Schrijfmachines BOELHUIS BOELHUIS Nog steeds sterk oplopende conservenprijzen. Vergadering IJsclub Den Burg FILM-NIEUWS frisse 4-j. koe 4 persoons Caravan De Duinkanters „Een huis vol gekken" Bal na o.l.v. Peter Kok Fa VAN DER MEER-LANGEVELD Langeveld De Rooi] TEXTIELHUIS ZEGEL IJsclub „Den Burg" hield dinsdag j.l. haar algemene ledenvergadering. De bijeenkomst kenmerkte zich door een ongekend grote belangstelling van de zijde der leden. Dat zat 'm niet alleen in het feit dat op de ijsbaan de verlich ting was gedoofd, zodat er toch niet geschaatst kon worden, maar kennelijk nog meer doordat de meestcn zich zeer het wel en wee van de ijsclub bleken aan te trekken en hun suggesties en opmerkingen wel eens naar voren wilden brengen. Misschien was dc op de agenda staande bestuursverkiezing mede de reden. Het oude bestuur bleek men node te zien vertrekken en gaarne zouden de leden hebben gezen dat dc mensen achter de bestuurstafel nog een tijdje in functie zouden blijven. De leden hebben gedeeltelijk hun zin gekregen. Voorzitter A. Stolk kon een 50 be langstellenden verwelkomen in het zaaltje van „De Oranjeboom" dat voor die gelegenheid even moest worden uitgebreid. De voorzitter vertelde in het kort iets over de redenen die het oude bestuur hadden doen besluiten om af te treden. De mensen die tot op heden hun beste krachten aan de vereniging gaven hebben naast deze hobby tenslotte ook nog een drukke werkkring, waaraan ze langzamerhand weer eens wat meer aandacht willen besteden. Voorzitter stak zijn kritiek ten aanzien van de bestuursleden, die officieel achter de tafel hoorden te zitten, maar nooit iets van zich lieten horen, niet onder stoelen of banken. Gedurende het laatste sei zoen hebben de heren Brügemann, Drij ver en Stolk voor alle werkzaamheden moeten opdraaien. Het financieel verslag van penning meester C. Drijver gaf een gunstig beeld. Hoewel het huidige seizoen nog niet ten einde is nog geen balans kon worden voorgelezen, kwam duidelijk naar voren dat de uitgaven de inkom sten niet hadden overtroffen. Het geld van vorig jaar heeft men nog niet hoe ven aan te spreken. Het schaatsfeest van de afgelopen zondag heeft de club ruim ƒ700,opgeleverd' Voorzitter moest meedelen dat geen notulen konden worden voorgelezen, omdat de secretaris die met het opma ken ervan was belast zich onlangs heeft teruggetrokken zonder iets te hebben gereedgemaakt! Wenken van „oud-gediende" Plaatsvervangend-secretans J. H. Brügemann gaf daarom het nieuw te kiezen bestuur enkele ervaringen en raadgevingen door. Onder meer advi seerde hij een aantal jeugdleden in de toekomst gratis te laten rijden op voor waarde dat zij „politiediensten" zouden gaan verrichten. Het zal hun taak zijn om de baan te bewaken en door middel van een certificaat zullen zij die be voegdheid kunnen aantonen. Ook meen de hij dat gedurende het gehele schaats seizoen een betaalde vaste kracht op de baan aanwezig moet zijn, die voor de gehele gang van zaken aldaar de ver antwoordelijkheid moet dragen. Zo'n baancommissaris zou een van de be stuursleden moeten zijn. Een vaste ploeg bestaande uit twee bestuursleden zal in de toekomst belast moeten zijn met het organiseren. Ook voor a.s. zomer wil de ijsclub iets op touw zetten, dat haar, ondanks het feit dat er dan geen ijs is ((hopelijk! Red.) in het middelpunt van de belangstelling moet zetten. Er