R ijmkron iek 1962 Dros Voor Oud en Nieuw Voor Jong en Oud 75 I.09 69 2.85 Onze oprechte dank Rozijnen 2 Slaolie Patentbloem Vermouth Portugese Sardines Ananas halve schijven 2blik3 Kom ook naar voor het vertrouwen, dat U ons schonk door de aankoop van Uw motor, scooter, bromfiets of rijwiel. Willen wij U van ganser harte een voorspoedig 1963 toewensen motor-, bromfiets- en rijwielzaak Perziken - Abrikozen - Fruitcocktail Grapefruit-partjes door Hulb de Rijmelaar Het is, waarde lezers haast niet te geloven. Maar heus, de kalender die liegt er niet om. Dra wordt ook dit jaar weer terzijde geschoven Met vuurpijlgeknal en met klokkengebom. Dan denken we t'rug aan de talloze wensen, Bij cTaanvang van 't jaar door ons allen gedaan, Maar zien wij daarop nu terug, beste mensen, Hoeveel is er dan in vervulling gegaan? Het was heus geen jaartje om over te roepen. Met India, China, Cuba en Berlijn, De vrede op aarde liep haast in de soep en Hoe zal het straks in drié en zestig wel zijn? Maar, luidjes, de kop op, geen zorgen voor morgen, We moeten vooruit en dat doen we dan ook. Alzo de atoomangst dan nu opgeborgen En vlug aan de kant met dat oorlogsgespook. d'Eerste die in tweeënzestig Een verandering aanbracht, Was ons aller Tesselaartje, Wie had dat nu ooit verwacht Maar de vrije zaterdagen Dwongen onze krant voortaan Eén dag eerder uit te komen. Wat dus node werd gedaan. Eerst moest het wel even wennen, Maar allee, het wende gauw, En nu roept pa één dag eerder: „Hé, waar is de Tesselaar, vrouw!" Op de tiende januari, Midden in de winterpracht, Werd er door een groepje mensen Aan de zomer reeds gedacht. 'k Doel niet op de V.V.V.-ers, Maar heb meer het oog gericht Op onze rèddingsbrigade, Die die dag werd opgericht. Onze koninklijke blazers. Dus 't Fanfare, dat weet elk. Hieven twintig januari Proostend, toastend blij de kelk, Omdat zij zéventig jaren Als muziekkorps mocht bestaan. Dus begrijp'lijk dat zon feestdag Zo maar niet voorbij mocht gaan. 's Burgemeesters eerste rede In het nieuw begonnen jaar, Was ver af van optimistisch, 't Tegendel was eerder waar. Daarvoor was ook heus wel reden, Want bijna een halt miljoen Bleek te kort bij de begroting. (Kreeg 'k zoiets maar in mijn schoen!) Doch dat mag de pret niet drukken, 't Leven draait toch rustig door En eenmaal, 't zij vroeg of later, Loopt deze zaak wel weer in 't spoor. Twee maart was het voor de TESO Een bijzond're dag, met recht, Want toen werd de kiel van 't nieuwe TESO-vlaggeschip gelegd. Dat zal dan weer een „Marsdiep" zijn, Die 'k graag wens een goede vaart, Met de hoop, dat hem het lot van d' Eerste Marsdiep wordt bespaard. Wat reeds lang door onze vroedschap, Plus veel and ren werd gehoopt. Mocht ook nog in maart gebeuren, 't Oude raadhuis werd gesloopt. Daarmee is een stuk historie Van ons eiland heengegaan, Maar allee, we kunnen niet steeds Bij het oude blijven staan. 't Leven kent eenmaal geen stilstand En is haastig bovendien. En zo mocht men reeds de foto Van het nieuwe raadhuis zien. Weldra zal het ons dus blijken, (En dit is heus geen gefit) Dat de ambtenaar op Texel In een glazen huisje zit Het zou heus ondoenlijk wezen Om hier ieder jubilée Nóg een keer te memoreren, Dus dat doe ik niet, o nee. Toch wil ik er een paar noemen; Eerst de man, die vijftig jaar Op de feugeltjes gepast heeft. Dus Teun Brouwer, is 't nietwaar? 