goed boek Wegens vakantie gesloten Dr. W. f. J. v. Waveren Sr. aanwezig meisje Wij komen wintergoed A.s. dinsdag gesloten INSTUIF DEN HOORN Zondagavond is „De Waldhoorn" weer open voor jongeren van 12 tot en met 14 jaar. Vanaf half acht kan de jeugd weer instuiven. EVANGELISATIEAVOND DEN BURG Maandagavond zal in het Dorpshuis te Den Burg een evangelisatiebijeen komst worden gehouden. Spreker is de heer D Lugthart. JEUGD RODE KRUIS Marijke en Arie Zijm hebben met hun kijkdoos ƒ7,65 opgehaald voor het Henri Dunant-fonds. Hartelijk dank! A. Tiessen-Spaans KLAVERJASCLUB DEN BURG In een zeer prettige vergadering j.l. vrijdag in Hotel „De Zwaan" is er tot verkiezing van een nieuw bestuur over gegaan. Dit is nu als volgt; P. v.d. Slikke, voorzitter; J. C. Rijk, secretaris; Jac. Keijzer Czn., penning meester, C. Winter en M. Bakelaar, commissarissen. Er wordt het hele seizoen geklaver jast voor het clubkampioenschap en iedere zes weken een avond om fraaie prijzen. Daartussen St. Nicolaas- en kerstdrive. In het bijzonder werden de nieuwe leden welkom geheten. Vandaag begint de competitie te draaien Zij, die nog mee willen doen, kunnen vanavond nog komen. Iedereen is als lid welkom. Wij hopen, dat de oude leden, die thans nog door ziekte zijn verhinderd, ook weer present zijn. Na afloop van de vergadering werd er nog dapper geklaverjast. J. C. R., secr. INGEKOMEN PERSONEN Andreas S. Blommaert, van Barsin- gerhorn, Heerenweg 42 naar E 38; Eric A. Zwaanswijk en echtgenote, van Alkmaar, Hofwijkstraat 3 naar Den Burg, W. v. Beierenstraat 40; Adriana Maas wv. Koedooder, van Haarlemmer- liede, Ruijgoord 7b naar Den Burg, B 108. DIEPWOELEN VOORLOPIG GESTOPT Het woelapparaat, waarmede de Fa. Van Damme enkele weken op Texel heeft gewerkt is dezer dagen weer naai de vaste wal vertrokken. Volgende week gaat deze woeler weer aan het werk in de N.O. Polder. Het werk op Texel staat nu enkele dagen stil in afwachting van de woeler met een nog grotere capaciteit. Het laat zich aanzien, dat de Fa. van Damme in, de loop van volgende week met dit werktuig op ons eiland aan het werk zal gaan. Verwacht wordt, dat hiermee een diepte van plm. 1,50 meter kan worden gehaald. De genoemde diepte is voor verschil lende percelen in polder Eierland en de Eendracht nodig. Als de „betere grond" op een diepte van 100 - 110 cm. zit haalt het woelapparaat, dat nu. vertrokken is, te weinig van deze grond door de bouwvoor. Wij hopen dit met de nu gebouwde woeler wel te berei ken. Het nieuwe werktuig verschilt in zoverre van de vorige, dat hieraan* slechts één woelpoot zit. Zij, die het werk hebben bekeken, hebben kunnen constateren, dat in de meeste gevallen de trekkracht van de D 8 en de D 6„ (in totaal plm. 250 pk) hard nodig was om het woelapparaat door de grond te krijgen. Daaruit volgt wel, dat voor een tweepootswoeler met een capaciteit van 1,50 meter practisch geen trekT kracht is aan te voeren. Het spijt osn eerlijk gezegd, dat met de woeler, die nu van het eiland is vertrokken een nog niet wat grotere oppervlakte is bewerkt. Er waren naast de 25 ha, die klaar zijn gekomen, zeker' nog wel een aantal percelen in Eierland en het Noorden, die hiervoor in aan merking kwamen. De eigenaren van deze percelen wilden het resultaat van' het werk van dit jaar liever afwachten. In de gesprekken, die wij de laatste weken over diepe grondbewerking als bestrijding van droogte hadden, voel den wij zo nu en dan iets van lichte kritiek over het feit, dat wij aanvan kelijk het diepploegen als d c oplossing propageerden en nu zo maar waren „omgezwaaid" op het diepwoelen. Wij willen daar graag iets van zeggen. Wij menen nog altijd, dat het een gelukkige gedachte is geweest