Gaat Texel in 1964 groot feest vieren? Prachtige verchroomde fleshouder Handig... sierlijk... staat verzorgd! VISITEKAARTJES Nutsspaarbank 4) 3]|4 pet rente tot el k bedrag 31, pet rente voor bedragen 6 mnd. vast Hypotheek beschikbaar GENERAL^ ELECTRIC U.S.A Den Helder Café-restaurant „FORMOSA" Oranjevereniging De Koog voor het lékkerste kopje koffie! Berini najaarsactie 1962 op aanschaf van een nieuwe Berini S. Rentenaar, Oosterend tel. 227 Zo wordt deze prachtige fleshouder Uw eigendom Exclusief cadeau voor de feestdagen! f BESTEMD VOOR DE NORMALE 1/2 LITERFLES 540 GRAMj Uw adres: Drukkerij Texelse Courant met bovendien veel meer rentedagen. Speciale regeling voor nieuwbouw huizen, boerderijen en land. Inlichtingen kantoor Binnenburg Alle dagen open, behalvezaterdags Vries en koelkasten van top-kwaliteit GEBR. SCHOORL De dorpscommissie van Den Burg heeft het verzoek gericht tot de Stich ting Cultureel Werk Texel een vergade ring uit te schrijven om de plannen te bespreken voor het feestelijk herden ken van het feit, dat Texel in 1964 550 jaar stadsrechten heeft. Deze eerste vergadering voor dit feest wordt ge houden op dinsdag 18 december a.s. in hotel „De Lindeboom-Texel". De commissie denkt aan een opening van de herdenking met een „Texelse feestweek", b.v. op de officiële datum en zou daarna een programma uitge werkt willen zien tot het eind van het zomerseizoen. Een dergelijke viering zou ook toeristische betekenis hebben. Men denkt als mogelijkheden aan de inschakeling van de standsorganisaties voor een „agrarische week", aan een middenstandstentoonstelling in het voorjaar; aan een vlootshow in samen werking met de visserijverenigingen, de Koninklijke Marine en de Noord- en Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij. Men denkt voorts aan een bloemen corso en medewerking van winkeliers met klederdracht. Voorts is gesuggereerd de opvoering van een wagenspel in alle dorpen, en wordt gedacht aan kinderfeesten, op tochten, trekkerwedstrijden, muzikale week of drumband- en muziekconcour sen. Voor een en ander zou een goed doordacht plan opgesteld dienen te worden, waarbij ook aan een eenheids- versiering in alle dorpen ware te den ken. De VW zou men voor de reclame willen inschakelen. De suggestie werd in het dagelijks bestuur van de „Stich ting cultureel werk Texel" besproken en vond hier warme ondersteuning. Hier is tevens besproken de moge lijkheid om een opdracht te verlenen voor het schrijven van één of meer his torische openlucht- of wagenspelen. In dit kader kan ook gedacht worden aan de aantrekking van bepaalde con coursen, een evenement als de „West- friezendag" van het Westfries-genoot schap e.d., of de organisatie van be paalde reünies. Waar het belang van een dergelijke organisatie, welke uiteraard grondige voorbereiding behoeft, uiteraard uit gaat boven het werkgebied van een en kele dorpscommissie en zelf boven het terrein van de „Stichting cultureel werk Texel" acht de Stichting het wen selijk deze plannen eens in ruimere kring te behandelen en eventueel tot de vorming van een commissie van voorbereiding te komen. TELEFOONCEL HEEFT HET ZWAAR TE VERDUREN De Nederlandse jeugd is vernielzuch tig. Wij zijn niet trots op deze karakter trek. Kijken we echter om ons heen, dan blijkt dat de jeugd van Texel een redelijk gunstig figuur slaat als het gaat om het in stand houden van an dermans onbeschermde eigendommen. Maar wordt het nu minder? Wij constateerden helaas dat de tele fooncel op de Groeneplaats te Den Burg reeds vele malen slachtoffer is geweest van ernstige baldadigheden. Reeds drie maal heeft de PTT een nieuwe telefoon gids in het hokje moeten laten aan brengen omdat het oude exemplaar volledig vernield werd aangetroffen. Ook het plaveisel rond het glazen huisje werd door de onverlaten opge broken en met de vrijgekomen stenen werd de deur gebarricadeerd, terwijl de verf werd beschadigd. De jeugdige vandalen hebben zich ook vergrepen aan de technische instal latie van de cel. Zo was o.a. de bedra ding kapotgetrokken, waardoor tech nici van de PTT uren nodig hebben ge had om het toestel weer te laten func tioneren. De namen van de jeugdige daders zijn onbekend. Het kwaad heeft zich gelukkig tot Den Burg beperkt, want de cel aan De Koog is nog niet door de destructieve lieverdjes bezocht. Wij verzoeken ouders en onderwij zers de kinderen op het hart te druk ken, dat zij niet het voorbeeld volgen van de jeugd in bepaalde grote steden van ons land. OUWE SUNDERKLAAS IN DE KOOG Vorig jaar hebben 39 kinderen „ouwe sunderklaas" gespeeld en 111 volwassenen dongen mee om in het bezit van een der 3 wisselbekers te komen. Hoeveel zullen er dit jaar zijn? Het bestuur der Oranjevereniging is er zeer nieuwsgierig naar. Ook nu stelt zij, naast de wisselbekers, weer fraaie prijzen beschikbaar. De jury zal zowel voor de kinderen als voor de volwassenen door het hele dorp surveilleren. Er zal terdege op gelet worden hoe er gespeeld wordt. Vooral de kinderen worden de op at tent gemaakt, dat het niet voldoende is om zich alleen bij de prijsuitreiking te laten zien, maar dat zij door het dorp moeten lopen van half zes. tot zes uur. De prijsuitreiking zal dit jaar zijn in „De Toekomst" voor de kinderen om 6 uur. Van de volwassenen wordt om 10 uur bekend gemaakt wie dit jaar in het bezit zullen komen van één der bekers. Er is er een voor groepen, één voor paren en een voor enkelingen. Kogers, doe mee aan deze vreedzame strijd. (Zie de advertentie in dit blad). Viering ouwe Sunderklaas op 12 dec. De jury beoordeelt voor kinderen van half zes tot zes uur en voor volwassenen van 8 tot 9 uur Voor beide groepen in de Dorpsstraat Prijsuitreiking in De Toekomst voor kinderen om 6 uur en voor volwassenen om 10 uur. Houders van wisselbekers worden verzocht deze uiterlijk 8 dec, in te leveren bij de heer M Boogaard Het Beetuur FRIESCHE VLAG GOUDBAND Tot 15 december waardecertificaat van f 50 of f 100 reductie Inlichtingen bij Verhoog de sfeer aan Uw koffietafel met deze moderne, practische fleshouder. Speciaal vervaardigd voor de trouwe gebruiksters van Friesche Vlag Goudband koffiemelk in de 1/2 literfles. Een aanbieding om direct van te profiteren I Tegen inlevering van 3 donkerblauwe ruiten uit het etiket van een 1/2 literfles Goudband 540 gr. en bijbetaling van slechts f 2.25 komt U in het bezit van deze fleshouder. Plak de drie ruiten op een briefkaart en zend deze voorzien van volledige naam en adres aan Friesche Vlag fleshoudersactie, Postbus 275, Leeuwarden. U ontvangt dan omgaand een girobiljet, waarmee U het bedrag van bijbetaling kunt overmaken. De fleshouder wordt U dan goed verpakt en voorzien van garantiebewijs franco thuis gezonden.

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 4