sport en spel week-end GEEK GRIJS HAAR vrije tijd beschikbaar fruit vo accurate jongeman 55 JAAR MOERBEEK Goed spel tijdens wedstrijd Texel-Flevo (3-2) PHILIPS FLITSER! gehoorapparaat Pickett all-metal rekenliniaal aardappelen Daalder kinderwagen Daalders fruit munt steeds uit twee meisjes Dokter van Loon afwezig Dames opgelet! verkcopdagen Daalder, specialiteit In rijwiel reparati A. Bakelaar Verhuisd Ontwikkelings avond Aardappeltelei attentie! huis afscheiding woning 8 weken lang een stroom van prijzen en 5 pet. kortiug bij contante aankoop Iedere bezoeker van onze zaken kan hieraan meedoen. Dames- en herenmode Moerbeek Moerbeek's compl. woninginrichting Ondanks een druilerige regen en het daardoor spekglad geworden terrein hebben Texel en Flevo een uiterst spannende en over het algemeen goede wed strijd gespeeld. Al spoedig ondervond Texel de druk van de technisch goede tegenstanders, die goed, snel en stevig speelden. Het moest alle zeilen bijzetten. Wel kwam het tot enkele aanvallen, maar Flevo was voorlopig gevaarlijk. Door juiste, snelle combinaties kreeg de Texel-defensie het zwaar te verduren. Reeds na tien minuten wisten de gasten de leiding te nemen uit een vrije schop wegens hands. Weer tien minuten later werd het 02. Maar Texel kwam opzetten en wist de Flevo-achterhoede soms in ware paniek te brengen. Uit een aanval over links waren hun inspanningen tevergeefs en Arie drukte de bal in het net; 12. Nog voor de rust wist De Boer de stand gelijk te maken. Van de langdurige pauze werd ge bruik gemaakt om de bemodderde kle ding zoveel mogelijk te verwisselen, zo dat Texel weer in het veld trad met rode shirts. Ook nu bleef het spelpeil uitstekend. De Texelaars drongen steeds meer op. Het spel golfde heen en weer en aan beide zijden werden goede passes gegeven. Na 20 minuten buitte Max een mogelijkheid uit. Een krach tige kogel en Texel stond aan de lei ding. Onvermoeid bleven de jongens zwoegen en tot het eind bleef de span ning er in. Toch werd het tegen het eind duidelijk, dat Texel de beste pa pieren had. Zelden hebben de Texel-spelers zich zo ingezet als deze keer en duidelijk la ten zien, dat ze toch wel tot de goede ploegen in deze klasse behoren. Als zo wordt doorgegaan, komen er zeker nog meer successen. Een welgemeend woord van waardering aan het adres van de Texel-doelman is hier op zijn plaats. Tal van corners wist hij af te slaan. De scheidsrechter leidde uitstekend en deelde vele vrije schoppen uit Oudesluis 3-Texel 3 11. In Oudesluis bracht Texel 3 het er goed af, ondanks het feit, dat met 9 man van Texel werd vertrokken. Twee reserves waren namelijk niet op komen dagen. Gelukkig kon in Den Helder Harry du Porto bereid gevonden wor den mee te spelen, zodat hij de tiende man was. Tijdens de reis ontstond ver traging doordat de bus, waarmee gereid werd, defect raakte, zodat moest wor den overgestapt. Om 10 uur kon echter afgetrapt worden. Reeds na een kwar tier spelen nam Texel de leiding door Henk Prins, die een door de keeper weggewerkte bal rustig in het net terug deponeerde. Ondanks de numerieke minderheid van Texel wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Tien mi nuten voor de rust maakte Oudesluis gelijk met een hoog schot vlak onder de lat. Ruststand dus 11. In de 2de helft wist Texel, ondanks Oudesluis-overwicht, stand te houden. Junioren: Helder-Texcl 