Pocke(t)- Lief en leed van de Texelse landbouw in 1962 Meer nieuws over de opstelwedstrijd Het is altijd weer - '-'v Hoewel o.g. op het verzoek van de redactie om voor het oudejaarsnummer iets te schrijven over de landbouw in 1962 direct bevestigend antwoordde, voel ik nu toch een zekere schroom om aan dit artikel te beginnen. Het is toch nog wel iets anders dan een „stukje" over de stekels of een artikeltje, waarin de veehouders worden opgewekt nog maar eens stikstof te strooien. Zeer veel klachten Zij, die gewend zijn regelmatig ken nis te nemen van datgene, wat over de landbouw wordt geschreven moeten wel tot de conclusie komen, dat de land bouw op het moment weer in de hoek zit, waar de slagen vallen. U behoeft daarvoor niet eens de uitlatingen van de organisatie van de „vrije boeren" als maatstaf te nemen. Ook van de zijde van de standsorganiasties wordt felle critiek gehoord over het beleid van de regering ten opzichte van de landbouw. O.g. is niet bevoegd vast te stellen of deze critiek gegrond is of dat, zoals zo vaak beweerd wordt, ook deze critiek weer op rekening van de altijd klagen de boer moet worden geschreven. Intussen menen wij wel te mogen vaststellen, dat er op ons eiland naast landbouwers en veehouders, die van mening zijn, dat het met de landbouw niet veel gedaan is ook anderen zijn, die het durven uitspreken, dat zij te vreden zijn. Het zou beslist onjuist zijn om te beweren, dat het „de prutsers" zijn, die klagen en de goede boeren, die tevreden zijn. Wel meen ik ook aan het eind van dit jaar nog eens te moeten zeggen, dat ik er steeds meer van over tuigd raak, dat goede uitkomsten op een boerenbedrijf in verreweg de mees te gevallen te danken zijn aan vakman schap. De kwestie van geluk of ongeluk speelt maar een zeer ondergeschikte rol. Het weer in 1962 We beleefden dit jaar weer enkele records. Het voorjaar was buitenge woon koud en de zomer van 1962 mocht geen zomer heten. Het rundvee kwam zeer laat van stal en van het maken van voorjaarskuilen kwamen in tegen stelling met 1961 maar zeer weinig. De hooioogst viel laat en de opbrengst per hectare lag minstens een ton lager dan in 1961. Daarbij was het aantal hecta ren, dat gehooid kon worden veel klei ner. Gelukkig is het hooi in de meeste gevallen van goede kwaliteit. Verder moet worden opgemerkt, dat de situatie in vergelijking met de veehouders aan de vaste wal beslist gunstig kan wor den genoemd. Dit voorjaar heeft wel zeer duidelijk laten zien, dat voor het grasland op ons eiland droogte veel funester is dan kou. O.i. is dit vooral te danken aan de goede ontwatering van de Texelse gronden. Eind juni en begin juli kregen we ook dit jaar weer te maken met de vrijwel ieder jaar voorkomende droogte. Ge lukkig heeft dit betrekkelijk kort ge duurd en het is vooral aan het zeer royale gebruik van stikstofmeststoffen te danken, dat er in augustus en sep tember een overvloed aan gras kwam. Er zijn toen nog heel wat graskuilen gemaakt. Vermelding verdient, dat ook in het voorjaar een zeer ruim gebruik van stikstof werd gemaakt. Eerste giften van 100 - 120 kg. zuivere stikstof per hectare waren geen uitzondering. Op enkele bedrijven kwam men dit jaar tot een gemiddelde stikstofgift van 250 - 300 kg. zuivere stikstof per bunder. Het rundvee De rundveestapel heeft zich ook dit jaar weer aanzienlijk uitgebreid. De veehouderijbedrijven op ons eiland staan hun portie in de wassende melk stroom van ons land. Het is nog maar enkele jaren geleden, dat een Texels bedrijf het klaar speelde om meer dan 100.000 kg. melk per jaar