om in 1959 een proef te nemen met het diep ploegen. En wij zijn de instanties, die hieraan hun medewerking hebben verleend, zeer dankbaar voor hun hulp. Wij denken hierbij met name aan de zeer royale subsidie van de Provincie Noord-Holland. Door deze proef is in ieder geval gebleken, dat er met grondbewerking als middel om de droogte te bestrijden iets te bereiken is. En eerlijk gezegd gaat ons „landbouw- hart" open als we de prachtig mooie grond zien, die er na drie jaar van deze „blauwe spier" is geworden. Maar ook voor landbouwvoorlichters geldt, dat het betere de vijand is van het goede. Ook als landbouwvoorlich ters ontkomen we niet aan het gevaar om iets, dat op een bepaald moment goed is, maar dat z'n tijd heeft gehad als een stokpaardje te blijven berijden. Het „betere" van het woelen ten op zichte van het diepploegen is in de eerste plaats de veel lagere kosten. Dan is er bij het diepploegen het gevaar van het ontstaan van een te zware grond. We wezen er al eerder op, dat dit voor al met het oog op de toename van de mechanisatie een bezwaar is. En daar om zijn we van mening, dat wanneer met woelen een grond kan worden „ge maakt", die stuifvrij is en niet ver droogt deze bewerking de voorkeur verdient boven diepploegen C. v. Gr. REDDEND ZWEMMEN BRIGADELEDEN VAN HET EILAND BIJEEN Woensdagavond kwamen in hotel „De Zwaan" de leden bijeen van de Reddingsbrigade. De werkzaamheden van het afgelopen seizoen werden be sproken. Misschien zeggen de lezers wel: Wij hebben er nooit wat van gezien? Dat klopt dan ook wel, want de brigade heeft dit jaar nog achter de schermen gewerkt. Wekelijks werd er geoefend in het bad van de heer Reu vers, Sluftervallei. De leden hebben hier diverse lessen gevolgd van de heer Van Beek. Betreurd werd het dat het werk nu moet stoppen. Texel bezit he laas geen bad waar ook in de winter kan worden geoefend. Daarbij komt, dat nog diverse leden het zwemdiploma moeten behalen. Getracht zal worden om in de komende maanden op zaterdagmiddag zwemlessen te hou den in Den Helder. Binnenkort horen de leden nadere berichten over een te houden EHBO- cursus. Deze cursus is onmisbaar voor leden van een reddingsbrigade. De voorzitter, de heer W. Zijm, sprak aan het einde van de vergadering nog eens over het grote gemis van een eigen zwembad. Toch hoopte hij dat de leden deze winter actief zouden kun nen blijven. KOSTEN LAGER ONDERWIJS De gemeenteraad van Texel stelde voor het jaar 1962 per leerling van het gewoon lager onderwijs 65,33 beschik baar ter bestrijding van de materiële exploitatiekosten (gebouwen, meubelen enz.). Voor de groep van gemeenten van 1020.000 inwoners, waartoe Texel be hoort, werd gemiddeld 55,21 per leer ling beschikbaar gesteld. Texel steekt dus gunstig af bij het gemiddelde voor 1020.000 inwoners; echter niet bij Wieringen, dat voor 1962 82,16 beschikbaar stelde. Voor Den Helder was het bedrag ƒ68,90. Voor het u.l.o. stelde Texel ƒ80,98, Wieringen 76,93 en Den Helder 92,83 per leerling beschikbaar (C.B.S.). FILM- EN ONTSPANNINGSAVOND Maandag- en dinsdagavond wordt er in de zaal van Hotel „De Oranjeboom" een film- en ontspanningsavond gehou den. Gratis entreebewijzen zijn ver krijgbaar bij de firma's Bakkers Ijzer handel, Drogisterij Schoorl en de fa. Frans Zegel Kzn., allen te Den Burg. Aan deze avond werken zeer bekende artiesten mee en bovendien zijn er vele verrassingen. Zelfs bestaat de kans een TV te winnen. LIEVE GEITJES NIET GETREURD Tot grote trots der Geitenstand Werd Wolter Kampioen van 't land! Maar na de vreugd kwam dra een traan Texel moest Wolter laten gaan! 't K.I.