hm wmm Wonderen uit vakantieland derrie op ile 'f Hope Keluwe BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF /W\ TWEEDE BLAD VAN DE RIJKSLANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST HET DEMONSTRATIEBEDRIJF IN DE P. H. POLDER Op 22 mei kon op dit bedrijf een silo worden gevuld met gras, dat afkom stig was van nieuw grasland, dat in september 1962 werd ingezaaid. Dit is één dag vroeger dan vorig jaar. We moeten daarbij wel vermelden, dat dit jaar voor het vullen van één silo een grotere oppervlakte nodig was dan in 1962. Hoewel we dit voorjaar wat somber waren gestemd over de vooruitzichten voor de voederwinning op dit bedrijf menen we, dat het toch weer rond zal lopen. Eén van de twee silo's is nog gevuld met gras, dat vorig jaar werd gewonnen en zoals het er op het mo ment voorstaat, zal de hooioogst wel even groot worden als in 1962. Het is speciaal het nieuwe grasland, dat in 1961 werd ingezaaid, waar de opbrengst belangrijk lager zal worden dan we dit gewend zijn. Voor de rest kunnen goe de opbrengsten worden verwacht. Het valt ons dit jaar weer bijzonder op, dat op bedrijven, waar veel kunst weiden of nieuw grasland aanwezig zijn en een royaal gebruik wordt gemaakt van stikstof het inkuilen niet kan wor den gemist. Op het demonstratiebednjf is tot nu toe nl. nog slechts een opper vlakte van plm. 2 ha. in gebruik als koeienweide. En de dieren moeten het hiermee doen totdat het perceel, dat nu gemaaid is voor kuilgras weer voldoen de gras verschaft. U zult het met ons eens zijn, dat dit voor 16 a 17 melk koeien een zeer kleine oppervlakte is. Zou deze oppervlakte echter groter zijn, dan ontkomt men er niet aan, dat de dieren tijdelijk in te lang gras lopen. Ook nu is dat niet geheel te voorkomen. Door zo vroeg mogelijk te kuilen wordt de opervlakte, die voor melk koeien kan worden gebruikt op een gunstig tijdstip vergroot. U zult be grijpen, dat er vooral dit jaar, nu er voldoende regen valt, op de gemaaide percelen weer zeer spoedig voldoende gras aanwezig is. Het is wel nodig te vermelden, dat ook het feit, dat de dieren tot nu toe 's nachts worden op- gestald er aan meegewerkt heeft, dat een kleine oppervlakte grasland nodig was. De schapenproeven Plm. 30 jongere en oudere schapen- boeren hebben woensdag j.l. de scha- penproef bij de heer Jn. Huisman be zocht. We hebben daar van opgekeken, vooral van het feit, dat enkele bezoe kers van zeer ver kwamen. Dit bewijst wel, dat de schapenhouderij nog zeer veel belangstelling heeft. Het waren ook niet wat je noemt „vluchtige" bezoeken. Geruime tijd heeft men in clubjes staan discussiëren over het voor en tegen van het op de normale wijze van weiden en de ma nier, waarop het in de proef gebeurt. En de reacties? Het is zeker niet zo, dat deze ver uiteen liepen. Vrij algemeen was men van mening, dat de conditie van de proeflammeren iets minder is dan van de lammeren, die met de moederdieren normaal worden geweid en ook het normale portie krachtvoer krijgen. De dj Serieus en wetenschappelijk onderzoek NNP Herinnert U het zich nog van vorig jaar? De twee of drie weken, dat U er eens lekker helemaal uit was? De massale vlucht van Nederlanders naar zon en warmte van het lokkende Zui den. De fraaie folders van niet min- der-verleidelijke reisbureaux, waaruit men maar geen keuze kon maken. Het is nu weer zo ver. De vakantie is dich ter bij dan U denkt. Wie nu nog niet bezig is met zijn plannen, moet nu toch wel haast maken. En behoort U tot het veilige slag mensen, dat maanden van te voren alles tot in de puntjes regelt, dan wordt het tijd, dat U nog eens iets leest over het paradijsje waar U in de zomer naar toe gaat. Als Uw vakantiedatum nog niet vast staat, moet