top orm KLERCQ's Pockets bakker GEEN SRIIS HAAR 3 dit is op en top goed boek Voorjaar 1963 ÊmS schildersknecht 5 Bezoek De grootste collectie vindt u in 't Kleuterhuis Binnenburg HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 2 april 1.41 en 14.09; 3 april 3.07 en 15.45; 4 april 4.40 en 17.14; 5 april 6.02 en 18.30; 6 april 7.06 en 19.25. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water S.V.O. VERHOOGT CONTRIBUTIE (van onze correspondent) Oosterend Dinsdagavond j.l. heeft de voetbalvereniging S.V.O. een bijzon dere ledenvergadering gehouden, die speciaal de financiën onder de aandacht moest brengen. Bij een matige belang stelling der leden zijn belangrijke be sluiten genomen. In de toekomst komt er bij de kosten voor een uitwedstrijd nog ƒ1,25, indien gebruik van de bus gemaakt wordt. Het bondslidmaatschap, dat de vereniging steeds heeft betaald, zal nu ook door het lid betaald moeten worden, hetgeen betekent een verho ging per jaar van ƒ1,50 voor de senio ren; 0,60 voor de adspiranten en ƒ0,25 voor de welpen. Ook de eventuele sport keuring, die ƒ2,50 per persoon bedraagt, zal het betroffen lid zelf moeten be talen. Op het sportveld is verlichting aangebracht en men verwacht een goe de opkomst voor de trainingsavond, die voor de senioren is vastgesteld op dinsdag van 20.00-21.30 uur. De jaarvergadering werd vastgesteld op vrijdag 3 mei, aanvang 8 uur, in de o.l. school. MINDERGROTE AANVOER OP DE VOORJAARSSTIERENKEURING Dinsdag 26 maart j.l. werd bij het K.I.-station te Zuid-Haffel weer de jaarlijkse stierenkeuring gehouden. Daar enkele keurmeesters door omstan digheden de boot van half 10 gemist hadden, kon eerst om kwart over 12 met het keuren een aanvang worden genomen. De aanvoer was in tal wel wat ge ringer als voorgaande jaren. Jammerge- noeg moest dit ook van de kwaliteit van het jarige eigengefokte materiaal ge zegd worden. Totaal werden 14 1-jarige stieren gekeurd, waarvan 5 goedge keurd voor 1 jaar voor N.R.S., 7 voor N.H., 1 voor P. en 1 werd afgekeurd. Van de 1-jarigen kreeg alleen Pietje's Diamant, vader Sneeker Diamant, en eig. K. Zuidewind, bvoor algemeen voorkomen. Gelijnde normaal ontwik kelde stier van vrij goed type met iets onedele voorhand. Victor, vader Vera's Anna's Adema 5, eig. C. Roeper Mzn., kreeg bc+ voor alg. vookomen. Fors ontwikkelde, wat los gebouwde stier met minder edele voorhand. Ceasar 7, vader Sneeker Diamant, eig. H. v.d. Beek, kreeg ook voor alg. voor komen bc-K Goed ontwikkelde stier van voldoend type, doch stugge kop. Ceasar 6, vader Sneeker Diamant, eveneens eig. H. v.d. Beek, kreeg ook bc+ voor alg. voorkomen. Vrij gelijnde stier, kon echter wat meer ontwikke ling. Putter's Edward 2, vader Edward, eig. fa. Th. Rutten Zonen, welke aan huis gekeurd werd, kreeg voor alg. voorkomen bc Voldoend typisch en nog voldoend ontwikkeld, doch iets vroeg rijp. Voorlopig voor 1 jaar goedgekeurd voor N.H. werden: Kee's Adema 195, vader Adema 493, eig. N. J. de Wit. Matig ontwikkeld en matige benen en wat te kort diepte. Kee's Adema 196, vader Vera's Anna's Adema 5, eig. N. J. de Wit. Te fijn en te vrouwelijk. Over het geheel te weinig stier. Ook nog wat jong. Anna 8's Adema, vader Ruyter Ade ma 18, eig. H. Tjepkema. Wat onedele vorohand, wat veel kossem en matige benen. Geertje's