Sint Nicolaas is weer op Texel damesfauteuils Intocht met versterkt gevolg De heer L. J. \P eijdt bracht het van timmerman tot techn. hoofdambtenaar Rekeningen horloge J. Nauta schooltas wildebras poppei gouden ring J. Nauta De Blauwe Bergen BAL NA Voor al uw St. Nicolaas-inkopei J. P. STAM aanlopen vanaf f 55, MOERBEEK'S MEUBELHANDEL Zaterdagmiddag j.l. heeft Sint Nicolaas voet op Texels bodem gezet. Om 2 uur 's middags arriveerde de goedheiligman te Oudeschild, waarna hij zich naar Den Burg begaf. De belangstelling was enorm, ook op de Groeneplaats, waar de Sint weer door de burgemeester en het bestuur der winkeliersver eniging werd ontvangen. Toen wij zaterdagmiddag deel uit maakten van het duizendkoppige pu bliek, dat zich op de haven had verza meld om St. Nicolaas in te halen, heb ben we de barre kou een ogenblik kun nen vergeten. Niet alleen door de dringende kinderschare rondom ons, maar ook door het hartverwarmende schouwspel dat de aankomst van de gewaardeerde Heilige bood. De haven van Oudeschild vormde als vanouds het décor van het verblijdende gebeu ren en de bisschop heeft een gelukkige keuze gedaan door zich op de sfeer volle „Dokter Wagemaker" te laten in schepen. Het moment dat het trouwe schip zich uit de dunne mist losmaakte en het ogenblik dat de wachtende kinderrijen de wat kleumende bisschop op het bovendek ontdekten, ontlokte gezang en kreten van herkenning Toen het schip, druk de stoomfluit demon strerend, afmeerde en de Goedheilig man met zijn talrijk gevolg van liefst 11 pieten op zijn schimmel Texels bo dem betrad, is ons geloof in Sint Nico laas dat gedurende de laatste weken eerlijk gezegd wankelde, wederom ver sterkt. De intochtcommissaris, de heer B. Bakker, belast met de organisatie van deze intocht, heette de Sint van harte welkom op Texel, speciaal namens de winkeliers van Den Burg. (Zoals U wellicht weet schaft Sint Nicolaas om redenen van practische aard zich een groot deel der cadeaus op Texel zelf aan!) In deze tijd van hoogconjunctuur, die kennelijk tot in Spanje doorwerkt, kan ook de middenstandsheilige wat scheutiger zijn, iets waarmee de nijvere Texelse winkeliers hebben rekening gehouden. Voor zijn bezoek aan het eiland is nóg een uizondering gemaakt. Om veiligheidsredenen is het wenselijk gebleken Sint voor zijn tochten over het eiland een paard aan te bieden, dat met het typisch Texelse landschap ver trouwd was. Er werd een beroep ge daan op de vereniging voor vrienden van het paard. De schimmel was af komstig van de familie Lap uit Den Hoorn en keurig verzorgd en opge maakt, een werkje waarvoor de heer Joh. C. Roeper een pluim verdient Zo toog de Sint naar Den Burg, ge volgd door tientallen auto's en bussen met kinderen. Aan het begin van het dorp voegden de diverse muziekkorp sen zich bij de stoet en werd een uit gebreide rondgang door de straten ge maakt. Het eindpunt vormde de Groe neplaats, waar de Sint zich naar het daar opgestelde podium begaf. Daar verwelkomde de burgemeester van Texel, de heer C. De Koning, de Sint en wenste hem een aangenaam verblijf op Texel toe. Ook de voorzitter van de winkeliersvereniging, de heer J. v.d. Meer, dankte de bisschop voor zijn komst. De reactie van de Sint op deze hulde was heel vriendelijk. Dat het eiland hem zeer na aan het hart ligt bleek uit de zeer verregaande kennis van