w Jubileum Burgemeester De Koning in beeld I K >kc:: p mm Nog een jubileum - «1.^ .v miss tss at uit* te De heer S. V isser 55 jaar in dienst bij de firma Lunter Ai»" Fv V-' De Burgemeester, z|jn familie, secre taris en wethouders op het balcon van hotel „De Lindeboom-Texel" tijdens het défilé. Het hoogtepunt ran de feestelijke viering van het 12l/2-jarig ambts jubileum. Na het défilé hebben de muciserende verenigingen zich op de Groeneplaats opgesteld om een taptoe te brengen A V jt De heer Adr. Stiggelbout niet zijn „wisselgeschcnk' Burgemeester C. De Koning tijdens een van zijn (vele) dankwoorden MEER DAN 650 BEZOEKERS OP ZEGELS TEXTIELSHOW Op de gedurende vorige week gehou den textielshow van Textielhuis Zegel zijn meer dan 650 bezoekers geteld. 100 meer dan vorig jaar. Een ver dienstelijk succes dus! S.V. DE KOOG Uitslagen: HRC 6-De Koog 1 32; ZAP 6-De Koog 2 16. De Koog 1 moest in HRC 6 haar meerdere erkennen. Nadat de rust met een 22 stand was ingegaan, wérd de iendstand 32 voor HRC 6 door een twijfelachtig doelpunt vlak voor tijd. Jammer, jongens, want jullie hebben een prima elftal, dat het ver kan bren gen in deze afdeling. Enfin, zondag kunnen jullie revanche nemen. Het tweede kwam met een verrassend grote overwinning bij ZAP vandaan. Voor de rust, met de wind mee, was De Koog reeds veel sterker, maar er vielen slechts 2 doelpunten. Door een misver stand werd het nog 21 Na de rust werd er prima gespeeld en de voor hoede was niet meer te houden. De eindstand werd 61, maar had nog groter kunnen zijn. Wietse csoorde 3 doelpunten. Een prachtig resultaat, jongens, omdat jullie, dankzij De Koog 1, nog met 10 man moesten spelen ook. S.V.C.-NIEUWS As., zondag speelt het eerste elftal uit tegen Oudesluis, een niet te onder schatten tegenstander. Het tweede speelt thuis tegen Schagen 3. De adsp. spelen thuis tegen Texel b en de wel pen ook thuis tegen Texel. Hopelijk dat we nu eens kunnen spelen. S.V. DE KOOG EN „ROMANCE VAN ARTIKEL 17" De uitvoering, die de Toneelgroep Zuid-Eierland voor de Koger Sportver eniging voor het voetlicht bracht „Ro mance van Artikel 17" is zeer geslaagd te noemen. Toen de voorzitter van de Sportver eniging, de heer A. Mosk, de avond opende met een woord van welkom voor de aanwezigen, speet het hem, dat de opkomst niet zo groot was als ver wacht. De verloting, die in de pauze gehouden zou worden, wilde hij bij een ieder aanbevelen. De schenkers van de prijzen willen wij hartelijk danken. De spontaniteit, waarmee werd gegeven, bewees eens te meer welk een plaats de sport hier in De Koog inneemt. De heer A. v.d. Meulen sprak hierna een inleidend woord over het op te voeren stuk. Over de inhoud hiervan kunnen we kort zijn. In een vorige af levering kon U er kennis van nemen. Er is hartelijk gelachen! Toen de voorzitter van de vereniging aan het einde van het stuk zijn dank uitsprak en de dames in de bloemetjes werden gezet, beloonde de zaal hen met een langdurig applaus. De regisseur van het stuk, de heer A. v.d. Meulen bedankte daarop de sportvereniging, omdat zij de spelers in de gelegenheid hadden gesteld dit stuk nu eens in een echte zaal met echt to neel te mogen opvoeren. Hij hoopte op een spoedig weerziens. Het slot van de avond werd gevormd door een geslaagd bal. Voor de goede stemming was mede het duo Glas ver antwoordelijk, dat