120. Laten we daar maar niet op ingaan! De junioren konden het tegen het veel sterkere Helder echt niet bolwerken. Adspirantcn: Texel a-SRC a 101. De adspiranten a hadden voor de rust nog heel wat moeite met SRC Wel kwamen ze door een treffer van Klaas aan de leiding, maar spoedig werd het 11, zodat alles mogelijk werd. Er moest flink worden aangepakt, maar na de rust ging het ineens veel beter. Al gauw werd het 21, waarna Akkie met een mooi schot de stand op 31 bracht Daarna leek het vanzelf te gaan. SRC raakte geheel uit vorm, waardoor de stand opliep tot 101. Programma voor zondag: Voor de beker: Tcxel-RKAFC; Texel 2 is vrij; ZAP 6-Texel 3; junioren: Texel- Succes; adspiranten: Texel a-Succes a; Texel b is vrij. S.V. OOSTEREND De adspiranten van SVO wisten za terdag de SVC-adspiranten kostbare punten te ontnemen. Jaap Brouwer, Benno Beuving en André Albers maak ten ieder een doelpunt. Daar Piet Ver ijzer er maar één liet gaan, werd de eindstand 13 voor Oosterend Uit stekend werk! SVO 2-JVC 3 3—3. Het tweede moest zondagmiddag de strijd aanbinden tegen JVC. Voor de rust wilde het bij Oosterend niet luk ken. De achterhoede wist zich op het gladde veld nauwelijks staande te hou den. JVC wist al spoedig de leiding te nemen met een hard schot, dat door Kees Kalis van richting werd veran derd. Peter Karsman wist door stevig doorzetten Oosterend naast JVC te brengen. JVC werd echter sterker en nog voor de rust namen zij weer af stand. De rust had Oosterend schijnbaar geen goed gedaan, want het spel werd er niet beter op. Al gauw was het 13. Nu zag Oosterend dat het zo met kon en gooide er nog e^n schepje op. Uit een aanval schoot Gerrit Kuyper ons naar 23. Er werd doorgezet. Tegen het einde maakte onze rechtsbinnen gelijk. Dit doelpunt werd door JVC be twist, maar de scheidsrechter wees naar het midden en de eindstand bleef: 3—3. Programma a.s. zondag: SVO 2-Callantsoog 2, 2 uur. Dinsdag avond voor allen weer trainen. S.V. DE KOOG ZDH 2-De Koog 3 7—4. De Koog 3 vertrok naar Den Hoorn om daar de strijd onder wel zeer on prettige weersomstandigheden aan te binden tegen ZDH 2. De regen heeft ook tot gevolg gehad, dat de scheidsrechter liever thuis bleef! Direct na aanvang om 2.15 uur ont wikkelde De Koog een aardig aanvals- spel en wist ZDH terug te dringen door de eerste treffer te plaatsen. Het zag er ondanks de regen niet zo somber uit. Maar ZDH had het antwoord al klaar en deed er een schepje op. De Koog werd aan banden gelegd. Het werd 11 en zelfs 21 voor Den Hoorn. Ber- tus moest helaas uitvallen en zijn plaats werd ingenomen toen Den Hoorn met 31 voor stond. De Koog wist de stand op 32 te brengen. Toen begon zich het onheil duidelijk af te tekenen. De Koger doelman miste en het werd 42. Daar na werd het 43. Toch wérd ZDH ster ker en de eindstand werd onherroepe lijk 71 in het voordeel van ZDH. De doelpunten van ZDH werden ge maakt door Kees 3x, Jaap 2x, Enno lx en Piet lx. De ZDH-doelman was in uitstekende vorm en heeft vele malen goed ingegrepen. (De oudjes waren weer best). De Koog-Koedijk afgelast. Het bestuur van de sportvereniging Do Koog heeft besloten de voetbalwed strijd De Koog-Koedijk, die zondagmid dag j.l. te De Koog zou worden gehou den, niet door te laten gaan. Dit naar aanleiding van het plotselinge overlij den van mevrouw de Wed. Eelman- van Liere, die zich voor de Koger voetbal lers altjjd bijzonder inspande. Zij zorg de o.a. voor de thee in de wedstrijd- pauze en wist door haar opgewekt hu meur de stemming op het juiste peil te houden. Een tragische bijzonderheid is, dat mevr. Eelman werd getroffen door een hartverlamming onmiddellijk na de bruiloft, die vrijdagavond ter gelegen heid van het huwelijk van haar dochter werd gehouden. Z.D.II.