VLESSING GEEN CRUS HAAR Forum Fa. P. van Etten hulp in de huishou ding Doet uw voordeel. vakkleding De A.N.B. jaarvergadering enige winkelmeisjes zitkamer met 2 slaapkamers 2 meisjes voor de bediening. Allen die iets te vorderen hebben TV toestel pension vracht voerbieten Drogisterij Schoorl gesloten Dros' Magazijn gesloten Ondanks ziekte een meisje NAK Noordholland Telers vergadering woonhuis met erf Van Delfts en Mutsaerts vouwwagens Frans Zegel Textielhuis Zegel U komt toch ook? Dinsdag en woensdag Jaarvergadering groenteboer Het prachtige nest Golden Retrievers van Mevrouw J.Neimeyer uit Doetinchem waarvan ook Prinses Beatrix een pup heeft uitgekozen, eet ook Puppy-Bonzo. „Grote avonden" uitstekend geslaagd HBS-ERS LEVERDEN KNAP TONEELSPEL In der kader van een goede traditie heeft onze R.H.B.S. vrijdag- en zaterdagavond j.l. weer haar z.g. „Grote Avonden" gehouden. Deze keer werd het blijspel in drie bedrijven „De Held tan Waterloo", van Jan Naavkcns opgevoerd. Wetende dat de HBS-lcerliugen goede toneelspelers zijn, waren wc met hoog gespannen verwachtingen naar „De Oranje boom" gekomen. Al spoedig bleek dat alle verwachtingen werden overtroffen. De wjjzc, waarop een twintigtal spelers dit historische, in 1815 spelende, stuk voor het voetlicht bracht, was zonder meer subliem. Zoals gewoonlijk was ook nu weer grote aandacht besteed aan verschillende „bijzaken", zoals décors en cos- tuums. Een diepgevoelde bewondering voor dit jaarlijkse HBS-initiatief is zeker gerechtvaar digd. Het grote succes moet het resultaat zjjn van de unieke samenwerking tussen het lera renkorps en de leerlingen. Een der hoofdrollen in het stuk is de Heer van Grocnedaal. een edelman dje betere tijden heeft gekend en dit niet wil toegeven De heer J. Henncphof gaf aan deze rol op uitstekende wijze gestalte Zijn twee dochters. Sylvia cn Agnes (Licncke Vroegindewey en Gré Ter- stege) worden bijna het slachtoffer van de po gingen van hun vader om hen aan schijnbaar rijke mannen te koppelen. Eén van de mannen is de soldaat Stmson. die ondanks het feit' dat hij zich voor luitenant uitgeeft, en tevens de held van Waterloo, er niet in slaagt zijn brute domme karakter te verbergen. Dochter Agnes beantwoordt zijn attenties niet. Zij voelt meer voor luitenant ..Duchateau", een militair, die zich eerst als tuinman voordoet maar tenslotte de adjudant van de echte Duchateau blijkt te zijn. Deze rol was in goede handen bij Marten Alta Over groot toneeltalent beschikt onge twijfeld ook de heer P. E. Daniclse als Simson, de brute blaaskaak, die nauwelijks door zijn makker Gabriel (Hans Moerbeek) in het gareel kan worden gehouden Kostelijk was ook het spel van Joop van Hoorn als pater Fidelie. Voortdurend wordt de op zwart zaad zittende edelman benaderd door de deurwaarder (Kees van 1 ijk), maar steeds slaagt hij er in zich aan het noodlot te ont trekken cn maakt hij meer schulden. Ook de muzikanten, die belast zijn met de-muzikale ovatie voor de Held van Waterloo, doen bij monde van hun kapelmeester (Ridder Dijks hoorn) telkens een beroep op zijn lege beurs. Overigens produceerden Marga Bousma, Mar- tien Commandeur en Leo Witte niet zelf de door de heer K. W Vcnncker voor dit doel gecomponeerde muziek De stukjes waren eer der door vier leden van het Kon. Texels Fan farekorps uitgevoerd en op de band vastgelegd door Jan van Boven. Tenslotte worden tal van misverstanden op gelost cn wordt o.a. duidelijk wie de echte Duchateau (Hans van Heerwaarden) is Zelfs voor de edelman is het einde van hel stuk gelukkig. Naast de al genoemde spelers memo reren wc de rollen van de huisknecht, zeer goed gebracht