de muziek verzorgde. BINGO-AVOND TE DE WAAL Het bestuur van het Waalder Dorps huis en het bestuur van de toneelver eniging ,,'t Amateurtje" hebben samen een Bingospel aangeschaft. Dit spel is gemaakt door de heer W. Sweere. De bedoeling is, dat de respectievelijke kassen worden gespekt Bingo is een genoeglijk gezelschaps spel. Willen de Waalders er kennis mee maken? Welnu, dat kan, want op a.s. zaterdagavond, 6 april, gaan we het spelen in het Dorpshuis. Wil men een prijsje beschikbaar stellen, dan zal dit zeer worden geapprecieerd. De heer G. Jimmink stelde reeds een bok beschik baar voor de bingo-avond! TEXELSE BOYS-NIEUWS De Boys gingen met een straffe wind in de rug overrompelend van start. Het resultaat hiervan was een prachtig schot van l.buiten Hopman, even prach tig gestopt door de A.-doelman. Al gauw bleek echter dat AGSW het niet cadeau zou geven. Door agressiever en ook wel beter spel kwamen ze onder de druk uit. Dit belette echter de Boys niet om na ongeveer een kwartier een voor sprong te nemen. Uit een goed over links genomen hoekschop, iets te vroeg getimed door de A.-doelman, kopte onze linksbinnen de bal in het net: 10. Direct hierna was het echter alweer gelijk. Een ongelukkig stuitballetje te gen de arm van de r.-achter C. Timmer in het beruchte gebied, leverde A. een strafschop op, die goed werd benut: 11. De Boys-voorhoede wist kennelijk geen raad met de door de wind zeer snelle bal, terwijl de achterhoede niet vast in de schoenen stond voor de rust. Vlak voor theetijd wist A. dan ook nog een doelpunt te maken. Een akelig zacht rollertje, net onbereikbaar voor de uit balans gespeelde doelman Spigt: 1—2. Na rust, tegen de wind, ging het bij de Boys aanvankelijk veel beter. De achterhoede liet het doelgebied in de veilige hoede van doelman Spigt, zodat er nu geen gat meer zat tussen voor- en achterhoede. Dit leidde al gauw tot de gelijkmaker. Een snelle actie van midvoor en r.buiten werd prima afge werkt door J. Witte en leverde het mooiste doelpunt van de wedstrijd op: 22. Na dit goede begin echter werd het de talrijke supporters weer be nauwd om het hart. De achterhoede kreeg het weer zeer moeilijk en weer was er dat gat tussen voor- en achter hoede. Zij verweerden zich wat ze konden, maar 7 minuten voor tijd weer zo'n akelig zacht rolletje en weer net onbereikbaar voor doelman Spigt: 23. De Boys herstelden zich echter nog net op tijd om vlak voor tijd door mid voor Boogaard toch nog gelijk te ko men: 33. Een moeilijke wedstrijd tegen een lastige tegenstander, met als les: niet denken dat de wedstrijd binnen is, voordat je hem gewonnen hebt. PUPILLENCOMPETITTE Zo jongens, we hopen nu weer eens een volledig programma te kunnen af werken. A.s. zaterdag dus: SVC-Texel a, SVO-Tex. Boys b en ZDH-Texel c, aanvang 2.15 uur. Veranderingen niet zonder de comp.