3ïe&ma draion GEEN GUUS HAAG gesloten. Shell Juniorclub Filmvoorstelling in Den Burg TEXTIELHUIS ZEGEL Bonte avond siertuin als voorbeeldobject Erfverharding All-Round monteur eet-aardappelen Ran's vleeshouwerij gesloten Steeds gaspatronen prima trekker met maalbalk oud goud en zil ver, ook sieraden 75 weide- lammeren Administratieve kracht Coöp. Boerenleenbank algemene vergadering Shell Juniorclub Filmmiddag OPSTELWEDSTRIJD LEVERDE POVER RESULTAAT OP Onder auspiciën van de Streekont- wikkeling Texel, in samenwerking met de Stichting Cultureel Werk Texel, werd gedurende de afgelopen winter voor jongeren een opstelwedstrijd uit geschreven. In ons nummer van 18 december 1962 wekten wij een ieder op aan deze wed strijd deel te nemen. Tevens werden de wedstrijdvoorwaarden uiteengezet. Zoals bekend, werd als verplicht onder werp gesteld: „De toekomst van het eiland Texel". Aandacht moest wor den besteed aan zaken als land- en tuinbouw, recreatie, onderwijs, wonen en leven op het platteland etc. Vrij willig kon verder iets worden geschre ven over visserij, industrievestiging, verenigingsleven etc. Mogelijkheden ge noeg zou men denken. De verwach tingen van de organisatoren zijn on langs echter bitter teleurgesteld. Toen de inzendingstermijn op 1 maart j.l. sloot, werd op het laatste nippertje door slechts twee personen een penne- vrucht ingezonden! Dat niet veel meer jongeren door de zeer aantrekkelijke prijzen zijn aangelokt en in hun pen zijn geklommen, is haast onbegrijpelijk. Wellicht was het onderwerp in de ogen van de jeugd niet aantrekkelijk of waren de voorwaarden toch iets te streng. Wij weten het niet. Feit is dat de wedstrijd als een mislukking kan worden beschouwd. De twee enige inzenders echter zijn er bijzonder goed afgekomen. Het zijn de heren R. Witte, Lijnbaan 25, Den Burg, die de tweede prijs in de wacht sleepte, en P. Eelman, „Nieuw Leven B 12, Den Burg, die de derde prijs kreeg uitgereikt. De eerste prijs, een buiten landse reis, is dus niet toegekend. De beide ingezonden werkstukken waren overigens van een uitstekend gehalte. Over enkele weken zullen de prijzen aan de „winnaars" worden uitgereikt. „NIEUW LEVEN" HEEFT NIEUW LEVEN Oosterend Zangvereniging „Nieuw Leven" heeft dezer dagen een nieuwe piano aangekocht, waarmede een grote vooruitgang geboekt kan worden. Een hele aanwinst als men bedenkt, dat het oude instrument vele gebreken ver toonde. Zangver. „Nieuw Leven" ver wacht met dit nieuwe leven in hun vereniging weer nieuw leven te ver krijgen, omdat er nog altijd plaats is voor vele nieuwe leden. GAAT U MEE MET DE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING De Huishoudelijke Voorlichting orga niseert op donderdag 16 mei a.s. een kaderdag voor de besturen van de Vrouwenverenigingen van Texel. Deze dag wordt gehouden op de Volkshoge school te Bergen. Op deze dag wordt er een inleiding gehouden over de Volkshogeschool en worden verschillen de problemen in discussiegroepen be handeld. Het lijkt ons een leuke en leerzame dag in een prachtige om geving. Dinsdag 28 mei a.s. wordt er in de jeugdherberg „Panorama" een oud- cursistendag georganiseerd. Deze dag is bestemd voor de dames die in 1962 een cursus van de Streekontwikkeling ge volgd hebben. Het programma voor deze dag ziet er bijzonder aantrekkelijk uit. Er staat o.a. op het programma een naaidemonstratie, wedstrijd in het ma ken van hartige hapjes en volksdansen. De dag begint om 10.30 uur en is middags 4.30 uur weer afgelopen. Het is voor een huisvrouw soms erg belangrijk dat zij er eens een dagje uit is. Het huishouden wordt vaak een gewoontegang, een sleur. Vaak meent de huisvrouw, dat ze niet weg kan, Wanneer u er echter eens een dag uit bent, zult u de volgende dagen bemer ken dat u uw werk met meer plezier doet. De Huishoudelijke Voorlichting verwacht dan ook voor beide dagen veel belangstelling. R. Bastiaans nu ook in Delana: sedert jaren door duizenden verkozen als dé bonneterie voor baby, kleu ter en têener. 