Opa heeft verkering \ogmaals het demonstratie- bedrijf Van de landbouwvoorlichtingsdienst c> Vorige week deelden wij in deze rubriek iets mee over één van de de- monstratiebednjven van de Streekont- wikkeling. Het verheugt ons te bemer ken, dat dit artikel gelezen is en boven dien, dat men dit critisch heeft gedaan. Het is werkelijk niet zo, dat alles, dat in deze rubriek onder de aandacht wordt gebracht als „zoete koek" moet worden aanvaard. De kritiek gold een tweetal punten, waarop we nu nog wat nader ingaan. In de eerste plaats waren enkele le zers van mening, dat de grondsoort op het bedoelde bedrijf door mij te laag was aangeslagen. Mogelijk herinnert U zich, dat ik schreef, dat de grond op bedoeld bedrijf beneden de kwaliteit van gemiddelde Texelse grond ligt. Daar was men het niet mee eens. Het is natuurlijk buitengewoon moei lijk om hier uit te komen. Dat zou ontaarden in een „wel" en „niet"- spelletje. Persoonlijk blijf ik van me ning, dat dit pertinent zo is. Het is ook zeker, dat de betreffende veehou der 70% van de Texelse bedrijven ver kiest boven het bedrijf, waarop hij thans zit. Niet te ontkennen valt, dat een lichte grond bepaalde voordelen heeft. De grond leent zich bijv. uitstekend voor het afwisselend gebruik als bouwland en grasland. Verder heeft men op deze grondsoort de mogelijkheid om in het voorjaar vroeg gras te hebben, indien er werk van wordt gemaakt de stikstof vroeg en royaal te geven. Te ontkennen valt ook niet, dat deze grond na een droogteperiode met een betrekkelijk kleine hoeveelheid regen weer aan de gang raakt. Op zwaardere grond is daarvoor veel meer water nodig. Daartegenover staan echter zeer veel voordelen van een zwaardere grond met veel meer natuurlijke vruchtbaar heid. Al meer dan eens heb ik van een Hoornder veehouder, die zowel goede zavelgrond als lichte zandgrond heeft, gehoord, dat gras en hooi van de zware grond veel meer „inhoud" heb ben dan van zandgrond. Hij kon dit aan groei en productie van de dieren heel goed bemerken. De kritiek gold in de tweede plaats de productie van de vaarzen. Men acht te het onmogelijk, dat de gemiddelde productie van het totaal van 6 vaarzen boven 200 kg. melkvet lag. Gelukkig behoeft het in dit geval geen spel van „ja" en „neen" te worden, maar zijn de papieren er om het te bewijzen. Om alle misverstand onmogelijk te maken, geven we daarom de volledige produc- tiegegevens. In plaats van de namen van de dieren geven we elk dier een nummer. Het is dan als volgt: Productie en verdere No. Leeftijd Datum van kg. melk kg. vet afkalven I 2.1 14 jan. 5592 243 II 2.2 18 dec. 4801 215 III 2.0 25 febr. 4336 199 IV 2.0 12 mrt. 4359 187 V 2.0 13 mrt. 4453 179 VI 2.0 21 mrt. 4515 188 Enkele opmerkingen a. De leeftijd der dieren is o.i. volko men normaal. Er is geen sprake van, dat de dieren iets hebben toegekre- gen. b. Vaars no. II werd opgeruimd we gens kalfverwerping. c. De tijd van afkalven ligt over het algemeen gunstig. d. Indien wij het totaal aantal kilo grammen vet delen door zes, dan blijkt de gemiddelde vetproductiè 202 kg. te zijn. e. Het aantal melkdagen en droogstal- dagen is zeker niet zo, dat men kan zeggen, dat de dieren iets toe gehad hebben. f. De goede productie is vooral ook verkregen door een zeer goed vet gehalte. g. Van april