Moord op Oudejaarsavond 55 jaar getrouwd Riteco-Luyckx 7-7 TEXEL Dit is het echtpaar J. Schaatsenberg- Schaap, dat woensdag a.s. het 55-jang huwelijksfeest viert. Vader Schaatsen- berg is 81, zijn vrouw 76. Beiden zijn van eenvoudig komaf. De heer Schaat- senberg werd zelfs geboren in een. plaggenhut, in de buurt van „De Ne derlanden". Schaatsenberg stond niet alleen bekend als een vakbekwaam landarbeider maar ook als jutter en stroper. Nog steeds woont het echtpaar aan de Slufterweg, dicht bij het lok kende strandZe hopen het daar nog lang in goede gezondheid uit te houden. VOORLICHTINGSAVOND BLOEMBOLLENCULTUUR De voorzitter, de heer M. Bakker, kon 50 leden welkom heten, alsmede een 20-tal leerlingen van de landbouwschool met hun onderwijzer, de heer Van iial- deren. In het bijzonder verwelkomde hij de heren Underwater en v.d. Zwet van de voorlichtingsdienst, die kwamen spre ken over soortenkeus bij tulpen en nar cissen. Grondsoort en klimaat, aldus de heer Onderwater, spelen bij de teelt van tul pen een belangrijke rol. Vandaar dat we hier geen broeitulpen moeten gaan telen (kleigrond) maar zandtulpen, spe ciaal voor de droogverkoop. D.w.z. ver koop in winkels aan particulieren voor hun tuin. Een goede huid is dan een eerste vereiste. Verder lette men op de groeicapaci- teiten, waarvan spreker uit de LEI- rapporten enkele voorbeelden aanhaal de. Ook op de jaarlijkse uitbreiding, die men goed in de gaten moet houden en die men kan vinden in de jaaroverzich ten van het P.V.S. Ook hier gaf hij eni ge voorbeelden. Verder lette men op de schuurtemperatuur, die de tulp nodig heeft en die te vinden is in een uitgave van Bloembollencultuur. Is men klein behuisd, dan die soorten kiezen die on geveer dezelfde temperaturen nodig hebben. Als u narcissen teelt dan geen late tulpen in verband met werkver deling. Doe vooral mee aan opbrengstadmi nistratie. U kunt dan zelf uitmaken wat voor u de beste teelt is, zo besloot de heer Onderwater zijn inleiding. Voorzitter dankte de heer Onderwa ter, maar had toch graag enige soort namen gehoord. Deze bleek hier een beetje huiverig tegenover te staan, om dat een tulp die vandaag veel gevraagd wordt, over enkele jaren goedkoop kan zijn. De heer H. Bruijn meent, dat we om de kern van de zaak heendraaien. Toen er onder de leden meer en meer animo kwam om tulpen te gaan telen op land, dat eigenlijk meer narcissenland is, be sloot het bestuur in samenwerking met streekontwikkeling en voorlichtings dienst een 40-tal soorten tulpen te plan ten op normale narcissengrond, de dan door de voorlichtingsdienst voor de teelt van tulpen geschikt zou worden ge maakt. De bedoeling is dus dat er een 40-tal goede handelssoorten van diverse rassen zal worden opgeplant met als eigen schappen; goede groeiers en goed in de huid, en die niet bekend staan voor blauwgroeien en zuur. De kwekers kun nen dan de tulpen geregeld in de proef tuin bezichtigen en de oogstresultaten bekijken. Om dan aan de hand hiervan en van hetgeen de heer Onderwater hier vanavond verteld heeft hun keuze te bepalen. En om a.s. zomer het prijs verloop van die soorten reeds op de vei ling te kunnen volger, verzocht de heer Bruijn voor de vergadering in april een lijstje van de 40 te planten soorten. De heer Onderwater zegde gaarne zijn medewerking toe en zal, op uitnodiging van de voorzitter, op die vergadering met de heer v.d. Zwet aanwezig zijn. Na de pauze vertelde de heer v.d. Zwet het één en ander over het drogen van tulpen met behulp van ventilatoren en van warme lucht, hetgeen hij aan de hand van dia's verduidelijkte. Hij liet een nieuw soort bakken zien, waardoor in een bepaalde ruimte meer tulpen kunnen worden opgeslagen. Ook het naricssen drogen werd uit voerig besproken. Op de „Heidehof" voldoet de drooginstallatie uitstekend en bij de heer Veeger zal een nieuw systeem worden gebouwd. Aan hen, die een droogvloer willen maken, geeft de streekontwikkeling 25% subsidie. Bij de rondvraag kwam het narcissensortiment nog ter sprake. Vooral gele trompetnaricssen treden op de voorgrond en in de april-vergadering zal de heer Onderwater enkele soorten nader behandelen. Na de heren Onderwater en v.d. Zwet namens alle aanwezigen van harte te hebben bedankt, sloot de voorzitter de vergadering. H. B. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 19 februari a.s. worden de moeders van Oudeschild en Den Burg ver wacht van 12.30 - 15.30 uur. „KLEIN DUIMPJE EN DE REUS" TE OUDESCHILD OUDESCHILD Hedenmiddag om 4.30 uur zal de kleinste groep van de Handwerk- en Hobbyclub in het dorps huis het sprookje „Klein duimpje en de reus" voor het voetlicht brengen. De jonge medewerkers (7 - 11 jaar) zijn: Gea v.d. Kerkhof, Tiny Jonker, Mar ja v.d. Meer, Geeske Scholtanus, Rinksje Scholtanus, Anneriet v.d. Schans, Jo- landa Dootjes, Froukje Daalder, Marijke Schade, Bonny Jonker, Liesje Schraag, Els v.d. Schans en Margreet Koopman. Door mej. F Dekker is een fraai décor ontworpen, dat door de midden- en grote groep (12 - 16 jaar) is gemaakt. De algehele leiding berust bij mevr. J. C. Janssen-van Esch. Kinderen tot tien jaar betalen voor entree 25 cent, oude ren 50 cent. Kaarten zijn tot 4 uur ver krijgbaar aan het adres De Ruyterstraat 103. Lot moest beslissen Eensgezind waren de raadsleden niet, toen zij tijdens de vergadering van vrij dagmiddag j.l. de leden van de com missie tot wering van schuilverzuim wegens periodieke aftreding moesten benoemen. Het ging om één van de vijf commissieleden, de heer P. B. Riteco. Hij had zich herkiesbaar gesteld en stond als eerste op de aanbeveling. Mevr. J. Koning-Bruin (PvdA) herin nerde er aan dat iemand, die de 65- jarige leeftijd heeft bereikt, „automa tisch" niet meer in commissies wordt gekozen. Zij meende, dat het onjuist was de heer Riteco weer te benoemen, omdat dit onbillijk zou zijn jegens an deren die wegens hun leeftijd niet meer werden herbenoemd. Tegen de persoon van de heer Riteco had zij geen be zwaar. Voorzitter wees er op dat de betrokkene ondanks zijn pensioen nog steeds bij het onderwijs is betrokken en zeker nog ten volle geschikt voor zijn taak in de commissie kan worden ge acht. O.a. mevr. Vrijdag-Keijser wees er op dat men indertijd de heren Dap per en Leber niet meer had benoemd in het „Keesomfonds", omdat zij 65 waren en toch ook zeer vitaal en ge schikt voor hun taak. Er ontstond over deze o.i. niet zo héél belangrijke kwestie een uitgebreide discussie. Veel raadsleden wilden het eenmaal gekozen principe handhaven en de tweede per soon op de aanbeveling kiezen, de heer P. Th. Luyckx. De stemming, die daar op volgde, gaf de oplossing niet: 7 stem men voor de heer Riteco en 7 voor de heer Luyckx. Het totaal van veertien stemmen was mogelijk door de afwezig heid van de heer N van Schoonhoven wegens ziekte. De tweede stemming leverde tot ieders verbazing dezelfde uitslag op: 77. Toen besliste het lot, ten gunste van de heer Luyckx. De an dere leden van de commissie werden conform de aanbeveling gekozen. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 23 27; 18 febr. 11.36 en 19 febr. 0.00 en 12 08; 20 febr. 0 30 en 12.40; 21 febr. 1.07 en 13.25; 22 febr. 2.06 en 14.43. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. PUPILLENCOMPETITIE Uitslagen van zaterdag: ZDH-Tex. Boys a geen uitslag; Tex. Boys b-Texel a 0—6. A.s. zaterdag: SVC-ZDH; Tex. Boys b-Tex. Boys a; Texel c-Texel a, aanvang S.V. TEXEL Uitslagen zondag: Texel-Grasshoppers 11; jun Texel-HRC 23; adsp. Oos- terend-Texel b 04. De uitslag van Texel-Grasshoppers werd in de allerlaatste minuut gelijk, toen een gemakkelijke bal door keeper v.d. Kerkhof werd gemist (keeper Poel man was ziek). Met de wind mee kwam Texel wel tot aanvallen. Na een kwartier gaf Jan Beerling Texel met een pracht schot de leiding. De gasten weerden zich ge ducht, maar konden tot de rust geen succes boeken. In de tweede helft was Grasshoppers veel sterker en was Texel gedwongen verdedigend te spelen. Toen de paal hen één keer in de weg stond, hadden de gasten geen geluk. Rennie kopte de bal met gemak uit het lege doel. Tot de laatste minuut bleef Texel stand houden. Toen kwam de genoemde gelijkmaker. In de aanvalslinie van Texel klopt het nog niet. Het lijkt ons gewenst om Henk Stiggelbout weer eens op te stellen. De junioren hebben een goede wed strijd gespeeld en moesten met een doelpunt verschil de eer aan de leiders laten. Prima gedaan! Adspiranten b wist in Oosterend de overwinning te behalen. Met 40! Prima gedaan Om 12 uur zouden twee jeugdelftallen (Tex Boys en Texel) vriendschappelijk spelen. Er was geen scheidsrechter aan wezig, maar ook niemand van het be stuur. Zomin van de Boys als van Texel. 22 spelers gingen teleurgesteld naar huis. Hoe is het mogelijk?! Programma zondag: VZV-Texel; Texel 2-Schagen 3; jun. SRC-Texel; adsp. Texel a-Watervogels a; De Koog-Texel b. Voor de Sporttoto van zondag 1 maart 1964 gelden de volgende wedstrijden: 1. D O S -Feijenoord 2. Ajax-D.W.S. 3 Sparta-Sportcl. Enschede 4. M.V.V.-Heracles 5. N.A.C.-A.D.O. 6. B.V.V -Veendam 7. Zwartemeer-Haarlem 8. Hilversum-H.V.C. 9. Alkmaar-K.F.C. 10 Be Quick-P.E.C 11. Limburgia-Helmondia '55 12. Roda J.C.-Vitesse 13. S V.V.-A.G.O.V.V. 14. N.O.A.D.-Wageningen 15 Longa-Baronie De wedstrijden behoeven niet op het formuliei te worden overgenomen. S.V. DE KOOG Oudesluis-De Koog 63. Het begin van de wedstrijd Oudesluis-De Koog was niet bijzonder gelukkig. Ondanks snel aanvallend spel van De Koog wer den geen resultaten geboekt. Een hard schot van Hellinga ging net over de lat. Even later beproefde Ipenburg de paal op kwaliteit. Bennekom schoot net naast! De Koog diorig teveel op wat hen noodlottig werd. Het werd 10 voor Oudesluis. Deze domper weerhield De Koog niet te trachten O. in toom te houden. Dat lukte niet. Een misverstand tussen Douma en Kuip leverde voor Oudesluis de tweede treffer op: 20. De Koog gooide het nu op de verdedi ging en wist zodoende de snelle aanval len van O. te weerstaan. Van een slap moment van O. maakte De Koog ge bruik. Schelfhout kreeg op tijd van Ipenburg de bal, omspeelde de spil en met een pracht schot werd het 21. Het volgende doelpunt was helaas weer voor Oudesluis, gevolgd door nummer 3' Juist voor de rust werd het 32. Na de thee weer een (voor de wind) aanvallend De Koog. Nu liet het geluk De Koog totaal in de steek. Het werd 42. Na een penalty werd het 52. De scheidsrechter voerde soms een merk waardig beleid. Een hoekschop maakte er 62 van. De strijd luwde. De Koog veerde op toen Schelfhout nummer 3 in het doel kopte. In het laatste kwar tier gelukte het De Koog niet de achter stand te verkleinen. De adspiranten konden het tegen SVC niet klaren en verloren met 80. De reis naar Berlijn gaatnu definitief door. Zorg dat ailes in orde is. Programma Het eerste is vrij. Het tweede ontvangt om 2 uur Callantsoog en de adspiranten gaan zaterdag naar Texel b om 4 uur. S.V. COCKSDORP SVC-Petten 05. In een van beide kanten slecht gespeelde wedstrijd is Petten als overwinnaar uit de strijd ge komen. De harde wind, die dwars over het veld stond, maakte goed spel on mogelijk Al na tien minuten kwam het eerste doelpunt door een dekkingsfout in de achterhoede. Vóór de