Opa heef verkering LEER UW AUTO KENNEN 4e SAMSON KONING VOETBAL TOTO f. 100.- SAMSON SHELL I in de week van 23 t.iD. 27 april Automobielbedrijf J. KACZ0R, Verlengde Keesomlaan, Oen Burg f 7 MEI VERSCHIJNT IN DEZE KRANT DE 5e SAMSQN KONING VOETBAL TOTO MET EEN TOTALE PRÜZEMP0T VAN f. 7.500,-. de koning van de shag Veel talent onder leerlingen van Peter Kok ORKEST „DE DAGERAAD" ZORGDE VOOR MUZIKALE AVOND MET HOOGTEPUNTEN (Door plaatsruimtegebrek eerst nu geplaatst) Zaterdagavond heeft het accordeon orkest „De Dageraad" onder leiding van Peter Kok een uitvoering verzorgd in „De Oranjeboom". Weer hebben wij eens het genoegen mogen beleven om met Texels muzikaal talent geconfron teerd te worden. Uiteraard mag men zijn verwachtingen nooit te hoog span nen. Het blijven amateurs, die derge lijke evenementen verzorgen. Maar ook als men zaterdagavond met hoge ver wachtingen „De Oranjeboom" zou zfjn ingelopen, dan nog zou het gebodene niet teleurstellend zijn geweest. Over het algemeen maakt het orkest „De Dageraad" een zeer bekwame en talent volle indruk. Onder de leden schuilen zelfs enkele jongelui, die we haast rijp voor de plaat achten! In het totaal vermeldde het program ma een dertigtal punten. De diverse nummers volgden elkaar in een vlot tempo op en waar het nodig was, wist de heer L. Kuiper met conférence de reeks sluitend te maken. Het programma werd geopend met de herkenningsmelodie van het orkest „De Dageraad", een compositie van Peter Kok zelf. Gitaren en accordeons waren de overheersende instrumenten in de volgende nummers. Zo beluister den we met genoegen het „Noche- Estrellas" en „Vogelkoopman". De jeugdige Martin de Vries uit Oude- schild heeft zaterdag naam gemaakt door het zingen van „Tanze mit mir", „Kleine Schooier" en „Schlafst du schon". Martin beschikt over een bege renswaardig stemgeluid, waarmee hij nog heel wat roem zal kunnen oogsten. Zijn zang werd begeleid door een koor tje. Ina Boon speelde „Wiener Schnit zel" gevolgd door „Soerabaja" van Addy Stendert, Loes Boeyen en het FEUILLETON: 44. Die andere grote pot daar is van Dick en Ellie.tja, en dan is daar nog een bijznodere verrassing.... ik zelf vind het bijzonder treffend. Het kwam net vóór ik jou ging halen. Ik heb hem opgebeld en uitgenodigd. Ik hoop tenminste, dat ik er goed aan ge daan heb. Kijk, dat zilveren vaasje met orchideeën, dat is het". Cobie liep naar het raam en bekeek de dure bloemen. Toen ze het kaartje had gelezen, uitte ze zacht een kreet en kwam een lichte blos op haar wangen. „Hoe weet hij dat.bracht ze er uit. „Van Bob, mijn schoonzoon. Ze ken nen elkaar, zie je. Hij zei door de tele foon, dat hij graag op deze wijze iets wilde goedmaken, en of ik dat wilde accepteren. Ik heb geantwoord: Wat mij betreft, is dat in orde. Of mijn aan staande vrouw er net zo over zal den ken, weet ik natuurlijk niet". Ze las nog eens het kaartje: „Th. J. M. baron Van Genechten van leenho ven". Toen knikte ze. „Dat is 'm". „Ik heb hem en zijn vrouw uitge nodigd", vervolgde Theo. „Ik hoop, dat ik er goed aan gedaan heb". Ze leunde tegen hem aan. „Ben je dan niet jaloers?" „Welnee, liefje, waarom? Van Bob weet ik, dat hij een goeie kerel is. Hij is met verlof in Nederland. Ze wonen in een villa bij Colmschate, dat is in de buurt van Deventer. Niet zo ver hier \'andaan". Ze voelde zijn beschermende hand om haar heen en keek naar zijn ge zicht. „Waarom deed je dat, Theo de tweede?" „Misschien ook om Lien", antwoord de hij zacht. „Als zij ziet, dat hij er is, zal ze het wel uit haar hoofd halen om te zinspelen op wat toen is gebeurd. Afgezien van het feit, dat er au fond niets is gebeurd, waarover jij je hoeft te schamen". Ze hief fier haar hoofd op. „Inder daad, er is niets gebeurd, dat niet ieder een mag weten. Enfin, voor wat mij betreft. hij mag komen. Om je eer lijk de waarheid te zeggen: ik ben nieuwsgierig, hoe hij er uit ziet na al die jaren". Ruim half elf arriveerden Dick en Flip met hun vrouwen bijna gelijktijdig. Er werden handen gedrukt en kussen gewisseld. Dick en Ellie waren hartelijk en Cobie zei zacht; „Ik vind het pret tig met u kennis te maken". „Zeg maar Dick en Ellie hoor. We mogen je toch wel Cobie noemen? Wel, nu ik je heb gezien, begrijp ik er wat meer van, Cobie. Het is helemaal niet te verwonderen, dat onze vader weg van je