OU DEJAARS-QUIZ 1963 r wmÊÊHÊI Dokter W. Renout 25 jaar arts op Texel Hoe meer deelname, hoe groter de prijzen 3' OPLOSSINGSTROOK Bliksemactie van patiënten Als U in 1963 de Texelse Courant goed hebt gelezen, zult U zeker geen moeite hebben met het beantwoorden van de 32 vragen in onze Waarschijnlijk zult U op Nieuwjaarsdag wel even een vrij moment kunnen vinden om deel te nemen aan onze puzzel, die we „Oudejaars-quiz" hebben gedoopt. Zoals U ziet, is het heel wat anders dan we doorgaans ter ge legenheid van Kerstmis of Pasen in ons blad plaatsen. Deelname was voordien altijd gratis en de prijzen zeer bescheien. Doordat nu alle deelnemers door het plakken van extra postzegels een „pot" vormen, kunnen de prijzen di straks aan de winnaars worden uitgekeerd heel wat aantrekkelijker zijn. Omdat niet bekend is, hoeveel abonnées zullen meedoen is het niet mogelijk nu reeds te zeggen hoe groot de prijzen zullen zijn. Om deel te nemen, zult U de ingevulde oplossingsstrook uit de krant moeten knippen en op een briefkaart plakken. Als U de krant niet wilt beschadigen of als U de kans op een prijs wilt vergroten, zijn extra drukken van deze pagina verkrijgbaar bij het Bureau Texelse Courant (winkel) te Den Burg. In de buitendorpen wende men zich tot de plaatselijke bezorgers. Men kan dus zo veel oplossingen inzenden als men zelf wil. Hoe meer oplossingen er binnen komen, des te groter zijn de prijzen. (Vier hoofdprijzen en 10-15 troostprijzen). Door zoveel mogelijk oplossingen in te sturen steunt men bovendien „een goed doel", want na aftrek van PTT- kosten, wort de HELFT van de „pot" ter bschikking gesteld van een charitatieve instelling van plaatselijke of landelijke aard. Op Uw briefkaart kunt U zélf Uw voorkeur voor een bepaalde ver eniging of instelling kenbaar maken. Meeste stemmen gelden. De andere helft van het ingekomen bedrag vormt de prijzen, die in GELD worden uitgekeerd. Op het eerste gezicht lijken de vragen van de quiz eenvoudig. Hier en daar zitten echter addertjes onder het gras. Denkt U dus goed na, vóór U de kruisjes op de oplossingsstrook plaatst. Succes! DIT MOET U DOEN: Op deze pagina vindt U 32 vragen, die betrekking hebben op het nieuws van het afgelopen jaar. Bij elke vraag geven wij drie antwoorden, gemerkt A, B en C. Eén der drie antwoorden is het juiste. Kruis het juiste antwoord aan op de oplossingsstrook. Plaats slechts één kruisje achter het nummer van de betrokken vraag in de kolom A, B of C. Voorbeeld: Als U denkt dat antwoord B van vraag 5 goed is, plaatst U een kruisje in kolom B achter 5. De oplossingsstrook knipt U uit en plakt U op een briefkaart. Het past precies. Adresseer aan Texelse Courant, Postbus 11, Den Burg. Vergeet niet naast de normale porto van 8 cent, 30 cent aan extra postzegels te plakken. Indien U de kans op een iprijs wilt vergroten, kunt U meerdere oplossingen inzenden. De daarvoor benodigde extra afdruk ken van de puzzel zijn verkrijgbaar bij het bureau Texelse Courant (winkel). Zendt slechts één oplossing per brief kaart in. De briefkaarten met oplossingen moe ten op 8 januari 1964 in ons bezit zijn. De uitslag wordt in de krant van 10 januari bekendgemaakt. Op de briefkaart mag U invullen aan welke vereniging of instelling wij de helft van de „pot" naar Uw mening zouden moeten overmaken. De meeste stemmen gelden. Vraag 1 Op 19 februari plaatste Huib de Rijmelaar onder de titel „Duizend poot" zijn: A. 750ste B. 1000ste C. 1500ste gedicht in de Texelse Courant. Vraag A 1 2 10 11 12 13 14 15 16 Vraag A 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 O V 0 D 't 3 i B Vraag 