Taxi MAILLOTS 2525 bankstellen Extra Reclame Samen weer naar school Ruimtegebrek ZEGEL broeikas ouderavond HOUT Montini en Lego Fototoestellen J. DE WAAL HOUT MAAS' Fruithandel Moerbeek's Meubelhandel Voor de a.s. winter D. van Sambeek - Schrama Goudgele bananen per kg 95 c Honingzoete druiven per kg 1,2 Beste bloemkool 2 voor 1,1 Pracht witlof per kg 98 t Fa. P. van Etten, Texelse Bestuurdersboöd REIZENDE BIBLIOTHEEK DEN HOORN Vanaf hedenmiddag hebben de Hoornders weer gelegenheid zich lite rair te ontwikkelen, want de reizende bibliotheek start weer! Iedere vrijdag tussen 5 en 6 uur kan men in „De Waldhoorn" terecht voor het ruilen van boeken. ZEEWATER ALS GEZONDHEIDSDRANK Naast alle Waddenproblemen, die tijdens de conferentie op Vlieland ter tafel zijn gekomen, werd er ook iets bijzonders gepresenteerd. Zeewater is gezond, en met die ge dachte heeft de heer A. Götz van Ter schelling de vertegenwoordigers van de Pers „gebotteld zeewater" gepresen teerd. Dat zeewater brengt hij op de markt onder de naam „Paal 8", de naam van zijn hotelbedrijf. Hij probeert 1,80 per flesje) vooral de Duitse gas ten duidelijk te maken dat dit water vele voordelen heeft. De verkoop van deze drank komt op gang. Diverse na bestellingen heeft hij reeds geboekt. De nuchtere Hollanders, die maandag zijn boeiend betoog over het produkt hebben aangehoord waren nu niet di rect enthousiast Wel hebben wij een heildronk tot ons genomen zonder na delige gevolgen. Toch moeten wij deze manier van zakendoen niet geheel ver waarlozen. Er zijn gasten van mening, dat het gebottelde zeewater wèl goed is voor het menselijk lichaam en daar om moet men dit ook commerciëel be zien. De heer Götz heeft deze onderneming op touw gezet in samenwerking met een bedrijf in Meppel, waarheen het Terschellinger zeewater in plastic con tainers wordt vervoerd. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 25 tot en met 31 oktober 1962 Geboren: Carolina Theresia, dv. Nicolaas Zoetelief en Martha Antojiia Witte; Diana, dv. Cornelis Terpstra en Kenna Aè. M. Blok; Afina Guriande, dv. Willem S. Keijser en Janette P. Kooiman. HERV. ZU STERKRINGEN OOSTEREND De Herv. Zusterkringen te Oosterend betuigen bij deze hun hartelijke dank aan allen, die hebben meegeholpen tot het slagen van de verkoopdagen. De prijzen van de verlotingen zijn gevallen op de nummers: Wit: 76, 119, 484, 507, 627, 692, 743, 829, 921; Oranje: 201, 481, 900, 429 en blauw: 444. De prijzen kunnen worden afgehaald bij mevr. H. Peper-Visser Peperstraat 49 te Oosterend. J. KOOGER KAMPIOEN JUNIORKLASSE 50 C.C. Na de laatste kampioensrit te Val kenburg (plm. 600 km.), bleek dat J. Kooger te Oudeschild in totaal over alle ritten de meeste punten had weten te verwerven. Hij kan zich daardoor kampioen in de Juniorklasse 50 c.c. noemen. Op zondagmiddag 16 decem ber a.s. zal hem te Utrecht de kam pioensbeker worden overhandigd. ZAKENNIEUWS FA. M. A. J. VONK OPENDE NIEUWE SHOWROOM Uit de advertentie, welke bovenge noemde firma in ons blad liet ver schijnen hebt U kunnen opmaken, dat de fa. M, A. J. Vonk een officieel tintje heeft gegeven aan de opening van haar showroom aan de Jonker straat te Den Burg. Toen wij woensdagmorgen een kijkje gingen nemen, werd juist de kilometer teller van het Peerless rijwiel verze geld. Tot zaterdagavond 8 uur zal het voorwiel blijven draaien Dan zal wor den vastgesteld hoeveel kilometer in totaal is afgelegd; een aantal waarnaar de inzenders van de prijsvraag hebben geraden. Tot op heden was de rijwiel- en bromfietshandel