Opa heeft verkering Damp0 brei HuüSfurol Dames >ckl handen Uw maag smeekt om Bennies, TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 7 DECEMBER 1962 K.L.D. TEXEL UITGEBREID BOEIENDE WERVINGSTENTOONSTELLING LUCHTWACHTDIENST In een vorig artikel hebben wij een uiteenzetting gegeven over het doel van het Korps Luchtwachtdienst. Dit ge schiedde naar aanleiding van de door het Korps te voeren propaganda- en wervingsactie. Deze actie heeft inmid dels plaatsgehad. Vorige week woensdag en donderdag is een interessante tentoonstelling in gericht geweest» die op aanschouwelijke wijze nog eens een beeld gaf van de werkzaamheden bij het K.L.D. Tevens werd een film vertoond met een inhoud van gelijke strekking. Dit alles om een aantal mensen te winnen voor het werk van de Luchtwachtdienst. Om zoveel mogelijk Texelaars naar „Casino" te trekken waren uitnodigin gen verzonden. Over gebrek aan be langstelling hebben de organisatoren niet te klagen gehad. Ook niet over het uiteindelijke resultaat dat de actie opleverde: ca. 30 jongelieden hebben zich voor het korps opgegeven, waarbij zij de voordelen die de verbintenis op leverden zwaar hebben laten wegen. Voor de categorie, die de diensttijd heeft doorgebracht en nog geen mobi lisatiebestemming heeft en in het alge meen gezegd, de groep die na het vol einden van de diensttijd weinig voelt voor herhalingsoefeningen levert een verbintenis duidelijke voordelen op. Het is een prettige wetenschap dat men in tijd van mobilisatie in de woonplaats kan blijven terwijl de herhalingsoefe ningen voor de luchtwachters niet be staan. Daar tegenover staat dat men bereid moet zijn wekelijks de lesavonden te volgen. Men sluit een verbintenis van twee jaar. Deze verbintenis is nu ook weer niet zó dwingend; zou het werk bij het K.L.D. erg tegenvallen, dan is het mogelijk om zich terug te trekken. Dat dit in de praktijk zelden voorkomt, bewijst wel dat het K.L.D.-er zijn een prettige job is. Sedert 10 jaar kent Texel z'n eigen K.L.D.-groep. Het bleek noodzakelijk de gelederen te versterken. O.a. in ver band met de toenemende snelheid van de moderne vliegtuigen zijn de werk methoden veranderd Nog altijd is een goed gezicht en gehoor van belang. Bij de keuring, die een adspirant KLD-man moet ondergaan wordt menigeen afge keurd doordat die zintuigen niet ge noeg gescherpt zijn. De wervingsactie op Texel werd geleid door de kapitein M. Verkuil van de Luchtwachtgroep Alkmaar. De sergeant-majoor J. P. de Haan. die sedert 8 jaar instructeur is voor de posten op Texel heeft menigeen aan z'n club weten toe te voegen, maar een paar mensen extra zouden geen kwaad kunnen, m verband met de keu ring waarbij waarschijnlijk enkelen zullen worden afgewezen. Mensen met interesse kunnen zich wenden tot de 4e Luchtwachtgroep te Alkmaar, Boe zemsingel 2. HET DRINKEN VAN ZEEWATER Van de heer A. Götz, de man die het Terschellinger zeewater Paal 8" in de handel brengt, ontvingen wij naar aan- leiding van onze publikaties over dit onderwerp het volgende schrijven. de kracht van een verkoudheid bbs bij Vader, Moeder en Kind ^Bi DAMCLUB TEXEL Uitslagen: J. Vinke-J. Hooijberg 20 P. Bakelaar-C. v. Heerwaarden 20 C. Vinke-C Meedendorp 02 Jo Schoo-Jb. Koorn 11 Jac. v. Heerwaarden-H. Bruining 02 P. Kooiman-C v.d. Werf 11 J. A. v.d. Slikke-G. Dros 11 C