Opa heeft verkering Rede uitgesproken door notaris J. R. van Wijland bij het overdragen van het bevolkingsgeschenk aan burgemeester C. De Koning TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 5 APRIL 198S Mijnheer de Burgemeester, familie De Koning, Medio februari 1963, groeide bij Uw Gemeentebestuur de gedachte om de in gezetenen Uwer gemeente in de gele genheid te stellen U op passende wijze te huldigen met het feit, dat U, mijn heer de Burgemeester, op 1 april 1963 de dag mag herdenken, waarop U ge durende 12Vt jaar het ambt van Burge meester der gemeente Texel heeft uit geoefend. Wij zijn U dankbaar, dat U ons daar voor de gelegenheid hebt willen bieden. Vers ligt immers nog in ons aller herinnering het overlijden van Uw echt genote, Mevrouw De Koning, die op zo'n uitmuntende wijze naast U, mijn heer de Burgemeester, haar bijzondere plaats in de gemeenschap wist in te nemen. Onder de bekwame leiding van Uw wethouders, Uw gemeentesecretaris, de heer Beemsterboer en de organisator in optima forma, de heer Oskam, werd een huldigingscomité in het leven geroepen van bijna 50 personen, die gedacht worden alle groeperingen en de voor naamste sektoren van het Texelse ver enigingsleven te omvatten en dus de ganse bevolking van Texel te vertegen woordigen. Uit dit comité werd een werkcom- missie van vijf personen benoemd, be staande uit mevrouw Laan-Kistemaker en de heren P. Bakker, S. Bakker, C. van der Kooi en T. M. J. Rutten, waar aan ik het genoegen mocht smaken toegevoegd te worden als voorzitter en in overleg met Uw wethouders en de heren Beemsterboer en Oskam kon deze commissie haar werk beginnen. Wij zijn daarbij dank verschuldigd aan Uw gemeentebestuur, dat bereid was de kosten van deze dag voor zijn rekening te nemen. Voorts mochten wij beschikken over Uw gemeenteapparaat en deze stille werkers hebben veel werk verzet, waar voor eveneens onze dank. Ook de vele anderen, die op allerlei manier hebben medegewerkt deze huldiging te doen slagen, is het huldigingscomité veel dank verschuldigd. Ook de pers danken wij voor zijn intermediair. En niemand zal het mij euvel duiden apart nog te noemen leraressen en leerlingen van de huishoudschool, die wel in het bijzonder hebben medegewerkt. Temidden van Uw dames en heren raadsleden met hun respectieve echt genoten, het huldigingscomité met hun dames en heren en het docentencorps van de diverse scholen met hun respec tieve echtgenoten, is het mij, mijnheer de Burgemeester, een voorrecht U bij deze namens alle ingezetenen van Texel van harte geluk te wensen met Uw ambtsjubileum en zeg ik U namens hen allen oprecht dank voor al hetgeen on der Uw leiding als burgemeester in de afgelopen periode tot stand is gekomen. Wi] leven in een tijd van superlatie ven, doch dit is niet de reden waarom wij Uw I2V2-jarig ambtsjubileum ge denken. Door het afbreken van Uw vooraf gaande bestuursloopbaan, om redenen van internationale omstandigheden, werd U eerst op latere leeftijd benoemd tot burgemeester dezer gemeente en daarom zullen wij niet het voorrecht smaken U te kunnen huldigen bij een 25-jarig jubileum als zodanig. Het is een dynamische tijd geweest en er is mede daarom, alle reden nu, na I2V2 jaar even stil te staan bij het tot stand gekomen en, mijnheer de Burgemeester, dan zijn er redenen te over om de jubileumvlag te hijsen. Waarom? In de hoogste klassen mijner H.B.S.- tijd werden de lessen in staatshuis houdkunde en staatsinrichting gedo ceerd door Mr. Pollema, die nog steeds een zetel in de Eerste Kamer onzer Staten Generaal bezet. Ons werd geleerd, dat in Nederland in beginsel het gehele staatsgebied in de gemeentelijke indeling is opgenomen. Aan het hoofd der gemeente staat de gemeenteraad, gekozen uit en door de ingezetenen van de betreffende Ge meente. Voorzitter van de raad is de burgemeester, benoemd door de Kroon. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door het College van Burgemeester en Wethouders. En, werd er geleerd, aan de raad der gemeente worden het be stuur en de huishouding der gemeente overgelaten. Bij het woord huishouding denken wij dadelijk aan inkomsten en uitgaven. De inkomsten der gemeente worden verkregen door het heffen van ge- gemeentebelastingen, als hondenbelas ting, vermakelijkheidsbelasting en straat- en rioolbelasting. Daarnaast fourneert het Rijk nog bijdragen, vol gens vastgestelde normen, waarbij het aantal ingezetenen een voorname rol speelt. Het aantal ingezetenen Uwer gemeen te van bijna 11.000 zielen, wordt gedu rende enkele zomermaanden meer dan verdubbeld: de categorie toeristen, zul ke mede tot profijt van een heel groot aantal van de Texelse bevolking. Deze categorie toeristen vereist zijn voorzieningen: goede wegen en par keerterreinen (afdeling Gemeente) en een steeds meer vragende overige ak- kommodatie (afdeling bevolking van Texel). En dan zit er iets scheef, dan raakt o.m. Uw gemeentelijke huishouding in de knel. Dan vloeien de uitkeringen van het Rijk, hoofdzakelijk gebaseerd op een inwonerstal van 11.000 zielen, in niet voldoende mate. Normale uitgaven moeten wijken voor abnormale uitgaven, noodzakelijk geworden door die tijdelijke extra be volkingsaanwas. Uw ingezetene hebben bouwvolume nodig om aan akkommodatie-eisen te kunnen beantwoorden, nieuwe bunga lowparken verrijzen, bestaande parken dienen uitgebreid te worden en allen staan in de rij voor die in mondjes maat aanwezige bouwvolume. Op deze wijze is Uw taak van burge meester zwaarder dan de normale taak van een burgemeester ener gemeente, die niet zo'n tijdelijke bevolkingsaan was kent. Dan zie ik U als een burgemeester zonder ambtsketen en verder decorum; dan tracht U Den Haag en Haarlem persoonlijk te overreden meer gelden en bouwvolume beschikbaar te stellen of goedkeuringen bij voorrang te be handelen vanwege de urgentie. Zien wij dan wat Texel, ondanks deze problemen, die werkelijk bestaan, toch heeft aan instellingen te algemenen nutte al wat op particulier initatief is tot stand gebracht, dan is U in feite in de afgelopen I2V2 jaar een burgemees ter-tovenaar geweest met een wel heel bijzondere toverstaf. Dan schieten wij in de hulde voor vandaag ver te kort. Wij mensen wen nen snel aan het bereikte en na korte tijd wordt dit als vanzelfsprekend aan vaard. Wij zien alleen het nog niet verkre gen: een nieuwe gemeentesecretarie, vergrote haven van Oudeschild, een zwembad, meer woningen enzovoorts. Hoe nuttig is dan een dag als deze om een ogenblik te kunnen terugzien vanaf de dag van 1 oktober 1950, de dag waarop U Uw ambt van burgemees ter der gemeente Texel ging aanvaar den. Onderwijs Nieuwe kleuterscholen worden ge sticht te De Koog, Oudeschild, Ooster end, Den Hoorn en De Cocksdorp. De nieuwe Nutskleuterschool te Den Burg is een der fraaiste instellingen van Ne derland en met dankbaarheid gedenken wij hierbij Uw echtgenote, wier be zielende arbeid deze school tot bloei deed komen. De nieuwbouw van een R.K. Kleuter school te Den Burg is aanstaande. De lagere landbouwschool werd ge bouwd en enkele malen uitgebreid. De landbouwhuishoudschool onder ging een aanzienlijke uitbreiding. Na enkele malen te zijn uitgebreid, wordt thans een totale vernieuwing van de ULO-school beoogd. De Rijks HBS kon worden geopend, thans met wiskunde- en literair econo mische richting. Met de bouw van een Lagere Tech nische School, voorlopig beperkt tot de afdelingen timmeren en metaalbewer- ken, wordt spoedig begonnen. Voor de scholen te Den Burg werd een vakonderwijzer lichamelijke opvoe ding aangesteld, terwijl een gemeente lijke subsidie werd verleend voor het Godsdienstonderwijs op de lagere scholen. Gezondheidszorg Texel kreeg waterleiding, verzorgd door het P.W.N. Rioleringen kwamen tot stand, bene vens diverse rioolwaterzuiveringsinstal laties. De stedelijk aandoende roltrommel- auto's en kolkenzuiger deden hun in trede op Texel. Consultatiebureau voor de t.b.c.