Schrijf machine nodig UW adres Langeyeld en De Rooij 55 JAAR MOERBEEK 5 procent korting K PRIJSWINNAARS Alweer een regen van prijzen. Doe uw St. Nicolaas inkopen in onze zaken en een kans op een waardebon van 12,50 tot en met f 125,00 Moerbeek's compl. woninginrichting Dames- en herenmode Moerbeek DOOPSGEZINDE GEMEENTE Woensdag, 20 november a.s. om 8 uur komt de Zusterkring Den Burg weer bijeen. Voor de zoveelste maal AUTO UIT DE BOCHT BIJ RUIGEDIJK Wéér is een auto uit de bocht ge vlogen op de Postweg nabij de Ruige- dijk. De heer KI. Kikkert uit De Koog kwam vrijdagavond omstreeks acht uur met zijn Volkswagen bestelwagen uit de richting De Cocksdorp. Door nog niet duidelijke oorzaak reed de wagen rechtdoor inplaats van de bocht naar rechts naar de Ruigedijk te nemen. De auto reed door een schrikhek en kwam in de sloot terecht. De naast de chauf feur zittende heer D. den Braven werd vrij ernstig gewond doordat hij met zijn hoofd door het glas van de voorruit stootte. Hij moest naar het ziekenhuis worden gebracht, evenals zijn vrouw, die verwondingen aan een been had opgelopen. De heer Kikkert, die de wagen bestuurde, liep een shoe op en wist zich achteraf van het gebeuren weinig te herinneren. De in de omgeving wonende familie Paagman schrok op door de hevige klap. De heer Paagman en zijn zoon gingen op onderzoek uit en troffen de wagen in de sloot aan. Direct bevrijdden ze de gewonden uit de ernstig bescha digde auto en waarschuwden de dokter De fa. Kaczor heeft zich over de be stelwagen ontfermd. Ondanks de ge plaatste schrikhekken blijkt de bocht nabij de Ruigedijk weinig overzichtelijk te zijn. Dit feit is bij de meeste auto mobilisten op het eiland bekend. Veel zeggend is het dat zich gedurende de af gelopen vijftien jaar zeker acht onge vallen van dergelijke aard op deze plaats hebben voorgedaan. VIJFTIEN AANDEELHOUDERS AAN BOORD TIJDENS PROEFVAART „MARSDIEP" Op de aanstaande aandeelhouders vergadering van de N.V. T.E.S.O. zullen door loting vijftien aandeelhouders met hun eventuele echtgenotes worden aan gewezen, die de proefvaart en officiële overdracht van de nieuwe „Marsdiep" zullen kunnen meemaken. Op dit mo ment is niet aangekondigd, wanneer de proefvaart zal worden gehouden. Zoals bekend heeft de bouw van het schip te Zaandam vertraging ondervonden door een technische storing in een der motoren. Bovendien bleek het schilder werk niet aan de eisen te voldoen, zo dat het gehele schip moest worden overgeschilderd Dit werk is intussen vrijwel voltooid, zodat de officiële overdracht niet langer dan enkele we ken op zich behoeft te laten wachten. „KONINGIN WILHELMINA" ONDERHOUDT VOORLOPIG VEERDIENST Donderdagavond j.l. werd duidelijk, dat de juist herstelde veerboot „De Dageraad" niet langer in staat zal zijn de veerdienst 't Horntje-Den Helder te onderhouden. Het is, o.a. door de in de haven geplaatste ducdalven ten be hoeve van de fuikbouw, zeer moeilijk geworden het schip in de havenkom te draaien. Veel ongerief werd veroorzaakt toen daardoor één dienst uitviel. Ook het buiten de haven draaien is bij enkele windrichtingen riskant. Daarom heeft het TESO-bestuur be sloten de dienst te laten onderhouden door dc „Koningin Willielmina", die zoa's hekend niet behoeft te draaien. De tot nu toe door de voormalige Zeeuwse kopponf gevaren diensten op Oudescbild ten behoeve