ons toch eerst een waar schuwing van het hart. Ieder jaar weer opnieuw dreigt ons land in de maanden juli en augustus te worden overspoeld door de golven toeristen De wegen zijn overbelast en de bekende recreatie centra niet minder. Precies hetzelfde geldt voor de grote toeristenlanden Duitsland, Oostenrijk en Italië. Terwijl de keuze van het tijdstip bij de meeste Nederlanders een variatie mogelijk maakt van begin juni tot half septem ber, gaat toch het aller grootste deel uitgerekent in die vier weken tussen half juli en half augustus. Vermijd zo veel mogelijk die drukke tijd. Men ge raakt als sardines opgesloten in het va kantieblikje en een belangrijk, de Ne derlander wel aansprekend nadeeP is nog, dat de prijzen in dit hoogseizoen hoger zijn, veel hoger, dan bijvoorbeeld in juni. Hoe de Nederlander zich in het alge meen bij het uitzoeken van zijn vakan- tiedoel gedraagt, is zeer serieus en we tenschappelijk onderzocht. De statistie ken leren, dat er steeds minder Neder landers zijn, die thuisblijven. In 1954 waren er onder iedere honderd vader landers vijftien, die helemaal geen va kantie hadden. 44 hadden wel vrije dagen, maar gingen niet de stad uit en 41 verlieten huis en haard. In 1960 waren deze percentages 12, 43 en 45. Het aantal vakantiegangers was dus toegenomen. En nog niet eens zo ge ring. Van mei tot en met september 1954 gingen 4,9 miljoen Nederlanders op vakantiereis, in dezelfde periode van 1960 al 5,87 miljoen. De trek over grenzen is met cijfers CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 29 mei a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn: 13.0014.00 uur; Oosterend: 14.00—15.00 uur; De Cocksdorp: 15.15— 16.00 uur; De Koog: 16.0016.30 uur. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 28 mei 0.03 en 12,13; 29 mei 0,42 en 12,48; 30 mei 1.18 en 13.28; 31 mei 2.09 en 14.28; 1 juip 3.18 en 15.44. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. HANDELSREGISTER Onder „Wijzigingen in het handels register" troffen wij in het blad „Han delsbelangen" van woensdag 22 mei o.m. aan: G. B. J. Snik, Texel, Den Burg, Molen straat 32. Brood-banketbakkersbedrijf. Vest. fil. adr. Texel, De Koog, Dorps straat 9. een vond het verschil wat groter dan de ander, maar overigens waren de conclusies tamelijk eensluidend Waar men het ook over eens was is het volgende. De dieren uit de proef- groep dit geldt zowel schapen als lammeren geven zeker niet de in druk, dat het weiden in stikstofrijk gras kwaad doet. Ze waren niet bij zonder „los" en in ieder geval voldoen de tierig. Diverse bezoekers maakten de opmerking, dat het van belang zou geweest zijn niet alleen de lammeren, maar ook de schapen te wegen, omdat de schapen uit de proefgroep naar hun oordeel in betere conditie waren dan die uit de „normale" groep. Dat ze meer „buik" hebben staat wel vast. Verder hoorden we een paar maal de mening verkondigen, dat de lammeren uit de proefgroep voor de weiderij meer waard zouden zijn, dan de lammeren, die hun conditie voor een deel te dan ken hebben aan krachtvoer. Bij ver koop als marktlam zou het voordeel echter aan de kant van de normaal ge houden lammeren liggen. Gaat men deze laatste lammeren echter weiden, dan zou de conditie in de eerste weken achteruit gaan en dit zou bij de proef lammeren niet het geval zijn. De meeste belangstelling ging uiter aard uit naar het verschil in kosten. We durven hierover nog geen positieve cij fers te geven. Zoals we een vorige maal reeds vertelden, liggen de kosten van de extra-stikstof beslist lager dan van het krachtvoer, maar hoe groot dit verschil precies is, weten we op dit moment nog niet. In dit verband herhalen we nogmaals het verzoek ons zoveel mogelijk gege