'Draion': de beroemde textielvezel van Bayer; licht, luchtig en warm, soepel en zacht; zó gewassen, zó droog en... nooit verviltend. Snoezig kleutertrultje en maillot. Leeftijd tot 1i jaar. Kouzo uit 4 tinten. Truit|o, maat 1: f6.75, maillootje: 15.75. KI. st. p. maat, ONGELUK OP SCHILDERWEG Op de Schilderweg in de nabijheid van de Coöp. Zuivelfabriek vond zon dagavond een ongeluk plaats. Om onge veer half zeven naderden vanuit de richting Den Burg twee Duitse wagens Plotseling stak de driejarige Klaas Dirk Burgman de rijweg over. De be stuurder van de voorste wagen, een Opel Rekord, remde zo krachtig dat deze naar de linkerzijde van de weg slipte, over de kop sloeg en op het fietspad tot stilstand kwam. De tweede wagen kwam normaal tot stilstand. Het mag een wonder heten dat de twee in zittenden van de Opel niet ernstiger gewond waren dan nu het geval was. De wagen echter was veranderd in een waardeloos wrak dat door de polilie- jeep naar de rechterzijde van de weg moest worden gesleept, waarna de fa. Kaczor er zich over ontfermde. Dokter Schalkwijk ontfermde zich over de ge wonde bestuurder en passagier, waar van er een shoe had opgelopen. BROMFIETS BOTST OP AUTO Oosterend Vrijdagavond om plm. half 8 reed de heer J. Beijert op zijn bromfiets op de hoek Oranjestraat- Peperstraat tegen de auto van de heer N. Dros Pzn. Een bij de hoek gepar keerde auto belemmerde hier wel enigszins het uitzicht, zodat de heer Beijert te laat de auto van de heer Dros opmerkte. De materiële schade was gering, maar de heer Beijert brak zijn been. Dokter Renout verleende eerste hulp. Zaterdagmorgen werd de heer Beijert naar Den Helder vervoerd. De Rijkspolitie maakte proces-verbaal op. Vele Oosterenders zullen de dus de eerstkomende weken de heer J. Beijert wel missen, want hij bezorgde in Oosterend de Texelse Courant. Mede daarom wensen wij hem een spoedig herstel toe. WEDEROM IJSREVUE TE DE WAAL Gezien het grote succes van de ijs- revue te De Waal op 28 april, zal er aanstaande zaterdagavond, 11 mei, een herhaling plaats vinden in het Waalder Dorpshuis. Het programma ondergaat een wijzi ging, aangezien één der medespelers zich niet opnieuw beschikbaar kon stel len. Dat neemt niet weg, dat ook deze avond weer goed belooft te worden. Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar bij de heer D. Boot (tel. 2269) te De Waal. Bezorg uzelf geen teleurstelling kooot uw kaarten tijdig! Na afloop is er weer bal. Dit bal is uitsluitend toegan kelijk voor diegenen, die de gehele avond aanwezig waren. In de pauze zal er een verloting plaats vinden t.b.v. de kas van het Waalder Dorpshuis. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 6 mei 1963: 2 koeien ƒ650,- ƒ900,27 nuka's ƒ40,— - ƒ90,—. TONEELAVOND IN „BETHEL" Zuid-Eierland Vrijdagavond geven de 3 jongerenclub, t.w. de meisjesclub en de 2 jongensclubs een toneeluitvoe ring. De clubs hebben flink gestudeerd en het belooft een vrolijke avond te worden. Er zal deze avond verder een verloting worden gehouden. De baten van deze avond zijn, even als van de gehouden uitvoering van de toneelgroep Eierland, bestemd voor het wijkgebouw „Bethel". ATTENTIE VOOR „TEXELEIN" De dansgroepen „Texelein", Den Burg/De Koog, hebben ook al te lijden gehad van de strenge winter. De les sen zijn de hele winter doorgegaan, on danks grote reismoeilijkheden voor de leidster, maar toch is er een achter stand in de voorbereidingen voor een uitvoering. Het plan was deze eind juni te houden, maar door het barre