Verkoudheid ASPRO Er is geen sprake van een gunstig seizoen op de Waddeneilanden TOERISTISCH SEIZOEN 1962 Tijdens de algemene vergadering van de Waddenfederatie heeft de heer J. Dekker, directeur V.V.V.-Texel, ver slag uitgebracht over het afgelopen toeristische seizoen. Zijn woorden wer den met aandacht beluisterd door de tweehonderd congressisten. De verga dering zou gaarne zien dat deze sei zoenoverzichten in het vervolg in druk verschijnen, zodat men zich ook na af loop van de vergadering nog eens kan •riënteren. Wij laten hieronder het overzicht volgen: Hoe volledig deze gegevens ook zijn, aldus de heer Dekker, zij kunnen slechts een globaal overzicht geven van de ontwikkeling in de diverse accom- modatievormen en voor de Wadden eilanden als geheel, doch pretenderen geenszins aan te geven hoe het seizoen 1962 voor ieder eiland of de daar ge vestigde logiesverstrekker of midden stander is geweest. Zowel voor ieder eiland afzonderlijk als de daar geves tigde bedrijven gelden factoren, die veelal in belangrijke mate verschillen van de overigen, factoren als prijs klasse, ligging van het bedrijf ten op zichte van het strand, de eigen inspan ning op het gebied van de werving etc. Wanneer wij nu, aan de hand van de gegevens, van iedere accommodatie- vorm een lijn zouden trekken, een lijn weergevende de bezetting in het sei zoen 1962, dan zou deze het karakter hebben van een seismogram op een dag vol aardbevingen. Weliswaar zijn voor iedere categorie de pieken ver schillend in hoogte en vallen zij niet alle op hetzelfde tijdstip, over het ge heel genomen kan echter geconcludeerd worden, dat de oorzaken, welke tot deze pieken geleid hebben, dezelfde zijn: a. het slechte weer en b. het we derom ontbreken van een vakantie spreiding, dit jaar eerder het aanwezig zijn van een vakantieconcentratie. Ik besef zeer wel, dames en heren, dat ik met het constateren van deze punten vele open deuren inloop. Waar zij even wel in hoofdzaak bepalend zijn voor de toeristische ontwikkeling is er niet te ontkomen aan de vermelding. Het totaalbeeld van de schade valt thans nog moeilijk vast te stellen, aan gezien de ene sector gevoeliger is dan de andere. Eerst wanneer de rapporten opgemaakt zijn is een juiste uitspraak mogelijk. Te oordelen echter naar de voorlopige gegevens meen ik over het gehele seizoen gerekend een pessimis tisch geluid te moeten laten horen voor de kampeerterreinen, te kunnen spre ken van een teruggang in het gemeu bileerd verhuur en van een iets min dere bezetting in de bungalows, de hotels en pensions. Zoals gezegd, dit is gerekend over de maanden juni, juli en augustus in de accommodatievormen. Zijn deze geluiden dus allerminst gunstig te noemen, in volkomen tegen spraak hiermede schijnen de vervoers cijfers te zijn. Naar alle eilanden werd over de ge noemde maanden een vervoersstijging gesignaleerd welke zich weliswaar be perkte tot enkele procenten t.o.v. het vorige jaar, doch die zeer bepaald aan wezig was. Met name voor Texel is een sterke stijging waar te nemen, namelijk van ruim 325.000 in 1961 tot ruim 359.000 in 1962, een toename derhalve met ruim 34.000 personen gedurende juni, juli en augustus van en naar Texel. Juni nam met een stijging van 20.000 personen de belangrijkste plaats in. Is het dus toch een goed seizoen ge weest? Wij zijn geneigd hier voorlopig een aantal vraagtekens te plaatsen. Er