ondergebracht in het bekende pand aan de Hogerstraat In de nauwe behuizing aldaar was het niet langer mogelijk de steeds groeien de collectie brommers en rijwielen on der te brengen. Uitbreiding aan Hoger straat stuitte op moeilijkheden. De nieuwe toonkamer is daarom verrezen aan de Jonkerstraat waar de firma voordien beschikte over een grote ga rage en magazijnruimte. De showroom is een vorstelijk onder komen geworden van een 60-tal rijwie len en een 25 bromfietsen. Door de zeer grote oppervlakte 100 m2 is alles ruim en overzichtelijk gebleven. De belangstellende bezoeker krijgt een uitstekend overzicht van de verschil lende merken en prijsklassen. In de fietsensector vinden we naast de kinderrijwielen van omstreeks 50, voor super-rijwielen met „alles er op en er aan" zoals een Fongers van 276,De modellen tussen deze twee uitersten staan overzichtelijk ter be oordeling. Bij de bromfietsen zien we in de lagere prijsklassen b v. de „Fiets- o-matic" van Kaptein voor ƒ398, Als toppunten het Fongers model van 770,en een Kaptein met automati sche versnelling (volgens het DAF- principe) voor 748,Voor elck wat wils dus. Nergens op Texel vonden we voor deze branche een grotere showruimte en ongetwijfeld zullen zij die zich een nieuwe fiets of brommer willen aan schaffen een keuze kunnen maken uit dit overzichtelijek geheel. De oorspronkelijke garage werd om gebouwd door de fa. Kooger, het met selwerk werd verricht door de fa. W. Boon. De vloerbedekking, bestaande uit color-vinyl tegels werd gelegd door M. Bruin namens de fa Stoel uit Alkmaar, en het Schildersbedrijf J. J. Vonk zette het geheel in fraaie kleuren. Collectie van 300 historische foto's „DE OUWE KIEKEBOE" GEEFT BEELD VAN TEXEL UIT VROEGER DAGEN Donderdag 8 november a.s. zal in Hotel „De Lindeboom-Texel" een expo sitie van oude Texelse foto's worden geopend. Nadat de burgemeester om twee uur des middags de officiële ope ning zal hebben verricht zal het voor iedere belangstellende Texelaar moge lijk zijn een blik in het verleden van het eiland te werpen. Om ieder in de gelegenheid te stellen deze unieke serie platen te gaan zien, zal het geheel in alle Texelse dorpen twee dagen worden tentoongesteld. Het initiatief is uitgegaan van de Stichting Cultureel Werk Texel, die in maart 1962 besloot een expositie van historische Texelse foto's samen te stellen, welke een beeld zou geven van de veranderingen, die zich in de loop der jaren op Texel hebben voltrokken. De voorzitter van de Stichting Cultu reel Werk Texel, burgemeester C. De Koning, installeerde op 10 april een werkcommissie bestaande uit de heren Joh. C. Roeper, Oosterend, G. J. de Haan, Den Burg, B. F. v.d. Berg. Den Burg, P. Oosterhaven, De Koog, en H. Tielemans, De Koog. De zeer grote verzameling werd op gebouwd uit archiefmateriaal van de Gemeente Texel en het Texels Museum. Een belangrijke bijdrage is afkomstig van particulieren, die hun oude pren ten tijdelijk afstonden om te worden gecopiëerd. Zeer grote medewerking werd on dervonden van de Stichting Texels Museum, die haar personeel ter be schikking stelde, waardoor het enorme werk van het verzamelen, rubriceren, reproduceren, opplakken etc. toch bin nen redelijke tijd kon worden vol bracht. Bijdragen welkom Het is bekend dat er vele Texelaars zijn die over een verzameling oude ansichtkaarten, prenten en foto's uit vroeger dagen beschikken. Ongetwij feld bevindt zich daarbij waardevol materiaal waarmee de collectie kan worden uitgebreid. Zij behoeven dit materiaal niet af te staan, maar slechts