weer was de opkomst van de kinderen wis selvallig en er waren veel zieken. In verband hiermede hebben Moeder commissie en leidster ernstig beraad slaagd en zij kwamen tot de conclusie dat het het beste was door te oefenen tot en met 12 juli, daarna vakantie en op 6 september weer beginnen. De uit voering van „Wat Moeder de Gans droomde" volgt dan ca. half oktober. Op 12 juli zijn de ouders welkom om één en ander „in de grondverf" te be kijken. Tevens kan dan eens gespro ken worden over de costumering voor de uitvoering. Nieuwe leerlingen kunnen zich mel den en worden in de aparte groep on dergebracht. „Texelein", Den Burg, repeteert op vrijdag in de „Woelige Hoek" van 4 - 9.30 uur; afd. De Koog op zaterdagmor gen van 9-10 uur in „De Toekomst". Het ligt in de bedoeling in het sei zoen 1963-'64 naast de bestaande dans groep een klasje te vormen uit de daarvoor geschikte kinderen voor aca demisch (klassiek) ballet. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 7 mei 7.56 en 20.13; 8 mei 8.29 en 20.45; 9 mei 8.59 en 21.14; 10 mei 9.27 en 21.42; hoog water. Aan het strand ongeveer een uur eerder 11 mei 9.52 en 22.09. PUPILLENCOMPETITIE Uitslagen van zaterdag: Texel a- SVC 11; Texel c-Texel b 04; SVO- Tex. Boys b 10—0; Tex. Boys a-ZDH geen uitslag. Zo jongens, dat was toch wel wat spannend tussen de 2 koplopers. Het was een leuke wedstrijd, sportief en dat was prettig. We hopen en vertrouwen, dat we geen jongens van 12 jaar laten mee spelen. En nu wachten we tot na de school- wedstrijden. Bij deze verzoek ik alle deelnemende clubs een bijdrage te wil len zenden voor aankoop van een, laten we zeggen, wisselprijs voor deze com petitie aan te kopen, die dan aan de kampioen zal worden uitgereikt. De competitieleider, D. Dapper. 4 MEI-HERDENKING TE OOSTEREND Oosterend heeft zijn herdenking weer op een waardige wijze gehouden. Voor afgegaan door de drumband en Excel sior trokken vele Oosterenders naar het plantsoen Achtertune om onze natio nale doden te gedenken. Nadat mu ziekvereniging „Excelsior" enige gees telijke liederen ten gehore had gebracht werd door de kapelaan Tuyn een woord van herdenking gesproken. Op smart en verdriet zal steeds weer vreugde volgen. Door de jaren heen zal het steeds 4 mei zijn, een dag van droef heid en gedenken, waarop steeds weer 5 mei zal volgen, de vreugde, twee ele menten, die ons gehele leven zullen blijven tot aan het moment waarop wij allen ons zullen begeven tot onze Va der. Ook dan is het de dood die ons het verdriet geeft, maar ook de vreugde om in eeuwigheid bij ons aller God de Vader te vertoeven. Het zal steeds 4 mei zijn, maar ook 5 mei worden; steeds weer het verdriet gevolgd door de vreugde in ons korte leven als onder deel van het eeuwige leven ons door God geschonken. Na de twee minuten stilte speelde Excelsior het Wilhelmus hetgeen mas saal werd meegezongen, waarna men weer, voorafgegaan door Excelsior en zijn drumband de jaarlijkse herden kingsplaats verliet. BALLONNENWEDSTRIJD DE KOOG Donderdagmorgen ontving de heer Mant je de eerste labels van de op Koninginnedag opgelaten ballonnen terug. Zij kwamen uit het dorp Rutten in de N.O. polder. Die hadden dus een hele reis gemaakt. Op de labels ston den de namen van Hanny Boon, Tineke Smit en Els Schoo. Maar nog verder zijn de ballonnen van Annelies Rommel en Nico Witte gekomen. Die van Annelies landde heel in Kuinre in Overijsel, die van Nico 7Vz km. van Emmeloord, dus dichter bij, zodat Annelies de winnares is. Al deze 4 meisjes en Nico kunnen naar de heer Mantje gaan om daar een prijsje in ontvangst te nemen. Ook aan de kinderen, die de labels opzonden, zal door de Oranjevereniging een prijs worden toegezonden. Zo is deze ballonnentocht beter ge slaagd dan vorig