-be- strijding werd gevestigd. Stichting Schooltandverzorging werd opgericht. Sociale zorg Een maatschappelijk werkster werd aangesteld. De gemeentelijke sociale werkvoor ziening werd verbeterd. Een aantal historische instellingen werd samengebundeld in de Stichting „Bejaardenzorg Texel". De Clasina Emelie Gollardsstichting en het R.K. Rusthuis „St. Jan" werden gebouwd. Huize „Irene" mocht dit jaar een belangrijke uitbreiding ondergaan. Verkeer en vervoer De nieuwe haven van 't Horntje werd een feit en tal van hiermede verband houdende werken kwamen tot uitvoe ring. De gemeente Texel nam tal van polderwegen over en werkte mede aan de realisatie van meerdere bocht- af smj dingen. Tal van wegen en straten werden aangelegd of verbeterd. Weg- en s traatverlichting werden verbeterd of geheel jnieuw aangelegd. Op het vliegveld werd een nieuw station gebouwd en Texels telefoon werd geautomatiseerd. Toerisme en stedebouwkundige ontwikkeling De stichting Sociaal Toerisme werd opgericht. De kampeerterreinen „Ko- gerstrand" en „Loodsmansduin" groei den uit tot betekenisvolle centra Uitbreidingsplannen in hoofdzaken en in onderdelen werden vastgesteld, waardoor sindsdien op Texel ettelijke kamphuizen, jeugdhotels, jeugdherber gen, bungalowcentra etc. werden ge bouwd. Economie Besloten werd tot de uitvoering van een 8.000 hectare land omvattende ruilverkaveling. J. R. van Wijland Woningbouw Via een burgerzinlening kon een be perkt aantal woningen worden ge bouwd. De Gemeente treedt toe tot de Bouwkas Nederlandse Gemeenten. Zelf bouwde de Gemeente in een jaar 96 houtrijke woningen, voorts verrezen 34 bejaardenwoningen en 46 noodwo ningen. Cultureel werk Nieuwe sportvelden werden aange legd. Stichting Cultureel werk kwam tot stand. Tussen de afzonderlijke ver enigingen kwam samenwerking. Dorpshuizen en bejaardensociëteiten verrezen. De Kunstkring werd opgericht. De Kerkgebouwen van Den Burg, De Cocksdorp, De Waal en Den Hoorn werden met medewerking van de ge meente Texel gerestaureerd of her bouwd. Restauratie van de kerken te Oude schild en Oosterend ligt n het voorne men. De Oudheidskamer in de Koger- straat kwam tot stand. De organiastievorm van de Stichting Texels Museum werd opnieuw geregeld. Gemeentelijke diensten Een afzonderlijke dienst Gemeente werken werd ingesteld met later een nieuw garage- en werkplaatscomplex. De T.E.M. kreeg een nieuw kantoor gebouw, zijn machinerieën werden uit gebreid en Texel werd nagenoeg geheel aangesloten op het elektriciteitsnet. De burgemeester kreeg een ambts woning, de Rijkspolitie een nieuw bu reau, doch het gemeentehuis moest wegens bouwvalligheid worden afge broken. Contact met de bevolking Meer openheid in bestuur en beleid, getuige o.a. de forumavonden van Bur gemeester en Wethouders en de instel ling van e enideeënbus voor de bevol king. Mijnheer de Burgemeester, een for midabele lijst, die niet eens volledig is. Gezwegen werd over Uw vele bestuurs functies. Enkele wensen noemde ik reeds. Dringerder zal die steeds maar groeiende toeristenstroom om nog bete re wegen en meerdere parkeerterreinen vragen en ik geloof dat U, Uw wethou ders en Uw gemeenteraad een moeilijke tijd tegemoet gaan. Terugblikkend naar het verleden, ge dachtig aan Uw speciale burgemeester toverstaf, Uw beleid, inzicht en door zettingsvermogen, dan durf ik te zeg gen: dat ook dat volgende wordt be reikt en verkregen. Naast dit alles speelt nog een rol: onze gemeenschapszin als burgers der gemeente Texel. Pluspunten waren de gemeenschaps zin in de bange dagen van de februari stormramp in 1953; de instelling van een dijkwacht in later jaren, toen wederom het water kwam opzetten; verwarmende samenwerking voor het tot stand komen van de B.L.O.