zijn namelijk een aantal factoren aan wezig, die grote invloed hebben op het vervoerscijfer, zonder de bezettings graad van de accommodaties noemens waard te beïnvloeden: a. dagtoerisme en weekend-toerisme; b. het gemiddelde overnachtingscijfer; c. uitbreiding accommodaties; d. Pinkstervervoer. Met name voor Texel geldt, dat, na de ingebruikneming van de nieuwe haven, de kortere verbinding en het grotere aantal afvaarten het dagtoeris me heeft doen toenemen. Vele in Noord-Holland verblijvende gasten be steden een dag met een bezoek aan Texel. Ook het weekend-toerisme is door invoering van de 5-daagse werk week sterk gestegen. In hoeverre het gemiddelde over nachtingscijfer bepalend is voor het vervoerscijfer moge uit het hierna volgende blijken: 1000 overnachtingen door 500 personen geeft als gemiddeld overnachtingscijfer 2, bij 250 personen is dit 4. De be zettingsgraad is dus dezelfde, het ver voer is in het eerste geval 100% hoger. Bij minder gunstige weersomstandig heden zal het verloop groter zijn, vooral in die sectoren, waar niet van tevoren gereserveerd moet worden. Het is derhalve moeilijk vast te stellen of 10.000 of 15.000 mensen een b.v: 60% bezetting veroorzaakten. Van in vloed is ook de uitbreiding in de ac- commodatievormen. Een toename in het aantal personen t.o.v. het vorige jaar kan de resultaten over de gehele sector van de logiesverstrekking min der doen zijn bij een al dan niet dras tische uitbreiding van de accommoda ties. Wij denken in dit verband aan het nieuwe hotel op Terschelling en de uitbreiding van het aantal bungalows op Texel. Waar dit jaar de Pinksterdagen in juni vielen, is een toename in deze maand zeer begrijpelijk. Een late Pinkster is van invloed op de bezetting van de gehele maand, dit in tegenstel ling tot de grote drukte uitsluitend tij dens het Pinksterweekend, wanneer dit in mei valt. Overgaande tot een ontleding van de gevolgen, welke het slechte weer voor het toerisme gehad heeft, kan gecon cludeerd worden, dat de kampeerter reinen tot het zwaarst getroffen gebied behoren. Mede onder invloed van de Pinksterdagen, is in enkele gevallen van een toename sprake in de maand juni. Tekenend evenwel voor de invloed van de weersomstandigheden op het kampeerwezen is de soms sterke teruggang in juli. Uit onderzoekingen is gebleken, dat deze teruggang zich met name manifesteerde in de tweede helft van deze maand, de periode, waarn men door het samenvallen van de vakanties, juist een sterke opleving zou verwachten. Ofschoon de bezetting in augustus in het algemeen weinig verschillen ver toonde met het vorige jaar, was voor deze maand vooral tekenend het vrij abrupte einde van het seizoen. Waar dit jaar dus een belangrijk mindere druk op de kampeerterreinen ontstond is de dit jaar ook tot de Waddeneilanden uitgebreide Kampeer- informatiedienst niet goed tot zijn recht gekomen en als zodanig moeilijk te beoordelen. De noodzaak tot conti nuering van deze dienst blijft echter zeer bepaald aanwezig. Ligt de factor „weer" buiten de men selijke invloedssfeer en hebben wij ons er als zodanig bij neer te leggen, an ders is dit gesteld met het begrip „va kantiespreiding". Waar voor de overige accommodatievormen reeds maanden van te voren besproken moet worden is de weersgesteldheid hier voor een goed deel buiten beschouwing te laten, en is een mindere bezetting met name toe te schrijven aan