I m u houten loods 3x9 lekkere braadkippen Zangliefhebbers „Rockets" Verhuisd Eet nu vis 't Vispaleis pand Cursus schapenteelt Hobaho-manden jonge boxer Hulpgeroep uit mast PLICHTSGETROUWE MARINIER BEGREEP BEVEL VERKEERD Dinsdagmiddag gebeurde het op het Amiibisch oefeiiKamp De Mok, dat na een oeiening één der mariniers op dracht kreeg zich „bij zijn maats op de Stuiidijk te vervoegenDe mannier was kennelijk nog maar kort op de Mok want hij wist niet, dat die Stuifdijk op het Schiereiland zélf ügt. Om zich heen kijkende ontwaardde hij echter aan de overkant van de Mokbaai de dijk bij de Ponthaven. Dat is natuurlijk de Stuitdijk, moet hij hebben gedacht en hij begaf zich te water in volle uitrus ting. Het werd een vermoeiende zwem partij, zó vermoeiend dat hij op korte afstand van het doel een meetpaal vast greep, er een stukje inklom en toen om hulp begon te roepen. Enkele TESO- mensen op het haventerrein hoorden het geschreeuw en roeiden met een klein bootje naar de hulpeloze militair om hem te redden. Inmiddels had men op de Mok ook de gevolgen van het misverstand bemerkt. Een snelboot kwam naar de ponthaven, waar de ma rinier werd overgenomen. Vandaag voor 't laatst DERDE PHILIPS SHOW VAN TECHNISCH BUREAU JAN AG TER Gisteren hebben we een bezoek ge bracht aan de show van Philips appa ratuur bijeengebracht door Technisch Bureau Jan Agter. Het is de derde keer, dat deze actieve iirma op een bijzonder aantrekkelijke wijze een flinke greep uit de nog steeds groeiende sortering van Philips uitstalt. Elk jaar ontdekken we in „Casino" weer enkele noviteiten, die dan de voornaamste aantrekkelijk heden van dit evehement vormen. Deze noviteiten zijn er nu ook weer. Niet slechts op radio- en tv-gebied, maar ook onder de grammofoons, de bandrecorders en niet te vergeten de huishoudelijke artikelen. Bij de pick ups vinden we er steeds meer die ge schikt zijn voor het weergeven van stereoplaten. De benodigde stereover- sterxer en luidsprekers zijn voor een betrekkelijk gering bedrag te krijgen. Slechts enkele honderden guldens kost een complete set, die op de show wordt gedemonstreerd Ook bandrekorders worden steeds meer op de markt ge bracht in stereo-uitvoering. De geluids kwaliteit is thans goed te noemen. Zelfs radio's gaat men geschikt maken voor de ontvangst van stereo-uitzen dingen. Jammer is het, dat stereo-uit zendingen nog in een experimenteel sta dium verkeren, waardoor men een der gelijk toestel moet kopen met het oog op een nabije toekomst. De vorm geving van radiotoestellen verandert weinig. Het enkele jaren geleden ge- introduceerde planomodel blijft zich uitstekend handhaven. Nieuw is een draagbaar transistortoestel geschikt voor FM-ontvangst. Philips heeft er een zo groot als een sigarettendoosje, compleet met antenne: het kleinste ter wereld! In de tv-stand worden de bezoekers ongemerkt begluurd door een tv-came- ra, die haar beeld naar drie toestellen leidt. Men kan zichzelf dus op het scherm zien. Wanneer U het beeld van Uw tv-apparaat wilt vergroten, kunt U een reusachtige glazen lens kopen, waardoor d<? oppervlakte met 50°/o toe neemt. Zelfbouwers kunnen ook op de show terecht. Naast de bekende Pionier bouw doos voor het zelf construeren van radio's, versterkers etc. bestaat nu de zg. EE constructiedoos, waarmee men diverse verschillende toestellen uit de zelfde onderdelen kan maken. Men hoeft er zelfs geen soldeerbout voor te gebruiken en zet met behulp van het schema een versterker, een elektronisch