Timmerlieden 4,95 5,25 7,40 9,75 0,85 Filmmiddag WELGRO Nylon onderjurken Damesmutsen Gelderse rookworst gevraagd Bouwbedrijf Gebr Bruin Texelse Bestuurdersbond vrachtwagenvervoer Dros' Smederij Viermaal J en Janus Langeveld De Rooij Nylon tricot overhemden EXTRA Supermarkt WINST hoeden, mutsen, sjaals en handschoenen D. v. Sambeek-Schrama met extra voordelige koopjes! Voor banket en speculaas Schulte's banketbakkerij Hoofdfilm „Ezeltje Bim" „Geschenk van de kinderboekenweek" Gun uw kind een goed boek WARENHUIS brengt originele Italiaanse zo mooi zo goedkoop UNIEK! Herencamisole slip Kindermalllots 3,95 tm 13,50 3,00 16,95 Appelmoes Bruine bonen 0,79 Soepgroente 0,39 Tomatenpuree 0,42 Speculaas 0,89 Droptoffees 0,39 Vanillewafels 0,37 Pindarotsjes 0,35 Koffiemelk 1 literfles 1,25 Jam 0,67 Pekelvlees 0,63 Pindakaas 0,69 Berl. leverw. 0,46 Appelstroop 0,63 Boerenmetw. 0,39 Afdeling Huishoudelijke artikelen Plasticemmer 0,70 Beslagkom 2,75 Ronde 0,85 Koekblik 1,25 afwasbak Fluitketel 2,50 Droogrek 2,40 Pan allum. 3,75 Droogrek 4,75 UNIC het goede goedkoper Voorkeur voor regeling in der minne, maar; ONTEIGENING WELLICHT NOODZAKELIJK De Texelse raadsleden hebben van B. en W. bij de agenda van de komende vergadering (op 29 oktober a.s.) onder meer twee toelichtende brieven ont vangen, die zich bezighouden met het uitermate onaangename terrein van de onteigening. De eerste brief betreft een drietal eigendommen aan de Groeneplaats, en wel het huis van de heer W. Vlas, ven kel en erf van Textielhuis Zegel en huis en erf in gebruik bij Kapper P. Uit geest. De brief luidt als volgt: „Het bij Uw besluit van 15 maart 1957, nr. 25B vastgestelde en thans nog geldende Uitbreidingsplan-in-onderde- len voor Den Burg beoogt, voor wat de Groeneplaats te Den Burg betreft, een aanzienlijke wijziging te brengen in het huidige straatbeeld. Zo zal, gelijk Uw college reeds be kend is, achter de bestaande bebouwing langs de oostzijde van het plein, bekend als het Raaksje, het nieuwe raadhuis verrijzen. Dientengevolge zal deze be bouwing moeten verdwijnen om de noodzakelijke ruimte vóór het raadhuis te scheppen. Tevens zal deze amovering de mogelijkheden scheppen voor een reconstructie van het plein, welke door de toegenomen intensiteit van het ver keer bijzonder urgent is geworden. Teneinde tot realisering van dit plangedeelte te kunnen overgaan, dient de gemeente derhalve de beschikking te verkrijgen over de percelen en de daar op staande bebouwing langs het Raaks je. De hiertoe aangewende pogingen, welke in het afgelopen jaar met kracht zijn voortgezet, hebben er toe geleid, dat thans het merendeel van gemelde percelen in gemeentelijk bezit is over gegaan. Met de eigenaren van de reste rende percelen zijn reeds en worden nog onderhandelingen geVoerd, maar met hen kon nog geen definitieve over eenstemming worden bereikt. Uiteraard kan in dit stadium niet met zekerheid worden gesteld, dat een dergelijke overeenstemming ook inder daad bereikt zal worden, al is zulks in enige gevallen zeer wel te verwachten. Met het indienen van een voorstel tot voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van deze percelen wil len wij dan ook zeker niet de indruk wekken, dat de betreffende onderhan delingen zijn vastgelopen en weinig perspectief bieden voor het bereiken van een minnelijke overeenkomst Ook betekent dit voorstel niet, dat ons standpunt van onteigening zich zou hebben gewijzigd. Integendeel, wij wa ren en zijn ook nu nog voorstanders van aankopen in der minne en zien de onteigeningsprocedure slechts als een uiterste middel om de uitvoering van de in het belang der gemeenschap vast gestelde plannen veilig te stellen. Wij kunnen U dan ook de verzekering ge ven, dat wij onze