Goede en slechte hoeren HET ADRES voor al uw Foto-artikelen VAN DE LANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST (Vervolg) Nogmaals de veebezetting In ons vorige artikel gaven wij aan, dat de veebezetting op het bedrijf A veel zwaarder was. We noemden de bezetting per ha. Voor een goed begrip noemen wij de veebezetting per bedrijf ook nog. Op het bedrijf A (13.13 ha.) was dit gemiddeld over het hele jaar 14% melkkoe, 3% st. jongvee en 64 schapen en enterlingen. Voor bedrijf B (17% ha.) was dit als volgt: 9 melk koeien, 94/t stuks jongvee en 110 scha pen en enterlingen. Winning en wintervoer Een kenmerk van bedrijven met een zware bezetting is vrijwel altijd, dat een groot percentage van het grasland gemaaid wordt. Dit blijkt ook hier. Op het bedrijf A is dit 114% van de opper vlakte. Dit betekent derhalve, dat een gedeelte van het grasland tweemaal wordt gemaaid. Op deze wijze slaagt men er ondanks de zware veebezetting toch in om voldoende ruwvoer voor de winter te winnen. Op het bedrijf A is ieder jaar een ruime voorraad hooi en kuilgras aanwezig. Ook nu willen wij er weer op wijzen, dat de veehouder op dit bedrijf daar in slaagt, dank zij een zware stikstofbemesting, nl. 203 kg. zuivere stikstof per ha. De productie van het rundvee Uit de gegevens, die hierover werden verstrekt blijkt zeer duidelijk, dat hier niet de oorzaak ligt van het grote ver schil in de rentabiliteit van de bedrij ven. Natuurlijk is het buitengewoon be langrijk, dat de melkkoeien een goede produktiviteit bezitten, maar het is geen garantie voor een goed bedrijfs resultaat. Daar komt nog meer voor kijken. Op bedrijf A was de gemiddelde productie 4.814 kg. melk (181 kg. vet), op bedrijf B was dit 4.737 kg melk met 185 kg. vet. Dit ligt dus op hetzelf de niveau. Het percentage wintermeik op bedrijf A was 41, op bedrijf B 40%. Ook hier dus practisch geen verschil Wel heeft de veehouder op bedrijf B per koe een hoger verbruik aan kracht voer, maar dit gegeven geeft weinig houvast. In de hoeveelheid krachtvoer per koe is nl. ook het krachtvoer voor het jongvee opgenomen en zoals in ons vorige artikel reeds werd vermeld was de jongvee-bezetting op bedrijf B veel zwaarder. Hierdoor is uiteraard de hoe veelheid krachtvoer per koe groter. Wat levert „een koe" op De opbrengsten van de rundveehou derij bestaan uit verkoop van melk en „vlees". Het laatste is sterk afhanke lijk van de jongvee-bezetting. Is deze zwaar, dan is er een grote afzet van jongvee en/of koeien, die door jongvee worden vervangen. Daardoor is de post „omzet en aanwas", d.w.z. de verkoop van vlees en de waardevermeerdering van de veestapel op bedrijf B veel hoger dan op bedrijf A., nl. resp. ƒ372,en ƒ132,per koe. Samen met de afzet van melk komen de bedrijven A en B tot flinke bedragen per koe, nl. resp. ƒ1.423,en ƒ1.665,Bedrijf B komt door de zware bezetting jongvee belang rijk hoger dan bedrijf A. Uit het voorgaande blijkt overduide lijk, dat één koe meer of minder van grote invloed is op het bedrijfsresultaat. De bruto-ontvangsten gaan door één koe meer met plm. ƒ1.500,omhoog. Een veel gebruikt gegeven in de be drijfseconomische boekhouding is de totale opbrengst per koe verminderd met de voerkosten per koe. Op deze be drijven is dat voor bedrijf A en B resp. ƒ1.168 en ƒ1.288,—. En nu de schapen Op het „goede" bedrijf was de afzet per schaap (lammeren 4- wol) ƒ104, op het „slechte" bedrijf 93,Gaan we ook hier de opbrengsten per schaap weer verminderen met de kosten aan voer, dan wordt het voor bedrijf A ƒ79,per schaap en