St. Nicolaas geschenken I i\ i i 4 4 ébmmê Chocoladeletters Fraaileerzaam geschenkboek voor slechts Wij brengen u een grote collectie Groot LEGO-nieuws bouwen op schaal met Lego DROS' Magazijn A A A\ A\ A\ Een Albert Heijn verrassing voor jong en oud! SPECULAAS 3 bük,es 1." Drogisterij v. d. Slikke, tel. 2371 modelbouwers en hobbyisten M Fijne Delicata KLEUTER- Leverpastei Haring in tomatensaus PERZIKEN 75 jaar...en aktiever dan ooit! VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der ge meente Texel op vrijdag, 30 november 1962, n.m. 2.30 uur ten raadhuize. (Ver gaderzaal in het polderhuis). Texel, 20 november 1962. De burgemeester van Texel, C. De Koning. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen 3. Instelling commissie raadhuisbouw. 4. Stemming over de benoeming van een commissaris van de N.V. Texelse Electriciteitsmaatschappij (T.E.M.) we gens periodieke aftreding per 1 januari 1963 van de heer P. J. Verberne. Aan bevolen worden: 1. de heer M. C. Kuip te Den Burg 2. de heer L. J. van der Geest te Den Burg. 5. Benoeming van een afgevaardigde en een plaatsvervangend afgevaardigde van de raad naar de in 1963 te houden algemene vergaderingen van aandeel houders van de N.V. Texelse Electrici teitsmaatschappij (T.E.M.). Aanbevolen worden: als afgevaardigde: 1. mej. A. G. Luys- terburg; 2. de heer J. J. Westdorp; als plaatsvervangend afgevaardigde: de heer G. Westerlaken; 2. de heer Alb Dros. 6. Benoeming van bestuursleden van de Sociale Dienst wegens periodieke aftreding per 1 januari 1963. Aanbe volen worden: voor de heer A. Boon Jzn.: 1. de heer A. Boon Jzn. te De Cocksdorp; 2. mevr. T. Meindertsma-Ybema te Eierland; voor de heer W. H. Bakker: 1. de heer W H. Bakker te Den Hoorn; 2. de heer J. A. Commandeur nabij Den Hoorn; voor de heer C de Jong: 1. de heer C. de Jong te Oosterend; 2. mevr. M. Dros- Burger te Oosterend 7. Benoeming van bestuursleden van het Algemeen Weeshuis wegens perio dieke aftreding per 1 januari 1963. Aanbevolen worden: voor de heer G. Bakker: 1. de heer G. Bakker te Den Burg, 2. de heer M. W. Koorn te Den Burg; voor de heer Jac. Hin Jaczn.; 1 de heer Jac, Hin Jaczn, Ongeren; 2. de heer C. J Commandeur nabij Den Burg; voor (wijlen) mevr. A. de Vries-Steutel 1. mevr. M. G. Grisnigt-de Kooker te Den Burg; 2. mevr. J. Terpstra-Maat te Den Burg. 8. Benoeming van bestuursleden van de Stichting Sociaal Toerisme Texel wegens periodieke aftreding per 1 januari 1963 Aanbevolen worden: a. voor de heer N H. v. Schoonhoven, door de „Vereniging voor Vreemdelin genverkeer „Texel": 1. de heer J. Feikema te De Koog; 2. de heer H. P Houwing te De Koog; 3. de heer N M. Schoo te De Koog; b. voor de heer J K. P Zwan, door de Algemene Texelse Middenstandsvereni ging: 1 de heer J. K. P. Zwan te De Koog; 2. de heer J. van de Kerkhof te De Koog; 3 de heer M. Goenga te Den Hoorn; c. voor de heer M. Bakker, door de R.K Middenstandsbond, afdeling Texel: 1. de heer M. Bakker te Den Burg; 2. de heer N. C. B. Ran te Den Burg; 3. de heer F. Witte te Oosterend; d. rechtstreeks door burgemeester en wethouders: voor de heer C. De Koning: 1. de heer C. De Koning, 2. de heer C. H. Roeper; voor de heer J. J. Westdorp: 1 de heer J. J Westdorp; 2. de heer G. Wester laken, voor de heer H. Oosterhof: 1 de heer H. Oosterhof; 2 de heer H. K. Veen baas; voor ds. G. H. Wolfensberger; 1 kape laan J W. Stam, 2 kapelaan IJ. C, Tuyn. 9. Benoeming