Hf® Taxi 2525 goed boek f FILM-NIEUWS A 1 1 Bouwvergunningen Ford Taunus 15m chauffeur een woonhuis Staatsloterij ribben groot woon- en winkelhuis BESTEDING OPBRENGST MOTORRIJTUIGENBELASTING De provincie ontvangt jaarlijks een bedrag uit de opbrengst van de motor rijtuigenbelasting. Dit bedrag is be stemd voor de onderhoudsplichtigen van op het Tertiair Wegenplan Noord- Holland voorkomende wegen en van de daarin gelegen bruggen (w.o. duikers). Voor zover de gemeente Texel onder houdsplichtig is voor bedoelde wegen, werd de uitkering over 1961 vastgesteld op ƒ75.900,Hierop werd reeds, blij kens het zojuist verschenen Provin ciaal Blad 1963 no. 57, ƒ68.400— als voorschot uitgekeerd, zodat het nog uit te keren bedrag ƒ7.500,bedraagt. Het bedrag, dat voor de Gemeen schappelijke Polders over 1961 werd vastgesteld bedraagt ƒ1.900,Dit be drag moet nog uitgekeerd worden. Wij merken hierbij op, dat de ge meente onderhoudsplichtig is voor de wegen Den Burg-De Cocksdorp (Wil- helminalaan, Waaiderstraat, Witte Kruisweg, Kogerweg, Westerweg, Post weg, Dorpsstraat De Cocksdorp), Den Burg-Den Hoorn (Hoornderweg) en de weg Den Burg-De Waal-Oosterend. De Gemeenschappelijke Polders zijn onderhoudsplichtig voor de daarin voorkomende duikers. ULO-EXAMENS Woensdag j.l. deden de navolgende Texelaars met gunstig gevolg examen voor het MULO-diploma A: J. C. Duinker, E. S. Lap, J. M. Veen baas en T. S. Veenbaas. EVANGELISATIEAVOND Maandagavond a.s. te 8 uur wordt in het dorpshuis te Den Burg een evan gelisatieavond gehouden. Spreker is de heer A. Ramaker. DE EMMALAAN (Ingezonden) Geachte Redactie, Waarom moet er een gedeelte van de Emmalaan éénrichtingsverkeer worden? Dit is mijns inziens ook geen oplossing, want dan wordt er een gedeelte langs het S.V. Texel-veld gestuurd en dat is ook een akelig krap weggetje En de rest moet via Keesomlaan en Elemert naar de Hoornderweg of omgekeerd. Plan-Zuid is een schoolbuurt; daar kom je langs drie scholen, en de straten zijn zo ongelijk als de duinen. Je ram melt van een trekker af, al rij je nog zo zacht! Wethouder Roeper zei, dat eerst de bomen er uit moesten. Maar als die bomen er uit zijn, dan wordt de straat toch één meter breder, en als dan aan de andere kant een beperkt parkeer- strookje, bv. 25 meter lang, wordt ge maakt inplaats van de hele straatlengte. En kan de Autocentrale niet parke ren op het Schilderend, richting Oude- schild? Deze straat is veel breder. En als ze ook die hoek wat overzich telijker laten, dan zouden aan zeer veel weggebruikers, die in de regel om de bebouwde kom rijden, een dienst be wezen zijn. Bedankt voor het plaatsen van dit stukje, groetend, Cor Roeper, W 78, De Waal VOLLEYBAL-NIEUWS Wat de training betreft is er vakan tie tot september. Dit wil niet zeggen dat er geen volleybalactiviteiten gedu rende de vakantie zullen zijn Met ingang van dinsdag 9 juli zullen er weer wedstrijden worden gespeeld aan De Koog. Aanvang 7 uur. Plaats en tijd van vertrek van Den Burg, Stenen plaats, half 7. We rekenen op een goede opkomst! WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zondag 7 juli Aan de dijk, 15.00 uur. Viswedstrijd, georga niseerd door de visclub Texel. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 7 juli op om 4.28 uur en gaat onder om 21.01 uur; 10 juli op om 4.31 uur en onder om 20.59 uur Maan- 6 juli V.M.; 14 juli L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 5 juli 7.15 en 19.34; 6 juli 8.00 en 20.17; 7 juli 8 42 en 20.58; 8 juli 9.25 en 2140: 9 juli 10.09 en 22.21; 10 juli 10.53 en 23.01; 11 juli 11.34 en 23.38; 12 juli 12.10 en 13 juli 0.14 en 12.45. Laagwater valt gemiddeld 6 uur 15 min. na hoogwater. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoogwater. Operatie „Cabel Way" MIJNENVEGERS DOEN HUN WERK De laatste dagen worden we af en toe opgeschrikt door een daverende knal, die de ruiten soms doet rinkelen. De explosies zijn niet alleen op Texel, maar ook op de andere Waddeneilanden en zelfs tot diep in Groningen en Friesland hoorbaar. O.a. kwamen meldingen hier over binnen bij de Vliegbasis Leeuwar den. Aanvankelijk dacht men namelijk, dat het vliegtuigenwaren, die bij het doorbreken van de geluidsbarrière de knallen veroorzaakten. De explosies zijn echter niet van vliegtuigen afkomstig, maar van mijnen. Vierentwintig Engelse mijnenvegers, die tijdelijk in Den Hel der zijn gestationeerd, hebben de op dracht gehad een deel van de Noordzee te zuiveren van mijnen. Dit wordt ge daan in verband met de noodzakelijke aanleg van een aantal telefoonkabels van Denemarken en West-Duitsland naar Engeland. Om dit werk veilig te kunnen doen, is het zaak dat eerst alle daar nog aanwezige mijnen worden op geruimd. Het gehele project draagt de naam „Cabel Way" en duurt tot 19 juli a.s. Naar schatting zijn in het te bewer ken gedeelte van de Noordzee, dat be noorden de ET-route langs loopt, 14.000 magnetische mijnen gelegd, die nog lang niet allen onschadelijk zijn. De tijdens de laatste wereldoorlog in de Noordzee gelegde accoustische mijnen met mechanische ontsteking kunnen thans wel als onschadelijk worden be schouwd. Bij het vegen van de kabel- route gaat zo nu en dan een mijn de lucht in, waarvan de explosies mijlen ver te horen zijn. Niemand minder dan Freddy Quinn speelt de hoofdrol in de vrolijke mu ziekfilm „Freddy en de miljonair", die vrijdag- en zaterdagavond 8 uur en zondagmiddag 3 uur in het City-theater draait. Door omstandigheden komt Freddy terecht in het huis van de schatrijke miljonair John Stone op het eiland Ischia. Temidden van de rijkdom blijkt een lege sfeer te heersen. Hef „zoete" leven der rijken blijkt een werkelijkheid een voortdurende strijd tegen elementen, die het op het kapitaal van Stone hebben voorzien. Freddy echter weet tijdig maatregelen te tref fen. De charmante Edith speelt daar ook een grote rol bij. Alle leeftijden. „Pension Scholier" draait dinsdag, woensdag- en donderdagavond 8 uur. Een eigen bar en eigen jazzorkest is de droom van Peter Klapproth. Eigenlijk zou hij medicijnen moeten studeren, hij gaf echter de voorkeur aan muziek. Hij heeft echter 20 000 mark nodig om zijn ideaal te verwezenlijken. In een com plot met Erika probeert hij zijn eer zame oude oom, die bezitter is van een landgoed een crediet af te troggelen, onder het voorwendsel dat hij als jonge dokter nu zelf een sanatorium wil lei den. Oom wil zich daar eerst van over tuigen, voor hij met het geld op de proppen komt. Peter richt nu het pen sion „Scholier" in als