29: Hier ziet U: A. De inbedrijfstelling van de graansilo's van de Coöp Aankoopveren B. De opening van Texels eerste atoombomvrije schuilkelder; C. De inbedrijf stelling van de broodfabriek te Oudeschild. Vraag 30 Tijdens de tocht naar De Schans (Oosterender feest) werden de Oosterender Schutters aangevoerd door de „commandant": A. De heer J. Daalder; B. De heer Joh. C Roeper; C. De heer W. Renout. A. De dames Dijt; B. P. Verberne.; C P. Brans Azn. Naam inzender j Adres Woonplaats De helft van de „pot" moet m.i, ten goede komen Vraag 31 Op de schapenfokdag in september werd als kampioen uitge roepen de ram van Vraag 32 Een bekende Texelse neelvereniging moest dit jaar quideerd worden. Dat was de ging: A. U.D.I.; B „Klein Toneel"; C. „Het Masker". Hierlangs uitknippen Vraag 8 De firma N.V. Kruk kreeg op ons eiland bekendheid door: A. Het aanvoeren van munitie ten behoeve van olie-exploratie werkzaamheden Het op grote schaal afbreken van bunkers bij Hoornderslag; De installatie van drie Texelse soft-ice automaten. B. C. Mej. R Bastiaans; Mevr. G. Vrijdag-Keijser. B. C-. Vraag 9 Texel kreeg in 1414 van Willem van Beieren stadsrechten op: A. 26 maart; B. 1 april; C. 9 juni. Vraag 22 Aan onze vroegere plaats genoot Dr. P. Wensvoort werd de Schimmel-Viruly prijs toegekend. Hij kwam daarvoor in aanmerking omdat hij A. Zich verdienstelijk had gemaakt voor de diergeneeskunde; Het Nederlands Hoogterecord vestigde voor helicopters; Ten behoeve van het wegver keer de vogeltrekroute naar Scandinavië verlegde. B. C. Vraag 10 De feuilleton „Opa heeft verkering" bleek een groot succes in onze krant. ,Opa" trouwde tenslotte met: A. Cobie Verleun; B. Anna Hogerwerf; C. Corrie Stuivelaar. Vraag 11 De Texelse schaatskampioen 1963 werd A. Nico Boon; B Piet Saai; C. Sjors Jimmink. Vraag 23 TESO besloot de veerdienst op Vlieland op te heffen omdat A. „De Zeemeeuw" niet langer bruikbaar was; Omdat de vaarroute was ver zand; In verband met toenemende militaire schietoefeningen op de „Vliehors". B. Vraag 12 Op 11 januari werden Texelse tieners blij verrast door komst van: A. Rob de Nijs; B. Peter Schilperoort; C. Anneke Grönloh. de de Vraag 24 De eerste TESO Texelfilm werd vervaardigd door A. Bert Haanstra, B. Herman v.d. Horst; C. Reinier Meijer. Vraag 25 De naam van het nieuwe VTB-schip dat op 29 juni zijn proef vaart maakte, luidt: Vraag 13 De Baardenclub werd Den Burg opgericht. Dat was op: A. 26 maart; B. 20 december; C. 15 januari. A. B. C. De „Texelstroom"; De „Fr Balbuizen"; De „Th Rutten". Zaterdag a.s. is het 25 jaar geleden, dat dokter Renout zich op Texel al vestigde. In de afgelopen periode, heeft dokter Renout niet alleen in 0< end, maar over geheel Texel vele vrienden verworven. Naast zijn werl medicus maakte hij en zijn vrouw voor tal van andere aangelegenl verdienstelijk. Begrijpelijk dus dat een aantal patiënten het initiatief h« genomen om hun populaire dokter ter gelegenheid van dit jubileum i bloemetjes te zetten. Dat gaat zaterdagmiddag van 3-5 uur gebeuren i Gebouw voor Chr. Belangen te Oosterend. Tijdens een bijeenkomst zal a dokter een cadeau van alle patiënten worden aangeboden. Wat voor ges< dit zal zijn, hangt af van de offervaardigheid van de vele patiënten over g Texel. Het huldigingscomité roept bij deze alle patiënten en relaties van d Renout op om bij te dragen aan dit cadeau. Geheim Getracht wordt de gehele actie voor de arts zelf geheim te houden. Veel zal afhangen van de zwijgzaamheid van de patiënten. Laat deze krant dus niet ge opend op tafel liggen als dokter Renout bij U op bezoek komt. De dokter kan dit artikel thuis niet onder ogen krijgen, want in de krant die bij hem is bezorgd, staat op deze plaats een ander bericht! Vanaf vandaag tot uiterlijk vrijdag avond 6 uur bestaat gelegenheid om financiële bijdragen voor het cadeau af te dragen. Het gled gelieve U in een enveloppe te doen, al of niet voorzien van naam, en deze te bezorgen bij een van de volgende contactadressen: Den Burg: De heer S. van Heeringen, De Zes 2; de heer C. Mets, Weverstr. 