raw Kleuter ongedeerd na gas-ontploffing in bungalow goed boek Fa KI. Boon Zn gelijkrichter Zweedse muilen Mantjes schoenhandel Onze beste wensen 1964 voor Wij wensen al onze relaties voorspoedig 1964 toe. N.V. de Texelse Graan- en Kunstmes handel vh C. R. Keyser Co. Den Hoorn Gisterochtend is het 3-jarig zoontje van de aannemer, de heer J. Hennink, aan de Pelikaanweg nabij De Koog op wonderbaarlijke wijze ontsnapt aan de gevolgen van een gasontploffing. Ondanks het feit, dat de bungalow waarin het ongeluk zich voordeed, ernstig werd beschadigd en er zelfs een begin van brand ontstond, kon de kleuter ongedeerd uit de ravage worden gered. De ontploffing kon ontstaan doordat gas ontsnapte uit de in slechte toestand verkerende slang aan een butagasfles. Het gas stroomde de kamer-keuken van de bungalow in tot het met de lucht gemengd een ideaal knalgas vormde. Op een moment dat zich niemand be halve de kleuter in het vertrek bevond, ontstak het voortdurend brandende vlammetje van de gasgeiser het gevaar lijke mengsel, zodat een daverende ex plosie klonk en de kamer enkele ogenblikken een vuurzee was. Door de kracht van de exploisie vlogen vrijwel alle ramen uit hun sponningen en werd een kozijn ontzet. Het dak van de bun galow werd ontwricht. Door de hitte schroeide de stoffering van het vertrek en vlogen enkele meubelen in brand. Bouwvakarbeiders die in de nabijheid van de bungalow aan het werk waren, werden opgeschrjkt door de explosie. Mevr. Henning, die zich in de nabij heid ophield, kreeg de schrik van haar leven toen ze bedacht dat haar jongste spruit zich in huis bevond. De arbeiders, die tenslotte het gebouwtje binnengin gen troffen de kleuter in een der hoe ken aan, geschrokken maar geheel on gedeerd. Het brandende huisraad werd met enkele emmers water geblust, zodat zelfs de schade achteraf meeviel. VAN DE RIJKSLANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST WIJ VRAGEN UW AANDACHT VOOR Burenbezoek Een paar weken geleden had ik een gesprek met iemand, die iets met de teelt en handel van bloembollen heeft te maken. Daarbij bleek me wel, dat er ook bij de bollentelers over „goede" en „slechte" bedrijven kan worden gespro ken. Of liever gezegd over bedrijven, waar er iets van gemaakt wordt en andere bedrijven waar het maar zo, zo is. In dat opzicht is er geen verschil tussen landbouw en tuinbouw. In de loop van dit gesprek maakte mijn gesprekspartner een opmerking, die zeker ook voor landbouwers en vee houders van belang is. Het was deze opmerking. „Ze gaan veel te weinig bij elkaar kijken". De bollenman noemde mij nl. enkele bedrijven, waar men de zaak goed op poten had staan. Dat betrof heus niet altijd dingen, die kapitalen hadden ge kost. Verder was er de belangrijke kwestie^van het altijd goed op tijd zijn. Te late bewerkingen betekenen een ge weldig risico. „Ze moeten eens wat meer naar een goede buurman-collega gaan" was zijn mening. Ik geloof, dat de opmerking van deze man ook van betekenis is voor de land bouw. Het zou inderdaad niet kwaad zijn als een veehouder de tijd nam om in een slappe tijd eens een kijkje te gaan nemen op het bedrijf van een collega, waarvan hij via eigen waarneming of andere berichten weet, dat het goed draait. Ik ben van mening, dat dit zeer nuttig bestede tijd kan worden. Voorlichting door collega-veehouders kan van minstens evenveel waarde zijn als van mensen van de R.L.V.D. Per soonlijk denk ik hierbij ook aan een demonstratiebedrijf van