Evert, vader Evertje's Jorge, eig. J. C. Roeper. O verbouwd en matige benen. Trijntje's Frans Adema, vader Frans Adema 154 v. Groenhoven, eig. J. Plaatsman. Matige benen en iets afhan gend kruis. Simon, vader Frans Adema 154 van Groenhoven, eig. J. Plaatsman. Matige benen en voorhand. Kruis wat vrouwe lijk. Aagje's Stefan, vader Burghorner Stefan, eig. A. J. Lap. Stugge voorhand en hakkige stand en te gewoon kruis. De enige 2-jarige stier Burger Churchil, vader Jelsumer Rudolf Jan 43, eig. fa. Th. Rutten Zonen, werd ook aan huis gekeurd en werd defini tief in het N.R.S. ingeschreven met alg. voorkomen b en 80 punten. Fors ont wikkelde, iets grote goed gelijnde stier van goed type. Tevens werden nog de 3 oudere K.I. stieren aan de jury getoond, n.l. Vera's Anna's Adema 25, vader Wytsturt Anna's Adema, eig. K.I. Teexl en reeds op 2-jarige leeftijd definitief ingeschre ven met b en 79 punten. Kreeg dit ook nu weer. Typisch correct gebouwde stier, die iets vrouwelijk is, vooral in de achterhand. Evertje's Jorge, vader Friso Jorge eig. K.I. Texel. Op 2-jarige leeftijd met ben 77 punten ingeschreven, was hierin ook nu op 5-jarige leeftijd geen behoefte aanwezig dit te verhogen. Wel viel dit te beurt aan Burghorner Stefan, vader Steven, eig. K.I. Texel. Als 2- jarige definitief ingeschreven voor NRS met ben 78 punten, kreeg hij nu b en 79 punten. Evenredig gebouwde malse stier van goed type, met minder krachtige gang. De stier Vicotr van C. Roeper Mzn. werd na de keuring aangekocht door Gebr. Zoetelief, „Vredelust". Het weer was zeer redelijk tijdens de keuring en de belangstelling vrij goed, al vonden velen de tijd te kostbaar om het einde van de keuring af te wachten, nu dit door genoemde omstandigheden extra laat werd. Juryleden waren D. IJff, A. IJff en H. Grin; eerstgenoemde als inspecteur van het NRS en laatstgenoemden als leden van de Prov. Commissie. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Dinsdag 2 april De Cocksdorp, café Nota, 20.00 uur, film avond Rode Kruis. Woensdag 3 april Den Burg, „Casino", 20.00 uur, filmavond Rode Kruis. Donderdag 4 april Den Hoorn, Dorpshuis, 20.00 uur, filmavond Rode Kruis. Vrüdag 5 april Oosterend, Gebouw v. Chr. Belangen, 20.00 uur, filmavond Rode Kruis BRIDGEN Uitslag comp.-wedstrijd 27 maart: A.: 1. Dam-Dros 8) 65.48°/o 2. Bakker-Huizinga 4) 58.93% 3V2. Echtpaar Beemsterboer (12) 51.19% 3Vt. Stolk-Riteco (13) 51.19% 5. Gebr. Grootjen 47.62% Bruin-Mantje 7) 44.64 7. Blom-Ran (17) 41.07% Gebr. van Sambeek (10) 39.88% B.: 1. Backer-Raven 1) 55.36% 2V2. Echtpaar v.d. Heerik 3) 51.79% 2V2. Kellner-van Lenten 9) 51.79% 4. mw. Kooijman-Veenema 6) 51.19% Blonk-v.d. Galiën (14) 48.81% Echtpaar Gilijamse (11) 48.21% 7. Luyckx-Wessels 2) 47.62% Dames Hattuma-v. Hoorn (16) 45.24% Feijenoord zit ons wat de datum be treft weer in het vaarwater. De meeste leden willen dat evenement niet graag missen. De drive is nu vastgesteld op maandag 8 april. OUDERAVOND O.L. SCHOOL OUDESCHILD Donderdagavond, 21 maart, werd in de o.l. school te Oudeschild een goed bezochte ouderavond gehouden. Er was een klasse-avond aan voorafgegaan, waar de ouders gelegenheid hadden het werk van hun kinderen te bekijken en inlichtingen te vragen over de vorde ringen van hun spruiten. De voorzitster, mevr. T. Dogger-van