het ontbreken van een spreiding der vakanties. Van jaar tot jaar dringt zich de noodzaak, te komen tot een spreiding van de vakanties, meer en meer op. Tijdens de vorige Waddenconferentie is hieraan ruime aandacht geschonken en zijn diverse suggesties gedaan. Ik wil mij niet vermelen, hier nog suggesties aan toe te voegen, ómdat ik ervan overtuigd ben, dat de Stichting Recreatie, die van dag tot dag met dit onderwerp geconfronteerd wordt, iedere mogelijkheid onderzocht heeft of zal onderzoeken. Nieuwe perspectieven zijn in deze weer geopend, nu in het wetsontwerp tot regeling van het voortgezet onderwijs bij amendement de bepaling is opgenomen, dat de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen bij algemene maatregel van bestuur de begin- en einddata der zomervakanties van instellingen voor voortgezet onderwijs kan vaststellen. Bepaald teleurstellend is evenwel dat voor het bouwbedrijf in 1963 dezelfde vakantieregeling geldt als dit jaar. Een enkele opmerking nog over de gevolgen, welke het uitblijven van een vakantiespreiding op het toerisme en de bij het toerisme betrokkenen heeft. De V.V.V.'s stellen zich o.m. ten doel het toerisme naar hun gebied te bevor deren ter meerdere glorie aan de streek of stad en ter versteviging van de economie van de inwoners. Een eco nomisch doel dus. Na 3e oorlog hebben zich grote ver anderingen voorgedaan in onze samen leving. Door de toenemende motorise ring en de verbeteringen en uitbreidin gen van het wegennet vervielen afstan den, waardoor nieuwe recreatiegebie den binnen het bereik van miljoenen binnen- en buitenlanders kwamen. Daarnaast beschikken thans enkele mil joenen werknemers in Nederland over een betaalde vakantie met vakantie toeslag. Deze factoren hadden een on gekende bloei van het toerisme ten gevolge. De zorg, een ieder aan een passende accommodatie te helpen, berust voor een groot gedeelte bij de V.V.V.'s. Dit ben ik geneigd te noemen de sociale zijde van ons werk, staande in nauwe relatie tot het verlenen van vakantie en vakantietoeslagen. Deze maatregelen zijn genomen, om het mogelijk te ma ken zich te recreëren, nieuwe krach ten op te doen buiten de eigen woon gemeenschap, in de vakantieplaats van zijn keuze. Wanneer echter de veelheid aan accommodatie in het niet verzinkt bij het overstelpend aantal aanvragen voor eenzelfde kort tijdvak, komt er van ons werk weinig terecht. In diverse rapporten wordt de stel ling naar voren gebracht, dat er een groot tekort is aan vakantie-accommo daties en dat een drastische uitbreiding een eerste vereiste is. Voor de periode half juli tot half augustus overtreft de vraag het aanbod vele malen, zodat de stelling in dit opzicht zeer juist is. Wanneer wij evenwel zien, dat de ge hele maand juni en de eerste helft juni nog ruime mogelijkheden bieden, is het begrijpelijk, dat vele exploitanten enigszins huiverig tegenover uitbrei ding staan. Teneinde het bezoek in juni te stimu leren is door diverse, zich op toeristisch KLAVERJASCLUB OPGERICHT Den Hoorn Wéér een vereniging, ditmaal in Den Hoorn, waar maandag een aantal klaverjassende Hoornders de koppen bijeenstaken en kwamen tot de oprichting van een klaverjasclub. Er is een voorlopig bestuur gekozen, be staande uit drie personen. De club hoopt dat de klaverjasliefhebbers in groten getale naar het dorpshuis zul len komen om deel te nemen aan de onderlinge wedstrijden. De