tot september kregen de dieren gemiddeld lVt kg. krachtvoer per week. Dit betrof alleen een koekje om de dieren bij de melk- plaats te krijgen. h. De conditie der dieren was met uit zondering van vaars no. I prima. Tenslotte De kwestie van de goede productie der dieren kwam in ons vorig artikel slechts zijdelings ter sprake. We wilden hiermee alleen aantonen, dat de dieren geen „armoe" hadden geleden. Er is na tuurlijk geen sprake van, dat wij ook maar de indruk hebben willen wekken, dat U een zelfde goede productie zou krijgen als U ook overgaat tot kunst weiden en het strooien van 1000 kg. kalammonsalpeter per ha. C. v. Gr. WEEKAGENDA YAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Dinsdag 22 januari Den Burg, „De Lindeboom-Texel", 20.00 uur. propaganda-avond Texelse Folklore. Woensdag 23 januari De Cocksdorp, „De Hoop", 13.30 uur, Ver gadering Holl. Maatschappij van Landbouw, afd. Eicrland, spreker Ir. Dijkcma. Donderdag 24 januari Den Burg, „De Zwaan", 20.00 uur, bijeen komst Vrouwenbond 't Gilde. Den Burg. Landbouwhuishoudschool, 20.00 u., voorlicshtingsavond voor de besturen der vrouwenverenigingen. Vrüdag 25 januari Den Burg, Eben Haëzcr, 20.00 uur, avond voor de bejaarden, uitgaande van de Herv. Vrouwendienst. gegevens 6 vaarzen Vetgehalte Aantal Gemiddeld per dag Aantai dagen kg. melk vetgr. droog- stald. 4.34% 300 18.64 809 73 447% 305 15.74 703 gelde 4.58% 279 15.54 712 70 4.28% 312 13.97 597 50 4.01% 286 75.57 624 65 4.16% 303 14.90 620 53 SCHOOLSCHAATSWEDSTRIJDEN TE DEN BURG Onder leiding van de diverse onder wijzers hebben de jongens en meisjes van alle lagere scholen uit Den Burg donderdagmiddag uitgemaakt wie de snelsten op de schaats zijn. Dank zij de medewerking van het Bestuur van de ijsclub hadden zij de beschikking over een prima afgezet stuk baan. In vlot tempo er waren meer dan 300 deelnemers is het ge hele programma afgewerkt. Natuurlijk waren er heel wat strui- kelpartijtjes, maar er werd fel gereden. Dank zij het heerlijke winterweer werd het een zeer geslaagde ijsmiddag. De prijzen, bestaande uit boeken- bonnen, werden gewonnen door: Meisjes 8 en 9 jaar: 1. Clara v.d. Kooi, 2. Jannie Grisnigt; 3. Dorien Snik. Jongens 8 en 9 jaar: 1. Fup Zegel; 2. Kees Kikkert; 3. Frans Witte. Meisjes 10 en 11 jaar: 1. Tineke Kooij; 2. Jettie Drijver; 3. Agda Hin. Jongens 10 en 11 jaar: 1. Jaap Ruiter; 2. Peter Neijens; 3. Tino van Heer- waarden. Meisjes 12 jaar en ouder: 1. Christianne Keijser; 2. Trudie Zoetelief; 3. Anneke v.d. Knaap. Jongens 12 jaar en ouder: 1. Kees Schuijl; 2. Peter Ran; 3. Henk Kuip. BRIDGEN Uitslag van de comp.wedstrijd ge houden op 16 januari: A.: 1. Kellner-van Lenten 65.74 7) 2. Backer-Raven 60.19 1) 3. Bruin-Mantje 56.48 8) 4. Echtpaar Gilijamse 56 02 (11) 5. Luyckx-Wessels 54.62 2) 6. Dames Hattuma-v. Hoorn 50.20 (14) 7. Stolk-Verstegen 42.59 (12) 8. mevr. Kooijman-Veenema 42.12 3) 9. Roeper-v.d. Werf 38.43 (15) 10. Echtpaar Beemsterboer 33.80 (13) B.: 1. Bakker-Huizinga 65.62 6) 2. Dam-Dros 55.21 9) 3. Echpaar v.d. Heerik 54.17 5) 4. Ran-Grootjen 51.04 (16) 5. Gebr. v. Sambeek 44.79 4) 6. Blonk-v.d. Galiën 41.67 7. Echtpaar Jouwersma 37.50 (10) Volgende drive woensdag 30 januari. SCHAAKCLUB „EN PASSANT" Ter afwisseling werd de competitie de 16e januari, onderbroken en