pron c Opa heeft verkering Kqü Mogder rrtABYDERM raoa-iMi GROTE AANKOPEN Flessengas en tankgasgebruikers TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 26 APRIL 1963 PERSONEELSLEDEN VAN T.E.S.O. GEEN HEREN? (Ingezonden) Mijne Heren, Vergun mij, zo mogelijk voor onder staande perikelen een plaatsje in Uw blad. Texels Eigen Stoomboot Onderne ming is de laatste tijd nogal in het nieuws. Dan eens over het niet bij mist laten varen van een boot voor een groep vissers, die onderweg was, dan weer over een onheuse behandeling, welke men heeft ondervonden bij het wachten met de auto op de haven, en op een andere keer weer over het on behoorlijke optreden van conducteurs en dekknechten enz. enz. Over het algemeen worden deze ge vallen nogal gesust met de dooddoener: Zoiets vind je overal. In A'dam krijg je ook een bekeuring als je je auto er gens plaatst waar ie niet mag staan. In de stad rijdt de tram ook voor je neus weg, als je nog net hard aan komt hol len enz. Het komt mij echter voor, dat aan de organisatie op de haven en aan het optreden van conducteurs en dekknech ten nog al eens wat mankeert. Zelf heb ik het meegemaakt, dat een vrouw met een baby op de arm, bij zeer slecht weer vroeg of ze alvast op de boot mocht, want haar man zou de kaartjes nemen. Kun je begrijpen. De voet van de potige dekknecht werd op de loopplank dwars gezet en men snauwde de vrouw toe „Je moet maar wachten tot je kaartjes heb".... Het schijnt de gewoonte te zijn van het TESO-personeel om iedereen maar met „Je" en „Jou" aan te spreken. Dring je dan nog een beetje aan, dan beginnen ze zelfs met G.V.DHet lijkt mij toch toe, dat degenen die belast zijn met de controle en met het publiek in aanmerking komen, toch door de Direc tie wel eens wat geselecteerd mogen worden ofheropgevoed. Vroeger kon men de kaartjes op de boot krijgen. Men dacht algemeen, nu de kaartjes op de havens verkrijgbaar zijn, dat alles wel vlotter zou lopen. maar dat is een Utopie gebleken. Eerst kaartje halen, lange rijen in regen en wind, want de lokaaltjes zijn te enen male onvoldoende, dan kaartje laten zien en tot slot nog eens je kaar tje op de boot laten zien en nog eens als je van de boot afgaat. Wat een romp slomp. In de lokalen op de havens zijn twee deuren. De man die de verkoop houdt zit afzonderlijk. Alles wringt, dringt, duwt, perst, zich door eén deur naar binnen en moet, na het kopen van het kaartje, ook weer diezelfde deur uit, dan moet er nog erger geduwd en ge drongen worden, want dan gaat het tegen stroom op. Men vroeg of die andere deur niet open mocht, dan kon men de ene deur in en de andere deur uit. Dit werd niet toegestaan, want anders zat de verko per in de tocht. Prosit. Vaak is men met het kaartjes kopen niet alleen. Men heeft kinderen bij zich, of bagage en waar blijft men hiermede als men moet dringen en wringen om een kaartje te bemachtigen. In het z.g. Ziekenhokje op de Dage raad (II-klasse) mag eigenlijk niet ge rookt worden. Probeer maar eens iets te zeggen, als een of andere werkman daar een zwaar shaggie rookt en geen erg heeft in zijn omgeving als ie met een stel kornuiten in het heetst van de strijd een klaverjasje maakt. Als dan de conducteur iets zegt zijn de rapen soms helemaal gaar en ontstaat er een „alleraardigste" woordenwisseling. Die conducteur heeft geen enkele invloed, want vroeger zat ie naast de roker op school en dacht U, dat die elkander iets laten zeggen De beleefdheid is ver zoeken op de schepen van de TESODit is echter niet te verwonderen. Het gehele jaar vaart men met elkaar. Iedereen kent iedereen en men wordt zo eigen met elkaar, dat er voor