pogingen om op een redelijke basis en in der minne de on derhavige percelen te verwerven, to het uiterste zullen voortzetten. Ten aanzien van het onderhavige plan kan gesteld worden dat de huidige stand van zaken bij de voorbereiding voor de bouw van het nieuwe raadhuis dwingen tot enige spoed bij de verwer ving van de benodigde gronden. Recen te besprekingen betreffende de raad huisplannen geven namelijk reden tot enig voorzichtig optimisme ten aanzien van de kans van slagen van de plannen en van de termijn, waarop tot uitvoe ring hiervan kan worden overgegaan. Mede met het oog op de bijzonder lang durige procedure, die voor onteigenin gen is voorgeschreven, menen wij daar om niet langer te mogen wachten met het indienen van een voorstel tot voor lopige goedkeuring van het onderha vige onteigeningsplan." Met betrekking tot het onteigenings plan van een aantal terreinen achter de Wilhelminalaan te Den Burg merken B. en W. op: Hiebij bieden wij U ter voorlopige goedkeuring aan een drietal uitgewerk te plannen tot onteigening in het be lang van de volkshuisvesting van per celen grond, gelegen te Den Burg. De term: volkshuisvesting dient hier niet verward te worden met: huisves ting, aangezien de in de plannen begre pen gronden, hoewel voor een belang rijk gedeelte bestemd voor wegaanleg en woningbouw, o.a ook bestemmingen als: „openbare of bijzondere gebouwen en bijbehorende terreinen", „parkeer terrein", „garages", „sport en speelter rein" en „handel en nijverheid" hebben verkregen. Niettemin dienen twee van deze bestemmingen als veruit de be langrijkste te worden beschouwd. De eerste hiervan is natuurlijk de woningbouw. De toename van de be volking en de, door de ontruiming van het bungalowcomplex de Vogelmient te De Koog versterkte, migratie naar Den Burg als centrum van het eiland heb ben de vraag naar bouwgrond in die plaats bijzonder doen toenemen. Deze vraag werd tot op heden enigszins ge temperd door de moeilijkheden bij de woningbouw in verband met het ver krijgen van rijksgoedkeuringen, maar nu, blijkens de jongste regeringsverkla ring, aan de woningbouw de hoogste urgentie zal worden toegekend, dient er rekening mede te worden gehouden, dat de vraag naar bouwterrein in de komende jaren sterk zal stijgen. Hier staat tegenover, dat het aantal beschikbare bouwterreinen voor vrij staande particuliere woningen te Den Burg op dit ogenblik zeer gering is. terwijl het aantal bouwterreinen, ge schikt voor complexbouw, na uitvoe ring van de thans goedgekeurde bouw plannen tot nul is gedaald. Dat U eerst thans een voorstel tot onteigening van de benodigde gronden wordt aangeboden vloeit voort uit ons, aan Uw college reeds bij vorige ont eigeningsplannen uiteengezette, stand punt, dat eerst pogingen in het werk dienen te worden gesteld om de gron den aan te kopen, aangezien aankoop naar onze mening verre de voorkeur verdient boven onteigening. Bij een vrij groot aantal percelen grond, voorname lijk gelegen achter de Wilhelminalaan is dat ook gelukt, maar deze percelen zijn zodanig gelegen, dat het uitbrei dingsplan ter plaatse toch niet kan worden gerealiseerd Pogingen om de resterende gronden door aankoop te verwerven zijn tot op heden echter mislukt, ondanks hiertoe aangewende pogingen, o.a. door Dr. Ir. M. J. Boe- rendonk, de door ons ingeschakelde deskundige bij deze onderhandelingen. Deze gang van zaken heeft thans tot gevolg, dat de onteigeningsprocedure wordt aangevangen op het tijdstip, waarop de beschikbare oppervlakte bouwterrein nauwelijks meer van enige betekenis is en de te verwachten toe wijzingen voor woningbouw niet zullen kunnen worden gerealiseerd te Den Burg, waar de woningbehoefte het grootst is. De onderhandelingen tot aankoop zullen echter