sanatorium voor „lichte gevallen". Wat oom hier aan onzin en waanzinnige dingen beleeft is onvoorstelbaar.... Zelfs belandt oom in een dwangbuis, waarvan hij zich al leen vrij kan kopen met 20.000 mark! Alle leeftijden Een vrolijke en onbezorgde film is ook „Afspraakje in september", waarin de miljonair Robert Talbot de hoofdrol speelt. Elk jaar in september brengt hij een maand door in een villa bij Porto- fino, in gezelschap van het Italiaanse meisje Lisa Fellini. Onverwachts ver schijnt hij echter in juli, omdat zaken hem plotseling naar Europa dwingen te gaan. Hij belt haar op en hoewel haar positie als „meisje van de maand sep tember" ni&t ideaal is, kan ze geen nee zeggen tegen Talbot, hoewel een mogelijk huwelijk met de Engelsman Spencer hierdoor hevig in verdrukking komt. Zonder dat Talbot er iets van weet, exploiteert zijn huisbewaarder de villa gedurende 11 maanden als „Hotel La Dolce Vita" hetgeen hem heel wat oplevert. De plotselinge komst van de eigenaar verwekt de' grootste ontstel tenis. Enfin, U ziet het: weer een film waarin alles wat gek is, mogelijk blijkt. Voor onbezorgd lachen het ideale recept. Alle leeftijden. KLERCQ OOK UW TOPFORM-DEALER I In. teak f 498.50 l'n de wonfng van vandaag hóórt zo'n handig wandmeubel. Maar er zijn vele, vele merken met talloze combinatie mogelijkheden. Gun uzelf dus de kans op een ruime keus. BIJ Klercq'sWoninginrich ting! Verscheidenheid In stijl, In merken, In prijzen. Meer dan 100 toonkamersl U slaagtvast en zeker, bij Klercql DEN HELDER SPOORSTRAAT 30 KONINGSTRAAT 43-45 DONDERDAG DRAAIT TEXELFILM De voorbereidingen tot het regel matig vertonen van de film „Vertelsels over Texel" zijn intussen zover gevor derd, dat kan worden aangekondigd, dat de film elke week op donderdag avond in het City-theater zal draaien. Donderdag 11 juli a.s. zal de eerste voorstelling worden gegeven. De Ne derlandse en de Duitse uitvoering zul len né eljjaar worden vertoond. Te 20.00 uur de Nederlandse en te 21.30 uur de Duitse. Woensdag is in de projectiecabine van het City-theater een 16 mm. Bauer projector aangebracht. Het proef draaien heeft uitgewezen, dat een re gelmatige vertoning geen technische moeilijkheden zal behoeven op te le veren. De entreeprijs bedraagt 1,25. Voor kinderen tot 10 jaar 0,75. Voor groe pen bestaande uit minstens 20 personen, bedraagt de entreeprijs ƒ1,per per soon. De VW heeft de kaarten in voorverkoop. NIEUW VTB-SCHIP BEPROEFD (Vervolg van pagina 1) De „Fr. Balhuizen" werd gemaakt op de werf „Voorwaarts" van de heer Th. v.d. Belt te West-Graftdijk. Het schip meet 163 ton, afmetingen 31,50 x 4,40 x 1,90 meter. Het zal worden ingezet op de beurtdienst Texel-Alkmaar-Amster- dam v.v. De voortstuwing geschiedt door een 8-cylinder V-vorm M.A.N. dieselmotor van 150 pk. bij 1800 toeren p/m. Een hydraulische keerkoppeling met een reductie 1 4 staat in directe verbinding met de regulateur, zodat een aparte regulateur overbodig is. Het schip heeft een stalen hijstuig met 8 pk. Deutz dieselmotor, welke op een tus sendek is geplaatst. Op uitnodiging van de directie der VTB, de heren J. N. Bruin en D. Zui- dewind, maakte de heer Fr. Balhuizen, directeur van het Nederlands Binnen vaart Bureau en zijn echtgenote de proefvaart mee. Namens