-station is nu zijn thuis, HU maalt niet meer om 't wild gespuis. Slechts eerste-klasse stamhoekgrieten Laat bü nu van zUn gunst genieten! Maar lieve geitjes niet getreurd Om wat nu eenmaal is gebeurd. Na 't duister komt de morgenstond, En een nieuwe bok kwam met de pont! Iodiac, dat is zün naam, Hij geldt voor 't werk als zeer bekwaam! Komt allen, geiten, zonder schromen; Hij is de minnaar uit Uw dromen! HANDELSREGISTER Onder wijzigingen lezen wij: Pension „Zonneweelde", Texel, Den Burg, Schilderend 54. Pensionbedrijf. U. eig. H. Knol-Roos. Bedr. w. v.d K. C. Geus o.dez.n. Lunchroom „Selecta", Texel. De Koog, Dorpsstraat 7. Cafetariabedrijf., pensionbedr. Door overn, van M. H. Wonder-v.d. Kroft fil. gev. te Texel, De Koog op het strand (tussen paal 19 en 20) o.n. Strandpaviljoen „De Koog". Bedr. expl. consumptietent. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 gaat zondag op bezoek bij ZDH 1. Dit is een zeer lastige ont moeting, Boys. De spelers van ZDH zullen zeker met enthousiasme deze wedstrijd spelen. Probeer het antwoord hierop klaar te hebben, jongens. Laten wij in ieder geval zorgen voor een sportieve ontmoeting. In verband met de wedstrijd België-Nederland is de aanvang gesteld op 12.00 uur. Het tweede speelt thuis tegen WGW 3. Dit elftal is ook nog ongeslagen, dus zal het aan spanning niet ontbreken. Veel succes, Boys. Aanvang 2.00 uur. Adsp. a gaat op bezoek bij De Koog a, zaterdagmiddag, aanvang 4.00 uur; vertrek om 3.00 uur per fiets van De Zwaan. Adsp. b spelen zaterdag om 4.00 uur thuis tegen Texel b. Boys welpen a speelt zaterdag om 3.00 uur thuis tegen Texel b. Succes jongens. BOERDERIJBRAND IN AUGUSTUS In de maand augustus zijn zevenen twintig boerderijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Twee van deze branden kwamen voor in Groningen, vijf in Friesland, twee in Drente, zes in Overijsel, drie in Gelderland, twee in Noordholland, twee in Zuidholland, drie in Noord brabant en twee in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op ƒ1.324.950, Acht van deze branden werden ver oorzaakt door hooibroei, zes door spe len met vuur, vier door blikseminslag, één door kortsluiting, één door benzine bij looplamp, terwijl van zeven geval len de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 1 paard, 56 kalveren, 34 varkens en 2.563 stuks klein- en pluimvee om. MIDDENSTAND BEHAALDE HOGERE CIJFERS Eerste helft van dit jaar niet ongunstig NNP De geldomzetten in het mid den- en kleinbedrijf zijn over het ge heel genomen in de eerste helft van dit jaar hoger geweest dan in de overeen komstige periode van 1961. De stijgende lijn van de afgelopen jaren heeft zich daarmee voortgezet. Dit blijkt uit het rapport van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, dat zojuist is verschenen. De grootste om zetstijging werd geconstateerd in de sector voedingsmiddelen, waar de geld- omzet vijftien percent hoger lag dan in het eerste half jaar van 1961. Deze ontwikkeling moet echter grotendeels worden toegeschreven aan de hoge in koopprijzen in deze branche. Het gaat hierbij vooral om de detailhandel in aardappelen, groenten en fruit. De toe neming bij de slagerijen was naar ver houding gering: slechts vier percent. Het ziet er naar uit, dat de ontwikke lingslijn hier een zekere afvlakking blijft vertonen. De percentages voor de bakkers, kruideniers en melkhandela ren vertoonden met zes of zeven per cent dezelfde stijging als in 1961 ten opzichte van 1960. Voor zover het EIM gegevens daar over heeft, zijn de omzetten in de zelf bedieningszaken ophieuw sterker toe genomen dan in de andere winkels. De omzet in de zelfbedieningszaken was in de eerste helft van dit jaar gemiddeld dertien percent hoger dan in de eerste zes maanden van vorig jaar. In de sector duurzame consumptie goederen