speel den C. Joustra en F. R. Drevel simul taan tegen de overige leden. De resul taten waren: C Joustra-M. Bremer 10 C. Joustra-O. Feitsma 10 C Joustra-C. Schulte 01 C. Joustra-J. Hoogerheide 10 C. Joustra-F. R. Drevel 10 C. Joustra-A. Terpstra 01 De stand werd dus 42 voor Joustra, dat is 66.6%. F. R. Drevel-M. Bremer 10 F. R. Drevel-O. Feitsma 10 F. R. Drevel-C. Schulte 1—0 F. R. Drevel-J. Hoogerheide V*V* F. R. Drevel-C. Joustra 10 F. R. Drevel-A. Terpstra 10 F. R. Drevel behaalde dus 5Vt punt, een percentage van 91,6%. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Aan het Staatsbosbeheer werd ver gunning verleend tot verbouw van een bestaande woning aan de Rozendijk. De woningbouwvereniging Texel kreeg toestemming tot de bouw van zes woningwetwoningen aan de Boogerd te Den Burg. Een vergunning tot de bouw van een bungalow in de duinen te De Koog werd verleend aan de heer dr. Wester- hu's te Warnsveld. De heer L. Heerschap (Den Burg) ontving de vergunning voor de bouw van een woonhuis aan de Wittekruis- laan te Den Burg. VOORLICHTING OVER DE TUIN De Huishoudelijke Voorlichting or ganiseert donderdag, 24 januari een avond voor de besturen van de vrou wenverenigingen van Texel. De avond wordt in de Huishoudschool gehouden. De heer Laan zal ons iets over de tuin vertellen en laten zien. We verwachten veel dames op deze avond. VERKEERSCURSUS DE KOOG De cursusavond van morgen in De Koog wordt verschoven naar donder dag a.s. De volgende avonden vinden weer normaal op woensdag plaats. NOGMAALS VAL OP HET IJS (Ingezonden) Ondergetekende was inderdaad za terdag j.l. op de ijsbaan te Den Burg, en wel met z'n dochtertje. Toen hij dan in gebukte houding bezig was met de bandjes van haar schaatsen, werd hij van achteren aangereden (vermoedelijk door een sliert) en werd daardoor tegen het ijs gewerkt, met als gevolg een lichte hersenschudding. Het gebeurde om 20 uur, dit kon hij later constateren uit het feit, dat z'n polshorloge op dat tijdstip was blijven staan, met verbogen ledematen en een verbrijzeld aangezicht. De onkosten zijn vermoedelijk voor het slachtoffer, daar, bij zijn weten, tot heden toe, nog niemand van hen die dit hebben veroorzaakt, zich kenbaar heeft gemaakt, of ook maar enig blijk van belangstelling heeft getoond. Als men in de krant leest: „Slacht offer van aanrijding langs de weg ge vonden, bestuurder doorgereden. Wat denkt men dan? Kunnen wij boven ge noemd ongeval in zekere zin niet in vergelijking brengen? Een ieder gun ik van harte de schaatssport, maar laat die dan ook sportief worden gereden en als 't nodig mocht zijn, toon u dan ook een sportieve verliezer. Met dank voor de plaatsing, Jac. Schrama, Wilhelminalaan 16, Den Burg, Texel. Mijn oprechte dank aan hen die heb ben geholpen bij het vervoer naar m'n huis. L.T.B. VIERDE OOGSTDANKDAG Er was een groot aantal mensen op gekomen voor de dankdienst, waarmee deze viering werd begonnen. Om 10 uur ving de plechtige gezongen H. Mis aan, welke werd gecelebreerd door de geestelijk adviseur, kapelaan Tuyn. Hij leidde zijn predikatie in met een schriftlezing uit het eerste boek van de Bijbel over het offer van Kaïn en Abel. Het dankoffer wat in goede gesteltenis wordt gebracht is God welgevallig. Voor een aandachtig gehoor behandelde de g.a. dit