wordt gedacht van een rolschaatsshow. Natuurlijk een idee van de heer Brüge mann. De uitvoering van het plan laat hij overigens graag aan het nieuwe be stuur over! Verder werd gepleit voor een vaste electriciteitskabel op de speelweide, waardoor een minder kwetsbare lichtinstallatie zou kunnen worden aangelegd en de aanleg van een waterleyiingaansluiting. (Ten behoeve van baanreparaties en het bespuiten van het ijs). De heer B. Kiewiet was het er niet mee eens dat het bestuur zonder meer aftrad. Hij meende, dat de huidige bloei van de club zich niet zou voortzetten als het ervaren drietal achter de be stuurstafel zou verdwijnen. De heren bleken echter niet te vermurwen. Zij stappen eruit maar zijn gaarne bereid om het nieuwe bestuur van advies te dienen. Omdat niemand zich vrijwillig candidaat stelde en de stemming geheel vrij was. werd de bestuursverkiezing een langdurige aangelegenheid. Uitein delijk werden de heren L. Heerschap (baancommissaris), B. Kiewiet (wed strijdcommissaris), B. van Veen (secre taris) en A. Kunst (voorzitter gekozen. Het oude bestuur blijft ten nauwste contact houden met deze heren, terwijl de kas beheerd zal blijven door de heer C. Drijver. Toprijders komen naar Texel! Tussen de bedrijven door kon de heer Brügemann een mededeling doen, die ieder wel aanstond. A.s. vrijdagavond (dus vanavond!) komen de favoriete 11- stedenrijders Jeen v.d. Berg, Jeen Wes ter, Uitham en misschien zelfs Reinicr Paping naar de ijsbaan in Den Burg! Het is dc bedoeling dat zij gaan demon stratierijden op een nog niet vastge stelde afstand. Waarschijnlijk wordt het een wedstrijdje waaraan ook de 15 beste Texelaars zullen deelnemen. Dit zal dan voor de derde maal zijn dat de ijsclub een aantal schaatsfenomenen van de overkant haalt. Ongetwijfeld zal de drukte vrijdagavond enorm zijn! Rondvraag De rondvraag werd door een zeer groot deel van de aanwezigen aangegre pen om een suggestie of wenselijkheid naar voren te brengen. Zo zou de heer W. Snoek gaarne een aantal banken langs de baan geplaatst willen zien en vond dat voor muziek op de baan ge zorgd zou moeten worden. De heer Van Veen meende dat in het laatste een voudig kon worden voorzien door de grammofoon die „Jan de IJscoman" in z'n tent heeft geplaatst door middel van een versterker en luidsprekers over de baan te laten klinken. Ook de wense lijkheid van een garderobemogelijkheid werd geuit. De heer Haarsma voelde iets voor het aanbrengen van een leun- hek langs de boorden van de speel weide. De heer Van St.rien klaagde over de rommel, die steeds op het ijs ligt. De proppen papier, takken etc. horen in een prullemand thuis. Toegezegd werd dat de prullemanden er zullen komen. De heer J. Gomes meende dat een „ver- keerscursus", speciaal t.a.v. de toestand op de ijsbaan moest worden gegeven. Hardrijders kruisen meerdere malen het middelveld, waarop de kunst- en schoonrijders hun best doen. Dat is niet ongevaarlijk. De heer J. Huizinga zou in het ver volg gaarne een openbare inschrijving zien voor de mensen die hun eetbaar heden op de baan aan de man willen brengen. Toegezegd werd dat de open bare inschrijving er komt. De heer Bakker meende dat onvoldoende was voorzien in de aanwezigheid van uri noirs en toiletten. De heer J. v.d. Geest zou meer aandacht aan het schoonrijden besteed willen zien en voelde veel voor een echte wedstrijd. Ook de