jaar, toen alles met een oostenwind de Noordzee optrok. S.V. DE KOOG De Koog 1 wist uit met 71 van BKC te winnen. De Koog 2 verloor thuis met 30 van Vesdo 3, dat hier mede het kampioenschap behaalde. (Zie voor verslagen krant van vrijdag). Programma: De Koog I-Helder 5; De Koog 2 speelt uit. GYM VOOR OUDERE DAMES De gymvereniging van Oosterend is weer in de gelegenheid om een gym- avond te verzorgen voor oudere dames. Deze avond is gepland op donderdag avond 7.15 uur. Voor volledige inlichtingen kan men te allen tijde bij het bestuur terecht. Dus dames van Oosterend op en in de leeftijd dat men toch nog jong wilt blijven, hier ligt uw kans. De Ooster- ender gymvereniging ontvangt U graag. IN VOLGEND NUMMER Enkele verslagen, o.a. van de open bare vergadering van de A.R. Partij, en enige ingezonden stukken, moeten tot onze spijt blijven liggen tot volgend nummer. SCHOOLVOETBALCQMPETITIE TEXEL 1963 Iedereen is vol van Benfica- Feijenoord, maar méél mooi voetbal zie je ieder jaar bij de schoolvoetbalwed- strijden op Texel. Er zal weer verwoed gestreden worden om de splinternieuwe wisselbeker in de prijzenkast van de school te krijgen. Programma voor zaterdag 11 mei a.s.: Groep 1, terrein: Texel: 2.00 uur OL.S. Den Burg 1-C.V.O. 2.30 uur O.L.S. Den Burg 2-Cocksdorp 3.00 uur Den Hoom-C.V.O. 3.30 uur O.L.S. Den Burg 2- O.L.S. Den Burg 1 4.00 uur Cocksdorp-Den Hoorn Groep 2, terrein: gemeenteveld: 2.00 uur R.K. Den Burg-De Koog 2.30 uur Oosterend-Oudeschild 3.00 uur De Waal-De Koog 3.30 uur Oosterend-R.K. Den Burg 4.00 uur Oudeschild-De Waal P. A. Zegers S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Schagen-Hol- landia T. 06; ZAP-Helder 11; Texel- BKC3—3; Vios-Con Zelo 3—4; LSVV- Flevo 3—1. Het verslag van de wedstrijd Texel- BKC volgt in volgend nummer. Programma a.s. zondag: Helder- Texel; Texel 3-Callantsoog 2; adsp. Texel a-SRC. Woensdag bleef de trainer voor .de kleinste pupillen weg. Het regende, maar de jongens waren er wel. Van pupillen a waren er maar 5. Jon gens, dat klopt niet. De trainer is er, dus jullie ook present. Ditzelfde geldt voor de adspiranten. Jullie zijn toch niet van suikergoed?! Dus woensdag allemaal present. TEXELAARTJES Laatste week uitverkoop 18 mei sluit ik de zaak Doe nu voordelig uw in kopen bij W. Bakker, drog.- apolh Weverstraat 32, Den Burg. Te koop prima aardap pelen f5,50 per zak J. Huisman, „Berkhoeve", Kogerweg K 90 Te koop jonge hennen P. Keijser, Den Burg, tel 2165 Te koop z.g.a n. melk wagen 3 bussen. Gebr. Trap, Verlorenkost 14, telefoon 337, Oosferend. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Astrid J. M. Koorn-v. Beurden P. M. Koorn Hankie Carla Elsje De Koog, Texel, 6 mei 1963, Kogerveld K 13a. Met vreugde en dank baarheid melden wij de geboorte van onze Yvonne. Bij het H. doopsel kreeg zij de namen Yvonne Johanna Maria G. Slaman- van Swinderen E. Slaman Oudeschild, Texel, De Ruyterstraat 27, 2 mei 1963. Mag ik mij even voor stellen? Ik werd geboren op 29- 4-1963 en ontving bij het H. doopsel de namen Arjen Wopkc W. Waldus H. Waldus-Bult Witteburch, Bakhuizen. In plaats van kaarten Co van Splunter en Aty Alosery geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op dinsdag 21 mei 1963 om 3 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. De Waal W 62, Texel, Oude Trekweg 5, Frane- keradeel. Receptie op de trouwdag van 4.30 tot 5.30 uur in hotel „De Oranjeboom" te Den Burg. Toekomstig adres: Pol derweg 17, De Waal Texel. Heden overleed na een liefdevolle ver pleging in huize „Sint Jan" onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Cornelis de Wijn, weduwnaar van Beertje Backer, in de ouderdom van ruim 84 jaar. Namens kinderen, klein- en achter kleinkinderen C. de Wijn Jr. Texel, 5 mei 1963, Huize „Sint Jan", Den Burg. Condoleantie-adres dinsdag van 19-21 uur in huize „Sint Jan", verder C. Dros, Schilderend 84, Den Burg. De teraardebestel ling heeft plaats op woensdag 8 mei 1963 n.m. 2 uur op de be graafplaats te Oude schild. Bij ons vertrek naar Oudesluis, Grote Sloot G 19, telef. 