Taxi Ripolin verf, een rijke keuze DIRK WITTE Lunter City Theater r Ernstig ongeluk bij De Koog goed boek VLESSING 2525 Ursus, de leeuwenkoning Matrozen in nylons Gooi Uw oude camera niet weg: Fotobedrijf Jan de Waal consumptie aardappelen smidsknecht hulpmachinist, matrozen en enige krachten voorde waldienst woonhuis aardappelen Verloren ter dekking de gehele dag geopend Spoorbiels Texels enige speciaalzaak Jan de Waal, hulp in de huishouding 19.75 't Is bij Warmoe straat Mej. R. Bastiaans hield lezing voor Vrouwenbond N.V.V. GAST EN GASTVROUW Onder bovenstaand motto hield mej. R. Bastiaans, Huishoudconsulente in dienst van de Huishoudelijke Voorlich ting op Texel, een causerie voor de dames van de Vrouwenbond N.V.V. Sprekende over de gastvrouw, stelde mej. Bastiaans vast, dat het de taak van de vrouw is, zich zelf te blijven. Het is haar taak het de gasten zo ge zellig mogelijk te maken. Daarbij dient zij zich aan zekere normen te houden, maar dat mag niet een wat te grote vormelijkheid in de hand werken. De gast dient zich zoveel mogelijk aan te passen aan de regels van het gezin, waar hij gastvrijheid geniet. Kleine at tenties van de zijde van de gast worden in het algemeen op prijs gesteld. Een klein geschenk kan geen kwaad. Vele tips deed mej. Bastiaans aan de hand over het geven van versnaperingen bij thee, koffie of avondvisite en de wen ken t.a.v. allerhande huishoudelijke za ken zullen zéker ter harte zijn genomen. Veel gedragsregels, die bij het ontvan gen van gasten zeer belangrijk zijn, worden veelal vergeten of onvoldoende nageleefd. De N.V.V.-vrouwen kunnen terugzien op een bijzonder interessante en nut tige avond. M. C. E.-V. REIS VERENIGING ZUID-EIERLAND TROK NAAR HET ZUIDEN Boeiende en onvergetelijke reis Tijdens de wintervergadering had de relsclub Zuid-Eierland reeds besloten om dit jaar weer drie dagen op reis te gaan. Besloten werd om het in zuide lijke richting te zoeken met als verste punt Luxemburg. Zo vertrokken de leden dinsdag 14 mei j.l. met de eerste boot. Dat allerlei boeiende zaken reeds dicht bij huis zijn te vinden, bleek toen van Den Helder via Breezand naar Den Haag werd ge reisd. In NoordHolland konden ver schillende bloemenmozaieken worden bewonderd en bij het doorkruisen van de bollenstreek genoot ieder van het kleurrijke vergezicht. Na het passeren van Den Haag ging het op Rotterdam af waar een rondvaart werd gemaakt in de havens. Bijzonder indrukwekkend, al die bedrijvigheid. Via de Moerdijk ging het naar Brabant en een heel stuk België werd doorkruist voor Maastricht werd opgezocht. Daar werd de Sint Pietersberg bezichtigd. Toen was het hoog tijd om het hotel in Valkenburg op te zoeken, waar de eerste nacht werd doorgebracht, 's Avonds werd kennis gemaakt met het bekende water- orgel en ook het sprookjesbos werd be zocht. Door het prachtige Zuid-Limburg reed het gezelschap de volgende mor gen. De natuur bleek daar een paar we ken vroeger te zijn dan in onze noorde lijke streken, want de boomgaarden stonden al in volle bloei. De Belgische grens werd gepasseerd en een bezoek werd gebracht aan de plaats waar drie duizend Amerikanen die tijdens het Ardennenoffensief tijdens de tweede wereldoorlog sneuvelden, liggen begra ven. Via hoogste top naar Luxemburg Dertig kilometer lang reisde de groep door de bossen en 14 kilometer moest worden geklommen om het hoogste punt van België (765 m.) te bereiken. Het was goed merkbaar dat je op grote hoogte zat, want er hing een nevelige atmosfeer. Door een prachtig gebied van