worden voortgezet en wij blijven dan ook hopen, dat omtrent al thans een gedeelte van de te onteige nen gronden alsnog een minnelijke overeenkomst zal worden bereikt. Deze gang van zaken heeft ons echter tot de conclusie gebracht, dat, onder handhaving van ons standpunt ten aan zien van deze materie, in het vervolg niettemin op een aanmerkelijk vroeger tijdstip de benodigde gronden in een onteigeningsplan zullen dienen te wor den opgenomen dan thans het geval is. De voorbereidingen hiervoor worden reeds getroffen, zodat U binnen afzien bare tijd nieuwe voorstellen terzake van onteigening zult kunnen verwachten. Terugkomende op de aspecten van de onderhavige plannen willen wij U nog wijzen op het tweede belangrijke facet, de verkrijging van de gronden, bestemd voor „handel en nijverheid". De hiertoe bestemde gronden, gelegen nabij de Waalderweg zullen het tweede z.g. in dustrieterrein te Den Burg gaan vor men. De belangstelling voor het eerste terrein, gelegen aan de Reijer Keijser- straat was en is zo groot, dat met aan alle aanvragen kon worden voldaan en ook voor het te stichten terrein nabij de Waalderweg zijn reeds verzoeken om reservering binnengekomen. Wij zijn met deze ontwikkeling zeer gelukkig, omdat hierdoor reeds enige bedrijven uit het centrum van Den Burg zijn ver dwenen en nog zullen verdwijnen en anderzijds deze bedrijven de nodige expansieruimte verkrijgen. Ook de ur gentie ten aanzien van de voor „handel en nijverheid" bestemde gronden is derhalve duidelijk. Met voormelde bestemmingen hangen nauw samen de bestemmingen „par keerterrein" en „garages". Het, ook op Texel, sterk stijgende aantal autobe zitters en de parkeermoeilijkheden te Den Burg gedurende het afgelopen sei zoen spreken in dit opzicht klare taal. Van de overige bestemmingen be hoeft naar onze mening nog vermelding die van „apenbare of bijzondere gebou wen en bijbehorende terreinen" en wel speciaal de hiertoe bestemde gronden aan de Emmalaan. Zoals bekend is de Rijkshogereburgerschool thans nog ge huisvest in noodgebouwen. De voor spoedige groei van deze school doet de behoefte aan een definitieve huisves ting echter steeds sterker voelen en de gemelde gronden aan de Emmalaan zul len dan ook voor dit doel gereserveerd worden. De overige hier niet met name ge noemde bestemmingen betreffen de normale voorzieningen, die met de uit breiding van de bebouwing samenhan gen en behoeven daarom naar onze me ning geen nadere toelichting. Resumerende menen wij te mogen stellen, dat een spoedige eigendoms verkrijging van de onderhavinge gron den dringend noodzakelijk is te achten. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 26 oktober Den Burg. 15.00 uur. Huwelijkscursus, inlei der G. Faber, huisarts. Dinsdag 29 oktober Den Burg, Landbouwschool, 20.00 uur. Cur susavond, spreker dr. P. Wensvoort over scha- penzickten. Woensdag 30 oktober Den Burg, De Lindeboom-Texel, bridge-drive Donderdag 31 oktober Den Burg, Casino, 20.00 uur. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Texel, spreker de heer Van Westenberg. Vrijdag I november Den Burg, De Lindeboom-Texel, 20 00 uur, Het wonder der stereoscopie, spreker de heer De Wijs. UITLOTING RENTELOZE OBLIGATIELENING KONINKLIJK TEXELS FANFARECORPS Ingevolge de leningsvoorwaarden der Renteloze Obligatielening Konink lijk Texels Fanfarecorps, zijn door het Bestuur de navolgende obligaties uitge loot en betaalbaar gesteld, t.w. Serie A f25,—) de nummers 6, 30, 38, 79 en 80; Serie B (ƒ10,de nummers 45, 71, 74, 76 en 84; Serie C (ƒ5,de nummers 46, 51, 65, 80 en 81. Houderd(sters) van bovengenoemde obligaties worden vriendelijk verzocht deze voorhanden te hebben, zodat voor een spoedige te rugbetaling kan worden zorggedragen. TEXELSE MARKT Op de maandag gehouden markt wer den de volgende dieren aangevoerd 7 koeien 450850; 2 pinken 450500; 7 graskalveren 225300; 10 biggen 60 65; 10 lammeren 6080; 10 nuchtere kalveren 125200 en 1 pony (voor de verloting). S.V.O.