'k Zou hem graag nog vijftig wensen, Doch dat is wat al te dol, Maar toch zeg ik: „Teun, ga door, man, Hou het nog een poosje vol!" Ook mag 'k in mijn rijm niet vergeten Het Texelse sport jubilee, Want Dapper zijn sportclub liep dapper Wel vijftig jaar lang sportend mee. cT Heer Dapper die werd onderscheiden Voor alles wat hij heeft gedaan. Ik hoop dat het hem en de sportclub Bij voortduring goed moge gaan. d' Heer Stoepker die kreeg óók een lintje, Dat was van zijn arbeid de vrucht, Die hij aan één stuk veertig jaren Verrichtte bij C. J. de Lugt. Op dertig april, 't kan niet anders. Was weer heel ons boltje versierd En werd weer volop de verjaardag Van Neerlands Vorstinne gevierd. In mei werd een ieder getroffen Door 't plaatselijk krantenbericht, Dat ons door de dood was ontnomen d' Ons allen bekende Piet Spigt. Als voorbeeld voor iedere ambt'naar Zou ik een Piet Spigtstraat of -laan Heel graag aan Den Burg zien verrijzen. Vélen hebben minder gedaan! Eén juni werd Fak Fak ontsloten, De haven die kwam toen gereed. De één gaf het reden tot juichen. Een ander begroette 't met leed. Vijf juni, om veertien uur veertig Kwam daar toe „De Dagraad" aan. Zal dat ook een dageraad worden Voor TESO zijn verder bestaan? Ik laat nu de TESO maar varen. Figuurlijk dan, wel te verstaan, Want ook werd er daag'lijks op Texel Nog heel veel in stilte gedaan. 'k Doel hier op de Eerwaarde Zusters Die nu al een kwarteeuw wel lang, In stilte haar arbeid verrichtten, En vast niet in eigen belang. Maar ook alle wijkzusters lezer. Bied ik graag een eresaluut aan, Voor alles wat zij ook op Texel Voor d'medemens hebben gedaan. Om de boel wat af te wiss'len Kregen wij de nozemrel, Die De Koog in rep en roer bracht. Het werd knokken, weet u wel? Onze stoere hermandatten Trokken rap de gummilatten En daar ging het, rombombom, Op de bibs van 't nozemdom. Onderwijl trokken de Tess'laars Ook weer eens ter stembus heen. Ouden, jongen, rechten, krommen. Iedereen kwam op de been. Nu er was weer volop keuze, Met ik weet niet wat voor leuzen Maakte men alom bekend: „Die en die. dat is een vent!" Trouwens, niet alleen de heren. Ook de dames deden 't net, En door juffrouw Luijsterburg werd Weer wat luister bijgezet. Ja, we hebben een stel braven, Keizers, Koningen en Graven, 'k Wou wel weten welke stad Zo'n verzameling ooit had. Voor de Texel 48 Was het niet zo'n blijde dag Toen hij als een droge bokking Op de Haakse gronden lag. Doch de stoere Tesselaren Wisten het toch maar te klaren En de kotter kwam er af. Ook al was het niet in draf. Onze oud-zeevaartscholieren Hielden saam een reünie. Zaten zij eenmaal, als jongen Met een meisje op de knie, Nu waren 't bebaarde mannen. Menig buikje zag men spannen, En de kroeskop van weleer Was nu glad gelijk een peer. Maar dat mocht de vreugd niet deren, Peters had het voor elkaar En er is heel wat gelachen Door die uitgelaten schaar. Heus, ik zie het er van komen. Dat dit meer wordt ondernomen, Want die band, eenmaal gelegd Bleek toch wel bijzonder hecht. Klaas Eelman gaf met ploegen Hem even van katoen. Hij trok de mooiste voren En werd dus kampioen. Wie ook een kampioen was? De stamboekram van Brans, Die bracht tweeduizend piek op. Voorwaar een buitenkans. De raad kocht voor ons raadhuis, Het nieuwe raadhuis dan, Twaalf oude schilderijen. Het zit er blijkbaar an. Als ik ze op moest hangen, Dan hing ik ze misschien Vlak voor die grote ramen. Dan kan een elk ze zien. De nieuwe film van Texel Ontving nogal kritiek. Maar ja, smaken verschillen, Mijn