Duistere praktijken in het Dorpshuis Bronchileften Fotoclub ,.De Kiekendiefmaakt beginners vertrouwd met de donkerekamer-werkzaambeden Stramheid en Pijnen vallen van U af met Kruschen. PUROL in huis! Jaarvergadering Coöp. P.T.V. Texel TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 8 MAART 1962 Zelf ontwikkelen en afdrukken is niet moeilijk. Tot die conclusie zullen de belangstellenden zijn gekomen die j.l. donderdag het dorpshuis opzochten om eens kennis te maken met het doen en laten van de fotoclub „De Kiekendief". Zelf vergrotingen maken is tamelijk eenvoudig, maar om tenslotte een pro duct af te leveren waar technisch niets meer op valt aan te merken, is geen kleinigheid. Het dorpshuis was voor die gelegen heid veranderd in een reusachtige donkerekamer (in het jargon heet zo'n vertrek „Doka") waar een tweetal ver grotingsapparaten stonden opgesteld, benevens de benodigde baden en ge kleurde verlichting. Onder de leden van de „Kiekendief" bevindt zich een aantal mensen die de „feeling" hebben verworven om met deze attributen op de juiste wijze om te springen en zon der af te veel materiaalverbruik een redelijk goede vergroting weten te produceren. Deze mensen nu konden hun opgedane ervaring spuien in het bijzijn van enkele beginners, die vol komen vrijblijvend eens kennis wilden nemen van de voordelen die het lid maatschap van de fotoclub biedt. Voor iemand die nog nooit tevoren een foto grafisch beeld heeft zien ontstaan op aanvankelijk volkomen blank papier, is het vergroten een sensatie. Het is dui delijk dat de man di$ slechts z'n plaatje knipt en de afwerking aan de foto handelaar overlaat, heel wat vreugde mist. Zélf doen geeft immers de meeste voldoening? Ten onrechte wordt veelal gedacht dat het zelf afwerken van de opnamen zeer grote kosten met zich meebrengt. Een eenvoudige installatie behoeft niet veel te kosten. Een vergro tingsapparaat is voor weinig meer dan ƒ100,te krijgen en de bakken, flessen en lampen zullen dit bedrag niet veel verhogen. Bovendien behoeven adspi- rantleden niet direct een volledige in stallatie aan te schaffen. Zij kunnen zich eerst met de techniek vertrouwd Signalement van de heilsoldaat: ZE STAAN ALTIJD KLAAR - EN VOOR IEDEREEN! Het was de wethouder van financiën van een onzer grote steden die het ver telde bij de opening van een nieuw Leger des Heils-gebouw. „Ik houd van het Leger der Heils", zei hij; „en ik ontdek steeds weer, dat ik daarin lang niet alleen sta. Onlangs wandelde ik op zondagmiddag door de stad en kwam langs de openluchtbijeen komst van het Leger. Op een gegeven moment kwam er een zuster langs met het bekende busje. Natuurlijk deed ik er wat in maar tot mijn verbazing deed de zeeman die naast mij stond, er een véél en véél groter bedrag in. Hij moet de verbazing op m'n gezicht ge zien hebben, want hij zei: „Ja meneer, dat weet u misschien niet zo, maar mijn maats en ik weten er alles van. Dat Leger des Heils staat altijd klaar en voor iedereen en over de hele wereld!" De wethouder van financiën besloot met: „Dat gaf me toch wel eventjes te denken!" En misschien geeft het u die dit leest, ook eventjes te denken, dit complimen teuze signalement van de heilssoldaat: altijd klaar, voor iederen, overal ter wereld. Ze staan altijd klaar waar de mede mens in geestelijke en maatschappelijke nood is. Soms alleen maar incidenteel voor iemand die aanbelt om voedsel, kleding, onderdak. Soms georganiseerd voor baby's, kleuters en kinderen in kinderhuizen, meisjeshuizen, jongens huizen. Voor ontspoorde en zwakke medemensen in reclassering en maat schappelijke centra. Voor langdurige zieken en invaliden in verpleeghuizen. Voor bejaarde mannen en vrouwen in „Avondzon"-huizen. Ze staan klaar, in 106 plaatselijke afdelingen en 40 maat schappelijke inrichtingen. Ze staan klaar bij rampen of het nu een dijk doorbraak of een uitslaande brand is. Waar nood