- leider en tijdig inzenden der uitslagen verzocht. d. D. NIEUWS VAN DE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING De Huishoudelijke Voorlichting gaat dit jaar een tuinkeuring op Texel orga niseren. Ieder die een tuin(tje) heeft, kan hier aan meedoen U kunt U hier voor opgeven voor 12 april bij mej. Bastiaans, Vismarkt 2, Den Burg tel 2461. Op 15 mei zal de Huishoudelijke Voorlichting, in samenwerking met de volkshogeschool een kaderdag voor de besturen van de Vrouwenverenigingen organiseren. Op deze dag zult u 's mor gens het één en ander over de volks hogeschool zien en horen. Na de mid dagpauze, waarin U een warme maaltijd geserveerd krijgt, worden verschillende onderwerpen in discussiegroepen be handeld. Het lijkt ons een ontzettend leuke dag in een prachtige omgeving. In verband met de organisatie van deze dag op de volkshogeschool is het wel gewenst, dat u zich hiervoor zo spoedig mogelijk opgeeft. Voor het komende winterseizoen zul len er weer verschillende cursussen ge organiseerd worden. In september/oktober zullen er naai cursussen gegeven worden. In oktober/ november worden er vershcillende voe dingscursussen, al of niet in samen werking met andere verenigingen gege ven. De voedingscursussen zijn: a. een algemene voedingscursus; b. voedingscursus voor suikerpatiënten; c. voedingscursus voor een zoutloos dieet; d. voedingscursus vermageren. Naast deze cursusen wordt er op verschillende plaatsen nog een cursus beter bewegen en een cursus bloem schikken georganiseerd. Waar de cur sussen gegeven worden is nog niet te zeggen. Dit hangt nl. af van de plaats waar de meeste cursisten zijn. U kunt zich nu reeds opgeven voor de ver schillende cursussen. Ook dit jaar komen er weer verschil lende voorbeeldobjecten. Nu wordt er een keuken en een douche gevraagd. Hebt U hiervoor interesse, dan kunt U zich in verbinding stellen met mej. Bastiaans. R. B. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: ZAP-Texel 11; Texel 2-Cocksdorp 2 40; adsp.: Succes-Texel a 18. Texel 1 heeft met ZAP de punten ge deeld. In elk geval toch nog een punt bemachtigd. We hopen echter dat we spoedig het juiste tempo en ploegver- band zullen hebben hervonden. A.s. zondag wordt het wel bijzonder lastig tegen de leider in onze afdeling. Texel 2-Cocksdorp 2 was nu niet een daverende wedstrijd. Voor de rust kon geen der partijen tot doelpunten komen. Wel werd Sam een paar maal goed be laagd, maar hij was telkens weer pre cies op tijd. Bij een opdringen van de linksbuiten redde Sam goed. Na de rust trok Texel ten aanval en schoot Piet ons naar 10. Bij een hoge S.-aanval redde Sam met een fraaie buiklanding. Piet verhoogde de score. SVC probeerde zich wel los te werken, maar in laatste instantie redde Sam. In onze verdediging klopte het vnj goed, hoewel het snel afwerken bij sommige spelers niet gelukte. In de voorhoede was Piet te motor, die samen met Rien mooie openingen maakte. Bas deed veel goede dingen, was een paar maal dicht bij een doelpunt. Met een ver schot bracht Arie ons op 30 en Piet ver richtte de hattrick door een fraaie cor ner in eens in te plaatsen. Nog eenmaal moest Sam optreden en was er verdiend gewonnen. A.s. zondag: Texel 1-VIOS; Texel 2 vrij; WGW 4-Texel 3. Adsp. Texel- Schagen; De Koog a-Texel c. Woensdagavond allemaal weer pre sent op de training, want daarvan moet het komen: „daar zijn we zeker van??, uit het clublied van SVT. DONDERDAG 4 APRIL A.S.: OFFICIËLE HEROPENING HUIZE „IRENE" Donderdag 4 april a.s. zal de officiële heropening plaats vinden van het ver bouwde bejaardentehuis „Irene". Waarschijnlijk zal burgemeester C. De Koning, in zijn kwaliteit van Hoofd der Sociale Dienst, de opening om onge veer drie uur 's middags verrichten. Als jochie van 11 jaar kwam de heer S. Visser op 1 april 1908 bij de firma Lunter te Bolsward