Putten, opende met een woord van welkom. Ze deelde mee, dat juffrouw Boogaard de bruid was. Ze liet haar felicitaties vergezeld gaan van een boeketje freezia's. Er werd echter ge hoopt, dat juffrouw Boogaard ook na haar huwelijk nog geruime tijd aan de school verbonden zal blijven. De school was sinds enige maanden verrijkt met een nieuw kantoortje, waar de oudercommissie kan vergade ren en het onderzoek van de schoolarts plaats kan vinden. Het is door de heer en mevrouw Visser gezellig ingericht. Het hoofd van de school, de heer Vis ser, zei dat er 110 leerlingen moeten zijn om de vierde leerkracht te mogen behouden aan de school. Door vertrek is het aantal iets te laag geworden, maar we hopen bij het begin van de nieuwe cursus het dan vereiste aantal leerlingen te hebben. De school melk voorziening is de hele winter gestagneerd; nu wordt weer aan 80 kinderen melk verstrekt. Er zijn nieuwe verduisteringsgordijnen voor één lokaal, waardoor films beter kun nen worden vertoond. Aan het schriftelijk verkeersexamen namen 13 leerlingen deel; bijna allen met goede resultaten. Veel ouders zullen zich hebben ver wonderd over het geven van ijsvrij, maar dit geschiedde op bevel van ho gerhand. Drie van de vier leerkrachten volgen een cursus in leesonderwijs te Den Burg. Er is een nieuw costuum aangeschaft voor Sint Nicolaas. Wegens de berooide kas hebben de kleintjes dit jaar voor het eerst geen cadeautjes gehad op Sint Nicolaasfeest. De kinderen van de 6e klasse hebben een beroepskeuzetest ondergaan. De uit slag is helaas nog niet bekend. De heer Visser zei geen tegenstander te zijn van spelen op het schoolplein, maar als er ruiten sneuvelen is dit voor rekening van de kinderen of de ouders. Schoolreisjes De le en 2e klas gaan dit jaar naar Bergen en Schoorl; de 3e en 4e klas naar Volendam en het Zuiderzeemu seum; de 5e en 6e klas naar het Mui- derslot, speeltuin Oud-Valkeveen en Amsterdam. Alles één dag. Er werd door een van de ouders nog opgemerkt dat de laagste klassen steeds maar naar Bergen en Schoorl gingen. Er zijn echter in Noord-Holland geen andere mogelijkheden en de kinderen vinden het fijn. De paasvakantie is van 11-23 april en de grote vakantie van 13 juli tot 19 augustus. De oudercommissie wil de kas spek ken door het houden van een fancy- fair. Alle inwoners van Oudeschild, dus niet alleen de ouders van de school gaande kinderen, worden verzocht zo veel mogelijk spullen voor het goede doel te maken. Alles is welkom, als het maar geld opbrengt. Er zal zo spoedig mogelijk een fancy-faircommissie wor den gekozen. Mevr. Visser vroeg bij de rondvraag nog belangstelling voor een E.H.B.O.- cursus. Deze is zeer nuttig en ze hoopte op een groot aantal deelnemers. Er zul len in de winter 16 lessen worden ge geven. Belangstellenden kunnen dus bij mevr. Visser terecht. In de pauze was er koffie met koek, wat zeer in de smaak viel. Daarna vertelde de heer Laan een aantal belangwekkende dingen over de cursussen aan de landbouwschool. Hij vertoonde voorts een film over een van de handvaardigheidscursussen, die die aan de landbouwscholen worden ge geven en waar de leerlingen zeer veel profijt van hebben en ze kunnen som mige ouders ook nog wel wat leren. Het was een interessante inleiding. Er kwa men nog enige vragen, die de heer Laan naar genoegen beantwoordde. Het was al bijna half twaalf toen deze genoegelijke en leerzame was af gelopen. Ruime keus in de Parkstraat TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Instituut Rel/,, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. We hebben weer een heieboel Persilgeschenken in voorraad Gymver. Oos terend pa Jo Daalder, Vliestr. 