is, is het Leger! Ze staan altijd klaar en voor ieder een. Het Leger vraagt niet: wie is u? maar; kunnen wij helpen? Zonder on derscheid des persoons. Straks, van 11 tot 17 maart zullen op Texel de lijsten weer van deur tot deur gaan voor de Nationale Inzameling, een der voornaamste financiële peilers van de Leger des Heils-arbeid. Misschien heeft u niets met het Leger des Heils te maken. Misschien is u ge reformeerd, of hervormd, of katholiek, of doopsgezind, of humanist, of com munist of helemaal niets. Het Leger vraagt er niet naar, zoals het er ook niet naar vraagt wan neer iemand hulp nodig heeft. Het helpt iedereen. Het vraagt ieders hulp om te kunnen helpen. Dagelijks geeft het Leger aan hon derden materiële en geestelijke steun. Vijfhonderd heilsofficieren hebben zich met al hun tijd en energie aan deze taak gewijd: vijftienduizend heilssol daten staan hen er bij ter zijde. Zij vragen daarbij om uw hulp. Duidelijker gezegd: om uw geld. Als straks de broeder of zuster van het Leger van William Booth (let op de „S" op de kraag en vraag gerust hun identiteitsbewijs!) bij u aanbelt denkt er dan nog eens aan: zij staan altijd klaar, an voor iedereen, overal! maken door af en toe eens te werken in de Doka van een der leden. Dat mag namelijk! Bovendien is het raadzaam, dat zij die zelf eens iets willen afwer ken niet direct alles doen. Het ontwik kelen van het negatief kunnen zij de eerste tijd nog aan de vakman over laten. Ook kan eerst eens ervaring worden opgedaan met het maken van contactafdrukken. De installatie hier voor benodigd kost niet meer dan ca. 15,Het kan dus trapsgewijs en dat maakt het voor velen aantrekkelijk om deze veelzijdige hobby te gaan begin nen. En wat die kosten betreft: Met een beetje zuinigheid zijn die er makkelijk uit te halen. U hebt alleen Uw mate riaalkosten, terwijl een vakman zijn werk met enige winst wenst uit te voeren en z'n tijd vergoed wil zien. Een vergroting van 18 x 24 cm. bijvoorbeeld komt een amateur op ca. 50 cent te staan, de kosten van ontwikkelen en fixeren meegerekend. Fotoclub „De Kiekendief' zal het waarschijnlijk niet bij deze ene in structie-avond laten. Binnenkort zullen wellicht ook andere fotografische eve nementen, speciaal bestemd voor niet- gevorderde leden en belangstellenden, plaatsvinden. Deze zullen dan tijdig in de krant worden aangekondigd. Want Eruschen's zes minerale zouten jagen de onzuiverheid uit Uw bloed en daarmee ook de oorzaak van Uw lijden en pijn. Het klinkt haast onge lofelijk, maar duizenden Rheumatiek- lijders in binnen- en buitenland kunnen U enthousiast bevestigen, hoe wél ze zich bevinden met de kleine dosis Kruschen iedere dag. VAN DE LANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST VERGELIJKING VAN BEDRIJVEN De laatste weken hebben wij in deze rubriek telkens één bedrijf of bepaalde bedrijven met goede financiële resulta ten vergeleken met één bedrijf of een groep van bedrijven, waar het finan cieel minder goed zit. De lezers hebben wel begrepen, dat wij de daarvoor no dige gegevens putten uit een aantal bedrijfseconomische boekhoudingen op ons eiland. Wij zijn van mening, dat één van de belangrijkste punten van het bedrijfs economisch onderzoek is, dat het de betreffende landbouwer en de voor lichting in staat stelt om bedrijven op diverse onderdelen met elkaar te ver gelijken. Voor de deelnemers aan het onderzoek is daarom vrijwel ieder jaar het zgn. Standaardoverzicht de grote attractie, die aan de deelname aan deze boekhouding is verbonden. In bedoeld overzicht worden de be drijven uit één gebied, of vergelijkbare bedrijven uit een aantal plaatsen op onderdelen vergeleken. Dit aantal on derdelen is zeer groot. Een paar er van zijn de bedrijfsgrootte, aantal koeien per ha., totale veebezetting per ha., de productie van de koeien, kosten aan krachtvoer per koe, stikstofbemesting per ha. en de „winst" of