94. Oudeschild: de heer A. Witvliet Jzn P.H. Polder: de heer J. Witvliet Azn. Den Hoorn: mevr. E. Lap-de Waard, Herenstraat 39. De Koog: Timmer's Bakkerij, Dorps straat. Vraag 2 Op 2 maart bestond de gym vereniging „Texel" 40 jaar. De eerste voorzitter van deze bloeiende vereni ging was A. de heer J. Kiljan Sr.; B. de heer Jac. Roeper Johzn.; C. de heer A. v.d. Meulen. Vraag 14 Het nieuwe orgel in de N.H. Kerk te De Koog werd gebouwd door: A H.J. Vierdag te Enschede; B. Joh. de Heer te Rotterdam; C. N.V. Orcebo te Hazerswoude. Vraag 15 In oktober spoelde bij het strand van De Koog een bijzondere vis aan. Het was een A. Zwaardvis; B. Tuimelaar; C. Orca. Vraag 3 De commissie van onderzoek in het TESO-geschil stond onder voorzitterschap van: A. Prof. mr. J. de l'Ue; B. Prof. mr H. Schuttevaer; C. Prof. mr. J. v.d. Hoeven. Vraag 4 Ds. W. A. Soesan kreeg van zijn gemeenteleden een auto cadeau. Het was een: A. Fiat 600; B. Opel; C. Citroën 2 CV. Vraag 16 De Vereniging voor Vrien den van het Paard hield een loterij. De hoofdprijs, een pony, werd gewon nen door: A. Mevr. M. Bakker-Bruin; B. J. C. Bruin; C. Jac. Keijser Dzn. Vraag 26 Deze boerderij werd gedeeltelijk gerestaureerd jaar. De naam van deze oude boerderij is: A. De „Koningshoeve" bij Oosterend, B „Bloem en Bos" aan de Gerritslanderdijk; C. „Maria-hoeve" aan de Kogerweg. het afgelopen Vraag 5 Ir. G. Y. Fokkinga kreeg op ons eiland bekendheid door zijn aan deel in: A. Het ontwerpen van de fuik haven; Seismische proeven in verband met olie-exploratie; Raketlanceringen bij de vuur toren. Vraag 17 Wat was de oorzaak van het slechte hengelseizoen? A. Overbevissing van de Wadden zee; De strenge en langdurige winter Het uitsterven van de „S.-E."- pieren van Dogger. B. C. Vraag 27 Het weekend voor de bouw- vakanties gaf ongekende drukte voor TESO. Toen werden: A. 1389 auto's vervoerd; B. 2560 auto's vervoerd; C. 4280 auto's vervoerd. B. C. Vraag 18 De eerste paal voor Texelse LTS werd geslagen door; A. Frits Kleinhuis; B. Jan Roeper; C. Jaap Verberg. de Vraag 28 Op 25 juli werd een bekend Nederlands musicus „De Oranje boom" uitgesmeten. Het was: A. Peter Schilperoort; B. Philip Scheltema; C. Henry Arends. Vraag 6 Op 30 april werd aan de jarige Koningin namens heel Texel een lam aangeboden door: A Het echtpaar v.d. Meer-Lange- veld; B. Het echtpaar Sok-Moerbeek; C. Het echtpaar Agter-Zondervan. Vraag 19De arbeider, die bij de fuikhaven van het Horntje werkende, een val van vijf meter maakte en op spectaculaire wijze tussen de dam- wanden werd weggehaald, heet: A. L. J. Weijdt; B. P. G. Pech; C. L. Geluk. Vraag 7 Dit jaar bezocht de Georgiër Georgiy Dzimsheleishwili Texel. Hij is: Oorlogsveteraan die op Texel heeft gevochten; Regisseur van de Sow-export filmondememing; Leider van het Georgisch dans theater. A. C. Vraag 20 Hoe heet momenteel „Dokter Wagemaker": A. De „Waddenzee"; B. De „Schellingerland"; C. De „Alesia". de Vraag 21 In mei werd de diesel- elektrische veerboot „Marsdiep" te Zaandam te water gelaten en gedoopt. De plechtigheid werd verricht door: A. Mevr. N. Bakker-Zuidewind; BROMMER BOTST OP VRACHTAUTO Zondagmiddag reed de heer A. Blom uit Oudeschild met zijn brommer op een vrachtauto in de Gravenstraat te Den Burg. De jongeman liep een verwon ding op aan zijn knie en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Een koplamp van de vrachtauto werd ver nield. De brommer vertoonde geen schade. TEXELSE MARKT Op de gisteren gehouden markt werd aangevoerd 3 rammen ƒ125,ƒ175, 1 schaap ƒ110,4 kalveren ƒ100, ƒ200,6 geiten ƒ25,- ƒ40,6 biggen 80,- ƒ90, GEEN CONSULTATIEBUREAU T.B.C.