niemand een blad voor de mond genomen wordt. Als de vreemdelingen op Texel ko men, lijkt het of het een gunst is dat zij mee mogen, maar je moet niet te veel zeggen of vragen, want dan krijg je de wind van voren. Nu moet men geen vergelijking gaan maken met het doen en laten in de grote stad of elders. Dat is gemakkelijk afwimpelen, maar men moet de koe eens goed bij de horens pakken en schoon schip proberen te maken, door op deze dingen te letten. Een goede directie probeert er achter te komen, waar de klachten vandaan komen, hoe zij ontstaan en wat hier tegen te doen is. Ik weet niet, waarom de heer Sieben- ga Mulder ontslagen is of laat ik het zeggen zo het hoort, tijdelijk is ge schorst. Had het ook met deze dingen te ma ken? Wilde hij misschien een beetje meer standing en beleefdheid op de boten brengen? Ik weet er niets van en gis alleen maar. Heeft het er echter wel mee te ma ken, dan weet ik bij voorbaat nu reeds, dat, mocht hij terugkeren, het voor hem zwaar vechten zal zijn om hierin wat te bereiken. Wij komen reeds jaren op Texel en wij hebben het er vaak over met onze vrienden en andere kennissen, die Texel regelmatig bezoeken. Eénparig trekken wij dan deze con clusie: de boten zijn mooi, het eiland is prachtig, de bewoners zijn goed en hartelijk, maar de personeelsleden van de TESO, die op de boten varen, de goede niet te na gesproken, zijn geen heren. Hoogachtend, H. C. Breedwater. Buitenveldertselaan 189, Amsterdam-Z. KLERCQ OOK UW TOPFORM-DEALER IE I Uitvoering: noten f 805,- Slaapkamer-ameubelementen? Die zijn duur. Natuurlijk élst u dus een ruime keus! Bij Klercq's Woninginrichting vindt u een rijke sortering In meer dan 100 toonkamers. Ervaren personeel adviseert u in uw keuze uit slaapkamers in iedere stijl, naar Ieders smaak en In Iedere prijsklasse I OEN HELDER SPOORSTRAAT 30 KONINGSTRAAT 43-45 VISAFSLAG OUDESCHILD IN 1962 De visafslag in Oudeschild heeit nog slechts betekenis voor de aanvoer van kokhanen. Van jde totale waarde van de uit de Waddenzee aangevoerde produc ten valt in 1962 bijna de helft toe aan de kokhanen. Overigens bedraagt de aanvoer van kokhanen te Oudeschild slechts een fractie van de aanvoer te Harlingen. (Oudeschild f24.353,Har- lingen ƒ310.857). Het totale overzicht van de aanvoer uit de Waddenzee te Oudeschild in 1962 luidt als volgt: Wijting 161 kg. 44,— Schol 635 kg 248,— Bot 234 kg. 73,— Schar 2151 kg. 625, Garnaal 108 kg. 126, Tong 3003 kg. 7.526,— Kokhaan 543.020 kg. 24.353,— Wulk 18.929 kg. 14.021,— Overige 12.758 kg. 3.618, Totaal 580.999 kg 50.634,— DIENSTREGELING N.V. TJE.S.O. geldig tot 25 mei 1963 Werkdagen: Van Texel: 5.50 8.00 10.30 13.30 15.30 17.30 19.30 v. Den Helder: 6.40 9.30 11.30 14.30 16.30 18.30 20.30 Zon- en, alg. erk. feestdagen: Van Texel: 8.00 10.00 12.00 16.30 18.30 v. Den Helder: 9.00 11.10 12.50 17.30 19.30 WOENSDAG GEEN CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 1 mei a.s. wordt er geen consultatiebureau voor zuigelingen ge houden. ZON. MAAN EN HOOG WATER De zon komt 28 april op om 5.18 uur en gaat onder om 19.58 uur; 1 mei op om 5.12 uur en onder om 20.03 uur. Maan: 30 april E.K.; 8 mei V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 26 apr. 10.29 en 22.47; 27 apr. 11.06 en 23.24 28 apr. 11.42 en 29 apr. 0.05 en 12.18 30 apr. 0.45 en 12.57; 1 mei 1.30 en 13.52 2 mei 2.42 en 15.13; 3 mei 4.09 en 16.39 4 mei 5.24 en 17.53. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER EL1AS (ingaande zaterdagmorgen 8 uur) Oosterend en De Cocksdorp: DOKTER RENOUT (ingaande zaterdagmorgen 8 uur) Zondagsdiensten dierenartsen A. M. J RUITEN, tel. (02223) 315 (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst Witte Kruis Zr. MANNESSEN Den Burg, tel. (02220) 2414 (ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13 uur) DE WAAL ORGANISEERT IJSREVUE De Waal het valt voor een aantal enthousiaste Texelaars kennelijk niet mee, afscheid te nemen van de strenge winter, waarin zo veel gelegenheid was om de schaatssport te beoefenen. We mogen nu toch wel zeggen, dat aan de felle kou definitief een eind is gekomen, al zou men dat tijdens de paasdagen zijn gaan betwijfelen. Welnu, een aantal grote schaatslief hebbers heeft de hoofden bij elkaar ge stoken en is gaan praten over de moge lijkheid de genoten uren op het ijs in een revue vast te liggen. Hiervoor werd opgericht een eigen Texelse cabaret groep, waarin prominente Texelse rij- ders(-sters), w.o. diverse kampioenen, meespelen, in totaal 22 personen. Een en ander werd georganiseerd door de heren L. Kuiper, J. Zijm en C. Haarsma. Er is de laatste maanden flink getraind in het Waalder Dorps huis. Het resultaat van de repetities en oefenavonden kunt U a.s. zondagavond, 28 april, aanschouwen in het Waalder dorpshuis „De Wielewaal". Het pro gramma zal precies om 8 uur beginnen, zodat men verzocht wordt op tijd aan wezig te zijn. Na afloop is er een bal. Kaarten a ƒ1,(kinderen halve prijs) zijn verkrijgbaar bij mevr. M. Bakker-Bruin, Polderweg 12, De Waal, tel. 2327. Men haaste zich wel, want er zijn al vele kaarten verkocht. Tijdens de pauze zal er een verloting worden georganiseerd t.b.v. het Waal der Dorpshuis. Prijzen hiervoor (cakes bijv.) worden dankbaar door het be stuur aanvaard. WAARSCHUWING Van de Texelse Bestuurdersbond ontvingen wij het volgende bericht: Herhaaldelijk worden wij er op at tent gemaak, dat weer een aantal men sen de dupe zijn geworden van onjuiste praktijken van colporteurs. Nu eens zijn het corsetten, die o.a. door z.g. ver pleegsters veel te duur worden ver kocht en veelal van slechte kwaliteit zijn (er wordt een mooi en goed exem plaar getoond, maar men levert van veel mindere kwaliteit. Dan weer zijn het veel te dure stofzuigers, die onder valse voorwendsels op proef worden geleverd, maar waarvoor men achteraf toch een koopcontract blijkt te hebben getekend, zonder dat men daarvan op de hoogte was. Er zijn meer gevallen waarmee men narigheden kan krijgen, b.v. met zuiver wollen dekens, die later van veel min dere kwaliteit blijken te zijn. Ook wordt het eiland af en toe on veilig gemaakt door naaimachinerepa rateurs, die veel te hoge reparatiekos ten vragen, veel meer dan degenen die voor erkende firma's werken. En meest al is de machine toch nog niet te ge bruiken ook. Vraag altijd om een deugdelijk legi timatiebewijs en ga nooit met lieden in zee, die niet als reparateur voor een bonafide firma werken. Wij geven U deze raad omdat men meestal bij ons om advies komt als het te laat is en in de meeste gevallen geen redelijke oplossing meer mogelijk is. Toch zijn een aantal zaken aanhangig gemaakt, omdat sommige gedupeerden voor hun moeilijkheden durfden uit te komen en niet door valse schaamte werden weerhouden om te vertellen hoe ze er in gelopen waren. En daar wordt door de verkopers op gespeculeerd. Ons dringend advies, niet alleen aan onze leden, maar aan alle Texelaars is dus: Koop niet aan de deur, maar betrek Uw artikelen, voor de dure en duur zame gebruiksgoederen van de bonafide handel. En laat daar ook Uw reparaties verziorgen. Texelse Bestuurders Bond FEUILLETON: 45. Geruime tijd bewonderde iedereen dit prachtige maaksel en tenslotte zei Theo: „Dit is het mooiste, wat ik ooit gezien heb op dit gebied. Hij wendde zich tot de kok, die