-school, die anders nimmer gesticht had kunnen worden; de daadwerkelijke steun aan het vluch telingencomité; gemeenschapszin bij het intekenen der Bugerzinlening: n.l. ƒ200.000,voor de geplande ƒ300.000, In Uw nieuwjaarsoverpeinzing van 1957, gepubliceerd in de Texelse Cou rant, verheugt U zich in een omschake ling van mentaliteit, naar de z.g. „En gelse richting", zulks naar aanleiding van het feit, dat de Texelse politiegroep is begonnen met verkeersvoorlichting, die zich verheugen mag in de belang stelling van het publiek. Dus: Ik ben een heer in het verkeer, niet omdat de politie mij anders be keurt, doch omdat ik uit mijzelf een heer wil zijn. Via het fietspad van de Ploeglander- weg, de uitbreidingsplannen en de zo mer-, kamp- en tenthuisjesverordening vraagt U dan ook hier om eigen disci pline van de ingezetenen. Terecht: de gemeenteraad onder Uw leiding beslist, dat betekent: vertrouwensmannen be sluiten tot iets, daarbij geschraagd door hun kiezers. Dan heeft men ook die besluiten te aanvaarden en niet, zoals maar al te veel gebeurt, in voorkomende gevallen te overwegen dat men wel uitzondering kan zijn en dat de regel voor het geval moet wijken. Voorbeelden in dit opzicht aan te halen acht ik niet noodzakelijk. Wij kennen allen ons eigen egoïsme. Dan discipline tonen is een bewijs van ge meenschapszin en heus geen gebrek aan koopmanstalent. Wanneer wij dit kunnen opbrengen, dan weet ik dat ook wij U als burge meester, een bijdrage zullen geven, die U ten goede komt. Mijnheer de Burgemeester, ik besluit met het vertrouwen dat onder Uw wijs beleid, gesteund door Uw wethouders en overige gemeenteraadsleden en onze discipline van burger Uwer gemeente, ons eiland onversaagd de toekomst te gemoet kan zien. Dat U en de Uwen deze toekomst in goede omstandigheden nog lang mogen medebeleven is de oprechte wens van al Uw Texelaars. Z.D.H.-NIEUWS ZDH 1 kon het zondag tegen Petten niet bolwerken. Met 50 gingen zij ten onder. Het vertoonde spel was toch niet onverdienstelijk. Vooral voor de rust werd er behoorlijk voetbal gespeeld van beide zijden. Open spel over de vleugels schiep ook voor ZDH kansen voor doel. Petten beschikt echter over een jonge uiterst snelle ploeg, die bij elke aanval steeds met 4 of 5 man voor doel te vinden waren. Er werd dan ook vlot op doel geknald. ZDH beschikte weer over de oudste Vlugt als keeper en menig reeds verwacht doelpunt werd in de kiem gesmoord. De hoekschop- verhouding was 16 tegen 0. Dat zegt genoeg. Het tweede verloor met 60 van WGW. Ook hier een zeer snelle ploeg als tegenstander. C. Slegtenhorst fun geert blijkbaar als killer van het elftal, wan,t voor de 2de achtereenvolgende maal maaide hij een tegenspeler voor de hele wedstrijd van het veld. Hem kennende weten wij echter, dat er van opzet geen sprake is. Zondag a.s.: Tex. Boys-ZDH 1. Dit wordt weer een big match. Er zijn en kele spelers van ZDH, die hiervoor het roken laten en iedere avond een veld loop van 10 km. doen. De Boys vechten voor de bovenste plaats en ZDH tegen de onderste plaats. Het 2e krijgt BKC thuis. TEXELSE BOYS-NIEUWS Voor alle elftallen is dit weekend een wedstrijd vastgesteld. Zondag 2 uur op eigen terrein: Boys 1 tegen ZDH. Het tweede gaat naar WGW 3, aanvang 2 uur. Weer twee belangrijke wedstrijden, dus vrijdag allemaal trainen. Boys b speelt zaterdag op eigen ter rein tegen Oosterend en het a-elftal in Den Hoorn tegen ZDH, allebei de wed strijden om 3 uur. Terreindienst P. Hopman en C. Maas. S.V.C.