wedstrijden vinden iedere dinsdagavond om 8 uur plaats. Er wordt gespeeld met een losse maat. DE HEER J. C. BRUIN VERTOONDE FILMS OVER NOORWEGEN De vorige week gehouden bijeen komst van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen stond in het teken van Noorwegen. De heer J. C. Bruin draai de een film over dat land. En zoals we dat gewend zijn van de heer Bruin, waren de opnamen weer geweldig mooi. En zo kregen we een goede in druk van het machtige en toch ook lieflijke natuurschoon in Noorwegen. In de pauze was er een verloting ten bate van de jubileumavond in januari, met o.a. Noorse taarten en tassen ge maakt van originele Noorse stof. Heel voldaan en twee beetjes laat gingen we huiswaarts. STICHTING SOCIAAL TOERISME TEXEL IN 1962 Het bestuur van de Stichting Sociaal Toerisme Texel heeft het afgelopen jaar weer verschillende verbeteringen aangebracht op de terreinen. In een vorig nummer schreven wij reeds dat het seizoen 1962 nu niet direct een goed seizoen is geweest. Er was een behoor lijk aantal (26.140) overnachtingen min der geboekt. Men had verwacht dat er een toename zou zijn. Op „Loodsmansduin" is het interieur van de kantine gemoderniseerd en het ligt in de bedoeling het komende jaar de keuken een goede beurt te geven. Er werden enkele toiletgebouwtjes bijge plaatst en een toegangsweg werd van een deugdelijke verharding voorzien, zo lezen wij in het algemeen verslag van de administrateur, de heer F. L. Faber. Wassen is voor kampeersters ook geen probleem meer. Nabij de bunkers, die zijn ingericht als zomerhuisjes, werd een geschutskoepel ingericht als centrale wasgelegenheid, deze is uitge rust met twee wasmachines, twee cen trifuges en twee geysers. De beplanting op het terrein in Den Hoorn werd afgerond op 9 5 ha., het lag in de bedoeling 12 ha. te beplanten, maar gebrek aan personeel maakte dat niet mogelijk. In De Koog zijn ook enkele voorzie ningen aangebracht. Het seizoen 1962 is vrij rustig ge weest. Voor „Kogerstrand", dat door het grote aantal overnachtingen de grootste aandacht nodig heeft, is het instituut van nachtcontroleurs weer nuttig gebleken. In totaal werden in dit seizoen 23 kampkaarten ingehou den en opgezonden naar de Neder landse Kampeerkaarten Centrale. Er waren er die te luidruchtig over het terrein wandelden, er waren er die op een verboden terrein vertoefden en er waren clandestiene kampeerders. Tij dens de Waddenconferentie hebben wij vernomen dat het er voor deze overtre ders minder prettig uitziet. De kaarten worden voor enkele van genoemde overtredingen minstens vier jaar inge houden. Ook de recreatie is door het Stich tingsbestuur ter hand genomen. Het voor „Loodsmansduin" aangeschafte projectie-apparaat heeft reeds goede diensten bewezen. Gedurende enige dagen per week werden films gedraaid en vooral als het weer ongunstig is, is dit een goede wijze om de kampeerder vertier te bieden. Auto's en caravans Het aantal auto/caravanovernachtin gen liep terug van 1348 in 1961 tot 1112 in 1962. Bij de Stichting Sociaal Toe risme had men hoge verwachtingen van het seizoen wat betreft het cara vankamperen. De weersomstandighe den zaten wel bijzonder tegen en moge lijk heeft ook de vraag of men wel tijdig met zijn caravan over zou kun nen een remmende invloed gehad. PUPILLENCOMPETITIE Programma a.s. zaterdag: Tex Boys b-Texel c; Texel b-ZDH; SVÖ-Tex. Boys a, alles