-NIEUWS Het eerste speelt thuis tegen Helder 4; het tweede gaat naar De Koog 2 en de adspiranten spelen thuis tegen Tex. Boys a Grote sortering in Wij komen a s. maandag persoonlijk op de markj Heren werklaarzen vanaf 10, - Hoge vetleren werkschoenen vanaf 14,95 Alle soorten regenpakken vanaf 22,50 Rubberklompen ijzersterk 4,95 De allerbeste kruipbroeken 12,50 Gekleurde kinderlaarsjes vanaf 3,95 Extra goedkope herenschoenen 10, Grote sortering pantoffels vanaf 3,95 Bromfietslaarzen vacht gevoerd 29,75 Restanten witte dames leerlaarsjes 10,— Te Ve slippers extra mooi 2,98 longensschoenen restanten 10, Het beste voor de laagste prijs. Grote collectie LEDEREN KLEDING vesten, jekkers mantels, jassen Speciale reclame aanbieding, lange leren jassen KLM 147,50 Motorvalhelm (24 95)gratis Vraagt en draagt ons beroemde SUPER PLASTIC REGENPAK. Het ideale regenpak voor boer en tuin der IJzersterk, soepel, waterdicht, gegarandeerd Leverbaar voor jongens en mannen in complete pakken en lange jassen f 35—, zuidwester gratis Als reclame Big Ben jas 6,90 gratis. PIET tJTROEGOP St. Pancras Tel 02267 588 rima oordelig standpl. achter Vismarkt Iedere klant BALLPOINT GRATIS van de allerbeste kwaliteit le kwaliteit uitsluitend roomboter telefoon 2032 op dinsdag 5 november in Casino te Den Burg met Nederlandse tekst Entree f0,75. Bussen vrij Kaarten vanaf heden verkrijgbaar bij I. de Boer, P L Buysman, Joh. Bruin, R Bakelaar, H Bruining en Joh. Gieles, Den Burg; L v d. Werve, Eierland; E. Ellen, Oosferend; A Backer, Spaans en L. Vlas, Oudeschild. Leeftijd vanaf 6 jaar. N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Dienst „Koningin Wiihelmina" t b v van maandag t.m. vanaf Oudeschild. doorgang vinden Van Oudeschild Van Den Helder vrijdag, ingaande 28 oktober Het bespreken kan normaal 9 00 uur 10.30 uur 15 00 uur 16.30 uur gier- en mengmestverspreider kolkenzuiger rioolputzuiger De veelzijdige WELGRO is uit gevoerd met: hoge capaciteit vacuüm-drukpomp, aangedreven door rechtstreekse aftakas aan drijving. Te leveren met een tankinhoud van 1500, 1800, 2300, 2800 en 3500 liter. Maandag 28 oktober op de markt, 's middags demonstratie van 15 uur tot 16,30 uur bij N. van Egmond op Tienhoven of bij nog na der te geven adressen. Vraagt inlichtingen bij Telefoon 02225 - 229 KINDERBOEKENWEEK 26 oktober - 2 november Dat is de merkwaardige titel van een verhaal, waarin de avonturen worden verteld van Jan I, Jan II, Jan III en Jaennetje Deze 4J's ontmas keren de beruchte inbreker Janus de Gladde. „Viermaal J en Janus", ge schreven door Hans Andreus is het Het is voor u als u voor tenminste f 3,50 contant aan kinderboeken besteedt. Met zorg hebben wij het beste ge kozen uit de enorme productie jeugdboeken. U kunt terecht bij sinds meer dan 75 jaar in de Parkstraat rac in de nieuwste kleurencombinaties laddervrij nylon met royale kantgarnering laddervrij, gegar neerd met dubb strook kant laddervrij asyme- trische contraste rende kantgarn getrokken naald prima pas i qc vorm p stuk jü J gegarn met nylon imprimé kant en zijsplilsje m strik in wol, mousse en in nylon, bont, pluche helanca nylon mousse vanaf en Angora nieuwe modellen in 8 moderne kleuren h el blik n en van 69 NU U,OïJ heel blik 2 blikjes 3 blikjes van Homburg plm 250 gram 500 gram 150 gram pak 150 gram 100 gram 6 smaken 100 gram 1 per pot 100 gram beker 450 gram 200 gram 1 inhoud 5 Itr met deksel rond met mes all. 2 ltr. opvouwbaar 22 cm geplastificeerd

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 4