hooggeacht publiek. Laat ons maar rustig wachten Tot 't vreemdelingseizoen, Want dan eerst kan men weten Of ie het goed zal doen. Nu kom ik (is u nog wakker?) Weer aan iets anders toe, Ook een primeur voor Texel, De „Ouwe Kiekeboe". Naar wat ik heb gelezen, Slaat dat geweldig aan, Dus zou het zonde wezen Zoiets te laten gaan. Maak voor de vreemdelingen, Als het maar etfe kan, Er in de oudheidskamer Een blijvend kijkspul van. Nu gaat mijn rijm noodwendig Heel even in mineur, Want ik moet afscheid nemen Van onze redacteur. Het spijt me werk'lijk, Arie, Dat jij er niet meer bent. Want jij was in de omgang Altijd een vlotte vent. Ik wens je graag het beste Ginds in je nieuwe baan En hoop, dat daar je deur ook Steeds open moge staan. En nu ga ik met Harry Als redacteur in zee. Dat is dan nummer zeven. Ik maak er heel wat mee. We zeggen zo vaak dat ons landje Verdeeld is en zielig en klein. Maar „Open het dorp" toonde duid'lijk Dat 't ook wel heel anders kan zijn. Een golf van intense ontroering Spoeld' alle verschillen aan kant En iedereen bouwd' er aan mede. Trots richting, partij, rang of stand. Het dorp voor die mensen MOET open! Dat was toen ons aller devies. En daarom, zij 't laat, graag mijn hulde Voor de enige echte miss Mies!! En nog in de ban van dit alles Kwam plots het ontstellend bericht Van Prinses Wilhelmina's verscheiden, Haar taak op deez' aard was verricht. Maar nimmer zal Holland vergeten Hetgeen door haar werd gedaan. Als moeder des lands zal zij immer Bij ieder voortblijven bestaan. Helaas was het eind van deez' jaargang Voor Texel nu juist niet lest best, Ik denk aan de trieste vertoning Tussen kerk en het Haarlems orkest. Door radio, krant, televisie Werd hier al het nieuws uitgepeurd. En Texel dat maakte daarmede In Holland een bar slechte beurt. Waarom niet ronduit laten weten Wat werk'lijk de reden wel was, Want zo om de zaak heen te draaien Dat komt voor een kerk niet te pas. Nou ja, er zijn peukjes gevonden, Er lag een viool op het vont, Maar bliezen die Haarlemse blazers Nu werk'lijk de kalk van 't plafond? Maar kom, laat ik verder maar zwijgen. Toch hoop ik voor het publiek Dat hier het orkest weer zal keren En weer in de kerk brengt muziek. Maar ook mijn muziek raakt ten einde. Dra moet er een einde aan zijn. Want anders dan zegt de redactie: „Nou is het genoeg, stuk Fenijn. Toch wil 'k doctor Dijt eerst bedanken Voor de namen van Texels geslacht, Die hij op zo'n prettige wijze In ons blad heeft naar voren gebracht. En ook C. v. G. voor de stukken Schier wekelijks door hem bericht, Daarmee heeft hij zeker de boeren Voor altijd wel aan zich verplicht. Rest mij nog u allen, mijn lezers. Het beste te wensen voor 't jaar, Dat reeds voor de deur staat te wachten, Veel heil en geluk met elkaar. Ook wens 'k burgemeester De Koning, B. en W. en de verdere raad Gods zegen op al hunne arbeid Die straks hun te wachten weer staat. Ik hoop, dat het jaar drieënzestig De wereld voor oorlog bewaar' En dat ik dat jaar ook mag blijven Uw dienaar en vriend Rijmelaar. EINDE. ALGEMENE VERKEERSCURSUS TE DE KOOG Bij voldoende deelname zal geduren de de maanden januari en februari 1963 in café „De Toekomst" te De Koog een algemene verkeerscursus worden gehouden. Deze cursus omvat 7 les- avonden en wordt weer verzorgd door de heren adj. Gulmans en opp.wmr. Stomp. Zij, die reeds eerder een dergelijke cursus te De Koog hebben meegemaakt, weten nog wel, dat daarbij in bij uit