in dienst. Nu, pre cies 55 jaar later, kan hij terugzien op een alleszins verdienstelijke loopbaan en een voorbeeldige carrière. De heer Visser is sedert de laatste 8 jaar woon achtig op Texel, maar was gedurende de jaren ervóór zeker geen onbekende. Als reiziger voor de firma Lunter had hij al een aanzienlijke klantenkring op gebouwd, toen hij uiteindelijk de gele genheid kreeg om zijn reizend beroep gedeeltelijk vaarwel te zeggen en zich met zijn gezin op Texel te vestigen. In de Warmoesstraat drijft hij thans een zaak van allure met een nog steeds groeiende klanten- en relatiekring. Nog altijd is de heer S. Visser, ondanks zijn gevorderde leeftijd de drijfveer van het raderwerk, dat een moderne zaak in manufacturen en stoffeerderij etc. is. Ondanks het feit dat de heer Visser op geen andere scholing kan bogen dan de lagere school, heeft hij toch in betrek kelijk korte tijd een indrukwekkende serie vakdiploma's verzameld, die hij eerst moest behalen, toen hij met zijn zaak op Texel startte. Zelfs het reizen kan hij nog niet laten. Een drietal da gen per week is hij „de boer op" en aldus bezig banden met klanten te leg gen of te verstevigen. Gisteren heeft de heer Visser in besloten familiekring dit jubileum gevierd. Vanaf deze plaats wenst de redactie van de Texelse krant deze hardwerkende zakenman een roos kleurige toekomst toe, in dezelfde goede gezondheid! H. GROOTJEN BILJARTKAMPIOEN KLASSE A De heer H. Grootjen (Oudeschild) heeft wederom beslag kunnen leggen op het Texelse biljartkampioenschap. P. de Graaf werd tweede; J. Dekker werd derde en J. Brouwer vierde. Het hoogste .gemiddelde werd be haald door de heer J. Dekker 1(9,76). TEXELSE MARKT Aangevoerd op maandag 1 april j.I.: 2 koeen 650,- J 900,4 pinken J 250,ƒ300,50 nuchtere kalveren 20,ƒ70,6 schapen ƒ80, ƒ130 DAMCLUB TEXEL S. Ros-C. Dijker 11 Jac. v. Heerwaarden-S. v. Heerwaarden 0—2 S. v. Heerwaarden-P. Bakelaar 20 C. v. Heerwaarden-Jo Schoo 02 J. A. v.d. Slikke-J. Hooijberg 02 P. Kooiman-C. Vinke 20 A. de Haan-G. Dros 20 J. Vinke-C P. Burger 20 Jn. Stam-Jb. Koorn 20 Winkel-Texel: J. Helder-C. Dijker H. Bergman-J. Hooijberg H J. Suydendorp-P. Bakelaar T. Mantel-S. Ros J. v.d. Welle-J. A. v.d Slikke J. Gelijk-Jo Schoo J. de Graaf-C. Vinke G. Spijker-P. Kooiman J. Strijbis-G. Dros K. Hemke-Jb. Koorn 0—2 1—1 1—1 1—1 2—0 2—0 0—2 0—2 0—2 2—0 9—11 De wedstrijd tegen Winkel had een spannend verloop. Via 20 door Jo Schoo, winst voor G. Dros, verlies voor Jb. Koorn en weer gelijk door P. Kooi man, kwamen we door de remise van S. Ros op een 77 gelijke stand. J. A. v.d. Slikke had 2 stenen minder, maar de stand van C. Vinke en P. Bakelaar was gunstig. C. Dijker won, maar dit bete kende nog slechts 99 daar J. A. v.d. Slikke zeker verloren was. C. Vinke knoeide en zo leek het erop dat de winst van P. Bakelaar moest komen. Dat het tenslotte toch andersom af kwam, is weer eens een bewijs dat dammen geen rekenen is. „Ik wil geen druk te!" had hij beslist ge zegd. Daarom knipten wij onverwacht de heer Jac. van Heer waarden, die zaterdag; j.I. het feit herdacht, dat hij 25 jaar geleden, bij de PTT in dienst trad. Al die tijd heeft hij tot grote tevreden heid van superieuren en collega's zijn werk verricht, zowel binnen als buiten het kantoor- Nog vele jaren!

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2