-NIEUWS Programma a.s. zondag. ZDH 2-Geel Zwart 4, aanvang 2 uur, scheidsrechter H. A. de Murk; ZDH 1 is vrij. TEXELSE BOYS De secretaris van de Texelse Boys kon ons weinig vertellen over de wed strijden van het afgelopen weekend. Heel begrijpelijk had hij zijn gedachten er niei bij, wat moge blijken uit een advertentie elders in dit nummer. Wel weten we, dat Boys 1 zeer teleurstellend heeft gespeeld. Het verloor van Petten met 62. Boys 2 verloor eveneens met 3'1, nadat zij vijf minuten voor het einde met één punt voor hadden ge staan. De junioren hebben de eer nog gered door met 54 van BKC te win nen. PUPILLENCOMPETITIE Uitslagen van zaterdag: Texel a- SVC 4—1; Texel c-ZDH 0—5; Tex. Boys a-Tex. Boys b afgelast. A.s. zaterdag: ZDH-Texel a; SVC- Texel b; Tex. Boys a-Tex. Boys b. DROOGTRA1NING VOOR SCHAATSLIEFHEBBERS De heer J. M. de Vries, recreatiecon- sulent van de Gemeente Texel, zal ten behoeve van onze schaatsliefhebbers, elke zaterdagmiddag een zg. „droog- Iraining'' verzorgen. De afgelopen za terdag werd met een aantal liefhebbers een begin gemaakt nabij „Bos en Duin" in de Dennen. Ook de komende zaterdag zal weer bij „Bos en Duin" worden ge traind, aanvang 2 uur. Iedere schaatser is welkom. Onder uitzonderlijk gunstige weers omstandigheden hebben de schaatsers onder leiding van de heer De Vries de nodige oefeningen verricht. Dit lukte uitstekend op de verende ondergrond van dennennaalden, die ook door de grote schaatsers zeer wordt gewaar deerd voor de training. Speciale reizen naar de bossen van Noorwegen en Zwe den ondernemen zij soms om daar van te profiteren. Er bestond zaterdag zeer veel animo van de zijde van de jongelui, die voornemen zijn hun conditie op peil te brengen vóór een mogelijk strenge winter. Het lag oorspronkelijk in de bedoe ling om met de trainingsploeg eens per veertien dagen of een per maand naar de Jaap Eden-baan in Amsterdam te gaan. Alle genomen moeite ten spijt is het echter niet mogelijk op zaterdag morgen van de baan gebruik te Tnaken. Zaterdagmiddags zou eventueel wel gaan, maar dan bevinden er zich tussen drie- en vierduizend schaatsliefhebbers op de baan, zodat er voor de Texelaars nauwelijks ruimte zal zijn. Onderzocht wordt of de kunstijsbaan te Deventer misschien mogelijkheden biedt. BABYSIT-CENTRALE KOMT WEER OP GANG Nu de tijd van uitvoeringen, ouderavonden, vergaderingen en andere avonden weer daar is, het probleem van de alleen thuis blijvende kinderen weer aan de orde. De vorig jaar in het leven geroepen Texelse babysitcentrale voorzag op uitstekende wijze in dit probleem. De centrale gaat nu weer draaien. Voor de belanghebbenden noemen we nog even de contactadressen. Knipt U ze desnoods uit, dan weetU tot wie U zich moet wenden als U een oppas zoekt. De plaats van de voorzitster, mevr. Dekker, is tijdelijk ingenomen door mevr. De Vries, Boogerd 28, Den Burg, tel. 2473. Voor De Koog kunt U zich verstaan met mevr. Van der Slikke, Plevierstraat 16, tel. 376. Voor Eicr- land en omgeving