door Soerik Hillen cn Hollcwaai het zeer voortvarende en niet op haar mondje gevallen dienstmeisje (Nina de Graaf)- Dan is er de tuinman (Martien Beemsterboer). de knecht van de deurwaarder (Jeroen Nauta), de sergeant (Willy Huizinga) en de soldaten (Jan Dogger, Pieter Jan Koorn) De regie van het stuk berustte bij de heer C. v.d. Eijk, bijgestaan door de heren P E. Daniëlse en J. Hennephof Met extra bewon dering noemen we de naam van de teken leraar C. F. van Neerijnen, die samen met J. van Boven verantwoordelijk is voor de sprook jesachtig fraaie décors, waar heel wat uren arbeid in moeten zitten. De heren zijn er in geslaagd een 19e eeuwse gevel met deur in neo-romaanse stijl te bouwen. Het marmér cn steen is zo echt weergegeven, dat het moei lijk is te geloven dat karton het bouwmateriaal is geweest Aan de aldus gevormde binnen plaats grensde een fraaie „tuin." vol bloemen. Verrassend was het diepteeffekt, dat werd verkregen door het achter elkaar plaatsen van verschillende delen van uit „bomen" bestaande achtergrond. Na het tweede bedrijf trad het HBS-mcisjcs- koor onder leiding van de heer K. W. Venne- ker op. Ook dit gedeelte van de avond beves tigde de langdurige cn serieuze voorbereiding voor dit evenement. Wij hopen, dat de HBS-crs in staat blijven de geestdrift op te brengen, die 'voor het verkrijgen van een zo succesvolle avond nodig is. GRATIS FILMAVOND IN OOSTEREN OOSTEREND In „Het Wapen van Amsterdam" te Oosterend wordt don derdagavond 5 maart een gratis film avond gehouden door de Vereniging voor Veilig Verkeer afd. Texel. Adjudant Gulmans houdt een praatje over de praktijk van het verkeer en opperwachtmeester Stomp beantwoordt de eventuele vragenstellers. Het groot- snte deel van de avond wordt in beslag genomen door films, die wij in Uw aan dacht kunnen aanbevelen. AGENDA Woensdag 4 maart öosterend, Hervormd Centrum, 20.00 uur, gecombineerde vergadering van de N.H. en Geref. mannenverenigingen. Den Burg. Hotel „De Graaf" kampioenschap biljarten tweede klas. Donderdag 5 maart Den Burg. Hotel „De Graaf" kampioenschap biljarten tweede klas ERNSTIGE VAL VAN ZOLDER De heer J. v.d. Star, polder 't Noorden, viel donderdagavond omstreeks 6 uur tijdens werk zaamheden van de zolder in zijn schuur. Hij kwam op de betonnen vloer terecht. In vrij ernstige toestand werd hij naar 't ziekenhuis te Den Helder vervoerd Gebleken is dat de heer v.d. Star een zware hersenschudding en een schedelbreuk heeft opgelopen. Op het ogenblik is zijn toestand iets verbeterd. SUCCESVOLLE JUDO-DEMONSTRATIE Zaterdagavond j.l. hebben 6 leden van de Eerste Helderse Judo-vereniging een zeer succesvolle demonstratie ver zorgd in „Casino" te Den Burg voor de ogen van een veelkoppig publiek Het Helderse team, waarin o.a. twee kleine jongens en een dame voorkwamen, heeft op overtuigende wijze reclame ge maakt voor deze populaire sport. Zeer veel aanwezigen hebben dan ook geen ogenblik geaarzeld en zich opgegeven voor de Texelse judoclub, die a.s. zater dagavond tijdens een speciale bijeen komst officeel wordt opgericht. Zaterdag werd o.a. duidelijk dat judo niet zo eenvoudig is als het voor de toe schouwer lijkt. Bij de demonstratie liet men de allereenvoudigste oefeningen zien, naast zeer fraaie prestaties, die alleen door gevorderden kunnen wor den behaald. Jammer was het, dat Jan de Waard, onze Texelse judo-held, niet van de partij kon zijn wegens een bloed uitstorting in een van zijn ledematen. Op het ogenblik wordt nagegaan, welke de meest geschikte oefentijden zijn. Waarschijnlijk zal de zaterdag avond van 6.30 tot 8.00 uur aan de kinderen worden besteed. De leden van 