heer A. Zielman was die mening toegedaan. Het is echter niet eenvoudig om een offi ciële schoonrijwedstrijd op poten te zetten, omdat men niet kan beschikken over een terzakekundige jury. „Op z'n Jan boerenfluitjes liever niet", meende de heer Brügemann. De wensen zullen echter nader worden bezien, waar schijnlijk zal wel iets georganiseerd kunnen worden tijdens het volgende seizoen. De heer Hartog jr. zou graag een heining rond de baan zien geplaatst, waardoor de controle eenvoudiger zou worden. Eventueel in samenwerking met de paardensport of een andere in stelling of vereniging die gebaat is bij een afsluiting van de speelweide. Waar schijnlijk zal de aanleg van een heining onoverkomelijke kosten met zich mee brengen, zodat toch maar getracht moet worden de zaak zo onder controle te houden. Wel kunnen maatregelen geno men worden tegen de jeugd van de o.l. school, die herhaaldelijk de prikkel draadafzetting achter de school vernie len om de ijsbaan te kunnen betreden. De heer Heerschap maakte bezwaren tegen het hockeyen op de baan. Het zal de taak van de baancommissaris zijn om dit in de toekomst te voorkomen. Lidmaatschap niet altijd geoorloofd? De heer J. Kramer jr. meende dat onderscheid gemaakt moest worden tus sen de leden die sedert langere tijd lid zijn van de ijsclub en de mensen die kennelijk hun vijf gulden betalen om op deze manier voordeliger uit te zijn. Kramer wilde het bedrag dat momen teel betaald moet worden, wanneer iemand na 1 oktober lid wordt van de ijsclub verhogen tot minstens 10 gulden. ((Momenteel is het ƒ5,Het bestuur zal deze suggestie in studie nemen. De heer A. Kramer vond dat het niet mo gelijk moet zijn dat iemand lid wordt van de ijsclub om aan het clubkam pioenschap te kunnen deelnemen. Bij de andere Texelse clubs zou ie mand die reeds lid is van de club in Den Burg ook niet mee kunnen doen aan wedstrijden die daar worden geor ganiseerd. Toch zal het niet mogelijk zijn om deze mensen te weigeren. Ze hebben tenslotte het recht om mee te doen nadat ze zich als lid hebben aan gemeld. Als het omgekeerd bij de an dere clubs niet het geval is, dient daar in de eerstvolgende vergadering van de Texelse ijsbond over te worden ge sproken. De heer P. Keijser wilde de baanverlichting anders opstellen. Het zal niet zo moeilijk zijn om dat te ver wezenlijken. De heer C. Drijver bracht de moeilijkheden ter sprake, die hij on dervindt bij de bescherming van het materiaal van de club op de speelweide. Veel schade wordt aangericht door vandalistische jeugdigen, die het op hun geweten hebben dat banken werden vernield, hebben werden weggehaald, de ijstent werd opengebroken, de in houd her en der verspreid en de vlag vernield. Het weekje winter van vorig jaar leverde op die wijze een schade van honderden guldens op. Tijdig kampioenschappen organiseren! Vrijdag- en zaterdagavond draait in het City-theater de oorlogsdocumen taire „Pearl Harbour - Hiroshima". Deze gedramatiseerde documentaire neemt een aanvang bij de aanval van Japan op de Amerikaanse vlootbasis Pearl Harbour. De oorlog in het Verre Oosten was een feit geworden. De Ver enigde Staten wonnen deze oorlog, maar voor het zover was, heeft zich in het gebied van de Stille Oceaan een strijd tussen mensen en materieel afge speeld, die in de geschiedenis zijn weer ga niet vindt. De vijand gaf zich niet over; ziedaar het probleem. De