-NIEUWS Uitslagen: ZDH a-SVC a 30; Sint Boys-SVC 1 2—2; Texel 2-SVC 2 3—0. Het eerste moest naar Sint Maarten. Hoewel Sint Boys met de koude, stevige wind in de rug, SVC al snel onder druk zette, bleek de voorhoede niet in staat de solide achterhoede van S. te door breken. S. wist wél gevaar in de achterhoede van Sint Boys te stichten, maar de af werking liet ook wel eens te wensen over. Na plm. 20 min. wist Nico echter met een hard), maar toch zéker wel houdbaar schot 10 te maken. Tien mi nuten voor de rust bracht de Sint Boys- midvoor de ploegen op gelijke voet. Na de hervatting had SVC het beste van het spel, maar de achterhoede van S.B. met de keeper aan het hoofd, wist het in eerste instantie te klaren. Toch kon Nico met een vrije schop van ten minste 25 m. de score weer in het voor deel van SVC brengen. Het zag er naar uit dat de stand 21 zou blijven, maar een fel slotoffensief van Sint Boys re sulteerde in 3 corners en bij een on overzichtelijke situatie schoot de mid- voor Sint Boys één minuut voor tijd naar een gelijkspel: 22. SVC 2 verloor met 40 van Texel 2. S. was nogal gehandicapt door het niet meespelen van P. en J. Saai. Zondag: Oudesluis 1-SVC 1; SVC 2- Schagen 3. FEUILLETON: 40. De Haan klapte in zijn handen. „Bravo, bravo, mevrouw, u stijgt met de minuut in mijn achting". „Daar kan ik niet tegen op", pruilde de lerares met een pruimemondje. „Kunnen jullie wel, met z'n tweeën te gen zo'n klein meisje, als ik ben?" „Dan krijgt het kleine meisjes als troost een extra stuk cake. Dat mag wel, niet mevrouw?" „Bof ik even", antwoordde het kleine meisje. Na de thee gingen ze hun circulaires posten in het kantoortje op het plein De Haan kreeg een idee. „Zeg, ik bel even op naar mijn jongste zoon. Ik laat je niet meer in een hotel. Stel je voor, dat je het weer in je lieve hoofdje krijgt om er vandoor te gaan. Ik laat je opsluiten bij m'n zoon Flip en zijn vrouwtje. Wedden, dat ze je met open armen zullen ontvangen?" Haar gezicht betrok. „Ben je er zo zeker van?" Hij draaide even met zijn hoofd. „Ik zal mijn kinderen niet kennen. Kom mee, naar de cel", zei hij, nadat hij het telefoonbriefje had ingevuld. Na de nummers gedraaid te hebben, hoorde hij een vrouwenstem: „Hallo, met mevrouw De Haan". „Mevrouwtje", sprak De Haan schert send en knipoogde even tegen Cobie, „je spreekt met je schoonvader. Ik ben op het ogenblik in Utrecht". „O papa, moet U Flip hebben?" „Nee, schone dochter, eerst jou. Moet je eens goed luisteren Zoals ik al zei, ben ik in Utrecht en straks rijd ik met Cobie Verleun terug naar Lochem. Er is een verrassing in petto, maar dat merk je morgenochtend vanzelf wel. Meer zeg ik niet. Nu kan Cobie natuur lijk in een hotel slapen. Maar ik weet, dat mijn jongste schoondochter en haar man erg gastvrij zijn, dus doe ik daar op een beroep voor Cobie Verleun ge durende de komende feestdagen. Zou dat gaan?" „Maar papa, dat spreekt toch vanzelf? We zullen het leuk vinden, hoor. Wacht, Flip komt net naar beneden. Ik zal het hem even vragen. Wacht u even?" „Ja hoor". Hij knikte Cobie, die hem vragend aankeek, vriendelijk toe, alsof hij wilde zeggen: het is in orde, liefje. „Hallo. papa". „Ja Flip. Ben je het met je vrouw eens?" „Allicht. Uw ehdie juffrouw Verleun is hartelijk welkom bij ons, hoor, en ze mag net zo lang blijven, als ze wil". „Fijn Flip, je weet niet half, hoe blij en dankbaar ik ben met dit antwoord. Cobie staat hier naast me. Ik geef je haar even, dan kun je het haar zelf ver tellen, wil je?" „Maar natuurlijk, papa". Hij reikte haar de hoorn over, die ze aarzelend aanvaardde, „Hallo", begon ze sóhuchter. „Juffrouw Verleun, u spreekt met Flip de Haan. Mag ik u uitnodigen tij den uw verblijf in Lochem bij ons te komen logeren? Mijn vrouw en ik zul