rust wist Petten de achterhoede van SVC tot drie maal toe te passeren. Na de rust het zelfde spelbeeld met een iets agressie ver SVC Was de voorhoede van SVC wat beter op schot geweest, dan had het misschien de achterstand met één of twee doelpunten kunnen verkleinen. Minstens twee goede kansen werden hopeloos gemist. Wel wist Petten er 50 van te maken door een strafschop, nadat een SVC-speler onnodig de bal met de hand wegsloeg. Vooral SVC liet zich in deze wedstrijd van zijn slechtste kant zien. MET JEEP TEGEN MUUR In de nacht van vrijdag op zaterdag, omstreeks 1.15 uur, botste een employé van de Britse firma SSL met zijn Land rover tegen de muur van de werkplaats van de kleermakerij Brouwer in de Weverstraat. De schade was vrij aan zienlijk, want de gehele muur werd ontzet. Het ongeluk gebeurde toen de Engels man, die het aangrenzende café wilde bezoeken, het parkeerterrein opreed, de jeep achteruitrijdend op z'n plaats wilde zetten en daarbij niet tijdig afremde. De chauffeur heeft met de eigenaars van het huis (de dames Dijt) een rege ling getroffen. TEXELSE MARKT Gisteren werd aangevoerd: 7 rammen en 5 schapen ƒ130,225,8 nuch tere kalveren 50,ƒ180, STADSFEESTEN TE DE WAAL DE WAAL Texelse kleinste dorp is van plan actief deel te nemen aan de feesten „Texel 550 jaar stad". Dit bleek wel op de vergadering, die de Waalder feestcommissie voor donderdag j.l. had uitgeschreven in het dorpshuis. Voor zitter J. Lok kon een veertigtal dorps genoten welkom heten en dat ver heugde hem en de andere bestuursleden zichtbaar. In verband met de opbouw van de gehuurde tent, zullen de dorps feesten gehouden worden op vrijdag 17 en zaterdag 18 juli. Iedere aanwezige kreeg een voorlopig programma, naar aanleiding waarvan discussie uiteraard mogelijk was. Soms werd de vergade ring wat rumoerig, als meerderen tege lijk ideeën naar voren wilden brengen. De heer Latjes lichtte toe, op welke wijze men van plan ■■^^1 was het dorp te I I versieren. Het is de bedoeling, dat zo veel mogelijk l(en men rekent hier op aller medewerking) huizen verlicht worden met kaars jes, waxinelichtjes in mosterdpotjes, be- bevestigd langs en rondom de raamko zijnen. Dat dit een aardig en bijzonder effect zal geven kon men al zien in de Dorpsstraat, waar, bij wijze van proef, een raamkozijn aldus was verlicht. De inwoners kunnen de potjes gratis krij gen bij het bestuur, in elke gewenste hoeveelheid, terwijl de kaarsjes voor slechts 1% cent verkrijgbaar zijn, óók bij het bestuur. Er wordt op gerekend, dat de bewoners elkaar zullen bijstaan bij het monteren tegen de huizen. Zon der gemeenschappelijke arbeid is het niet mogelijk een dergelijk feest te doen slagen. Natuurlijk is men niet gebonden aan deze kaarsverlichting. Wil men zijn huis met elektrische lampen verlichten, dan wordt ook dat toegejuicht. Verder zullen er op de vier toegangs wegen van het dorp erepoorten worden gemaakt. Het hout hiervoor is al aan wezig. Het bestuur doet voor het tim merwerk van deze poorten een beroep op mannelijke hulpkrachten. Zij wil op zaterdagmiddag 22 februari in de boer derij van de heer A. Keijser, Ongeren, beginnen met het timmeren. Men heeft er nu ongetwijfeld de tijd nog voor, aan- 23. „Ben je.Gert werd meteen be langstellend. „Je meent het? Waar voor?" „Poging tot moord, subsidair poging tot doodslag. Op de pleegdochter, juf frouw van Andel. Ze is naar het Bin nengasthuis gebracht". HOOFDSTUK 12 Als het plafond ingestort was, had Gert niet meer verschrikt kunnen zijn. „Nee", prevelde hij, „dat is toch niet mogelijk? Ze hadden samen verkering!" „Nou, mooie ridder dan om zijn meisje onder een passerende auto te duwen. Enfin, hij zit voorlopig veilig opgebor gen, ondanks zijn protesten". „Vertel me alsjeblieft, wat er precies gebeurd is. „Ja, het fijne weet ik ook nog niet, maar ik heb drie getuigen, die beslist beweren gezien te hebben, dat hij het meisje van het trottoir afduwde, vlak voor een aankomende auto. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van de chauffeur, wist deze haar net te ont wijken, maar ze heeft een klap van het spatbord en vermoedelijk een schedel- basisfractuur". Gert was nog steeds perplex. „Maar mijn lieve hemel, waarom deed hij dat? En hij was zo gek op dat meisje?" „Dat horen we morgen wel. Ik laat hem nu maar uitrazen, want er is geen land mee te bezeilen. We konden hem met z'n vieren ternauwernood baas. Een mannetjesputter, hoor. Enfin, hij is een tikkeltje beschadigd, maar daar konden onze jongens ook niets aan doen. Zeg, was dat meisje niet de enige erfgename van tante Anne?" „Ja, dat is ze" „En viel de poet nogal mee?" „De poet?" „De erfenis". „Ja zeker, tante Anne was behoorlijk gefortuneerd: eigen huizen en een bank saldo ..Dat dacht ik al. En wie erft het, als juffrouw Van Andel dood is?" „Dat „Het enige, nog in leven zijnde fami lielid, de volle neef meneer Gillissen. Snap je de wortel, waarde collega? Dan is die meneer Gillissen de erfgenaam en kan hij alles alleen opconsumeren. Een ongelukje is gauw in elkaar gezet. Vooral op het ogenblik met die glad heid. Jammer voor hem, dat het wat verkeerd uitpakte en dc chauffeur het meisje nog net kon ontwijken. En dub bel jammer voor hem, dat er drie ge tuigen zijn". „Waar is het gebeurd?" ,.Op het Rokin. bij de oversteekplaats op de hoek van de Dam. Het licht stond voor de voetgangers op rood, dus de auto's reden flink door". „Heb jij dit in onderzoek?" „Allicht. Het houdt ongetwijfeld ook verband met die inbraak. Ik zal hem morgenochtend behoorlijk aan de tand voelen, reken maar. Wedden, dat hij meer weet van de dood van tante Anne? Hij zal wel gedacht hebben: die eerste keer is zo goed gegaan, laat ik de erf gename meteen maar opruimen. In zo'n drukke stad als Amsterdam gebeuren immers dagelijks dergelijke ongevallen, nietwaar? Handige jongen, maar toch niet handig genoeg". „Ja, hoor eens, Veenstra, jij zegt dat allemaal, maar je zult toch met bewij zen moeten komen. Hij ontkent natuur lijk". „Welke misdadiger bekent terstond? Hij kwam natuurlijk met een of ander smoesje aandragen, maar hij kan me gezien de diverse „tuuntjes" nog geen zorg vereisen. Ook de dames kunnen zich verdien stelijk maken. Veel dames worden ver wacht ten huize van mej. D. van Heer- waarden op donderdagavond, 20 febru ari, om papieren bloemen te maken. Dit ter assistentie van de Waalder Hobby club, die hier anders niet mee klaar komt, aangezien deze club ook haar voorbereidingen moet treffen voor de jeugdmarkt. Uit de vergadering kwamen verschil- lened voorstellen. Zij zullen door het bestuur in overweging worden geno men. O.a. werd genoemd een voetbal wedstrijd tusen een elftal van De Waal en de Baardenclub. Er komen te De Waal twee grote bloemen mozaïeken, t.w op de hoek van de Sommeltjesweg en de Laagwaalder- weg. De mozaïeken zullen voorstellen het wapen van de feestvierende ge meente Texel en het reeds alom beken de vignet t.g.v. de stadsfeesten. Betreurd werd, dat bij feestelijke ge legenheden nooit een vlag op de Waal der toren wappert. Met het gemeente bestuur zal contact worden opgenomen om daar verandering in te brengen. Lijvig feestprogramma Het meer definitieve programma ver meldt een historische optocht, kinder spelen, vossenjacht, wagenspel, gecostu- meerd ringsteken op tractoren, krui wagenrace, kussengevecht, tobbesteken, vossenjacht met brommers, optreden van de Margaretha Sinclair Drumband en beide avonden dansen in de tent, waarvan de tweede avond