P Burger-D. v.d Werf 0—2 Vios-Texel: C. Chattellon-C. Dijker 20 A. Koopman-C Meedendorp 20 N. Vriend-J. Hooijberg 20 H. Vriend-S. Ros 11 C Neefjes-S. v. Heerwaarden 02 J. Jong-P. Bakelaar 02 G. Houten-C. v. Heerwaarden 02 W. Vriend-P. Kooiman 02 G Jong-J. v. Heerwaarden 11 J. Boon-J. A. v.d. Slikke 11 9—11 Onze eerste overwinning in deze competitie is dan eeri feit geworden. Met het punt dat we overhouden uit de match tegen Andijk hebben we dan nu 3 punten uit vier wedstrijden. Ook nu werd er niet sterk gespeeld en aan de bovenste borden goed ge knoeid. Zondag tegen HDC kunnen we ons dergelijke grappen niet veroorlo ven, indien we een eervol resultaat wil len bereiken. ZON, MAAN EN HOOG WATER Dc zon komt 9 december op om 8.35 uur en gaat onder om 16 29 uur; 12 december op om 8.38 uur en onder om 16.28 uur. Maan: 11 dcc. V.M.; 18 dec. L.K. Hoog water ter rede van Oudcschild: 7 dec. 3 46 en 16.11; 8 dec. 5.15 en 17.40; 9 dec. 6.33 en 18.56; 10 dec. 7 34 en 19 53; 11 dcc. 8.28 en 20 46; 12 dec. 9.16 en 21.30; 13 dcc. 10 01 en 22.14; 14 dec. 10.43 en 22,48: 15 dec. 1123 en 23.32. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. Mijne heren, Mijn hartelijke dank voor het toe zenden van Uw editie van vrijdag, 23 november 1962, waarin een artikel voorkomt van de heer M. Th. J. Ber- lage, adjunkt-Inspecteur van de Scheepvaart, die zijn bezorgdheid uit spreekt over het drinken van zeewater door schipbreukelingen en zich verwon derd toont over het feit dat ik zee water in de handel bren voor mense lijke consumptie. De bezorgdheid van de heer Berlage is gegrond en wordt onderstreept door de Inspekteur-Generaal voor de Scheepvaart, die bekend gemaakt heeft dat het drinken van zeewater voor schipbreukelingen onder alle omstan digheden ten sterkste moet worden ontraden. De noot van Uw redaktie naar aan leiding van het ingezonden stuk van de heer Berlage was vanzelfsprekend en zeer logisch, het betreft hier n.l. twee totaal verschillende zaken die niet te vergelijken zijn. 1 Om een voorbeeld te noemen, men zal het drinken van zuivere alkohol te allen tijde aan iedereen ontraden, maar zodra men de alkohol verdunt tot 45% l(in de volksmond borrel) en met mate drinkt kan ze een heilzame werking hebben op de geest en het lichaam. Dit is ook van toepassing op het zee water dat door mij in de handel ge bracht wordt onder de naam „Noord- zeemineralen". Het is verdund tot een bepaalde verhouding, waarin de mine ralen die het bevat behouden blijven en volgens wetenschappelijke onderzoe kingen gaat er op deze manier een heilzame werking vanuit. I In Engeland, Frankrijk en Duitsland worden therapeutische behandelingen met zeewater toegepast door medici, die in eerste instantie het drinken van i onverdund zeewater ontraden, maar daarnaast adviseren om voor elke maal tijd een glas zeewater te drinken, zoals ik dit in de handel breng. Iets nieuws is het drinken van zee water dus niet, alleen in Nederland maakt men nog te weinig gebruik van de mogelijkheden die de zee biedt. In verschillende Europese landen die aan zee liggen, past men al jaren drink- kuren met zeewater toe, en volgens me dische kronieken werpt het goede re sultaten af. 1 Verder wil ik nog vermelden, dat de bewerking en de controle van mijn produkt in handen is van een pharma- ceutische fabriek te Meppel. A. Götz, Badweg 4, West Terschelling aan zee. KLAVERJASCLUB DEN BURG Het was een zeer geslaagde en bui- I tengewoon gezellige drive, welke wij j vorige week donderdag in hotel ,,De Zwaan" hebben mogen beleven. Niet minder dan 19 tafels. 