeente blijvende kosten zijn tot dusver dan ook gering (voor 1963 geraamd op ƒ1000, Algemene opmerking. De B.B.-organisatie is niet alleen be stemd om op te treden bij oorlogscala miteiten, maar ook zo nodig bij vredes- rampen (watersnood e.d.). GESLAAGD Mej. Nel Smit, Beatrixlaan, Den Burg, slaagde dezer dagen voor het examen volledig bevoegd onderwijzeres (hoofdakte). Ze werd opgeleid aan de St. Joseph kweekschool te Bergen. S.V. TEXEL Van het landelijk secretariaat „Zwa luwen Jeugd Actie Polio" ontvingen wij bericht, dat op zaterdag 20 oktober de totale opbrengst van deze actie 1962 (plm. ƒ21.000,aan het bestuur van het Prinses Beatrix-Poliofonds zal wor den overhandigd. Dit zal geschieden te Amsterdam (nieuwe terrein AFC) vóór aanvang van de voetbalwedstrijd Zwaluwen-Oud Amsterdam. Zes jongens t.w. 2 uit Texel, 2 uit Uithuizenmeden en 2 uit Middelburg, gekleed in de voetbalkle ding van de vereniging waarvoor zij spelen, zullen de cheque aan de voor zitter van het Prinses Beatrix-Polio fonds, Mr. J. Klaasesz, Commissaris der Koningin in de provincie Zd.-Holland, overhandigen. We zullen maar loten tussen de jongens, die hebben meege daan aan ons pupillentoernooi om naar Amsterdam te gaan. PUPILLENCOMPETHTE Uitslagen zaterdag: Tex. Boys a-SV 01; ZDH-Texel b 00 en Texel Oosterend 21. Programma 6 oktober: Texel b-Tex. Boys b; Tex. Boys Texel c en ZDH-Oosterend. Alle we< strijden vangen om 3 uur aan. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN PLOEGEN De trip, welke de vereniging oud-leerlingen van de L.L.S. heeft organiseerd naar de wereldkampioei schappen ploegen op vrijdag 5 oktob gaat door. De bus is volledig bezet, gaarne geen opgaven meer. Voor deg nen, die vrijdag a.s. meegaan het gende: We vertrekken met de eers boot, n.m. 5.50 uur van Texel en komi met de boot van 20.30 uur weer teru Bootkaartjes worden uitgereikt bij boot, terwijl tijdens de overtocht verschuldigde bedrag geïnd zal worde Kosten ƒ6,50 per persoon. Hopend op goed weer ziet het bestui dit evenement met bijzonder veel trouwen tegemoet. 44. Doch het vak verstaat hij en daarom kunnen we met een gerust hart onze jongste zus aan hem toevertrouwen, want ze zal wel doorlopend brood op de plank hebben. En ook nog wat er op. Maar.door het een komt het ander. Want nu komt onze moeder binnenkort zonder verzorgster te zitten. Nu zitten we met de moeilijkheid, dat er voor Aaltje een ander zal moeten worden gevonden, die onze moeder kan ver zorgen. Het is moeders eigen huisje en ik kan best begrijpen, dat ze er niet vandaan wil. Wij, als kinderen, vinden het altijd prettig om af en toe eens naar hier te komen en gezamenlijk onze pro blemen te bespreken. Wij willen dit eilandje van rust en gezelligheid even min missen. Het is tenslotte ons ouder lijk huis en dat is ons allen dierbaar. Dat neemt evenwel niet weg, dat er straks een ander moet komen voor moeder, als Aal naar Woerden vertrok ken is. We hebben dat zien aankomen en ik heb er al eerder op gezinspeeld. Nou, jongens, voor de draad: wie weet er een oplossing?" Wim keek de kring eens rond en na enige tijd zei Bep: „Het beste zou zijn, als we een advertentie plaatsen voor een juffrouw van gezelschap of ijets dergelijks". Corrie haalde haar schouders op. „Meid, dat klinkt voor ons, Beemster- sen, veel te deftig. Noem het maar ge woon een huishoudster bij dame alleen. Want daar komt het toch op neer". Piet keek eens naar zijn oudste broer. „Zeg, Dirk, weet jij bij geval niet iemand? Jij bent in deze contreien beter bekend dan wij". Dirk schraapte zijn keel eens. Er zitten hier natuurlijk wel een paar alleenwonende vrouwen op leeftijd. Maar ja, ik ben het met Wim eens: een advertentie zou misschien de beste op lossing zijn". Gerard lachte. „Je kunt ook met een bord door de Beemster gaan lopen: „Wie wil onze moeder gaan verzorgen? Wie, o wie?" Bep schudde haar hoofd. „Je hoeft niet te vragen, wat voor krant ie leest, he?" „Wij hebben zo'n boekwinkel in de stad, en die plaatst raamadvertenties", begon Henk bedachtzaam. „Amersfoort is de Beemster niet", lachte Tonnie. „Maar je kunt het hier wel op een boom langs de weg spij keren" Catrien schoot in een lach. „Zoiets als: beste biggen te koop". „Doen ze dat hier nog?" vroeg Ge rard verrast. Dirk knikte. „Och ja, oude traditie, he? Geen mens, die er kwaad in ziet". Ploon keek naar de hoek bij het raam en vroeg: „Heeft moeder zelf geen idee?" Mevrouw Dinkla, die doorgaans zwij gend luisterde naar de gesprekken, keek haar schoondochter aan. „Me kind, ik kom toch nooit ergens, hoe zou ik dat weten?" Even was er een stilte. Toen sprak tante Gré opeens; „Wat leuteren jullie toch over een probleem? Ik heb dit al lang zien aankomen en ik heb mijn tijd afgewacht. Toen Corrie er met die kaartjesknipper vandoor ging, dacht ik: nu is alleen