gecostu- meerd. De commissie streeft nóg naar een grote stunt, doch zij doet hierover nog zeer geheimzinnig. Dat is haar goed recht. Aan het slot van de avond ont spon zich nog een heel dispuut over de financiële kant van de feesten. De heer Albers drong er bij de commissie op aan een reeële, sluitende begroting samen te stellen, opdat de commissie bij eventue le niet te voorziene tegenslagen (bijv. zeer slecht weer) in aanmerking zal kunnen komen voor de 75% garantie verlening van het Organisatiecomté. De begroting moet in dit geval ter goed keuring worden voorgelegd aan het Organisatiecomité vóór de 15e februari. Met de toezegging, dat dit zal worden geprobeerd, sloot voorzitter Lok om kwart over elf de vergadering. nog meer vertellen. Ik heb toch zeker drie getuigen?" „Het meisje kon zeker nog niet ge hoord worden?" „Die is buiten westen. Een paar min der betekenende vleeswonden aan ar men en benen, maar ze heeft een klap van het spatbord tegen haar hoofd ge had en is toen enkele meters over de straat gerold. Wat denk je? Een mens is tenslotte geen pudding!" ,Zeg, kan ik morgenochtend er bij zijn? Bij dat verhoor?" „Waarom niet? Per slot van rekening werken we samen en het ziet er wel naar uit, dat het één en dezelfde zaak wordt. Let maar eens op mijn woorden. Kun je negen uur hier zijn9" „Ik zal er voor zorgen". „Oké dan, tot negen uur. Heb jij nog vorderingen gemaakt?" „Verdraaid, dat zou ik haast verge ten te vertellen. Die tante Anne was vorige week woensdagavonds half elf hier in Dorringen. In een auto. Met een nozemachtige jongeman als chauffeur". „Wat zeg je? Wat moest ze daar doen?" „Ja, als ik dat wist, was ik misschien al een heel eind verder in deze zaak. Geen idee. Een garagehouder hier her kende haar van de foto in de krant". „Zo? Ja. dat heeft haast altijd succes. Daar zal die Gillissen ook wel een ant woord op weten. Ze heeft hem natuur lijk bezocht". „Ik denk van niet, Veenstra. Want wat moest ze twee dagen tevoren in Dorringen doen? Als ze toch al een af spraak had met haar neef voor oude jaarsavond?" „Nu ja, dat horen we morgenochtend wel. Ik ga kijken, of m'n arrestant goed verzorgd is voor de nacht en dan naar moeder. Tot morgen". In gedachten verzonken kwam Gert in de kamer terug. „Is er nieuws?" vroeg Cobie. „Grada ligt in het ziekenhuis in Am sterdam. Waarschijnlijk schedelbasis- fiactuur. En Jan is gearresteerd. Ver dacht van poging tot doodslag". Cobie gaf een gil van ontzetting. Ze werd wilbleek en bracht een hand voor haar mond. „Dat. dat geloof ik niet", zei ze met vreemde stem. Gert keek naar onderzoekend aan.. „Wat geloof je niet?" „Van Jan. Dat hij het gedaan heeft., Wat is er eigenlijk gebeurd?" Gert vertelde het haar. „Zo zegt Veenstra tenminste Grada kon nog niet verhoord worden. Ik kan het ook haast niet geloven, maar jadrie ge tuigen „Hij leek zo'n nette jongen", zei Cobie zacht. „Tja, meid, geld kan iemand van een engel in een duivel veranderen, neem dat maar van mij aan. Ik heb dat vaker meegemaakt. Enfin, we kunnen er over praten en piekeren, maar Grada ligt in het ziekenhuis en Jan zit in de cel. Dat zijn de feiten" „Kun je.... kun je dat ziekenhuis niet bellen? Vragen naar haar toe stand?" Gert knikte. „Dat kon ik wel even doen". Hij ging naar de gang en Cobie volgde hem op de voet. Na enig zoeken vond hij het telefoonnummer van het Binnengasthuis en toen hij verbinding had, vroeg hij naar de toestand van Grada van Andel. Hij voegde er aan toe. dat de politie te Dorringen deze inlichting verzocht. Het duurde enige tijd, maar toen kreeg Gert 'te horen, dat de patiënt nog steeds buiten be wustzijn was. En dat was het enige, wat men hem kon vertellen.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2