hebben de omzetten geleden onder de slechte weersomstandigheden. Dit gold vooral voor kleding en schoe nen. De eerste vijf maanden van dit jaar zijn naar verhouding erg koud en nat geweest. In die periode waren die omzetten dan ook slechts een fractie hoger dan in 1961. Juni gaf echter een belangkrijke opleving te zien, waardoor de totaalomzetten in dit eerste halfjaar toch nog konden meevallen. In de tex tielsector en bij schoenen bedroeg de stijging nog vier tot vijf percent. Een uitzondering vormen de herenmode zaken, waarin slechts een uiterst ge ringe omzetstijging plaatshad. In ver gelijking met 1961 is dit niet zo gunstig, want toen wist men nog vooruitgangen van drie tot elf percent te boeken. In de overige zaken, die tot deze branche behoren, werden verbeteringen van zes tot twaalf percent geconstateerd. Het gaat hier om meubelzaken, boekwin kels, kantoorboekhandels, winkels voor huishoudelijke artikelen en horlogiers. De zaken, die worden gerekend tot de groep „genotmiddelen", hebben het tot nu toe niet slecht gedaan, met uit zondering van de tabakswinkels, die slechts met één percent vooruit gin gen. De banketbakkers behaalden een stijging van zes percent, wat toch nog altijd minder is dan de acht percent van vorig jaar. De detailhandel in dranken sleepte met elf percent een flink deel van de gestegen omzetten in de wacht. De gang van zaken in de detailhandel hangt ten nauwste samen met de alge mene economische ontwikkeling. Dat het eerste halfjaar niet ongunstig is geweest voor de middenstand, kan men dan ook zien in het kader van een flauw herstel in de Nederlandse econo mie. Het Economisch Instituut voor de Middenstand heeft ook daarover gege vens bij elkaar gebracht. Er zijn drie factoren, die in het bijzonder hun in vloed doen gelden: de productie, de lo nen en de prijzen. Er is in de afgelopen zes maanden een iets grotere stijging van de industriële productie gereali seerd. Zij was drie percent hoger dan in de periode van 1961. Dit ondanks de arbeidstijdverkorting. De krappe ar beidsmarkt oefent grote druk uit op de lonen. In het eerste halfjaar hadden de belangrijkste loonstijgingen plaats bij de overheid en voor vrouwelijke ar beidskrachten. Voor alle werknemers- categorieën tezamen lag per 1 juni 1962 het indexcijfer voor uurlonen ongeveer vijf en voor de maandlonen ongeveer drie procent hoger dan een jaar gele den. De loonstijging overtreft in be langrijke mate de stijging van de pro ductiviteit. Dit verschil is van zo groot belang, doordat het overgrote deel van het looninkomen wordt besteed in de consumptieve sector. Eenvoudig gezegd betekent dit, dat de verbruikers wel meer geld krijgen, maar er toch niet meer voor kunnen kopen. Met nog an dere woorden, de vraag neemt toe en het aanbod blijft gelijk. Ieder weet wat dit zeggen wil: de prijzen gaan, als eenvoudig gevolg van de wet van vraag en aanbod, omhoog. Uit de cijfers blijkt dan ook, dat de stijging van de werke lijke consumptie maar zeer laag is ge weest. De geldomzetten konden hoger worden door de prijsstijgingen Het prijsindexcijfer voor de kosten van levensonderhoud lag in juni j.l. op 134, in juni 1961 was dit 127. (Nadruk verboden). ZONDER COMMENTAAR Ds. H. Bardeloos, directeur van het Ned. Herv. Vormingscentrum „De Klencke" te Oosterhesselen, definieerde „de spreker" aldus: een hooggeacht spreker komt, legt een ei en vertrekt dan weer". Hij geeft er de voorkeur aan de bezoekers van zijn instituut zelf aan het werk te zetten. „Hebt U nog echte Hollandse bloe- menaarde nodig" was de vraag die een koopman stelde aan huisvrouwen in een Londense voorstad. Velen maakten van de ontdekking te komen, dat de man dit buitenkansje gebruik, om