de NBB bood de heer Balhuizen de directie een vlag aan, waarop het embleem van het NBB (een stuurrad) staat afgebeeld. (Op foto voorpagina juist zichtbaar). Namens de Kon. Schippersvereniging „Schuttevaer" afd. Alkmaar, bood voor zitter H. Schot een „Schuttevaer"-vlag aan. Het schip bereikte tijdens de proef vaart een snelheid van ca. 19 km. per uur en werd tot volle tevredenheid van de directeie overgenomen. Na afloop bood de directie de geno digden welke de proeftocht meemaak ten een lunch aan in restaurant „Koe- kebier" te Alkmaar. De heer Balhuizen zei in zijn toe spraak tijdens de lunch o.a. dat hij ver heugd was zijn naam aan dit fraaie schip te mogen geven. Hij hoopte op niet te veel animositeit onder zijn vijf kleinzonen, die allen de naam Fr. Bal huizen dragen. Hij bood de heer Bruin een fraaie briefopener aan, zodat de broodzaag geen dienst meer hoeft te doen! De heer Zuidewind werd bedacht met een stel keurig uitgevoerde glaas jes, waaruit men in de regel geen melk drinkt. Aan mevr. Balhuizen werden door de directie bloemen aangeboden. De heer Bruin dankte de bouwer, de heer Th. van der Belt, voor de zorg aan het schip besteed en de aanwezi gen voor de attenties en betoonde be langstelling. Burgermeester en wethouders ver leenden aan de navolgende personen, ondernemingen en instellingen de daar bij omschreven bouwvergunningen: De heer M. S. Witte te De Cocksdorp, voor de uitbreiding van een landbouwschuur; de heer K. Lap te Den Hoorn, voor de verandering van een woonhuis in De Hemmer; mevr. N. van Leeuwen-Bruin te Oudeschild, voor de verandering van een woning aan de De Ruyterstraat; de heer C. Kooiman te Oudeschild, voor de verbetering van een woning en de plaatsing van een toilet en douche; de heer F. A. de Maesschalck te Eierland voor de aan leg van een douche; de heer J. v.d. Vis te Oosterend, voor de bouw van* een schuurtje, en de verandering van een woonhuis; de heer W. J. Eelman te Den Burg, voor de bouw van een schuur aan de Kadijksweg; de heer H. v.d. Ster, voor de bouw van een schuur aan de Hallerweg; mevr. H. M. Koorn-Ver- meulen te Den Burg, voor de bouw van een bollenschuur aan de Grensweg; de heer J. J. v.d. Voort te De Koog, voor de bouw van een bollenschuur in de P.H Polder. INVOER VEE In de maand juni werden op Texel 1 koe en 3 pinken ingevoerd. S.V. TEXEL A.s. zondag wordt een pupillentoer- nooi gehouden. Reeds om 10 uur wordt begonnen. Er wordt een flinke deel name verwacht. Ook Beverwijk is weer van de partij. We hopen dat het mooie weer blijft aanhouden. Voor ouders en andere voetballiefhebbers valt er veel te genieten. Een prettig en sportief toernooi toegewenst. HANDELSREGISTER In „Handelsbelangen" van 4 juli 1963 lezen wij onder „Wijzigingen in het handelsregister" Diversen Hotel „Californië", Texel, De Koog, K 83a. Pensionbedr. U. eig. E. Vlessing. Bedr. w.v.d. T. L. Scholte o.n. „Cali fornië". P. Boon, Texel, Den Hoorn, Klif 27. Aannemersbedr. Bedr o.a. G. Kikkert. VERTROKKEN PERSONEN Johanna Stark, van O 1 naar Barne- veld, Achterveld, Schoonderbekerweg 10; Jannetje Stark, van O 1 naar Bar- neveld, Achterveld, Schoonderbeker weg 10. Zondag 7 juli a.s. KAMPIOENSWEDSTRIJD SPORTVISSERSCLUB A.s. zondag om 14.30 uur zal de Sportvissersclub „Texel" haar kam pioenswedstrijd voor leden organiseren. Het evenement gaat plaatsvinden aan de de Oudeschilder dijk, noordelijk van de haven bij de „Hornt". Er valt nog weinig te zeggen over de kansen. Vorig jaar was het de heer Piet Vlaming, die met de kampioenseer ging strijken. Dat alle leden van de club aan de wedstrijd zullen deelnemen, staat nu reeds vast want de prijzen zijn de moeite waard. Echter ook zon der prijzen verloochent het ware sport- vissersbloed zich niet. Dat de heer C. J. Visman, De Cocks dorp, voor de kampioen een „Dam"- molen met een winkelwaarde van liefst ƒ75,beschikbaar heeft gesteld, doet waarschijnlijk menig 'nengelaarshart sneller kloppen! Voorts zijn door de club een tiental eveneens zeer waarde volle prijzen uitgeloofd. Aan deze wed strijd kan alleen worden deelgenomen door leden van de Texelse sportvissers club. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Eerw. heer H. Veldhuis De Cocksdorp 10 uur ds. Socsan Den Hoorn 10.00 uur ds. Oskamp contactdienst De Koog 9 00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur Eerw. heer Joh. K. A. Schreuder 10.30 u. Kinderkerk in de tent naast de kerk De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis, H. Avondmaal en dankzegging, maandcoll. kerkvoogdij Oudeschild 19.30 uur ds. Beerthuis H. Avondmaal GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19.30 uur Cand. A. Wessels van Schellingwoude Oosterend 10 uur ds. Van Leeuwen H. Avondmaal 19.30 uur ds. Van Leeuwen, H. Avondmaal en Nabetrachting GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur ds. G. Reyenga GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Van Bilderbeek De Koog 19.30 uur ds. Van Bilderbeek Oosterend 10 uur da. J. Oosters-Londo TEXELAARTJES Rijwielen te huur. S Keijzer, Oosterend. Nu aardbeien eten. Er zijn er volop op „de Veen" Denk ook om Uw diep vries. M. Huisman, tel. 2203 Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Te koop jonge kippen fHyline) 8 en 18 weken. Joh Daalder. Noorderbuurt telefoon 02223-259 Te koop een kinder- ledikantje met z g.a n matrasje en een rieten fiets mandje. P. Plaatsman, Hogereind 18, De Waal. Te koop gevraagd 3 ton hooi en een kuikalf 5 7 weken. A. N. Plaatsman, nabij Texla, tel. 2139 Biedt zich aan een werkster 2 k 3 dagen per week Brieven onder no. 500 van dit blad. Er gaat niets boven per fecte maatkleding. Daar voor Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom- kampstr. 8, Alkmaar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel. Dick, Carlo, Liesbeth, Angely en Marco hebben er een lief broertje bij gekregen. Ze noemen hem Robbie Bij het H. Doopsel ont ving hij de namen Robertus Johannes J. A. Witte-Bakker D. J. Witte De Ruyterstraat 66, Oudeschild, 3 juli 1963. De Heere verblijdde ons met de geboorte van een zoon Frans W. Stark A. Stark-Voorwinden Oosterend, Texel, 2 juli 1963, Oost O 1. Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van ons doch tertje en züsje Carla, die bij het H. Doopsel de namen ontving Caroline Maria Augusta J. M. de Grave-Smit C. A. de Grave Frank Paul Nelda 28 juni 1963, Westermient B 157b. Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Hendrik Bastiaan Wij noemen hem Bas. D. B. Tromp-Stuurman H. Tromp Martin, Jeanette, Peter, Johan De Cocksdorp, Texel, 2 juli 1963, Molenlaan 28. Tijdelijk: St. Lidwina- ziekenhuis Den Helder. Heden nam God plot seling tot Zich onze lieve man en vader Marinus Brouwer, echtgenoot van W. Brouwer-v.d. Weij in de ouderdom van 54 jaar. Gez. Ill 1 (Herv. bundel) W. Brouwer- v.d. Weij Tea Oosterend, Texel, 1 juli 1963, Nieuwstraat 5. De begrafenis heeft plaats gehad donder dag 4 juli te Ooster end, Texel. Heden nam de Here plotseling uit ons midden weg onze ge liefde Broer en Zwager Marinus Brouwer, in de leeftijd van 54 jaar. Namens de familie: Oosterend: M. Brouwer- Bakker IJmuiden; Joh. Brouwer C. Brouwer- Karsdorp Oosterend: G. Brouwer Jb. Brouwer M. Brouwer van Groningen P. Brouwer Oosterend, 1 juli 1963. Tot onze droefheid heeft de Here plotse ling uit onze familie kring tot Zich geno men onze geliefde Ome Rien, in de leeftijd van 54 jaar. Namens de familie: P. Brouwer A. C. Brouwer- Hooimeijer Jan Joost Rien en Geb Oosterend, 1 juli 1963. YVim Grisnigt en Melia Koning geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op don derdag 25 juli 1963, om 14 uur ten gemeente huize te Den Burg, Texel. 4 juli 1963. Warmoesstraat 7, Den Burg, Koningsweg O 13, Oos terend. Gelegenheid tot felicite ren: op de trouwdag van 16 - 17.30 uur in Hotel „De Lindeboom-Texel", Groeneplaats, Den Burg, Texel. Toekomstig adres: Plevierstraat 5, De Koog, Texel. Voor de overweldigende belangstelling, welke wij op onze huwelijksdag on dervonden, danken wij U allen heel hartelijk. M. Eelman-Kuiper K. Eelman Hoeve „Wiljo", O 174, 't Noorden, Texel. Voor de zeer vele blij ken van belangstelling bij ons huwelijk onder vonden, zeggen wjj. har telijk dank. C. J. Snikkenburg H. C. Snikkenburg- Bruin Amsterdam, juli 1963, Hobbemakade 61 Hl. Te koop of te huur luxe stenen gemeu bileerde bungalow voor 6 personen. Prachtig gelegen aan de bosrand, dicht bij zee en duin. A. Vos, le Bungalow K82. De Koog, Texel. TE KOOP Okh. 1957 mooi en in prima staat. Tel. 2994, Oudeschild Te koop gevraagd Hydrofoorinstallatie (waterpomp) Handgraaf, Eierland, telefoon 02225-262 Voor spoedige indiens - treding gevraagd voor vrachtwagen (bestel dienst op Texel) Schriftelijke sollicitaties worden voor 15 juli in gewacht. Coöp Aankoopvereniging „Texel" G A Waalderstr 53, Den Burg. Te huur gevraagd 1 oktober a s. per zomerwoning of gedeelte daarvan voor jong echtpaar zonder kirderen Adres te bevragen bureau van dit blad. Loten afhalen maandag 8 juli a.s Stechweij, Keesomlaan 3 Wij ontvingen een mooie partij 2x2-2x3-2x4-2x5-2x7 Vraagt de zeer voordelige prijs. Frans Zegel, tel 2719, Oudeschild. Breng Uw KLEURENFILM maandag of dinsdagochtend ter ontwikkeling U hebt Uw KLEURENFOTO'S dan nog dezelfde week in huis. Fotografeer eens in kleur! Boeiend! U kunt terecht al sinds meer dan 75 jaar bij foto LANGEVELD DE ROOY De Koog, Dorpsstraat 19, Den Burg, Parkstraat 10. Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend I Kapper Bakker. Tel. 203 TE HUUR op eerste stand in Den Burg. Adres bureau van dit blad. Autobedrijf A. Kievit Steeds voorradig Kidde slagroom apparaten en patronen FA. GEBR. SCHOORL, Waaiderstraat 30-35, Den Burg. Voor een LANGEVELD DE BOOU N.V.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2