orgel, een intercom, een radio, een akoestisch relais of een regenwaarschu- wer in elkaar. Er wordt gewerkt met transistors en diodes, in het teken van deze tijd dus. Tenslotte willen we de keur van huis houdelijke artikelen noemen. Er be vindt zich een elektrische deken bij, maar ook droogkappen, stofzuigers en scheerapparaten, allen voorzien van de nieuwste snufjes. De collectie keuken- apparatuur blijft zich uitbreiden. Er zijn nu Philips koelkasten en wasmachines. Ook kleinere zaken als een op een scheerapparaat te bevestigen tondeuse en een elektrisch apparaat voor het slijpen van meessen en scharen zijn de moeite van het bekijken waard. Het kan vandaag nog! WELKOM THUIS In het nummer van 24 mei 1963 plaat sten wij een foto. waarop een aantal schapen staan afgebeeld, grazende op het gazon van het sanatorium Beatrix- oord te Groningen. De dieren behoor den toe aan de heer G. J. Bakker, Brink 8, te De Koog, die twee jaar in het sanatorium heeft doorgebracht en nu zover hersteld is dat hij weer naar huis mag. De heer Bakker heeft 't niet over zijn hart kunnen verkrijgen de schapen mee te nemen. Een aantal kinderen, dat zich met de verzorging had belast, was nl. aan de dieren zeer gehecht geraakt. Vanmiddag wordt de heer Bakker thuisverwacht. INSPECTEUR TUNTLER NEEMT AFSCHEID De inspecteur van de scheepvaart, hoofd van het vierde district, de heer C. M. Tuntler, zal tijdens een bijeen komst, wegens pensioengerechtigde leeftijd afscheid nemen van zijn relaties en zijn functie overdragen aan de heer M. T. J. Berlage. De heer Tuntler telde onder de kottervissers vele goede be kenden. De afscheidsreceptie zal wor den gehouden in hotel Royal", Kenne- merlaan te IJmuiden, van 3.30-4.30 uur. Jan Kooger gedupeerd MOTORBLOK VAN WEDSTRIJD MOTOR GESTOLEN Het gaat er op lijken, dat een of meer personen er op uit zijn de 20-jarige wedstrijdmotorrijder Jan Kooger een hak te zetten. In de nacht van maandag op dinsdag hebben onbekenden zich tcegang verschaft tot de werkplaats van zijn vader en hebben het motorblok van de motorfiets meegenomen. Intensieve naspeuringen van de politie hebben nog geen resultaat opgeleverd. Zoals bekend werd de motorfiets van Jan Kooger op zaterdagavond 20 sep tember gestolen, nadat deze was gepar keerd op particulier terrein in de We verstraat te Den Burg, De daders moe ten het kettingslot hebben verbroken en 't opvallende witgeschilderde wedstrijd voertuig hebben meegenomen. Toen Jan Kooger uit de bioscoop kwam en zijn motor wilde ophalen, bleek deze te zijn verdwenen. De poiitie werd onmid dellijk gewaarschuwd en een uitgebreid onderzoek werd begonnen. Aanvanke lijk leverde dit geen resultaat op, tot dat de complete motorfiets werd ge vonden in een sloot in polder Waal en Burg. De motor, die er door het lang durige verblijf in het slootwater niet op vooruitgegaan was, werd door Jan geheel uiteen genomen en gereinigd in de werkplaats van zijn vader te Oude- schild. Vooral het motorblok kreeg een goede beurt. De verschillende onder delen werden na reiniging in een em mer benzine gelegd Dinsdagochtend bleek de emmer met de onderdelen te zijn verdwenen. Intensief zoeken lever de niets op, zodat moet worden gecon cludeerd dat dezelfde dieven 's nachts via de achterdeur van de werkplaats zijn binnengeslopen en de emmer heb ben meegenomen. Een klant zei de emmer nog om - 6 uur 's avonds te heb ben gezien. Hopende op geluk dregde de politie dezelfde sloot af waar de complete motorfiets in had gelegen. Slechts een