voor bedrijf B is het 76,per schaap. De voerkosten per schaap zijn n.l resp. 25,en ƒ17,per schaap. Het gemiddelde voor alle bedrijven, die bij het onder zoek betrokken zijn, vermeldt een be drag van 27,per schaap aan kracht voer. Dc totale afzet per ha. Hierbij komt de veel zwaardere be zetting van bedrijf A weer duidelijk naar voren Uit het voorgaande blijkt, dat de productie per dier maar zeer weinig verschilt Van diezelfde kwali teit dieren houdt de veehouder op be drijf A er echter veel meer per ha. en hij komt daardoor ook aan een veel hogere opbrengst per bunder. Na af trek van de kosten voor alle krachtvoer i(aangekocht en \eigen) heeft bedrijf A een afzet uit rundvee en schapen van ƒ1.690,per ha. Op bedrijf B is dit '„slechts" ƒ1.151,per bunder. Een verschil van ƒ540,per ha. We onder strepen nog eens, dat de kosten voor het krachtvoer hier al af zijn. We zijn van mening, dat we vooral hier de oorzaak moeten zoeken van het grote verschil, dat er financieel gezien tussen deze bedrijven is. En nu het belangrijkste! Ik zeg dit met een zekere schroom, want waarschijnlijk zijn er lezers, die TIENDUIZEND BOEKEN De Nutsbibliotheek leende vrijdag j.l. het tienduizendste boek van dit seizoen uit. De heer Schotanus jr. was de lezer, die dit respectabele aantal vol maakte en hij ontving daarvoor van de beheerder van de bibliotheek een mooi boek. Een gelukkige bijkomstig heid was, dat de heer Schotanus in de loop der jaren al heel wat boeken uit de Nutsbibliotheek geleend heeft, zodat dit tastbare bewijs van de bloei der bibliotheek hem wel toekwam. Als eerste lezer van het volgende (tien?)duizendtal ontving mej. Loes Boe jen eveneens een boekwerk. Dat de bibliotheek 10.000 uitleningen in één seizoen heeft, is niet voor het eerst, maar in de beide vorige jaren kon dit aantal net aan het einde van het seizoen bereikt worden. Thans ziet het er naar uit, dat het totaal aantal ditmaal 13 a 14.000 zal worden. Zeker, een teken, dat de bibliotheek in een behoefte voorziet. En dat ondanks de TV Het overzicht van de uitleningen van september 1962 tot februari 1963 ziet er als volgt uit: Resp. Nutsbibliotheek, Depot Reizen de bibliotheek, totaal: volwassenen 4100 2400 6500 jeugd 2600 1000 3600 6700 3400 10.100 '(Hierbij inbegrepen een aantal vak boeken, die door de Reiz. Bibliotheek gratis aan lezers worden uitgeleend). Wie dit overzicht even goed bekijkt, kan twee ontdekkingen doen: 1. dat de jeugd, ondanks de aanwezig heid van goede schoolbibliotheken, nog veel uit de nutsbibliotheek leent. 2. dat ongeveer 2/3 van de uitleningen geschiedt uit de eigen voorraad en 1/3 uit de wisselcollectie van de Rei zende bibliotheek. De wel geuite mening, dat een eigen bibliotheek in een kleine plaats als Den Burg (met omgeving) geen levenskansen bezit, wordt hier duidelijk weerlegd. De bibliotheek moet uitgebreid wor den, want het klinkt niet erg vrien delijk, maar het moet gezegd worden nieuwe lezers zijn dit seizoen niet wel kom meer. Bij de aanwezige boeken- voorraad is de top-capaciteit bereikt. Het is te hopen, dat wegen gevonden worden, om dit mooie werk dat tot nu toe geheel belangeloos en vrijwel zonder subsidie gedaan wordt verder uit te breiden. SLEUTELBEEN GEBROKEN De heer J. Vermue beleefde de schrik van z'n leven toen hij vrijdagmorgen met zijn Fiat de dijk op wilde rijden. De wagen gleed terug en rolde om de lengteas wentelend naar beneden. De heer Vermue kon zelf uit z'n wagen stappen, maar bleek achteraf een ge broken sleutelbeen te hebben. De Fiat had een enigszins gehavende carros serie. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 25 februari 1963: 23 nuchtere kalveren 20,- ƒ70, 1 koe 750,6 rammen ƒ120,- ƒ200,16 lammeren ƒ120,ƒ200, het „materialistisch" vinden om het maken van zoveel mogelijk winst het belangrijkste te noemen Toch meen ik te mogen zeggen, dat het doel van iedere ondernemer is het maken van winst. En dat dit tot op zekere hoogte ook mag. Intussen hoop ik wel, dat het voor de Texelse boeren niet het enige en hoogste doel is. De boer op het bedrijf A hield na be taling van alle kosten, waarbij ook het loon van eigen arbeid is opgenomen een bedrag van 337,per ha. over. De veehouder op bedrijf B moest ƒ70, per ha. „toebetalen", d.w.z. er was een verlies van ƒ70,per ha. Van het loon, dat boer B dus met zijn handen heeft verdiend moet een bedrag van 70, per ha. af om de rekening sluitend te maken. De veehouder op dit laatste be drijf heeft dus in feite minder verdiend dan een landarbeider, die even veel uur werkt. Z'n collega op bedrijf A ontving naast de vergoeding voor zijn handenarbeid een bedrag van ƒ337, per ha. als winst. Hoe moet het nu? Wij stellen ons voor, dat vrijwel alle Texelse veehouders liever in de schoe nen staan van de veehouder op bedrijf A dan in die van bedrijf B. En het zou daarom wel buitengewoon plezierig zijn als de landbouwvoorlichters konden zeggen: „Als je het nu zo doet, dan komt het goed". O.g. waagt zich daar niet aan. Persoonlijk heb ik de indruk, dat een flinke veebezetting per ha. één van de punten is, die een rol speelt. En dit vooral voor bedrijven met een op pervlakte, die niet hoger ligt dan 17 18 ha. En willen we die flinke veebe zetting halen, dan zal dit tevens bete kenen een flinke stikstofbemesting. Voor het overige moet niet worden vergeten, dat het tenslotte de boer is, die het bedrijf zal moeten voeren. Hij moet kans zien om de zorgen en moei lijkheden van een intensief bedrijf de baas te worden. We kunnen ons heel goed voorstellen, dat er veehouders zijn, die voorkeur hebben voor een minder „zorgelijk" bestaan ten koste van het inkomen. De taak van land bouwvoorlichters is echter aan de land bouwers de weg te wijzen naar een beter inkomen. En wij meenden dit ook te doen met deze vergelijking van be drijf A en bedrijf B. C. v. Gr. UITSTEKEND GESLAAGD IJSWEEKEND IN DEN BURG Meer dan 700 betalende bezoekers hebben zondagmiddag de ijsbaan te Den Burg opgezocht. Zowel het aange kondigde programma als het windstille en zonnige weer waren er de oorzaak van. Het ijsdans- en kunstrijprogramma zal niemand hebben teleurgesteld. Ze zijn gekomen: Trudy Gerardt en Roulant Durck (derde op de internatio nale kunstrijwedstrijden te Obersdorff) en de ijsdansers Madeleine en Arnold Hendrixs. Het Nederlandse kampioens jaar ijsdansen bleek op het laatste mo-' ment verhinderd te zijn. Voor hen in de plaats kwamen „Joke en Joep" eveneens virtuoos. Zaterdag werden door de ijsclub Den Burg diverse wedstrijden gehouden; Uitslag hardrijwedstrijd voor heren boven 35 jaar: 1. Dokter Siebinga; 2. J. v.d. Berg; 3. C. G. Donia. Er meldden zich zes rijders totaal. Uitslag koppelwedstrijd heren: 1. W. Koorn en E. Drijver 110 ronden: 10 punten; 2. J. Kikkert en J. Schilling 109 ronden: 8 punten; 3. C. Koomen en H. Witte 108 ronden: 6 punten. Voor deze wedstrijd meldden zich 19 koppels. Uitslag dameskoppelwedstrijd: I. G. Kooijman en L. Visser; 2. J. Kooijman en C. Kempenaar; 3. A. Koorn en M. van Wijk. Er werd een half uur gereden met zes koppels totaal. Uitslag kindcrwagenrace: Voor deze race meldden zich veertien paren. Vooral voor de toeschouwers was deze strijd een fantastisch schouwspel. 