van bestuursleden van de Stichting Texels Museum wegens perio dieke aftreding per 1 januari 1963 Voorgedragen worden: a. door de Stichting Cultureel Werk Texel, voor de heer S. Bakker: 1. de heer S. Bakker te Den Burg; 2 de heer H. de Jongh te Den Burg; b. rechtstreeks door burgemeester en wethouders: voor de heer J Veldstra: 1. de heer J Veldstra te Den Burg; 2. de heer B. Kleinhuis te Den Burg; voor de heer P. B. Riteco: 1. de heer P B. Riteco te Den Burg; 2. de heer P. Th Luyckx te Den Burg; voor de heer M. Mant je: 1. de heer M. Mantje te De Koog; 2. de heer E. Stoer te De Koog. 10. Benoeming van twee vertegenwoor digers in de raad van bestuur van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar we gens periodieke aftreding per 1 januari 1963. Aanbevolen worden: voor de heer C De Koning: 1. de heer C. De Koning; 2. de heer C. H Roeper, voor mej. A. G Luysterburg: 1. mej A. G. Luysterburg; 2 de heer J. Daal der. 11. Vaststelling van de „Verordening inzake het toekennen van een uitke ring ineens over 1962 aan het daarvoor in aanmerking komend gemeenteper- soneel". 12. Vaststelling van de twaalfde wijzi ging van het Algemeen Ambtenaren reglement der gemeente Texel. 13. Vaststelling van de „Verordening op het vellen van houtopstanden in de gemeente Texel". 14. Vaststelling van de eenendertigste wijziging van de Algemene Politiever ordening voor de gemeente Texel. 15. Voorlopige vaststelling van de reke ning van de dienst van gemeentewer ken over 1961. 16 Goedkeuring van de rekening van de Sociale Dienst in de gemeente Texel over 1961. 17. Voorlopige vaststelling van de ge meenterekening over 1961. 18. Goedkeuring avn de rekening van het Algemeen Weeshuis over 1961. 19. Stemming over de vaststelling van de balans per 31 december 1961 en van de verlies- en winstrekening over 1961 van de N.V. Texelse Electriciteits maatschappij. 20. Goedkeuring van de rekening van de vereniging „Het Witte Kruis-Texel' over 1961. 21. Wijziging gemeentebegroting voor de dienst 1962. 22. Wijziging gemeentebegroting voor de dienst 1963. 23. Bepaling van het maximaal toe laatbare krediet voor 1963 op grond van de met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten aangegane rekening- courant-overeenkomst. 23. Aangaan van een rekening-courant overeenkomst. 24. Aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de Coöperatieve Boerenleenbank te Den Burg voor het jaar 1963. 25. Aangaan van een rekening-courant overeenkomst met het kantoor Den Burg van de Rotterdamse Bank N.V. voor het jaar 1963 26. Machtiging tot het aangaan van kasgeldleningen ten behoeve van de dienst 1963. 27 Aanvragen en toekennen van z.g. bejaardenbij dragen ten behoeve van de 16 gemeentelijke woningwetwoningen voor bejaarden te Den Burg. 28. Aanvragen en toekennen van z.g. bejaardenbijdragen ten behoeve van het gemeentelijk bejaardentehuis „Irene". 29. Vergroting van de deelname in het maatschappelijk kapitaal van de N.V Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Assen. JEUGDDIENST Zondagavond a s. om 7.30 uur wordt in de Ned. Hervormde kerk te Den Burg een jeugddienst gehouden. Voor ganger is ds. H. Kreb uit Bolsward. Het onderwerp zal zijn „Levensmoed". Voor de mensen die straks „Wel speule wille, maar niks wete DENK ER NU ALVAST AAN!! Met het naderen van de winter gaan wij een actievolle periode tegemoet. Sinterklaas staat voor de deur, Kerst mis volgt spoedig daarop. Als