voor korte tijd uit te lenen, want van de betreffende platen wordt een repro ductie gemaakt, waarna het origineel weer onbeschadigd naar de eigenaar wordt teruggestuurd. Wanneer de be zoekers gegevens kunnen leveren bij de geëxposeerde foto's, zal daar dankbaar gebruik van worden gemaakt Tijdens de openingsuren zullen een of meer commissieleden aanwezig zijn om de nodige inlichtingen te verschaffen; zij zullen tevens de namen noteren van degenen, die bereid zijn oude foto's voor enige tijd af te staan, zodat ze voor de verzameling kunnen worden gecopiëerd. De tentoontselling zal dus in alle dorpen van Texel enige tijd te zien zijn n.l.: Den Burg, 8 en 9 november, in hotel „De Lindeboom-Texel"; Oudeschild, 10 en 11 november in het dorpshuis ,,'t Skiltje; Den Hoorn, 12 en 13 november in het dorpshuis „De Waldhoorn"; De Koog, 14 en 15 november in het Hervormde Jeugdhuis; De Cocksdorp, 19 en 20 november in café Nota; Oosterend, 23 en 24 november in het „Wapen van Amsterdam"; De Waal, 26 en 27 november in dorps huis „De Wielewaal" VERTROKKEN PERSONEN Cornelia M. M. Witte, van B 178 naar De Bilt U., Havdnlaan 17; Corne lis van Leeuwen, van H 45 naar Rotter dam, Lideliolaan 51; Hendrikus J. M. Schoo, van Vogelmient 11 naar Middel burg, Herenstraat 4 (en gezin) Ger- brand Boogaard (en gezin) van Kerke- steeg 3, Oudeschild, naar Apeldoorn, Klokstraat 41. INGEKOMEN PERSONEN Lina van der Slikke, van Heiloo, Curtiuslaan 3 naar Oosterend, Verlo- renkost 9, Theodorus A Timmerman (en gezin) van Grootebroek, P. J. Jong- straat 71 naar H 40; Anna M. Ramler, van Den Helder, van Galenstraat 81, naar Ruijslaan 2, De Koog. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 speelt zondag thuis tegen St. Boys 1, aanvang 2.00 uur. Neem deze wedstrijd niet te licht op. jongens Boys 2 is vr. Een comb, van het 3e en 2e elftal speelt om 12.00 uur op het Boysveld tegen een Texel-comb. Adsp. a speelt zaterdag thuis legen Texel b. aanvang 3.30 uur; adsp b gaat op bezoek bij Texel c, aanvang 3 30 u. Voor pupillen zie het kastje. Terreindienst: E. Stiekema en Jac. Witte. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Eerw. heer G Nieuwenhuyscn, Den Haag De Cocksdorp 9.30 uur ds. Soesan Den Hoorn 11.00 uur ds. Soesan De Koog 10 00 uur ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10.00 uur da Reinhold extra collecte Jan Ligtharthuis Oudeschild 19.30 uur ds. Becrthuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur cand. Pieterscn van Voorschoten Oosterend 10 uur ds. G. O. Donner Dankuur voor het gewas 3 uur ds G. O. Donner GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Van Bilderbcek De Koog 19.30 uur Van Bilderbcek Oosterend 10.00 uur ds. Bcerthuis CONCERT NEDERLANDS KAMERORKEST Volgende week donderdagavond zal het Neder lands Kamerorkest op Texel concerteren. Het or kest, dat onder leiding van de dirigent Szymon Goldberg staat, telt 23 leden, t w. 7 eerste violen, 6 tweede violen. 4 altviolen, 4 vialoncelli, 1 contra bas en 1 clavecimbel. Het orkest werd in 1955 opgericht. In de eerste vijf jaar van zijn bestaan voerde het 140 verschil lende werken uit, waaronder meer dan 20 werken van tijdgenoten. Het orkest treedt regelmatig in het buitenland op. Zo verzorgde het in 1959 tegenover 45 concer ten in Nederland, 19 concerten in het buitenland, o.m. in Brussel. Tsjechoslowakije, Frankrijk en Italië. Binnenkort onderneemt het zijn tweede Amerikaanse toernee. Kaarten voor dit concert zijn vanaf heden aan het V.V.V.