Japanse soldaat stierf liever voor zijn keizer dan dat hij zich met de handen omhoog uit zijn positie liet drijven. Aan de hand van autentieke opnamen wordt in de film aangetoond dat de geallieerden op den duur wel van de atoombom gebruik moesten maken om het Land van de Rijzende Zon op de knieën te krijgen. De camera's waren getuige van vluch ten der bommenwerpers die onophou delijk de Japanse steden bleven ver nietigen, zowel als de strijd die man tegen man vocht op de paradijselijke zonovergoten koraalatollen in de Stille Zuidzee. Ook het in de strijd brengen van Japans' laatste troef, de Kamikazes de zelfmoordvliegtuigen werd in beeld gebracht in dit filmwerk, dat eerst eindigt als de atoombom zijn werk heeft gedaan en de mensheid be seft dat zij haar eigen zelfmoordwapen heeft gevonden. Deze uitstekende docu mentaire die is samengesteld uit opna men zowel uit Amerikaanse als Japanse filmarchieven is meer dan de moeite van het zien waard! (14 jaar). „De man uit Laramie", die zondag middag om drie uur draait is van een geheel ander gehalte. De man uit Lara mie is Will Lockhart (James Steward), die de man wil vinden, die de geweren aan de Apachen leverde, waarmee de cavaleriepatrouille werd uitgemoord, waarvan zijn broer deel uitmaakte. In derdaad, een Wild-West verhaal van het zuiverste water. Na een serie ver wikkelingen, waarbij de revolvers dui delijke taal spreken, blijkt de misdadige Vic de man te zijn, die met behulp van de Indianen heeft willen trachten de ranch te bezetten. Het slot is, dat de gewetenloze schurk door z'n eigen tra wanten wordt vermoord. (Alle leeftij den). Zondag- en maandagavond kunt U de film „De Weg tot elkander", naar de bekende roman van Knut Hamsun gaan zien. In Noorwegen verblijft o.a. de jonge graaf Fleming, die verliefd is op Julie d'Espard. Fleming blijkt echter geen graaf te zijn. Hij is de boekhouder Fleming, die door zijn boeken te ver valsen een kapitaal heeft verzameld, dat hij wil besteden aan de kosten die zijn genezing in het sanatorium mee brengen. Hij bekent difc tegenover Julie. Kort daarna wordt hij gearresteerd. Julie wacht op hem totdat zij weet, dat zij van hem een baby verwacht en zoekt troost bij Daniel Utby, die met haar overgelukkig is, omdat hij kort te voren zijn omgang met een boeren meisje heeft moeten verbreken. De nieuwe lente breekt aan en Daniel denkt dat hij de vader van een kind is. Dan komt Fleming terug en bereidt met Julie een heimelijke vlucht voor. Daniel komt achter de plannen. Het komt tot een ruzie tussen beide man nen, waarbij Daniel zijn rivaal dood schiet. Hij wordt gearresteerd. Julie bekent haar schuld en belooft op Daniël te zullen wachten. Het laatste hoofd stuk is niet het allerlaatste. Er is nog hoop.(18 jaar). De heer Kiewiet vond dat de Texelse ijsbond wat laat was begonnen met het organiseren van de Texelse kampioen schappen. Doordat de winter nu lang aanhield, maakte het weinig uit, maar vorig jaar viel de dooi in op de dag dat de wedstrijd zou worden gehouden. De heer Roeper klaagde ook over de ver nielzucht die zich van tijd tot tijd doet gelden. Herhaaldelijk moest hij vast stellen dat de motorbaanschuiver on klaar was gemaakt. Kunnen er maatre gelen worden genomen? Voorlopig ziet het bestuur er geen gat in. Zoveel mogelijk zal worden rekening gehouden met de geuite wensen en klachten Het nieuwgekozen bestuur weet nu waar het zich zorgen over kan maken! Niets meer aan de orde zijnde kon deze zeer geanimeerde en goedbezochte vergadering nog juist vóór middernacht worden gesloten. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING: PROGRAMMA VAN DE EXCURSIE NAAR DE HUISHOUDBEURS IN DE R.AJ. TE AMSTERDAM Dinsdag, 5 maart a.s., zullen de be langstellende dames onder leiding van mej. R. Bastiaans naar de huishoud beurs in Amsterdam trekken, 's Mor gens om 8.30 uur moeten de dames bij de boot aanwezig zijn. Laat ze er voor zorgen niet te laat te komen. Na aankomst staat in Den Helder de bus gereed, waarmee bet resterende deel van dc reis naar Amsterdam wordt afgelegd. Om ongeveer 13 uur hopen ze in de RAI te zijn gearriveerd. Ge tracht zal worden de boot van 18.30 uur uit Den Helder te halen voor de terugreis. De kosten voor de gehele excursie bedragen ƒ4,(retour boot inbegrepen) LAATSTE NIEUWS RINGSTEKEN GAAT NIET DOOR De op de voorpagina aangekondigde ringsteekwedstrijd met arresledcn op dc ijsbaan in Den Burg gaat wegens technische moeilijkheden niet door. TONEELCLUB „ZUID-EIERLAND" BRENGT; „DE ROMANCE VAN ARTIKEL 17" De toneelclub van Zuid-Eierland gaat op vrijdag, 8 maart, weer haar beste beentje voorzetten met het stuk „De romance van arikel 17". Voor de ver dere gegevens verwijzen wij naar de advertentie in het volgend nummer. PLAATSGEBREK Enige verslagen moeten tot het vol gend nummer blijven liggen. PROTESTAMSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes 19.30 uur ds. P Oskamp, jeugddienst De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp- De Koog 19.00 uur ds. Waardenburg De Waal 10 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.30 uur ds. Beerthuis Extra collecte kerkeraadskas Oudeschild 11 uur ds. Beerthuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Dr P. J. Richel Voorbereiding Heilig Avondmaal 3 uur Dr. P J. Richel Oosterend 10 uur ds. J. Bos Biduur voor het gewas 3 uur ds. J. Bos GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Diensr DOOPSGEZINDE GFMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek Huwelijksdicnst Den Hoom 19.30 uur ds. Van Bilderbeek Elegant en modern. Toch weer Uw kleer maker Carel Schmidt, Boomkampstraat 8, Tel. 13615, Alkmaar. ELke week op Texel Üe gehele winter voor radig: stoofperen, hand-en moesappels bij M Huisman, De Veen B 15. tel. 22UJ Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, teL 2285 Te koop mooi zwart kostuum. Th, Buisman, Huize „St. Jan Wie heelt onze bobslee gezien Graag terug tegen beloning v. Heerwaarden, Beat ixiaan 15 Direct leverbaar beste aardappelen, vorstvrij 18 ct. per kg. Thuis bezorgd P. Dros Nzn., tel. 358, ü'end, bij geen gehoor 368. Te koop aangeboden prima wandelwagen met voetenzak. Kogerstraat 6, Den Burg. We hebben ze weer! 15 verse, heelgrote eieren voor f2,50, Waalderstr. 16 Klauwbeschermers prima in gebruik en kwaliteit Zadelmakerij, Waalderstr. Te koop bruidsjapon mt 40. Adres bur. van dit blad Te koop brommer sport model. J de Kraker, K P. Keyserstraat 12, Den Burg Met blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Rudi N. van Sijp Koopman A. van Sijp en kinderen Hoofdweg E 9 Texel, 26 februari 1963. D. Kalverboer en J. Westdorp geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen hu welijk. De voltrekking zal plaats vinden vrijdag 8 maart 1963 nm 1 uur ten