de Streekont- wikkeling, waarover de laatste jaren via de Texelse Courant het een en ander is verteld. Een bezoek op dit moment kan U in ieder geval overtuigen van de prima staat, waarin het rundvee verkeert. U kunt dan tevens zien, dat dit niet alleen aan leidingwater is te danken, maar dat het ruwvoer van een kwaliteit is, die je doet zeggen: „Van zulk ruwvoer moeten de dieren wel groeien en melk geven". Als U de boer in kwestie vraagt zal hij U, eventueel met enkele andere collega's, zeker willen ontvangen C. v. Gr. OUD EN NIEUW Een jaar vloog heen. De tijd tikt voort. verqleden. Is weer 't qeween, Door 't levensleed geleden. En ook de vreuqd Is uitgelaaid vertreden. En in de kerk De laatste dienst gebeden Ga niet alleen De nieuweweq betreden. In eiqen kracht De onmacht schuilt van 't heden. N. Doqqer VOLK VAN ENKEL NABESTAANDEN Door de televisie komen de wereld rampen, ik zou haast zeggen, spectacu lair onze zitkamer binnen. En met alle sensatie van dien, is er toch ook plaats voor het mededogen, het meeleven, het meevoelen. Wat waren we niet blij, toen de mijnwerkers gered waren. Iedereen had het er over. De mijnwer kers! En de vrouwen van de mijnwer kers! En de kinderen van de mijn werkers Dit weekend waren er elf doden in het verkeerNiemand had het er over. Niemand had het over een vrouw, een kind of een nabestaande. Neem me niet kwalijk, ik vergat de gewonden. Ruim twintig zwaar en licht gewonden. Doet er niet toe, want daar had ook niemand het over. Dit komt niet in onze zitkamer Alleen in die van de nabe staanden. Met de leegte, de wanhoop en het onherroepelijke van het verlies. Elke dag geeft ons de risico's van het verkeer, maar de grote klap komt na de zondag. U leest het vermoedelijk nauwelijks in uw ochtendblad, want het is elke maandagmorgen weer opgelegd pandoer: „Doden tijdens het weekend". Doden op zondag, op zon dag, me neer, mevrouw, lieve kindertjes, die het niet treft. Qp zondag, een zonnige dag, een feestdag, zogezegd Kijkt u ook al uit naar de komende feestdagen? Al die zon dagen! Daarna komt in uw ochtendblad weer dat gezeur over de „dodelijke ongeval len tijdens de feestdagen". Ja, kan ik het helpen dat het geen mijnwerkers zijn! Lieve mensen, die het niet treft, laat het u niet treffen. We worden zo lang zamerhand een volk van enkel nabe staanden. Wanneer u pas een auto heb, rij dan niet met de feestdagen, zodat het feest dagen voor u blijven (laat staan voor het andere verkeer). Wanneer U het terwille van de sfeer op oudejaarsavond nodig acht u half of vol drank te gieten, laat dit dan niet na, maar geef een ander het stuurrad in handen, zodat u en de uwen in de gezel lige stemming blijven! Na de feestdagen komt het lijstje van moorden en zelfmoorden wel weer in de krant. Leest u het niet? Neem me niet kwalijk.misschien kunt u het niet meer lezen. Martie Verdenius. Voor een LANGEVELD A DE ROOU N.V. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Uw adres voor prima consumptieaardappelen is P. Beers, Molenstraat 30, tel. 2913 Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste In richting ter plaatse. Te koop 2 paar kunst schaatsen met schoen m 40 Beatrixlaan 4, tel. 2002 Te koop Rap brommer '61 in goede staat Te be vragen bij Nagy, Vogel- mient 25, De Koog. Eerste kerstdag hebben zich verloofd Margriet Beumkes en Roel Kuiper 't Horntje H 46, Texel Bobeldijk44,gem. Berkhout Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Richard R. Vlaming j. Vlaming-Vermeulen lixel, 29 dec 1963 Vaalberstr. 