de Texelse toestanden, die hij aan de dag legde Sint nam meteen de ge legenheid te baat om zijn misnoegen over de nieuwe haven uit te spreken. Hij vond het maar een koud gat en was blij dat de TESO hem (gratis) met een oude boot naar een oude haven had gebracht. Sint Nicolaas is conservatief in de goede zin van het woord Hij riep de Texelaars op om toch vooral de oude folkloristische gebruiken te handhaven. Zelfs had hij technische verbeteringen in zin met het podium waarop hij stond Het zou verrijdbaar kunnen zijn en daardoor gemakkelijk over te bren gen naar andere dorpen. De sint zei dit met het oog op de nog in statu nascendi verkerende plannen voor het komende UITVOERING D E K. IN DEN HOORN De heer G. Kiljan, voorzitter van D.EjK., vroeg in zijn openingswoord op vrijdagavond j.l. clementie voor zijn vereniging. Op deze jaarlijkse uitvoe ring moest D.E.K. n.l. voor het eerst z'n directeur, die 25 jaar lang de leiding van het Hoornder korps heeft gehad, missen. De heer U. D. Bousma heeft n.l. de dirigeerstok neergelegd. D.E.K. moest dus wennen aan zijn nieuwe directeur, de heer A. Kuik. Vermeld moet ook worden, dat enkele zeer ac tieve leden het korps eveneens hebben verlaten. Met dit gedunde fanfare moest getracht worden, goed voor de dag te komen. Begrijpelijk was het dat niet alles even vlekkeloos ging, maar over het geheel moet worden opge merkt, dat D.E.K. er in is geslaagd een goed concert te brengen Vooral het samenspel met de meisjesdrumband onder leiding van de heren S. Zijm en J. Koopman oogstte veel bewondering. Het optreden van de band met de ma joretteparade toonde aan, dat deze jonge band steeds correcter gaat spelen en lopen. Als een passend blijk van waardering in deze Sinterklaastijd ont vingen de instructeurs een speculaas. Na de pauze voerden de. leden van de Hoornder toneelvereniging de klucht „Amalia Azalea" op. Het was een ver makelijk stuk dat met veel vaart werd gebracht. De dames Jannie Lap en Nelie Dekker hebben succes geoogst, evenals de heren G. Witvliet en Kees Slegh. Souffleuse was Lies Witvliet. Zowel vrijdag- als zaterdagavond was „De Waldhoorn" goed bezet. De laatste avond werd het feest met bal besloten. Om zich op het peil van de laatste jaren te kunnen handhaven, dient D.E.K. voldoende jonge leden te krij gen. Dus jongens en meisjes met muzi kale aspiraties, neem contact op met het bestuur. Het is dringend nodig! seizoen van de winkeliersvereniging. Traditiegetrouw hadden de diverse kleuterscholen van het eiland voor een afvaardiging gezorgd, die allen voor de Sint mochten zingen. Zo kwam een eind aan deze jaarlijks terugkerende, maar voor jong en oud altijd weer indrukwekkende Sint Nico- laasintocht. TEXELSE BOYS-NIEUWS Van bondswege werd voor dit weekend alles afgelast. Dit was jammer, want ons veld was prima bespeelbaar. Toch is de afgelopen zon dag voor ons eerste elftal nuttig besteed, want er werd een oefenwedstrijd tegen Texel 1 ge speeld. Onze jongens hebben prima partij ge geven. Texel wist met 20 de leiding te nemen, doch J. Witte maakte korts voor rust er 21 van Na rust bracht A. Bogaard de stand op gelijke voet en C. Maas zorgde voor het 3de doelpunt van de Boys. Bob Bakker maakte voor Texel de gelijkmaker. 