BEVA UUlfE WONDERWEEK J VLESSING Een helder volk kiest schone warmte... kiest Caltex Edelhaardolie ^kristalzuiver DEURWAARDER PRINS 21 stuks hoornvee vakkleding 3.20 I 3.65 Caltex Edelhaardolie Is kristal- zuiver. Maakt geen vlekken, houdt uw haard schoon, en geeft een ab soluut reukloze en roetvrije ver branding. Ga daarom deze winter over op Caltex Edelhaardolie. Dros' Ing. bureau en autocentrale Schilderend 56 Den Burg, Texel. Tel. Den Burg 2151 Tel. Den Burg 2071 Tel. Oudeschild 2320 Tel De Koog 314 Zal op maandag 24 februari a s. des namiddags 1 uur (precies) ten verzoeke van de heer Joh Meel dijk op hoeve .Katwijk" in de Prins Hendrikpolder publiek en contant verkopen wo 11 melk- en kalfkoeien, 1 kalfvaars en 9 gelde vairien, stamboekvee vierkant stempel, voorts: een Belg. vos-mernepaard En bedrijfs- inventaris w.o aardappelsorteermachine (Combinex), Harkkeerder (Vicon), drie- rijlge volautomatische aardappelplanter, voorraadrooier, melkmachire (Comil), melkkrosje, dorskast, aardappelstomer, aardappelvuilploep, wen- telploeg (paarden), aardappelaanaardfr, aardappel- lichter, aardappelhor, watertank (1000 Itrbieten molen, betonnen watrrbalies (groot en klein), partij betonnen palen, div rollen punldraad en ursusgaas en div. gereedschappen. Met de verkoop van het vee wordt om 1 uur aan gevangen. oer-sterk wasbestendig kleurecht blijvende pasvorm 6EG. MERK Vrolijke tafellakens Linnen, bedrukt met mooie bloem- dekoratie Grote maat 130 x 160, kleine prijs 12.90 Tafellaken met 6 vingerdoekjes Katoen in flamingo-rood of citroengeel, met licht kontrasterende versiering 'n Lichtvoetige kreatie. Kleurecht 1 Tafellaken 130 x 160 en mac 6 vingerdoekjes In fraaie doos 10.95 Frisse, vrolijke keukendoek Fleurige ruit. Fijne doek. Frappant lage prijs 2.45 Tafellaken, vingerdoekje, place-mat met artistieke ruitdekoratie in bijzon dere kleur. Zuiver linnen. Laken Vingerdoekje Place-mat Ruiten en balken in halflinnen theedoeken Vaat drogen met Opgewekt humeur. Daarom in vrolijke1 kleuren 1.95 Heel bijzondere baddoeken want aan één kant zijn ze bedrukt met bloemrand of rozendessln.de andere kant is effen. Lyrische kleurcombinaties 4.95 Uitvoering tak met jacquardrand en uitvoering roos met jaquardrand 4.95 Fantasie-lakens en slopen „Corldrap" De 1-persoons-set bestaat uit: 1 laken, 160 x 250 en sloop met volant, 62x72 21. #5 2-persoons-set: 1 laken, 180 x 250, en 2slopen 62x 72. In poly tjraagzak 29.75 Keukendoek Zwart fond. waarop kleurige, gestileer de zuidvrucht-motieven 'n Dichtlusslge doek voor snel en goed drogen. 55 x 55 1.95 Bijpassende panlap 39 Seahorse tafellaken en 6 vingerdoekjes Katoenen weefsel met kleurrijke ruit dekoratie. Per set (1 tafellaken en 6 vingerdoekjes), fraai verpakt 14.90 Sea-horse badlaken Rood fond met fraaie zwarte dekoratie 'n Heel mooi badlaken Maat90x150 En kost maar 13.90 Seahorse Wonderlijk lage prijzen in de witte wonderweek VOORDEELAANBIEDING no 1 Servetten nii voordelig Witte damast is altijd stijlvol. Deze servetten zijn dan ook bij elk tafellaken te gebruiken Voordeelprijs 1.25 VOORDEELAANBIEDING no 2 Royale theedoek Bijzonder grote theedoek. U droogt de vaat m een wip. o Eft Voordeelprijs 2 stuks voor 2.5U VOORDEELAANBIEDING no 3 Vrolijke keukendoek Prima badstof met speels-nop-streep- motief. Frisse kleuren voor een vrolijke keuken - Voordeelprijs 1.5U VOORDEELAANBIEDING no 4 Washandje met voordeel en met leuke randdeko- ratie. U hebt keus uit 2 kleuren Voordeelprijs 35 Washandje met bloemmotief Heerlijk zachte bad stof. Kies uit 4 kleuren Voordeelprijs 35 Franse lelie op zwaar geweven badhandoek 4.9U Bijpassend washandje 65 HeerlIJk-rulge baddoek Bekend merk: Terry-Fox. Met opwek kende bloem-streepfantasie. In 4 ver schillende kleuren Kloeke maat 50x100 Bescheiden prijs 2.95 Bijpassend washandje 39 Dichtgeluste baddoek Rose, geel of bleu, met witte noppen. Kloeke maat Dekoratieve doek 3.90 Gastendoekje, dezelfde uitvoering 1.95 Washandje 95 Iers linnen