bijbelverhaal toegepast op onze samenleving. Zoals gebruikelijk werd er weer een oogstdankcollecte gehouden, welke door de aanwezigen zeer goed werd bedacht. Er was besloten de opbrengst hiervan een bestemming te geven voor een or nament in de nieuwe kerk van De Koog. Omstreeks 11 uur werd een gezamen lijke koffietafel in Hotel „De Zwaan" gehouden voor de leden met hun echt genoten. Voorz, Th. R. Hin sprak zijn genoegen uit over de grote opkomst. Ook bracht hij dank voor de goede medewerking aan de collecte. Deze maal was h'er geen spreker uitgeno digd. Gezien de gezellige sfeer onder de aanwezigen, werd dit wel niet als een gemis gevoeld. Om ca. half twee toog ieder huiswaarts. Ook de afdeling Eierland vierde zijn oogstdankdag, welke met een H. Mis werd begonnen in de parochiekerk van De Cocksdorp. Hierna werd de jaarver gadering gehouden in het Vliegveld restaurant. Voorz. Rutten kon ook hier roemen over een zeer goede opkomst. Het avondprogramma werd samen met de afd. Den Burg gevierd. Het avondprogramma gaf een opvoe ring van de klucht in 3 bedrijven „De Sukkel". Dit stuk van Dick Faber werd gebracht door de jongerengroep van de toneelver. „St. Jan". Alle aanwezigen hebben genoten van de vlotte wijze, waarop dit werd gespeeld. Tal van dwaze verwikkelingen hebben stevig op de lachspieren van het publiek ge werkt. Het stuk speelde in huize Dennen heuvel. De bewoonster, tante Amalia i(mevr. Zijm-van Sambeek) had haar nichtje Puck (Paulien Bakker) en een vreemde neef Daantje Lelie gelijktijdig te logeren gevraagd. Zij meende, dat als ze elkaar zouden leren kennen er best een paartje van te maken zou zijn. Dat dit helemaal niet lukte, kwam doordat het wel zeer vlotte moderne meisje Puck een scherp contrast vormde met de schuchtere en verlegen student in de wijsbegeerte Daantje (Kees Bakker, Sunrise). De verloofde van Puck, de jonge Ir. Wester (Adri Verberne) werd door toeval bij zijn bezoek voor de nieuwe huisknecht aangezien. Hij zag zijn kans schoon de bewoners in die waan te laten. Door zijn onhandigheid kreeg hij al spoedig conflict met de bemoeiige dienstbode Els (Thea van Heerwaarden). De huisvriend Overste Basser (Kees de Grave) zou de jonge lui leren paardrijden. Voor Puck een evenement, maar voor Daantje een marteling. Puck wilde hem leren dan sen en zwemmen. Daantje raakte gerad braakt. Puck weet de laatste stap tussen tante Amalia en Overste Basser op een handige manier voor te bereiden. Als deze twee elkaar hebben, ontpopt de huisknecht zich als Pucks verloofde. Daantje valt van de ene verbazing in de andere en is blij dat hij er niets meer mee te maken heeft. Bij de rolverdeling heeft men een goede keuze van de spelers gedaan. Puck speelde het vlotte nichtje zeer uitbundig. Ze beschikt over talent voor dit soort rollen. Daantje was zeker een zware rol, maar Kees Bakker bracht het er uitstekend af. Ook hij bewees talent te bezitten. De andere spelers hebben goed werk geleverd, zij het dat we Overste Basser iets te weinig stoer vonden. Deze speler werd echter ge handicapt door een nauwelijks genezen keelontsteking. Bij elkaar genomen een zeer geslaagde opvoering. Met bal werd de avond besloten. Ook de ouderen waren druk op de vloer. Het ging er vrolijk toe. De L.T.B. mag terugzien op een zeer geslaagde dag. L. J. v.d G. EINDLES VEEVERLOSKUNDE De eindles van de cursus Veeverlos- kunde vindt plaats op woensdag, 23 januari 1963. De heer H. de Boer is weer hersteld. 