vens te doen toekomen omtrent de kos ten van het krachtvoer, dat na het lammen aan schapen en lammeren wordt gegeven. Verder blijven we prijs stellen op bezoek van schapenhouders aan deze proef. U kunt dit op eigen gelegenheid doen, maar als U dit wenst, willen we graag aanwezig zijn. C. v. Gr. duidelijk aan te tonen. In 1954 ging nog 18 procent van de Nederlandse bevol king naar het buitenland, in 1960 al bijna een kwart. De belangstelling van hen, de in Nederland bleven, heeft zich in de afgelopen jaren ook meer gecon centreerd op speciale toeristengebie den. Daar is een heel simpele verkla ring voor. Het was vroeger min of meer gewoonte om bij familie op va kantie te gaan. Het was goedkoop en het haalde de familiebanden nog wat nauwer aan. Maar de laatste tijd schijnt de Nederlander wat meer te gaan ge voelen voor een onafhankelijker ver blijf in hotel of pension. De logiesper- centages bijvoorbeeld nauwkeurig berekend door het Centraal Bureau voor de Statistiek geven aan, dat in 1954 bijna 60 procent onderdak zocht bij familie, terwijl dit in 1960 nog slechts 47 procent was. De verschillen de vormen van kamperen bungolaw, tent, caravan hebben hiervan het meest geprofiteerd. Vooral het caravan- toerisme is in de afgelopen jaren sterk gegroeid. Natuurlijk is de duur van de vakan tie van grote invloed op het reisdoel. Als men gemiddeld veertien vrije dagen heeft, is het onmogelijk om een drie weekse reis te bestellen en heel onver standig een toer van twee weken te kiezen. In het laatste geval heeft men geen ogenblik de gelegenheid even tot rust te komen. Na afloop van het werk stapt men in de bus, die U bij wijze van spreken na veertien dagen in Uw zo merpakje weer bij de fabriek of het kantoor aflevert. Dat is ook niet je ware. De cijfers bewijzen, dat ook wat dit betreft de Nederlander nogal aan de nuchtere kant is. De duur van de vakantie buiten de woonplaats varieert nog wel naar inkomen en bevolkings groep. Arbeiders gaan gemiddeld acht- eneenhalve dag op reis, employé's met een inkomen beneden zeveneneenhalf- duizend gulden 9,9 dagen en employé's die meer verdienen 11,7 dagen. Zelf standigen die geen vakantietoeslag krijgen zijn meestal met minder te vreden. Een zelfstandige met een ge middeld inkomen, dat beneden de 7,5 duizend gulden per jaar ligt, gaat 8,2 dagen weg, als hij meer verdient is het tieneneenhalve dag. Deze cijfers zijn over het jaar 1960. Daarin zal sindsdien niet veel verandering zijn gekomen. (Wordt vervolgd) (Nadruk verboden). TEXELSE COURANT BEJAARDENTOCHT DEN BURG De vorige week hebben de bewoners van Den Burg geld gegeven voor een te houden tocht voor de ouden van dagen. Hoewel het op dit moment nog onbe kend is, hoeveel deze collecte opge bracht heeft, zijn we toch aan het orga niseren gegaan, in de hoop, dat de in komsten toereikend zullen zijn voor de gemaakte plannen. Deze keer zal de tocht een dorpen- tocht worden, en zal gehouden worden op zondag 9 juni. De dorpscommissie beseft heel goed, dat door de zondag een groep ouden bezwaarlijk aan de tocht kan deelnemen, maar de moeilijk heden op een werkdag zijn te groot, om dan voor zo'n grote groep een reisje te organiseren. Daarom is de zondag ge kozen, maarwe hebben het plan, voor hen die bezwaar hebben tegen de zondag, dezelfde tocht te herhalen op een dinsdagmiddag. Om nu aan de weet te komen, of er bezwaren bestaan, dient U, deelnemers, dat duidelijk aan te geven op het aan meldingsbriefje. Zie hiervoor de adver tentie! Voor alle deelnemers geldt dus, dat ze zich schriftelijk aanmelden, eventueel dus aangeven of er bezwaren zijn. Deze briefjes moeten uiterlijk 2 juni in het bezit zijn van de commissie. Aan de advertentie is een strookje toege