76 verwoede kla verjassers van geheel Texel, hebben bijzonder hard gestreden voor de zeer mooie prijzen, welke de club voor deze St. Nicolaas-dnve beschikbaar had gesteld. De uitslag was: 1. W. Pranger 7113 pnt. 2. H. Grootjes 7004 pnt. 4. H. Barhorst 6982 pnt. 3. P. Veeken 6991 pnt. 5 Adr. Huisman 6920 pnt. en zo vervolgens tot 14 prijswinnaars toe, die allen met een klein puntenver- schil de prijzen mochten uitzoeken. Een avond voor herhaling! Seer J. C. R. GEVONDDN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 30 november 1962 j Gevonden te Den Burg: vier pakken spij kers; handpomp van bromfiets; bruine rechter handschoen; bruine portemonnee met ƒ2.50; oude bruine herenportemonncc zonder inh.; blauwe dameshandschoen, twee rijksdaalders; rood kinderportemonneetje met gulden en briefje, waarop „een pakie kippesoep"; witte plastic damesportemonnee met ƒ1,77; rechter bruine lederen dameshandschoen; goudkleurige ketting met goudkleurige bol: beigckleurigc wollen sjaal; plank met grote verstelbare moer; linker lederen herenhandschoen; wit plastic I rijwieltasje; sleutelbos met 4 kleine sleutels; groene autoped; roodwollen truitje met rits sluiting; wollen pluimmuts (licht- en donker blauw); rood-groen-geruitc wollen kindersjaal; I rode plastic portemonnee met ƒ0.10; blauw rode das; lege bruine hcrenportemonnee; ring met 3 sleutels en hanger Caltex; blauw kin- j derjasje met ritssluiting; geruite halsdoek. I Verloren te Den Burg. zak appels, heren- portemonnee met rits. waarin ƒ1,10; paar groene nylon dameshandschoencn; twee dreg- j ankers; rechterdamcshandschoen. bewerkte stof; blauwe nylon regenjas; vrij nieuwe I herenportemonnee-met ruim ƒ1.2 soorten foto's, Franse postzegels (bruin); gulden; 3 kalveren; gouden schakelarmband met plaatje; grijze damesportemonnee met 77,50; geel groene knipportemonnce, waarin plm. ƒ5, j damespolshorloge, merk Candmo". met scha- kclrekbandje; bewerkte doublé armband met gouden tientje jaartal 1875; kinderbrilletje; bruinledercn portefeuille met medaillon en j foto's; nieuwe donkerblauwe ceintuur met i lederen gesp; bruin-groen kindersjaaltje; nieuw zilvergrijs regenpak (jas en broek) maat 54; paar bruinledercn motorwantcn met voering; donkergrijze lederen dameshandschoen; grijze overjas: kniclap van metselaar Gevonden te Oosterend. wit kindcrschocn- tje; witte B.H.; bruinledercn handschoen; bock getiteld „Brood uit Water". Verloren te Oosterend: kindcrkruiwagen; blauwe nylon regenjas. Gevonden te De Cocksdorp: thermometer. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tol 18.00 uur. Vergadering Tijdens een bestuursvergadering van de afdeling De Cocksdorp is besloten de ledenvergadering van deze afdeling te houden op maandag 10 december des avonds om 8 uur in hotel „De Hoop". De agenda van deze vergadering vindt U elders in dit blad. VERKEERDE DATUM Door een misverstand is in de uitno diging voor de vergadering betreffende de vier'ng van het 550-jarig stadsrecht de datum 17 december opgenomen. Deze vergadering zal gehouden wor den op dinsdag 18 december a.s. in hotel „De Lindeboom-Texel" n.m. 8 uur CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 12 december a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn 13.00 uur; Oosterend 1400 uur; De Cocksdorp 15.15 uur; De Koog 16.00 uur. NIEUWS VAN „DE ZWALKERS" Het zomerkamp gaat dit jaar over de grenzen. In Kandersteg (Zwitser land) staat het Internationale Pfad- finderheim. 