len het erg prettig vinden. Werkelijk". Cobie kreeg een kleur bij zoveel har telijkheid. „Dank u hartelijk, meneer De Haan. „Zegt u maar Flip, hoor". „Dank je wel, Flip. Ik stel het ge weldig op prijs en zal graag van jullie aanbod gebruik maken. Wil je je vrouw bedanken? En.Flip.ik heet voor jullie Cobie, hoor!" „Nou, dat vind ik geweldig. Wacht even, Cobie, dan krijg je Joke. „Hallo, Cobie? Ik mag toch wel Cobie zeggen, he?" „Natuurlijk, Joke. Dank je wel, hoor, voor de uitnodiging". „We vinden het heerlijk, Cobie, ook voor papa, en ik verheug me op je komst". „Jullie.jullie zijn allebei schatten Ze snikte en gaf met een afge wend hoofd de hoorn weer aan De Haan. „Dank je wel, Joke", zei hij zacht. „Dit.dit zal ik nooit vergeten. Tot vanavond. Dag". Hij legde de hoorn op de haak en trok even beschermend zijn arm om haar heen in de kleine cel. „Kom, liefje, wees nou eens flink. Wat had je eigenlijk verwacht?" Ze hief haar betraand gezicht naar hem op. „Zoveel liefs.... dat had ik nooit kunnen denken. Ik weet nu al, dat ik veel van ze zal kunnen houden. Toen ze 's avonds in de auto zaten en Utrecht verlieten, vroeg Cobie zacht: „En hoe zal je dochter hierop rea geren?" Hij drukte haar arm en antwoordde, zonder zijn blik van de weg af te ne men: „Liefje, als jij nu eens wat meer vertrouwen zoudt kunnen hebben in je bruidegom en geen onzin in dat aardige hoofdje van je haalt, dan zul je morgen zelf tot de conclusie komen, dat alles geweldig zal meevallen". Ze zuchtte en ging dicht tegen hem aan zitten. „Sorry, Theo.... maar je begrijpt, er is iets blijven hangen van toen. Flip en Joke ontvingen de bruid van hun vader met ongekunstelde hartelijk heid. De Haan drukte zijn kinderen zwijgend de hand en spontaan kuste hij zijn schoondochter op de wang. Toen ze zaten, zei De Haan: „Kin deren, morgen ontvangen jullie het of ficieel over de post, maar ik wil jullie wel als beloning voor zoveel hartelijk heid het nieuwtje vertellen: Cobie en ik zijn vandaag in Utrecht in onder trouw gegaan". Flip knikte begrijpend. „Ik veronder stelde al zoiets. Wel, vader, wat mij betreft: van harte gelukgewenst. We hopen, dat jullie het goed met elkaar zult kunnen vinden". Ook Joke feliciteerde het tweetal. „Ik vind het zo fijn voor papa", zei ze een voudig. „En natuurlijk ook voor Cobie", voegde ze er haastig, verlegen lachend aan toe. Meteen stond ze op. „Ik maak een lekker kopje koffie klaar. En ik heb wat gebakjes gehaald". Ze knip oogde. „Flip vermoedde al, dat er wat aan de hand zou zijn en ik dacht: dat moeten ze dan feestelijk vieren". Een uurtje later stond De Haan op. „Ik moet nog het een en ander in orde makenverrassingen voor Cobie", zei hij lachend. „Morgen en overmorgen hebben we twee dagen om het feest te vervolgen". Hij bukte zich en kuste zijn bruid. „Tot morgen, liefje". Flip stond op. „Ik laat je even uit, vader". In de gang keken ze elkaar aan en beiden lazen elkanders gedachten op het gezicht. Flip zei: Met Dick zul je waarschijnlijk geen moeilijkheden meer hebben. Hij is na dat ongeval anders geworden. We hebben er kort geleden over gesproken en waren van mening, dat we niet het recht hebben je dit geluk te misgunnen". „Fijn, Flip, dat is dan weer een zorg minder. Is hij thuis?" „Allicht. Maar wat Ellie betreft.... enfin.Dick's stem is toch doorslag gevend". „En wat denk je van Lien?" De zoon haalde zijn schouders op. „Ik weet nooit precies, wat ik aan haar heb. Je zult met haar moeten praten". De Haan dacht na en knikte. „Tja. nu we zullen wel zien, of we alles in het reine kunnen krijgen. Het zou zo prettig zijn voor Cobie, zie je? Ze heeft toch al zo weinig liefde gehad in haar leven". Met een stevige handdruk namen de mannen afscheid. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 3