bergen en dalen werd de tocht ver volgd langs vele schilderachtige dorp jes tot de Luxemburgse grens werd be reikt, die zonder moeilijkheden werd gepasseerd. Luxemburg is prachtig! Grootse panorama's en vergezichten vanaf de heuvels. Vanuit het kleine groothertog dom kan men vanaf de hoogste punten de omringende landen inkijken. Grote indruk maakte een 600 meter diep dal, dat even werd bezichtigd voor het ge zelschap in Vianden aankwam. Een voudig voor de chauffeur om dit stadje te bereiken was het niet. Door haar speldbochten moest hij zijn voertuig draaien, terwijl de inzittenden zich ver lustigden aan het schouv/spel buiten. Ergens heel in de diepte werd een rots waargenomen, waarop een oude ruïne stond.... Sprookjesachtig. Weer eens wat anders dan Eierland. De oude ruïne bleek het stamslot van de Oranjes te zijn. In de nabijheid ervan staat op een helling een oud klooster en rechts daarvan op Duits gebied een sanato rium. Onvergetelijke indrukken deden de dames en heren van het groepje daar op. Er werd gegeten en er werden sou venirs gekocht. Natuurlijk werden er massa's ansichten verstuurd. Terug Op de terugweg naar de Belgische grens werd de waterval van Coo aange daan en maakten verschillende reizi gers een tochtje met de kabelbaan. Daarna gmg het snel op huis aan. De laatste dag werd daarvoor om half ne gen uit Valkenburg gestart. Langs Nij megen, Arnhem en Amersfoort voerde de terugweg naar het noorden. Onder weg werden nog verschillende plaatsen aangedaan. Eindelijk kwamen ze weer op Texel aan. Alle hulde voor reisleider J. van Bennekom en de chauffeurs, die er aan hebben meegewerkt dat deze reis voor de reisclub onvergetelijk werd. TEXELSE BOYS-NIEUWS Het programma voor zondag^ 26 mei vermeld voor ons alleen St. Boys- Tex. Boys. Supporters natuurlijk van harte welkom. Maandag, 2de pinksterdag, spelen Boys 1 en 2 hun laatste wedstrijd van de competitie. Beide uit. Boys 1 tegen Oudesluis; Boys 2 tegen Callantsoog 3. De boot vertrek vanaf zondag 26 mei •m half 12. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 16 tot en met 21 mei 1963 Geboren: Neeltje Margaretha, dv. Pie ter Slot en Martha W. Vonk; Norbert zv. Antonius Leijen en Erna Bouwman; Cornelis, zv. Durk Scholtanus en Geeske van Dijk; Gertrude Suzanne Helena, dv. Harry Nowak en Klazina Kooiman; Klaas Jan, zv. Klaas Modder en Cornelia M. Lipjes. Ondertrouwd: Jannetje Vlaming en Henrikus Katsmar; Jantje Boer en Jan Cornelis Stolk. Overleden: Jannetje Maas, oud 84 jaar, wv. Adriaan Kees. INGEKOMEN PERSONEN Peter Kok, van Amsterdam, Pieter Jacobszdwarsstr. 17 I naar Den Burg, Weverstraat 58; Jantien W. de Jong, weg 78 naar De Koog, Dorpsstraat 36; van Leeuwarden, Mr. P. J. Troelstra Pieter Dam, van Opsterland, Gorredijk, Markstraat 6 naar Den Burg, Waalder- straat 17; Leonard E. P. Bonke, van U.SA. naar De Koog, Dorpsstraat 42. VERTROKKEN PERSONEN Egbert Dokter, van B 12 naar Edam, Oosterweg E 38; Gerardus J. Bakker, van De Koog, Brink 8 naar Haren Gr., Dilgtweg 5. S.V.O.-NIEUWS Oosterend 1 speelde zondag tegen Zeemacht 3 en wist deze wedstrijd met grote cijfers (50) te winnen. 2 min. na het beginsignaal van de goed leiden de scheidsrechter Kok kopte Piet een' voorzet van Wim prachtig tussen de palen. 10 min. later strafte Gerard een fout van de Z.-verdediging goed af: 20. Hierna kwam Z. sterk opzetten, maar struikelde in laatste instantie steeds op Siem. Het eerste kwartier na rust was Zee macht weer sterker, maar men kon dit niet in doelpunten uitdrukken. Zee macht raakte van slag toen de rechts back van Z. hands binnen de beruchte lijnen maakte. De strafschop werd door lYits in een doelpunt omgezet: 30. Er waren nog 2 min. te spelen, toen Jan een prachtige pass aan Piet gaf, die de Z.