(nri Piraatpraat Mevr. Meindertsma nam afscheid als voorzitster van Plattelands vrouwen afd. De Cocksdorp-Eierland Stadsrechten vieren - dorp versieren BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF TEXEL O v'i.'! - FILM-NIEUWS De Cocksdorp Tijdens de dezer dagen gehouden jaarvergadering van de Bond van Plattelandsvrouwen afd. De Cocksdorp-Eierland heeft mevr. Mein dertsma haar plaats achter de bestuurstafel moeten afstaan aan mevr. Kikkcrt- Neuteboom. Mevr. Meindertsma, die voorzitster van de afdeling was, handelde in overeenstemming met de bepalingen in de statuten door zich niet herkies baar te stellen. Wie nu de voorzittershamer gaat hanteren moet nog worden uitgemaakt. Bij de verkiezing kreeg mevr. Kikkert 36 van de 68 stemmen. De scheidende voorzitster was men zeer erkentelijk voor haar inspannin gen. Mevr. De Wolf schetste haar als een „moeder van onze afdeling", die men graag nog enige jaren achter de bestuurstafel had willen zien. Zij over handigde de scheidende presidente een boekwerk. Mevr. Saai dankte namens het bestuur en bood een fraaie asbak aan. Mevr. Meindertsma toonde zich tijdens haar slotwoord erkentelijk je gens hen, die haar deze huldë hadden bereid. Aan het begin van de bijeenkomst werd na het zingen van het Noordhol lands lied, waarbij de heer C Ran op de piano begeleidde (wegens ziekte van mevr. Siebenga) deed mevr. Meinderts ma enkele mededelingen. Er werden liefhebsters gevraagd voor een hand- werkclub o.l.v. mevr. Tromp. De afdeling Alkmaar had te kennen gegeven de afd De Cocksdorp-Eierland op het weekend 29-30 april te willen opzoeken Het is de bedoeling dat de afdeling De Cocksdorp-Eierland te zij ner tijd eens naar Alkmaar gaat. Tijdens de eerstvolgende bijeenkomst zal mej. I. van Heerwaarden verslag uitbrengen over haar bezoek aan de Volkshogeschool „De Zandhoeve" te Bergen. Jaarverslag op rijm Daarna volgde het jaarverslag van de penningmeesteresse, mevr. van 't Noordende en de secretaresse, mevr. Langeveld. Omdat het geheel op rijm was gemaakt, was het beluisteren van dit relaas een genoegelijke belevenis. O.a. bleek, dat de afdeling 83 leden telt en dat over een klein batig saldo wordt beschikt. Mevr. De Wolf bracht, mede namens mevr. Van Oort, het kascom- missieverslag uit Het bleek, dat de penningmeesteresse haar taak op lof waardige wijze vervuld had. Hierop kreeg mej. J. Dijkshoorn het woord. Zij vertelde over haar 3-weekse vakantie in Engeland. Zij was in een plaatsje geweest op 150 km. afstand van Londen. In het gezin waar zij ver bleef was ook een meisje van haar leef tijd, dat in, het kader van deze vakantie- ruil deze zomer naar Texel zal komen. Mej. Dijkshoorn verhaalde op boeiende wijze haar belevenissen. Mevr Zijm dankte de dames voor hun medewerking bij de verkoop van lepeltjes ten bate van het dorpshuis. In de -auze werd een verloting gehouden ten bate van de kas. Velen gingen met een mooie prijs huiswaarts. Mevr. Visser, hoofdbestuurslid van de Plattelandsvrouwen en presidente van de provincie Noordholland, die als gast aanwezig was, vertelde het een en an der over het werk van het provinciaal en hoofdbestuur. Besloten werd het jaarlijkse reisje te houden op 14 mei a.s. Rondvraag Tijdens de rondvraag vroeg mevr. De Wolf of het mogelijk is dat alle leden het huishoudelijk reglement ter inzage krijgen. Voorz. beloofde ervoor te zor gen. Mevr, De Wolf