stele gezellige sfeer veel kennis van de verkeersregels wordt opgedaan. Het kan ook niet anders als men weet dat op deze avonden verkeersfilmpjes wor den vertoond, voorvallen uit de praktijk worden besproken en bovendien een in het leslokaal opgestelde verkeerstafel voor aanschouwelijk verkeersonderricht zorgt. Indien U voor deze cursus belang stelling heeft, gelieve U zich vóór woensdag, 9 januari a.s., 12.00 uur, op te geven bij de contactpersonen te De Koog, de heren J. Durieux, K 5, en W. Peeters, Ruijslaan 1, tel. 301 Bij gebleken onvoldoende deelname volgt nog een nader bericht in de cou rant van vrijdag, 11 januari a.s. In tegengesteld geval zal de eerste lesavond plaats vinden op vrijdag, 18 januari a.saanvang 8 uur. De kosten voor de gehele cursus be dragen slechts ƒ5, Zegt het voort. Verbond voor Veilig Verkeer, Afd. Texel. VERGADERING IJSCLUB OUDESCHILD SLECHT BEZOCHT De jaarvergadering van IJsclub „Oudeschild" was zeer slecht bezocht. Buiten het bestuur van 4 personen waren slechts 3 leden opgekomen. Geen stimulans om aan diverse problemen te beginnen Na de opening door de voorzitter, de heer P. Bremer, werden de notulen van de vorige jaarvergade ring gelezen en zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmees ter, de heer J- Schraag, bleek dat er een kassaldo was van 377,63. De heren Jn. Bruin en Jn. Kooy hadden een en ander in orde bevonden. De heer Jn. Kooy kan nog een jaar de ijstent exploiteren, vanwege de slechte resultaten in het afgelopen jaar. Bestuursverkiezing: Herkozen wer den de heren Jb. Schraag en W. Vlas. Voor de heer P- Bremer, die zich we gens vertrek naar De Koog niet be schikbaar stelde, werd gekozen mevr. N. van Sikkeleras-Keijser. De heer Bremer werd dank gebracht voor al het werk dat hij voor IJsclub Oudeschild heeft verricht De heer W. Vlas werd in zijn plaats tot voorzitter gekozen. De contributie bleef gelijk: ƒ1,50 voor 1 januari, ƒ3,na die datum. Voor niet-leden is de entree ƒ0,50 per keer. De oude leden krijgen voor janu ari de lidmaatschapskaart aangeboden. Nieuwe leden kunnen zich bij de be stuursleden melden, het liefst bij mees ter Bruin- waarbij wij de extra wens uitspreken, dat het nieuwe jaar, ook wat betreft sportief en toeristisch motor-, bromfiets- en rijwielgenot, onvergetelijk voor U moge zijn, een wens, aan welker vervul ling Uw flonkerendeen betrouwbare Stalen Ros uit Eierland, telefoon (02225) 233 zeker zal medewerken. SULTANA pak (ca. 500 gram) PRIMA KILOPAKAM LITERFLES CAVE] grote fles KILOPAK AMERIKAANSE LITERFLES CAVELLI Itali aanse import GEZELLIGE Prima Rose Zalm Cocktailworstjes TéVé Zoute Pinda's rmi,,,»* Franse Walnoten in dop Licht belegen Goudse (voor blokjez) HARTIGE Magere Achterham Boterhamworst le soort. Fijne Snijworst Zilveruitjes zoetzuur Augurken zoetzuur (overlangs gesneden) VERHOOG DE Bordeaux roOd(voor warm. troc> Fidalgo Ruby Port Sherry Pale medium dry. Advokaat prima Druivensap alcoholvrij VOOR DE Arachide-olie de beste Krenten Hele Sucadezakje Oranjesnippers. zakje gBLIK] QBLIK -4 ^5 naar J keuze 00 CD EXTRAATJES per blik 119 blik (14 gt.) 98 450 gram 98 250 gram 89 100 gram 33 HAPJES 100 gram 69 100 gram 35 100 gram 38 per pot 59 per pot 98 GEZELLIGHEID! per fles 2.25 per fles per fles per fles per fles ZELF-BAKSTERS! grote fles 1.' 4.15 3.75 2.89 1.93 250 gram 45 100 gram 48 100 gram 30 VERSE GIST VOORRADIG Albert Heijn

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 7