Pockets Dros' Motorenhandel Taxi Taxi 1964 attentie Dames- confectie en bonneterie 50 procent korting r Moord op Oudejaarsavond MOPED 2323 2525 Speciale verkoop fruit BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF gelijkrichter Een overvloed van in de Parkstraat 'DE NIEUWE BROMFIETS' Prima Biels Daalder, specialiteit in Hout en Board Frans Zegel TV toestellen Geen zorg meer over een lege accu 11 Neem een V.A B PRIJS F 32,50 Onbeperkte garantie. M. en A. J. Vonk "Type c 310" Uit voorraad leverbaar.. Vraagt eens proefrit bij Eierland, telefoon 233 12. Gert dacht na. „Om nog eens op de bronnen van inkomsten van uw tante terug te komen, daar is u dus niets van bekend?" „Hoe zou ik dat weten? Ik zei u al, dat we elkaar maar heel sporadisch ontmoetten. Misschien speculeerde ze wel, wie zal het zeggen." „Meneer Gillissen, uw tante was een woekeraarster. Wel eens van gehoord?,, „Een wat?" „Woekeraarster. Dat is een vrouw, die geld leent tegen hoge rente. Door gaans een dubbeltje van een gulden per maand. Dat gilde bestond in vroeger jaren al in Amsterdam. Elders natuur lijk ook wel. Maar Amsterdam stond er voor bekend. Voornamelijk in de Jor- daan zaten die vrouwen. En woeker is bij de wet strafbaar gesteld." De jongeman haalde zijn schouders op. „Dat is best mogelijk. Ik heb me er nooit mee bemoeid. Het was mijn zaak niet. Toen Oom Kees overleed, zal hij haar wel een paar centen hebben nage laten. Hij verdiende altijd behoorlijk met zijn handel. Ik wist dus niet beter, of tante Anne leefde stil." „Daar komt nog wat bij," ging Gerrit verder. „In de oudejaarsnacht is er in gebroken in de woning van uw tante. Of er wat vermist is, kon niet terstond gecontroleerd worden, om de eenvoudi ge reden, dat de enige, die dat kan constateren, overleden is, in casu; uw tante. We hebben evenwel zo het idee, dat er gezocht is naar bepaalde schuld bekentenissen. We hebben er namelijk in haar huis heel wat aangetroffen. De dader kan wel iemand geweest zijn, die dik in het krijt stond bij de verslagene. Nu zijn er twee mogelijkheden. De eer ste is: de dader is haar gevolgd naar hier, heeft haar vermoord en is toen zo snel mogelijk terug gegaan naar Am sterdam om daar in te breken. Ik had al een vermoeden van iets dergelijks, vandaar dat ik mijn Amsterdamse col lega's adviseerde de woning in de gaten te houden. Ze kwamen evenwel te laat, want de inbreker glipte net door hun vingers. Een andere mogelijk is, dat de inbreker eenvoudig op de hoogte was van het feit, dat de bewoor^ster afwezig zou zijn gedurende de j^arswisseling. In beide gevalen kan gevoegelijk aangeno men worden, dat het de inbreker min der om geld dan wel om de schuldbe kentenissen te doen is geweest. En het onderzoek van mijn Amsterdamse col lega's zal uitmaken, of de dader in zijn opzet geslaagd is of ontijdig gestoord, zodat hij min of meer onverricht ter zake heeft moeten vluchten." „Hoe het ook is, ik hoop echt, dat u de dader zult opsporen, meneer. Ik kan u niet zeggen, hoe verschrikkelijk ik het vindt." „Dat vindt ieder normaal mens, me neer Gillissen. Iets anders. De pleeg dochter is momenteel in Dorringen. Als u met haar wilt kennismaken? Ze is bij mij thuis." Jan Gillissen keek verrast op. „Hoe hebt u dat zo spoedig voor elkaar ge kregen?" „Bij de politie is veel mogelijk, me neer. Bijna alles. Bent u morgen thuis? Of op karwei?" De jongeman glimlachte. „Met al die sneeuw? In deze tijd van het jaar is buiten niet veel te doen, meneer. Ik zal wel hier zijn" „Ik kom u morgenochtend even halen. Ik wil alles nog even reconstrueren, ziet u?" Gillissen keek de politieman verwon derd aan. „Waar? Daar, waar het ge beurd is?" Gert knikte. „Een formaliteit. We mo gen geen enkel detail over het hoofd zien. Misschien, dat ik daardoor een idee krijg, ziet u?" 