wat lachend achter af stond. „Heb je dit zelf gemaakt, Van Zalingen?" De kok knikte. „Ik hoop, dat het een verrassing is, meneer De Haan. U moogt het nu wel weten: gisteravond is de personeelskern in allerijl nog bij elkaar geweest en om half elf gisteravond kreeg ik de opdracht. Ik ben er zowat de hele nacht mee bezig geweest" Theo bekeek het nog eens en knikte. „Dat wil ik graag geloven. Ik sta com pleet verstomd. Dit vind ik wel zo fan tastisch. En jij, Cobie?" Ze knikte. „Het is haast zonde, om er aan te gaan snijden". Dick stond naast zijn vader. „Of je ook even goed aangeschreven staat bij de mensen Theo knikte. „Dat blijkt, dat blijkt. Alles, wat ik verwacht had, maar dit Zat je mee in het complot?" Dick lachte. „Zijdelings. Ze vroegen me advies. Ik wist nog nergens van, maar ze verzekerden me, dat ze het uit zeer betrouwbare bron hadden. Ik moest het dus wel geloven. Een paar uur later hoorde ik het zelf pas, toen je bij ons was". „Maar hoe zijn ze het te weten ge komen?" Dick haalde zijn schouders op. „Dat vertellen ze ons toch niet. Dat ze het verbazend vlug wisten, dat ik in ieder geval zeker". Ze genoten intussen van de koffie en besloten de taart nog even intact te laten, zodat andere bezoekers hem ook zouden kunnen bewonderen. Lien zat bij Ellie enJoke, Bob naast zijn schoonvader, die zich naar hem toe boog en vroeg: „En, hoe is ze?" Hij haalde zijn schouders op. „U hebt het gemerkt. Maar ze zal geen onver togen woord zeggen. Ik heb haar een onbarmhartig pak slaag beloofd van avond, als ze ook maar iets in de war zou sturen. En ze weet intussen, dat het geen loos dreigement is". Theo keek verbaasd naar de jonge man. „Wou jij beweren, dat...." Bob knikte. „Dat wil ik beweren, ja. Ik heb er genoeg van gekregen, papa. Toen ze vanmorgen de ondertrouwcir- culaire las, was ze compleet hysterisch. Ze heeft toen een voorproefje gehad. Sorry, papa, maar het was de enige methode om haar enigszins tot rede te brengen. Het tweede bedrijf begon, toen ik haar meedeelde, dat we natuurlijk gingen feliciteren. Ik heb opnieuw een beetje krachtdadig moeten optreden, hetgeen voor mij wellicht nog beroerder was dan voor haar. Ze moet nu maar eens leren begrijpen, dat de halve we reld niet om Lien van Halmeskerke draait. Apropos, Robert bestaat ook niet meer. Ik heet van vandaag af ook voor haar Bobbie". De Haan begon te glimlachen. „Het versterkt me in mijn mening, dat ik me niet in je vergist heb, Bobbie". „Ach ja, ik heb een hekel aan herrie daarom ging ik misschien de weg van de minste weerstand. Maar ergen^ zijn grenzen. Vandaag kwam ik tot die conclusie. Sorry, papa, maar er was geen enkele andere mogelijkheid. En nu ik Cobie gezien hebWie zou nog iets lelijks van haar durven zeggen?" „Dank je, Bob. Dank je voor alles". De ander wuifde met zijn hand. „Lien voelt zich verdrongen van de eerste plaats in je leven. Daar moet ze nu maar aan wennen. Ik heb haar aan het verstand gebracht, dat ik nummer één ben". Misschien voelde de persoon in kwes tie intuïtief, dat men het over haar had, want ze staakte haar gesprek met de schoonzussen en keek even naar haar man. Deze knikte haar vriendelijk toe en ook Theo lachte, maar de jonge- vrouw fronste even haar wenkbrauwen en zette toen het gesprek weer voort. Inwendig is ze woest, constateerde Theo in stilte. Stil laten betijen. De deur ging open en juffrouw Visser kondigde aan: „Barones en baron Van Genechten van Tienhoven". Theo en Cobie stonden gelijktijdig op, enkele ogenblikken daarna aarze lend gevolgd door de andere aanwezi gen. Een vriendelijk lachend echtpaar kwam binnen en keek even rond. Toen de baron