Schrijf machine nodig o%êbia%0- dralon Eremedaille in goud voor de heer P. Dros Bz. UW adres Langeveld en De Rooij Wfe TEXT/ELHUIS ZEGEL Gistermorgen heeft de heer C. H. Roeper, loco-burgemeester van Texel, tijdens een korte plechtigheid in de raadszaal van het Polderhuis, aan de heer P. Dros Bzn. (Eierland E 34a) de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. De heer Dros is altijd een man ge weest die zijn werk in stilte deed. Het verwonderde de heer Roeper daarom dat juist Dros voor deze eer in aanmer king kwam. De indrukwekkende staat van dienst spreekt echter duidelijke taal. Dros was van 1923-1958 secretaris van de groep Texel van de Zeeuwse Coöp. Kunstmestfabriek en van 1935 - 1960 bestuurslid van het district Noord- holland van dezelfde instelling. Algemene bekendheid heeft de heer Dros verworven door de periode welke hij zitting had in de Texelse gemeente raad (1927 - 1941). Voorts had hij ge durende lange tijd zitting in de be sturen van de Gewestelijke Tarwe or ganisatie, Coöp. Aankoopvereniging Texel G.A., Rundveefokvereniging Texel, vereniging tot verwerking van in nood geslachte en gestorven dieren, de vereniging „Het Nederlandse trek paard", Onderlinge Paardenverzekering „Draagt elkanders lasten" en de afde ling Eierland van de Holl. Mij. van Landbouw. Van 1944 - 1960 was hij bovendien hoofdingeland van het waterschap „Polder Eierland". Van 1940 tot 1951 bekleedde hij de functie van plaatselijk bureauhouder voor Texel, verbonden aan het bureau van de Prov. Voedsel- commissaris voor Noord-Holland. Nadat hem de versierselen waren op gespeld, sprak de heer Dros woorden van dank. Deze grote eer was voor hem als een volkomen verrassing gekomen. Hij legde er echter de nadruk op dat alle activiteiten die hij gedurende de laatste jaren had ontplooid voorkwa men uit zijn opvatting, dat het zijn plicht was geweest. Hij verzocht de heer Roeper zijn dank aan H.M. de Koningin te willen doorgeven. Daarop mocht de heer Dros de gelukwensen van de aanwezige vrienden en familie leden in ontvangst nemen tijdens een gezellig samenzijn. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 29 april 1963: 2 koeien ƒ650,- 750,20 pinken ƒ175,— - ƒ400,—; 1 ram 130,—; nuchtere kalveren 25,75, VERGEET DE TV NIET! Vandaag is een omvangrijke groep in Texels costuum gestoken lieden naar Soestdijk vertrokken om deel te nemen aan het defilée voor H.M. de Koningin. Zoals bekend, zal de Texelse delegatie een lam aanbieden. De tv-uitzending begint om 10.25 uur. BRIDGEN De prijswinnaars van de op de slot- avond gespeelde drive zijn: A.: 1. Bakker-Huizinga 74 pnt. 2Vt. Blonk-v.d. Galiën 60 pnt. 2V*. Roeper-v.d. Werf 60 pnt. B.: 1. Luyckx-Wessels 100 pnt. 2. Stolk-Verstegen 94 pnt. 3. Echtpaar Jouwersma 88 pnt. Over de manier waarop in het vol gend seizoen de competitie gespeeld zal worden, kon nog geen besluit worden genomen. De meningen liepen nogal uiteen en ook waren verschillende le den niet aanwezig. Het zal dus toch in de jaarvergadering verder besproken moeten worden. blijvende élégance in bonneterie met 't gou den 'Draion' etiket! Vlin derlicht, donszacht, oer sterk. Vlug gewassen, super-snel droog. U vindt de nieuwe collec tie bii: KLINKENDE IJSREVUE IN DE WAAL Grote verdienste van C. Haarsma Dat een groepje Texelaars, groten deels uit onbekende