voegd, dat ingevuld en uitgeknipt in gestuurd kan worden. De Dorpscommissie, p.a. Houtweg 2. G.D.S. DICHT BIJ KAMPIOENSCHAP Zaterdag 18 mei speelde GDS in de Jac. P. Thijsseschool tegen H.A.V. en de maandag daarna uit tegen H.A.V. en H.K.V. De thuiswedstrijd werd gewonnen met de set-standen 154 en 155. Over het geheel gezien een weinig interes sante match, waarin onze dames slech ter speelden dan we van ze gewend waren. Omdat H.A.V. met enkele in valsters in het veld was gekomen, werd de uitwedstrijd met gemengde gevoe lens tegemoet gezien. Het bleek echter mee te vallen, want de twee sets die nodig waren om H.A.V. te doen ver liezen, werden met 1015 en 315 gewonnen. Een lastige tegenstander vonden we wel in H.K.V. De eerste set werd met 1015 door de onzen gewonen. In de tweede set stonden we in een omme zien met 133 achter. GDS toonde nu wel, dat het door vreemde, luid schreeuwende supporters gemakkelijk uit concentratie kan worden gebracht. Zenuwachtig spel verkleinde de achter stand nog wei tot 1412, maar ten slotte zegevierde H.K.V. met 1512. Een set dus, die door zenuwen en slechte techniek van de GDS-dames terecht werd verloren. De derde beslissende set kon niet meer worden gespeeld, omdat anders de boot gemist zou worden. Deze wordt nu op maandag 27 mei, tegelijk met de wedstrijd R.H.B.S-G.D.S. gespeeld. Heeft GDS gisteravond één van beide gewonnen, dan is zij nu kampioen. ZONDER COMMENTAAR Volgens een Amerikaans medisch vakblad worden de meeste kinderen geboren tussen 2 en 5 uur des morgens. Tussen 4 en 7 uur 's middags komen er de minste kinderen ter wereld. ONDER DE POMP Hèèw jee ok öl hóórt over de rómp- slómp fón pepiere, die de knèchte fön de middenstónders hèèwwe in te vuile? Ninnet, hoe dót so? Ze hèèwwe sóówöt 'n hólleve dag werk om de werkbriefies in te vuile. Ze wille nou een sikkeretaresse hèèwwe! Wie moet dót óllemaól betale? t FEUILLETON door Henk van Heeswijk 7. HOOFDSTUK 3 De Hoge Veluwe trekt Na de zondag kwam er weer een drukke week voor Karei Welsenaar. Maandagsmorgens liet hij de rem con troleren en daar ging weer een uur mee heen. Zodat hij eerst over negenen Ede verliet. Hij stak de rivieren over en bezocht systematisch een aantal klanten in het zuiden. Maar woensdags middags kreeg hij er opeens genoeg van en toen hen om half drie bij een klant vandaan kwam met een flinke order, vond hij het welletjes en reed in snelle vaart naar huis. Doch in plaats van te stoppen, reed hij meteen door naar de Hoge Veluwe, betaalde zijn toegangsprijs en parkeerde een kwar tiertje later zijn wagen bij „De Kope ren Kop". Het restaurant was nu vol ler, doch het tafeltje bij de schouw was nog onbezet, zodat hij daaraan plaats nam. De beide meisjes waren druk en het duurde enige tijd, voor men hem ontdekte. Karei zag, dat ze elkaar met een blik van verstandhouding aanke-, ken en tenslotte kwam hetzelfde meisje weer naar hem toe. Zwijgend reikte ze hem het menu over en toen hij ook niets zei, begon ze, zonder hem aan te kijken; „Wat er niet op staat, kunnen wij niet leveren, meneer. Dat bespaart misschien een heleboel uitleg". Hij schoot in een lach en keek haar knikkend aan. „Ik mag dat wel, zus. Je ziet er nog leuker uit dan de vorige keer. Laten we vandaag maar eens be ginnen met een uitsmijter. En gelijk tijdig een kop koffie". „Eén uitsmijter ham en één koffie", herhaalde ze en liep weg, zonder hem nog met een blik te verwaardigen. Een verbazend knappe meid, dacht hij. De moeite waard om die eens uit haar tent te lokken. Ik ben nieuwsgie rig, hoe lang het zal duren. Terwijl zijn bestelling gereed ge maakt werd, rookte hij een sigaret, gaf intussen een knipoogje aan het andere meisje, dat hem vanuit haar hoekje zat te