10 minu ten voor het einde was het A Boogaard, die in de uiterste hoek voor de Boys het winnende doelpunt maakte: 43. Zondag as.: Boys 1 vrij en Boys 2 speelt thuis tegen BKC 4. Adsp. a gaat op bezoek bij SVC a en Boys b speelt thuis tegen De Koog a, zaterdagmiddag, Terreindienst- Jac. Kager, Jn, Zoetelief Gzn. S.V. TEXEL Doordat de KNVB alle amateurwedstrijden afgelaste stond de gewone comp. stil en werd een oefenwedstrijd gespeeld tussen Texel en Tex. Boys, die door de Boys met 43 werd gewonnen. Een zware opgaaf wacht Texel 1 a.s. zondag bij Hollandia T. en daar moet nu reeds aan begonnen worden. Concentratie en conditie en een goede geest in het elftal. A.s, zondag dus naar Tuitjenhorn, Texel 2 gaat naar Schagen 3, Texel 3 thuis tegen Oosterend 2. Adspiranten a gaat naar ZAP Zaterdag adsp. Oosterend-Texel c; Texel b- ZDH. KANTOOR CULTURELE ZAKEN VERPLAATST Naar wij vernemen is de afdeling Culturele Zaken van het secretarie en het bureau van de jeugd- en recreatie consulent thans gevestigd in het voor malige TEM-kantoor. HERV. GEMEENTE WAAL EN KOOG Dinsdagavond 8 uur wordt te De Waal kring gehouden bij de fam De Wolf. Donderdagavond 8 uur wordt in het jeugdhuis te De Koog de oudere kring gehouden. LEESBIBLIOTHEEK TE OOSTEREND Leesgierig Oostcrend kan niet wachten op dc reizende bibliotheek. Daarom wordt reeds vrijdagavond om 8 uur in de o.l. school begon nen met het uitlenen van boeken uit de dorps bibliotheek. Laat ieder die zich wil verdiepen in goede lectuur deze datum noteren! FILMAVONDEN BEJAARDEN DE COCKSDORP-EIERLAND Zuid-Eicrland Donderdag- en vrijdag avond zijn in het vliegveldhotel filmavonden gehouden De opbrengst daarvan was bestemd voor de bejaarden. Donderdagavond hebben de bejaarden kunnen genieten, terwijl vrijdag avond iedereen welkom was. Het was jammer dat de zaal de tweede avond niet zo bezet was, want de heer Bruin vertelde op bijzonder vlotte en interessante wijze over zijn ervarin- kgen in de Scandinavische landen. In de pauze werd een verlotinkje gehouden, waarna het laatste deel van de film werd gedraaid. Voor de aanwezigen waren het gezellige avonden. KLAVERJ ASNEEUWS As donderdag organiseert Klaverjasclub Den Burg in Hotel „De Zwaan" een grote open klaverjasdrive, de z.g. Sint Nicolaasdrive. We rekenen op grote deelname daar er ge speeld wordt om zeer fraaie prijzen. De aan vang is precies 8 u. Een ieder is hartelijk wel kom Zaal open om 7.30 uur. Seer. J. C. R. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, J. Keijser Dzn., Ongeren, slaagde aan de Hogere en Middelbare Techn. School te Hilversum voor het diploma Electron ica TEXELSE MARKT 3 koeien 700850; 1 pink 400; 18 nuka's 60150; 10 schapen 80—120. OOSTERENDERS LET OP! Tot en met donderdag a.s. kunt U de schoentjes van de K. R.-actie, voorzien van naam en adres, inleveren. Later niet meer' De heer L J Weijdt (39) heeft be wezen dat het nog mogelijk is, na een bescheiden begin een carrière op te bouwen, die er wezen mag, Onlangs werd hem door de directie van Rijks waterstaat meegedeeld, dat hij was be vorderd tot technisch hoofdambtenaar. Zo'n rang wordt niet cadeau gegeven. Er is hard voor gewerkt Zéér hard zelfs al geeft de heer Weijdt dat met bescheidenheid toe. Dat wordt duidelijk wanneer hij ons iets vertelt over de wijze waarop hij deze aantrekkelijke sport van de waterstaats-ladder heeft bereikt. De heer Weijdt is Oudeschilder van geboorte (een diepgezonken Oudeschil der in