sterren samenge steld, zelfs een daverende ijsrevue weet te brengen, is zondagavond j.l. bewezen in het dorpshuis „De Wielewaal" te De Waal. Inderdaad, een ijsrevue! Natuur lijk was het geen echte ijsvloer waar zich de verschillende onderdelen van het bonte programma op afspeelden, maar het succes was er niet minder om. Met eenvoudige middelen is men erin geslaagd een tot de laatste plaats be zette zaal tot het einde toe te boeien. De grote man was de heer C. Haars ma, die samen met de heren L. Kuiper en J. Zijm verantwoordelijk is voor deze „eerste Texelse ijsrevue". Natuur lijk waren we zeer benieuwd hoe men er in geslaagd was een „ijs"-vloer te maken. Het was een vondst van C. Haarsma om grote hoeveelheden schuimplastic te verpulveren en deze in een dikke laag op het podium aan te brengen. Door middel van eveneens door deze enthousiaste werker gefabri ceerde houten schaatsen was het moge lijk op dit materiaal te glijden, onge veer zoals een slee. De heer Leen Kuiper opende de avond en bracht de aanwezigen in de ijsstemming. Aan de winterse sfeer werd ook bijgedragen door het décor, dat werd vervaardigd door de heer Jan Bruin. Veel Texelaars, die gedurende de afgelopen winter naam hebben ge maakt op de echte ijsbanen van Texel, waren zondag ook in „De Wielewaal" om hun kunnen op wat beperkter op pervlakte te tonen. Zo zagen we de Texelse kampioen Piet Saai en de rij ders van naam Piet Keijser, Hans Jim- mink en Piet Jan Stolk. Verder het jeugdige schoonrijpaar Renet de Gorter en René Rijk. Zelfs de prikslee bleek op het kunstmatige ijs prima te fun geren. Tussen de verschillende onderdelen van het programma zorgde de heer L. Kuiper voor geestige conférence of speelde Jan Bakker iets uit zijn om vangrijke repertoire. C. Haarsma deed zijn verslag van een vliegtocht boven Texel en twee Waalder meisjes zongen rond een bijna echt gelijkend kamp vuur. Als de kleine Theo Haarsma niet alle gewichten in één keer had weggekaapt, hadden wij bijna geloofd, dat de heer L. Kuiper een indrukwek kende gewichtheffer was! Kuiper beeldde voorts een fakir uit. Geblind doekt herkende hij de op het podium geroepen Texelaars. Het programma voor de pauze werd besloten met de aankondiging „Pauze" die C. Haarsma op een bord schreef, echter niet met de hand maar met de voet! In de pauze werd een verloting ge houden. De opbrengst ervan ging naar het dorpshuuis, evenals de opbrengst van de hele revue. Na de pauze waren we getuige van een spannende motor race, waarbij aan het publiek een beker ^n enkele prijzen werden uitgereikt. De „begrafenis van Pieter Snoek" was een aardig spelletje. Piet Keijser liet horen dat hij het kunstfluiten nog met ver leerd is. Hij werd begeleid door Jan Bakker op de accordeon. Leen Kuiper liet Bartje aan het woord. De spreken de pop nam onder andere het onderwij zend personeel van De Waal onder de loupe. Jan Bruin trad op als Doris. In hem zien we een duidelijke concurrent van Bueno de Mosquita! Besloten werd met een stukje ijsshow. Wij weten niet of de organisatoren hun show nóg een keer zullen opvoeren. Als ze het doen zal het talrijke publiek dat zondagavond niet meer in de zaal kon, de gelegenheid krijgen de show alsnog te zien. Er zaten n.l. precies 105 man in het kleine lokaal en dat is over vol. Tot alle medewerkenden kunnen we