fixeren. Er kwam even een glimlach op haar gezicht, maar ze wendde het meteen af en keek met voorgewende belangstelling naar haar handen. De uitsmijter en de koffie werden gelijk gebracht en hij bewonderde haar handigheid. „Eet smakelijk, meneer". „Dank je, zus. Ik hoop, dat je het meent. Apropos, mijn aanbod blijft nog steeds van kracht. Ik ben vanavond ook tot je beschikking". Ze keek hem aan en treuzelde. Auto matisch veegde ze de rand van de tafel schoon en zei zacht: „U bent nogal een hardnekkig iemand, niet?" Hij knikte en nam een slok van de koffie. „Zo vasthoudend als een terrier. Leuke oorbellen heb je. Had je de vorige week niet". Met een'ruk kwam ze overeind. „Ziet u dat?" „Allicht. Ik ben vol bewondering voor je hele verschijning. Van je stijl volle pumps tot je keurige permanent. En voor alles, wat daar tussen zit. Nou, bloos maar niet, het is de volle waar heid, Mag ik je alsjeblieft bewonde ren?" Ze haalde diep adem en de blos op haar wangen werd nog breder. „Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt", begon ze. „Nou, dat is dan weer eens wat an ders. Als ik klaar ben met eten, vertel je me-maar, of je al een besluit hebt genomen". Ze slikte en negeerde dit laatste. „Ik dacht, dat u vertegenwoordiger was. Moot u niet werken vandaag?" „Prima. Een tien voor je geheugen, zus. Maar ik heb vandaag al weer ge noeg verdiend. En aangezien er tot op heden nog niemand is, die me mee helpt opmaken, doe ik het af en toe maar •kalmpjes aan, ehhoe zei je ook weer, dat je naam was?" „Ik heb mijn naam helemaal niet ge noemd!" Het kwam er verontwaardigd uit. „Wat gek. Ik dacht beslist, dat je col lega Jaantje tegen je zei". Er kwam iets van een lach op haar gezicht. „Jaantje...." herhaalde ze. „Weet u niets leukers?" „Nou, en of. Maar dan vanavond. Zullen we de proef eens op de som nemen?" Ze stond voor z'n tafel en speelde met DINSDAG 28 MEI 1963 haar servet. „U solliciteert met alle geweld naar een pak slaag". „Zo? En wie zal me dat toedienen?" „M'n verloofde natuurlijk". „Die zus!" Hij lachte breeduit, „Zal ik je eens wat vertellen? Als jij wer kelijk een verloofde hebt, dan is hij mesjokke, om je zo los te Jaten lopen. Maar enfin, lkat hem maar eens komen. Ik wed, dat we goede vrienden worden" Ze zuchtte. „Allemaal geleuter. Eet u nu maar, anders wordt alles koud". Het werd drukker en de beide meis jes hadden handenvol werk om ieder een aan het verlangde te helpen. Karei at met smaak en bestelde nog een kop koffie. Doch het meisje zette de con sumptie zwijgend voor hem neer en verdween onmiddellijk, zonder dat Ka- rel gelegenheid had om iets tegen haar te zeggen. En toen hij wilde afrekenen, kwam het andere meisje naar hem toe, lachte even en zei: „Dat is dan drie vijfentwintig inclusief alstublieft". Hij haalde zijn portefeuille voor de dag en keek de ander begrijpend aan. „Ik lig er zeker uit, he?" Het meisje boog zich naar heni toe en antwoordde zacht: „Ze wil u niet meer bedienen, meneer". Hij haalde twee biljetten van een rijksdaalder uit zijn zak en legde die op de tafel, terwijl hij er even naar keek. „Dat is niet aardig, he? Hoe zei je ook weer, dat ze heette?" Het meisje begreep hem onmiddellijk, keek even over haar schouders, maar haar collega stond met de rug naar het tweetal toe en had het druk met een bestelling noteren Karei speelde met de twee zilverbonnen. Toen schoof hij ze naar haar toe en keek haar vragend aan. „Christien, meneer. Maar we noemen haar Stien". Hij knipoogde even. „Jij bent iemand, om mee uit vissen te gaan". Onder tussen diepte hij nog een gulden uit zijn zak, legde die op de beide briefjes en vervolgde: „Hoe Iaat was ze ook al weer klaar, zei je?" Haar gezicht betrok, maar toen ze