-kantoor te Den Burg verkrijgbaar tegen een prijs van ƒ2,Het concert vindt plaats in de Nederlandse Hervormde kerk, dank zij de mede werking van de Kerkvoogdij dezer gemeente. In het programma zal nog een wijziging worden aangebracht, omdat de Serenade van Dvorak ook tijdens het laatste concert van het Noordhollands Philharmonische Orkest al werd uitgevoerd. Een dergelijke doublure leek toch minder gewenst. SCHAAKCLUB „EN PASSANT" 24 oktober werd de 7e ronde gespeeld: C Joustra-L. J. Vlugt J. Hoogerheide-M. Bremer C. Schulte-A. Terpstra O. Feitsma-A. Hovenkamp F. R. Drevel-P. Bakelaar 1—0 1—0 1—0 1—0 afgebr IX. L/ICVtl-i - c, De stand aan de kop veranderde bijna niet: C. Joustra 103; F. R. Drevel 98; P Bakelaar 90. J. Hoogerheide verdrong L J. Vlugt van de 4e plaats. C Schulte klom weer 3 plaatsen, maar A. Terpstra zakte zelfs naar de 8e plaats. Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant TEXELAARTJES 3 regels 1,—; elke regel méér ƒ0.25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel 2264 G .ifplaten uit voorraad levert aar afm. 178x82 er. dat vour de prijs van f 5,25 A Huizinga, Warmoes straat 72 Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 P. C. Kaan, Ruyghweg 101 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Wij bezoeken U geheel vrijblijvend. Uw kleer maker Carel Schmidt, Boomkampstraat 8, Alk maar, tel. 13615. Elke week op Texel Te koop z.g.a.n. auto ped. C. Schaatsenberg, Hermanshoeve B 147, Kogerweg Te koop traploper, 2- pers blank eiken ledi kant, bureaustoel. Alles prima. A. Dros, „De Vol harding", tel. (02225) - 251 Deze week grote peren voor de weck Ook volop handperen. Huisman, De Veen, Tel. 2203 Te koop houten ledi kant met spiraal en ve ren bed. Oudeschild, Loodssingel 8 Te koop z.g.a.n. prach tige 5 kroonslamp met schaal, tevens een 3-kel- kenlamp, alles glas. R. Visser Loodssingel 30, Oudeschild Te koop Van Werven's kinderwagen z.g.a.n. G. Rijk, Kogerstraat 74, Den Burg Te koop motorrijwiel, merk Salira, motor 200 c.c Villiers. T. Huisman Tzn., Kogerstraat 85, Den Burg - Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje Reinette Wij noemen haar Anita. W. Beijert G. Beijert-Riemens Oosterend, Texel, Hoekstraat 4, 26 oktober 1962. Tijdelijk: Sint Lidwina- ziekenhuis Den Helder. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze dochter Afina Guriande (Inge) N. Keijser-Kooiman W. Keijser Molenbuurt W 41, De Waal, Texel, 29 oktober 1962. Enige kennisgeving voor Texel ONDERTROUWD: Hillie Berkenbosch en Bert Genemans Huwelijksvoltrekking op zaterdag, 10 november 1962, om 9 uur ten Ge meentehuize te Den Burg (Texel). De plechtige huwelijks inzegening zal geschieden om 9.30 uur in de paro chiekerk van de H. Joan nes de Doper. Receptie: van 3 tot 5 uur in Hotel-Pension „Lake- man". Kogerstraat 71, Den Burg, Texel, Valeriusstraat 147, Amsterdam. Toekomstig adres: Cam perstraat IA IV, Amster dam Enige kennisgeving voor Texel Peter van der Linden en Corry van der Vis geven, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op 7 november 1962, 12.00 uur ten Stad- huize te Haarlem. Haarlem, Warmoesstraat 9. Receptie van 3.00 - 5.00 uur in cafetaria „Fluks", Grote Houtstraat 21, te Haarlem. Toekomstig adres: War moesstraat 9, Haarlem. Theo van Bckkum en Gerda Scholten feven u, mede namens un ouders, kennis van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben D.V. woensdag, 21 no vember 1962 om 14.00 uur ten stadhuize te IJsselstein. Kerkelijke bevestiging door de weleerwaarde heer Ds. F. J. Scholten om 14.30 uui in de Gere formeerde Kerk te IJs selstein. Kerkweg 