zeggen. Uitstekend gedaan. Ga zo voort! „OPA HEEFT VERKERING" (Vervolg van pagina 4) sproken, maar Cobie sloeg haar armen om de jonge vrouw en suste haar. De mannen wendden zich bescheiden af en gingen naar de hall. Daar keken ze elkaar aan en Theo stak zwijgend een hand uit, die Bob stevig drukte. „Dank je, Bob, zei Theo eenvoudig. „Kom, komweerde de ander verlegen af, „de hoofdzaak is, dat die twee elkaar gevonden hebben. Ach diep in haar hart is Lien een zeldzame schat, papa. Kunt u nu begrijpen, dat ik dol op haar ben?" Enkele minuten later stonden ze, de armen om elkaar heen, voor het brede raam van de salon en wuifden de twee laatste gasten toe, toen deze de weg opreden. Lien lachte en veegde nog een paar tranen weg; Bob wuifde joviaal. Zo bleven ze staan en keken de grote wagen na, die geruisloos over de witte straat wegreed. Toen wendde hij zich tot zijn bruid en zei: „Nu is er niets meer, waarover je je zorgen behoeft te maken, is het wel, liefje?" Cobie wendde haar betraand gezicht naar hem toe en knikte lachend. „Ik vind het zo fijn, dat nu alles tussen Lien en ons goed is". Hij wees naar buiten, naar de lucht. ^,Kijk, liefje, een smetteloos blauwe lucht en het zonnetje schijnt ook. Geen wolkje meer te zien. Kijk, liefje, zo is ook onze toekomst". Langzaam liepen ze terug in het vertrek, de armen stijf om elkaar heen. Bij de grote, aangesneden taart bleven ze staan. ,Zeg", zei hij opeens, „de mensen zijn nu toch weg. Snijd er nog eens een stuk af, Cobiehet ziet er zo ver bazend lekker uitEn het hoeft niet zo'n klein stukje te zijn, hoor. EINDE. Wij ontvingen ter recensie „Jef Last", door Martin Mooij en Aad G. Put; uitgave: Heijnis N.V. Am sterdam. Op 2 mei a.s. hoopt Jef Last zijn 65e verjaardag te vieren. Ter gelegenheid van dit feit verscheen deze biografie van een veelzijdige figuur. De schrij vers Martin Mooij en Aad G. Put heb ben in een kort bestek het boekje telt slechts 62 bladzijden een rake tekening weten te geven van deze over bekende figuur. Uiteraard komt de door hem geproduceerde poëzie en proza enige aandacht toe en dat is dan ook gebeurd. In het boekje is een bi bliografie op genomen, ƒ4,50. „Als Adolf dat eens wist...." door Mathieu Smedt. Uitgave: Heijnis N.V., Amsterdam. De schrijver van „Als Adolf dat eens wist.meent, waarschijnlijk terecht, dat in deze tijd waarin wij met Duits land bondgenoten zijn, het verleden niet mag worden vergeten. In zijn boekje toont hij aan dat het Nationaal- Socialisme niet dood is, zelfs steeds duidelijker tekenen van opleving ver toont. Nog teveel oud-Nazies bekleden vaak belangrijke functies. De schrijver trekt uit zijn feitenrelaas geen eigen conclusies, waardoor een misschien wat tè sombere indruk wordt gewekt. Waar schijnlijk omdat men geneigd is boeken als deze te beschouwen als van com munistische orgine, zegt de schrijver in zijn voorwoord uitdrukkelijk, dat hij communistische bronnen heeft verme den. Het boekje ziet er zeer verzorgd uit, bevat 130 bladzijden en is gebon den in een plastic omslag, ƒ4,50. Belangstellenden maken wij er op attent, dat op ons bureau nog een kleine voorraad aanwezig is van het boekje „Pluimvee houden", een uitgave van Calvé Delft. Ook het boekje „Verant woorde sporenelementbemesting" is nog in beperkte mate voorradig. Beide bro chures zijn gratis verkrijgbaar. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Con Zelo-Texel 4—1; Hollandia T.VZV 2—0; Helder-Schagen 1—0; BKC-ZAP 61; Flevo-Vios 02. Texel 3-JVC 3 4—1. Adsp. Texel a- ZAP a 5—2; ZDH-Texel c 6—3. Het ziet er naar uit dat Texel 1 re gelrecht op de 1ste kl. afd. N.H. afste- vend. Jammer, maar als onze spelers zich niet uit de depressie kunnen wer ken (de kans is er nog) lijkt er op dat we met de volgende competitie met 2 Texelse clubs in de le kl. N.H. zien aantreden. Texel 3 heeft een spannende strijd geleverd tegen JVC 3. Vrij spoedig kwamen de Julianadorpers op 01, maar Bas bracht de partijen op 11 en Jan Dros kopte uit een corner ons naar 21. Fel werd er gestreden, maar onze verdediging bleef de baas, terwijl Bas ons na goed doorzetten zelfs op 31 bracht. Vlak voor het einde werkte Jan Dros een pass van Kees langs de keeper. Een flinke en zelfs verdiende overwinning. Texel a begon tegen ZAP a met vrij slap spel. In de verdediging moesten de backs veel werk verzetten, maar tel kens kwamen de ballen ongebruikt uit onze voorhoede terug. Langzamerhand werd het iets beter maar toch had ZAP het eerst succes toen Udo een bal los liet 0—1. Pas na de rust kwam Texel op dreef en werd het doel onder vuur genomen. Het spel liep beter toen Peter rechts buiten was gaan spelen. Door Peter 3 maal en Jac. en Klaas werd het doel 5 maal doorboord. Toen de verdediging even verslapte, wist Z. door te breken, en de eindstand kwam dus met 52. Zaterdag kon c het van ZDH niet winnen. De uitslag werd 62. Ze heb ben tegen het reglement in 2 x 45 min. gespeeld. Voorschrift is immers 2 x 30 min. A.s. zondag: Texel-BKC; ZAP 5- Texel 2. Adsp. geen wedstrijden. S.V. DE KOOG De Koog 1 moest naar Zeemacht in Den Helder. De Koog 1 is een ploegje met kwaliteiten, als ze zelf willen ten minste! Dat bleek bij deze wedstrijd wel heel duidelijk. Voor de rust was er weinig te beleven. Een gelijk opgaande strijd en eerst no 10 minuten opende Herman de score. Daarop pakte Zee macht de zaken wat forser aan en stel de de Koger achterhoede voor grote problemen. De rust werd daardoor in de achterhoede gestoord en van de ver warring maakte Zeemacht gebruik en plaatste de gelijkmaker. Een ogenblik later nam de Helderse club zelfs de leiding en maakte er 21 van. De ach terhoede kon dat echter niet al te lang aanzien. Zij begon zich tenminste te verweren en vooral de halfs kwamen er beter in. Zeemacht raakte zelf in de verdrukking! Nog voor de rust wist Gerie met een paar mooie punten de rollen om te draaien. Met 32 gingen we aan de thee. De thee had de Kogers kennelijk goed gedaan, want na de rust was Zeemacht nergens meer. Gerie zorgde voor 42 en Klaas wilde daar niet voor onderdoen: 52. Het hoofd van Shot maakte er 62 van! Nog twee ballen belandden er in het Helderse doel. Met een eindstand van 82 gin gen we naar huis. Mooi werk, al zeggen we het zelf. Het tweede wist Oosterend er onder te krijgen. Hier was de eindstand 21 voor De Koog 2. Een uitslag waarmee Oosterend nog blij mag zijn. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 30 apr 0.45 en 12.57; 1 mei 1.30 en 13.52; 2 mei 2.42 en 15.13; 3 mei 4.09 en 16.39; 4 mei 5.24 en 17.53. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. PUPILLENCOMPETIT1E Uitslagen van zaterdag: SVC-SVO 21; Texel c-Texel a 04. Programma; dinsdag 30 april (heden): Texel a-Texel b. A.s. zaterdag: Texel a-SVC; Texel c- Texel b; SVO-Tex. Boys b en Tex. Boys a-ZDH. Aanvang 3 uur. Het be gint te spannen jongens! SVC en Texel a staan nog gelijk. Dat kan een pracht wedstrijd worden. IN VOLGEND NUMMER Tot onze spijt zijn wij niet in staat het verslag van de uitvoering van gym vereniging Oosterend in dit nummer op te nemen. Dit plaatsen wij nu in het volgend nummer DAMCLUB TEXEL Uitslagen: C. Dijker-S. Ros 20 J. A. v.d. Slikke-S. v. Heerwaarden 2—0 D. v.d. Werf-J. Hooijberg 02 A. v.d. Slikke-J. Vinke 2—0 A v.d. Slikke-A. de Haan 20 G. Dros-H. Bruining 20 P. Kooiman-Jo Schoo 02 Opnieuw werd C. Dijker clubkam pioen. Opnieuw een ongeslagen kam pioenschap. Voorts is wel gebleken, dat we aan P. Bakelaar en J. A. v.d. Slikke een paar goede dammers zijn rijker ge worden. Eindstand competitie >(resp. partijen, punten en percentage): 1. C. Dijker 20 31 77.50 2. J. Hooijberg 23 32 69.54 3. C. Meedendorp 23 32 69.54 4. S. van Heerwaarden 19 26 68.42 5. P. Bakelaar 18 20 55.56 6. S. Ros 17 18 52.94 7. A. v.d. Slikke 17 18 52.94 8. J. A. v.d. Slikke 25 26 52 9. Jac. v. Heerwaarden 23 23 50. 10. G. Dros 22 22 50.— 11. Jo Schoo 21 21 50.— 12. D. v.d. Werf 22 21 47.73 13. C. van Heerwaarden 17 16 47.06 14. H. Bruining 22 20 45.46 15. J. Vinke 23 20 43.47 16. C. Vinke 22 19 43.19 17. P. Kooiman 25 21 42. 18. C. P. Burger 24 20 41.67 19. A. de Haan 17 14 41.17 20. C. v.d. Werf 21 17 40.48 21. Jn. Stam 19 14 39.51 22. Jb. Koorn 25 18 36.— Vrijdag a.s. zal de slotavond worden gehouden, waarop C. Dijker zal simul taan spelen. Leden, oud-leden, toekom stige leden en andere belangstellenden wekken we op om deze avond bij te wonen. TEXELSE BOYS-NIEUWS De wedstrijd Boys 1 tegen Callants- oog is geëindigd in een overwinning voor de Boys. Er werd door onze jon gens in een gedrukte stemming en on zeker gestart. Aangemoedigd echter door een flinke schare supporters, wis ten zij zich te herstellen en door, vooral van de voorhoede, soms zeer sterk spel de eindstand op 70 te brengen. Volgende week tegen KSV in Heer- hugowaard. Verschillende supporters hebben al te kennen gegeven dat zij meegaan. Laten allen, die mee willen, zich uiterlijk donderdag even opgeven bij L. van Sambeek in de Zwaanstraat of bij de secretaris. Wij zullen dan voor een bus, of desnoods bussen, zorgen. Vertrek boot 12 uur. Zaterdag gaat Boys b naar Oosterend. De andere elftallen zijn vrij. Aanvang 4 uur. Vrijdag allemaal weer trainen. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Voor prima consumptie aardappelen is Uw adres P. Beers, Molenstraat 30, telefoon 2913 Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Te koop restanten hand en moesappelen f 0,30 en f0,20 per kg. H. Keijser Molenbuurt, tel 02223 301 Wie heeft Anneke's blauw met grijze autoped meegenomen terwijl ze bij kapper Uitgeest was? A. G Rijk, Keesomlaan 25 Te koop gevraagd houten ronde boterbak A N. Plaatsman. Kogerweg 120, telefoon 2139 Wie heeft Adri Plaats man zijn fiets gevonden Merk Gazelle, zw. achter wiel en nikkel voorwiel. Tegen bel terug bij A. Plaatsman, n b. Texla Te koop aangeboden wandelwagentje met voe tenzak De Wit, Industrie terrein. Met dankbaarheid en blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze zoon en broertje Willem Maarten P. Oosterhaven M. Oosterhaven- Muste Herre-Sjoerd, Hans-Paul De Koog, 24 april 1963. Tijd. adres: „Parkzicht", Den Helder. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Margriet. Bij het H. Doopsel ont- vind ze de namen Margaretha Maria V. R. Barhorst- Halsema F. Barhorst en kinderen Texel, 26 april 1963, Gerritsland B 171a. Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij U kermis van de geboorte van onze zoon en broertje Paul Bij het H. Doopsel ont ving hij de de namen Paulus Martinus N. Witte-Smit M. J. Witte Frans Texel, 25 april 1963, Hoofdweg E 12, Eierland. Jan v. Heerwaarden en Marie v.d. Beek geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk. De voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 10 mei 1963 om 10.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 11.30 uur in de Paro chiekerk van de H. Fran- cisca Romana te De Cocksdorp. Vuurtorenweg C 71 Hollandseweg C 58 Gelegenheid tot felici teren op de trouwdag van 16.30 - 17.30 uur in hotel restaurant „Vliegveld". Toekomstig adres: Vuurtorenweg C 86. Hans Haarsma en Corry Raaijmakers geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk. De inzegening zal plaats vinden op za terdag 18 mei 1963 v.m. 10 uur in de Parochie kerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, Texel. Receptie op de trouwdag n.m. 2-3 uur in hotel- café-rest. „De Graaf", Weverstraat, Den Burg, Texel. Molenstraat 42, Den Burg Bloklandstraat 108a, Rot terdam. Toekomstig adres: Dorpsdijk 192, te Rhoon (Z.H.). Vrijdag 3 mei hopen onze geliefde ouders C. J. Commandeur M. J. Commandeur-Hin de dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in het huwelijk zijn getreden. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van hun dank bare kinderen: Arie Henk Nic - Wim Jan Hannie Tiny Jac Ria Joke Kees Margriet Elly „Marico", Den Burg Receptie op vrijdag 3 mei van 15.30 - 17 uur in „Casino". Wij vervullen hier mede de droeve plicht U mede te delen, dat geheel onverwachts van ons is heengegaan onze innig geliefde zoon en broer Wiebe, in de leeftijd van 17 jaar. G. Hin M. E. Hin-Faber Hans en Kees B 205a, De Mars, Texel, 27 april 1963. De H. Mis van Re quiem zal aan God worden opgedragen woensdag 1 mei v.m. 10 uur in de parochie kerk van de H. Joan nes de Doper, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof alhier. Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, in de volle ze kerheid des geloofs, mijn lieve Moeder Maartje de Vreugd, weduwe van Dirk Haasnoot, op de leeftijd van 81 jaar. A. Haasnoot, Jan Dirkszoord 30, Den Burg, Texel. 29 april 1963. De begrafenis zal plaats vinden vrijdag 3 mei n.m. om 14.30 uur op de Ned. Herv. Begraafplaats te Kat wijk a/d Rijn. Tot onze grote droefheid is plotseling van ons heengegaan, nog voorzien van het H. Oliesel, onze innig geliefde dochter, ver loofde, zuster en tante Emmy in de leeftijd van 20 jaar. C. J. Bakker-Witte H. Spigt P. J. Bakker M. J. Bakker- Veeger Jac. H. Bakker Th. C. Bakker- Veeger D. A. Bakker- Bakker M. J. Bakker J. A. Bakker- Bakker W. J. Bakker W. M. Bakker C. A. Bakker-Smit C. M. Bakker A. M. Bakker F. J. Bakker C. C. M. Bakker- Merkx neefjes en nichtjes Texel, 25 april 1963, Diek 21, Den Hoorn. De uitvaart en be grafenis hebben in middels plaats gehad.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2