Aal nog thuis van de meis jes. En wat moet er gebeuren, als die het ook te pakken krijgt? Geen van mijn nichten is natuurlijk zo verstan dig geweest als ik, om tegen iedere man te zeggen: hoepel op, jij, ik heb je niet nodig. Nee, op een gegeven moment zien ze een of andere kerel, die hun eens onder de kin strijkt en dan zijn ze bij voorbaat al verloren". „Tante, ik heb Aaltje nog nooit onder de kin gestreken, hoor", antwoordde Arie lachend. „Hou jij je mond", bazigde tante Gré, „ik ben jouw tante nog niet, due jij hebt nog niets te vertellen In plaats van te zitten lachen, moet jij je eens realise ren, dat jij de steun van je aanstaande schoonmoeder het huis uitsleept. Je moest eigenlijk in de hoek gaan staan om je te schamen". „In welke hoek wilt u me hebben, tante Gré?" „Je bent onverbeterlijk. Aal, geef die aanstaande man van jou een draai om zijn oren. Je krijgt hem van mij wel terug". „Ik kijk wel uit. „En houden jullie verder je mond, als ik spreek. Dus, zoals ik al zei: dit heb ik zien aankomen. En daarom zal ik ervoor zorgen, dat mijn zuster niet de dupe wordt van de trouwlustigheid harer dochters. Ik verkoop mijn huis in Tiel en ik kom bij jullie inwonen en ik zal haar verzorgen, misschien wel beter ,V als een van jullie ooit gedaan hee Ontruim maar een paar kamers me boven, want over veertien i kom ik met m'n spullen. Of he< iemand daartegen soms bezwaar? zal ik hem van repliek dienen, geef me de matteklopper eens aan Er ging een gejoel op en iedere stond ineens op. Het werd een we invasie naar de stoel van tante Gré of ze zich al verweerde, het gaf Ze moest het zich laten welgevallen, iedereen haar wilde omhelzen en nen. En tenslotte kwam er een stroe glimlach op haar gezicht. „Hou maar op, zo is het al mooi genoeg weest", zei ze, half vertederd, verdraaid, ik ben geen jonge to meer. ,.U bent anders nog best een waard, tante", meende Wim ondeuge: „Hè", zuchtte Corrie, „dat is pak van m'n hart. Als we tante toch niet hadden...." „O, dus ik ben toch nog ergens voor" meesmuilde ze. En Aaltje, nog steeds bij haar stond, omhels haar opnieuw en zei op hartelijke to Tante Gré, je bent een schat, in woord. Ik zou niemand liever dan onze moeder toevertrouwen". En toen draaide de oude vrouw he maal bij. „Lieve kind", zei ze zachi dan gewoonlijk, terwijl ze even hand beroerde, „Ik hoop van harte, je gelukkig wordt met die lange dood van je". Arie lachte en antwoordde: tante, de eerste dochter, die we gen, zullen we naar u noemen, wat Aal?" Het meisje kreeg een kleur en ied een lachte. Ze liep naar hem toe trok hem aan z'n oor. „Ga weg, doer over zulke dingen spreek je niet gezelschap". „Nou, jongens", zei Wim en hij zuc te opgelucht, „Dan zijn er geen mo lijkheden meer. En dus gaan we gezellig een liedje zingen voor het staande bruidspaar. Of wil tante soms eens een voordracht doen?" De oude vrouw keek hem nijdig het lachende gezicht. „Ik? Ben je helemaal. Om één uur deden Arie en Aal laatste gasten uitgeleide. Tante G die bleef logeren, hielp haar zu; naar bed en de jongelui liepen met armen om elkaar heen naar achte, Bij de keukendeur bleef Arie staari nam het meisje in zijn armen. Hij ks haar innig en keek haar aan. „Poesje?" „Ja, Arie?" „Als.als ik weer eens een blue maak, zul je dan niet meer zó kwaad op me blijven?" Ze trok zijn hoofd naar zich „Arie.... ik zal proberen een go vrouw voor je te zijn. Wil je ook geduld met me hebben, als ik soms v eens humeurig ben of een pébui kri „Poesje", antwoordde hij zacht, zal altijd van je houden, hoor je? Al! Hoe je ook bent. We zullen lief en delen en begrip hebben voor eikaars breken. Zullen we dat afspreken?' Ze knikte en nestelde zich in arm. „Ja, Arie". Even stonden ze zo stil en de man roerde het haar van het meisje met lippen. „Arie?" „Ja, poesje?" „Ikik heb een gekke vraag. je me niet uitlachen, als ik het zeg „Maar poesje, natuurlijk niet". „Je zei eens.in de wagen. ik naar die schoenenwinkel moest toen je me in je armen had en dat gat droeg.... dat je me toen wilde kussendat je toen al van hield.Was dat zo, Arie?" Hij knikte. „Ik dacht toen: Wat lief kind. wat een lekkere toet. „Ik dacht toen.dat was maar even, misschien een paar seconden ik sloot m'n ogenwel, toen ik: wat moet het fijn zijn, als je sterke man hebt om je te bescher Arie.je moet echt niet lac maar.wil je me nu nog eens i je armen nemen?" Zwijgend pakte hij haar beet en haar omhoog. Ze sloeg haar armen hem heen en slaakte een diepe „Ja, Arie", fluisterde ze, „zo was toen. Als ik neerslachtig ben als we getrouwd zijn, of ik lelijk tegen jeof verdrietig. wil je me dan zo in je armen nei Arie? Dan zal ik me veilig voelen' alles.Want nu ben ik gelukkig volmaakt gelukkig.... O, Arie,' jongen van me, kus mekus me EINDE.

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 4