-spil omspeelde en hard inschoot: 40. In de laatste minuut zette Jan, die een prima wedstrijd speelde, de kroon op z'n werk door no. 5 in de touwen te werken. Oosterend 2 heeft het ook prachtig gedaan, door voor de rust met 10 en na de rust met 9 man <(Peek viel uit) met 21 van Watervogels te winnen. Hannes en Jaap zorgden voor de doel punten, terwijl Joop het doel weer uit stekend verdedigde. Programma zondag 26 mei: Vesdo 2- SVO 2; SVO 1 is vrij. Wij ontvingen ter EVENEMENTENBOEKJE „NOORD-HOLLAND" Ter inzage ontvingen wij van de federatie van VWs boven het Noord zeekanaal in Noordholland de brochure „Noord-Holland". Uit de inleiding blijkt dat de Direktie van de Federatie dit boekje wil zien als een middel om evenementen van diverse aard in de verschillende plaatsen in Noord- Holland aan te kondigen. Men wil maandelijks een aflevering laten ver schijnen; wij ontvingen het mei nummer. Dit ten gerieve van vakantiegangers. Het idee is niet zo gek, maar het is wel zaak dat een dergelijke uitgave v/ordt geschre ven door mensen die goed geïnformeerd zijn en werkelijk kunnen schrijven. Ons is helaas gebleken dat er een slag naar is geslagen. Onder het hoofdstuk „Texel" b.v. lezen we letterlijk het volgende. „Vakantieparadijs. Eiland door twee zeeën omgeven. Badplaats De Koog. Vrij strand van 20 km. lengte. Brede duinen. 500 ha. dennenbossen. Ver maarde vogelbroedplaatsen en natuur monumenten. „De Slufter", Texels „Woestijn". Oude kerken in zeven dor pen. Natuurhistorisch museum. Oud heidskamer. Texel is een „schapen- eiland" (In het voorjaar bekende lam- merenmarkten). De bootverbinding met het vaste land (Den Helder) is thans aanmerkelijk bekort. (Duur Vi uur)" Dat is tot déar toe, maar als we le zen wat er op Texel valt te beleven, klapperen onze oren: „Evenementen: Texel bedrijft ook bloembollencultuur. U treft er menig veld bloeiende tulpen aan, vooral in de omgeving van De Cocksdorp. Op 27/5 geeft de kunst kring Texel een avond in de N.H Kerk te Den Burg, met een uitvoe ring van het Klein Bergen's Vrou wenkoor". Dat is alles. In het voorwoord spreekt de redactie de hoop uit, dat „het boekje haar weg zal weten te vinden". PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur d$. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoom 9.30 uur ds. Oskamp De Koog 10 uur ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis 19.30 uur ds. Beerthuis, jeugddienst Oudeschild 11 uur ds. Oskamp GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur en half acht Cand. J. C. A. Rullman, van Amsterdam Oosterend 10 en 3 uur ds. Schenkeveld GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur ds. D. Vreugdenhil DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek Oosterend 11.15 uur ds. Van Bilderbeek Den Hoom 19.30 uur ds. Van Bilderbeek Woensdagmiddag is op dc Kogerweg een leer linge van de B.L.O.