vroeg aan mevr. Visser of het mogelijk is dat de afdeling een minder groot gedeelte van de con tributie aan het hoofdbestuur afdraagt dannu het geval is. Door de ongunstige ligging van Texel is het uitnodigen van sprekers vrij kostbaar. Mevr. Visser be loofde haar best te zullen doen. De avond werd besloten met het zin gen van het Wilhelmus. TEXELS JUDO-SUCCES De Texelaar Jan de Waard uit Eier- land, die in het Noordhollandse judo team uitkomt, heeft onlangs in een ont moeting met het Rotterdamse team van zich doen spreken door van de twintig partijen er 15 te winnen. Dit succes werd hoofdzakelijk met heup- en schou derworpen bereikt. VOORDRACHT OVER BEHANG Hedenavond zal de behangselfabriek N.V. Rath Doodeheever te Amster dam in de zaal van hotel „De Linde- boom-Texel" een voordrachtsavond houden over het onderwerp behang. Er zullen een aantal dia's en een film worden vertoond. KLAVERJASNIEUWS Dinsdagavond heeft de klaverjasclub „De Zwaan" zijn laatste winterdrive gehouden. De deelname was zeer hoog, bijna alle tafels bezet. Het was een zeer prettige avond, waarin al de kop pels hun best deden om de zeer fraaie prijzen, welke het bestuur ter beschik king stelde. Er werd fantastisch ge speeld. Nummer 1 werd het koppel mevr. H. Vermeulen en mej. I de Vries met 7649 punten; no. 2 het koppel Max. Rijk en P. Keijzer 7359 pnt. No. 3 het echtpaar Koomen 7076 pnt. De Testerenden had den tussen 6000 - 6500 punten. Met een prettig woord besloot voor zitter P. v.d. Slikke deze avond en riep allen weer een tot ziens toe bij de vol gende seizoendrives. J. C. R. Dat alle dorpen van Texel er tijdens de komende feesten ter viering van het 550-jarig stadsrecht feestelijk moeten uitzien, zal ieder met ons eens zijn. Voer de toeristen die tijdens de feestperiode op Texel komen moet het bij de eerste blik duidelijk zijn: hier wordt féést gevierd! Van het grootste be lang is het dat alles er niet alleen vrolijk en kleurig uitziet, maar dat het ook mooi is. Wanneer ieder op eigen houtje aan het werk gaat, is het niet denk beeldig, dat een rommelig geheel wordt verkregen. Om dit te voorkomen heeft een aantal deskundige Texelaars zich bereid verklaard, ieder die dit wil, van advies te dienen. Deze „versieringscommissie" bestaat uit mej. N. Mathijscn, kleuterleidster te De Koog, en de heren N. Slijderink, A. Welboren (Den Hoorn) en Latjes (De Waal). Lezing voor „Almjon" THEO VAN STEEN NAAR TEXEL Op uitnodiging van de R.K. Jongeren vereniging „Almjon" komt de heer Th. van Steen, directeur van de Volkshoge school „Ons Erf" naar Texel om een lezing te verzorgen in de jeugdherberg „De Eierkoogh" op zaterdagavond 14 maart a.s. Zij, die Th v.d. Steen al eens eerder beluisterden, weten dat het een boeiende avond zal worden. Oorspronkelijk zou men a.s. dinsdag een telepaat een demonstratie en cau serie laten verzorgen. Door omstandig heden heeft het bestuur van .Almjon" deze avond moeten verschuiven naar april. VERTROKKEN PERSONEN Stijntje J. Bakker, van W 5 naar Den Helder, Huisduinerweg 3; Geertruida A. Kikkert, van W 76a naar Renkum, Oos terbeek, Borgerweg 2, Willem Kruijer, van H 131 naar Den Helder, Stakman Bossestraat 23; Theresia G. Pruis, van Oosterend, Peperstraat 10 naar Amers foort, Ceramstraat 21; Jan A van der Slikke, van Den Burg, Parkstraat 20 naar 's-Gravenhage, Cornelis Jelstr. 