het netto overschot per ha. en voor het hele be drijf. Uiteraard zijn de bedrijven in dit overzicht onder nummer opgenomen. In de meeste gevallen weet de deelnemer dus alleen het nummer van eigen be drijf. Verder is nog het gemiddelde van de groep opgenomen, zodat men kan nagaan op welke onderdelen het eigen bedrijf een goed of minder goed figuur maakt. Studiemateriaal voor voorlichters U zult begrijpen, dat vooral voor mensen, die tot taak hebben voorlich ting te geven op landbouwbedrijven zo'n Standaardoverzicht belangrijk ma teriaal biedt. En ik zou me kunnen voorstellen, dat er mensen zijn, die menen, dat het voor een voorlichter een klein kunstje moet zijn om met behulp van dergelijke bedrijfseconomische overzichten na een aantal jaren de „goede weg" aan te geven. Zo eenvou dig is het echter toch weer niet. O.g. schaamt zich er niet voor om te bekennen, dat hij in dit opzicht meer dan eens heeft mis gegrepen. Dat ik van mening was, dat het vooral een be paalde factor zou zijn, die bepaalde of het bedrijf goed of slecht uit de bus kwam. We moeten hier als voorlichters wel voorzichtig zijn. Wat intussen niet betekent, dat je met het materiaal van het onderzoek niets kunt doen. Vooral na een aantal jaren tekenen zich be paalde lijnen af, waarmee je met de nodige voorzichtigheid iets kimt doen. Op welke wijze? Een manier, die wij de laatste tijd nog al eens toepassen is een vergelij king op een aantal onderdelen van be drijven, die „boven" op de lijst staan en bedrijven aan het „ondereind". We gaan dus de bedrijven rangschikken op een wijze, waarbij het bedrijf met de grootste winst boven aan komt te staan en het bedrijf met het grootste verlies onder aan de lijst. We kunnen dan ver der achter elk bedrijf bepaalde bedrijfs gegevens vermelden, die naar onze me ning van belang kunnen zijn voor het financiële resultaat. Bijv. aantal koeien en schapen per ha., de arbeidsbezetting, de stikstofbemesting, de productie per koe, enz. Stel U voor, dat de gegevens DJS.K. HIELD JAARVERGADERING (van onze correspondent) Den Hoom De muziekvereniging D.E.K. hield vrijdagavond in „Loods manswelvaren" haar jaarvergadering. De belangstelling was niet erg groot. Tijdens de bestuursverkiezing stelde de heer D. Smit zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer B. Bruin ge kozen. Wat het afgelopen jaar betreft, kan D.E.K. terugzien op een periode vol activiteiten. Dat is ook het geval met de meisjesdrumband, die 26 keer is op getreden in die tijd. Het ligt in de be doeling van de drumband kleurenfoto's te laten maken en deze te verkopen. Van de opbrengst kunnen nieuwe mu ziekinstrumenten worden aangeschaft. Door een wijziging in de bezetting zal het fanfarecorps niet deelnemen aan het concours. In verband met de teleur stellende opbrengst van het afgelopen seizoen, zal D.E.K. dit jaar slechts drie maal medewerking verlenen aan het spel „Strijd om de man en de vrouw". In april zal een uitvoering worden gegeven gedurende één avond. In plaats van het traditionele toneelstuk zullen als aanvulling enkele films (opgenomen op Texel) worden gedraaid. Voor de jaarlijkse aflossing van het renteloos voorschot werden de volgende nummers getrokken: van ƒ10,de nummers 9, 21 en 37; van ƒ25,de nummers: 20, 47 en 63. Door één der aanwezigen, wiens voorschot van ƒ25,werd uitgeloot, werd het bedrag aan de vereniging geschonken, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Op een niet te laat tijdstip kon voorzitter G. Kil jan de vergadering sluiten. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagmorgen 8 uur) Oostercnd en De Cocksdorp: DOKTER SIEBINGA (ingaande zaterdagmorgen 8 uur) Zondagsdiensten dierenartsen A. M. J. RUTTEN, tel. (02228) 401 (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst Witte Kruis Zr. HOL Den Burg, tel. (02220) - 2414 (van zaterdag 13 uur tot zondag 24 uur) Zr. FORTGENS Oosterend, tel. (02223) 250 of 207 (zondag van 9 tot 13 uur) ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 10 maart op om 7.08 uur en gaat onder om 18.34 uur; 13 maart op om 7.01 uur en onder om 18.39 uur. Maan. 10 maart V.M.; 18 maart L.K Hoog water ter rede van Oudeschild: 8 mrt. 7.30 en 19.50; 9 mrt. 8.22 en 20.35; 10 mrt. 9.02 en 21.15; 11 mrt. 9.34 en 21.46; 12 mrt. 10 02 en 22.13; 13 mrt. 10.28 en 22.37; 14 mrt. 10.52 en 22.58; 15 mrt. 11.11 en 23.19; 16 mrt. 11.33 en 23.40. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water EVANGELISATIEAVOND U wordt hartelijk uitgenodigd voor deze avond op maandagavond 11 maart om 8 uur in het Dorpshuis te Den Burg. We verwachten weer een geze gende avond. Vóór de samenkomst zangdienst. Als spreker is A. Ramaker, voorzitter van de Youth for Christ, uitgenodigd. Bij brand- en snijwondeo, Pijnlijke kloven Ruwe handen en Schrale huid- over de stikstofbemesting nu eens aan toonden, dat de winst lager wordt naar mate de hoeveelheid stikstof per ha. geringer is, dan zou dit voor ons een reden kunnen zijn om te zeggen, dat de grootte van de stikstofbemesting van invloed is op de winst van de bedrijven. In de komende weken willen wij die vergelijking voor een aantal factoren geven. We beginnen dit keer met de productie van het rundvee. In onder staand overzicht vindt U over een aan tal jaren de gemiddelde productie per koe van de tien bedrijven met de hoog ste winst per ha. en hetzelfde voor tien bedrijven met de laagste winst of het grootste verlies. Kg. melkvet per koe Bedrijven met hoogste winst: 1957 192 kg. melkvet 1958 183 kg. melkvet 1959 183 kg. melkvet 1960 182 kg. melkvet 1961 172 kg. melkvet Bedrijven met kleinste winst: 1957 177 kg. melkvet 1958 181 kg. melkvet 1959 189 kg. melkvet 1960 179 kg. melkvet 1961 188 kg. melkvet U zult het met ons eens zijn, dat hier weinig lijn in zit. Het is beslist niet zo, dat de bedrijven met goede resultaten een duidelijk betere productie per koe hebben dan de bedrijven met weinig winst of verlies. Dit kan in ieder geval aanleiding zijn tot de volgende conclusie; Een goede productie van het melkvee is geen ga rantie voor het maken van een goede winst. Dit betekent natuurlijk niet, dat een goede productie niet van belang zou zijn. Dat is het zeker wel! Maar een garantie voor winst is het niet. Daarbij moet o.i. ook het volgende in acht worden genomen. De productie van het rundvee zal mogelijk wel een belangrijke rol spelen als het gaat om gevallen, waarin deze beslist te laag ligt. Wij denken aan bedrijven, zoals ze op Texel niet of weinig voorkomen met een gemiddelde productie van 130 of 140 kg. melkvet per koe. Bij een productie van 170 of 180 kg. melkvet per koe is er echter, mits het ook op andere punten goed zit zeker een mogelijkheid om „winst" te maken. En met deze gevallen hebben wij op Texel vooral te maken. C. v. Gr. Een bijzonder opgewekte stemming heerste er op de donderdagavond in hotel „De Lindeboom-Texel" gehouden jaarvergadering van de Coöperatieve P.T.V. „Texel". Dit ondanks het feit, dat moest worden vastgesteld dat de reeds in de vorige vergadering gecon stateerde teruglopende opbrengst der eieren dit jaar had doorgezet. Dit jaar waren de eierprijzen wel bijzonder laag. Misschien dat de verbetering van de laatste maanden weer wat hoop geeft, maar het bestuur der P.T.V. was hier over weinig optimistisch. De geleden verliezen door de pluimveehouders op het eiland zijn door de genoemde verbe tering dan ook niet hersteld. Stijgende kosten vormen het grootste probleem; kleine hoeveelheden eieren zijn niet langer lonend. Verwacht wordt dat in de loop der tijd steeds meer bedrijven vooral de kleinere gaan verdwij nen. Deze weinig bemoedigende geluiden liet de heer P. Sluisman, directeur der Coöp. P.T.V. Texel horen bij het voor lezen van zijn jaarverslag. Overigens stelde hij vast dat de vereniging als