Taxi Taxi 2525 2323 t Het Goois Cabaret Banketbakkerij Schulte Gym Ver. Texel monsternemer Foto-albums J. de Waal Tractor verf Ripolin Dirk Witte, gesloten oprichtings vergadering Voor tuingereedschap Dirk Witte, creosootpalen vakantieverblijf hulp in de huishouding All-round monteur geen dienst chauffeur Kmk Lams-cake Banketbakkerij Carel Schulte „Ru" molen? J. P. Stam Woningruil BROMFIETSEN -J Gevestigd als architect gesloten Pracht koop Vermist luw FAVORIET! ZEGEL meisje H.H. sport vissers Zeepieren boten Fotobedrijf Jan de Waal M. A. J. Vonk PARTIJ VAN DE ARBEID BRENGT CABARETPROGRAMMA Andere tijden, andere zeden. Ook een politieke partij heeft zich hierbij aan te passen. De Partij van de Arbeid organiseert op vrijdag 3 mei a.s. in het dorpshuis ,,'t Skiltje" te Oudeschild een cabaret- programma. Zij is erin geslaagd hier voor het Goois Cabaret aan te trekken, welke groep het programma „Oot Kui tuur" zal brengen. Aan u het oordeel wie of wat er in het „ootje" wordt ge nomen. Een bijzonderheid is dat deze studen- tengroep in de afgelopen zomer enkele studie-weekends op Texel heeft gehou den. In hoeverre de studie tot zijn recht gekomen is, weten we niet, wel is het een feit, dat dit programma voor een groot deel tijdens deze weekends is tot stand gekomen, hetgeen wel te denken geeft. Het is dus nog als een produkt van eigen bodem te zien. De groep heeft met het programma overigens veel succes geoogst, getuige het feit, dat haar optreden onlangs voor een zeer kritisch ingesteld publiek als de Gooise journalistenkring een zeer goed onthaal vond. Ook elders ver wierf de groep veel bijval. Natuurlijk zou het geen avond van een politieke partij zijn, wanneer ook de politiek nog niet even om de hoek kwam kijken. Dit gebeurt dan middels een kort appèl, dat de jongerensecre- taris van de PvdA, mr. Jaap v.d. Bergh, tot de hopenlijk vele jongeren in de zaal zal richten. De avond is een unieke gelegenheid voor jonge kiezers om eens met het werk van de PvdA kennis te maken. Overigens zullen ook de ouderen zich er bepaald niet vervelen. Allen, die zich jong voelen, zullen tenslotte nog de kans hebben een gezellig dansje te maken. Zij, die behoefte hebben aan een de gelijker politieke voorlichting worden in de gelegenheid gesteld om op maan dag 6 mei a.s. kennis te nemen van de inleiding, te verzorgen door Prof. A. D. Belinfante in het dorpshuis te Den Burg; en eventueel met hem in debat te treden. Prof. Belinfante staat dit jaar voor het eerst op een verkiesbare plaats voor de Tweede Kamer. Hij kreeg o.m. bekendheid in ruimere kring door zijn medewerking aan de VARA- TV-rechtbank. (Zie adv. in dit nummer) Klapfauteuii voor slechts ƒ12,50 TEL.27Ó7 WEVtRSTR.15-19 OEN 0URü AUTO BOTST OP PINK Ernstige materiële schade De heer H. Bakker, zijn echtgenote en schoonmoeder beleefden de schrik van him leven toen zij dinsdagavond op de Schilderweg in botsing kwamen met een jonge koe. De heer Bakker had van de bedrijfsauto van zijn werkgever, schildersbedrijf J. J. Vonk, gebruik ge maakt en was in gezelschap van zijn twee passagiers op weg van Oudeschild naar Den Burg. Juist bij het verlaten van het verlichte weggedeelte nabij de haven staken een vijftal pinken van de heer Zuidewind de rijweg over. Tijdig remmen bleek niet mogelijk en het lukte ook niet een botsing met een der dieren te vermijden. Ondanks