7. Deze mensen zijn deskundig en weten bijvoorbeeld aan welke eisen het ver sieringsmateriaal moet voldoen, om hel drie maanden te kunnen uithou den. Vast staat dat men niet op denne- groen kan rekenen, omdat in die periode niet gekapt mag worden. Maar er zijn veel andere mate rialen, die zich uitstekend voor het doel lenen. Met vaak waardeloos materiaal kunnen verrassende resultaten worden bereikt. Vooral bij de versiering van gehele 5 SO Jaar stad 414 1964 AGENDA Vrijdag 7 februari Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, bijeenkomst fotoclub. De Cocksdorp, De Hoop 20.00 uur, jaarver gadering SVC Den Hoorn. Loodsmanswelvaren, 20 00 uur, filmavond Veilig Verkeer. Zaterdag 8 februari Den Burg. De Oranjeboom, 20.00 uur. Toneel uitvoering St. Jan „Leve de Leut" met Carna valsbal. De Koog, „De Toekomst", 20 00 uur, avond S.V. Dc Koog. Dinsdag 11 februari Den Burg, Casino, 20.00 uur. Carnavalsavond jongcrenver. Almjon. S.V. TEXEL Programma voor zondag; 4e kl. A„ inhaalprogramma: LSVV-Hollandia T.; Con Zelo-Schagen, Watervogels-Helder. Voor de beker worden enkele wedstrij den voor de 2de ronde gespeeld. Texel 1 is dus vrij. (Wei jammer). Ook Texel 2 is vrij. Geel Zwart-Texel 3. Dat is tegen de lijstaanvoerder. Zorg dat je in conditie bent lui en volhouden tot het uiterste. Tegen ZDH 2 werd gewonnen, proficiat! Adsp.: Petten-Texel. Nu zal er toch be hoorlijk gespeeld moeten worden, jongens! Texel b-ZDH, zaterdagmiddag. Proberen de punten thuis te houden. straten is een zekere eenheid gewenst. Zij, die nu al bepaalde ideeèn over de versiering van hun straat, huis of ge heel dorp hebben, worden aangera den zich in verbinding te stellen met de heer N. Slijderink, Schilderend 66, tel. 2374, Den Burg. In de krant zullen binnenkort ideeën en voorbeelden voor versiering gegeven worden. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 31 januari: C. Dijker-C v. Heer waar den 11 Jn Stam-S. v. Heerwaarden 02 Jo Schoo-J. Hooijberg 02 J. v. Heerwaarden-H Bruining 20 Jb. Koorn-P. Kooiman 02 C. v.d. Werf-D. v.d. Werf 02 G. Dros-C. Vinke 11 Een punt verlies voor C. Dijker bracht hem weer iets verder achterop bij P. Bakelaar. S v Heerwaarden neemt nu de derde plaats in met haast gelijk per centage als no. 2. De vierde en vijfde plaats worden gedeeld door J- Hooij berg en C. v. Heerwaarden, maar con tact met de kopgroep is er niet. Onderaan won D. v.d. Werf verras send van C. v.d. Werf, terwijl G. Dros aan een haast zekere nederlaag ont kwam. VERPACHTING STANDPLAATSEN FESTIVITEITEN Gegadigden voor de pacht van stand plaatsen voor de verkoop van ijs, patates-frites, vis, fruit, chocolade en frisdranken voor de verschillende eve nementen, welke in het kader van de viering van „Texel 550 jaar stad" zullen plaats vinden, dienen hiervoor uiterlijk op 28 februari a.s. in te schrijven. Inschrijfformulieren en nadere inlich tingen zjjn verkrijgbaar bij de admini strateur van het Organisatiekomité Texel 550 jaar stad, de heer G. A. Os kam, p.a. raadhuis Den Burg. S SO Jaar stad B M 41. „Zo zozei Brigadier Piet peinzend. „Daar vinden we inderdaad het gezochte ijskarretje terug op het erf van boer Knolleneus. Jonge, jonge jonge, dat was me een geschiedenis met die ontvoering, hè?" „Zeg dat wel, brigges", zei Hendrik- Jan, „Föj, föj, de griezels leupen mien over de rugge a'k er an denke, dat ze mien ook wel 's met de kop in dat kolde ies konden stoppen! Brrrik mot