is", meende de oudste zoon. Ze bloosde van genoegen en keek hem dankbaar aan. „Dank je wel, Dick", antwoordde ze eenvoudig. Ze keek om zich heen, maar Flip en Joke waren de bloemen aan het bewonderen en Theo begeleidde hen. Ze draaide zich weer tot de oudste zoon en zei zacht: „Ik houd heus erg veel van je vader. Ellie glimlachte. „Zonder dat zien wij het, Cobie. Als je vader gelukkig kunt maken, zullen wij ook van je houden. Kun je je enigszins voorstellen, waarom wij aanvankelijk wat terug houdend waren?" Cobie knikte. „Misschien zou ik net zo geweest zijn". Ellie schoof haar arm door die van de oudere vrouw. „We verstaan elkaar en dat ik al heel wat. En laat ons nu ook eens de bloemenschatten bewon deren". Tegen elven arriveerde dokter Be rends. „Even kennismaken met de ge lukkige bruid", zei hij lachend, „want dat moet wel een heel pientere jonge dame zijn, om Theo zover te brengen". koor. Daarna kwam Gery v.d. Zwaag erbij en zongen ze „Condola". De accor deonsolo „Perles de Cristal" door Jans Goënga kwam er gaaf uit evenals het gitaarspel van Ek Craanen en Rein v.d. Vis. Vervolgens zang door Nelly en Annie de Gorter. Op haar accordeon speelde Iet Goënga heel verdienstelijk „Scheewalzer". Zo ging het in vlot tempo door. Erna Roeper en Addie Stendert zongen „Fabelhaft" en Rita Wilner vervolgde met „Fontaine" op de accordeon. Rein v.d. Vis leverde veelbe lovend solo gitaarspel met de wals „Carulli". Werkelijk vlekkeloos een gi taarsolo ten gehore brengen is bijzon der moeilijk, maar Rein lukt het al aardig. Corry Maas legde een proeve van bekwaamheid af met „La petite Brunette". Piano en keukenstoel De heren Bob Dros en Wim Beerling hadden de zaal snel op hun hand toen zij „Baby Face" ten gehore brachten en hun zang virtuoos begeleidden met een piano eneen houten keuken stoel! Of dit gebeurde bij gebrek aan een drumstel weten we niet maar het klonk leuk. De stembanden van Frans Pietersen hebben het zaterdag zwaar te verduren gehad. Tesamen met Bob en Wim liet hij een daverend „Kom van dat dak af" horen. Nu geloven we dat het welgemeend was en dat de zaal er van genoot, maar wat Frans ten gehore bracht was eigenlijk geen muziek meer Wat het dan wel was? Weten wij ook met. Te oordelen naar de reacties van de zaal was het zeker niet slecht voor het genre. Zoals gezegd weten de leerlingen van Peter Kok een prettig stukje muziek voort te brengen. Aan de voordracht mankeert echter nog wel iets. Tineke v.d. Meer had er geen moeite mee. Zij bracht haar „Marine Blauw" met de nodige zwier en over tuiging op haar accordeon. Het volle dige orkest liet daarop enkele stukje Offenbach horen. Voortdurend hield Peter Kok zijn leerlingen in de gaten. Hij vatte haar beide handen en keek haar enige tijd onderzoekend aan. Toen knikte hij. „Juffrouw Verleun, ik heb de grootste bewondering voor Theo's smaak. Theo kennende, had ik hoge verwachtingen, maar ze zijn werkelijk overtroffen. Theo, geluksmens, laat ik je feliciteren: van harte. En dit lief tallige bruidje eveneens. Mensen, dat jullie veel van elkaar mogen houden. Kijk me dat kind nou eens blozen heb ik iets verkeerds gezegd?" Hij keek de kring rond, maar zag alleen lachende gezichten. Theo druk te hem de hand. „Dank je wel. Je over drijft lichtelijk, maar ik ken je en ik weet, dat het uit je hart komt". De bruid stond lachend en blozend in het mddelpunt. „Nou", vervolgde Be rends, „wat mij betreft: lang zullen ze leven. En als je een kopje koffie voor me hebtwant ik kan hoogop een klein halfuurtje blijven. De plicht roept en een arts heeft zelfs geen vrije zater dag". Op dit moment stopte er een grote limousine voor het huis en daaruit stapten Bobbie en Lien. De gesprekken verstomden, toen het tweetal het bor des opliep en over Cobie's rug ging een koude rilling. Als ze in 's hemelsnaam maar geen scène maakt, dacht ze. Ze keek even naar Theo, maar deze knikte haar geruststellend toe en daarom ontspande ze zich. Als hij gerust was, waarom zou ze zich dan zorgen maken? Terwijl iedereen zo vriendelijk was? HOOFDSTUK 20. Geen wolkje meer aan de lucht Het was doodstil in het vertrek, toen het tweetal binnenkwam. Bobbie liep meteen op de bruid toe en drukte haar hand. „Cobie.... ik mag wel Cobie zeggen, he? Mijn hartelijke, oprechte, welgemeende gelukwensen. Ik heb nog niet het genoegen