motorhelm werd opgehaald, die oor spronkelijk bij het voertuig behoorde •toen dit in Den Burg werd gestolen. Elk aanknopingspunt in deze raadsel achtige zaak ontbreekt nog. Vermoed wordt dat bepaalde lieden op deze wijze het uitkomen van Jan Kooger in wed strijden willen voorkomen. Of er sprake is van onsportieve rivaliteit of alleen afgunst is nog niet duidelijk. Jan Koo ger was vorig jaar Nederlands kam pioen in zijn klasse en maakte ook dit jaar een goede kans. Die kans zal waar schijnlijk verkeken zijn als de motor niet wordt teruggevonden. Daarmee zullen de dieven hun mogelijke doel hebben bereikt. VANDAAG EERSTE STEEN VOOR R.K. KLEUTERSCHOOL Pastoor Persoon zal hedenmorgen om 11 uur de eerste steen leggen van de reeds in aanbouw zijnde R.K. Kleuter school aan de Gasthuisstraat te Den Burg. VISSERS SLOEGEN OVER BOORD De heer C. Wonder beleefde de schrik van zijn leven, toen hij woensdagoch tend tijdens het vissen door een vieren de kabel werd gegrepen en onder wa ter getrokken. Toeschietende collega's redden de visserman van een wisse dood toen zij er in slaagden hem weer binnen boord te trekken. De heer Wonder is opvarende van de TX 19, maar assisteerde aan boord van een collega. De drenkeling vertoonde ver schillende verwondingen en klaagde over pijn. Later heeft hij zich in een ziekenhuis te IJmuiden onder dokters behandeling gesteld. Iets dergelijks was enkele uren tevoren de heer .F. Krijnen overkomen. Ook hij raakte door een vierende kabel te water en kon door de andere opvarenden worden gered. Beide ongelukken gebeurden nabij de Engelse kust. FILMNIEUW S De liefhebbers van een griezelfilm kunnen zaterdagavond in het City- Theater terecht, want daar draait de film „De bruiden van Dracula". Men moet sterke zenuwen hebben om het gehele verloop met open ogen te kun nen volgen, doch gezegd moet worden dat de griezelstaaltjes wat erg goedkoop zijn en zeker niet te vergelijken met de echte „suspence" uit Hitchcock films. Het gaat om de vampier, die door een jonge Franse lerares wordt bevrijd van zijn ketenen en daarna de omgeving terroriseert. De vampier kan zich handhaven door het bloed van mensen te drinken die hij 's nachts overrom peld. De slachtoffers komen daarna in een toestand van on-dood en hebben de bloeddorst van de vampier overgeno men. 's Nachts verlaten ze hun lijkkis ten om hun slachtoffers te zoeken. Slechts heilig water en een cricifix kun nen de macht van de vampier breken. Toegang boven veertien jaar. De geschiedenis van het weesje Heidi is overbekend door het boek van Jo hanna Spyn. De film „Heidi" is een voortreffelijk stuk werk dat vooral uit blinkt door een knappe fotografie. Het ontroerende en vaak komische verhaal maakt deze productie tot een der meest succesvolle Duitse films. De film draait zondagmiddag om 3 uur en is toegan kelijk voor alle leeftijden. Zondag- en maandagavond 8 uur een spannende detective „Ontvoering uit Boedapest" gebaseerd op de roman „The Secret Ways" dat de internationale spionnage tot onderwerp heeft. Mechael Reynolds is de Amerikaan, die opdracht krijgt de anti-communistische Hongaar Jansci achter het ijzeren gordijn van daan te halen. Na veel avontuur ljikt deze schijnbaar onmogelijke taak, maar er zijn dan heel wat doden gevallen. Toegang boven 14 jaar. VRIJSTELLING MILITAIRE DIENST VOOR BOUWVAKARBEIDERS De minister van defensie heeft on langs bekend gemaakt, na overleg met zijn ambtgenoot van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid ten behoeve van