bij mej. B Smit, Postweg E 79, tel. 273. Voor Oudcschild bij mevr. Visser, Loodssingcl 42, tel. 2768. Voor De Waal mevr. Albers, tel. 2577. Voor Den Ho'orn mevr. Van Wolferen, Naalrand 19, tel. 207. Voor Oosterend mevr. Beerthuis, N.H. Pastorie, tel. 266. De volgende vergoedingen worden aan de jongelui uitbetaald: Per avond tot 11 uur ƒ2,25, ieder kwartier meer 1 kwartje. Tot 12 uur komt er dus een gulden bij. Meestal zal men, als het later dan 11 uur wordt, vragen of de oppas wil blijven slapen. Dit gaat dan totaal ƒ5,kosten, ter wijl de oppas zelf voor lakens en sloop zorgt. Meisjes, die na 10 uur naar huis gaan, wor den even thuis afgeleverd. Bij uw CAMERA hoort een LANGEVELD DE ROOIJ N.V. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,—; elke regel méér ƒ0,25 Onder adres te bevr (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0.25 meer. Instituut Bclz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani- cuie, pedicure, lichaams- massage. Modernste in richting ter plaatse '1 e koc-p een kieinc partij tijgerlelies en crereeën Zijm, floekzicht.de Westen Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon en Caroline's broertje Arnold Frido A. J. Binsbergen D. W. Binsbergen- Buwalda Vogelmient 28, De Koog, 9 november 1963. Met vreugde en dank baarheid geven wij ken nis van de geboorte van onze dochter en zusje Anna Maria (Anneriet) C. Wessels-Bakker A. C. J. Wessels Lida en Jos Den Burg, 10 nov. 1963, Willem v Beierenstr. 46. Algemene kennisgeving voor Texel Op 31 oktober 1963 werden wij verblijd met de geboorte van een zoontje. Wij noemen hem Leon Bij het H. Doopsel ont ving hij de namen Leonard William Nelly Dijt-Bakker Rein Dijt Caltex Servicestation, Princess Highway, Yarragon (Vic.) Australia Jan Meeldijk en Ria Koorn hebben de eer U, mede namens wederzijdse ou ders, kennis te geven van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrek king zal plaats vinden op vrijdag 22 november, 's morgens 11 uur, in het gemeentehuis te Den Burg. Gelegenheid tot felici teren van half 4 tot 5 uur in Lunchroom Swarthof, Weverstraat te Den Burg. Hierbij geven wij U kennis var; de geboorte van een zoon en broertje Jan Jacob J. M. Blom-Vonk C. Blom Ger Weverstraat 40, Den Burg 7 november 1963. Kees Graaf en To Visser hebben de eer U, mede namens wederzijdse ou ders, kennis te geven van hun voorgenomen- huwe lijk, op donderdag 28 no vember a.s. om 11 uur, in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, waarna te hunner intentie, de H. Mis zal worden opgedra gen. Den Burg, Hogerstraat 9 Den Burg, Warmoes straat 12. Receptie: van 3.30 - 5.00 uur in Hotel „De Oranje- boom'\ Toekomstig adres: Graaf's Spuitenj, Wezenland, Den Burg. Klaas van dor Veon en Nel Witte hebben de eer U, mede namens wederzijdse ou ders, kennis te geven van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrek king zal plaats vinden op vrijdag, 29 november 1963 om 11 uur in het ge meentehuis te Den Burg, waarna om 11.30 uur de huwelijksinzegening in de Kapel van het St. Jans huis te Den Burg. Den Burg, Hollewal 7 Den Burg, Driehuizen B 124. Receptie van 4.00 tot 5.30 uur in „Casino". Toekomstig adres: Ger- ritsland K 93. Op 16 november a.s hopen onze geliefde ouders J. G. Moorman en M. A. Moorman-Witte de dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in het huwelijk zijn getre den. Dat ze nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van hun dank bare kinderen. Druten. Irenestraat 50. Langs deze weg onze hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij de geboorte van onze dochter. A. Kalf E. Kalf-Kuiper Zaandam, 11 nov. 1963. J. C. van Wessemstr. 