gehad je te zien, maar ik moet eerlijk bekennen, dat je nog knapper bent, dan ik me had voor gesteld". Ze knikte dankbaar en lachte even. Toen wendde ze haar blik naar Lien. Even keken de twee vrouwen elkaar aan. Lien met een ondoorgrondelijke blik. Cobie met een onbevangen oog opslag. Lien stak haar hand uit en Cobie legde de hare erin. „Mijn echt genoot heeft me het gras al voor de voeten weggemaaid, dus behoef ik er niets meer aan toe te voegen", zei ze op afgemeten toon. „Dus", voegde ze er luchtig aan toe, „ook mijn beste wen sen". „Dank u wel, mevrouw", antwoordde Cobie zacht. „O, noem me maar bij de naam". Meteen wendde ze zich tot haar vader. „Papa", ze kuste hem even op de wang, „de beste wensen voor de toekomst. Ik hoop, dat ons ruikertje bloemen naar genoegen was". Hij boog even. „We hebben het samen bewonderd. Onze hartelijke dank". Gelukkig kwam op dit pijnlijke mo ment juffrouw Visser met een hulpje binnen met de koffie. Daarachter kwam een kok met een reusachtige taart, die hij op een tafel plaatste. Er ging een gemompel van bewondering op, toen ze de taart zagen. Even later stond iedereen er omheen, om hem te be kijken. Het was werkelijk een kunst stuk en de maker had hiermede zich zelf werkelijk overtroffen. De taart was een natuurgetrouwe nabootsing van het fabriekscomplex met dit verschil, dat bovenop twee reusachtige chocolade- harten waren gemonteerd, waarop de namen „Theo" en „Cobie", alsmede de datum. Daaronder van marsepainlet- ters: „aangeboden door het personeel". (Wordt vervolgd) Als hij meende dat een kleine onder steuning nodig was, nam hij zijn instru ment ter hand en assisteerde waar no dig was. Samen met Frans Pietersen bracht hij een potpourri. Het program ma na de pauze droeg ongeveer het zelfde karakter. We zagen verschillende sterren van voor de pauze terug. Mar- tien de Vries liet zich nog eens horen, evenals het trio Frans Pietersen, Bob Dros en Wim Beerling. Daarnaast de soldatenmars van Corry Eelman op de accordeon en „Wiener traumen" door Emmy Boekei. Emmy Bakelaar kan met haar instrument nog heel wat bereiken. Haar „rondo Carulli" toonde dat over tuigend aan. Besloten werd met „Wedding in the Winds" door het ge hele orkest. Dankbare leerlingen Daarop richtte de heer L. Kuiper, sprekende namens de leerlingen zich tot Peter Kok. Aan het eind van deze geslaagde avond bleek weer eens wat deze leraar heeft weten te bereiken. Het cadeautje, een reusachtige kist siga ren, werd hem dan ook van harte ge gund. Na deze korte huldiging nam het accordeonorkest de instrumenten weer op en zorgde nog enkele uren voor muziek tijdens een vrolijk bal. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. geldig tot 25 mei 1963 Werkdagen: Van Texel: 5.50 8.00 10.30 13.30 15.30 17.30 19.30 v. Den Helder: 6.40 9.30 11.30 14.30 16.30 18.30 20.30 Zon- en alg. erk. feestdagen: Van Texel; 8.00 10.00 12.00 16.30 18.30 v. Den Helder: 9.00 11.10 12.50 17.30 19.30 ZON, MAAN EN HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 23 apr. 8.17 en 20.44; 24 apr. 9.08 en 21.30; 25 apr. 9.51 en 22.10; 26 apr. 10.30 en 22.47; 27 apr. 11.06 en 23.24. bieden wij u bij doorsmeren en olie-verversen een nieuwe, unieke ser vice aan. Met behulp van elektronische test-apparatuur brengen wij u kosteloos en zonder enige verplichting uwerzijds rapport uit over neven staande punten van uw wagen. Ook als uw wagen nog niet aan door- smeren en olie-verversen toe is, kunt u van deze „Tune-up"-service profiteren. Wij schrijven dan een tegoed-bon voor u uit! Grijp deze kans aan om een zuiver beeld van de toestand van uw motor te krijgen. Maak telefonisch of mondeling een afspraak met ons. Leer uw wagen tot in de puntjes kennen. Leer onze service kennen! compressie accu contactpunten en contacthoek hoge spanning, bobine en condensator ontsteking uitlaatgassen jfeBj'up Notaris F. A de Gelder te Amsterdam wees Fj 10 Ie prijswinnaars aan. Zij ontvingen in- middels bericht. De ereplaats is deze keer voor: Er waren 115 2e prijswinnaars, die elk een bedrag van ontvangen. De heer B. B. A. Scholte, Julianalaan 30, Arnhem. Hij won de eerste prijs en beloonde de kas van zijn favoriete club, „Excelsior '20", Schiedam, met f 500,-, welke door de bestuursleden dankbaar werden aanvaard.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 4