later tot de grond uit hun eigen tuin had ge haald vlak voordat hij belde. PREMIE TEGOEDSCHRIJVING 1961 BIJ HET BEDRIJFSPENSIOENFONDS VOOR DE LANDBOUW Door het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw worden dezer dagen de kennisgevingen van premietegoed- schrijving naar de stand per 31 decem ber 1961 verzonden. Een dergelijke kennisgeving ont vangen die verzekerden, voor wie over het jaar 1961 door een of meer werkge vers en/of door de bedrijfsvereniging tijdens ziekte- of ongevalsperioden premie aan het fonds werd betaald, zomede zij, wier tegoedschrijving over voorgaande jaren wijziging onderging. Daarnaast wordt ook aan hen, die op of na 1 januari 1960 aanspraak ver kregen op invaliditeitspensioen, een kennisgeving verzonden, aangezien door het fonds voor deze personen, zo lang zij invaliditeitspensioen genieten, volledig premie tegoed wordt ge schreven. Een ieder, die op 15 oktober 1962 nog geen kennisgeving mocht hebben ont vangen, doch meent daarvoor wel in aanmerking te komen, alsook degenen, die bezwaar hebben tegen de tegoed schrijving, wordt geadviseerd zich zo spoedig mogelijk te wenden tot de dis trictsagent of tot de Sociale Verzeke ringscommissie. Tenslotte wordt er nog de aandacht op gevestigd, dat waar de hoogte van het bedrijfspensioen, waarop men t.z.t. aanspraak kan maken, in belangrijke mate afhankelijk is van het totale premietegoed, de verzekerden er ver standig aan doen hun premietegoed- schrijving te controleren. Dit kan aan de hand der van de werkgevers ont vangen stroken en van eventuele uit keringsbescheiden van de bedrijfsver eniging. Daarbij dient er wel rekening mee te worden gehouden, dat de dooi de bedrijfsvereniging betaalde risico premie over werkloosheidsperioden niet in de tegoedschrijving is opgeno men, omdat deze premie de naam zegt het al enkel dient ter dekking van het invaliditeits- en overlijdens- KERSTPAKKETTEN VOOR OVERZEESE BESTEMMINGEN Met het oog op een tijdige verzending van zg. kerstpakketten zijn hieronder voor enige overzeeste bestemmingen (hoofdzakelijk emigratielanden) de data opgegven waarop deze pakketten bij rechtstreekse zeepostverzending uiter lijk ter post moeten zijn bezorgd, ten einde onvoorziene omstandighe den voorbehouden vóór Kerstmis te kunnen worden besteld: Verenigde Staten 16 november Australië 24 oktober Canada 12 november Nederlandse Antillen 19 november West-Nieuw-Guinea 17 oktober Nieuw-Zeeland 17 oktober Rhodesië 12 november Suriname 19 november Zuid-Afrika 19 november Omtrent de data van verzending met nïet-rechtstreekse zeepostverbindingen kunnen, in verband met de tijd van verwerking in de transitlanden, geen inlichtingen worden verstrekt. ONDER DE POMP Hèèw jee ök hóórt dot ze op Fak-Fak 'n hóóp mis bee mekaar reeë hèèwwe? Wééróm dót, món? Nou, dón ken de bóót met mist op de stank óf! PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes H. Avondmaal Dc Cocksdorp 10 uur ds. Soesan oogstcollecte Den Hoorn 11.00 uur ds. Waardenburg De Koog 19.30 uUr ds. Waardenburg De Waal 9.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis H. Avondmaal en dankzegging Oudeschild 19.30 uur ds. Beerthuis H. Avondmaal GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. Knol Oosterend 10 en 3 uur Cand. C. v.d. Brink van Voorburg GEREF. KERK (.Vrijgemaakt) Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Hoorn 10 00 uur da. G. A Rcinhold Den Burg 19.30 uur Viering Doopsgezinde Broederschapsdag. Den Burg hervatting Zondagsschool. Voor een LANGEVELD DE ROOIJ N V TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,—; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Elegant en modern. Toch weer Uw kleer maker Carel