de woningbouw in Nederland in het jaar 1964 aan 1800 bouwvakarbeiders vrij stelling van militaire dienst te willen verlenen. Om voor deze vrijstelling in aanmer king te komen zal evenwel in ieder af zonderlijk geval aan de volgende crite ria moeten worden voldaan: a. De betrokkene dient voor de dienst plicht te zijn ingeschreven voor de lichting 1965 en reeds in het bezit te zijn van de mededeling dat hij voor militaire dienst is goedgekeurd. b. De ingeschrevene moet als bouwvak arbeider in de nieuwbouw van wo ningen in Nederland werkzaam zijn ten tijde van het indienen van de aanvraag om vrijstelling. Onder „bouwvakarbeider" wordt verstaan metselaar, voeger, betonwerker, be- tonvlechter, heier, opperman, stuca- door, steengaaswerker, tegelzetter, terrazowerker, timmerman, schilder, loodgieter en elektricien. c. De ingeschrevene dient in het bezit van een getuigschrift te zijn indien hij althans werkzaam is in een be roep waarvoor getuigschriften be staan (LTS, centrum, voor vakoplei ding voor volwassenen, leerlingen stelsel). d. De ingeschrevene moet een verkla ring van zijn werkgever overleggen, waaruit blijkt dat deze ingeschre vene bij voortduring in de nieuw bouw van woningen in Nederland werkzaam zal laten De vrijstelling dient door tussenkomst van de burgemeester te worden aange vraagd zodra bekend is dat de betrok kene voor militaire dienst is goedge keurd; er hoeft niet tot de inlijvings oproeping gewacht te worden. Als de aanvraag voor inwilliging vat baar is, zal vrijstelling voor twee jaar worden verleend mits de betrokkene die tijd in de bouw werkzaam blijft. Daarna kan nog twee maal voor een tijd van twee jaar vrijstelling worden verleend. Daarna zal de vrijstelling voorgoed worden verleend indien de betrokkene nog aan de verschillende voorwaarden voldoet Nadere inlichtin gen kunnen ten gemeentehuize worden verkregen. TEXELSE BOYS-NIEUWS Het programma voor zaterdag luidt als volgt: Tex. Boys b-De Koog, 4 uur; Cocksdorp-Tex. Boys a, 4 uur Zondag weer een thuiswedstrijd voor het eerste, nu tegen St. Boys, aanvang 2 uur. Vrijdagavond allemaal trainen en dan zondag met tempo er tegenaan. Succes Boys 2 en de junioren zijn vrij. Terreindienst A. Boogaard en H. van Sambeek. WEEKAGENDA YAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Vrijdag 11 oktober Den Burg, Casino, Philips Show Oudeschild, 't Skiltje, bazar Den Burg. Oranjeboom, vergadering van aan deelhouders TESO Zaterdag 12 oktober Den Burg. Eben Haczer, 3 uur, Huwelijks cursus, inleider ds. P. Oskamp. Oudeschild, 't Skiltje, bazar Zondag 13 oktober Den Burg, 2 uur. start puzzelrit MAB-club Maandag 14 oktober Den Burg. De Zwaan, Kath Arb. Vrouwenver. Spreekster mcj. Appeldoorn, diëtiste- Donderdag 17 oktober Den Burg, Ned Herv. Kerk, 8 uur, concert door het Nederlands Kamerorkest met solis tische medewerking van Szymon Goldberg en Piet Nijland. Vrijdag 18 oktober Den Burg, Eben Haèzer, Gemeente-avond N.H. Kerk. Ds. Visch spreekt over Bali. Den Burg, Landbouwhuishoudschool, Revue leerlingen Landbouwhuishoudschool. S.V.C.-NIEUWS Het 2de heeft de wedstrijd tegen WGW met 92 gewonnen dankzij de voorhoede, die goed op dreef was en de achterhoede, die met de halfspelers zorgden dat er geen gaten vielen. Na 10 min. maakt Gerrit 10, hierna een misverstand in de achterhoede: 11. Na die gelijkmaker begon het goed te lopén, vooral door sterk samenspelen. Gerrit scoorde nog 2x, Jan Saai 2x, Jan Reus 2x, J. Eelman lx en Henk lx. Hulde voor Piet, die een penalty keurig stopte. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Dc Cocksdorp 10 uur ds. Socsan Gezinsdienst. Extra collecte voor de zon dagsschool. Den Hoorn 10 uur ds Beerthuis Dc Koog 10 uur ds. Waardenburg Opcningsdienst van het winterwerk, met medewerking van het kerkkoor. De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Openingsdicnst van het winterwerk. Oosterend 10 uur ds. Oskamp, H. Avondmaal en dankzegging. Oudeschild 19.30 uur ds Beerthuis. H Avond maal, extra collecte Restauratiefonds. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. E. Brunsting van Baarn Oosterend 10 en 3 uur ds. Van Leeuwen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds Van Bilderbeek Oostcrend 11.15 uur ds. Van Bilderbeek Den Hoorn 19.30 uur ds. Van Bilderbeek KLERCQ OOK UW TOPFORM-DEALER I n ifci f425,— Het bergmeubel heeft zich in alle tijden weten te handhaven. Toch kent het vele vormen en uitvoeringen, dat blijkt In de meer dan 100 toonkamers bij Klercq's Woninginrichting. U vindt er bergmeubelen naar Ieders smaak en draagkracht. Kom ook eens kijken bij Klercq.u bent uitgenodigd! DEN HELDER SPOORSTRAAT 30 KONINGSTRAAT'43-45 TEXELAARTJES Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). We hebben weer een heleboel persilgeschenken in voorraadGym. Ver. Oosterend p/a J Daalder, Vliestraat 15, Ger de Jong of Rentenaar, Tel. 227 Ook stomerij en on zichtbaar stoppen, dus toch weer uw kleermaker Carel Schmidt, Boom kampstraat 8„ tel. 13615, Alkmaar. Elke week op Texel Gevraagd een kleine woning om te ruilen. Adres bureau van dit blad Te koop prima aard appelen 13 ct per kg. J. Vermuë. PH Polder H34 Prima aardappelen 16 ct per kg C Terpstra, Schil derend 2 i Te koop een sterke jongensfiets f35,— Schil derend 44 Te koop kinderfiets 8- 10 jaar. H A Witte, Kogerweg K 45 Parkieten ie koop. W v Leersum, Weverstraat8, Den Burg. Met grote vreugde en dank aan God geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Nico. Bij het H doopsel onLing hij de namen Nicolaas Pieter C C. E. de Graaf- v. Swinderen M. W. de Graaf Dokkum, 7 oktober 1963 A J. Woltersstraat 24 Met grote blijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van onze dochters en zusjes Carla en Coby Bij het H. Doopsel ont vingen zij de namen Cornelia Agatha Maria en jacoba Johanna Maria A C. Witte-Bakker G. I. Witte en kinderen Den Burg, Beatrixlaan 5 Texel, 8 oktober 1963 Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje Wiihelniina Elisabeth (Wilma) A. v.d. Vis H. v.d. Vis-de Ridder Peter en Corina Texel, 8 oktober 1963, Kotterstraat 2, Oosterend Walter Grabowski en Gerdy Lap geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrij dag 18 oktober 1963 om 3 uur ten Gemeentehuize te Den Burg. Rheinhausen, Höschenstr. 7, Deutschland, Den Hoorn, Klif 8, Texel. Receptie van 16.30 - 17.30 uur in „Happy Days" te Den Hoorn. Toekomstig adres: Dabringhausen, Mittelstr. 10, Deutschland. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor het medeleven tijdens de ziekte en bij het over lijden, en voor de belang stelling bij de rouwdienst en de teraardebestelling van onze lieve man, va der en grootvader Dirk Boerhorst. Fam. Boerhorst, „De Kamp", Texel. Henk Smit en Toos van Doorn hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van het voornemen el kaar het H. Sacrament van het huwelijk toe te dienen op donderdag, 31 oktober 1963 om 11.15 uur in de kerk van St. Joannes de Doper te Den Burg. Hierna zal tot hun in tentie een H. Mis wor den