-school te Den Helder een ern stig ongeluk overkomen. Zij had met een groepje van twintig mede-scholieren op Texel gelogeerd. De hele groep begaf zich op de fiets, na afloop van de vakantie, naar het Horntje. Een klein gedeelte van hen wilde de weg door het bos nemen en zwenkte daartoe rechtsaf. De anderen gingen on der leiding van hun onderwijzer rechtdoor. Eén der meisjes van het eerste groepje kwam blijkbaar tot andere gedachten en keerde op haar weg terug. Op het moment, dat zij de hoofdweg weer wilde opdraaien, moest zij een uit de richting van De Koog komende Duitse wagen laten passeren. Dit moet de oorzaak geweest zijn, dat het arme meisje do 14-jarige Grietje Bakker uit Den Helder, niet lette op het verkeer komende van Den Burg. Een vreselijke aanrijding was het gevolg. Op dat ogenblik naderde namelijk de heer C. K. uit Oos terend met zijn Ford Anglia. Een aanrijding was niet meer te vermijden. Het meisje klapte tegen de voorzijde van de wagen, die daardoor ernstig werd beschadigd. Over de toestand van het meisje kun nen wij op het ogenblik dat wij dit schrijven, nog geen nadere bijzonderheden vermelden. Zij is in ernstige toestand naar Den Helder vervoerd. De politie heeft de zaak in onderzoek. ZONDER COMMENTAAR Een 46-jarige boer in een plaatsje in Oost-Frankrijk is tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij olie uit dc NAVO-pijpleiding gestolen had. Hij had een aftap buis naar zijn grond gemaakt en in korte tijd enkele dui zenden liters vliegtuigbrandstof afgetapt. Telefoon 2027 Vrijdag en zaterdag 8 uur zondagmiddag 3 uur Een heroïsch verleden herleeft in al zijn pracht en adembenemende spanning. URSUS, opgegroeid onder de leeuwen en sterk als een leeuw. Grootbeeld en in kleuren. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag eu maandag 8 uur ^Petticoat Pirates) Wat gebeurt er als 150 aantrekkelijke Marva's gaan spelevaren op een oor logsschip? Vrouwelijke schoonheid en sluwheid stond tegenover mannelijke stoerheid. 150 vrouwen waren de ge hele Engelse vloot te erg. Grootbeeld en in kleuren. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. TEXELAARTJES Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Te kO'ip prima aardap pelen f5,5U per zak. huisman, „Berkhoeve", Kognwvg K 9o Wij bezoeken U geheel vrijblijvend. Uw kleer maker Carel Schmidt, Boomkampstraat 8, Alk maar, tel. 13615. Elke week op Texel Te koop 10 kg. moes appelen voor ƒ2,50 bij: M Huisman, De Veen B 15, Tel. 2203. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Deurw Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u zitting in Hotel „Texel' (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken) Te koop een z.g.a.n herenpolshorloge met rekband ƒ15,Wilhel- minalaan 27 Verloren: plastic étui. Inhoud: 4-kleurenballpen, vulpotlood en vulpen. Tegen bel. terug te bez. R. Handgraaf, Eierland Aangeb. 5 sterke keu kenstoelen. J. Jonker, Gasthuisstr. 28, Den Burg Deze week hopen onze geliefde Ouders G. de Geest R. de Geest-Bos de dag te herdenken, waarop ze 25 jaar gele den in het huwelijk tra den. Nog vele jaren is de wens van hun dankbare kinderen. Gelegenheid tot felici teren zaterdag 1 juni na 4 uur. Postweg C 15, Eierland. Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon Klaas Jan C. M. Modder-Lipjes K. Modder Den Burg, 20 mei 1963, Zuid-Haffel B 76b. jaap schuit dineke gulmans geven u hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op vrijdag 7 juni 1963 om 11.30 uur in het gemeentehuis te den burg texel. receptie 's middags van 14.30 tot 16 uur in hotel de oranjeboom" te den burg. toek. adres: solwerder- straat 10, appingedam. In plaats van kaarten Hendriekus Katsmar en Janny Vlaming geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrij dag 7 juni 1963, 's na middags 2.30 uur ten raadhuize te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening namiddags 3.15 uur in de Gereformeerde Kerk te Den Burg, door de weleerw. heer Ds. Ham ming. Receptie 7 juni van 7.30 tot 9 uur in het gebouw achter de Geref. Kerk, Elemert. Oudeschild, Barentsz- straat 12, Den Burg, Emmalaan 14, Texel, mei 1963. Toekomstig adres; Salon wagen, Loodssingel, Ou deschild, Texel. Na langdurige ziekte is plotseling van ons heengegaan onze ge liefde en zorgzame vrouw, moeder, be huwd groot- en over grootmoeder Stijntje Timmer in de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam Fam. M. de Smit Oost O 110 Texel, 22 mei 1963 De begrafenis vindt plaats zaterdag 25 mei a s. om 14 uur te Oos terend. Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank aan allen voor de belangstel ling bij ons I2V2jarig hu welijksfeest. Joh. Witte M. Witte-Bakker „St. Willibrord", 't Noor den O 138b. Voor de overgrote be langstelling betoond bij het overlijden van onze innig geliefde zoon en broer WIEBE, betuigen wij U, onze har telijke dank. Fam. Hin, „De Mars", Texel. U krijgt er veel geld voor bij inruil tegen een nieuw fototoestel Weverslraat 51, tel. 2653 Te koop prima f4,50 per zak. B. Dros. „De Veen", tel 2979 GEVRAAGD: Bekend met landbouw werktuigen Goed loon. Goede woning beschikbaar Brieven onder no 10 aan W. v Liere. Kon Willi, weg 10, Siootdorp N V T.E S O vraagt voor het seizoen een Aanmelding kantoor Den Burg Te koop of in ruil een dubbel met grote tuin Peperstraat 15, Oosterend, tel 384 Te koop prima 15 ct per kg. Verder te koop rode .witte savoye- e» spruitkoolplanten F Stark. Oosterend, tel 39: Voor een LANGE VELD DE ROOÏJ V V Handig, dit fijngewe ven twlnset: op drie manleren te dragen Handig ook, omdat het 'Draion' Is: zó gewas sen, zó droog I Wieldop van Taunus C R. Keyser, Hogereind 28, De Waal. Slaat wederom de hengst Max v Mimie Dekgeld f 60,—Veulengeld f 25,— Paarden welke Texel verlaten worden als drach tig beschouwd Jac. Dros, Eierland 37 Daar alle goederen nog niet zijn uitverkocht ben ik maandag 27 mei nog Zeer lage prijzen Doe dus Uw voordeel Drogisterij W. Bakker, Weverstraat 32 Eiken spoorbiels 2,70 lang voor slechts f9,00 p. stuk A. van der Vis en Zoon, Wilhelminataan, tel. 2356 Breng Uw film bij die Uw films met gedipt meerd vakpersoneel eigen bedrijf afwerkt. Di naar Weverstraat 51 Autobedrijf A. Kievit Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker i Oosterend t Kapper Bakker, Tel. 21 Wij zoeken een en tevens'n verkoper(ste Mantjes Schoenhandel Zonder strepen en spiegelglad wordt het door U geschilderde oppervlak- En zo blijft het. De wanden, deuren, keu kens en andere zaken, die U met nieuwe kleur nieuw leven schenkt, houden jaren lang hun glans en hun gaafheid. Miljoenen gingen U voor. Hun ervaring wordt de Uwe. Wij hebben voor U in voorraad: Snelverf 500 in 48 kleuren. Nieuw Mat 10 pasteltinten, voor muren, keukens, badkamers, plafonds enz. Muurvast het ongeëvenaarde, voor zuigen de ondergronden, zoals muren, board enz. Snelplamuur in handige grote tubes en dozen. Snelpremicr speciale snelgrondverf. Lood- en ijzermenie in hele en halve bussen Bekers poederverf fantastische kwaliteit en prachtige kleuren Rasol het weergaloze, onbrandbare afbijt- middel. Snelschoon een revolutionair kwastreini- gingsmiddel. Oude kwasten worden weer ongedroomd soepel! Tractorvcrf voor alle merken de originele kleur. GRAVENSTRAAT 2—4, TEL. 2424 Nieuwe ruitjes in voorjaar 1963. Charmant voorbeeld van fibren- ka-ruitjes geeft deze joyeuze terlenka rok, in stolpplooi plissé. Plooihoudend en kreukvrij wat zult u daar veel genoegen aan beleven. In 3 kleuren: grijs, beige en bleu. Maten 34-46.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2