20 verkenners gaan met een touringcar daarheen voor een fijn kamp in een omgeving van bergen, dus een heel verschil met Texel. De tradionele oliebollenbakkerij op Oudjaar zal weer zorgen, dat heel Texel oliebollen kan eten. In Den Burg wor den bestellingen opgenomen op 29 de cember. In de andere dorpen wordt al leen gevent. MEDEDELING VERKEERSCURSUS DE COCKSDORP In verband met het overlijden van de heer Nota, zal hedenavond te De Cocksdorp geen verkeerscursus worden gehouden. De eerstvolgende cursus avond zal dus eerst plaats vinden op vrijdag, 14 december a.s. in café Nota. Afd. Texel Veilig Verkeer S.V. DE KOOG Het eerste moest thuis tegen BKC 3 aantreden In de slordige en weinig samenhangende eerste helft gebeurde weinig bijzonders. De Koog speelde slecht, BKC eveneens. Niet verwon derlijk dus dat de rust met 00 inging. Misschien was de thee inspirerend voor de Koger voorhoede, want die ging merkbaar beter spelen. Na een kwartier namen we zelfs de leiding. Toen Schot de bal te pakken kreeg was het meteen raak: 10. Op een gegeven moment kreeg ook Fedde een kans. Voor echter de bal in het doel belandde, floot de scheidsrechter voor buitenspel. Een ogenblik later schoot Kees juist over de hoek. Eindelijk knikte Leo de bal door naar Geri, die zonder dralen nummer twee liet aantekenen! Enkele minuten voor het einde wandelde Schelfhout, de back notabene, door alles heen en plaatste nummer drie in de touwen! De adspiranten gingen naar Boys b op bezoek en wisten daar na een waar schuttersfestijn te winnen met 141: Het tweede had een vrije dag. Zaterdag wordt er niet gevoetbald Zondag gaat het tweede naar ZAP Het eerste ontvangt Petten (ook de leider) om 2 uur. Doe je best mannen en tracht de punten thuis te houden!! GESLAAGD ST. NICOLAASI-EEST TE OUDESCHILD Men schrijft ons: De handwerk- en hobbyclub onder supervisie van mevr. D. Janssen en mej. G. de Vries heeft op een zeer bij zondere wijze het St. Nicolaasfeest ge vierd. Nite alleen de clubleden, maar ook de overige jeugd van Oudeschild was van harte welkom en mocht Sint en Piet een handje komen geven, en een kleine versnapering in ontvangst nemen. De ouders hebben dit royale gebaar zeer op prijs gesteld, dit was te bemerken aan de enorme toeloop op de kijkavond. Er waren momenten dat de clubleden deze drukte niet verwerken konden en hulp van bezoeksters zeer dankbaar werd aanvaard. Onze bijzon dere aandacht werd gevestigd op de prestaties van onze kinderen, die in de mooie dingen tentoonstelde. Het meest korte periode van 3 maanden werkelijk opvallende was wel, dat de meisjes jon gensspeelgoed '(garages enz.) en de jon gens meisjesspeelgoed (poppenbedjes en wiegjes) gemaakt hebben. Daarbij wil len wij onze erkentelijkheid uitspreken voor de buitengewone goede organisa tie, waardoor dit feest zo'n buitenge woon prettig verloop had. Namens de gezamenlijke ouders willen wij langs deze weg mevr. Janssen en mej. De Vries hartelijk