aanvullende uitkering een bedrag van ƒ6695,36 kan uitbetalen. (Over 1961 be droeg deze uitkering ƒ10.244,93). Men heeft onderscheid gemaakt naar de ge leverde hoeveelheden. Pluimveehouders die belangrijke kwantums eieren lever den, komt het grootste aandeel in de overwinst toe. De vergadering kon met deze regeling akkoord gaan. De gemiddelde prijs der aangevoerde eieren bedroeg per 100 stuks, over 1961 ƒ11,2956; in 1962 ƒ10,19415. In de vakantieweken ontstond een tekort, zodat van de overkant moest worden bijgekocht. In 1961 168.320 stuks, in 1962 75.600 stuks. De plaatselijke afzet blijkt te stijgen. Deze bedroeg over 1962 bijna 1 miljoen stuks. Geen mesteenden meer Begin 1962 ging de mesteenden- opfok geheel ter ziele. De eigenaar van het bedrijf heeft nog getracht met de mesters tot een vergelijk te komen, maar het aangeboden bedrag werd te laag geacht. Het mesten van Peking- eenden op Texel hoort dus definitief tot het verleden. Hoewel de vereniging meer dan 600 leden telt werd vastgesteld, dat niet al deze mensen tot de leveranciers be horen. Het bestuur ziet gaarne dat deze niet-leveranciers zich van de ledenlijst laten afvoeren Zodoende zouden slechts zij als lid zijn geboekt, die aan de PTV eieren leveren. Uit het financieel verslag bleek dat in 1962 een brutowinst was gemaakt van ƒ1096,81. De winst zal worden be nut t.b.v. de afschrijvingen. Bestuursverkiezing De heren Jac de Graaf en Jac. Keij- ser werden met algemene stemmen herkozen. De heer Jn. Stammes gaat binnenkort ons eiland verlaten en stelde zich dus niet langer herkiesbaar. De heer G. P. Plaatsman werd door de vergadering in zijn plaats gekozen. Ook de heer P. Kikkert stelde zich niet her kiesbaar. Voor hem werd de heer J. van Heerwaarden gekozen. Diverse vragen en problemen werden door de aanwezige leden tijdens de rondvraag naar voren gebracht. De meeste hadden betrekking op de maat regelen die het bestuur vooral bij het afhalen van de eieren neemt, ten einde efficiënter te werk te kunnen gaan. Mej. Westdorp in de bloemetjes Mej. Westdorp heeft letterlijk van kindsbeen af de belangen van de P.T.V. gediend. 16 jaar lang heeft ze op het kantoor van de vereniging in de Kan toorstraat achter de schrijftafel gezeten Hoestdrank in tabletvorm. 95ct R.H.B.S. BRENGT „HET DIEVENBAL" Waarschijnlijk op 22 en 23 maart a.s. zal de R.H.B.S. Texel haar traditionele toneelavond geven. Opgevoerd zal wor den het in het Nederlands vertaalde Franse blijspel „Le Bal des Voleurs" van Jean Anouilh. Zoals gewoonlijk zullen buiten de leerlingen, ook ouders en introducées toegang hebben tot deze avond die in „Casino" zal worden ge houden. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 9 maart Den Burg, De Oranjeboom, 20.00 uur, revue 40-jarig bestaan G.V.T. Den Hoom, 20.00 uur, Schooluitvoering „Prins Noblo cn de 7 rovers". Maandag 11 maart Den Burg, „De Zwaan", 20.00 uur. Ledenver gadering Onderl. Rundveeverzekering. Dinsdag 12 maart De Koog, Kleuterschool, 20 uur( ouderavond. Donderdag 14 maart Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, bijeenkomst „De Kiekendief". Den Burg, 20.00 uur, Vergadering vrouwen organisaties met streekontwikkeling. Vrijdag 15 maart Den Burg. „Casino", 20.00 uur, bijeenkomst Plattelandsvrouwen, mevr. Van 't Kaar, praatje over muizen en mensen. Zuid-Eierland, 20.00 uur. Toneelgroep Eier- land met „De romance van art. 17" Zaterdag 16 maart Den Burg, De Oranjeboom, 20.00 uur, revue 40-jarig bestaan G.V.T. Zuid-Eierland, 20.00 uur, Toneelgroep Eier- land met „De romance van art. 17" Doordat „Jopie" ging trouwen zei ze de P.T.V. vaarwel. Na afloop van de ver gadering liet de heer Sluisman dit feit niet onopgemerkt voorbijgaan. De betrokkene mocht met haar toekom stige echtgenote in een versierde zetel plaats nemen en het zeer uitgebreide gedicht, dat de heer Sluisman voor die gelegenheid had gemaakt, aanhoren. Bijzonder