0 HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 22 jan. 5.05 en 17.42; 23 jan. 6.10 en 18.45; 24 jan. 7.07 en 19.42; 25 jan. 8.04 en 20.39; 26 jan. 8.57 en 21.30. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. TEXELSE FAMILIENAMEN Door de kop boven het ingezonden stuk van de heer Th. van Heerwaarden over de familie de Porto is wellicht de indruk gewekt, dat het door mij over deze familie geschrevene (Tex. Crt. 11- 12-1962) in strijd zou zijn met de toe dracht, zoals deze uit de door de heer Van Heerwaarden geciteerde akte van 1813 blijkt. De aandachtige lezer zal evenwel hebben gezien, dat «k de overlevering, dat Timoteus de Porto op de Texelse stranden zou zijn aangespoeld, juist heb bestreden, terwijl ik mij over de ware gang van zaken niet met zeker heid heb uitgelaten. Wij kunnen dus als vaststaand aannemen: 1. Dat Timoteus de Porto n»et is aan- spoeld. 2. Dat hij met een Texelse (en niet zoals ik meende met een buitenlandse) schipper op ca. 19-jarige leeftijd naar Texel is gekomen, welke gebeurtenis, gerekend naar zijn geboortedatum 15 jun» 1776, in 1795 moet hebben plaats gehad. Aanvullende of corrigerende gege vens (zoals die van de heer van Heer- waarden) en oude overleveringen over Texelse families worden door de schrij vers Ilpenrodestraat 8, Haarlem overigens zeer op prijs gesteld. Mr. J. S. M. Dijt AAN DE KWEEKSCHOOL TE DEN HELDER KOMT OPLEIDING VOOR KLEUTERLEIDSTER Al lange tijd, zo schrijven B. en W. aan de Raad van onze gemeente, be staat de behoefte aan een voor Texelse leerlingen bereikbare opleidingsmoge lijkheid tot kleuterleidster. De dichtst bijzijnde opleiding is thans nog geves tigd te Alkmaar. De Stichting Kweekschool voor on derwij zers(essen) in Noordhollands Noorderkwartier te Den Helder is nu voornemens aan de kweekschool een opleiding voor kleuterleidster en voor hoofdleidster te verbinden. Kosten voor Texel Uiteraard rekent genoemde stichting erop dat ook Texel zal bijdragen in de te maken kosten. Rijkssubsidie is voor eerst nog niet te verwachten omdat voorlopig het daarvoor vereiste aantal leerlingen per klas nog niet zal zijn bereikt. De kosten hebben overigens uitslui tend betrekking op salarissen van de leerkrachten, omdat alle andere zaken, zoals huisvesting, materiaal enz., reeds beschikbaar zijn. De kosten zijn op zeer redelijke basis berekend, n.l. naar verhouding van het inwonertal van de diverse gemeenten in het betreffende gebied die bij de stichting direct belang kunnen hebben. Voor het eerste jaar zou dit Texel op ƒ1553,komen te staan, en gedurende de eerste vier jaar (d.i. de duur van de cursus) moet de Texelse bijdrage dus steeds met dat bedrag worden ver hoogd. Een belangrijke zaak met over zienbare kosten, een niet veel voorko mende combinatie! Ook al van groot belang voor de ouders van de toekom stige leerlingen, omdat deze niet meer elders in pension zullen behoeven te gaan om een dergelijke opleiding te kunnen volgen. FEUILLETON: 23. Hij keek haar eens van terzijde aan en zag, dat ze doodsbleek was gewor den. Ze knipperde een paar maal met haar ogen en haar mond viel wijd open van verbazing. Ze