danken en niet te ver geten St. Nicolaans en Zwarte Piet. mevr. A Zandee-Koopman mevr Boom-Gieles mevr. B. J. Eelman-de Ridder mevr. De Vries-Roskam mevr. D. Schraag-du Porto. Loterij handwerk- en hobbyclub Er kunnen nog prijzen worden opge haald op de volgende nummers: groen; 616 looppop: 163 theeblad en 120 zwaardje; rose: 506 garage, 947 poppe- bedje en 265 muts. Afhalen bij mevr. D. Janssen, De Ruytertsraat 103, Oude schild. FILMNIEUWS: In verband met het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina zal zater dag a.s. geen film in het dorpshuis ver toond worden. „MENEER PASTOOR ZET N KRAAK" met Gert FrÖbe, Karl Heinz Böhm, Rudolf Vogel en Ellen Schwiers. Paul Wittkowski, specialist in het openbreken van brandkasten, heeft al drie veroordelingen achter de rug als hij weer in het beklaagdenbankje staat. Als hij veroordeeld wordt tot 8 jaar gevangenisstraf, is dat te veel voor de kolossale Paul en op het moment dat hij weggeleid wordt, breekt hij los en vlucht een kerk binnen. Hij knielt neer en bidt om hulp. Zijn gebed wordt won derlijk snel verhoord als een jongetje van een wasserij binnenkomt en aan Paul vraagt of hij zo goed zou willen zijn een doos en wat wisselgeld aan de Pastoor terug te geven. Paul verkleedt zich in toog en haalt op het nippertje een trein. Op een stil plekje springt hij uit de trein en gedreven door hon ger breekt hij een provisiekast open, uitgerekend in de pastorie van het dorpje Juist wanneer hij de benen wil nemen, haalt de huishoudster de ietwat verfomfaaide „pastoor" in huis. De jonge pastoor Steiner is nogal verbaasd over de late komst van de onverwachte „collega" en hij vermoedt dat die van „hogerhand" is gestuurd om zijn beleid te controleren. Na allerlei dwaze ge beurtenissen komt Paul toch weer op het politiebureau terecht maar de Voor zienigheid zelf zorgt voor een „happy end" i^i ui in i i handen ryw Of SChrool HAMEA-CÏIEIÜ2ÜLÜ2J als overtollig maagzuur weer zo'n laaiende zuurkolom doet opslaan en U niet weet waar U te bergen van die snerpende pijn. U weet toch, over de hele wereld vinden méér mensen dage lijks baat bij Rennies dan bij enig ander maagtablet. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Vrijdag 7 december Dc Koog. N H Jeugdhuis, 20.00-21.00 uur, expositie „Cursus kleine cadeautjes". Zondag 9 december Den Burg, dorpshuis, 20.00 uur. filmvertoning „Meneer Pastoor zet een kraak", alle leeftijden Den Burg. betrouwbaarheidsrit MAB-club. Zuid-Eierland, Bethel, 20.00 uur, N.H. Ge- meenteavond Maandag 10 december Den Burg, „De Lindeboom-Texel. 20 00 uur, bijeenkomst 't Nut. lezing: „Kernenergie vooi vreedzame doeleinden". Den Burg, hotel „Lakeman", 20.00 uur, in structieavond voor zondagsschoollciders en -leidsters. Donderdag 13 december Den Burg, „De Oranjeboom", 10.00 en 14.00 uur. opvoering van het stuk „Het raadsel" door de Texelse onderwijzers. Vrijdag 14 december Oosterend, o I. school, 20 00 uur, filmvertoning „Olympische Spelen 1960" door Ncd Sport federatie. Den Burg, „De Oranjeboom" 10.00 en 14.00 uur, opvoering van het stuk „Het raadsel" door de Texelse onderwijzers. Dc Koog, Luberti-school, 20.00 uur, contact avond Luberti-school. FEUILLETON: 16. Nou, ik in mei aan de baas ge vraagd, wanneer ik met vakantie kon gaan. Krijgt die vrijer zowat een ze nuwberoerte