we 't een in gedachten hebben, plegen we over het andere voorlopig nog niet te den ken. En dat „andere" staat dan onver wachts voor U! Zo gaat het meestal met Ouwe Sunderklaas. „Wéérom móst jee niet speule....?" wordt achteraf wel eens gevraagd aan iemand, die op 12 december alleen maar toeschouwer is geweest. Tja het valt niet altijd mee om iets nieuws te bedenken. Het komt meestal een beetje onverwacht. Misschien is daarom belangrijk, nü al iets te bedenken Er valt zeker wel iets uit te beelden Kijk om U heen en lees de krant ook de Tesselaar! Ongetwijfeld vindt U iets. Wees dan niet bang dat een ander U vóór is; in de praktijk valt dat mee. Bovendien is het beter hetzelfde als een ander te doen, dan helemaal niets te doen.. De mensen weten dan toch wel dat U die ander niet hebt kunnen naapen Bovendien kunnen de manieren waarop iets bespottelijk wordt gemaakt aan zienlijk verschillen! Zo moet het moge lijk zijn dat het aantal „speulers" het aantal toeschouwers overtreft Praat er nu vast eens met vrienden over. Als U geen idee hebt, hebben zij het wel. Wellicht kunt U met hen samenwerken. Wij zijn benieuwd! Gelijksoortige oproepen met aanwij zingen die ter plaatse gelden, bereiken ons vanuit Den Hoorn en De Cocksdorp OUWE SUNDERKLAAS IN DEN HOORN De feestcommissie doet op ieder een beroep om zich nu reeds voor te be reiden op het grote Ouwe Sunderklaas- feest, dat met rassen schreden nadert Voor de jeugdige sunderklazen zit de jury van 7-8 uur 's avonds in „De Waldhoorn". Daar zal worden uitge maakt wie dit jaar voor de prijzen in aanmerking komen en de „speulende" jeugd dient zich daar te vervoegen om beoordeeld te worden. De oudere Sunderklazen dienen tus sen 8 en 9 uur 's avonds een deelne mersnummer af te halen. Voor hen zit de jury n.l. verspreid over verschillen de huizen van het „hoekie" tot het Hogewerf. Een gedeelte van de jury zal De Waldhoorn" zitting hebben, zodat diegenen, die niet aan de Heren straat wonen of van buiten komen, in De Waldhoorn" een zitje kunnen ne men en zodoende het spel van nabij zullen gadeslaan. OUWE SUNDERKLAAS TE DE COCKSDORP EN EIERLAND Het Ouwe Sunderklaasfeest nadert snel. Over drie weken is het zover. Verschillende groepen zijn reeds bezig hun costuums klaar te maken Velen zullen de vorig jaar verworven bekers zo goed mogelijk moeten verdedigen! De groepen en paren dienen er rekening mee te houden, dat wanneer zij de be ker definitief willen winnen, deze drie maal achtereen gewonnen moet zijn. Vijf maal in totaal geeft eveneens het recht om de beker te behouden. Er dient dan aan nog een voorwaarde te zijn voldaan. De winnende groep moet uit hetzelfde aantal en dezelfde perso nen zijn samengesteld als het vorige jaar. Is aan die voorwaarde niet vol daan, dan moet opnieuw worden be gonnen. Ook voor de jeugd zijn prijzen ter beschikking gesteld. Iedere deelnemer krijgt een attractie. Daaromtrent vol gen nog nadere mededelingen. Natuurlijk zijn aan deze activiteiten vrij grote onkosten verbonden. Ten einde deze te bestrijden wordt een ver loting op touw gezet waarmee ook weer fraaie prijzen zijn te winnen. De loten worden in de loop van deze of de volgende week aangeboden, in ieder geval vóór Ouwe Sunderklaas, zodat ieder kan meespelen. Dus nu hard aan de slag, dan wordt het weer een gezel lig feest „op durp"! VOOR DE BALI Deze week moesten enkele eilandbe woners voor de politierechter mr. J. A. Markus