van het vracht- autovervoer zijn door „Dc Dageraad" voorlopig overgenomen. Uitslagen van zondag: Texel-RKAFC 3—2 (KNVB-beker 2de ronde). Alle wedstrijden voor de afd. N.H. van zondag werden afgelast. Adsp. b speelde in Den Hoorn tegen ZDH. Het werd een gelijk spel: 44. Texel heeft de 3de ronde bereikt in een snelle en vooral het laatste kwar tier spannende wedstrijd. Voor de rust was Texel veelal sterker. Spoedig was Max doorgebroken, maar hij schoot in de handen van de keeper. Uit een vrije schop voor het A.-doel langs missen allen. Er werd in het veld dikwijls heel goed gespeeld. Vanuit de achterhoede en middenlinie werd de voorhoede steeds weer aan het werk gezet. Uit een comb. Rob vd Kooi- Max v.d. Kerkhof werd precies naast geschoten. Een ver hard schot van de A.- rechts buiten werd door Poelman goed ge stopt. Een vrije schop op het A.-doel werd afgeslagen. Uit een comb. Rob en Arie de Veij werd in de handen van de keeper geschoten. Wim Koorn zette een mooie aanval op, maar Max stond bui tenspel. Dan probeert Kees Boot het met een hard schot, dat echter werd gehouden. Een snelle A.-aanval werd naast geschoten. Dan breekt Kees door, kogelt hard in en we staan aan de lei ding: 10. Na ca een half uur spelen. Max zet hierna prachtig voor maar Wim schiet over de lat. Alkmaar pro beerde zich door snelle aanvallen los te werken, maar liep veelal buitenspel. Arie mist voor een leeg doel. Bert Jul- lens onderneemt een ren, maar z'n mooie schot werd gehouden. Een snelle aanval werd door Poelman afgeslagen. Alkmaar kwam meer in de aanval zon der tot doelpunten te komen. Na goed opbrengen wist Max door te breken, waarbij de back de bal met de hand speelde. Strafschop: 20. Na de rust pakken de bezoekers het anders aan en werd het spel beter. Uit een T.-aanval krijgt Texel een vrije schop toegewezen buiten het strafschop gebied, waaruit Max opnieuw met een formidabel schot er 30 van maakte, reeds na 4 min. Alkmaar werd echter gevaarlijker en Poelman moet redden. Bij een gevaarlijke aanval op het T.- doel werd Poelman gepasseerd, maar Bertus redde op de doellijn. Rob gaf de bal naar Max, die over schoot. Poelman redde ten koste van een corner, welke met moeite werd afgeslagen. Arie ging langs de lijn en zette goed voor, maar Hans was niet meegekomen. Een zeer gevaarlijke aanval op ons doel en op nieuw redde Bert op de doellijn. Hierna kwam Alkmaar vrij voor ons doel en in buitenspelpositie werd het 31 door de rechtbinnen. Alkmaar ging steeds beter spelen en onze achtehoede kreeg het zwaar te verduren. Onze aanvallen ble ven steeds weer kansvol, maar werden te veel over rechts en door het midden gespeeld. Hans liep voortdurend in vrije positie, waar geen gebruik van werd gemaakt. Uit een goede voorzet kopte Max over het doel. Na uitlopen van de A.-keeper ontstond een goede kans; er werd echter niet direct geschoten. A. bleef gevaarlijker. 