aan de zui velfabriek te leveren. In het boekjaar 1 april 1961 tot 1 april 1962 presteerden reeds 13 bedrijven dit en diverse be drijven zitten in de buurt van 100.000 kg. per jaar. Eén van de Texelse be drijven kwam tot een hoeveelheid van bijna 300.000 kg. Het is opvallend, dat vooral uit de nieuwere polders de melkstroom zeer groot is. De productie van het Texelse rundvee was ook dit jaar weer gunstig, hoewel er een ten dens is, dat bij uitbreiding van de veestapel de productie ten opzichte van andere gebieden iets achterblijft. De veeprijzen waren vooral m de tweede helft van dit jaar slecht. Geluk kig was de noodzaak om vee op te ruimen op de Texelse bedrijven minder groot dan op veel plaatsen aan de vaste wal. Bijzondere ziekten kwamen niet voor. Wel sneuvelden er ook dit jaar weer enkele dieren als gevolg van kopziekte. Verder is er het verschijnsel van het niet drachtig kunnen krijgen van de dieren. Wij hebben de indruk, dat de klachten hierover toenemen. De schapenhouderij U zult begrijpen, dat wij ook dit jaar nog al eens de opmerking hebben moe ten horen, dat de landbouwvoorlichting de toekomst van de schapenhouderij te somber heeft gezien. Want ook dit jaar was er weer goede vraag naar de Texelse lammeren en schapen. Voor de schapenhouders was het voorjaar zeker ongunstig. Er is extra voer gebruikt. Aanvankelijk waren de lammerenpnjzen daarmee zeker niet in overeenstemming, wat vooral ook te wijten was aan de slechte voederpositie op de bedrijven aan de vaste wal. De schapenboeren, die de mogelijkheid hadden om de lammeren te houden, hebben daarvoor goed weidegeld ge kregen. In de herfstmaanden waren de lammeren zeer duur. De prijs van de oude schapen lag lager clan in 1961. Onze indruk is, dat bij de prijzen, zoals die in 1961 waren, heel wat Texelse boeren schapenboer zullen blijven. Wij zijn van mening, dat bij de scha penhouderij vooral ook de kwestie van de stikstofbemesting van het grasland de aandacht verdient. Bij de schapen- boeren heerst vrijwel algemeen de ge dachte dat men op grasland, dat be stemd is voor het weiden van schapen zeer voorzichtig moet zijn met het ge bruik van stikstof. Uiteraard betekent dit, dat de gras- groei minder is en het aantal schapen per hectare niet groot kan zijn. De ren- biliteit van de schapenhouderij zou o.i. wel eens heel anders kunnen worden als het door een royaal gebruik van stikstof mogelijk wordt bijv. 12 - 14 schapen per bunder te houden, inplaats van 8 9, zoals tot nu toe het geval is. De resultaten van de proeven, die in het kader van de Streekontwikkeling de laatste jaren zijn genomen, wijzen uit, dat ook schapen niet direct ziek worden van gras, dat zwaar met stik- tsof is bemest. De akkerbouw Het late voorjaar speelde ook de akkerbouwers parten. Het zaaien en poten viel in diverse gevallen wel 3 a 4 weken later dan in 1961. Algemeen zijn landbouwkundigen van oordeel, dat vroeg zaaien een eerste voorwaarde is voor een goede oogst. We konden dus spreken van een slecht begin. De achterstand is de hele zomer blij ven voortduren. En gelukkig dit zeg gen wij achteraf bleef de achterstand er ook bij het afrijpen. In de meeste gevallen is het zo, dat een zaaitijd die 3 weken later valt resulteert in een oogst, die hoogstens één week op achter is. Het gevolg is dus een kortere groei- tijd van 2 weken En meestal betekent dit een lagere opbrengst. In 1962 is het zo geweest, dat het late zaaien gevolgd is door een oogst, die eveneens enkele weken later viel. En dit heeft, speciaal voor wat het graan betreft als resultaat gehad, dat