verheugd toonde mej. West dorp zich met het haar geschonken radiotoestel. Mej J. Westdorp zei de P.T.V. vaarwel DS. D. E. BOEKE OVERLEDEN Eierland In de nacht van zaterdag op zondag is op ruim éénentachtig- jarige leeftijd in het Diaconessenhuis te Haarlem overleden ds. E. D. Boeke uit Haarlem, in leven eervol ontslagen predikant van de Nederlandse Her vormde Kerk en oud-secretaris Binnen land van het Nederlands Bijbelgenoot schap. De begrafenis heeft plaats ge vonden donderdagmiddag 7 maart j.l. op de Algemene Begraafplaats te Heemstede, nadat daar vooraf om twaalf uur in de Hervormde kerk aan het Wilhelminaplein een rouwdienst is gehouden. Dionys Emil Boeke werd op 23 au gustus 1881 te Alkmaar, waar zijn vader toen directeur van de rijks h.b.s. was, geboren. Hij bezocht eerst de rijks h.b.s. in zijn geboortestad, deed daarna staatsexamen gymnasium B. en A. en studeerde vervolgens theologie aan de rijks universiteit te Utrecht en verder ook nog een semester aan de universi teit van Berlijn Nadat de heer Boeke in 1907 door het provinciaal kerkbe stuur van Noord-Brabant en Limburg was toegelaten tot de evangeliebedie ning in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 5 april van het daar opvolgend jaar (1908) door wijlen ds. G. Mansvelt, toen nog predikant te Amsterdam, bevestigd als predikant van de Hervormde gemeente van Eyer- land op Texel. In deze zijn eerste ge meente werd hem in verband met zijn benoeming tot evangelisatie-predikant van de Vereniging „Inwendige Zending in Noord-Holland" met als standplaats Schagen, met ingang van 1 juli 1916 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus verleend. Op 16 september 1924 volgde zijn benoeming tot sekre- taris Binnenland van het Nederlands Bijbelgenootschap, welke functie hij nog vervuld heeft tot september 1946, toen hem op vijfenzestigjarige leeftijd eervol ontslag werd verleend. Ds. Boeke heeft zich veel bewogen op het terrein van de inwendige zen ding en heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting ge had in tal van colleges en commissies. Zo was hij o.a. bestuurslid van de Com missie Kerkelijke Evangelisatie; secre taris van de Vereniging „Inwendige Zending in Noord-Holland"; bestuurs lid van het Comité Evangelisatietoch- ten in Noord-Holland en bestuurslid van de christelijke lichtbeeldencentrale. In 1932 was ds. Boeke met zijn oudere broer, wijlen ds. A. J. P. Boeke, toen nog hervormd predikant te Schoorl, mede één van de oprichters Stichting „Alle Dag Kerk". Vele jaren was hij voorzitter van het landelijk Comité en van de plaatselijke commis sies Amsterdam en Haarlem van de Stichting „Alle Dag Kerk". Een jaar of acht geleden nam ds. Boeke deel aan de actie van „Alle Dag Kerk" tot „Alle Dagen Kerken Open". Deze actie voor „Alle Dagen Kerken Open" vond veel instemming en werd door ds. Boeke overgedragen aan de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland. Ds. Boeke heeft verder ook nog be kendheid gekregen als voorzitter van de afdeling Nederland van de Zakbijbel- bond, waarvan hij ook vele jaren „be langeloos" propagandist is geweest. De Zakbijbelbond is een wereldbeweging, ten doel hebbende het lezen en het bij zich dragen van de Bijbel of gedeelten daarvan en het gebruiken van Gods Woord om anderen voor Christus te winnen. Het hoofddepöt in Nederland van de Zakbijbelbond is gevestigd te Heelsum. Ds. Boeke was indertijd medewerker aan de Zondagsbode voor Noord-Hol land en verder verschenen van zijn hand enige brochures: Profetie in de gemeente; Gereformeerde Evangelisa tie; Bijbel als dynamo en William Tyndale. Tijdens zijn ambtsbediening op Texel werden daar door ds. Boeke te Eierland en te De Cocksdorp een paar evangeli satiegebouwtjes gesticht en te Schagen werkte hij mee aan de stichting van „Bethel", een Gebouw voor Christelijke Belangen.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 3