goed boek Oud-Leerlingen landbouwschool bespraken winterprogramma Vorige week vrijdag bespraken de leden van de vereniging van Oud-leerlin gen in de Landbouwschool hun winterprogramma. De heer C. P. Laan kon digde een tuinbouwcursus aan en zegde toe dat getracht zal worden een cur sus aardappelselectie te beginnen in januari. De cursus schapenteelt draait reeds sinds 8 oktober. De eerste avond van die cursus is inmiddels verzorgd door de heer S. Keijser Jbzn., die voor een gehoor van 28 cursisten sprak. De Kerstavond zal dit jaar worden gehouden op donderdag 19 december. Het pro gramma omvat een lezing met diavertoning en na de pauze een kerstverhaal door de heer Laan. De toneelavonden worden waarschijnlijk op zaterdag, 25 januari en zaterdag 1 februari gehouden. Tijdens de vergadering werden de prijzen uitgereikt van de ploegwed- strijd. Kampioen werd de heer J. v.d. Geest m de rubriek wentelploegen. De tweede prijs was voor J. van Heer waarden en de derde prijs ging naar C. Hin. In de rubriek rondgaande ploe gen ging de eerste prijs naar P. van Leeuwen, terwijl de tweede en derde prijs resp. door A. Koopman en F. Koorn in ontvangst werden genomen. Aan alle prijswinnaars werd een me daille van de vereniging van Oudleer lingen aangeboden benevens uit gereed schappen bestaande prijzen. De prijzen werden dit jaar beschikbaar gesteld door de fa. C. de Waard, fa. B. Paag- man en de Coöp. Aankoopvereniging Texel. De deelname aan de ploegwed- stnjden was dit jaar overigens teleur stellend. De heer Laan beloofde de volgende keer alles in het werk te zullen stellen om meer deelnemers aan te trekken. Aan het begin van de vergadering had de penningmeester helaas geen bij zonder gunstig financieel verslag kun nen voorlezen. De boeken werden in orde bevonden door de rekeningnazie- ners F. v.d. Star en H. Witte. Tijdens de bestuursverkiezing werd voor de af tredende vice-voorzitter J. v. Heer waarden, de heer M. Kuip gekozen. De plaats van de aftredende tweede secre taris W. Keijser, werd ingenomen door de heer G Jimmink. Het aldus gewij zigde bestuur van de vereniging ziet er aldus uit; J. Zuidewind, voorzitter, M. Kuip, vice-voorzitter, A Brans, secre taris, G. Jimmink, tweede secretaris, en G. Kuip, penningmeester. Tot reke- ningnazieners voor 1964 werden de he ren G. Bakker en W. Keijser benoemd DERDE ALGEMENE BEDRIJFSTELLING In de maand oktober wordt in geheel Nederland een bedrijfstelling gehouden. Doel van deze telling is, van alle be drijven een aantal gegevens te ver krijgen. Op grond van deze gegevens kan o.a. worden vastgesteld, hoeveel be drijfsvestigingen er in Nederland zijn, hoeveel personen daarin werkzaam zijn, welke soorten bedrijven kunnen worden onderscheiden, hoe de spreiding is van de bedrijfsvestigingen, enz. Verder kan een inzicht worden ver kregen in de structuur van het bedrijfs leven, b.v. hoeveel grote en kleine be drijven er in een bepaalde bedrijfstak zijn. De uitkomsten van een bedrijfstelling worden voor zeer uiteenlopende doel einden gebruikt door ondernemingen bijvoorbeeld ten behoeve van markt analyse door organisaties m het be drijfsleven, door overheidsinstanties (industrialisatie, werkgelegenheid) e.d. Van de telling zijn o m. uitgezonderd landbouw-, veeteelt-, tuinbouw- en bos bouwbedrijven, onderwijsinstellingen, kerken, advocaten en notarissen en ver enigingen. Per post is aan elke daarvoor in aan merking komende vestiging, waarvan het adres bekend is, een vragenlijst met toelichting