23, Den Burg Antonius Boogaard en Johanna Anna Bekker geven U, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op vrijdag 17 januari 1964 om 10 uur in het gemeen tehuis te Den Burg, waar na zij elkaar het H Sacra ment van het huwelijk zullen toedienen in de Parochiekerk van de H Joannes de Doper te Den Burg om 10,30 uur. Zevenhuizen O 124, Oosterend De Ruyterstraat 44, Oudeschild Texel, december 1963 Receptie op de trouwdag van 15,00 - 16,30 uur in Casino te Den Burg. Toekomstig adres: Barendzstr. 1, Oudeschild Met dankbaarheid en blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Simone Henny Wij noemen haar Mona D Wuis I Wuis de Wit Marga en Nelly Texel, 24 december 1963, „Primarium", 't Noorden O 171 Zend vroegtijdig Uw advertenties in! Plotseling is van ons heengegaan na voorzien te zijn van de genade middelen der H. kerk, onze lieve zuster en tante Catharina Cornelia Dijt echtgenote van Jacob Manshanden Eerder wed. van Marinus Slabbekoorn in de leeftijd van 48 jaar. Namens de familie J. H. van Heerwaarden Medemblik,25 dec. 1963 Kogerstraat 13, Den Burg De begrafenis heeft in middels plaatsgehad. DOKTE RSDIENST MET OUD EN NIEUW Dc verschillende diensten worden gedurende de oudejaarsavond en nieuwjaarsdag als volgt waargenomen: Den Burg: DOKTER ELIAS Oosterend en Dc Cocksdorp: DOKTER RENOUT Zondagsdiensten dierenartsen: H. DE BOER, tel. (02220) 2527 Witte Kruis Zr. FORTGENS Oosterend, tel. (02223) 250 of 207 Zr. RIETVELD De Cocksdorp, tel. (02222) 292 BENOEMD TOT KAMPEERCONSUL De heer W. B. Boersma werd onlangs benoemd tot Kampeerconsul van de A.N.W.B. voor Texel. GOEDE RESULTATEN VAN DE MUZIEKSCHOOL Zaterdag deden twee leerlingen van de Muziekschool Texel met gunstig ge volg het A-examen, afgenomen door de Werkgemeenschap van accordeon, mondharmonica en mandolineorganisa- ties in Nederland te Rotterdam. Rudy v.d. Wulp en Jopie Maas behaalden tijdens het examen uitstekende cijfers. Beide leerlingen waren opgeleid door de heer C. Rijf, directeur van de Mu ziekschool Texel. GIFTEN WITTE KRUIS Oosterend: K. E 2,50; R.-v H 2,50; H.-W. 2.50; G. 2,50; K -K. 2,50; B. 2,50; v.d. V. 2,50; T. 2,50; R v. K. 2,50; W.- K. 2,50; E.-W. 2,50; S. 2,50; B.-B. 2,50; E.-M. 2,50; S. 2,50; C. H. 0,50; A. v d. V. 2,50; K. 2,50; P.-K. 2,50; E. 1,50; V.-de R. 2,50; Z.-v.d. K. 2,50; v.d. V.-de R. 2,50, v.d. V.-B. 2,50; B.-B. 2,50; B.-K. 2,50; B-D. 2,50; K. 2,50; B. 2,50; T. S 2,50; V.-T. 2,50; G.-S. 2,50; D-v.d. K. 2,50; S.-V. 2,50; S.-M 2,50. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Oudejaarsavond HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 19.30 uur ds. Froentjes Dc Cocksdorp 19.30 uur ds. Soesan Den Hoorn 20.00 uur ds. Oskamp Oudejaarsavondcollecte De Koog 20.30 uur ds Waardenburg Oudejaarsavondcollecte Dc Waal 19.00 uur ds. Waardenburg Oudejaarsavondcollcctc Oostcrend 19.30 uur ds Beerthuis Oudcjaarsavondcollecte Oudeschild 19.30 uur Eerw. heer Veldhuis Oudejaarsavondcollecte GEREFORMEERDE KERK Den Burg 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 20 00 uur ds. Van Leeuwen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 19 30 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur 'W». Van Bildcrbeek Oosterend 19.30 uur mej. G. van Zetten Nieuwjaarsdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Dc Cocksdorp 10.30 uur in het gebouw nieuwjaarsbegroeting. Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp, korte dienst, aansluitend nieuwjaarsreceptie in „Ons Huis". De Koog 10.30 uur Nieuwjaarsbegroeting in het jeugdhuis. De Waal 11.30 uur Nieuwjaarsbegroeting in de kerkekamer. Oosterend 10.00-10 45 uur ds. Beerthuis, korte nieuwjaarsdienst. Oudeschild 11.00 uur bcgroetingssamenkomst GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. Uidam Oostcrend 10.00 uur ds. Van Leeuwen l GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 00 uur Dienst. Voor de spontane, correcte bemiddeling van politie en brandweer en allen die meegewerkt hebben aan de zoekactie in de Sluftervlakte, mijn oprech te dank. C. van der Werf De Slufter Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu- melijk op.dervonden zeggen wij U, mede namens onze ouders, hartelijk dank. Leendert Bremer Hanny Bremer- v. d Beek Oranjestraat 3 B, Lunteren Geen zorg meer Tver een lege accu 11 Neem een V A B. PRIJS F 32,50 Onbeperkte garantie. M. en A. J. Vonk Aan alle vrolijke cow boys van Den Hoorn een voorspoedig 1964. Het bestuur. G.N. A. Slegh Den Hoorn Bij mijn verblijf op Texel wens ik vrienden en bekenden een voor spoedig nieuwjaar. J. C. Vinke, Canada. M. Heerschap, Oudeschild. Gelukkig nieuwjaar. Fam. Witte, „Driehuizen" B 124 Z.N. Fam. J. D. Troost Gelukkig nieuwjaar. Fam. Roeper, De Dennen, Fam. Roeper, „Akenbuurt". Gelukkig nieuwjaar. J. Prins, Waalderstraat Gelukkig nieuwjaar. Wij wensen familie en bekenden een Zali; Nieuwjaar. Fam. G. Witte, „De Nes". Fer, Janna, Liesbet en Leendert wensen allen een gelukkig en voor spoedig 1964 toe. ,De Toekomst", t Noorden. W. Verseput C. Verseput-Eelman D. Eelman-Verhoeve Gelukkig nieuwjaar. De K.S.V. „KOTEX" wenst leden en begun stigers een voorspoedig 1964. Fam. Mantje Hoeve „Rembrandt" G.N. A. J. Verhoeve wenst alle vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Wed. Kok Huize „St. Jan" K 107 G.N. A. Eelman M. Eelman-Kok Kogerstraat 58 G.N. Wij wensen alle Texe laars een voorspoedig 1964. Elly Eelman Nel den Braven Jannie Moens San. „Zonnegloren" te Soest. D. Bonne Garage- en Taxibedrijf De Koog wenst zijn clientèle, familie, ook vrienden en bekenden een gelukkig en voorspoedig 1964. maten 36 - 46 Bruin en zwart 13,90-14,90 juchtleer 16,90-17,90 Langs deze weg wens ik familie, kennisen en buren een voorspoedig 1964. H. de Vries, Acaciastraat 24, IJmuiden-Oost. Wij wensen familie en kennissen een gelukkig nieuwjaar. J. Koopman G. Koopman-de Vries IJmuiden-Oost. Rijwielhandel Troost Gelukkig nieuwjaar. Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Wij wensen U een voorspoedig 1964. Fam. J. G. v. Maldegem Hoeve „Jachtlust". Bakkerij Kikkert wenst allen een voor spoedig 1964. Wij wensen familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Familie W. Verhagen, „De Wielewaal", Koger weg K 47. Wij wensen U een voorspoedig 1964 toe. Fam. Uitgeest, Groeneplaats 1. Kapsalon Smit, De Cocksdorp. Voorspoedig 1964. N. Luiken en T. Luiken-Ketelaar Z.N. G.N. J. C. Rab G. Rab-Dros Wij wensen allen e voorspoedig 1964. J. v.d. Vis H. J. v.d. Vis-Scheper Weverstraat 72. Familie Roeper, „De Hertekamp", wenst ieder een gelukkig nieuwjaar. C. Koorn Hzn. H. Th. Koorn Gelukkig nieuwjaar. Fam. Jac. Witte Hoeve „Dordrecht" Z.N. Wij wensen U e voorspoedig 1964. Daalder's Zelfbediening. Fam. P. Kikkert Kikkertstraat 69, De Cocksdorp G.N. Sigarenmagazij n W. Vlas Gelukkig nieuwjaar. Ik dacht, wat zal ik nu schrijven: Voor allen de beste wensen. Je hebt ze ook, die je wat anders wensen, maar