16 jaar en ouder krijgen les vanaf 8 uur. Een definitief besluit hierover valt zaterdag a.s., waarschijnlijk in het Rode Kruisgebouw. Ook nu nog is opgave van leden mogelijk. DE TOTO VOOR A.S. ZONDAG In tegenstelling tot hetgeen vermeld staat op de uitgedeelde blaadjes, gelden voor de toto van a.s. zondag de volgende wedstrijden: 3e reserve prijsvraag: 1. DOS-Feijcnoord; 2. Ajax-DWS; 3. Sparta- Sportcl. Enschede; 4. GVAV-Blauw-Wit: 5. BVV-Veendam; 6. Zwartcmecr-Haarlem; 7. F.DO-Hecrcnvecn; 8. HVC-PEC; 9. Limburgia- Helmondia '55; 10. Roda JC-Vitesse; 11. AGOV V-Baronie; 12 De Graafschap-SVV' 13. NOAD-Wageningen; 14. Preussen M.-F.C. Köln; 15. Schalke '04-Numberg. De wedstrijden behoeven niet op het formu lier te worden overgenomen. „DE VRIENDENKRING" VOERT TONEELSTUK OP DEN HOORN De toneelvereniging „De Vriendenkring" zal zaterdagavond 7 maart de thriller „Niets dan de waarheid" van Frans Cools ten tonele voeren Deze uitvoering zal de laatste van dit seizoen zijn Traditiegetrouw wordt de avond besloten met een bal. C.J.O.T.-JEUGDTONEEL TE DE WAAL DE WAAL Zaterdagmiddag j.l. waren in het Dorpshuis „De Wielewaal" te De Waal zeven jeugdverenigingen present oin met elkaar te strijden om een wisselbeker. De middag was georganiseerd door het „Centraal Jeugd Over» Itg Texel", dat tevens een beker beschikbaar stelde voor de jeugdgroep, die het beste im proviseerde op het toneel. Als onderwerp had den de groepen opgekregen: een sprookje. Alle aanwezigen. 120 kinderen met hun leiders en leidsters, hebben zichtbaar genoten van de opvoeringen, die elk een kwartier moch ten duren. Tijdens het spel was het muisstil in de zaal, waaruit bleek, dat de stukjes in de smaak vielen De heer J. M. de Vries, jeugd- en recrcaticconsulcnt op Texel, was er in zijn openingswoord verheugd over, dat hij zovelen welkom kon heten. Hij stelde tevens de jury aan de aanwezigen voor, t w. mevr. Van Aal- deren, mej G. Kooyman, mevr. De Vries en de heer C. Witte, voorzitter van de afd. Texel van de N A T.U De heer C Witte verheugde zich er over, dat het C J OT. is gestart met jeugdtoneel. Hij vond het, mede in verband met de toekomst van de Texelse amateurtoneelverenigingcn buitengewoon belangrijk, dat de jeugd nu de gelegenheid krijgt, zich in het toneel uit te leven, geheel vrij in uitbeelding en woord. Hij was verrast over de toneclaanlcg, die verschil lende kinderen bleken te bezitten. Ook was door sommige groepen veel werk gemaakt van de costuums Heel belangrijk vond spreker de uitspraak, de rnamer waarop alles wordt ge zegd en wat er wordt gezegd. De kinderen moeten zich volledig trachten te verplaatsen in de figuur, die uitbeelden, waarbij zij er o.a. voor moeten zorgen, niet met de rug naar de zaal te staan De verlegenheid, die daar gro tendeels de oorzaak van is, moeten zij over winnen In zijn geheel is dit experiment ge slaagd, zodat zeker meedere van deze bijeen komsten georganiseerd zullen worden. Vervolgens ging ds A W F. Waardenburg, voorzitter van het C.J.O.T., over tot de prijs uitreiking. De eerste prijs, een vaantje en de wissclbcker. was voor de R K. padvindersgroep „Sint Jeroen" uit Den Burg, voor haar geestig gespeelde improvisatie van het sprookje „Hans en Grietje" De tweede prijs werd door de welpen van de padvindersgroep „De Zwalkers" uit Den Burg in de wacht gesleept, met de op voering van „Dokter Alwetend" Er kwamen twee groepen in aanmerking voor de 3de prijs, t.w. de Hervormde meisjesclub „De Storm vogels" uit Den Burg met „Assepoester' en de kabouters van „De Zwalkers" met de opvoering van „Doornroosje". Eervolle vermeldingen wa ren voor de „Hobbyclub" uit De Waal met „Assepoester", de Handwerk en Hobbyclub uit Oudeschild met „De nieuwe kleren van de Keizer" en de Meisjesclub uit Eeierland met „Doornroosje". Wegens plaatsruimtegebrek blijven enkele artikelen tot het volgend nummer liggen. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,—; elke rege.' méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Instituut Belz. Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 Het juiste adres voor lichaams- en gelaatsver zorging, bustebehandeling, verhuur van bandmassage apparaten per 14 dagen f50,— per 4 weken f80,- Te koop een 2 persoons 3 delig kapok bedstel.een nachtkastje, een wastafel 3 complete wasstellen, een spiegel met eikenhouten lijst, een 6 arms houten elektrische kroon met ste' kapjes Schilderend 47 Te koop kinderwagen (bak afneembaar) i p st Prijs f75,— Elemert 10, Den Burg. Te koop VW 1954 in prima staat nieuwe kleding enz. Naalrand 19, Den Hoorn, telefoon 235 Te koop 1 pers. houten ledikant met prima spiraal en 1 pers opklapbed. W Bakker, „'t Mauwerke", De Koog. tel. 02228 372 Te koop nieuw dames pakje m. 44 rood, blauw gestreept f20,— Adres bureau v. d. blad. Kinderwagen te koop koopje) Adres bur v. d blad Te koop gevr. kinder fiets 6 8 jaar. A. van Sijp Hoofdweg E 9 Met blijdschap geven wij u kennis van de ge boorte van ons dochtertje Marianne N de Kraker—Bonne J. de Kraker Slingerweg 11, Den Burg Texel. 27 februari 1964 Inie van der Vis en Bart Scholten geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen hu welijk waarvan de vol trekking zal plaatsvinden op vrijdag 13 maart as, te 14 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening te 15 uur door de weleerw. heer ds. F. J. Scholten en de weleerw. heer ds J. G Beerthuis in de Geref kerk te Oosterend. Receptie op de trouwdag van 17—18,30 uur in het geb voor Chr. Belangen te Oosterend Toek. adres Schoolstr. 13a Slootdorp, VVieringermeer Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje Bertina Gertina Bertientje K Coevert—Saiman J. Coevert Kogerstr. 49, Den Burg 27 februari 1964 Heden ging van ons heen, na een geduldig lijden, onze lieve vrouw, moeder, groot- en over grootmoeder Trientje van Lune in de leeftijd van 82 jaar A Roorda T. v d Bij-Roorda G Schaatsenberg- Roorda C. Schaatsenberg J. Roorda A Roorda-Boon G Roorda E Roorda-Admiraal klein- en achterklein kinderen De begrafenis zal plaats vinden op woensdaj 4 maart as om 2 uur vanaf het sterfhuis. Voor de vele blijken van belangstelling bij mijn thuiskomst uit het zieken huis wil ik allen hartelijke dank zeggen. Sjoukje Dijker Warmoesstraat 58, Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Pieter Klaas A E. Brons—Tot L. P. Brons Yvonne Hogereind 23a De Waal Texel, 27 februari 1964 Hiermede geven wij U kennis dat van ons is heengegaan onze lieve zorgzame man, vader en grootvader Gerrit Schoorl echtgenoot van A. M. Knutii in de ouderdom van 74 jaar A. M. Schoorl-Knuth J. P Schoorl A. Schoorl-Bakker P. G. Schoorl J. Schoorl-de Ridder J. E. Bos-Schoorl Bos en kleinkinderen Texel, 1 maart 1964 Zuid-Eierland E 139 De crematie zal plaats vinden op donderdag 5 maart 1964 om 14,30 uur te Westerveld. Getrouwd Hans Bruins Rita Maas Amsterdam Oudeschild 26 februari 1964 Met diep leedwezen geven wij U kennis, dat 18 dagen na zijn vrouw, van ons is heen gegaan Teunis Brouwer meer dan 50 jaar vo gelwachter geweest in dienst van Natuurmo numenten, in de ouderdom van bijna 86 jaar De Directie van huize Irene Texel, 29 februari 1964 Den Burg De overledene ligt op gebaard in de rouwka mer van huize Irene te Den Burg. Bezoektijd; de gehele dag De teraardebestelling zal plaats