gezonden. Het is de bedoe ling, dat het bedrijfshoofd de vragen lijst invult en daarna in de eveneens toegezonden retourenveloppe sluit. Deze retourenveloppe wordt door tel lers opgehaald in de periode van 21 oktober t/m 2 november. Het belang van deze bedrijfstelling is duidelijk. Waar bovendien iedereen, die met de resultaten hiervan in kennis komt, verplicht is tot geheimhouding, mag verwacht worden, dat alle bedrij ven hieraan medewerking zullen ver lenen. Dit is mogelijk door te zorgen, dat de enveloppe met de ingevulde vragenlijst vanaf 21 oktober a.s. gereed ligt en dat de teller niet tevergeefs behoeft te ko- FILMNIEUWS: In de naar het gelijknamige boek van Jan de Hartog gemaakte film „Gods Geuzen" („The Spiral Road") speelt de jonge Nederlandse arts Anton Drager (Rock Hudson) die naar Nederlands- Indië vertrekt, de hoofdrol. Zijn liefste wens wordt vervuld: hij mag werken bij dr. Brits Jansen (Burl Ives), een der oudste Nederlandse doctoren in de Oost, een specialist op het gebied van Leprabestrijding. Als hij met Dr Jan sen aan het werk is, komt Anton's ver loofde over en zij trouwen, zij het tegen de zin van Dr. Jansen. Er ontstaat on enigheid tussen de twee doctoren, die eerst wordt bijgelegd als Jansen een hulpexpeditie moet uitzenden om An ton te redden, die verdwaald is in de jungle door toedoen van de tovenaar medicijnman Boeroebi Juist op tijd weten ze de jonge dokter weer in het normale leven terug te brengen. De film draait zaterdag, zondag en maan dag om 8 uur en is toegankelijk voor personen boven 14 jaar. Vier ontsnapte moordenaars, mee dogenloze, wanhopige kerels, vallen het rustige stadje Paradise binnen en beheersen al spoedig het enige café ter plaatse, de Rosebud Saloon. Als ze daar wild en driest te keer zijn gegaan, liggen de lichamen van drie onschuldi- gen op de grond, terwijl de sheriff ster vende is. De boeven beroven de bank van 11200 dollar en nemen bovendien nog het meisje Helen Caldwell mee. Zo ligt de situatie in de film „Dodenrit", die zondagmiddag om 3 uur in het City theater is te zien. Het zou geen echte Wild-West zijn als niet de een of andere ijzersterke, knappe en vastberaden jon geman in deze toestand verandering brengt en als beloning het gestolen meisje mee mag nemen. Dat gebeurt allemaal, zij het ten koste van flink wat kogels en mensen. Indianen en post koetsen zijn er óók bij. Niet missen dus! (Boven 14 jaar). Woensdagavond draait „Forever Amber". Amber is een meisje dat aan vankelijk is voorbestemd om met een boerenknecht te trouwen, daarvan af ziet en uiteindelijk met de Engelse ko ning gaat flirten! Nee, geen lachfilm, maar een hoogst serieus liefdesverhaal, dat speelt in het oude Engeland en ge volgd mag worden door personen, ouder dan 18 jaar. FANCY-FAIR O.L. SCHOOL OUDESCHILD De fancy-fair ten bate van de school- kas van de o.l. school is een groot suc ces geworden. Er is ruim ƒ3000,bin nengekomen en het batig saldo zal ruim ƒ2000,bedragen. Er is door de ouders veel gebreid en getimmerd voor de diverse stands. De oudercommissie is daarvoor zeer erkentelijk, evenals voor de medewerking van allen, die zich de drie dagen van de fancy-fair beschikbaar hebben gesteld om de be zoekers van zoveel mogelijk geld te ontlasten ten bate van het goede doel. De textielstand en rad van avontuur waren het meest in trek, maar ook voor de bloemen was grote belangstelling. Een verloting zorgde eveneens voor verhoging van de inkomsten. Winnaar bij het schieten was de heer L. Vlas. Prijs