de ogen van zijn plaatsgenoten?; de heer Weijdt heeft momenteel de lei ding van de door hen zo verfoeide veerhavenaanleg bij het Horntje!) Zijn vader was timmerman en het was de bedoeling dat de jonge Weijdt hetzelfde beroep zou gaan uitoefenen. Hij ging naar de ambachtsschool in Den Helder, leerde voor timmerman en haalde het diploma. Er werd nog een jaartje aan vastgekoppeld, waardoor hij ook nog meubelmaker werd. Daar had de jonge Weijdt kunnen stoppen; ongetwijfeld zou hij een goed beoefenaar van het vak zijn geworden Zijn leraren hadden echter opgemerkt, dat hij een wiskun deknobbel had. Ze spoorden hem aan verder te studeren. Het ging zo goed dat men wel zag, dat er meer in hem stak dan een timmerman alleen. De oorlog kwam en vertraagde de plannen. Toch wist hij zich in die dagen op te werken tot hulpuitzetter. In die functie werd hij door Rijkswaterstaat aange nomen. Van dat ogenblik af benutte hij elk vrij moment om zijn theoretische kennis te vergroten. Dankbare gevoe lens koestert de heer Weijdt ten aanzien van zijn leraren op de avondteken- school. Speciaal de heer Veldstra heeft zijn pupil de nodige duwtjes in de rug gegeven Het resultaat van de inspan ningen kwam in april 1947, toen de bevordering tot tijdelijk opzichter af kwam. Tot ongeveer een jaar na die datum was Weijdt werkzaam bij de Studiedienst van Rijkswaterstaat. Het werk bestond uit research. Hoewel de ervaringen die Weijdt bij deze dienst opdeed ongetwijfeld nuttig zijn ge weest, zag hij déér toch zijn toekomst niet. De bevordering tot opzichter C volgde. In deze functie kon hij tonen wat hij waard was op Vlieland, waar hij de leiding kreeg van grote onder houdswerken. Hij viel op in gunstige zin. In z'n vrije tijd studeerde hij voor het PBNA-diploma, dat in 1949 werd behaald. Na het beëindigen van het werk op Vlieland achtte Rijkswater staat de tijd rijp om Weijdt tot opzich ter B te bevorderen Dat was in 1954 Wrakkenvisser „En toen werd ik wrakkenvisser..!" vertelt de heer Weijdt als hij verhaalt over de periode die hij doorbracht als „gezagvoerder" van een bergingsvaar tuig. Het IJsselmeer werd in die dagen gezuiverd van allerhande wrakken, die er tijdens de oorlog in terecht ge komen waren. Ondertussen was een aanvang ge maakt met de uitvoering van het Del taplan. Ook daar heeft de heer Weijdt zijn steentje bijgedragen. In 1955 werd hij „uitgeleend" en legde op Goeree- Overflakkee een asfalt-zeewering aan. Het project „Bolwerk Eierland" bra'cht hem weer naar het Gouden Bol- tje. Bij de aanleg van die zeewering nabij de vuurtoren had hij de gedeelte lijke leiding. In de herfst van 1956 was het werk voltooid. Via allerlei kleinere werken werd de heer Weijdt betrokken bij de realisatie van de plannen voor het Horntje. Voor lopig bleef het bij de bestudering van de tekeningen en bestekken „Ik heb er in die dagen pakken van door moeten werken zegt de heer Weijdt. Het is geen aangename herinnering. „Ik ben een man van de praktijk die papier winkel is nodig, maar ik krijg pas ple zier in het werk als ik het onder mijn handen zie groeien, dan wordt het een hobby voor me. Wéér een bevordering in 1957. Nu tot opzichter A. De heer Weijdt had toen tevreden kunnen zijn. Het was een eindrang. Maar Weijdt kreeg steeds meer zin in zijn „hobby" en ging verder studeren. Het was een opleiding op HTS