5 min. voor het einde werd het 32 en werd alles nog moge lijk. Max kopte nog uit moeilijke positie naast. Het bleef 32 en we hebben de 3de ronde bereikt. Scheidsrechter Schraag leidde correct. A.s. een lastige uitwedstrijd naar Hollandia T. Zorg dat het goed komt mannen. Texel 2-HRC 6; Texel 3-Water- vogels5. Jun. Oudesluis-Texel; adsp. ZAP-Texel; Texel b-SVO. PUPILLENCOMPETITIE Uitslagen: ZDH-Texel a 014; Tex. Boys a-Texel b afgelast. A.s. zaterdag: SVC-ZDH. De wedstrij den van Texelse Boys en Texel, wegens intocht St. Nicolaas, niet vastgesteld. SCHAAKCLUB „EN PASSANT" Afgebroken partij: Joustra-Schulte 01 9c ronde: D. Nieuwenhuis-L. J. Vlugt 01 F. R. Drevel-O. Feitsma 10 C Joustra-J. Hoogerheide 10 A. Terpstra-P. Eelman 10 J. Dijt-A. Hovenkamp 10 Vlugt behield de leiding, maar is in gehaald door Schulte. Beiden hebben een percentage van 75%. Boven de 50% staan verder nog: Drevel (61.11) en Joustra en Terpstra (beiden 56,25). Feitsma en Nieuwenhuis kunnen het nog net bijhouden en volgen met ge ring verschil (50%). DIENST OP HET IIORNTJE UITGEVALLEN In verband met de zware storm is gistermiddag de veerdienst 't Horntje- Den Helder gestaakt. „De Dageraad" heeft echter enkele diensten vanaf Oudeschild onderhouden. VOORBEHOEDSMIDDELEN IN DE LANDBOUW? Dezer dagen qebeurde het dat de leden van een aqrarische or ganisatie zich te Den Burg tijdens een verqaderinq beraadden over de toepassinq van nieuwe be strijdingsmiddelen tegen planten ziekten. Het aanwenden van de bestrijdingsmiddelen bleek veel voordelen op te leveren naast minder prettige bijverschijnselen wat aanleiding was tot diepgaan de discussie. De voorzitter be lichtte de verschillende facetten van de ziektebestrijdinqsmidde- len tijdens een klinkend betoog. De aandachtig luisterende aqra- riërs stootten elkaar echter gnif felend aan, toen de voorzitter in het vuur van zijn betooq mis schien gemakshalve niet lanqer sprak van „plantenbestrijdinqs- middelen" maar van .voorbe hoedsmiddelen. Hij blééf dit enigszins verwarrende woord ge- brui ken zonder zich iets aan te trekken van de steeds vrolijker v/ordende stemminq onder zijn gehoor. Hij had de show qestolen toen hij zijn betooq wilde eindi gen en waarschuwend besloot: ,,Het vereist durf en inzicht om deze voorbehoedsmiddelen te ge bruiken!" BESTSE RESULTATEN VAN KOTEX OP LANDELIJKE TENTOONSTELLING Onze Texelse kleindierensportvereni- ging blijft haar goede naam op de grote tentoonstelling handhaven. Te Amster dam werden op de jaarlijkse tentoon stelling „Orbis" de volgende prijzen behaald: Konijnen: Weners: W Visser le zzg; P. Koegel- berg zg. Weners wit: A. Bakker/P. v.d. Molen zg; J. Boogaard gg. Kleurdwergen: M. Heijmans 2x le zzg; K. du Porto 2e zg Gele van Bougoncüë: R. Slikker le zzg. Russen; J. Veltkamp 2x gg. Angora: K. de Porto le zg. Duiven J. Barhorst (Duitse schoonheidspostduif) 1 zzg en le zg.; S. van Heerwaarden (Oudhollandse meeuwen) 3x zg. Ook de Texelaars zullen zich binnen kort kunnen overtuigen van de supe rieure kwaliteit, die de Kotex-leden op een tentoonstelling weten te brengen. A.s. vrijdag zal Kotex haar jaarlijkse tentoonstelling te Den Burg openen, op welke gebeurtenis we in het volgende nummer zullen terugkomen. van de verlote haardroogkappen op onze huishoudbeurs op de num mers: 135, ?55 en 294 zijn ons niet bekend Willen deze winnaars zich even melden? opdat wij de haardrogers kunnen bezorgen. Bakker's Ijzerhandel N.V. Telefoon 02220 2767 OUDERAVOND O.L. SCHOOL OUDESCHILD (Wegens ruimtegeberk eerst nu geplaatst) Woensdagavond werd in de o.l. school te Oudeschild een drukbezochte Ouder avond gehouden. Er was een klasse avond aan voorafgegaan, waar de ouders gelegenheid hadden het werk van hun kinderen te bezichtigen en met he# onderwijzend personeel over de vorderingen van hun kinderen