een buks. Erwten raden: le pr. F. Kortenhoeven, Den Burg, 2e prijs Rienie Dootjes, Oudeschild; 3e pr. R. Kuiper, Ijsfabriek Naam raden van de pop. Ida Daalder. Aantal toeren raden van het kleed: le en 2q prijs mevr. F. Koopman uit De Waal; 3e prijs mevr. Boekei, Oudeschild. Grote verlo ting: le prijs wollen deken voor de heer D. Roeper uit de Dennen; 2e prijs, elek trische koffiemolen, D. Scholtanps te Oudeschild. Na afloop dankte de heer Visser allen, die hebben meegewerkt om deze bazar te doen slagen. KOTEX BOEKTE SUCCESSEN OP LANDELIJKE TENTOONSTELLING De Texelse kleindierensportvereni- ging „Kotex" heeft met haar inzendin gen op de eerste landelijke tentoonstel ling te Utrecht geen slecht figuur ge slagen De heer J. Kiljan jr. behaalde met zijn duiven Oud-Hollands blauw-zilver een le ZZG en een 3e ZZG. Ook de Duitse schoonheidspost duiven van de heer J. Barhorst deden het goed; le ZG. De heer K. de Porto liet ZG aantekenen voor een kleur dwergkonijn Marter Sepia. „Kotex*' maakt zich op voor de jaar lijkse tentoonstelling in „Casino", die over enkele weken wordt gehouden. Ter bestrijding van de hoge onkosten, zal weer een verloting worden gehou den. Het is de bedoeling dat enkele enthousiaste Kotex-mensen morgen even bij U langs komen. Natuurlijk stelt U hen niet teleur! REIZENDE BIBLIOTHEEK TE OUDESCHILD Vanavond start weer de reizende bibliotheek te Oudeschild. Om acht uur is het dorpshuis 't Skiltje voor dit doel geopend. BIJDRAGE VOOR VLUCHTELINGEN ACTIE OOK MOGELIJK VIA BANK Texelaars, die maandagavond niet in de gelegenheid zijn hun offervaardig heid te betonen jegens de bhksem- vluchtelingenactie, kunnen hun bijdrage storten op de Boerenleenbank ten name van het Mevr. De Koning-Hulpcomité. Zie verder artikel elders in dit blad. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders ver leenden aan de navolgende personen, ondernemingen en instellingen de daar bij omschreven bouwvergunningen: De heer G. Koorn te Den Burg, voor een verandering aan een woning in de Kogerstraat; de heer J. Maas, B 144 voor de verandering van een boerderij woning; de heer H. A. van der Meer te De Waal, voor een verandering aan een woning aan de Polderweg; de heer B. Kooger te Oost, voor de bouw van een kippenhok; de heer J. Drijver te Den Burg, voor de uitbreiding van een kan toorgebouw; de heer J. Nauta te Den Burg, voor een verandering aan zijn winkel in de Weverstraat; de heer de Bloois te De Cocksdorp, voor uit breiding van een woning C 34b; de heer P. de Bloois te De Cocksdorp, voor de bouw van een zomerwoning en garage aan de Postweg; de heer J. P. Eelman te De Koog, voor de uitbreiding van een winkelpand in de Dorpsstraat; heer J. de Waard te De Cocksdorp, voor een verandering aan een woonhuis; de heer L. Broere te Den Burg, voor uitbreiding van een woonhuis; de heer J. Zijm te Den Hoorn, voor de veran dering van een gevel, en mevr. C. Ma rinus-Reyse te De Cocksdorp, voor de verbouw van het theehuis „De Molen". TER OVERDENKING Niet zo lang geleden hadden we een gast uit Zuid-Afrika op bezoek. Een man die als geleerde en als politiek leider veel met het rassenprobleem te maken had en nog steeds heeft. In onze gesprekken bleek bovendien dat de gaven van zijn hart groot en rijk ont wikkeld waren. Een zeldzaam mens met een heel bijzonder karakter. Hij vertel de ons dat hij verschillende malen ge arresteerd was geweest en bij elkaar al vijf jaar in de gevangenis had gezeten zonder ooit te zijn veroordeeld. Hij sprak ook