aanvang half drie. gebied bewegende, instanties veel pro paganda gemaakt, waarbij veelal een dankbaar gebruik gemaakt werd van het statistisch materiaal van Dr. Tide- man. In sommige sectoren heeft zich inderdaad een toename afgetekend, doch moeilijk is vast te stellen, welk aandeel de Pinksterdagen en welk aan deel de propaganda hierin gehad heb ben. Niettemin verdient onze activiteit op het gebied van de progadanda voor juni met kracht te worden voortgezet. Niet alleen ten bate van de eilanden, doch ook om betere kansen te scheppen voor de aan een vakantieregeling ge- bondenen. Dames en heren, een enkel punt heb ik aangestipt, vele andere heb ik er buiten moeten laten. Naast het consta teren van een enkele vooruitgang heb ik ook pessimistische geluiden moeten laten horen. Gaarne had ik het anders gewild. Het is een ondankbare taak, mededeling te moeten doen van stil stand of teruggang. Wellicht is er in één opzicht een grote vooruitgang geboekt: de onder breking van de als normaal aanvaarde toename heeft ons wakker geschud en aan het denken gezet. Nieuwe initia tieven zullen genomen worden en onze activiteit verhoogd ten bate van het toerisme. HARRY DE GRAAF VERZORGDE AVOND OVER NIEUW-GUINEA Op maandag 22 oktober werd in Hotel „De Hoop" te De Cocksdorp een vergadering gehouden van de Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling De Cocksdorp-Eierland. In haar openingswoord heette de presidente, mevr. Meindertsma allen hartelijk welkom. Zij sprak er haar vreugde over uit, dat de zaal zo goed als geheel gevuld was en dat er weer enkele nieuwe leden waren toegetre den. Er waren zelfs zeven heren aan wezig. Een speciaal woord van welkom werd gericht tot de heer Harry de Graaf, die zijn serie dia's over zijn reis en verbliif in Nieuw-Guinea zou ver tonen. Na het lezen der notulen kreeg Harry de Graaf het woord. Hij hield eerst een kleine inleiding en noemde zichzelf een amateur. Maar de kwaliteit van het werk dat hij ons liet zien, was volgens onze begrippen wel van een zodanige kwaliteit, dat hij dan toch wel een heel goede amateur is. Vooral als wij de omstandigheden in aanmerking nemen, waaronder de foto's genomen moesten worden De gehele avond werd met aandacht geluisterd en gekeken. Wij hebben nu met eigen ogen kunnen zien, hoe het land er uitziet, waar Harry de Graaf en nog vele andere Nederlandse jon gens een tijd lang hebben moeten ver toeven. Een hartelijk applaus en een woord van dank van de presidente, was dan ook wel op zijn plaats. De voorstelling, die ruim lVt uur in beslag nam, werd door een korte pauze onderbroken, waarin verschillende voorwerpen, meegebracht uit Nieuw Guinea werden bezichtigd. Ook gaven zich nog verschillende dames als lid op en kon mevr. Mein dertsma met vreugde mededelen, dat het ledental tot 90 was gestegen. Harry de Graaf bracht nog dank voor de grote aandacht, waarmee men hem had gevolgd. Zo'n stil gehoor had hij van een vrouwenbond niet ver wacht. Mevr Meindertsma wenste allen nog een goede thuiskomst en sloot de ver gadering. NIEUW GUINEA IN „DE WALDHOORN" Den Hoorn In het dorpshuis „De Waldhoorn" heeft Harry de Graaf za terdagavond j.l. de aanwezigen een zeer goed avond bezorgd. Met een lezing, geïllustreerd met een grote serie dia's en een film heeft hij van Nieuw Guinea een goede indruk gegeven FILMNIEUWS: „ZO ZAL JE ER EEN HEBBEN" De twee eerzame autowassers