vinden dins- dag3maart 1964, heden, n m. 2 uur vanuit huize Irene op de Algemene begraafslaats te Den Burg. De rouwdienst wordt gehouden om 1.40 uur. nodigt haar leden uit voor de in Hotel De Graaf op 5 maart aanvang tf uur District bestuurder Rouke- ma aanwezig. Het bestuur Er is nog plaats voor voor direct en later Tevens I voorde huishou ding gevraagd. J P., De Koog Wij zoeken in Den Burg voor vader en dochter voor blijvende bewoning per 1 april of eerder bij voorkeur met warme maal tijden. Brieven onder nr 613 aan bureau van dit blad GEVRAAGD voor Hotel-Pension voor het seizoen, zo mogelijk reeds per 16 maart a s. Brieven onder nr. 614 aan bureau Texelse Courant. van ot verschuldigd zijn aan nu wijlen de heer Paulus Kikkert, laatst ge woond hebbende te Den Burg op Texel, Weverstr. 10 en aldaar overleden op 17 januari 1964, worden verzocht hiervan opgave te doen aan notaris van Wij land te Den Burg op Texel vóór 15 maart 1964 TE KOOP spotprijs. Na 6 uur Warmoesstraat 71 Gezocht 2 weken in juni voor 5 pers (man, vrouw en 3 kinderen, 7,5 en 2 jr Eventueel eigen huiskamer. Brieven met prijsopgave en inl Constandse. Dr Wibautl 77, Rijswijk (ZH) Te koop een S C Keijser, „De Korenschoof", telefoon 268 GEVRAAGD: voor hele of halve dagen per weekin het Kinderdok begin maart. Aanmeldingen bij Zr Keyser, Gasthuis- staat 44, Den Burg, telet- 2383 GEVRAAGD zorgzame, huishoude lijke HULP' Brieven onder nr 612 aan bureau Texelse Courant is donderdag wegens milie-omstandigheden gehele dag vandaag de gehele dag zijn wij bereid uw gier kelder leeg te rijden met de Welgro Me mestgier- verspreider Verhuur ook mogelijk. J. v d Star telefoon 317, Oosterend Voor het a s. seizoen gevraagd voor kantoor op camping „de idwe boshoek" inet kennis van Duitse taal C Zulphen, Dorpsstr 56 De Koog TEXEL 4 maart 2 uurnm hotel De Lindeboom Texel Den Burg Bij inschrijving te koop en schuurtje. Te bezichtigen van 4 - 8 maart. KI Kok, Herenstraat 32, Den Hoorn Leeg te aanvaarden. Crème Marchal is water vast maar u kunt het met shampo weer uitwassen, daardoor geen nagroei. Vraag gratisfolder bij drog. van der Slikke, Den Burg Zojuist ontvangen de nieuwste serie Parkstraat N.V. Strandhotel „Prinses Juliana" vraagt per 23 maart a s. 1 huisknecht 1 serveerster of jonge h.c.r. kelner '1 kamerwerkmeisje 1 jongeman voor alle voorkomende werk zaamheden per 1 mei a s 1 serveerster 1 kamerwerkmeisje Aanbieding bij: J. Bonne, Brink 26, De Koog of bij Hotel De Lindeboom- Texel, Den Burg PRUNUS Let op de fijne elegance van de geborduurde bloemgarnering. Wit en saffierbleu. Maten 40-46 9.95. Jupon 6.95. Bijpas send broekje 3.75. Ver. Oud-leerl. lagere landbouwschool met als thema Is er nog toekomst voor de Texelse jonge boer Vrijdag 6 maart 8 uur Landbouwschool Gare bietjes 750 gram 25 cent Gesneden raapjes 750 gram 25 cent Heerlijke bloedsinaasappelen 14 voor 1,00 Den Burg, tel 2938 De Koog, tel 473 der Onderlinge Paardenverzekering Draagt Elkanders Lasten donderdag 5 maart 1964 vm 10,30 uur in hotel De Hoop te De Cocksdorp Agenda 1 Opening, 2 Notulen, 3 Mededelingen en irgek. stukken, 4 Jaarverslag adm 5 Verslag comm. van onderzoek, 6 Goedkeuring balans, winst-en verlies rekening, 7 Bestuursverkiezing aftr P. Dtos Bz. herkiesbaar, 8 Premievaststelling boekjaar 1964, 9 Vaststelling vergoeding taxateurs, 10 Rondvraag, il Sluiting. Deelnemers welke geen vervoersgelegenheid hebben kunnen dit bij adm opgeven Er is bij J.P., De Koog nog plaats voor een Een Texelaai geniet de voorkeur, en anders i J.P. oer-sterk wasbestendig kleurecht blijvende pasvorm

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2