te praten. De voorzitster was afwezig en daarom opende meester Visser met een woord van welkom. Hij was verheugd, dat er zoveel ouders aanwezig waren. Hij heette in het bijzonder wethouder Hin en echtgenote welkom Hierna werden de notulen gelezen, die onder dank werden goedgekeurd. Financiën. De ontvangsten bedroegen ƒ942,45 en de uitgave voor schoolreizen bedroeg ƒ831,zodat er een voordelig saldo was van ƒ111,45. Verslag gehouden bazar Er is een mooi bedrag binnengeko men bij de gehouden bazar, nl. bruto ƒ3427,38. Uitgaven ƒ1099,67; netto op brengst ƒ2327,71. Een prachtig resul taat! Hartelijk dank aan allen, die aan de voorbereidingen hebben meege werkt, voor de stands op de bazar heb ben gezorgd, de goede gevers en na tuurlijk ook degenen, die het geld zo royaal hebben laten rollen. Want zon der al deze medewerking, zou het resul taat nooit zo goed zijn geweest. Door dit mooie resultaat is het moge lijk geworden de renteloze aandelen voor het filmapparaat terug te betalen. Ter vergadering konden deze reeds worden ingewisseld. De niet ingewis selde aandeeltjes zullen thuis worden afgwerkt. Door velen werd het geld echter geschonken, wat door de ouder commissie ten zeerste wordt gewaar deerd. Het aantal kinderen bleef hetzelfde, n.l. 110, ondanks veel verhuizingen. Ziekte van het onderwijzend personeel kwam bijna niet voor. Juf Bergstra was 14 dagen ziek, maar mevr. Witvliet- Faber werd direct bereid gevonden om haar te vervangen. Door het overlijden van Dr Walvius is er geen jaarlijks onderzoek geweest. Waarschijnlijk zal Dr. Nijenhuis op volgen. De schooltandverzorging komt weer op gang. De tandartsen Ten Hooi en Rijkaard zijn begonnen met de eerste klassen, voorlopig in het kamertje van de school tot de Dentalcar gereed Er is een toezegging voor een vierde lokaal. Nu wordt op zolder les gegeven. Het uitzicht op de Waddenzee is wel mooi maar het lokaal voldoet niet aan de gestelde eisen. Er wordt dan meteen centrale verwarming aangelegd, wat een grote verbetering zal zijn. Er wordt op school catechisatie ge geven door Ds. Beerthuis en Pastoor v.d. Burg aan 52 kinderen. Alleen als de ouders schriftelijk toestemming hebben gegeven. Het St. Nicolaasfeest wordt op de oude voet voortgezet en 's middags ge houden. De kerstvakantie is van 23 december tot 6 januari 1964. De schoolreisjes van het afgelopen jaar zijn goed geslaagd, zonder onge lukken. De nieuwe zijn nog niet vast gesteld. Er is een voorstel om de 6de klasse van alle Texelse scholen geza menlijk op reis te doen gaan voor drie dagen naar Eist in Utrecht om de kos ten te drukken. Voor de Verkeerscursus gaven zich 35 deelnemers op. Er moesten 40 deelnemers zijn, de ontbrekende 5 zul len er ook nog wel komen. Begin januari zal de cursus waarschijnlijk starten. Dit ging buiten de school om, maar de opgave kon en kan bij de heer Visser geschieden. Het aftredende bestuurslid, de heer A. Dootjes, werd herkozen. Rondvraag De heer Fr. Schellinger vroeg of we nog konden rekenen op een vierde leerkracht als het leerlingenaantal achteruitloopt. Meester Visser zei, dat als het leerlingenaantal zo blijft, wij onze 4e leerkracht wel houden. De heer Witte vroeg naar de bouw van een gymlokaal. Hierop antwoordde de heer Hin, dat er voorlopig geen kans op was, ook het lokaal aan Den Burg wordt nog niet gebouwd. Maar voor Oudeschild is