van de lach. Zegt-ie: Toon je mot je eens na laten kijken Is het in je bol geslagen? Jij met vakantie? Wie verbeeld je, dat je eigenlijk bent? De directeur zelf? Zegt-ie: Zet dat maar gerust uit je hoofd. Je kunt drie vrije dagen krijgen, dat is voorschrift, maar niet alle drie achter elkaar. Ik zal je wel vertellen, wanneer je ze nemen kunt. Ja, buurvrouw, zo ging dat in de dertiger jaren. En nou ben ik voorman en heb ik veertien dagen ineens en nog eens zes snipperdagen. Een mens weet niet meer, wat 'm overkomt". Na het broodeten gingen de passa giers in groepjes aan de wal. Een ge deelte ging naai de Sesselbaan om de j Vierseeénblick te bestijgen, anderen gingen het schilderachtige stadje be kijken. De Haan kende Boppard en besloot het deze avond kalm aan te doen. Hij haalde een boek van beneden en instal leerde zich op het dek Hij zuchtte be haaglijk. Heerlijk was het hier. Aan de overzijde ging een goederentrein en hij keek naar de lange sleep bruine en grijze wagens. Een salonboot van de Kóln-Dusseldorfer kwam door de bocht en minderde vaart voor de aanlegstei ger van het stadje. Het pontveer met een enkele auto erop draaide naar de wal, waar alweer andere mensen wachtten voor de overtocht. Op de kade hingen stedelingen over de leuning en keken naar de Rijn, zoals misschien al miljoenen mensen in de loop der eeu wen gedaan hadden. Een klok begon te luiden en een jong stel liep stijf ge armd onder de bomen van de boule vard, alles om zich heen vergetend Ginds zag je nog sporen van de oorlog' een ruïne van wat eens een kapitaal herenhuis moest zijn geweest. Nu groei de het onkruid welig over de brokstuk ken steen. Toch ademde hier alles vrede en geluk. Nog was het hoogseizoen en Boppard was ongetwijfeld overvol met vreemdelingen en landgenoten. Behalve de „Geertruida" lagen er nog drie va kantieschepen tegen de kade en de grote witte raderboot van de passa- giersdienst meerde aan en de eerste opvarenden verlieten het schip, terwijl anderen zich gereed maakten om ver der te reizen. De zon was achter de bergen gezakt, waardoor de hitte van de dag plaats maakte voor een frisse koelte, die weldadig aandeed. Hij stak een sigaar op en keek weer j in zijn boek. Misschien zat hij vijf mi nuten te lezen, toen hij met een schok bemerkte, dat er iemand naast hem ston d. Hij zag een paar welgevormde benen en toen hij omhoog keek, blikte hij in het lachende gezicht van de lerares. „Dat moet wel een boeiend boek zijn", veronderstelde ze, „want u was zo verdiept, dat u me niet eens hoorde aankomen" „Werkelijk... begon hij, maar de vrouw trok een stoel bij en ging zitten „Laat maar". Ze wuifde met haar hand. ..Heerlijk is het hier, he?" Hij knikte. De stad bekeken?" Ze schoot in een lach. „Stad zei u toch? Maar.. het is hier wel mooi. Ik heb een stel kaarten gepost, bij het station. Doch ik durfde niet verder te gaan, bang, dat ik zou verdwalen". „Kom kom, er is hier maar één winkelstraat van betekenis en die loopt evenwijdig met de Rijn. Moest u niet mee met de Sesselbaan?" „Ik heb dat ding op een kaart ge zien. Trouwens, je kunt hem van hier uit ook bekijken. Mij te griezelig. Ik ben niet zo'n held". „Maandag in Rüdesheim, daar zijn het halfdichte cabines en die gaan ook niet zo hoog van de grond. Dan durft U het wel", moedigde hij haar aan. „Ik moet het