slikte een keer en staarde hem onafgebroken aan. Toen schoot ze in een wrange lach. „Je bent gek". Hij knikte. „Hindert niet. Op zijn tijd mag een mens gek doen in zijn leven. Doch neem van me aan, dat ik in volle ernst spreek en in het volle bewustzijn van de consequenties. Ik wil je niet overrompelen. Denk er maar rustig over na. Je hebt tijd tot donderdag, als we weer in Arnhem zijn. Weeg de voor- en nadelen tegen elkaar af. We zijn geen van beiden meer kinderen en we hebben al zo het een en ander meege maakt in het leven. Dat is niet erg. Denk aan je toekomst. Als je met mij trouwt, zul je waarschijnlijk geen lintje meer krijgen, maar wel kinderen op je schoot En nu is maar de vraag, wat je belangrijker vindt in het leven. Ik voor mij prefereer het laatste. Jij hebt verstand van kinderen opvoeden, want je werk is pedagogisch. Je bent in de bloei van je leven en ik ben ervan overtuigd, dat je een ideale moeder zult zijn. Kinderen in de eerste klas zijn lief en meisjes op de huishoud school zullen ook hun goede zijden hebben. Maar er gaat niets boven een eigen kind, dat je vanaf de geboorte moogt opvoeden tot een mens, die ge reed is voor de maatschappij". Ze schudde nog eens haar hoofd en streek automatisch haar rok glad. „Al les wat ik gedacht heb", murmelde ze, „maar dat ik op deze vakantie nog een huwelijksaanzoek zou krijgen.... dat nooit. Ik.beseft u wel, wat u ge daan hebt? Hoe.... hoe zullen uw kinderen hierop reageren?" „Mijn kinderen hebben hun bestem ming in het leven al gevonden. Ik neem aan, dat ze blij zullen zijn met het nieuwe geluk, dat hun vader ontdekt heeft. En de niet uitgesproken vraag, die ik nu in je ogen lees; wel, als Wil op dit ogenblik wat zou kunnen zeggen, dan zou ze instemmend knikken en zou haar oordeel luiden: Theo, dit is heel verstandig van je. Daar ben ik van overtuigd". „Ik.ik kan geen woord meer uit brengen Hij kwam overeind. „Ik zal wat te drinken voor je halen. Het is ook zo warm vandaag. Jus d'orange?" Ze knikte werktuiglijk en De Haan ging naar de salon om even later met twee gevulde glazen terug te komen. „Hier, Cobie, lekker fris. En praat maar niet, als je niet wilt. Denk er maar kalmpjes over na". Werktuiglijk dronk ze uit het glas en zette het toen neer. Gedachteloos accepteerde ze zijn sigaret en zoog vuur. Ze zat met opgetrokken knieën voor zich uit te staren en leunde er met haar armen op. Aan de overkant van het water daverdf een D-trein langs, maar ze had er geen erg in, om dat ze met nietsziende ogen over het water tuurde Af en toe trok ze zenuw achtig aan de sigaret. De Haan zag, dat ze tot het uiterste gespannen was. Het duurde geruime tijd, voor ze zichzelf weer in haar macht kreeg. Ze keek hem even aan, dronk haar glas leeg en gooide de half opgerookte sigaret over boord. Met een ruk kwam ze ineens overeind „Kom mee, ik wil een eind wandelen, ver hier vandaan. Ik.... ik word hier stapelgek. Ik wou, dat je je mond gehouden had, versta je? Ik wou, dat ik nooit aan deze reis was begon nen. Zwijgend kwam hij overeind en even later liepen ze de kade op. „Laten we maar langs de Rijn gaan. Verderop is het rustig". Geruime tijd liepen ze zonder te spre ken verder. De vrouw keek naar de stoffige weg en haar schoentjes waren in een oogwenk grijs, maar ze scheen het niet