9, Wezep Hoge Biezen 32, IJssel stein. Receptie; 9 november van 20 00-21 30 uur te Oosterend, Hoekstraat 9, en op de trouwdag van 17.00-18.30 uur in hotel „Ridder St. Joris" te IJsselstein. Toekomstig adres: Sneeuwbesstraat 37, Wezep. Op zaterdag 10 november as. om J 1,30 uur hopen de heer A. M. J. Rutten en mej J. C. M. Heijmerink elkander het Sacrament van het Huwelijk toe te dienen in de kerk van het H HartteOudwijk, Utrecht waarna tot hun intentie een plechtige H. Mis zal worden opgedragen. Gelegenheid tot gelukwen sen van 15 tot 16,30 uur ten huize van de bruid. Texel, Schilderend 140 Utrecht, Koningslaan 25 Toekomstig adres Brink 30, De Koog, Texel Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 45-jarig huwelijk on dervonden, zeggen wij U hiermee onze hartelijke dank. C. Witte M. Witte- van Heerwaarden Den Burg, Texel, Kogerstraat 48. Langs deze weg wil ik U allen hartelijk danken voor de zeergrote belang stelling bij mijn thuiskomst uit Nieuw Guinea die dag is daardoor voor mij onver getelijk geworden Arend Heerschap enkele stuks prima gebr solexen f 100 - f 150 prima gebr. damesrijwielen f 25-f 110 prima gebr. herenrijwielen f 80 - f 110 voordelige nieuws sportrij- wielen. Rijwielhandel Parkstraat tel 2150 Pedicure en algehele voetverzorging Manicure en handmassage Steunzolen. Mevr. Blonk Medisch gediplomeerd Telefoon 02220-2087 Willem v. Beierenstraat 3fi Behandeling van 's maan dags tot vrijdagsmiddags van 1,30 lot 3u en verder volgens afspraak Te koop aangeboden 10-6 m geheel of gedeeltelijk is gesloopt F Buisman, Hollewal 20 Den Burg, tel 2133 Ondergetekenden bevelen zich beleefd aan voor het knippen van runderen P Mosk,telefoon02223-215 S Ellen, telefoon 02223 390 0.L school De Cocksdorp op woensdag 7 november om 8 uur in de school De oudercommissie Goed en goedkoop Fa Frans Zegel Kz Oudeschild. passen op elkaar Uw kinderen spelen er graag mee J P Stam heeft het Fotobedrijf Weverstraat 51 REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg Goed en goedkoop. Fa Frans Zegel Kz., Oudeschild, Een bejaarde dame vraagt een vrije zl en Slaapkamer of zit-Slaapkamer m pension Brieven onder nr. 408 a; bureau van dit blad. Autobedrijf A. Kievit Financiering van: Vee, alle landbouwwer tuigen, auto's, bromfie sen, rijwielen, huisrai enz. J. J. van den Ber Oosterend, Tel. 366. Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker i Oosterendl Kapper Bakker. Tel. 21 Ons fruitpakket van deze week 1.5 kg lekkere handperen 1 1 kilo mooie Bananen 0,98 1,5 kg Cocs oranje 1,— 2,98 Totale fruitpakket 2,75 Den Burg, tel. 2425 Oudeschild. tel. 2815 Wij ontvingen een aantal prachtige modern en klassiek, in teaken en noten uitvoering deze tonen wij in de toonzaal achter za Komt U vrijblijvend even langs Hogerstraat 8-12 Grote sortering voor groot en klein Kogerstraat, telefoon 2908 Vi or de kinderfiimmiddag op dinsdag 6 nov rijden dienslhussen van Cock-dirp 16,15 via Pos weg naar De Koog, vertrek De Koog '6.35. voor 16,15 van De Cocksdorp via Hoil.weg, Oorspron weg, het Noorder, <~>osteiend 16,35 De Waal 16,4 Van Oudeschild 10,30 Er zijn nog kaarten a f 0 beschikbaar Mefsjescoat van warm© flannel. Tricot kraag en franje langs d© zakken, v.a. f 37.f Voor iets aparts, iets modieus, veel keus en prettig lage prijzen, u het beste in Metsjescoot van flausch-mohair met gebreide kraag, ook als col te dragen. Brede, laag aangebrachte rug-ceintuur, v.a. f 44.75 Uw modehuis voor moeder en dochter DEN HELDER

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2