over zijn vele gekleurde volksgenoten, die door een eender lot getroffen waren of op het ogenblik nog in de cellen zaten. Een trieste en ont hullende rij van mannen en vrouwen, die onder de besten van dat land geteld moesten worden, en die toch allen ver volgd waren en werden om het recht van hun volk. Natuurlijk is zo'n verhaal met zijn vele persoonlijke kanten op zichzelf nog geen bewijs van de ware toestand in Zuid-Afrika. Om de feitelijke wet geving ten aanzien van de rassen te le ren kennen kan men beter terecht bij de in het Engels geschreven en aan de Vrije Universiteit verdedigde disser tatie van Dr. K. L. Roskam over Apart heid en Discriminatie. Daarin vindt men een wat dor maar vrij volledig overzicht van de wetten tot 1960. Ver der verschijnt in Nederland het tijd schrift Zuid-Afrika. dat het enige par ticuliere informatieblad over dit land vormt en een vrij volledig beeld van de situatie geeft, hoewel de stem van de Bantoes zelf nauwelijks gehoord wordt. Die moet men dus tussen de regels door beluisteren. En dan is er natuurlijk het bekende boek van Ds Buskes met de duidelijke titel „Zuid-Afrika's apartheidsbeleid onaanvaardbaar!" Ik noem deze zo verschillende publikaties omdat het te vaak voorkomt dat er ondeskundig en eenzijdig over het rassenprobleem Zuid-Afrika gesproken en geschreven wordt en daardoor de kern van de zaak, het principiële punt, niet voldoende aan de orde komt. En daar is niemand en niets mee gediend. Velen zullen over de nieuwsberichten gehoord hebben dat het Centrale Comi té van de Wereldraad van Kerken eind augustus van dit jaar met algemene stemmen een verklaring heeft aange nomen ter zake van radicale en ethni- sche spanningen in de wereld en daarbij ook speciaal over Zuid-Afrika heeft gesproken. In dit stuk, dat intussen als zoge naamd „officieel document" van de Verenigde Naties is geregistreerd wordt dit eigenlijke punt, deze kern van de zaak, als volgt onder-woorden gebracht: „Wij herhalen derhalve volle overtuiging wat door de Assem blee in 1954 gezegd werd, namelijk dat iedere vorm van segregatie om reden van ras, kleur of ethnische origine in strijd is met het Evangelie en onver enigbaar is met de duidelijke leer aan gaande de mens en met het wezen van de kerk van Christus. Waar en wanneer ook maar wij christenen dit loochenen, door onze activiteit of passiviteit, ver raden wij Christus en de gemeenschap die Zijn naam draagt". Zelf ben ik bij de discussie over deze verklaring in Rochester aanwezig ge weest en men kan er verzekerd van zijn dat een lichaam als de Wereldraad van Kerken niet lichtvaardig en niet zon der uitvoerige controle tot een uit drukkingswijze overgaat die praktisch gelijkstaat met excommunicatie. Dan moet de radicale toestand daar ten he mel schreien en dat doet ze bij wijze van spreken dan ook. Ter verduidelij king nog een citaat uit de verklaring „Het ernstige rassenconflict in de Republiek van Zuid-Afrika schreeuwt om een oplossing. De mogelijkheden voor onderling verkeer tussen de ras sengemeenschappen in de Republiek werden drastisch beperkt. Al deze ge meenschappen zijn de tragische slacht offers van toenemende onveiligheid en vrees. In de laatste jaren heeft de rege ring wetten uitgevaardigd die met hun duidelijk onderdrukkend karakter de grondslagen van persoonlijke vrijheid en veiligheid zelf wegnemen en de hele atmosfeer van het persoonlijk en so ciale leven aantasten" Dat deze aangehaalde zinnen op de koude feiten zijn gebaseerd, werd weer