de be trekkelijk lage snelheid van de auto kwam de klap zo hard aan, dat de motorkap indeukte en de voorruit ver splinterde, De inzittenden kwamen met de schrik vrij, maar de pink was er zo ernstig aan toe, dat moest worden be sloten, deze naar de slachtplaats af te voeren. De auto moest door de fa. A. van Boven worden weggesleept. De aanzienlijke schade zal waarschijnlijk door de verzekering worden gedekt. De politie maakte proces-verbaal op. HOUD ZE BINNEN DE PERKEN Vooral in deze weken, waarin het jonggeboren vee de weiden bevolkt, blijkt meermalen dat het veelal droevig is gesteld met de omheining van de ver schillende percelen. Herhaalde malen komt het voor dat automobilisten of andere weggebruikers moeten remmen of uitwijken voor lammeren die onver wachts de rijweg oversteken. Vooral op de Pontweg is de toestand gevaarlijk te noemen. Het lijkt ons niet juist, het te laten bij een waarschuwing aan het adres van de automobilisten maar er op te wijzen dat het zeker niet over bodig is, dat vooral de weidepercelen. die aan drukke wegen zijn gelegen, de gelijk dienen te zijn afgerasterd. Bedenkt: voor eventuele schade die de dieren veroorzaken zijn de eigenaars verantwoordelijk! AANRIJDING OP AKENBUURTSWEG Woensdagmorgen omstreeks 10 uur had op de Akenbuurtsweg een aanrij ding plaats die gelukkig alleen maar materiële schade veroorzaakte. Het on geluk gebeurde toen een Duitse perso nenwagen de Pontweg wilde oprijden, maar plotseling moest stoppen toen een andere wagen, komende uit de richting De Koog, het kruispunt naderde. Ach ter de Duitse wagen reed echter de heer C. S. uit De Koog, die niet tijdig wist te remmen, zodat hij op de achterzijde van de Duitse wagen botste. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. SLACHTOFFER VAN VERZAMELWOEDE Politie greep man die tegeltjes ontvreemdde De heer C. H. P. uit Oosterhout in Noord-Brabant is een enthousiast ver zamelaar van wandtegeltjes met histo rische waarde. Zoals bekend is menig oud gebouw op ons eiland rijk aan deze kleinoden en aangetrokken door dit feit kwam de Brabander met zijn Volswa- gen naar Texel om er een aantal te be machtigen. De manier waarop hij te werk ging bracht hem echter in con tact met de politie. De verzamelaar verschafte zich namelijk toegang tot de betreffende huizen en haalde onge vraagd weg wat van zijn gading was! Hij sloeg o.a. zijn slag in een onbewoon baar verklaard gebouwtje in de Kerk straat te Oosterend, eigendom van de heer C. de Jong. Enkele oplettende Oosterenders sloegen daar zijn verrich tingen gade en belden de politie. Met het signalement van auto en man in het hoofd geprent stelden de dienaren van Hermandad zich langs de Pontweg op, in de hoop de gezochte op weg naar de boot te kunnen aanhouden. Dit lukte. In de rode Volkswagen bleek een keur van tegeltjes te zijn verborgen, waaronder zeer kostbare, met een waarde van meer dan ƒ10,per stuk. De ver zamelaar ontkende aanvankelijk, dat hij de kostbaarheden op onrecht matige wijze had verkregen. Uiteinde lijk viel hij door de mand. Toen bleek dat ook de afbraak nabij de bioscoop in Den Burg door de Brabander was be zocht. ONDER DE POMP Hèèw jee 't ók ól hóórt? Wöt dón? Nou, ferleeje freedagéévend is de eerste ooiefaar in Strend sien. Jajet, maar 's nachts is ie weer weg gaan. Welninnet mön, die hèt in huus sléépe! Dón hèd ie 't er vóst