ach, dat zijn de mensen. Max. Rijk, Waalderstraat 19. P. Bremer M, E. Bremer-Kooiman Plevierstraat 20, De Koog, G.N. Fam. P. J. Witte ,,'s Hertogenbosch" Z.N. G.N. W. J. Boon C. P. Boon-Dros Fam. N. Vermeulen, Oudeschild, wenst vrienden en be gunstigers eert gelukkig nieuwjaar. Vrienden en begunsti gers een voorspoedig 1964 A. N. Plaatsman I. Plaatsman-Boggia en Aai. Café-Restaurant „De Slufter" Bij het afscheid van het oude jaar wens ik mijn medemensen, of het nou blanken, bruinen of zwarten zijn, begrip, een dracht, vrede, voorspoed en geluk. Zoele winden, blauwe lucht en heerlijke, zon nige stranden op de lange weg van de nieuwe lente van 1964. Mijn heilwens, die ons allen in gedachten wacht. Aan familie, vrienden en kennissen een Zalig Nieuwjaar. Fam. Witte, ,,'t Hoffie", Oosterend. Gelukkig en voorspoe dig nieuwjaar. Autoverhuur Jn. Geus, Emmalaan 3. Familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. K. Kikkert A. P. Kikkert-Kuiper Eierland E 75. Wij wensen U een voorspoedig 1964. G. Dros W. C. Dros-v.d. Mark Kogerweg K 63b. Marie en Cor, Patateswagen, haven Den Helder, wensen allen een voor spoedig 1964. Fam. M. Knol wenst familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Dorpsstraat 42, De Koog. Groente- en fruithandel W. Maas Z.N. J. J. Westdorp G. Westdorp-Boon Gelukkig nieuwjaar. Wij wensen allen een voorspoedig 1964. Fam. A. Eelman, De Cocksdorp 79. Wij wensen U voorspoedig 1964. J. Borgman, Weverstraat 63. Fam. J. J. Bakker Restaurant „De Instuif" Gelukkig nieuwjaar. Zalig Nieuwjaar aan alle familie, vrienden en kennissen. Fam. W. Witte, Koster R.K. Kerk Den Burg. J. Bugel H. Bugel-van Halen wensen familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. J. v.d. Vliet N. v.d. Vliet-Wuis „Dennenrust" B 156 Gelukkig nieuwjaar. Metsel- en Aannemers bedrijf G. J. Witte Gelukkig nieuwjaar. T. Haarsma W. Haarsma-Agricola Molenstraat 42 Z.N. Fam. B. Oostra wenst vrienden en beken den een gelukkig 1964. Voor 1964 wense alle mensen, de wensen! P. Bosn Manufa Fam. R. Kiewi wenst familie en 1 sen een gelukkig jaar. Rijwielhande „De Germaan wenst heel Texe gelukkig nieuwjaa Voor iedere T< een gelukkig niem Fam. M. Hooges Box 477, Strathmo ALTA, Canada. C. v.d. Weri N. v.d. Werf-Bak Gelukkig nieuwjaa Schoonmaakbed C. J. Vinke wenst U allen een spoedig 1964. Jac. Zijm Joz. Zijm-van Lee G.N. P. Dros Bzn. A. Dros-Roepe Eierland Fa. Jac. van Lenten Geiukkig nieuwjaar Jan van Lente Queenspark, Aust G.N. Gelukkig nieuwj Gerrit, Tiny e Kees Geense Fam. A. Lagerv Gelukkig nieuwjaar J. Dros E. N. Dros-Schuitei Eierland. C. Garritsen C. Garritsen-v.d. Eierland Wij wensen fa vrienden en beguns een gelukkig nieuw Melkhandel Li A. Wuis T. Wuis-Roepe 't Noorden O 166 Smederij Renten. en medewerker Gelukkig nieuwj; Happy new year to Ina Kobur/ Stover road, Box 2( Harleyville, Pennsylvania, U.S.A Wij wensen alien voorspoedig 1964. Fa. J. H. Slaman Oudeschil Wij wensen U-aller voorspoedig 1964. Fam. Breme Lunteren Familie, vrienden bekenden een geli nieuwjaar. Fam. PT Kali Stolwijk Topslagerij D. C. Visser wenst allen ee spoedig 1964. Fam. P. Bugel wenst familie, vrie en kennissen een spoedig 1964 toe. Smederij De Wit Den Hoorn 42-46 G.N. Familie Verhoeve De Koog, wenst familie, vriei en kennissen een spoedig 1964. Familie en vriei een voorspoedig 196- Fam. J. Koopman 1 De Ruyterstraat 17, Oudeschild. Manufacturen en woninglextiel

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2