d'r niet an denken!" „Dat doen ze met jou niet, Hendrik- Jan", lachte boer Knolleneus, „Dan mot je eerst goed kunnen voetjeballen. Trouwens ehmisschien zit die manskerel van Kleuntjes er nog wel in. Kiek maer 'es, Hendrik-Jan". De brave knecht dacht, dat er mis schien nog wel enige waarheid kon ste ken in de snaakse opmerking van zijn baas. Dienovereenkomstig nam hij het nikkelen deksel van de kar en keek. Edoch, al zijn speuren was tevergeefs. De kar was leeg. Maar ja, niemand kon weten, dat Karei op dat moment al mij len ver de grens over was Brigadier Piet maakte intussen pro ces-verbaal op van de zaak en vervulde de nodige formaliteiten. Toen zei hij: „Hendrik-Jan, ik heb je hulp nodig. Ik neem dit karretje, alsmede het witte jasje in beslag. Jij moet het gevalletje voor mij naar het hoofdbureau van po litie rijden, want ik kan het moeilijk in de jeep meenemen". Hendrik-Jan stelde zich gaarne be schikbaar en ging onmiddellijk met het karretje op weg naar de stad, gloeiend van trots, dat de politie het niet zonder zijn hulp kon stellen. Hendrik-Jan en zijn karretje waren toen de oorzaak van een grote hoeveelheid dolle pret bij de Boncklehovense straatjeugd, want die lieverdjes hadden nog nooit zo'n vreem de ijsman gezien Het City-Theater biedt voor het ko mende weekend een aantrekkelijk film programma. Zaterdagavond en zondag middag wordt de oorlogsfilm „De Stalen Klauw" vertoond. Hoofdpersoon in dit in de Pacific-oorlog spelende verhaal, is Capt. John Larsen, die uit het hospitaal te Manilla wordt ontslagen, waar zijn rechterhand geamputeerd is. Hij komt aan boord van een oorlogsschip, dat met een speciale missie naar een ver verwijderd eiland vertrekt. Een door de Japanners gevangen genomen generaal moet worden bevrijd. Het lukt maar de „generaal" blijkt een sergeant te zijn, die later tijdens een vuurgevecht wordt gedood. Op spectaculaire wijze weet weet Larsen, mèt Lolita, die hij op het eiland heeft ontmoet en waarvoor hij prompt een vurige liefde koesterde, van het eiland te ontsnappen. Toegang bo ven veertien jaar. Een beeld van de toestanden die op sommige Amerikaanse „High Schools" heersen, gunt ons de film „Genadeloze jeugd" (This Rebel Breed), die zondag en dinsdagavond draait. Op de school wordt het leven beheerst door tiran nieke jeugdbendes, die op grond van ras en huidskleur zijn gevormd. De bendes bestrijden elkaar en deinen voor geen enkel middel terug. Als enkele le den zich bezig gaan houden met handel in verdovende middelen, besluiten twee politiemannen op zeer bijzondere wijze te trachten het benodigde bewijsmate riaal te verkrijgen om de bende te kun nen oprollen. Ze slagen in hun poging gen in een serie gebeurtenissen, die de toeschouwer een ontstellend beeld ge ven van de toestanden van jeugdcrimi naliteit, verwildering en rassendiscri minatie, die voor ons onvoorstelbare afmetingen hebben. Het verhaal, de intrige, is eigenlijk bijzaak. De hoofd zaak is de mentaliteit achter de gebeur tenissen en de waarschuwing, dat be grip voor de moeilijkheden der heden daagse jeugd goed is, maar dat slapheid in de leiding onvermijdelijk leidt tot losbandigheid en misdaad. Toegang boven 18 jaar. Naar de gelijknamige operette van Emmerich Kalman werd de film „Grafin Mariza" vervaardigd, die woensdag avond om 8 uur wordt vertoond. Mariza raakt verstrikt in tal van verwikkelin gen als ze verliefd