het misschien moge lijk in samenwerking met het Dorps huis. Dit zou dan dienst kunnen doen voor de schooljeugd en voor ouderen. En Oudeschild staat voor Texel no. 1 voor wat betreft de bouw van een dorpshuis. Er werd nog gevraagd om een speel plaats voor de kinderen aan het West- eind. Hiervoor is een mogelijkheid. Maar waarschijnlijk alleen bij werk loosheid. Dan is dit object no. 1. Na de pauze volgde vertoning van enige films vervaardigd door de heer Adri Westerlaken over de vlootshow en de trouwerij van juffrouw Boogaard en de heer Jan Laan. De aanwezigen hebben genoten De heer Visser hoopte dan ook t.z.t. nog eens een beroep op de heer Westerlaken te mogen doen. Met een wel thuis werd deze prima avond besloten. BESTELWAGEN DE SLOOT IN Gistermiddag om 12.15 uur raakte tijdens een hevige regenbui de heer J. v.d. Meer op de Pontweg de macht van het stuur van zijn Volvo-bestelwagen kwijt. De wagen slipte naar de rechter zijde van de weg, kruiste het fietspad en kwam zijdelings in de sloot terecht. De heer v.d. Meer was met een lading groenten van 't Horntje op weg naar Den Burg. De wagen werd vooral aan de voorzijde flink beschadigd. De verze kering dekt de schade. De heer Van der Meer, die zelf geen schrammetje had opgelopen, kon zich op eigen kracht uit de gekantelde auto bevrijden, waar over de fa. Kaczor zich later ontfermde. ZEER GROTE BELANGSTELLING VOOR FILMAVOND OOSTEREND WEER PRESENT Vrijdag-, zaterdag- en maandagavond zijn de feestelijkheden ter gelegenheid van „Oosterend weer Present" weer le vendig in de herinnering teruggeroepen, in het gebouw voor Chr. Belangen, dat de drie avonden geheel was uitver kocht. Zeer veel belangstellenden heb ben genoten van de fraaie films, die gedurende de feesten werden opgeno men door de heren J. Bruin en C. Drij ver Jbzn. Na de pauze kwamen de dia's aan bod, die werden vervaardigd door de heren H. Boon uit Den Burg, A. Ellen, B H. Roest, A. Schaap en C. Vlaming Mzn Het publiek stak het enthousiasme voor verschillende opna men niet onder stoelen of banken. De entreegelden, die de bezoekers voor deze avonden hebben betaald, zijn ten goede gekomen aan het Nederlandse Roode Kruis. C. RAN, DEN BURG, KLASSEERDE ZICH ALS EERSTE In de op zondag, 17 november, te Nieuwe Niedorp gehouden betrouw- baarheidsrit voor motoren boekte onze eilandgenoot C. Ran uit Den Burg een fraai resultaat. In de klasse juniores nestelde hij zich met 16 straf punten op de eerste plaats. Jan Grisnigt, eveneens Den Burg, wist de rit weliswaar uit te rijden, maar kon door machinepech geen eervolle plaats bereiken. KOGER KADO SHOW TROK RUIM 600 BEZOEKERS Dat een klein dorp tot niet geringe prestaties kan komen, heeft de K.K.S. bewezen. De organiserende winkeliers mogen, de korte tijd van voorbereiding in aanmerking nemende, met trots terugzien op een succesvolle tentoon stelling. Dat vele Texelaars er nog steeds prijs op stellen hun inkopen op het eiland te doen, blijkt mede uit de grote belangstelling, die deze show heeft getrokken. Ruim 600 bezoekers en niet alléén uit De Koog hebben kunnen zien en proe ven waartoe de Koger winkeliers en de aldaar gevestigde filialen in staat zijn. E>e ruime sortering heeft ongetwijfeld de keuze van een sinterklaassurprise vergemakkelijkt. De ontwikkeling van het toerisme vraagt van de Koger middenstand nog meer initiatieven. Maar zij zal daarbij de belangen van de Texelse consumen ten beslist niet uit het oog mogen ver liezen. Hiervan getuigen deze K.K.S. en de plannen de volgende show nog royaler te presenteren. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Te koop 30 jonge kippen aan en tegen de leg Dros, Bargerhoï Zoek geraakt grijze da mesf iets met vei f aan voor vork, gaarne bericht Beum- kes, Zwaanstraat 8, Den Burg Te koop wegens vertrek snelbrommer 6500 km ge reden, half jaar oud, merk NSU Cavelmo j Witte, Ruzenhout S 12 Oudeschild Zgan set stapelpannen van f117,voor f50,— Kogerstraat 52 Aangeb. half kalf voor diepvries Bakker, Waal derstraat 16 Aangeboden pony-dres- suurwagentje K. Roeper, loannesheeve, Eierland Wie heeft voor mijn dochter een accordeon te koop A Kalis, Peperstraat 33, Oosterend Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje Jeanet Margot M J Zuidewind-Keijser J Zuidewind Dirk Den Burg. Schilderend 45c Texel, 13 nov 1963 Met droefheid geven wij U kennis van het overlijden van onze lieve vrouw en moeder Marretje Smit, echtgenote van L D Kaif in de ouderdom van bijna 79 jaar. L D Kalf Koning Kalf W Koning Schoolstr 3, Oosterend Texel, 16 nov. 1963 Condoleantie adres: Kerkstraat 9, Oosterend De teraardebestelling zal plaats vinden woens dag 20 november as des namiddags 2 uur te Oosterend, vanuit Kerk straat 9 Dit zijn de prijswinnaars van deze week: G. Bakker, Groeneplaats 6, Den Burg 2,50 M. Bakker, Kogerstraat 81, Den Burg 2,50 Martha Brücher, Warmoesstraat 44, Den Burg 2,50 L. Daalder, Dorpsstraat 9, De Koog 2,50 C. van Groningen, Weverstraat 49, Den Burg 2,50 Jac. van Heerwaarden, Wilhelminalaan 78, Den Burg 2,50 Gré Huisman, Westerweg B 138a, Den Burg 2,50 J. Keijser-Siebenga, Waalderstraat 48, Den Burg 2,50 Janneke Kikkert, Doolhof S 9b, Oudeschild 2,50 H Kingma, Parnassiastraat 15, De Koog 2,50 R. Kok, Zuid-Eierland 2,50 W v.d Kooi-Moojen, Stenenplaats 6, Den Burg 2,50 G. Lakerveld-Huisman, Keesomlaan 27, Den Burg 2,50 W. van Leersum, Weverstraat 8, Den Burg 2,50 G. Maat, Schilderend 110, Den Burg 2,50 Tine v.d Meer, Barendszstraat 10, Oudeschild 2,50 K. Stoepker, Emmalaan 1, Den Burg 2,50 J. Vermeulen, Hallerweg 2, Den Burg 2,50 Jenny de Wit, Salonwagen, Hallerweg, Den Burg 2,50 Zegel-van Egmond, Parkstraat 28-30, Den Burg 2,50 Roel Heerschap, Vliestraat 11, Oosterend 5, G. List-Saai, Kogerweg K 73, De Koog 5, P. Kooy-Reuvers, Binnenburg, Den Burg 5, J. v.d. Meer, Binnenburg 10, Den Burg 5, J. Reij, Waalderstraat 15, Den Burg 5, R. Veenstra, Californiëweg K 84b, De Koog 5, N. v.d. Velde, Venneman's Bungalowpark no. 18, Gerritsland 5, H. van Wilsum, Ada van Hollandstraat 15, Den Burg 5, H. Witte, Molenstraat 44, Den Burg 5, P. L. Buijsman, Gasthuisstraat 36, Den Burg 10, J. Dalmeijer, Quellijnstraat 47 I, Amsterdam 10, Tj. Huisman, Boogerd 3, Den Burg 10, E. Oostra, Schilderweg S 26e, Oudeschild 10, Greet Poel, Groeneplaats 3, Den Burg 10, Annita Swaerts, Hogeberg B 36, Oudeschild 10, M. de Vries-Ronday, Boogerd 28, Den Burg 10, N. J. Vrouwe, Keesomlaan 2, Den Burg 10, Greet Poel, Groeneplaats 3, Den Burg 25, A. Zielman. De Laagte S 30a, Oudeschild 50, S. Zijlstra, Warmoesstraat 71, Den Burg 125, Hogerstraat Parkstraat P S. De waardebonnen van deze week kunnen afgehaald worden bij Herenmode Moerbeek

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2