02242-437, groeten wij al onze vrienden en kennissen en bedanken tevens voor alle lidmaatschappen. Fam. J. Stammes, .Ruimzicht", Eierland E 18, Texel. Voor de vele blijken van belangstelling, die we bij ons huwelijk on dervonden, danken wij U allen h&rtelijk. A. A. Kiewiet R. Kiewiet-Heeringga Dorpsstraat 19, De Koog. Hiermede betuigen wij onze dank voor uw blijk van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. Jan Laan Ada Laan-Boogaard Buurtje 3, Oudeschild, Texel. door dë jeugdclubs 'van Z-Eierland in Bethel op vrijdag 10 mei. Aanvang 8 uur precies Entree f 0,75 Streekontwikkeling Texel afd Huishoudelijke Voor lichting vraagt een in de omgeving van De Cocksdorp. Opgave z s.m. bij mej. R. Bastiaans, Vismarkt 2, Den Burg Gevraagd vakantieverblijfplaats voor 5 personen van 27/7 tot 10/8. Brieven W van Beierenslraat 16, telefoon 2433, Den Burg Heden hebben we een scheepje hoogovenslakken (fijne slakken) in lossing Levering uit schip is voor U het voordeligst. Gaarne zullen wij orders ontvan gen op dit artikel. Coöp. Aankoop Vereen „Texel" Zonder hinderlijke nagroei kunt u zelf uw grijze haren weg borstelen met crème Marchal. Vraag gratis fol der bij v. d. Slikke o a 15 jaar motorrevisie ervaring, draaien, lassen etc zoekt betrekking in deze omgeving. Goede ruilwo ning is aanwezig Gaarne mondelinge toelichting na telefonische afspraak 's avonds na 6 uur op nr. 020-128598 of brieven onder nr 478 aan bur. v d blad Te koop nog plm,1000 kg prima C Bos, Hollandseweg Kogerstraat op Dinsdag heden wegens huwelijk voor Kidde slagroomappa raten voorradig. Gebr. Schoorl TE KOOP ijzeren hooischop, Cormick ploegz g a n Bietenmolen, prima aardappelensorteer- dcr, watertank 1000 liter, bandenwagen. S P. Koning, De Nes, Oosterend, tel 384 Inkoop van J. Nauta, Weverstraat Te koop gevraagd eventueel ook kleine kop pels. Brieven met prijsop gave en grootte van koppel zo spoedig mogelijk te richten aan L deRooyJr., Slratumsedijk 46, Eindhoven. gevraagd voor ons kantoor Heemskerckstraat te Oude schild. Centr coop L T B. telefoon 2708 te Texel Wegens personeelsreis is ons kantoor op woensdag 8 mei de gehele dag „VERENIGING VOOR VRIENDEN VAN IIET PAARD" te Texel op vrijdag 10 mei a.s. (8 uur n.m.) in hotel „De Lindeboom-Tcxel" te Den Burg. Naast de normale agenda is er een aantrekkelijk filmprogramma van de heer L. W. Biesheuvel, o.a. Concours-Hippique 1962 Hoofddorp. Tevens vertoning dia's van de arresleetocht en -wedstrijd op Texel, winter 1963. Leden en belangstellenden van harte welkom! Een leuk programma van verschil lende kinderfilms wordt op 11 mei in De Oranjeboom vertoond. AANVANG 2 UUR. GRATIS KAARTEN voor de voor stelling zijn verkrijgbaar bij de Shell-verkooppunten, waar ook geinformeerd kan worden naar de wijze van vervoer. Komt allen kijken Het wordt een leuke middag SHELl \W De busroute is als volgt Den Burg, Zd. Eierland 12,45 uur, De Cocksdorp uur, Dros Smederij via Holl weg 1,15 uur, 't Noor den Roozendaal 1,25 uur, Oosterend 1,35 uur (Kerk plein), De Waal kruising Schilderweg Sommeltjes- weg 13,40 uur. Den Burg, De Koog de Brink 1 uur, Den Hoorn A. Slegh 1,15 uur, Oudeschild (via P.H. Polder) 1,30 uur bij de O.L. school. Uitgaande van Garage D. Bonne De Koog J. C. Rab NV Smederij Dros A Slegh S. Rentenaar Garage Kaczor Garage Kievit B Dros Den Burg Eierland Den Hoorn Oosterend Den Burg Den Burg Eierland

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2