Schmidt, Boomkampstraat 8, Tel. 13615, Alkmaar. Elke week op Texel Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Te koop klamp mest en eetaardappelen 15 ct. p. kg. A v Heerwaarden, lepen- hoi, Pontweg. Te koop goed onderhou den koienkachel 1 45,— P. Bonne, Ruigedijkweg K lüb De Koog. Hand- en moesappels handperen en peren voor de weck. M. Huisman De Veen, tel. 2203 Te koop groen lederen kort damesjasje maat 40, gitaar in hoes, fietsstoeltje Salonwagen „Overal thuis" Hollewal. Een heerlijke handappel James Grieve bij A. Ziel man, De Laagte, tel. 2552 Hulp gevraagd in moe derloosgezin. Omgeving Rotterdam adres bureau v. dit blad. Aangeboden voor wei nigcenten pnma vulkachel, 2 crapauds, 4 kamerstoelen. Waalderstraat 19, na 6 uur. Wie wil nog tamme ko nijnen verkopen bel 2403 of briefkaart Max Rijk. De Here verblijdde ons met de geboorte van een dochter Fcnna F. K. Mulder B. Mulder-Harke Den Burg, Texel, 9 oktober 1962, Schilderend 104. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Paul Frederik F. Buijsman M. Buijsman-Kiljan Den Burg, Texel, 8 oktober 1962, Hollewal 20. Ondertrouwd Antonius v. Rossum en Anna v. Dongen De Cocksdorp 46c, Texel, 5 oktober 1962 Zondag, 21 oktober hopen onze ouders en grootouders J. Plaatsman en J. Plaatsman-Voigt hun 25-jarig huwelijks feest te vieren. Gelegenheid tot felici tatie op zaterdag, 20 oktober van 7.30 tot 9.00 uur in het Dorpshuis te De Waal. Hun dankbare kinderen en kleinkind: Siem - Tiny Ig Henk Lyda Jantje Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de ge nademiddelen der H. Kerk, na een geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder Aagje Hopman, echtgenote van Hendrik Schrama, in de ouderdom van 70 jaar. H. Schrama, kinderen en kleinkinderen Den Burg, Texel, 11 oktober 1962, Jan Dirkszoord 10. De plechtige H. Mis van requiem zal aan God worden opgedra gen op zaterdag, 13 oktober v.m. 9 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de be grafenis op het r.-k. kerkhof alhier. Voor- de vele blijken van belangstelling bij ons 40-jarig huwelijks feest ondervonden, onze heel hartelijke dank. W. v.d. Vis F. v.d. Vis-Burger Oosterend, Texel, Peperstraat 6. Aan allen, die hun medewerking verleend hebben aan het doen sla gen der feestelijkheden ter gelegenheid van de jubilea van de Eerw. Zuster Maris Stella, de Eerw. Zusters en de Weled. Heer P. B. Riteco, onze welgemeende dank' Het Feestcomité Enige kennisgeving voor Texel NIEUW ADRES: ds. G. H. Wolfensberger- van Paassen 19 Chemin des Palettes Grand Lancy Genève Zwitserland Ingaande: 19 oktober '62 VRIJE TIJD BIJVERDIENSTE. Wilt U Uw vrije tijd nuttig besteden? Komt U graag met mensen contact? Schrijf dan eens aan ons Instituut. Wij zoeken MEDEWERK(ST)ERS, die met vragenlijsten in hun (haar) woonplaats interviews willen houden. Als regel geschiedt dit in de avonduren. Mini mum leeftijd 23 jaar. Brieven aan: Nederlands Instituut voor de Publie ke Opinie, Barentszplein 7, Amsterdam C. Op de enveloppe de letter Ad. vermelden. op zaterdag 13 oktober 's middags 1 uur tot 25 oktober Slagerij Roest, De Koog oogarts VROEGOP c PIET rima oordelig St Pancras tel (02267) Schoenen, laarzen, bedrijfs kleding. Speciaal in lederen motor-en broml'ietskleding ruime keus Beste kwal Lage prijs W:j staan op de markt en bezoeken de klanten aan huis Oud en vertrouwd adres sinds 1896 BIEDT ZICH AAN: 4 hele dagen in de week Dinsdag, woensdag, don derdag, vrijdag. ,annie Moens. Wageningseweg C 45b Eierland. Tel. 2529 Den Burg maandag 22 oktober op de markt met alle soorten Klaver-Hendriks, Haarlem 16 oktober is de winkel de gehele dag C. J. VISMAN, Tel. 232, De Cocksdorp

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2