wordt op de beheer der van haar landgoed in Hongarije, Machacl. De vele merkwaardige moei lijkheden worden echter overwonnen en het einde is dan ook bijzonder geluk kig. Alle leeftijden ZONDER COMMENTAAR In Engeland zijn er elk jaar ongeveer negentigduizend tieners, die een kunst gebit krijgen. De verwaarlozing van het gebit kost de Engelse staat ongeveer een miljard gulden per jaar. Een op elke zes Amerikanen houdt zich of uit noodzaak of omdat het wel interessant is aan een dieet. Het gevolg daarvan is dat er een bloeiende in dustrie is, die zich bezig houdt met de productie van diverse dieetartikelen. De Roemeense vrouwen, die werk zaam zijn als straatveegster, besparen de staat dertien miljoen dollar per jaar, aldus het partijblad „De Nieuwe Weg" in Boekarest. 'k Ben haast ziek, m'n beste lezer, Van het geschrijf en het qepraat Over 't roken van sigaretten. 't Is roken wat de klok thans slaat. Trouwens, dat is ook te merken. Want steeds meer ziet men de pijp Shag en sigaret verdringen, ledereen is thans pijprijp. Grote pijpen, kleine pijpen. Rechte, kromme, hout en steen. Allerhande soorten pijpen Ziet men thans in het gemeen. 'k Las zelfs, dat er bij recepties Van de raad ergens in 't land, Pijptabak wordt aangeboden Naar oud-vaderlandse trant. Zelf heb ik een lange goudse, Maar da's ook niet je van het. Want hij steekt haast door je keel heen En je brandt je tot en met. Maar je moet toch mee doen, makkers. Anders zeggen ze: „Wat gek, Kijk die rare, vreemde kerel. Die rookt nog een sigaret". Nu wil ik oprecht verklaren Dat ik dat tóch nog wel doe, Ook al ben ik op mijn jaren Werk'lijk nog niet levensmoe. Ik vrees meer de uitlaatgassen Die ik daag'lijks binnen krijg, Dan de rook van mijn piraatje Waarvan ik nog steeds niet hijg. Verder snap ik de regering In deez' dinqen ook niet goed, Wijl zij aan de ene kant wel Alles tegen 't roken doet. Maar de drank, die ook veel kwaad doet, Wuift zij luchtigjes op zij. Want er komen, naar het plan is, 'n Knots vergunningen nog bij. En zo dobberen we verder Naar koers die regerinq koos, Binnenkort is heel ons landje Laveloos en rokeloos. Huib de Rijmelaar. S.V.C.-NIEUWS A.s. zondag hebben we een volledig programma. Het eerste speelt thuis te gen Koedijk en het tweede gaat uit naar Oudesluis 2, vertrok boot 12.00 uur. De adsp. gaan, als het goed weer blijft, zaterdag naar Tex. Boys a, aan vang 4.15 uur Veel succes allemaal! Komen we hedenavond allemaal naai de jaarvergadering in hotel „De Hoop". Ook de donateurs zijn daar van harte welkom. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Dc Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Adr. Oskamp van Heemstede. Heilige Doop De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg De Waal 10 uur ds. Waardenburg Oostcrend 10 uur ds. Beerthuis Oudeschild 11.15 uur ds. Froentjes Rcstauratiecollecte GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. Uidam Oosterend 10 en 3 uur ds Van Leeuwen GEREF. KFRK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15,30 uur dienst DOOPSGEZINDF GEMEENTE Den Burg 10 uur mej. G. van Zetten De Koog 11.15 uur mej G. van Zetten Woensdag 12 februari Zusterkring te Oude schild. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke rege.' méér 0,25. Onder adres te bevr. (met eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Instituut Belz, Wij gaan door met het afleveren van Persilge schenken uit voorraad Gymver Oosterend p/a J. Daalder, Vliestraat, Ger de Jong en Rentenaar, tel. 227 Televisie. 