op te merken. Toen ze het stadje achter zich hadden, begon ze langzaam: „Hoe kun je in 's hemels naam over trouwen spreken. We ken nen elkaar een blauwe maandag. En als je me soms wilt wijsmaken, dat je ge looft aan liefde op het eerste gezicht, dan ga ik gillen van de lol...." „Cobie, eens in je leven ben je ver liefd geweest, dol verliefd, zoals je zelf gezegd hebt. En wat was 't resultaat?" Ze schudde haar hoofd. „Je draait er omheen. Dat dat heeft er niets mee te maken". „Ik bedoel dit: ik ben niet dol ver liefd op je. Ik mag je bijzonder graag en met het uur meer. We zijn allebei de vlegeljaren gepasseerd. We kunnen alle dingen vanuit een beter, nuchter der oogpunt bezien. Ik zal niet van je verlangen, dat je van 's morgens vroeg tot 's avonds laat aan m'n hals hangt. Ik vraag alleen genegenheid en kame raadschap. Dat is voor ons mensen, die niet meer behoren tot de verliefde jongelingen en bakvissen, een hechtere vorm van liefde. Ik kan je vele dingen schenken, die je nu mist, maar daarom heb ik je niet gevraagd. In mijn ogen ben je een ideale vrouw Ik heb men senkennis. Ik heb vele jaren mijn per soneel bestudeerd. Ik heb bepaalde karaktertrekken leren onderscheiden, goede en slechte. In deze dagen op de Rijn ook bij jou. Je kunt opvliegen en lelijk doen, schelden en met vlammende ogen kijken. Maar dat ligt aan de op pervlakte. Diep in je binnenste ben je heel anders. Dan ben je de aardige, en als je los komt ook de vlotte Cobie. Hoe langer we elkaar zullen kennen, des te beter zullen we elkaar leren waarde ren. Wat als vriendschap begonnen is, wat wederzijdse sympathie was, zal diepe genegenheid worden. De rest groeit vanzelf. In een huwelijk moet je geven en nemen, je moet offers brengen en wat van je persoonlijkheid prijsge ven. Je moet naar elkaar toegroeien en je aanpassen. Er komen steeds meer raakpunten en tenslotte is er de har monieuze kameraadschap, die je ook liefde kunt noemen. Je gaat naar elkaar verlangen en je bent gelukkig, als je weer bij elkander bent. Zo zie ik het voor ons, als je zoudt willen. Ik besef best, dat je heel wat in je leven zult moeten opgeven, als je de grote stap doet. Je zult tot op zekere hoogte je zelfstandigheid kwijt zijn. Je zult be paalde verplichtingen op je moeten nemen, dat zijn meestal de consequen ties van het huwelijk. Je zult daaren tegen ook rechten hebben. Denk er maar rustig over na. Doch bij alles, wat je moet loslaten, zal ik je daarvoor veel kunnen vergoeden. Je zult een zorgloos bestaan krijgen. Ik heb een mooi huis en als je het anders inge richt wilt hebben, zal ik het laten ver bouwen. Je zult gaan behoren tot de vooraanstaande ingezetenen van onze gemeente. Men zal je vragen zitting te nemen in diverse comité's; men zal je medewerking inroepen voor maatschap pelijk en sociaal werk. We zullen op bezoek moeten bij de notabelen van ons stadje. Er zullen natuurlijk be paalde sociale verplichtingen zijn, dat brengt mijn positie mee. Doch dat zal voor jou geen moeilijkheden opleveren. Je bent een ontwikkelde vrouw, je hebt uitstekende manieren, kortom; je hebt alles mee. Als ik het eens populair mag zeggen: je bent eigenlijk pasklaar voor dit milieu. En je zult je er na een korte poos in thuis voelen". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 4