1. L. Heerschap en C. Winter; 2. J. Koorn en J. Stolk. De kinderwagenrace viel zo goed in de smaak, dat werd besloten zondag middag nogmaals een dergelijke strijd te organiseren. Voor deze race meldden zich zeventien koppels. 1. B. Oldenburger en J. Kramer; 2. L. Heerschap en C. Winter. Wie durft nu nog te beweren, dat niet ten volle is geprofiteerd van de opti male omstandigheden die dit sublieme schaatsweekend bood? IJSCLUB OOST HIELD KOPPELWEDSTRIJD Zaterdag organiseerde de ijsclub „Oost" weer een koppelwedstrijd. Mede aangelokt door de stralende zon en het windstille weer, waren velen naar „de Putten" getrokken om een baantje te rijden. Behalve de deelnemers waren ook een massa toeschouwers aanwezig, die vanaf de weg langs de dijk de ver richtingen van de schaatsers gadesloe gen. Zij waren getuige van een span nende strijd. 16 koppels hebben hun krachten gemeten in de wedstrijd, die een uur duurde. Uitslag: 1. G. Jimmink-G. Boot 127 ronden: 8 punten; 2. Jn. van Bennekom-Jn. Dijker 126 ronden: 6 punten; 3. W v.d. Berg- P. Dogger 125 ronden: 4 punten; 4. Dokter Siebinga-A. Veen en C. Dijker- Jb. Smit, beiden 124 ronden. Nog iets over de actie die ijsclub „Oost" momenteel voert om het rente loos voorschot te verkrijgen voor de aanschaf van een gemotoriseerde baan- schuiver. Velen hebben reeds voor een bedrag getekend. Ieder jaar wordt een gedeelte uitgeloot, zodat men het geld in ieder geval terugkrijgt. Ten onrechte wordt veelal verondersteld, dat het ingeschreven bedrag terstond moet worden betaald. Het geld zal eerst in juni worden opgehaald. Het volledige bestuur staat thans achter deze actie. De moeilijkheden die zich aanvankelijk voordeden zijn na onderling overleg, gelukkig geheel van de baan. De heer Roeper ziet ook in dat een baanschui- ver van het grootste belang is voor de ijsclub. Het ligt in de bedoeling, het apparaat vóór het eerstvolgende schaatsseizoen aan te kopen. Ondertus sen blijft de ijsclub actief. Omdat de winter blijft aanhouden, zal dinsdag avond wederom een wedstrijd worden gehouden. Daarbij hoopt het bestuur op een zelfde grote opkomst als vorige week het geval was. Een hinderniswed strijd voor paren wordt het. Zaterdag zal, ijs en weder dienende, een gecostumeerde wedstrijd voor kin deren tot en met 14 jaar worden ge houden. Laat ieder proberen zo leuk mogelijk voor de dag te komen! HET BALMASQUE VAN S.V. TEXEL Meer dan 150 gemaskerden hebben zaterdagavond deelgenomen aan het door de S.V. Texel georganiseerde ge maskerde bal. In veel gevallen was zeer veel zorg besteed aan de costuums, zodat het niet alleen gek, maar ook mooi was! De muziek was goed op de vreugde afgestemd. Tot het bepaald niet bittere einde bleef de stemming er in. Vanaf deze plaats onze welge meende dank aan de jury, de feest- commisise en aan allen die zich zo spontaan inzetten om dit SVT-bal te doen slagen. Jammer is het dat naast de prettige deelnemers er ook mensen zijn geweest, die schade hebben aangebracht aan het herentoilet. Dat de daders de schade nu eens uit eigen zak betalen, lijkt ons een goed idee. In plaats van voetbal worden tegen woordig zondags regelmatig volleybal wedstrijden gespeeld, waaraan alle clubs van Texel deelnemen. Een bij zonder nuttige oplossing voor de ge dwongen voetbalrust. De rest van Texel 1 trainde in de dennen. We hebben dus goed moed voor de aanvang van de veldsport. De Toto. Ook deze week en voorts tot nader aankondiging worden de totoformulie ren op donderdag