te Den Helder verschijnen Als officier van justitie deed het woord mr. W A. B. van Sloterdijck. Bij de aanleg van de nieuwe haven op Texel vond de 28-jarige B. uit Drachten, die tijdelijk in Den Burg woont, een fuik, waarvan hij veronder stelde dat deze niemand toebehoorde. Hij eigende de fuik zich wederrechte lijk toe en zette hem uit in de Wadden zee De officier van justitie merkte op, dat B misschien minder de gevolgen van deze toeëigening heeft kunnen overzien dan een ander, maar hij achtte de daad toch geen kleinigheid, daar de fuik een waarde had van tachtig gul den. Hij eiste daarom een geldboete van ƒ75,subs. 15 dagen plus een voor waardelijke gevangenisstraf van 14 dagen. Mr. Markus bracht de boete op ƒ60,of 12 dagen, met een voorwaar delijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. B. was reeds driemaal wegens diefstal veroor deeld. De fa gebr. M. te Den Burg die zich schuldig heeft gemaakt aan overtreding van de vestigingswet door het zonder vergunning verkopen van schoenen en lederwaren, werd tot het betalen van tweemaal ƒ15,veroordeeld Tegen de N.V. Goederenhandel V te De Koog, die zonder vergunning speelgoederen heeft verkocht, werd een boete van ƒ40,ingesteld. Een geldboete van ƒ50,werd bij verstek geëist tegen F. K. te Den Burg, die een strandpaviljoen van zijn broer heeft geëxploiteerd. S.V. TEXEL Programma voor zondag 4e kl. A: Schagen-VZV; ZAP-Hollan- dia T.; Texel-Helder; Vios-BKC; LSW- Con Zelo. Afd NH: Oudesluis 2-Texel 2; WGW 4-Texel 3 Adsp Texel a-ZAP a, 12.30 uur, B-terrein. Zaterdag: adsp. Cocksdorp-Texel b; pupillen: SVC-Texel b, 2.15 uur. Van Texel 1 mogen we verwachten, dat ze weer wat ernst maakt. Als het juist is, dat het er op lijkt, dat men te weinig conditie toonde de laatste wed strijd, kan men voor de afloop van deze competitie weinig goeds verwachten Het kan ook anders en dat moet dan zondag bewezen worden. Tegen Helder is het ons bijna nooit gelukt te win nen. Als je speelt naar jullie kunnen, moet dat nu mogelijk zijn. Daar reke nen we op. Metalen poederdozen met spiegel Toilettasjes met knipje Nagelgarnituren Heren toilettassen Vapo's vanaf 3,50 per stuk 1,25 2,95 3,25 1,— Overhemdenetui's, breitassen, scheerspiegels, haarborstels in diverse prijzen In geschenkdozen zoals Old Spice, Tabak, Mornij, Valdelis, 4711 kunt u bij ons een ruime keuze maken ln parfums, eau de cologne, lotions, luxe dozen zeep, alleen in de bekende merken Chonel no. 5, Bourjois, Maja, Dona, Piver, Mornij, Romage, Yardley enz Voor de betere merken naar voor nu kunt u Verkrijgbaar bij Dieren -Encyclopedie 6 Dierenencyclopcdie-spaarzegels (op vrijwel alle soorten AH-Koffic en Thee) Haal een spaarkaart in uw AH-winkcl. U kunt, bij inlevering van een volle spaarkaart, het boek direct voor f 2.50 meenemen. Doe het meteen! De oplage van dc Dierenency clopedie is beperkt tot 25.000 exemplaren Met beschrijving van 500 dieren 75 prachtige grote foto's 190 bladzijden Formaat boek. 16 x 24 cm In geplastificeerde band 50 GRAM LETTERS MELK OF PUUR GROTE 100 GRAMS LETTER - MELK OF PUUR 67 ZOO GRAMS BLIK BLIK NU FIJN GEKRUIDE reuzepak 250 gram Gesneden Red Dart heel blik 13< KWALITEITS GARANTIE Wanneer u enig bu gekocht artikel niet élke cent waard acht die u er voor hebt betaald, dan wordt u door Albert HgUn het volle be drag vergoed. Prompt zonder enlgo bedenking. Albert Heijn

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 4