niveau, de z.g. cursus „Wouden berg" Toen de heer Weijdt zich voor de cursus liet inschrijven draaide die al bijna een jaar. De achterstand werd echter snel ingehaald en toen hij slaag de voor het examen „Zeeland" was hij nummer één met een aantal punten, dat nog nimmer in de veertig jaar dat de cursus bestond aan iemand was toe gekend! Het was aanleiding om hem te bevorderen tot technisch ambtenaar le klasse. De kwaliteiten, die hij aan de dag legde bij de werkzaamheden aan het Horntje deden de arrondisse mentsingenieur besluiten hem voor te dragen voor de bevordering tot Tech nisch Hoofdambtenaar. De beslissing was goedgunstig en werd onlangs be krachtigd. Niet alleen de vakbekwaam heid, zowel theoretische als practisch, heeft bij deze beslissing de doorslag ge geven, Hij heeft ook geconstateerd, dat de heer Weijdt tactisch weet op te tre den en zich op de juiste wijze weet aan te passen aan omstandigheden die zich onverwachts kunnen voordoen. De heer Weijdt zelf wimpelt alle lof af. Het werk is zijn hobby, wat niet wil zeggen dat daarnaast niets voor hem zou bestaan. Zijn belangstelling voor andere liefhebberijen, zoals mo delbouw, schepen en visserij is ook nog lang niet weggeëbd Wellicht zult U na kennisneming van deze feiten net als wij trots zijn op deze hardwerkende, bescheiden Texelaar! PUPILLENCOMPETITIE Zaterdag j I alles afgelast. Programma a.s. zaterdag: SVO-Texel c; SVC-Tex. Boys b en Texel a-ZDH, alle aanvang 2.15 uur. UITSTALLING KLEINE CADEAUTJES Dc cursus kleine cadeautjes wordt deze week in alle dorpen feestelijk besloten. U wordt van harte uitgenodigd om enkele resul taten van deze cursus te komen bewonderen op de onderstaande dagen. U kunt dan een idee krijgen, met welk een enthousiasme en resultaat er door de Texelse dames is gewerkt. Wel dient hier vermeld, dat reeds enkele pro ducten naar Spanje zijn doorgestuurd. Den Burg, Rode Kruisgebouw, dinsdag 27 nov 's middags 3-4 uur, 's avonds 8-9 uur; Dc Waal, Dorpshuis, woensdag 28 november, 's middag 3-4 uur; Eierland, vliegveldhotcl. donderdag 29 novem ber, 's middags 3-4 uur; Oosterend. 't Centrum, donderdag 29 nov., 's avonds 8-9 uur en vrijdag 30 november, 's middags 3-4 uur; Oudeschild, R.K. Parochiehuis, donderdag 6 dcc., 's avonds 8-9 uur en maandag 10 dec., 's avonds 8-9 uur; De Koog, Herv Jeugdhuis, vrijdag 7 december 's avonds 8-9 uur. Werkgroep Huish. Voorlichting „Texel" „DE NIEUWE KIEKEBOE" (Ingezonden 2) Fak-Fak, 22 november 1962, sneeuw en ij zei. Geachte oer-oude Texelaar(ster), Aan Uw ingezonden stuk hebben wij gemerkt, dat je heus geen Bruin hoeft te heten, om ze nog „bruiner" te kun nen bakken. Jammer, dat wij Uw por tret nog niet in de „oude Kiekeboe" hebben zien prijken. Dan zou vast iedere echte Texelaar de tentoonstel ling bezocht hebben. Wij vinden het fijn voor U, dat U dan niet tot die kudde van Prof Wieger Bruin behoort. Waar om U nu juist de firma Vroom en Dreesmann wilt uitnodigen is ons niet duidelijk. Wij kunnen het toch zeker wel onder de Texelaars houden? U zou natuurlijk in een volgend stuk je de suggestie kunnen doen om in de bekende Texelse bouwstijl een schapen- boet als raadhuis te bouwen. Daar ho ren die schapen toch thuis, nietwaar? Wat Fak-Fak betreft, U hoeft echt niet hoor! U mag van ons best naar Oudeschild, alleen zullen wij U daar niet inhalen met een