ingeleverd en opge haald. Jongens van de ophaaldienst, let op: donderdagavond dus. Trainen: Elke woensdagavond, voor lopig nog in het gymlokaal en dan mag niemand ontbreken. NIEUWE „MARSDIEP" KRIJGT ZIJLADINGSMOGELIJKHEID De Raad van Commissarissen der N.V. TESO zal waarschijnlijk besluiten tot het aanbrengen van ingang voor zij lading in de nieuwe „Marsdiep", die momenteel bij de Zaansche Scheeps bouwmaatschappij in aanbouw is. T.z.t. komen wij op deze aangelegen heid nader terug. ERNSTIGE VERNIELINGEN IN HOTEL „DE LINDEBOOM-TEXEL" Tijdens het gemaskerde bal, georga niseerd door S.V. Texel, op zaterdag avond j.l. in hotel „De Lindeboom- Texel" hebben onbekenden in de toilet ruimte ernstige schade aangericht. Door de directie van het hotel werd nog voor de avond ten einde liep, geconsta teerd dat een vaste wastafel van de muur was gebroken en dat een der glazen platen, die tussen de urinoirs zijn aangebracht, was kapotgeslagen. De schade wordt geschat op enkele honder den guldens. Zowel de directie van „De Lindeboom-Texel" als het bestuur van de sportvereniging betreuren het ge beurde zeer. Omdat de daders (nog) niet bekend zijn, staat nog niet vast wie de schade zal dienen te vergoeden. VERZAMEL „LEXINGTON" VERPAKKINGEN Wist U dat de verpakkingen van Lexington sigaretten voor de verken ners van de St. Jeroengroep grote waarde hebben? U kunt de wikkels be zorgen bij de verkenners en bij hop man Slijderink, Schilderend. DIENSTREGELING N.V. TESO Geldend van vandaag en hoogstwaar schijnlijk ook morgen; van Texel: 7.00 8.00 9 30 11.30 13.30 14.30 15.30 17.30 v. Den Helder: 8.00 9.30 10.30 12.30 14.30 15.30 16 30 18.30 ZONDER COMMENTAAR Terwijl ,er meer dan 100 vrouwen in zijn kap- en schoonheidssalon werden behandeld, viel bij kapper Stanley Barber in Nottingham de stroom uit. Toen het zich liet aanzien, dat het op onthoud wel even zou duren, liet hij flessen sherry aanrukken om een pa niek onder de dames te voorkomen. „Ik heb er geen kind aan gehad", was zijn conclusie. Na bekendmaking van de bibliotheek van het Britse plaatsje Norwich, dat geen boete meer zou worden geëist voor boeken die over tijd werden ingeleverd, kwam een lezer met een vrachtwagen met 299 boeken aanzetten. Er waren exemplaren bij die al 15 jaar werden vermist. Toen bij Gluocester (in Engeland) een met stroop geladen auto veronge lukte en de kleverige vracht over de weg stroomde, waren er enkele tien tallen andere auto's, die aan het weg dek vastkleefden. Er moest eerst heel wat zand aan te pas komen, eer het verkeer weer normaal kon worden hervat. Terwijl de heer Dellerman uit San Antonio in Texas in het ziekenhuis ver toefde, haalde een inbreker zijn woning overhoop. Hij deed dat zo volledig, dat zelfs het aanrecht werd meegenomen. Een arts uit Boedapest heeft niet minder dan 250 minuten getelefoneerd met zijn bruid in Wenen. Het gesprek kostte bijna 2500 gulden en om hét te kunnen betalen moest de dokter zelfs zijn auto verkopen. Een inwoner van de Brabantse ge meente Bakel heeft bij de politie aan gifte gedaan wegens belediging door de burgemeester, die hem „de kam- pioen-zwetser" zou genoemd. Een opinie-onderzoek onder West- duitse soldaten heeft aangetoond, dat velen van hen nimmer van Frederik de Grote of Otto von Bismarck hebben ge hoord, maar de twist en Louis Arm strong zijn goede bekenden van hen. 97% wist op welke leeftijd men zonder toestemming der ouders zou kunnen trouwen. De douane aan de grens van Mexico en de Ver. Staten was het opgevallen, dat er zoveel begrafenisstoeten het land