opgedragen. Noord-Haflei B 98, Texel Molenstraat 79, Den Burg, Texel. Gelegenheid tot felici teren: 13 oktober van 3.3D - 5.30 uur, Edison- straat 32, Amersfoort. Receptie op de trouwdag: van 3-5 uur in hotel „Bos en Duin". ioeKomstig adres: Molen straat 79, Den Burg. Bas van der Beek en Tineke de Roo geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking is bepaald op dinsdag 29 oktober 1963, des namiddags 1.30 uur ten gemeenteduize te Den Burg. De Cocksdorp C 58, De Cocksdorp C 21 3 oktober 1963. Receptie op de trouwdag van 4.00 - 5.30 uur m hotel „De Hoop" te De Cocksdorp. Toekomstig adres: Vuur- torenweg C 79, De Cocks dorp. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de grote belangstelling, die we bij ons huwelijk hebben ondervonden. G. de Ridder-Broekman C. J. de Ridder Postweg E 60b 1 Voor Uw blijken van deelneming, ontvangen bij het heengaan van onze lieve Vrouw, Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder G. Breen-Voorthuyzen zeggen wij U hartelijk dank. In het bijzonder Dokter Renout, Ds. Beerthuis en de zusters van het Witte Kruis voor hun goede zorgen aan de overledene en ons bewezen. Namen.1, de familie, P. Breen, „Brakenstein", okt. 1963, Oudeschild, Texel. Voor Uw blijk van be langstelling en friedeleven bij het overlijden van mijn lieve moeder A. van Wessem-Henkes, zeg ik U hartelijk dank. A. M. van Wessem Den Burg, oktober 1963. Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven na het over lijden van onze lieve man, vader, behuwd- en groot vader Jacob Cornelis Eelman Gz., betuigen wij U onze hartelijke dank. In het bijzonder Ds. Beerthuis voor de troost volle woorden en dragers en kleedoplegsters voor de correcte teraardebe stelling. T. Eelman-Daalder en familie Oost O 100, Texel. 7® KOOP C Kager, Wilhelminalaan 1 tel. 2484 Wij hebben nu voor f 3,— per kg. Kooger, Oosterend, Telefoon 02223-379 Zangvereniging „De Cocksdorp" is weer gestart Wij hopen data s maandag (oefenavond 8 uur) vele nieuwe leden welkom mo gen worden geheten Komt alstublieft Doe het echt. Het bestuur. Zondagavond beginnen de clubavonden weer. Ongehuwden vanaf 16 tot 30 jaar kunnen zich op geven als lid tol 30 nov. Kleine club 12-16 jaar, be gint zaterdag a s. P. Heerschap Burgerhoutstraat 13, Den Burg naar Garage Westend Vliestraat II, Oosterend, Telefoon 02223 396 Een zee van gezondheid. Nog steeds dikke geb. schol 1,25 per 50C gram. Verse vis kabeljauw filee 1,50 per 500 gram Groot pak diepvries 1,30 Doosje zure mosselen 0,90 Doosje zure haring 1,00 Kippen 1,75 per 500 gram Haantjes 2,00 p 500 gram Kippenpolet l,00p 250 gr. Onze winkel in de Koog is alleen vrijdags geopend En weet U dat wij alle dagen tot 7 uur geopend zijn. TE HUUR geschikt voor kantoor of winkelruimte D. Eelman, Dorpstraat 10, De Koog Tweede cursusavond 15 okt as. des avonds 8 uur in de Landbouwschool. Spr C van Groningen Onderwerp: nieuwe vor men van schapenhouden N.V. Hollands Bloembollenhuis Lisse. (gemerkt met witte zwaan) dienen uitsluitend voor vervoer van bollen naar de veiling of exporteurs. Als u nog manden in de schuur hebt staan en deze voor verzending niet meer nodig mocht hebben, ver zoeken wij u dit even op te willen geven aan ons mandendepot de VTB Wij komen ze dan bij U afhalen daar we de manden weer nodig hebben voor verzending van gladiolen en lelies. U voorkomt hiermee een mogelijk hoge rekening voor mandenhuur. GEVRAAGD: W Gieles, De Ruijterstr. 124, Oudeschild

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2