comité ter huldi ging van Uw waarlijk vooruitstrevende ideeën. Misschien gaan Uw schapen daar ook nog wel naar toe, je weet maar nooit, als er één over de dam Maar ach, wij staan misschien teveel onder „vastelandse" invloeden, dus trekt U het zich maar niet aan, want wij zijn maar gewone Dagelijkse Fak-Fakkers. Goos Westerlaken Ko de Wolf Frits Plantinga KIJKAVOND HANDWERK- EN HOBBYCLUB OUDESCHILD Zoals uit bovenstaande benaming blijkt heeft de handwerkclub van Oude schild er enkele branches bijgetrokken. Gedurende de laatste tijd heeft de club heel wat gepresteerd. Zonder de hulp van een deskundige worden de meest waardevolle artikelen gefabriceerd, let wel door kinderen beneden 14 jaar Eerlijk gezegd wordt in tijd van nood de heer J. Dijker wel eens gealarmeerd, aan wie de club veel dank is ver schuldigd. Resultaten in de vorm van allerhande naai- en knutselwerk worden tentoon gesteld. De kijkavond wordt gehouden ten huize van mevr. D. Janssen, de Ruyterstraat 103. 29 november om 8 uur 's avonds wordt de tentoonstelling geopend. Kinderen boven de 12 jaar zijn tot 9 uur ook welkom. Om een en ander nog aantrekkelijker te maken, wordt een verloting georganiseerd met fraaie prijzen. Hoofdprijs is een grote looppop, tweede prijs een garage (miniatuur) en de derde prijs een boe kenkast. Door het kopen van loten steunt de hobbyclub, die dringend om gereedschap verlegen zit. Je kunt niet alles blijven lenen....! Ook ge reedschap, dat U misschien nooit meer gebruikt, is bij ons welkom. Neemt U het mee? Op de kijkavond kunt U het Sint Nicolaas overreiken (die persoon lijk aanwezig is) en deze zal het de hobbyclub schenken. U komt toch ook? De koffie en chocolademelk staan klaar! „DE OUWE KIEKEBOE" Vanmiddag (van 16.00-18.00 uur) en vanavond (van 19.00-22.00 uur) bestaal voor het laatst de mogelijkheid om dt tentoonstelling te bezichtigen, in hel dorpshuis „De Wielewaal" te De Waal In Den Hoorn of in De Koog heefi iemand op de tentoonstelling een zelf. gebreide das (bruin, blauw met groen) achtergelaten. De eigenaar wordt ver zocht deze das aan het bureau Cultu rele Zaken af te halen. STERK SPEL VAN „DE DUINKANTERS" IN „DE BLAUWE BERGEN" De Koog Men herinnert zich stel- lig nog het toneelspel „Meeuwen bo ven Sorrento" van Hugh Hastings. Vac weinig minder allure is het spel „D blauwe Bergen" van dezelfde auteur De toneelvereniging „De Duinkanters" heeft vaker bewezen niet op te ziei a tegen een stuk van hoog niveau. Zo oo) nu jongstleden zaterdag hebben wj het prachtige resultaat in de zaal „De Toekomst" mogen bewonderen. De heer D. Bonne, die deze avom opende, deelde mee, dat de Duinkan- ters „door een ravijn van moeilijkhe den" en tegenslagen hebben moetei gaan, om „De blauwe bergen" ten to nele te kunnen brengen. Onverwach vertrek en ziekte van hoofdrolspeler! waren hiervan de oorzaak. Mevr. Ko ningsveld, die een dezer rollen op zid had genomen, heeft zich op een bijzondere wijze van haar taak gekwe ten en de rol van een overdreven, over gecultiveerde vrouw van het begin to het einde overtuigend gespeeld, evena! de heer J. v.d. Kerkhof in zijn van George Ashley. Zijn zeer moeilijki rol, waarin vaak stil spel voorkwam gaf hij prachtig weer. Mac (K. Bonne) een Schotse knecht, met een filosofisch kijk op leven en dood, had naar wi menen wel de moeilijkste rol. Zijn zee sterke