de opbrengsten zeer hoog waren. We kunnen ons niet herinneren, dat we ooit op ons eiland opbrengsten van zomergerst hebben gehoord, die zo hoog lagen als dit jaar. Een bedrijf in de P.H. Polder kwam voor een naar verhouding grote oppervlakte zomer gerst tot een opbrengst van ruim 5.000 kg. droge gerst. En dit op een stuif- gevoelige zandgrond. Ook de opbreng sten van tarwe en haver waren zeer goed. De prijzen lieten het direct na de oogst zitten als gevolg van grote aan voer van graan, dat niet houdbaar was. Zij, die het afgewacht hebben en gelukkig was dit op vrijwel alle Texelse bedrijven het geval krijgen dit af wachten flink beloond. De opbrengst van de aardappelen lag in vrijwel alle gevallen lager dan vorig jaar. Dit geldt zowel voor pootgoed als voor consumptie- en fabrieksaardappe len. Pootgoedteelt wordt voor ons eiland steeds belangrijker. De prijzen wisselden sterk. Voor een aantal rassen liet dit te wensen over. De telers, die het vak van pootgoed telen verstaan, feeling hebben voor de handel en daar bij wat geluk hadden, kunnen tevreden zijn. Voor verschillende bedrijven is de pootgoedteelt de kurk, waar het bedrijf op drijft. De teelt van consumptieaardappelen heeft niet veel betekenis meer. De handel is zeker niet wild te noemen, maar is op het moment toch wel wat beter dan vorig jaar. Voor de suikerbieten kan zeker van geen gunstig jaar worden gesproken. Hier is de achterstand niet ingehaald. De opbrengsten liggen op ons eiland wel 6-8 ton lager dan vorig jaar. Op de vaste wal is dit verschil nog groter en ligt in de buurt van 10 ton per ha. Tegen de verwachting in was het sui kergehalte vrij goed. Door de matige oogst zal dit jaar voor alle suikerbieten de in uitzicht gestelde garantieprijs worden betaald. Dit in tegenstelling met beide vorige jaren, toen door de overvloedige oogst voor een deel der suikerbieten een „magere" prijs werd betaald. WAPENSMOKKEL Texelaars zijn een veelzijdig volk. Dat sommigen van hen zich zelfs met wapensmokkel bezig houden doet ons echter de wenkbrauwen fronsen. Tegen de in Keulen werkende P. S., een Texelaar, is proces verbaal opge maakt wegens het smokkelen van jachtgeweren. Zaterdag werd de man in Zevenaar aangehouden door de douane, die een tweetal geweren in zijn bagage ontdekte. De Rijkspolitie op Texel werd inge schakeld die nog twee jachtgeweren aantrof, één in de ouderlijke woning van S. en de andere bij de Texelaar T. B. aan wie het wapen was doorver kocht. De wapens waren afgelopen zo mer het land binnengesmokkeld. De jachtwapensmokkel is overigens een veel gepleegd misdrijf. In Duitsland zijn wapens die voor jachtdoeleinden zijn bestemd, zonder meer in de winkel te koop. Het is daar niet nodig een vergunning te tonen. NA KERSTMIS Het Kerstfeest is voorbij. Met hulst en dennegroen. Verstild is 't feestgedruis En wat gaan wij nu doen. Wat doen we met het Kind, Wiens komst wij samen vierden, Voor wie haast iedereen Zijn huis zo mooi versierden, Is ook ons hart bereid Om Hem daar plaats te geven, En niet alleen voor nu, Maar voor ons hele leven. T. Kikkert-Bruin „De Mient", Texel. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Zondag 30 december 1962 Den Burg: DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagmorgen 8 uur) Oosterend en De Cocksdorp: DOKTER SIEBINGA (ingaande zaterdagmorgen 8 uur) Zondagsdiensten dierenartsen A. M. J. RUTTEN (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst Witte Kruis Zr. MANNESSEN Den Burg, tel. (02220) - 2414 (van zaterdag 13 uur tot zondag 24 uur) Zr. FORTGENS Oostcrend, tel. (02223) 250 of 207 (zondag van 9 tot 13 uur) Nieuwjaarsdag, 1 januari Den Burg: DOKTER SCHALKWIJK Oosterend en De Cocksdorp: DOKTER SIEBINGA Zondagsdiensten dierenartsen A. M. J. RUTTEN Zondagsdienst Witte Kruis Zr. FORTGENS Oosterend, tel. (02223) 250 of 207 (de gehele dag) Zr. MANNESSEN Den Burg, tel. (02220) 2414 (van 9.00 tot 13.00 uur) ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 30 december op om 8.49 uur en gaat onder om 16.37 uur; 2 januari op om 8.48 uur en onder om 16.40 uur. Maan: 3 jan. E.K 10 jan. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 28 dcc. 9.08 en 21.39; 29 dcc. 9.49 en 22.23; 30 dcc. 10.32 en 23.04; 31 dec. 11.10 en 23.44; 1 jan. 1148 en 2 jan. 0.23 en 12.24; 3 jan. 1.00 en 13.04; 4 jan. 1.50 en 14.10; 5 jan. 3.05 en 15.35. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. WIN EEN BUITENLANDSE REIS In een vorig nummer vermeldden wij al iets over de te houden opstelwed strijd voor jongens en meisjes. Zoals bekend zijn aantrekkelijke prijzen uitge loofd; de hoofdprijs is zelfs een buitenlandse reis! dus de inzender van een bepaald opstel niet. Aan de optselwedstrijd kan worden deelgenomen door alle jongeren, die staan ingeschreven in het bevolkings register van Texel. Daarbij zijn ook jongens en meisjes begrepen, die voor onderwijsdoeleinden tijdelijk buiten Texel verblijven. Men moet geboren zijn in de jaren 1932 t/m 1946. Het onderwerp waarover geschreven moet worden is niet zonder meer vrij. De inhoud van het opstel zal moeten handelen over de „Toekomst van het eiland Texel", waarbij aan de volgende onderwerpen aandacht besteed dient te worden. Door de jongens aan a. land en tuinbouw; b. recreatie; c. onderwijs. Door de meisjes aan: a. wonen en leven op het platteland; b. recreatie; c. on derwijs. Vrijwillig zal men nog één of meer der volgende onderwerpen in het opstel kunnen betrekken. Door de jongens: visserij, industrievestiging, verenigings leven en een onderwerp naar keuze. Door de meisjes: vrijetijdsbesteding, woninginrichting en eveneens een on derwerp naar keuze. Er is een jury benoemd, die de be oordeling van de ingezonden opstellen ter hand zal nemen. De opstellen moe ten ingezonden worden vóór 1 maart 1963. Op het papier waar het opstel op geschreven is, mag uw naam niet voor komen. Op de enveloppe moet U echter duidelijk uw naam en adres noteren en deze vervolgens opzenden of afgeven aan de heer C. P. Laan, hoofd van de Lagere Landbouwschool te Den Burg, Kogerstraat 21. De ingezonden opstellen worden van een nummer voorzien en dus naamloos door de jury beoordeeld. De jury kent Ea nu de balans! Uit onze opsomming zal U duidelijk zijn geworden, dat er ook dit jaar in derdaad „lief" en „leed" was. De een zal geneigd zijn het „lief" te laten overwegen, terwijl de ander het „leed" de belangrijkste plaats op de balans wil geven. Wij stellen ons voor, dat tot de laatsten vooral zij behoren, die de laatste weken bij de Plaatselijke Bu reauhouder een aanvrage indienden om in aanmerking te komen voor een voorschot van ƒ1000,omdat hun in komen in de laatste drie jaar gemiddeld lager was dan ƒ6000,In vergelijking met het oosten van ons land waren er dit op Texel zeer weinig. Dus: een reden tot dankbaarheid. Een paar weken geleden maakte ik een vergadering mee van één van de standsorganisaties op ons eiland. Eén van de aanwezige landbouwers was van mening, dat er van de zijde van de boeren veel meer moest worden ge ageerd tegen de z.i. onbillijke behande ling van de landbouwende bevolking. In zulke omstandigheden is het hele maal geen