eens bewezen op zondag 2*2 september j.l. in de afscheidspreek van Ds. C F. B Naude, die om de aanvaarding van het directeurschap van Die Christelike In stituut van Suidelike Afrika en als om streden redacteur van Pro Veritate door zijn kerk, waar hij notabene zelf sy node-voorzitter van was, de rechten van een predikant werden ontzegd. Het hoeft wel geen betoog dat zowel Die Christelike Instituut als het blad Pro Veritate een van de regering afwijkend standpunt in het rassenconflict inne men. Dr. Verwoerd viel het Christelike Instituut zelfs aan vanwege „misbruik van onze religie om ons langs valse paden te leiden". Een fotocopie van de Afrikaanse tekst van genoemde preek en zijn eerste (Engelse) vertaling ligt voor me. De tekst is Hand 5 29: „men moet Gode meer gehoorzamen dan den men sen". En ik voel me gedrongen om op nieuw te citeren, mede om de man te eren die om deze zinnen grote verliezen en blijvend risico moest nemen. „Wie se Koninkrijk kom vir ons eerste: die Koninkrijk van God of die van ons volk? Wat is belangriker- dat ons by- mekaar sal staan (bedoeld is: als blan ken - G. H. W.) of dat ons almal by God kom testaan? En wat beteken by God staan anders as dat ons die Ko ningskap van Jesus Christus oor alle volke (dus ook oor ons volk) sal uitroep en verkondig ook wat ons ekume- niese en rasseverhoudinge betref? En wanneer ons as Kerk vrees of weier om dit met vrijmoedigheid te doen dan laat ons ons volk in die steek dan pleeg ons volksverraad!" De geregelde lezers van de Texelaars zullen wel begrijpen dat ik deze dingen niet toevallig ter overdenking aanbied vanuit het verre Genève. Ik wilde na melijk mijn vele vrienden uit de tijd van mijn predikantschap in Den Hoorn en tegelijk heel de bevolking van Texel er graag aan herinneren, dat er ondanks de in dit blad gepubliceerde mening van het tegendeel, wel degelijk een le vensgroot rassenconflict in Zuid-Afrika bestaat. Dat is natuurlijk ook allang bekend. Maar soms is het goed dit met enkele concrete gegevens te verduide lijken en te onderstrepen. Want ten slotte gaat het ons allen aan. Neutrali teit in deze diep menselijke zaak is uit den boze. De verklaring van de Wereldraad van Kerken richt zich dan ook tevens tot de christenen van buiten Zuid-Afrika. Aan de volgende en laatste aanhaling uit de verklaring zal ik verder niets toe voegen. Ieder moge er in geweten op reageren. „Christenen buiten de Repu bliek moeten werkzaam zijn om de wereldopinie voor te lichten en de an dere landen en regeringen met nadruk op hun verantwoordelijkheid te Wijzen tegenover deze grote crisis. Het najagen door regeringen van nationale eigen belangen in hun betrekkingen met Zuid-Afrika, speciaal in de economische sfeer, kan de verwerkelijking van de rassengelijkheid in dit land sterk ver tragen. Alle christenen moeten alles in het werk stellen om hun zorg voor de slachtoffers van de discriminatie te to nen en de noden van de vluchtelingen uit de Republiek te lenigen". G. H. Wolfensberger. BUSDIENSTEN NAAR EN VAN DEN IIOORN WEER NORMAAL Daar de reparaties aan de Hoornder- weg inmiddels ten einde zijn, worden de TESO-busdiensten weer volgens de dienstregeling uitgevoerd. KLAVERJASCLUB „HET CENTRUM Om verschillende redenen zal de clubavond voortaan op maandag zijn dus niet langer op woensdag. Op deze clubavonden speelt men twee com petitiepartijen Nieuwe leden blijven welkom! IETS OVER DE WERELDSPAARDAG Evenals vorige jaren doen de Nuts- spaarbanken weer mee aan de