gemeentehuize te Den Burg 1 exel. Receptie op de trouwdag van 15 tot 16,30 uur in „'t Skiltje", Oudeschild Texel Schilderweg S 26e Oudeschild De Ruyterstr 95 Toekomstig adres De Ruyterstraat 116, Oudeschild, Texel. Waarschuwing De commandant van het A.O K. Texel maakt be kend, dat de M LD. met ingang van 4 maart as. op „De Hors" schietoefeningen zal houden Het is daarom ten strengste verboden, wanneer de rode vlaggen zijn gehezen, „De Hors" te betreden. TE KOOP W. Verseput, Eierland TE KOOP merk „Haucar" Zeergeschikt voorseizoen- verhuur. Te bevragen Schilderweg B 27 A Notaris J. R. van Wijland ^al op donderdag 14 maart a.s. om 10 uur v m. op het bedrijf van de heer Joh. Hopman in de Westen op Texel H 114, (wit bedrijf) voor deze publiek en a contant verkopen: 9 melk- en kalfkoeien, 2 pinken (abortus vrij en ingeënt tegen mond- en klauwzeer), 62 lamschapen, 2 rammen, practisch nieuwe dne-wieldekar op luchtbanden, platte wagen op luchtbanden, tractor Farmall-Diesel van 14 PK met maaibalk, bieten- snijder met elec. motor, Philips weide-apparaat op lichtnet, kruiwagen, melkwagentje, ontromer, karn, krebben, ruiven, voerbakken, lammerenbakken, schuilen, hekken, palen, een klamp mest enz. enz. Bezichtiging van het vee, dinsdag 12 maart a.s. brengen u op zaterdag 9 maart in hotel „De Toekomst" te De Koog kolderverhaal in drie bedrijven door A. v. d Lugt Entree f 1,75. Aanvang 8 uur. Notaris J. R. van Wijland zal op woensdag 13 maart a s. om 10 uur v.m. voor de heer C. Stoepker aan de Kogerweg K 80 „Aurora" (wit bedrijf, vee abortus-vrij en ingeënt tegen mond- en klauwzeer) publiek en a contant verkopen: 1 melkkoe, 2 pinken, 50 lamschapen (stamboek), 3 rammen (stamboek), trommelschudder, walen- maker, hooischop, platte wagen op luchtbanden met beun en hekken, driewieldekar, slee, trog, plm. 20 krebben en ruiven, schuilen, voer- en lammerenbakken, 2 rugspuiten, elec. schapen- schaar, palen en planken, schrikdraad met potjes en sluitingen, gaas, schoppen, vorken, balies, hooi, klamp mest, wagenzeil enz. als gevolg van de zeer laat te ver wachten voorjaarsgroenten. Profiteert daarom tot en met 11 maart van deze aanbiedingen. EXTRA KWALITEIT SLABONEN Fijn, „van de Hero". Ie blik ƒ1,35 2e blik ƒ1,25 6 blikken a ƒ1,19 per blik. DE LEKKERSTE SPINAZIE „van de Bever" Hotelkwaliteit le blik 69 ct. 2e blik 65 ct. 6 blikken 59 ct per blik EEN HEERLIJK BLIK APPELMOES van goudrcinetten van „Peter Verburg" le blik 95 ct. 2e blik 89 ct. 6 blikken k 79 ct. per blik DOPERWTEN MET WORTELTJES le blik 95 ct. 2e blik 89 ct. 6 blikken 85 ct. per blik DOPERWTEN middelfijn „van de Bever" le blik ƒ1,10 2e blik ƒ1,05 6 blikken 98 ct. per blik Voor de nog fijnere soorten doperwten gelden verhoudingsgewijs dezelfde kortingen. Al deze blikken zijn zeer goed gevuld, vol doen aan de hoogste kwaliteitseisen en zijn mede hierdoor extra concurrerend. VOOR DE EXTRA VITAMINEN: l1/.? kg. gave Cox Orange ƒ1,10 10 flinke sinaasappelen ƒ1,00 Den Burg, tel. 2180 De Koog, tel. 284 óók als werker aan ons wegennet KLM werk kleding. Want KLM werkkleding is meester lijk van snit, modern - sportief en gunstig in prijs. Oersterk, kleurecht en krimpvrij KLM-OVERALLS VOOR JONG tN OUD, WERKBROEKEN EN -JASSEN. STOFJASSEN EN DAMESOVERAUS. tN VELE STOFSOORTEN, KLEUREN EN PRIJZEN. LEVERING ONDER VOLLE GARANTIE

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2