eerst nog zien", j „Nog plannen voor vanavond? Zin om te dansen?" Ze schudde haar hoofd en accepteer- i de de sigaret, die hij haar gaf. Ze zoog vuur en keek hem aan. „Dan gaat u weer geld voor me uitgeven. Overigens, hier kunnen we ook wel wat te drin- ken krijgen Bovendien is het hier 1 heerlijk op het dek. U was toch met van plan om weg te gaan". I „Ik ken Boppard. Bovendien, morgen I heb ik een hele dag om de stad te be kijken, als ik wil". Ze leunde zuchtend achterover. „Wel, dan blijven we hier heerlijk luieren. En een beetje babbelen. Als ik u ten minste niet stoor". Hij klapte het boek dicht. „Uw gezelschap is mij meer waard dan alle boeken, die ik meegenomen heb". Ze schudde haar hoofd „Als u nu twintig was geweest, zou ik dit com plimentje getolereerd hebben. Maar nu. „Juffrouw Verleun, ik meen het". De ander lachte even. „Al goed. Ik stel het op prijs. Ik.... enfin, u zult het wel gemerkt hebben ik was woest j op u, gisteravond. In Bonn. Ik vond u impertinent. Maar vandaag ik heb er over nagedacht. Over uw woord<^p En in mijn hut. Ik dacht Cobie, je bent een draak. Die meneer de Haan heeft zich voor je uitgesloofd, je laten ge nieten van al het moois, dat er op deze reis te zien is. En als hij wat zegt, kruip je meteen in je schulp en doe je lelijk. Sorry, meneer de Haan, van gis teravond Ik heb er spijt van". „Kom, kom", antwoordde hij verle gen, „dat ben ik al vergeten. Ik ben veel te blij, dat de harmonie tussen ons hersteld is. Ik vind uw gezelschap pret tig. Dat moogt u gerust weten" „Meneer de Haan, de sympathie is wederzijds. En daarom wil ik nu eens een onbescheiden vraag stellen. Mag dat?" „U is bij voorbaat alles toegestaan". „U had het gisteravond over mij. Ik kon er natuurlijk zo ineens geen ant woord op geven. U krijgt dat misschien morgen, misschien vanavond nog. Uw woorden hebben mij doen nadenken. En ik draaide het om Ik ben u van daag eens gaan observeren. U hebt een slag geslagen naar mijn leeftijd en u was een heer, want u schatte me jon ger: ik ben drieendertig. Waarom zou ik mijn werkelijke leeftijd verbergen? Doch meneer de Haan heeft getrouwde kinderen, is volgens zijn eigen woor den al grootvader, dus zal Hij zo on geveer vijftig zijn U bent weduwnaar, voor zover ik uit uw uitlatingen heb kunnen merken, al enige jaren. Uw kinderen zijn gehuwd, u hebt een be hoorlijk bedrijf, dus ik mag aannemen, dat u er financieel behoorlijk voorstaat. Uw leeftijd in aanmerking nemende, ziet u er representabel uit. Hier en daar een paar grijze haren, maar dat flatteert juist. Bovendien hebt u iets over zich. dat een vrouw imponeert. En nu komt de onbescheiden vraag: Waarom bent u nooit hertrouwd, me neer De Haan? Temeer omdat u, zoals wij vrouwen dat doorgaans uitdrukken, een behoorlijke partij bent voor een bepaalde categorie vrouwen". Hij legde het boek naast zich neer in een andere stoel en richtte zich half op. „Juffrouw Verleun, wellicht ge looft u het niet, wat ik ga zeggen, maar zolang ik weduwnaar ben, is het nog geen moment in me opgekomen om nog eens aan een tweede huwelijk te den ken. Ik heb een toegewijde huishoud ster, ik heb mijn werk, dat me zowat de hele dag opeist, ik heb m'n kinderen, waar ik af en toe eens op bezoek kom. Wat moet ik dan nog meer?" (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 3