theedoeken Bedrukt met dekoraties die u moet zien wat 'n kleurenl Gezellig verpakt. Voor uzelf, maar ook bijzonder leuk als geschenk 3.95 -tl 'V Honey-moon lakens en slopen met romantische, dromerige, licht kleurige bloemdekoratie in bleu, geel of rose. De 1-persoonsset heeft 1 laken 150 x 250, en 1 sloop met de gemakke lijke hotelsluiting. Per set 18.75 ln-2-persaonsuitvo«rmg, Per set 25.90 De befaamde „Dormlta"lakens en slopen S Gev/even van olifant-sterke kwalltelts- garens. Extra lang. Ruime sloop-inslag van 22 cm. „Dormlta" gaat Jaren mee. Met het keurmerk van de Ned. Ver van Huisvrouwen. Glad 150x250 8.25 Glad 180x250 9.95 Sloop 62 x 72 2.75 Ook in rijk geborduurde uitvoering. Bovendien leverbaar In 160, 200 en 240 breed en slopen In het formaat voor schuimrubberkussen (45 x 60) Charmant ochtendjasje van zachte Tergal batist, met poëtisch bloemdessin. In rose of bleu Kraagje, zakken en mouwtjes met kantgarnering. Maten M en L jg gij Nachthemd in dezelfde uitvoering 15.90 House coat ,,Dragonac"katoen. Bijzonder ruit- dessin. n House coat, waarin u zich thuis voelt Maten 38 -48 11.75 Er gebeuren wonderen in uw linnenkast in onze witte wonderweek. Geen wonder met zulke attractieve aanbiedingen Obelisk dameszakdoeken zijn op alle punten beter. Met bijzonder fraaie, exclusieve dessins en in prachtige kleuren Blue I Silver 1.90 I 2.15 Obelisk herenzakdoeken Blue I Silver Gold 2.65 Gold 4.25 Cinderella baddoeken In 10 verschillende fraaie tinten met bijpassende washandjes Zij zijn dorstig vanaf het eerste moment g gej Washandjes 65 Cinderella theedoeken hebben frisse tinten, die een vrolijke noot vormen in de keuken 1.95 Cinderella lakens en slopen, type 66 250 lang en krimpvrij door Sanfor Zij behouden dus hun volle afmetingen Met het Gouden Keurmerk van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. In glad, cordon en een fraai borduursel 150, 160, 180 en 200 breed 11 ca per stuk vanaf 11.5U slopen 60 x 70 per stuk 3.75 'T IS BIJ Cinderella tafellakens en servetten Zowel het klassieke damast als het moderne blokdessin, geweven van getwijnd garen, maken van uw tafel 1 een feestelijke dis. Gemerceriseerd, dus blijvend glan zend. Gemakkelijk wasbaar (ook jus- en chocoladevlekken) Afmetingen 130 x 160, 150 x 180, en -150x230 Servetten 60 x 60. In het blokdessin ook vingerdoekjes 35 x 35. Laken damast per stuk v.a. 12.90 Laken blokdessin per stuk v&. 11.50 Servetten damast per stuk v a. 2.55 Servetten blokdessin p.stuk v.a. 2.35 VAN DE RIJKSLANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST WIJ VRAGEN UW AANDACHT VOOR Bouwen van silo's Binnenkort komt de fa. Appel uit Spanbroek op ons eiland om enkele silo's te bouwen. Deze silo's krijgen een bijzondere bestemming, n.l. het bewaren van een mengsel van mest en gier. Op bedoelde bedrijven wil men nl. gaan werken met het zgn. drijfmestsysteem. Bij dit systeem drijven mest en gier uit •en grote groep naar de kelder. Wel licht zullen deze silo's in de zomer ook gebruikt worden voor opslag van win- tervoer. Een wat vreemd idee, maar de methode wordt al op metr plaatsen toe gepast. De komst van de fa. Appel betekent, dat er ook voor andere veehouders de mogelijkheid is om silo's te laten bou wen. Het is voldoende bekend, dat ge noemde firma op dit gebied een expert is, waarvoor plaatselijke aannemers opzij treden. We durven het zeker niet meer aan om te beweren, dat een silo voor alle bedrijven nodig of gewenst is. Ook in dit opzicht veranderen de inzichten. In verschillende geavl'en is een andere bergplaats aantrekkelijker. Op hoog gelegen grond kan dit bijv. een grond- kuil zijn, terwijl in andere gevallen een silo van andere vorm de voorkeur ver dient. Voor bedrijven, die het inkuilen lat enverzorgen door een loonwerker met maaikneuzer is de bekende veel hoekige silo van de fa. Appel echter nog altijd een goedkope en ideale berg plaats voor kuilgras Op de twee laatste marktdagen kre gen we al serieuze vragen over de mogelijkheid