-BESTRIJDING Donderdag 2 januari 1964 wordt er geen spreekuur van het consultatie bureau voor t.b.c.-bestrijding gehouden. S.V. TEXEL Op 5 januari wordt het programma van 2de kerstdag gespeeld. Voor 4A is dit: LSW-Con Zelo en dus zal Texel 1 weer rust hebben. Wijzigingen zijn wel mogelijk, dat wachten we dus af. De wedstrijden van 29 dec. worden ge speeld op 12 jan. Dit zijn: LSW-Hol- lanjdia T. en Con Zelo-5chagen. Het ziet'er dus naar uit dat we eerst op 19 jan. weer moeten aantreden en dan wel tegen Helder? Alleen de adsp. gaan naar Petten. Het is dus een eerste zaak om door flinke training in conditie te blijven, geen gelegenheid laten voorbij gaan, lui! Laten we hopen, dat met het nieuwe jaar, nieuwe successen kunnen worden genoteerd. Aan allen dus een gelukkig 1964. Eierland: de heer O. Kikkert, Vlieg hotel. De Cocksdorp; de heer W. van 't N ende, Kikkertstraat 67. De Waal: de heer M. C-. Keijser, Bo diek 1. Oosterend: de heer C. Bremer, J S. Rentenaar, Joh. C. Roeper ei Witte ('t Hoffie). Zij, dit. .liet in de gelegenheid zij hun bijdrage op deze wijze vóór dagavond af te dragen, kunnen t< nisch een gift toezeaggen. Op een tijdstip kan men dan het toege; bedrag betalen. Zij die van deze m gebruik willen maken, worden zocht het nummer (02223) 204 te b Ook kan men zijn bijdrage vi{ Boerenleenbank storten onder nu: 222, met vermelding: „Jubileum dl Renout". De bank houdt voor I gelegenheid zitting in de verschil! dorpen: donderdagmiddag te Den Hoorn; dagochtend te De Cocksdorp, vri middag te De Koog; vrijdagavon Oosterend. Veel belangstelling verwacl Zaterdagmiddag worden velen ii gebouw voor Chr. Belangen veru om dokter Rc out en zijn echtgeno feliciteren. Het is de bedoeling „Excelsior" aan de feestelijke sfeer bijdragen. De jubilaris zal met een van huis worden gehaald en om c veer 3 uur bij het gebouw arrivere SUCCESSEN VOOR „KOTEX Voor de landelijke tentoonste van Hoenders, Sierduiven en Kon van de K.S.V. „Den Helder en. streken" gehouden te Den Helder 24 tot en met 26 december j.l. w door de leden van de K.S.V. „K< 66 dieren ingeschreven. De kwa van de Texelse dieren kon wedi zeer goed genoemd worden. Vers dene van deze dieren behaalden predikaat ZZG. Bij deze landelijke Show had „Kc haar Club-show ondergebracht, uitslag hiervan luidt als volgt: Konijnen 1. Groot Chincilla, eigenaar S. kema, 't Horntje; 2. Donker bruin Zilvervos Kleurdv eig. M. Heijmans, Den Burg; 3. Pool roodoog, eig. J. Veltkamp, Burg; 4. Konijngrijze Kleurdwerg, eig. Heijmans, Den Burg; 5. Belgische Haas, eig. S. Tjepk 't Horntje. Bovenstaande dieren behaalden het predikaat ZZG Sierduiven 1. Duitse schoonheidspostduif, e Barhorst, Oudeschild; 2. Helmduif Zwart, eig. R. Ran, Helder. Beide dieren behaalden het predi ZZG Grote hoenders 1. Friese Geelwitpenhoender (hen). K. Feenstra, Den Burg. Deze bel de het predikaat ZG. „Kotex" kan hiermede terugziei een zeer geslaagde clubshow. HANDELSREGISTER Onder „Nieuwe inschrijvingen in Handelsregister" lezen wij; S. W. Bruin (e), Texel, Den E Wilhelminalaan 108a. Aannemers! burgerlijke en utiliteitsbouw.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 8