An- toine en Paul (Fernandel en Gino Cervi) besluiten hun financiële positie te verbeteren door Eric, het enig kind van de miljonair Jumelin, te ontvoeren Na allerlei gekke gebeurtenissen slaagt Fernandel hierin, maar Ene ont popt zich als één der grootste kwajon gens van Parijs. Op de brief waarin het losgeld wordt geëist komt geen antwoord, omdat de politie al weet wie de daders zijn. Grote foto's van Fernandel prijken in de kranten. Eric's vader vindt de rust, die hij geniet nu Eric z'n boeven streken ergens anders uithaalt, zo wel dadig, dat hij besluit Eric nog maar enige dagen bij de „ontvoerders" te laten. Al met al is de film een onge loofwaardig maar een hoogst amusant verhaal, waarin Fernandel en Gino Cervi de gelegenheid hebben om hun talenten te demonstreren. BARTHO MISTICUS KOMT IN DEN HOORN Den Hoorn Op 2 november (heden) komt er in het dorpshuis een avond ten bate van de bejaardensociëteit. Hier zal de humoristische goochelaar Bartho Misticus uit Amsterdam optreden. Ook een verloting staat op het programma en zo de tijd het toelaat een ver rassing. De opbrengst van deze avond is be stemd voor verschillende bejaardenac tiviteiten; om. worden de uitstapjes naar Den Burg, b.v. bij toneelvoorstel lingen er ten dele van bekostigd. Een ieder, die iets voor deze verloting wil afstaan en hierbij denken we vooral aan alle bejaarden, die van deze uit stapjes meegenieten! wordt ver zocht dit zo spoedig mogelijk bij mevr. C. Beumkes-Haasnoot, Herenstraat, in te leveren. Ook de jeugd is niet vergeten, want vanmiddag om 4 uur goochelt Bartho Misticus voor hen. De entree is dan laag gehouden, n.l. ƒ0,35 per kind. De avondvoorstelling is toegankelijk voor ieder boven 12 jaar; leden van de bejaardensoos Den Hoorn hebben vrije toegang. Komt allen kijken naar deze bijzondere avond! DAMCLUB TEXEL C. v. Heerwaarden-C. Dijker 02 C. Vinke-J. Vinke 0—2 A. v.d. Slikke-J. Hooijberg 02 Jn. Stam-S. v Heerwaarden 02 C. Meedendorp-P. Bakelaar 02 W. A. v. Zeijlen-D. v.d. Werf 11 P. Kooiman-J. A. v.d Slikke 02 Jac. v. Heerwaarden-C. P. Burger 20 Jo Schoo-G. Dros 11 C. vd.. Werf-Jb. Koorn 02 H. Bruining-A. Dekker 20 C. v. Heerwaarden speelde ook nu een prima partij, maar een foutje in de afwikkeling werd hem noodlottig. Nog niet in z'n oude vorm is C. Meedendorp, die door P. Bakelaar tot opgeven werd gedwongen. Een slordigheid van W. A. van Zeijlen kostte een steen en ten slotte een punt. Zaterdag 10 november spelen we thuis tegen R.O.E. ZONNESTRAALLOTERIJ Gaarne brengen we onder de aan dacht van allen, dat de „Zonnestraal"- loten a 25 cent weer verkrijgbaar zijn. Als steeds mooie prijzen. U steunt daarbij het werk van de TBC-bestrijding. Het werk waar „Ome Jan van Zutphen" zich geheel op in stelde. Helpt allen het „Zonnestraal"- werk voort te zetten door deze loten te kopen. Dezer dagen zullen ze U worden aangeboden. Voor het ,,Zonnestraal"-comité, D. Dapper S.V.O.