toer om een hele vergadering aan het morren te krijgen. Daar kwam het in dit geval niet aan toe. Een colléga-landbouwer ving dit op door te wijzen op heel veel dingen, die de Texelse boeren voor hebben op collega's aan de vaste wal, maar vooral op zeer veel medemensen in andere de len van de wereld. Natuurlijk behoeft dit niet te betekenen, dat de land bouwende bevolking alles critiekloos moet aanvaarden. Er kunnen zeker omstandigheden zijn, waarin de trom geroerd moet worden. Maar als we inderdaad de balans op maken en daarbij rekening houden met alles, wat 1962 ons aan lief en leed bracht, dan ben ik geneigd om te zeg gen: Het jaar 1962 was voor de Texelse boeren een jaar, waarin veel tot dank baarheid stemt. En daarom sluit de balans duidelijk positief C. v. Gr. De opstellen moeten minimaal 1000 en mogen maximaal 3000 woorden be vatten. De opstellen mogen geschreven of getypt worden en er moet een kant lijn van 4 cm. breedte in acht worden genomen. De commissie behoudt zich het recht voor opstellen of gedeelten ervan te publiceren of te doen publi ceren. Wie gaarne in het bezit wil zijn van het officiële wedstrijdformulier (met overigens dezelfde inhoud als boven staand artikel), kan zich vervoegen bij het bureau van de Stichting Cultureel Werk Texel (voormalig TEM-kantoor in de Wezentuin) te Den Burg. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 2 januari 1963 worden do moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn 13.00 uur; Oosterend 14.00 uur; De Cocksdorp 15.15 uur; De Koog 16.00 uur. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 19 tot en met 27 december 1962 Geboren: Klaas Cornelis, zv. Johan nes van der Meer en Pieternella C. Daalder; Werner Roderik, zv. Johan W. B. van der Meer en Betsy E. Langeveld. Overleden: Antje Witte, oud 90 jaar, weduwe van Petrus J. Hm. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 30 december 1962 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Oskamp De Cocksdorp 9.30 uur ds. Waardenburg Den Hoorn 10 uur ds. Beerthuis De Koog 10 uur ds. Froentjes De Waal 19.30 uur ds. Froentjes Oosterend 10 uur ds. Socsan Oudeschild 11.00 uur ds. Waardenburg GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. J. F. Mantz Oosterend 10 en 3 uur ds. G Wamink GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek Den Hoorn 19.30 uur ds. Van Bilderbeek Maandag 31 december (Oudejaarsavond) HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 19.30 uur ds. Froentjes, Oudejaarscollecte De Cocksdorp 19.30 uur ds. Soesan Oudejaarscollecte Den Hoorn 20.00 uur ds. Oskamp De Koog 19.00 uur ds. Waardenburg Dc Waal 20.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 19.30 uur ds. Beerthuis Oudejaarscollecte Oudeschild 19.30 uur Eerw. heer Veldhuis Oudejaarscollecte GEREFORMEERDE KERK Den Burg 19.00 uur Cand. Fcnnema Oosterend 20 30 uur cand. Fennema DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur ds. Van Bilderbeek Oosterend 19.30 uur da. Reinhold Dinsdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds Oskamp Dc Koog 10.30 uur Nieuwjaarsbegroeting in het Jeugdhuis De Waal 11.30 uur Nieuwjaarsbegroeting in j de kerkekamer. Oosterend 10 uur ds Beerthuis, korte dienst Oudeschild 11 uur ds. Beerthuis, korte dienst en begroetingssamenkomst GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Cand. Fennema Oosterend 11.30 uur cand. Fennema Onze collectie is zeer groot. LANGEVELD A DE ROOD N.V. 1U1LAAITJU 3 refela ƒ1.