spel dwong ieders beWonderi^ af. Sally (mevr Kamp-Pranger) wa als brutaal, kittig dienstmeisje precie op haar plaats. Tam (H. Veldman) zestienjarige zoon, was als vanouds enthousiast en geheel de jongen die hi moest zijn. De kleinere rollen werden voortref felijk gebracht door mevr. Bakker Buysman, D. Bonne, H. Koopman Marjan Bonne. (Marjan moet als toe komstig sterretje wel wat meer volum aan haar stem geven). Het is een goede keuze van Duinkanters geweest om een dergelij! karakterstuk als „De blauwe bergen' op te voeren. De ademloze stilte in d: zaal was wel het beste bewijs hoe d toehoorders in de ban van het stu geraakten. Het is een succes geworden Wij moeten nog even melding make, van de bijzondere mooie décors, di door de leden zelf gemaakt waren. Zi hebben zeker meegewerkt om sfeer van het stuk te geraken. Aanstaande zaterdag zal het stuk De Koog een heropvoering krijgen. Hel besluit daartoe werd genomen doo. „dwang" van buitenaf. Een duidelijke, bewijs van succes kan een toneelvereni ging zich moeilijk wensen! texelaartjes Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Te koop kinderwagen. Keesomlaan 4 Te koop dames sportfiets z g.a n Wittekruislaan 1 Te koop z g a.n. wandel wagentje, jonge kwartels en zeebravinken Adres bureau van dit blad. Tehuis gezocht voor jong katertje. Schilderend 17 Te k. 2-pitsgasstel f 7,5(J» 2 petroleumstellen hi kinderledikantje met bedje f7,—, groot nachtkastje f 2,50, rookstoel met schuimplastic kussens f6,-, uitschuiftafel 16,—, kleine tafeltjes h f3,50, diverse stoelen a f 1,50. 4 moderne eetkamerstoelen f 40,—, naaibox f2,—, lectuurbak f 1,—Schilderend 111, Den Burg. Te koop gevraagd Meccano. R. jaspers, salon wagen, Hollewal, Den Burg Te koop autoped, en driewielerfietsje. Vogel- mient 27, De Koog. Te koop een woonhuis te Oudeschild. Br. onder nr. 419aan bur. van dit blad. Te koop wegens over compleet een prima elektr. scheerapparaat, Philips f 15,— en een d. grijs heren costuum z.g.a.n. f 45, Adres bur. van dit blad. Te koop een meisjesfiets leeftijd 8 a 10 jaar. Gemaal Waalenburg, tel 02223-372 Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van ons zoontje en broertje Cornelis Johannes (KEES) P. Kok K Kok-Driegen Piet, Wilma, Jan Westermient H 94, Den Hoorn, Texel, 23 november 1962. tenname van de Huishou delijke Voorlichting gaarrte direct insturen Kogerstraat 40, Den Burg. Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Staat er dit maal een op het verlanglijstje? Komt U dan eens kijken naar de mooie sortering bij Weverstraat Enwij verkopen alléén horloges met garantie. Voor een prima koffer, heren- en dames beursen slaagt U bij J. P. Stam Uit voorraad leverbaar di bekende vanaf f 0,75 Visman, De Cocksdorp fi at d: Wat zou zij graag een mooie met echte steen heb' ben! Nu, met Sinterklaas kunt U haar blij maken. Vooral als U de ring koopt bij Weverstraat Daar is een zeer grote sortering. Wegens enorm succes voeren De Duinkanters op veelvuldig verzoek zaterdag 1 december a.s nogmaals op ernstig spel in 3 bedrijven door Hugh Hastings in hotel De Toekomst te De Koog. Aanvang 8 uur. Entree f 1,75 Toegang boven 16 jaar. eerst even bij Wij brengen een pracht collectie Bankstellen, schemerlamp en kapstokken Kleden voor tafel en divans Zie onze etalages

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2