-NIEUWS Zaterdagmiddag om half drie wordt nog de wedstrijd welpen SVO-Tex Boys a gespeeld. S.V. TEXEL Programma voor zondag: 4e kl. KNVB: VZV-Hollandia T.; Schagen-Helder; ZAP-BKC; Texel-Con Zelo; Vio-Flevo Texel 2, Texel 3 en adspiranten a zijn vrij. Zaterdagmiddag: adsp. Tex. Boys a- Texel b, half vier; Texel c-Tex. Boys b- half vier. Pupillen: Tex. Boys b-Texel c, half drie; Texel b-ZDH. half drie. Texel 1 zal het weer moeilijk krijgen, maar dat neemt niet weg dat we vol vertrouwen de verrichtingen zullen volgen Uit een recensie over Flevo- Texel maakten we op, dat Texel een prima wedstrijd speelde, maar door pech werd vervolgd. Dus hopen we zon dag de schade in te halen. We hopen, dat onze gemeenteraad a s. dinsdag ook voor de sport vrijstel ling van belasting zal weten te krijgen. De clubs moeten toch al veel doen om het hoofd boven water te houden. Wie heeft zijn regenjas bij de ope ning van de nieuwe kleedkamers, laten hangen7 DANSGROEPEN „TEXELEIN" Wij willen in juni (volgend jaar) weer een grote uitvoering geven, net zoals in de afgelopen juni-maand. Er wordt ingestudeerd een sprookjes ballet „Wat Móeder de Gans droomde" met muziek van Tschaikowsky. Wij hebben nog nodig meisjes voor het grote hofbal uit Assepoes: Assepoes, stiefmoeder, stiefzusters, prinsen, feeën, Doornroosje, enz Wie van de Texelse „tieners" komt er meedoen? Repetitie: elke vrijdag in de kleuter school „De Woelige Hoek". Meisjes van 12 en 13 jaar van 6-7 uur, 14 jaar en ouder van 7-8 uur. Van 4-5 uur en van 5-6 uur hebben jongere kinderen les vanaf 3 jaar. Iedereen doet mee aan het verhaal. Dus kleine zusjes enz. mo gen ook komen. De contributie is ƒ5,per maand; komt er een zusje of zusjes mee, dan is voor hen de contributie ƒ3,per mnd. Wil je nog wat meer weten, dan kun je de leidster vinden van 4-9 uur in „De Woelige Hoek" op vrijdag, maar je kunt ook door de week inlichtingen krijgen bij mevr. Van Loon, Warmoes straat 52, tel. 2016. De damesgroep wil ook graag wat nieuwe leden erbij hebben. Alleen de uitvoering is dit jaar uitsluitend voor de jeugdgroepen. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Vrijdag 2 november Den Hoorn, ,,De Waldhoorn", 20.00 uur, avond t b.v. de bejaardensociëteit De Waal, .,De Wielewaal", bazar t.b.v, N.H. zusterkring. De Cocksdorp, verkoop t.b.v. de N.H. zusterkring. Zaterdag 3 november De Koog, Jeugdhuis, 9.00 uur, start dans groepen „Tcxelein". Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, filmvertoning „Zo zal je er een hebben", alle leeftijden. Zondag 4 november Den Burg, Bos en Duin, 14.00 uur. start herfst wandeltocht. Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, filmvertoning „Zo zal je er een hebben", alle leeftijden. Dinsdag 6 november Den Burg, Casino, 14.00 uur. kinderfilm middag bestuurdersbond NW. Woensdag 7 november Den Burg, De Lindeboom-Texel, bridge-drive De Cocksdorp, 20.00 uur, o.l. school, ouder avond. Donderdag 8 november Den Burg, De Lindeboom-Texel, 14.00 uur. opening van de tentoonstelling van historische Texelse foto's. Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, bonds- collectie „De Kiekendief'. Den Burg, N.H. kerk, 20.00 uur, concert door het Nederlands Kamerorkest. Den Burg, Jeugdherberg „Panorama", confe rentie Jeugdherbergouders. Vrijdag 9 november Den Burg, „De Lindeboom-Texel", 14.00 - 23.00 uur, tentoonstelling van historische Texelse foto's. De Koog, Luberti-school, 20.00 uur, ouder avond. Den Burg. Jeugdherberg „Panorama", confe rentie Jeugdherbergouders. Zaterdag 10 november Den Burg, De Oranjeboom, 20.00 uur, toneel stuk „Schimmenjacht" door toneelgroep UDI. Den Burg, Jeugdherberg „Panorama", 19.00 uur, CJOT-weekend. Oudeschild, Dorpshuis, 14 00-23.00 uur, ten toonstelling historische Texelse foto's. Voui ki»iii A,; Rillerig? Onpieuig? Vlug:

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 4