—; elke regel néér 0,25. Onder adre* te bevr. (niet eerder dan 11 u. In Boekh.) en onder nummer 0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Deurw. Prina houdt maandag van 10 - 12.30 u. aitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, koeteloos adviee in pachtzaken). Lie gehele winter voor radig: stoofperen, hand- en moesappelsbljM Huisman, Lie Veen B 15, tel. 2203 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, teL 2285 Veehoudeis, weetU, dat wij nog steeds papieren zikken sparen, ook van koek. Gymver. Oosterend, Daalder, Vliestr.,üer de Jong of Rentenaar, tel 227 P. C. Kaan, Ruyghweg 101 Den Helder, voor emi- gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Uw kleding veranderen en moderniseren. Prima service. Uw kleermaker Corel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar. Tel. 13615. Elke week op Texel Te koop 10 jonge W L kippen, juist aan delegen 6 Reds Ook nog enkele beste braadkippen en ver der drink- en voerbakken en ander materiaal. Van den Ban, De Koog, lel. 352 Te k. bakoventje zg.a.n. elektrisch. M. Knol, De Koog 42 Te k. olievat met stan daard en leiding Warmoes straat 54 Te k aangeb een goed onderhouden Am orgei 2 spels bilt, prijs. A Koolslra, Eierland E 5, tel 02225-26U Prima lerenjas m 54 te k H v d. Geest, P H Polder Koop onze aardappelen zezijn prima 15 ct C Terp- slra, Schilderend 25, D Terpstra, De Hemmer, tel 02226-201 Aangeboden hoge leren schoenen mt 40 Gevraagd hoge leren schoenen mt 43 Minnes, Brink 12, De Koog, lel 02228 369 Te koop zeer billijk en kele tweewielige wagens en onderstellen daarvoor om zelf te maken, water tank nw 600 Itrbieten- molen (prima) groot Vlees houwer nr 7 met of zonder motor. Nic Dros, Harke- buurt O 19, tel 383, O'end Te koop 1 pr witte schoenen mei kunsts. haat- sen maat 38 en I paar heren kunstsch at en met zwarie schoenen mt 44 't Vispaleis. Met grote blijdschap geven wij U kennis, van de geboorte van ons dochlertje Ingrid C Eelman-Koorn Eelman Spang W 31 25 december 1962 Tijdelijk adres DeRuyter- straat 13, Oudeschild Geboren: Edwin Antonie Patrick zoon van M.Th Visscher- Witte A J E Visscher Dordrecht, 20 dec 1962 Krispijnseweg 90 Met grote vreugde geven wij u kennis van de ge buorte van onze zoon en broertje Rané Isedorus Dirk G. B. van Ree— Wierdsma G van Ree Lucien Den Burg, Waalderslr. 20 Texel, 26 december 1962 Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Werner Roderik J W B v d Meer B. E v d Meer- Langeveld Yolande Binnenhurg 10, Den Burg Texel. 2') december 1962 Verloold Nel Rozendaal en Andriex Nooy Kerkplein 9, Broek in 6 januari, 1963 Waterland Enige kennisgeving T. A. J. Gulmans en M. C. Dumont hebben de eer U in ken nis te stellen van hun voorgenomen huwelijk op vrijdag, 11 januari 1963, des namiddags 2 uur ten gemeentehuize te Heiloo. Kerkelijke bevestiging te 2.30 uur door de Wel- eerw Heer Ds. H. van Bilderbeek, Doopsgez. Pred. te Den Burg (Texel) in 't Witte Kerkje te Heiloo. 19 december 1962, Den Burg, Kogerstr. Heiloo, Holleweg 54. Voor Texel: Receptie 5 januari 1963 op Kogerstraat 88 des namiddags van 14.30 16.00 uur. Voorlopig toekomstig adres: Holleweg 54, Heiloo. Voor de vele blijken van belangstelling en mede leven bij het overlijden van onze lieve man, vader, be huwd- en grootvader Cornelis Timmer Sz onze hartelijke dank In het bijzonder onze dank aan moeder overste zusters, personeel en be woners van Huize St. Jan voor de goede zorgen en medeleven bij deze be toond. Ook aan ds. Beerthuis onze dank voor de troost volle woorden tot ons ge sproken Uit aller naam G Timmer-Duinkei Huize St. Jan Den Burg

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2