goéd, wónt 's óchtens sting ie er weer! Sèèg Marius, weet jee dót ól fön die dokter uut Zwolle? Ninnet, wót dón Isaak? In de seumer sie je nooit in 't swem- böd en nou wilde hee 't 's nachts prebéére. Hee sloeg mit sien hórses teuge 't betón! PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes H. Avondmaal De Cocksdorp 10 uur ds. Beerthuis Maandcollecte kerkvoogdij Den Hoom 10 uur ds. Oskamp De Koog 9.30 uur ds. Waardenburg H. Doop De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Soesan Maandcollecte kerkvoogdij 19.30 uur ds. Beerthuis. jeugddienst Oudeschild 11 uur ds. Waardenburg Maandcollecte kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. L. J. F. Mantz van Voorburg Oosterend 10 uur ds. H. P. Rutgers Openbare belijdenis, H. Avondmaal 3 uur ds. H. P. Rutgers H. Avondmaal en Nabetrachting GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek Oosterend 11.15 uur ds. Van Bilderbeek Ledenvergadering, Den Burg, 2 mei, 20.00 uur Zend vroegtijdig Uw advertenties in! TEXEL AARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Voor prima consumptie aardappelen is Uw adres P. Beers, Molenstraat 30, telefoon 2913 Te koop jonge hennen (RxW) 8 weken f 3,25 P. Keijser, Den Burg, telefoon 2165 De nieuwste coupe, eerste klas afwerking. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alkmaar, Tel. 13615. Elke week op Texel Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, teL 2285 Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Billijk te koop een partij konijnenhokken. Witte, „Bazar", Weverstr. Te koop aangeb. V.W. cabriolet, goede banden; motor prima. M. de Vries, Buurtje, Oudeschild Te koop aangeb. witte bruidsjapon, kort met bijpassende petticoat, handschoenen en sluier tje, maat 38. Adres te bevr bur. v.d. blad. Te koop aangeb. een goed onderh. Kaptein Mobylette. Schilderend 3, Den Burg Te koop Etna kolenfor- nuis en 2 geitebokjes. Eierland E 92, tel. (02225) 217 Te koop 2Vt 3 ton hooi. Jac. Verhoeve, 't Noorden O 152 Te koop plm. 20 kg. Libertas poters 28-35 NAK gekeurd, na 6 uur. Burgerhoutstraat 5 Te koop mahoniehou ten linnenkast, Heems- kerekstr. 17, Oudeschild Te koop Opel Kapitan 1953, gebruikt geen olie, loopt prima. Een lage prijs. C. H. Mantje, tel. 331, Oosterend Te huur: kantoorruim te met opslagterrein aan de Hallerweg. Te bevr. Weverstraat 85, Tel. (02220) 2957 Aangeboden: partij weckflessen, weckketel en set stapelpannen. Brink 6, De Koog, Tel. 333 Grijze ijzersterke kop- riemen in elk model. Za delmakerij Waalderstr. Te koop kinderwagen (van Delft) Waalderstr. 16, Den Burg 2 kuikalveren met zwarte schets te koop. U. Bousma, „Strooppot" Gevraagd hobbelpaard voor kind, ca. 4 jaar. Keijser, Kogerstr. 42 Te koop ramen, deuren en kozijnen, Dorpsstr. 42 De Koog Te koop huisorgel. Pe perstraat 9, Oosterend Te koop Old Finish dressoir en kroonlamp D. Visser, Hogerstraat Te koop 10 kg. moes appelen voor ƒ2,50 bij: M. Huisman, De Veen B 15, Tel. 2203. Ie koop in goede staa! zijnde kinderwagen Schil derend 108, Den Burg. Te k Volkswagen beste A Zielman, De Laagte telefoon 2552 Gevraagd flinke jongen in fruitbedrijf. A Zielman Te koop kinderv/agen Wilhelminalaan 43 Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Nicolaas Cornells M Rijk-Bonne N. C. Rijk Jannie, Ineke, Cees De Koog, Texel, 24 april 1963 Tijdelijk: Flevo Schilderend 101 Na drie