's Middags belde Gert Amsterdam op. Na enige tijd kreeg hij zijn collega Veenstra aan de lijn en Gert informeer de naar de vorderingen. „We hebben natuurlijk alle papperas- sen, die we konden vinden, meegenomen en we zijn ze nog steeds aan het orde nen. Er zijn een kleine driehonderd schuldbekentenissen, dus de zaken gin gen niet slecht. Bij elkaar een bedrag van dik tienduizend gulden. Morgen gaan we beginnen de adressen na te gaan en laat ik ze geleidelijk aan bij me komen. Misschien ontdekken we met praten wel wat." „Denk je er om de alibi's na te gaan?" „Reken maar. Wie geen mededelingen kan doen omtrent zijn doen en laten tussen zes uur en middernacht op de oudejaarsdag, krijgt een onvoldoende. Die vooral gaan we nader aan de tand voelen." „Als je wat bizonders hebt, hoor ik het wel, he?" „Op ons kun je rekenen. Ben je al wat opgeschoten?" „Net wat je zegt: iets. Een paar aan wijzingen, die belangrijk kunnen zijn. Die pleegdochter heeft onwaarheid ge sproken en die neef eveneens. Waar schijnlijk opzettelijk. Waarom, daar kom ik wel achter. We doen het rustig aan." „Nou, succes dan maar. Tot ziens." De avond bracht Gert rustig thuis door en Grada van Andel bleek heel goed overweg te kunnen met de vrouw des huizes. Gert sprak opzettelijk niet meer over het drama en ondanks de indruk die de moord had veroorzaakt op het jonge meisje, verliepen de avond uren gezellig onder het genot van Co- bie's voortreffelijke koffie en het re stant oliebollen. De volgende morgen reconstrueerde^ Gert het gebeurde op de plek van de misdaad. Een agent figureerde als slachtoffer en Jan Gillissen liep met een koffer in de hand zoals hij daar op oudejaarsavond had gelopen. Bij de be wuste plek bleef hij staan. „Hier was het zei hij. Gert stond aan de kant van de weg en dacht na. „En toen?" „Toen viel het schot en zakte tante in elkaar." „En u vertelde me gisteren, dat u geen schot gehoord had?" „Dat heb ik ook niet. Er was een her rie van belang met al dat vuurwerk in het park." „Vertelt u me nu eens precies, wat er in die enkele sekonden is gebeurd," vroeg Gerrit geduldig „Iedere kleinig heid kan van belang zijn. U liep dus met uw tante daar, waar u nu staat. En toenwacht eens even liep u zo? Aan de rechterkant?" Gillissen knikte. „Ja, aan deze kant." Gert keek naar het park en toen weer naar het tweetal, de jonge Gillissen en de agent, die gelaten als slachtoffer dienst deed. „Volgens de dokter," vervolgde Gert langzaam, „is de kogel opzij het hoofd binnengedrongen, en moet vrijwel dade lijk dodelijk geweest zijn. Maar man, als je zo gelopen hebt, dan zou jij nu dood moeten zijn inplaats van de tan te." Gillissen schudde het hoofd. „We stonden stil," verklaarde hij. „Ik droeg de koffer van tante Anne en die was nogal zwaar. Op een gegeven moment - dat was dus hier - zette ik de koffer even neer, om met mijn andere hand te gaan dragen. Maar ik had ook be merkt, dat mijn veter van mijn ene schoen los was gegaan, dus bukte ik mij even, om die vast te maken." „En toen?" „Daarna pakte ik de koffer met mijn andere hand en wilde verder lopen. Meteen zakte tante Anne in elkaar." „En toen?" „Nou ik zette die koffer natuurlijk weer neer en ik vroeg tante of ze plot seling onwel was geworden." (wordt vervolgd.) VANAF F 9,— Fa. Frans Zegel REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper I Mevr. A. C. A. Boer, Wannoesstr. 