verlieten Bij controle bleek, dat er op deze wijze lege lijkkisten over de grens werden gesmokkeld. „De meeste hartkwalen hebben slechts drie oorzaken: de televisie, een auto en de te goede keuken", aldus een uitspraak van Edith Piaf. In Zweden werken niet minder dan een miljoen vrouwen in loondienst. Dit komt er op neer, dat er van elke drie tewerkgestelden één een vrouw is. In Stockholm is dit percentage nog hoger, namelijk 50%. In Amerika wordt jaarlijks zo'n 700 miljoen dollar verloren als rechtstreeks gevolg van onoplettendheid of slordig heid. Het gemiddelde verlies bedroeg S 75,per persoon. Op een kunstveiling in Frankfort heeft een knoop van een jas van Napo leon ruim zevenhonderd gulden opge bracht. De secretaris van het Britse ministe rie voor Volksgezondheid lanceerde de volgende definitie: een psychopaat is iemand die luchtkastelen bouwt, een neuroticus is iemand die er in woont en een psychiater is iemand, die de huur op komt halen. Indien bij advertentie opdrachten niet duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen hc-idsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir Texelse Courant TEXELAARTJFS 3 regels ƒ1,elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Te koop 10 lammeren Ant. Bakker, Marsweg B 11 Den Burg Wie hetft Ida Kaczor haar fiets, merk Locomo tief, meegenomen. Gaarne terug. Parkstraat 36. LANGEVELD DE ROOIJ N.V. in de Parkstraat Met dank aan God en grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van een zoon en broertje Johannes (Hans) C. Timmer C Timmer - Mechielsen en kinderen Hoekstraat 5, Oosterend Texel, 21 februari 1963 herrie geelen imme dros verloven zich 26 februari, receptie 2-4 uur cantien, kerkslr. 377, amsterdam Met droefheid geven wij U kennis dat plot seling, zacht en kalm is overleden, onze lieve zorgzame man, vader en schoonzoon Piel Boon Jz.. echtgenoot van T Wilner, in de ouderdom van 52 jr T Boon Wilner Ina S Wilner Den Hoorn, Texel, 23 februari 1963, Klif 27 De rouwdienst zal worden gehouden in de Ned Herv kerk te Den Hoorn, Texel, op dins dag 26 februari a s des namiddags 2 uur. Heden overleed plot seling onze lieve broer, zwager, neef en oom Piet Boon Jz., in deouderdom van52 jr Den Burg E Moerbeek-Boon P. Moerbeek Amstelveen I Boon T. P. Boon- Plaatsman Den Hoorn G. Wilner A Wilner Koorn D de Jager en Niiht en Neven Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Geheel onverwachts is van ons heengegaan onze vriend en werk gever Piet Boon Jzn.. in de leeftijd van 52 jr Dat hij ruste in vrede is ons aller wens. Het personeel Texel, 23 februari 1963 Den Hoorn Bestuur en leden van de afdeling Texel van de N A P B geven met leedwezen kennis van het plotseling overlijden van hun lid, de heer P. Boon. Wij verliezen in hem een trouw lid en collega en zijn nagedachtenis blijve voor ons een dankbare herinnering Bestuur en leden van de afd. Texel NA PB. Heden overleed onze lieve Moeder, behuwd- groot er, overgroot moeder Hendrika Vlas wed van P Bruin in deouderdom van75jr T Karsman-Bruin C. Karsman W. Hillen-Bruin J A. Hillen en kleinkinderen Texel, 22 februari 1963 De begrafenis zal plaats vinden dinsdag 26 fe bruari op de begraaf plaats te Oudeschild Hartelijk dank, mede namens vrouw en kinderen aan allen, die mij hulp en bijstand hebben verleend bij het ongeluk mij over komen En familie, vrienden en bekenden voor hun over weldigende belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst ondervonden. T Eelman De Ruytersrraat 39 Oudeschild

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2