om al stikstof te gaan strooien Dat is bij weers- en grond- omstandigheden, zoals die op dit mo ment zijn geen wonder. Toch hebben we gemeend deze veehouders nog wat te moeten afremmen Naar ik meen hebben de laatste jaren ons enkele voorbeelden laten zien van de waarheid, dat je ook te vroeg stik stof kunt strooien. En wij menen, dat zelfs voor het geval, dat we een zeer vroeg voorjaar krijgen, het stikstof strooien aan het eind van deze maand of in begin maart niet onder behoeft te doen voor stikstof, die in de eerste helft van februari is gestrooid. En als de weersomstandigheden toch nog weer gaan tegenvallen, dan is de stikstof, die nu al zou worden gegeven voor een gedeelte weg. We menen daarom de al te haastige veehouders te moeten aanraden nog even te wachten. Hoe meer, hoe beter? De proeven, die we nu twee jaar ach ter elkaar hebben gehad met hoeveel heden en aanwendingstijden van stik stof op grasland, hebben duidelijk aan getoond, dat vooral de hoeveelheid van groot belang is. Bij maaien omstreeks half mei kwamen we voor veldjes met 120 kg zuivere stifstof per ha. tot hoe veelheden gras, die vier- tot vijfmaal zo hoog lagen als de opbrengst van veldjes, die geen stikstof kregen. Dit is dus wel een stimulans om een goed ge bruik te maken van de stikstofzak. Toch mogen we hieruit niet conclu deren, dat daarom voor stikstof de leuze zou gelden: Hoe meer, hoe beter' En het is zeker nodig om bij het vast stellen van de stikstofgift te bedenken waarvoor men de percelen wil gaan ge bruiken. Percelen, die bestemd worden voor het winnen van kuilgras, kunnen o.i. de zwaarste giften verdragen. In een vroeg voorjaar kan dit wel eens betekenen, dat we eind april aan het kuilen moe ten. In 1961 was dit bijv. het geval. Maar dit geeft geen enkel bezwaar. Daarom kunnen we op schrale grond in dit geval wel gaan tot een gift van 120 kg. zuivere stikstof, eventueel te geven in twee keer. Zouden we dit ook voor hooipercelen doen, dan kunnen we in een vroeg voor jaar voor het feit komen te staan, dat we aan het maaien moeten op een tijd stip, dat hooi maken nog heel moeilijk is. Daarom geven we er de voorkeur aan om het voor hooiland met de stik stofgift wat kalmer aan te doen. Op schrale grond zouden we tot maximaal 100 kg. zuivere stikstof per bunder kun nen gaan. Loopt het met de groei tegen, dan kunnen we later altijd nog iets ex tra's geven. Percelen bestemd voor de beweiding zouden we nog iets minder willen ge ven. Heeft men een goede gelegenheid om de eerste tijd de dieren overdag buiten te laten en 's nachts weer op te stallen, dan kunnen de koeienweiden ook wel een bemesting van plm. 100 kg. zuivere stikstof per ha. verdragen. We wijzen er nog eens op, dat we bij het noemen van de hoeveelheden over .schrale" grond spraken. Op de betere gronden, die vrij geregeld ook nog stal mest krijgen, kan de gift lager zijn. Een nieuwe wijze van hooiwinning Vermindering van de risico's is een belangrijke voorwaarde voor het ver beteren van de bedrijfsuitkomsten. Als dit dan ook nog gepaard kan gaan met arbeidsbesparing, dan schiet men in deze tijd in de roos. In dit kader moeten we ö.i. ook zien een nieuwe wijze van hooiwinning, die dit jaar ook op ons eiland zal worden geïntroduceerd. Het maaikneuzen van gras is op ons eiland geen nieuwtje meer. Het wordt al in heel wat gevallen toegepast. Dit jaar gaat men echter ook begin nen met het kneuzen van gras, dat be stemd is voor de hooiwinning. Het kneuzen gebeurt hier op een wat andere wijze dan bij het gras, dat voor de kuil is bestemd De kneuzing betekent nl. vooral een persing van de stengels, waardoor deze het vocht los laten. Het materiaal wordt echter lang niet zo „kort" als bij de maaikneuzers, die we tot nu toe hebben zien werken. Bij deze wijze van hooien zou het gras al in twee tot drie dagen geschikt zijn om als hooi ingeschuurd te worden. In een enkel geval gebeurde dit al na ruim één dag.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 4