55. Met droefheid geven wij U kennis van het plofseling overlijden van onze lieve moeder, behuwd- en groot moeder Kornelia Katharina van Liere, weduwe van Aris Jan Eelman, in de leeftijd van ruim 65 jaar. IJmuiden: C Eelman C. H. Eelman-Vink De Koog: M. Eelman T. Eelman-Bakker Rotterdam: W. Eelman C. J. Eelman-Beins Heemskerk: C. G. Boon-Eelman J. C Boon De Koog: G. Eelman M. H. Eelman- Hoogenbosch De Cocksdorp: I. Schuyl-Eelman P. Schuyl en kleinkinderen De Koog, Texel, 9 november 1963, Huize „Arco". De rouwdienst zal plaats vinden op dins dag 12 november n.m. 2.30 uur in de Ned. Herv. kerk te De Koog, waarna de begrafenis op de Algemene be graafplaats te Den Burg. Tot grote ontstelte nis ging plotseling van ons heen onze innig geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante Kornelia Katharina Eelman-van Licrc, in de leeftijd van 65 jaar. Fam. van Liere Nichten en Neven Texel, 9 nov. 1963. Het bestuur van de sportvereniging De Koog geeft met leed wezen kennis van het plotseling overlijden van mevrouw K. K. Eelman-v. Liere, die voor onze vereni ging jarenlang een toegewijd en gewaar deerd verzorgster is geweest. Getroffen door het medeleven na het over lijden van onze geliefde Man, Vader en Groot vader Pieter van der Vliet, betuigen wij onze op rechte dank aan allen, die ons geestelijk en daadwerkelijk steun ver leenden. J. C. G. van der Vliet- Kamphuis ,Fam. J. van der Vliet en kinderen Dennen H 97, Texel, november 1963. Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Voor de vele blijken van belangstelling be toond bij ons 40-jarig huwelijksfeest, zeggen wij U allen onze hartelijke dank. G. Bügel-Zoer P. J. Bügel Kamerstraat 11, De Koog Particulier biedt wegens het overlijden van familie lid aan een Philips met nog 11 maanden ga rantie, Het is heel kort gebruikt en heeft gekost 1350,- Prijs nu f 100,- Br. onder nr 562 bur v. d. blad Net persoon heeft Wie kan ik enige uren per dag daarmee van dienst zijn Adres bureau van dit blad Crème Marchal bevat het pigment van uw haar, dus miskleur uitgesloten Ge zond voor uw haar Spe ciaal borsteltje t 1,25 Vraag gratis folder bij drog van der Slikke, Den Burg Een speciaal geschenk voor studerende zoons of technische vaders een met levenslange garantie Komt U eens kijken bij Langeveld de Rooij in de Parkstraat Voor de allerbeste naar Neemt proef, telefoon 02223 282 433, Oosterend TE KOOP Mantje, Hogerstraat Voor 1 januari of late gevraagd in zeer klein ge zin bij Doorn, wegens huwelijk van de tegen woordige (vriendinnen of zusters) Meerdere hulp aanwezig Flink salaris. Lange vakan ties Modern comi Mevr.A vanAifen-Beaufort, „Moersbergen", Doorn telefoon 03430 2107 woensdag na half 10 Donderdag 14 en vrijdag 15 november zijn de van de Herv. Zusterkiing in Eben Haëzer Geopend van 3 - 6 uur en van 8-10 uur. Voor al U Is Uw adres Gravenstraat 6, van Burgwal 11 naar Molenstraat 29 M. Keijzer Texelse Bestuurders Bond Hedenavond 2e besp'eking gezamelijk programma N V.V -KAB. Lonen en prijzen. Op woensdag 20 nov 's avonds 8 uur wordt De Zwaan" een beta rijke voorlichtingsavond