15, Ger de Jong of Rentenaar tel 227 Te koop prima 1 pers opklapbed. J. C. Rijk, Waalderstraat 19 Te koop prima leren jas H. v.d. Geest, P.H. polder H 20 Wegens verbouwing te koop waterdrukketel en zware motor, oliehaard, Etnafornuis, elektr fornuis board, deuren en golfplaten R H. Boks, Bosrand K 58, De Koog Te koop 1200 kg voer- aardappelen. C. M Witte, Koperweg K 75 tel. De Koog 332 Te koop part. wortelen K Dijker, Zevenhuizen Oosterend Met grote vreugde geven wij U kennis van de ge- bom te van onze dochter Frouwke E Eelman v. d Kooi M. Eelman Texel, 28 maart 1963 Postweg C30, Eierland Tijdelijk: Schilderend 101 „F:evo" Mei grote blijdschap en dankbaarheid geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter Marianne Heerschap v. d Pol L. Heerschap Warmoesstr. 34, Den Burg Texel, 29 maart 1963 Zeer blij melden wij U de gi boorte van ons dochter tje en zusje Carlo T. Westdorp Timmer A. A Westdorp Jaap, Cor, Wim, Elly en Adri Texel, 28 maart 1963 De Cocksdorp C 27, Tndelijk adres: St Lidwina, Den Helder Harry v. d. Wetering en Jany Schraag geven, mede namens we derzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op x rijdag 19 april 1963 om 9 15 uur v m. ten ge meentehuize te Den Burg, waa-na zij om lOuurvtn elkaar het H Sacrament van het huwelijk zullen toedienen in de parochie kerk van de H Joannes de Doper te Den Burg Texel, april 1963 't Noorden O 151 Harkebuurt O 24 Gelegenheid tot gelukwen sen op de trouwdag van 19 30 - 20 30 uur in 't Cen trum te Oosterend. Toekomstig adres: Vliestraat 3, Oosterend. Jan J. van der Baan en Martha van der Vis geven U. mede namens hun ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk. De huwelijksvoltrekking vind! piaats op woensdag 17 april 1963 om 10.30 uur in het Gemeentehuis te Den Burg op Texel Dc kerkelijke bevestiging wordt door de weleer- waaide heer ds. J G Beeithuis geleid om 11.30 uur in de Nederlands Her vormde kerk te Oosterend Culemborg, Otlo van Reesweg 12 Utrecht, Joh Brahmstr 40 Gel genheid tot felicitatie wordt gegeven tijdens een receptie, die gehouden wordt in „Het Centrum' te Oosterend, van 16,00 tot 17,30 uur. Voorlopig toekomstig adres Kruisweg 24, Utrecht. Enige kennisgeving. Geboren Stephanus Willibrordus H Kuip H. Kuip v. Heerwaarden Boodtlaan 1, De Koog, Texel, 31 maart 1963 Heden overleed zacht en kalm, na een lang durige ziekte, onze in nig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Antje Kuyper wed. van Willem Kuyper in de leeftijd van ruim 82 jaar D. C Kooij D Kooij-Kuyper J Kuyper M Kuyper Eelman Klein- en achter kleinkinderen Den Helder, Buitenhaven 47 I april 1963 Condolatie-adres: De Ruyterstraat 45, Oudeschild De teraardebestelling za! plaats vinden op donderdag 4 april des namiddags 2 uur op de begraafplaats te Oude schild Heden is van ons heen gegaan, onze lieve, zorg zame man, vader en grootvader Jan Cornells Roeper Pzn. echtgenoot van Cornelia M. Keijser in de onderdom van ruim 77 jaar C M. Roeper-Keijser D J Roeper M Roeper-Nauta C M. Koorn Roeper J Koorn en kleinkinderen Texel, 31 maart 1963 Weverstr.96, Den Burg De rouwdienst zal wor den gehouden woens dag 3 april 1963 n m. I 30 uur in de Doops gezinde kerk te Den Burg, waarna de begra fenis op de Algemene begraafplaats te Den Burg. Woensdag 3 april hopen onze lieve ouders, groot- en overgrootouders J. J. Bruin en H. C. Bruin-v. d. Vliet hun 55-jarige echtvereni ging te herdenken. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind. Oudeschild, Barentszstr. 9 Voor de vele blijken van deelneming na het plotse ling overlijden en de grote belangstelling betoond bij de teraardebestelling van onze geliefde man en vader PIET BOON JZN betuigen wij onze harte lijke dank. T. Boon Wilner Ina Den Hoorn, Klif 27, Texel Voor de vele blijken van medeleven wil ik mijn hartelijke dank betuigen aan alle familie, buren en kennissen, die bij het over lijden van mijn vrouw A.M.BAKKER-HAAKMAN mij zo na hebben bijgestaan N C Bakker Molenstraat 6, Den Burg, Texel LANGEVELD DS ROOU N.V. Gevraagd en/of flinke jongen, die schilder wil worden Schildersbedrijf Cor Bremer en Zoon Oosterend Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Met crème Marchal bor stelt u zelf uw grijze haren weg Ook de nagroei van gespoeld of geverfd haar Vraag gratis folder bij Drog v. d Slikke We rekent verzekert zich bij de Onderlinge Brandverzekering van de Holl. Mij.v Land bouw Alle verzekeringen, ook voor niet-agrariers Agent: Assurantiekantoor Ger Dros Bz., De Koog, telefoon 351 Elke maandag zitting In hotel Texel. KINDERKLEDING g GECOMPONEERD VOOR MORGEN jgAgBBPffiTO» Geheel nieuwe zendin: popiin jacks gevoeri met pepita ruitje. de bak- en kook demonstratie van de Blue-Band koks in de Snackbar donderdag voorde bakkerij vrijdag rest pension grote keuken Inl tel. 216 Zojuist ontvangen leuke Ramo-jurkjes .en overgooiers. Het hele jaar door te dragen. Wash and wear jasjes met en zonder ceintuur pakt geen vuil aan met strijken, zó droog, in de nieuwste kleuren. Enkalon jasjes voor de kleine kleuter, de ideale dracht, in bleu, wit en rose 2-dlg Terlenka pakjes en jurkjes tm 65 lengte Draion truitjes en vest jes, ook hierin een grote collectie, leuke draion gestreepte blouses met elfen broekje, iets aparts Verder tal van leuke baby cadeautjes. Wij zorgen steeds voor 't nieuwste en't leukste voor baby en kleuter UNIEKE KOLLEK TIE VERLOVINGSRIMCEM TEL2587 GR0ENEPLRBTS 6 DEN BURG TOP-FORM meubelen zijn moderne, com fortabele meubelen met het keurmerk voor „ouderwetse" kwaliteit. Dit geldt ook voor dit prachtige bankstel dat wij in onze toon- kamers voor U hebben staan. Kjjkt U dan meteen eens naar de prachtige TOP-FORM M0RKASTE, het nieuwe gepatenteerde aanbouw-wandmeubel met zijn tientaUea mogelijkheden. Dit fraaie, moderne bankstel; dat geheel op rubber is gestoffeerd, is leverbaar met of zonder teak armlcggers. Let U vooral op het TOP-FORM keurmerk op elk meubel! de NIEUWE TOP-FORM CATALOGUS 13 uit... ccn kostelijk boekwerk vol kleur, sfeer cn woongcluk. GRATIS. Meteen aanvregen. Officieel TOP-FORM adviseur WONINGINRICHTING SPOORSTRAAT 30 KONINGSTRAAT 43-45 DEN HELDER Weet, dat Uw TOP-FORM adviseur Uw beste raadgever ie.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 3