dagen aan ons te zijn toevertouvvd nam God weer tot zich ons lief dochtertje en zusje Monique Th. Witte M Witte-Bakker en kinderen Den Helder, 22 april'63 St Lidwinaziekenhuis Texel, 't Noorden O 179 Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Irma Bij het H. Doopsel kreeg zij de namen Maria Margaretha Afina A C Bakker Veeger J. C Bakker en kinderen Texel, 24 april 1963 P H Polder H 14 Met darde aan God en grote blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje Jannetje Pietje Wij noemen haar Jonny. B. Vlaming-van Dijk P. Vlaming Piet Hans Oosterend, Texel, Oranjestraat 29, 22 april 1963. DEZE WEEK Chocolade taart f 2,50 zacht beslag met choc, crème vulling. Jodekoeken 20 voor 11.- Kof(iebroodjes 18 ct Krokante puntbroodjes 10 ct telefoon 2032 Uitsluitend roomboter. Cees Kooiman en Paula Kikkert geven U hierbij, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrij dag 3 mei 1963 om 1.15 uur ten gemeentehuize te Den Burg, Texel. Receptie op de trouwdag van 3.30 - 5 uur in hotel „Het Witte Huis" te De Koog. Dorpsstraat 37, De Koog. Badweg 1, De Koog. Cor Veeger en Hanny de Graaf hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op woensdag 22 mei 1963 om 10 uur in het gemeentehuis te Den Burg, waarna om 10.30 uur in de Parochiekerk van de H. Martinus te Oudeschild zij elkander het H. Sacrament van het huwelijk zullen toedienen en tot hunner intentie de gezongen H. Mis zal wor den opgedragen door de Weleerwaarde heer Ka pelaan J. G. Schölvinck om Gods zegen over hun huwelijk af te smeken. „Lindehoeve", De Westen P.H. Polder H 22, 28 april 1963. Receptie op de trouwdag van 3 tot 4.30 uur in Hotel de Graaf te Den Burg. Toekomstig adres; „Lin dehoeve", De Westen. Door deze betuigen wij onze oprechte dank voor de zo zeer gewaardeerde, door ieder op zijne wijze gegeven medewerking en medeleven voor en na het overlijden van onze innig geliefde Vrouw, Moeder en Beppe. In het bijzonder aan Ds. Soesan, dokter Sie- binga, mevr. Boon onze buurvrouw, de heer R. Buis, de heren dragers en zij, die hun auto's 'el- willend beschikbaar stel den. Aan allen onze har telijke dank. Jilt Zuidema en kinderen m Getracht zal worden, de herenvolleybalafd. weer op gang te brengen, eventu eel gecombineerd met een afd. trampolinespringen o I v. onze nieuwe gym nastiekleraar, dhr v. d. Velde. Diegenen, die hier voor interresse hebben worden woensdagavond 1 mei om 8 30 uur verwacht in het gymlokaal van de dr. Thijsseschoo! Op deze avond zal dan worden beslist of het een en ander nan doorgaan, dus komt U in elk geval, of geeft U zich voor lie tijd op bij C Mets, Weverstraat 94. Het Bestuur Rundveefokver. Texel vraagt voor zo spoedig mogelijk een voor De Cocksdorp en omgeving, 5 dagen p week monsteren, v af maandag avond tm zaterdagmorgen f 6,75 per dag en f 2,— rijwielvergoeding per week Gegadigden kunnen zich melden bij jac Roeper Johz Duinweg, Den Burg of B Oostra nb Zuivelfabriek Bloemkool-, Rode-, Groene kool- en slaplanten bij M. S., De Zes no 5 Receptie-albums Babyboeken „Ons huwelijk'-albums Fotobedrijf Weverstraat 51 Den Burg GEVRAAGD: voor het a.s. seizoen twee flinke meisjes Pension „Happy Days" Den Hoorn welk merk tractor U ook heeft, wij hebben de or- ginele kleur voor U in voorraad. Gravenstraat 2 - 4, tel. 2424 In verband met Koningin nedag zijn onze kantoren en magazijnen dinsdag, 