2e program en reclame binnenkort in de lucht Laat nu uw 2e ka naai inbouwen of ruil uw oude TV in. Wij geven een hoge inruilprijs Inruil TV's voorradig vanaf f 250,- Reparatie van niet door ons geleverde TV's worden aangenomen. Techn. bur. L Schrader en Co, telef 944285 (020) Amsterdam, tel. 295, Oosterend, Texel In onze maatkleding voelt U zich prettig en verzorgd. Uw kleermaker Card Schmidt, Boom- kampstr. 8. Alkmaar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel Te koop gevraagd antiek zoals koperwerk, zilveren- en gouden sieraden, tin, meubelen, dekenkisten, te geltjes, oude landkaarten, klokken, gouden en zil veren munten, ook buiten landse.oude bedeikettingen enz enz Wij komen halen en betalen contant. Ge heimhouding verzekerd Brieven onder nr 587 aan bureau van dit blad Te koop 50 Hy-Line, goede leggers Ook bij ge deelten Molenstraat 34 Voor verbuizingeo, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, teL 2285 Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies ln pachtzaken). Te k. prima zaaibonen De sterkste en vroegste stamslabonen, stokpeulen, consumptierapen en wor telen bij C Haarsma, Pol derweg 7, De Waal. Te koop aangeboden leren damesjas m 48, na 6 uur. Peperstr. 29, Ooster end, telefoon 02223-241 Wij hebben nog steeds prima aardappelen 15 ct C Terpstra, Schilderend 25 H, Bas, telef 2215 worden thuis bezorgd. Te koop 2 konijnenhok ken f 10,— „Flevo" Schil derend 101 Te koop kanarie broed kooi 6 delig. Binnenvoliere lm x '/2 x 1-50 m, losse voederbakjes, pr. elektn motor, bollenzeefplaten met 2 randen, petroleum kacheltje, na 6 uur A C Pool, Keesomlaan 26, Den Burg, telefoon 2009 Te k. pr. aardappelen I Verberne „Oedelem" Te koop aangeboden lange leren jas, grote maat, 1 paar brommer laarzen cn een spinnenwiel W. Dootjes, Kikkeristraat, De Cocksdorp Te koop Thermacniris 7 voets getrokken comb met pick up doch i z g st schrikdraad apparaat (bat terij), bietenschoffel toe stellen compleet. 500 baaltjes hooi L Stroo, „De Halm", tel.02225-270 Te koop i.pr st z kinder wagen. Brieven onder nr. 600 of tel. 02225-296 Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Sicco S. Sytema F. Sytema-Meindertsma Voltastraat 6, Nijmegen, 2 februari 1964. Soli Deo Gloria Op 11 februari hopen D.V onze geliefde ouders, groot- en overgrootouders F. Stark en M. Stark-Lok hun 50-jarige echtvereni ging te gedenken. Dat zij nog lang voor elkaar ge spaard mogen blijven, is de wens van hun kinde ren: Wim en Fia Tine en Maus Lies en Gerrit Hendrien en Teun Flip en Ina Henk en Stina Jack en Henny Naantje en Kees Corrie en Nic Map en Cor en hun kleinkinderen en achterkleinkind. Gelegenheid tot geluk wensen 's avonds van 8.30-9.30 uur op 11 fe bruari in het Gebouw v. Chr. Belangen te Ooster end. Heden werd geheel plotseling van ons weg genomen, nog voorzien van het H Oliesel, onze lieve oom, de fuer Willem Smit Jz. in de leeftijd van bijna 73 jaar Namens de familie J. Schraag-Smit Den Burg, Kogerstr. 60 Texel, 4 februari 1964. De H Mis van requiem zal aan God worden opgedragen heden vrij dag 7 febr te 9 uur in de parochiekerk van de H Joannes de Doper, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof te Den Burg.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2