Wereld- spaardag. Deze dag is uitgegroeid tot Wereldspaarbankweek en wordt gehou den van 28 oktober t/m 1 november (Zie advertentie). Dit komt door de op sommige plaatsen aangroeiende stroom van inleggers, die op één dag niet meer te verwerken zijn. Ten plattelande stelt men de veraf- wonende hiermede in de gelegenheid om in deze week een inleg te doen. Wat de betekenis van deze dag is, is in artikelen in de voorgaande jaren reeds beschreven. Waarschijnlijk zullen de inlagen zo groot zijn, dat het ge zamenlijke kapitaal van de Nutsspaar- banken de 40 miljoen zullen passeren. Zoals gebruikelijk krijgt iedere spaarder een prachtige kalender, ter wijl de nieuwe spaarders een zakagenda cadeau krijgen. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 10 tot en met 16 oktober 1963 Geboren: Nkoiaas Johannes Jozef, zv. Hendrik Barhorst en Elisabeth Maria op den Kelder; Jan Cornells, zv. Cor nells Gerrit Donia en Catharina Maria Geertruida Vogelzang; Jansje Tynke, dv. Dirk Jan Froentjes en Helena Adriana de Jong; Agnes Johanna, dv. Dirk Janssen en Johanna Catharina van Esch. Ondertrouwd: Johan Saalmink en Trijntje Eelman; Jacob Sieds Vlaming en Alida Keijser. DE VAKANTIEPERIODES IN 1964 Een dezer dagen ontvingen wij de voor 1964 vastgestelde vakantie-perio des voor Nederland en Duitsland. Ook dit jaar voor Nederland weer geen va kantiespreiding, want de periode, waarin de bouwvakarbeiders met va kantie gaan is: 18 juli tot 1 augustus. Voor Duitsland zijn de vakanties als volgt vastgesteld: Schleswig-Holstein 2 juli-12 augustus Niedersachsen 2 juli-12 augustus Hamburg 6 juli-15 augustus Bremen 8 juli-18 augustus Hessen 8 juli-18 augustus Berlin 15 juli-25 augustus Rheinland-Pfalz 15 juli-25 augustus Bayern 22 juli-7 september Saarland 23 juli-2 september Baden-W ürttemberg 27 juli-5 september Nordrhein-Westfalen 29 juli-8 september Zoals U ziet is het Ruhrgebied weer aangewezen op de periode van eind juli tot begin september. T.o.v. het vorige jaar is er een verschuiving van 1 week. Hamburg en Bremen hebben, evenals vorig jaar, in het begin van juli vakan tie, hetgeen met ongunstig ligt. Uit dit gebied komen van jaar tot jaar meer gasten naar Texel. GESLAAGD Te Den Haag slaagde voor het exa men stuurman Kleine Handelsvoart, de heer H. Jongedijk te Oudeschild. Hij volgde een schriftelijke ASSO-cursus. INGEKOMEN PERSONEN Maarten Boon, van Haarlem, Rijks straatweg 123 naar De Cocksdorp, Kik ker tstraat 88; Willem Ham, van Enk huizen, Snouck van Loosenpark 8 naar Burgerhoutstraat 7a, Den Burg; Anna J. A de Porto, van Den Helder, Java- straat 167 naar De Waal, Polderweg 19; Jacob W. Witte, van Beverwijk, Romer- kerk weg 2 naar W 21; Gesina H. Koorn, van Alkmaar, Wilhelminalaan 11, naar Den Burg, Schilderend 115; Bouwina S. Koerts ev. Meppelink, van Groningen, Martinikerkhof 2 naar Oosterend, Koe- tebuurt 6; Peter J. M. Witte, van Wage- ningen, Pr. Irenestraat 20 naar E 120f; Jenneke van Dam, van Jutphaas, Julia- nastraat 28 naar Den Burg, Gasthuis- str. 21; Jacob Douma en gezin, van Leeuwarden, 2e Koestraat 13 naar C 45 i; Gerardus Marinus en gezin, van Amsterdam, 3e Oosterparkstraat 60 II, naar C 35; Jacob Dijker, van Doorn, Kampdw.weg 7 naar Den Burg, War- moesstr. 58, Hendrika van der Poll, van Amsterdam, Pr. Hendriklaan 25hs naar Den Burg, Gasthuisstraat 21; Hendrik S. Zandstra, van Laren NH St. Janstr. 60, naar De Koog, Boodtlaan 1; Vrouke Dekker, van Utrecht, Coornhertstr. 