46, Den Burg bestellen (02220) bellen Toon Smidt LOODGIETERSBEDRIJF M. Koopman Zn Brink 32, De Koog, telefoon 02228-223 Het GOEDKOOPSTE adres voor is en blijft Oudeschild, Telefoon 2719 Autobedrijf A. Kievit vanaf f225,— 3 maanden garantie Al onze toestellen zijn geschikt voor 2e pro gramma J van Wijngaarden, p/a van Neckstraai 2 Oudeschild, tel 2912 Ook reparaties i__ 33. Jullie begrijpen, dat blokjas- Diavolo opkeek, toen hij het woord Fiorenza hoorde. Dat was nu net de stad waar hij heen moest! Daar was nu juist de voetbalclub gevestigd, die zoveel geld over had voor Karei Kleuntjes! Verheugd wachtte blokjas tot Herma- nus H. Olyrook zich met plakpenseeltje en klephoorntje weer had verwijderd om ergens anders zijn werkzaamheden te gaan verrichten Toen sloop hij zacht jes naar de beplakte plaats toe. Ver draaid ja, het stond er! De wagen ging naar Fiorenza en nog wel diezelfde avond! Het was trouwens een wagen, die goed van pas kwam, want er stond met grote letters „Koelwagen" op ge schilderd. „Porco ijsco!" lachte Diavolo vet „La carra di fratta esto uno calta- celle! Este possible la carra di fratta contendite frutti e legumi!" Ja ja, blokjas was niet dom. Hij be greep héél goed, dat deze koelwagen wel een fruit en groente kon bevatten, die naar Italië moesten worden uitge voerd. „Mooier kén het niet", dacht de dikzak. „Een treinreisje voor niks en nog groente en fruit voor onderweg óók!" Toen liep hij snel terug naar het hek, waar hij met een kwiek en lenig spron getje overheen hipte in plaats van be daard en voorzichtig te klauteren, wat meer gewenst schijnt voor een man van zijn omvang. Maar misschien was de dikzak in zijn jongere jaren zelf wel een goed sportsman geweest. Wie weet. In een wipje was hij terug bij snorremans- Angelico, aan wie hij met veel vuur begon te vertellen wat hij ontdekt had op het stationsemplacement. Hij ge bruikte daarbij alle handen en voeten, die hij had, maar ja.dat is nu een maal een zuidelijke wijze van conser veren 34 Angelico en Diavolo besloten de koe onverwijld bij haar horens te vatten en per eerste reisgelegenheid naar Italië te vertrekken. Het mocht dan misschien al fris zijn in die koelwagen, maar dat gaf niet, want ze hadden dikke jassen met bontkragen aan en van de honger zou den ze beslist ook niet omkomen. De twee schurken besloten te wachten tot de duisternis inviel. Dan zouden ze over gaan tot de operatie Karei Kleuntjes. Doch als inleidende maatregel begonnen ze de arme Karei maar vast uit het ijs te trekken. Ze droegen hem uit de vrachtauto en zetten hem recht over eind tegen de zijwand van het. geval. Dikke Diavolo haalde vervolgens uit Kareis eigen voetbalkoffertje een hand doek, waarmee hij de arme, koude kerel van het overtollige ijs begon te ontdoen. Karei zei maar niks, want hij was bijna bevroren. Rustig liet hij blokjas begaan. Intussen was Angelico naar de koelwa gen gegaan, alwaar hij zijn kundigheden als oud-inbreker even te pas bracht. Be hendig manipuleerde hij met een ijzer draadje en tegen zijn kunde bood het slot niet lang weerstand, waarmee ove rigens niet beweerd wil zijn, dat inbre kers de juiste lieden zijn om het keurig nette beroep van voetbalronselaar op te vatten. Toen het helemaal donker was geworden, brachten Angelico en Diavolo de arme Karei Kleuntjes naar de koel wagen. Beleefd schoof snormans de deuren open. In het interieur van de wagen werd 'n hele stapel kisten zicht baar, alle gevuld met lekkere appelen. En in de verte schenen de grote lampen van het emplacement vredig neer, on wetend van de schurkerijen, die werden uitgehaald.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 6