gehouden. Houdt deze avond vr Bedrijfsvoorlichting,Te Streekontwikkeling ,Te Te koop gevraagd in ol bij Den Burg (ruil-huur woning a wezig) Br onder nr. aan bureau van dit b Te koop 9 betonpalen met e v geplaatst, plm gele steentjes. bui M S. de Zes no. 5 Zend vroegtijdig Um advertenties inl BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Texel mal bekend, dat zij overwegen om met toepassing t artikel 20 van de Wederopbouwwet vergunning verlenen aan: I. de heer C. Zutphen, Dorpsstraat 56 te De Ko tot het bouwen van een toiletgebouw am kantoor-nachtverblijf, op zijn terrein aan Bosweg te De Koog, kadastraal bekend meente Texel, sectie H., nr. 2516; II. de lieer N. H van Schoonhoven, wonende K te De Koog, tot het uitbreiden van het kan huis „Bos en Zee", gelegen aan de Kogerw kadastraal bekend gemeente Texel, sectie nr. 2390. Eventuele bezwaarschriften tegen genoe bouwplan kunnen tot uiterlijk 23 november 1 bij hun college worden ingediend. Texel, 8 november 1963. Burgemeester en wethouders van Tex< De burgemeester, C. De Koning De secretaris, P. Beemsterboer. Coöperatieve Boerenleenbank te Texel Op ons kantoor kan worden geplaatst een in de leeftijd van 23 tot 25 jaar in het bezit van tenminste Ulo of gelijkwaardig diploma Het praktijkdiploma boekhouden strekt mede tot aanbeveling. Goede vooruitzichten. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het bestuur der bank, postbus 19, Den Burg, Texel Dit zijn de gelukkigen van de eerste trekking: G. Jongejan—Prins, Eierland E 42 2,50 M. Eelman, Kruiskoog K 30, De Koog 2,50 T. Agter—Zondervan, „De Ark" Den Burg 2,50 P. L Buisman, Gasthuisstraat 36 Den Burg 2,50 L. H. Koning, Koningsweg 13 Oosterend 2,50 C. van Trigt, Boogerd I Den Burg 2,50 J v d. Mooren, Salonwagen Hohewalsweg Den Burg 2,50 H v d Ster, Hallerweg B 8a Den Burg 2.50 Mej. M. Swaerts, Hogeberg B 36 Oudeschild 2,50 Mej A Bekker, De Rurjterstraat 44 Oudeschild 2,50 Me] A. vd Kooi, De Cocksdorp 19 2,50 Mej M de Graaf, Wrlhelminalaan 33 Den Burg 2,50 G. Beijert, Peperstraat 9 Oosterend 2,50 C. P. Burger. Groeneplaats 9 Den Burg 2,50 Mej M T. Boom, Ada van Hollandstr 8 Den Burg 2,50 Mevr E. Room-Lentz, Weverstraat 9 Den Burg 2,50 G Pansier, Hoornderweg Den Burg 2,50 'M. Huisman, De Veen B 15 2,50 A. P. Bakker, Herenstraat 12 Den Hoorn 2,50 Mej K. Eelman, Jan Dirkszoord 28 Den Burg 2,50 Mevr C Slegtenhorst-Blom, Loodssingel 16 Oudeschild 5,— Pli Stark, Eierland E 144 5, T. Vlaming-Wijbenga, Beatrixlaan 94 Den Burg 5, Mej N. Keijser, De Westen H 1C6 5,— Noordende v d Berg, De Cocksdorp 67 5, - A. J. Bruin-van Liere, Waalderstc 45 Den Burg 5,— C. Witie, De Ruijterstraat 118 Oudeschild 5,— Mej. C. Bremer, Kerkstraat 5 Oosterend 5, H. Plaatsman, Hogereind 31 De Waal 5 Mej G de Vries, de Ruijterstraat 49 Oudeschild 10, Mej G. Kooijman, Wittekruislaan 7 Den Burg 10, Mej B de |ong, Kerkstraat 3 Oosterend 10,— C. Raateland-Witte, Molenstraat 44 Den Burg 10,— H Boon, Weverstraat 62 Den Burg 10,— A. Geus, Warmoesstraat 65 Den Burg 10, C. J Bleeker, Warmoesstraat 38 Den Burg 10,— M Vlaming, Beatrixlaan 94 Den Burg 10, J C. Timmer, Hogerstraat 2 Den Burg 25,— P Stam, Weverstraat 11 Den Burg 50,— Mevr. N. Bakker, Vogelmient 21 De Koog 125, P.S. U kan de waardebonnen afhalen bij herenmode Moerbeek U kan deze bonnen bij elke winkelier besteden.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2