71 bis naar Oudeschild. van Neckstr 3; Ike A. Helmhout, van Leeuwarden, Achter de Hoven 78 naar Den Burg, Gasthuisstraat 21 PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Dc Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Dankdienst voor de oogst, Oogstcollecte Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp, kontaktdienst De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg Bediening H Doop De Waal 10 uur ds Waardenburg Gezinsoogstdankdienst Oosterend 10 uur ds. Beerthuis. gezinsdienst, Extra collecte Kerk en Wereld Oudeschild 11.15 uur ds Froentjes GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 u. Ecrw heer A. J. Timmers Oosterend 10 en 3 uur ds. Van Leeuwen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbcek De Koog 19 30 uur ds. Van Bilderbeek Zusterkringcn: Dinsdag 22 oktober te Den Burg en woensdag 23 oktober te Oudeschild. Voor eeo LANGEVELD DE BOOU N V TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,25 meer. Ook stomerij en on zichtbaar stoppen, dus toch weer uw kleermaker Carel Schmidt, Boom kampstraat 8„ tel. 13615, Alkmaar. Elke week op Texel Te koop een lerenjas H. v d Vis, P.H Polder Beste biggen te koop. W. Jimmink, Bargen W 49 De Waai, Texel. Gevraagd kleine woning om te ruilen in Den Burg Adres bureau van dit blad Bruin waterdicht doek, voor elk doel en gewenste grootte. Zadelmakerij Waalderstraat. Te koop ki ppeninvertaris w.o. iroogvoerbakken inh. 60 kg, kuikens- en kippen- drinkemmers, w o. 1 auto matisch, hennenvoerbakjes hennen- en kippenlatten- roosters, kloklegnesten, alles in prima staat. Koorn, Walenburg, tetef. 02228-327 Vermist Lappen-poes Elias, lulianastraat. Te koop 20 jonge kippen D. S Boon, Strijbosstr 3, De Koog. Te koopaangeb, z.g a.n. dames lerenjas mt 44 46 D. S. Boon, Strijbosstr. 3, De Koog Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, teL 2285 Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). We hebben weer een heleboel persilgeschenken in voorraad I Gym. Ver Oosterend p/a Daalder, Vliestraat 15, Ger de Jong of Rentenaar, Tel 227 Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Agnes Johanna J C |anssen-van Esch D Janssen Gerrit Adriaan Catharina Wilhelmina Anna Paulina Texel, 16 oktober 1963 De Ruijterstraat 103, Oudeschild. Arie Haker en Hennie Baaiman geven U, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op 23 oktober a.s. des middags om 3 uur in het stadhuis te Gouda. Texel, oktober 1963 Heemskerckstraat 40 Gouda, Colijnstraat 11 Receptie van 4-530 uur, Colijnstraat II te Gouda Toekomstig adres: Heemskerckslaat 15, Texel, Oudeschild. Met grote blijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Margreeth Andrea A Kalf E Kalf Kuiper Zaandam, 12 oktober 1963 C. van Wessemstr 55 Op 19 oktober hopen on ze lieve ouders en groot ouders P. J. Bugel G. Bugel-Zoer hun 40 jarig huwelijks jubileum te vieren. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren „De Klimop", De Koog van 3 00 tot 4.30 uur. VVVV-VVVV Voor de zeer vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze lieve moeder Fenna Louwman-Cuperi zeggen wij allen hartelijk dank, vooral ook aan de dragers en de zusters van het Witte Kruis en verder allen die tijdens haar ziekte van hun belangstelling blijk gaven Namens de familie L. van 't Noordende- Louwman De Cocksdorp, okt. 1963 Voor de vele blijken van belangstelling betoond, bij ons 25 jarig huwelijksfeest zeggen wij u allen onze hartelijke dank; R Ran A. M. Ran-Keyzer Schilderend, Den Buig

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2