zijn smekende blik zag, fluisterde ze haastig: „Ze heeft deze week vroege dienst en dan is ze om vijf uur klaar Maar ze gaat door het poortje van de Hoef weg. Weet u dat? Dat is in Otterlo. Maar niet vanavond, hoor! Anders snapt ze het, dat u alles van mij weet. Wacht tot morgen. Nog liever tot over morgen". Hij schoof het geld definitief naar haar toe en knikte vriendelijk. „Je bent een reuzemeid, zus. Als het met Stien niet lukt, dan ligt het niet aan jou". Ze knipoogde nog eens en stak het geld bij zich. Meteen liep ze weer ver der. Dus Stien wil me niet meer bedienen. Zal je haar gezicht zien, als ze me morgen op wacht ziet staan bij dat poortje. Verroest, hoe heette die weg nu? O ja, Hoefweg. En het is in Otterlo Nou, dan rijden we voor de verandering eens naar Otterlo en zoe ken de Hoefweg op. Na een paar keer de weg gevraagd te hebben, bereikte hij een smal zand pad, met links en rechts struikgewas, dat de weidse naam van Hoefweg be zat. En terwijl hij er'langzaam inreed, bemerkte hij aan het eind, dat het pad doodliep op een hek van de Hoge Velu we. Even opzij zag hij een poortje, dat evenwel stevig op slot bleek te zitten. Het poortje mondde uit op een van de wegen van het landgoed (Wordt vervolgd) ANTI-WATERVERSPILLINGSACTIE In Nederland wordt een groot deel van het beschikbare leidingwater ver spild. Teneinde deze neiging zo veel mogelijk tegen te gaan organiseren de waterleidingbedrijven sedert enkele ja ren acties, waaraan radio en televisie ook meewerken. Begrijpelijk is het, dat men zoveel mogelijk de jeugd tracht te overtuigen om gepaste zuinigheid te betrachten bij het verbruik van het schijnbaar in onbeperkte hoeveelheden aanwezige water. Verschillende activi teiten in die richting zullen in vele gebieden van ons land worden gecon centreerd in de „waterleidingweek", die van 27 mei - 1 juni wordt gehouden. Speciaal voor de jeugd zal dit jaar een schoolwedstrijd worden gehouden, waarbij door de hogere klassen van de lagere scholen opstellen kunnen wor den gemaakt en de laagste klassen een plaat kunnen kleuren. Aantrekkelijke prijzen zijn voor de winnaars beschik baar gesteld. Naar schatting zullen bij deze actie meer dan 100.000 leerlingen worden betrokken, waaronder de Texelse scholieren. BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF 4. Het moge dan in Italië al heel gewoon zijn zoenen van dankbaarheid uit te delen, onze brigadier Piet was daar echter in het geheel niet op gesteld. Hij haalde prompt een smet teloos witte zakdoek uit zijn zak en begon zijn gelaat zorgvuldig te reinigen. „Bah! wat een rare manieren houdt die blokjas cr op na" mompelde hij. „Ongemanierd tot en met en des te erger, omdat zijn asem naar knoflook riekte! Als hij geen vreemdeling was en des wegen gast in onze stad, dan zou ik hem zeker bekeurd hebben!" Doch verder kwam onze poetsende en mop perende brigadier niet met zijn betoog, want juist op dat moment kwamen de eerste reizi gers naar buiten stromen langs het controle- hokje. De sneltrein uit het Oosten was ken nelijk aangekomen. Toen de twee Italianen dat zagen, zwaaiden ze nog één zo driftig met armen en benen en zo op het oog zou men zeggen, dat ze helemaal gek geworden waren. Met ware doodsverachting stortten ze zich te midden der naar buiten stromende massa mensen en net als konijnen, die een hol groe ven, baanden ze zich een weg tussen al die lichamen, koffers, dozen en pakken door. Bij wijlen werden ze bijna onder de voet gelopen, doch daar trokken ze zich geen zier van aan. En de hele situatie bleef in zoVerre onduide lijk, dat niemand begreep, wat die twee vu rige, zwartharige zuiderlingen nu eigenlijk wilden (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 3