30 april, de gehele dag NV. v/h C. R Keyser <S Co Fa A Langeveld Pzn, Centr Coöo L T B. CAV .Texel" Biljardclub „De Graaf" Vrijdagavond 20 30 uur in hotel De Graaf. Aanmelden leden en ver kiezing bestuur. t Gravenstraat 2-4 tel. 2424 De beste in de grootste sortering vindt U bij Fa. Frans Zegel Kzn. Gevraagd voor 6 pers. van 13-27 juli as. Brieven met prijs opgave en omschrijving z. sp m. aan H Haviugn, H. d S Midwolda (Old Gevraagd Fa Frans Zegel Kzn Oudeschild. N V. TESO vraagt een v. h. garagebedrijf. Inl. kantoor Den Burg DINSDAG a.s. J. J. Westdorp De Cocksdorp. GEVRAAGD: J Westdorp, De Cocksdorp Een heerlijke roomboter tractatie in een orgineel schaapsmodel prijs f 2,50 Als souvenir 'I nieuwste telefoon 2032 Vist U nog niet met een Wij hebben vele soorten nu v.a. f 29, en 10 jaar garantie bij Wie wil met mij ruilen voor een kleinere woning Wilhelminalaan 21 BEKENDE MERKEN Op 7 mei trouwen Kees Moojen en Iet Ran 9,30 uur in het Polderhuis Ie Den Burg 10,15 uur in de parochiekerk van Joannes de Doper Receptie van 16 tot 17 30 uur in hotel De Graaf Toek. adres Maasstraat 93", Amsterdam Zuid N TH. M. J. KUTTEN 1923 V 1963 C. M. RUTTEN-VAN DEN BERG Te Uden trouwden zij; in Venhorst „boerden" zij; naar Texel „emigreerden" zij; storm en watersnood trotseerden zij; 40 lange jaren samen zorgden zij en in Den Burg thans rusten zij. Dat God hen blijve zegenen, dat bidden wij en samen heerlijk feesten dat zullen wij. Schilderend 140, Den Burg - Texel Receptie op zondag 5 mei van 3.30 - 5 uur in Hotel „Bos en Duin" Hunne dankbare kinderen en kleinkinderen Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker. Tel. 203 Autobedrijf A. Kievit J. Burger, Boodtlaan 4, De Koog, Texel, tel 02228 318 Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant bestellen (02220) bellen Toon Smidt In onze mooie dennenbossen heeft het IJsbeertje zijn standplaats weer ingeno men op de zelfde plaats als vorige jaren. As. zon dag geopend. Wegens huwelijk heden vrijdag Smederij J KeijzerDe Waal Overgenomen van emigranten Te koop TV toestel, radio- en piek up wisselaar,salon- kasi. Ook afzonderlijk tegen aannemelijk bod Te bevr. D. Hutjes, van Neckstr, 2, Oudeschild, Texel tel. 2912 schaap met 2 lammeren. Schaap rode stip schoften streep linkerachterbout lammeren teerring om het rechteroor Inlichtingen verzoekt S. Keijser |aczn., Hogeberg, iel 2483 Rap oogst sportieve be wondering, want een Rap is nummer één in sterkte, soepelheid en uithoudingsvermogen. Compleetprijs v.a. J 625.- RAP - DOOR EN DOOR BETROUWBAAR Verkrijgbaar bij Rap-service-station voor Texel Telefoon 2150 GEVRAAGD: voor UNIC warenhuis te huur. FlipDuinker, Nieuweschil- derweg, Oosterend, tel. 02223 402 te koop en Voor een betere camera Weverstraat 51, Den Burg. Neem ons alsjeblieft niet al te serieus al menen we onze leuzen heus! Op vrijdagavond 3 mei a.s. organiseert de Partij van de Arbeid een optreden van met het cabaretprogramma „Oot Kuituur", in het dorpshuis „Het Skiltje" te Oudeschild. Voor de pauze richt mr. Jaap v.d. Bergh een kort appèl tot de jongeren. BAL NA Entree ƒ1,— Kaarten vanaf heden verkrijgbaar bij: J. J. Westdorp, De Cocksdorp J. D. Koning, Oudeschild J. K. P. Zwan, De Koog C. J. Eellen, Oosterend A. de Leeuw, Den Hoorn G. den Braven-Jorna, Molenstraat 73, Den Burg.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2