Bob zag, die al op hem toe kwam, stevende het tweetal op hem af en de baron zei: „Hallo, Bob. Hoe maak je 'het? Misschien wil jij ons even aan het bruidspaar voorstellen?" „Een bijzonder genoegen zal het voor me zijn", antwoordde Van Halmes kerke, terwijl hij de hand van de baron en de barones drukte. Toen keek hij naar zijn schoonvader en Cobie en ging met de nieuwe gasten op het paar toe. „U hebt de namen al gehoord", zei hij lachend. En zich tot de binnengekome- nen wendende: „Dit is mijn schoon vader, Theo de Haan. En dit is onze briud, juffrouw Cobie Verleun". De baron keek het eerst naar de blozende jongevrouw. Hij knikte en stak zijn hand uit. „Juffrouw Verleun, natuurlijk, u bent het. En u bent weinig veranderd. Ik zou haast zeggen: nog knapper geworden. Mag ik u verzeke ren van mijn oprechte gelukwensen? En hartelijk danken, dat u mijn vrouw en mij toegestaan hebt te komen?" Ze drukte zijn hand en boog, een tikje zenuwachtig. „Dank je, Theo.... en ik heet nog steeds Cobie". De barones drong zich naar voren. „Dan zeg ik ook Cobie. Natuurlijk heb ik het een en ander over je vernomen. Ik ben echt blij, dat ik kennis met je mag maken. En natuurlijk: hartelijk ge lukgewenst met je voorgenomen huwe lijk. Zeg maar Ria, dat vind ik veel leuker". Cobie was getroffen door zoveel har telijkheid. „Dank je, Ria". Ook De Haan moest de gelukwensen van het echtpaar in ontvangst nemen. Ik stel jullie komst bijzonder op prijs", zei hij. „Trouwens, Cobie ook, dat mag je gerust weten In dit opzicht is ze een schat. Mag je jullie even gaan voorstel len aan de anderen? Meest familie en intieme kennissen. Dit is mijn zoon Dick, mijn oudste, en zijn vrouw Ellie. Er werden handen gedrukt en vrien delijke woorden gewisseld. „Hoe maakt u het?" vroeg de baron. „Wij zijn ken nissen van Bob van Halmeskerke". Theo vervolgde; „Dit is onze huisarts en huisvriend, dokter Berends, de steunpilaar van Lochem. Barones en baron van Genechten van Tienhoven. Mijn zoon Flip en zijn vrouw Joke. En dit is mijn enige dochter, Evelien, maar die kennen jullie natuurlijk al". „Nee, integendeel, we hebben nog niet het genoegen gehad. Veel over haar gehoord van Bob lachte de baron, haar hand drukkend „Ook van harte gefeliciteerd, Evelien Ja, ik was erg nieuwsgierig geworden Bob had al zoveel verteld over zijn charmante vrouw.maar ik zie nu wel, dat hij geen woord teveel gezegd heeft, wat jij Ria?" De barones drukte op haar beurt de hand van de jonge vrouw. „Mijn har telijke gelukwensen, Evelien.ik heet Riamannen overdrijven na tuurlijk altijd wel iets, maar ik moet toegeven, dat ik eveneens nieuwsgierig was geworden. Ik vind het erg prettig kennis te mogen maken. Mag ik bij je komen zitten? De mannen groepen ook altijd bij elkaar". Ze keek eens rond. „Goeie, zeg, wat een enorme taart.... UITVOERING „ADVENDO" TE DE KOOG De Koog A.s. zaterdag, 27 april, geeft de gemengde zangvereniging „Ad- vendo" haar jaarlijkse uitvoering. Voor deze uitvoering heeft het be stuur de medewerking verkregen van de welbekende Willem van Capelle. Het belooft een goede avond te worden. (Zie voor bijzonderheden de advertentie in dit blad). mag ik even kijken?" (Slot volgt). Advertenties I.M. Voor het ter# Baby-huidje kunt u DIREKT do«n door hel sluiten ven een PERSOONLIJKE LENING NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N V Vakkundige service aan gasappa- ratuur mogen onze speciaal door Shell Nederland N.V opgeleide monteurs uitsluitend verlenen aan gebruikers van Shell propagas en butagas. BARKER'S IJZERHANDEL N.V. en pijn weg» wrijven* met D AH PO

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 3